Сьогодні бібліотека це не просто сховище книг, куди ми вирушаємо за пошуком необхідної інформації. Незважаючи на те, що корисну літературу завжди можна знайти в інтернеті, вік інформаційних технологій не стоїть не місці, постійно створюються нові технології інтерактивної передачі інформації. Бібліотека була і буде своєрідним осередком інформаційних матеріалів, місцем, де можна дізнатися багато цікавого і корисного. 

Як вибрати книгу для читання ?

        Зайшовши до бібліотеки, треба звернутись до її каталогів. В перекладі з грецької „каталог” означає „перелік”. Отже, каталог – перелік усіх книг, які є в бібліотеці. Каталог необхідний кожній бібліотеці, він служить посередником між книгою і читачем. Переглядаючи каталог, читач дізнається, чи є вбібліотеці потрібна йому книга, які книги є в бібліотеціз даної теми, які книги конкретного автора можна прочитати в цій бібліотеці.
      В картотеках картки з назвами книг підібрані за окремими темами.
      На книжкових виставках ти завжди знайдеш цікаві книги.
      Переглянь бібліографічні покажчики. Це книги про книги. В них ти знайдеш анотації – короткі розповіді про зміст книги і поради, кому рекомендована дана книга.
      Ти можеш сам вибрати книгу з полиць відкритого доступу.



Як працювати з підручником


      Прочитай увесь заданий текст, глибоко вдумуючись у його зміст. Пам’ятай, що читання підручника без напруження думки – марна трата часу.
      Працюй завжди з ручкою або олівцем в руках.
      Засвоєнню допоможуть схематичні малюнки й записи.
      Поділи в думці текст на частини і знайди основну думку.
      Читаючи текст, пов’язуй його з часом, картою,графіками, схемами підручника. Пам’ятай, що безхронології та карти немає історії.
      Порівнюй, зіставляй вивчений матеріал, факти,явища з іншими.
      Складай короткий усний (письмовий) план прочитаного. Коли такий план подано вчителем, то вивчай матеріал за планом.
      Намагайся в тексті знайти відповідь на кожне запитання, наведене в кінці параграфа.
      Привчай себе до самоконтролю: обов’язково перекажи вголос або про себе заданий матеріал,спочатку частинами, а потім – у цілому весь параграф. Роби це так, щоб словам було тісно, а думкам – просторо.
      Виконуй завжди домашні завдання.
      Долай труднощі, а не тікай від них. Працюй систематично і наполегливо над книжкою.