ОСВІТНЬО-ПРОФЕСІЙНА ПРОГРАМА

«Льотна експлуатація повітряних суден»

спеціальність 272 «Авіаційний транспорт»

галузь знань 27 «Транспорт»

Рівень вищої освіти – перший (бакалаврський)

1. Профіль освітньо-професійної програми

Розділ 1. Загальна інформація

1.1

Повна назва закладу вищої освіти та структурного підрозділу

Національний авіаційний університет

Аерокосмічний факультет

Кафедра аеродинаміки та безпеки польотів літальних апаратів

1.2

Ступінь вищої освіти та назва кваліфікації мовою оригіналу

Бакалавр;

Бакалавр авіаційного транспорту

за спеціалізацією 272.02 «Льотна експлуатація повітряних суден».

1.3

Офіційна назва освітньо-професійної програми

Льотна експлуатація повітряних суден

1.4

Тип диплому та обсяг освітньо-професійної програми

Диплом бакалавра, одиничний, 240 кредитів ЄКТС:

240 кредитів ЄКТС, термін навчання – 3 роки 10 місяців (денна форма навчання)

Періоди навчання іноземних студентів визначаються окремими наказами університету відповідно до нормативних документів в сфері вищої освіти

1.5

Акредитаційна інституція

Міністерство освіти і науки України, рішення Акредитаційної комісії, протокол від 06 червня 2019 р. №136 Сертифікат про акредитацію від 16.07.2019 р. УД № 11011193

1.6

Період акредитації

До 01.07.2027 р.

1.7

Цикл/рівень

6 рівень Національної рамки кваліфікацій України (НРК України), перший цикл Європейського простору вищої освіти (FQ-EHEA), 6 рівень Європейської рамки кваліфікацій для навчання впродовж життя (EQF-LLL).

1.8

Передумови

Вступ на навчання на освітньопрофесійну програму обсягом 240 кредитів ЄКТС здійснюється на базі повної загальної середньої освіти.

Прийом на основі ступенів «молодший бакалавр», «фаховий молодший бакалавр» або освітньо-кваліфікаційного рівня «молодший спеціаліст» здійснюється за результатами зовнішнього незалежного оцінювання в порядку, визначеному законодавством. На основі ступеня «фаховий молодший бакалавр», «молодший бакалавр» (освітньо-квалі-фікаційного рівня «молодший спеціаліст») заклад вищої освіти має право визнати та перезарахувати не більше ніж 60 кредитів ЄКТС, отриманих в ме-жах попередньої освітньої програми підготовки фахового молодшого бакалавра, молодшого бакалавра (молодшого спеціаліста).

1.9

Форма навчання

Інституційна з елементами дистанційної: очна.

1.0

Мова(и) викладання

Українська, англійська

1.11

Інтернет-адреса постійного розміщення опису освітньо-професійної програми

Розділ 2. Ціль освітньо-професійної програми

2.1

Освітня програма направлена на надання високоякісних освітніх послуг з підготовки фахівців авіаційно-космічної галузі, здатних розв’язувати складні спеціалізовані задачі та практичні проблеми функціонування авіаційного транспорту в сфері льотної експлуатації повітряних суден, що передбачає набуття здобувачами вищої освіти   теоретичних знань, умінь, навичок та інших компетентностей, що забезпечують безпечну та ефективну льотну експлуатацію повітряних суден, а також передбачають високу конкурентоспроможність та можливість подальшої освіти.

Розділ 3. Характеристика освітньо-професійної програми

3.1

Опис предметної області

Об’єкт: етапи життєвого циклу об’єктів авіаційного транспорту, льотна експлуатація повітряних суден та пов’язані з ними процеси. 

Теоретичний зміст предметної області: поняття, концепції, принципи розробки, виробництва, екс-плуатації, технічного обслуговування та ремонту об’єктів авіаційного транспорту, методи, методики та технології льотної експлуатації повітряних суден. 

Методи, методики та технології: методи, мето-дики та технології експериментального й теоретичного дослідження об’єктів і процесів на авіаційному транспорті, в сфері льотної експлуатації повітряних суден. 

Інструменти та обладнання: тренажер, навчально-тренувальні літаки, пристрої та прилади для здій-снення вимірювання фізичних величин і парамет-рів з метою отримання характеристик об’єктів авіаційного транспорту, повітряних суден; натурні зразки або макети повітряних суден; нормативно-технічна документація та об’єкти авіаційного транспорту, повітряних суден; спеціалізоване програмне забезпечення.

3.2

Орієнтація освітньо-професійної програми

Програма є освітньо-професійною, орієнтованою на надбання випускником якостей, що дозволять йому ефективно працювати в сфері льотної експлуатації повітряних суден, забезпечення можливостей з подальшої професійної кар’єри та навчання у даній галузі.

3.3

Основний фокус освітньо-професійної програми та спеціалізації

Загальна вища освіта першого рівня за спеціальністю «Авіаційний транспорт». Спеціалізація програми полягає в оволодінні здобувачами вищої освіти знаннями та практичними навичками щодо льотної експлуатації повітряних суден.

Ключові слова: авіаційний транспорт, льотна експлуатація, повітряне судно, член льотного екіпажу.

3.4

Основний фокус освітньо-професійної програми та спеціалізації

Програма відповідає європейським стандартам підготовки льотних екіпажів ПС (PART AMC1 FCL 310A) (NFR, ILS, IR, MEP). Програма перед-бачає вивчення теоретичних основ, сучасних технологій льотної експлуатації повітряних суден, інженерної складової льотної експлуатації, що складає 20 відсотків загального обсягу навчання. Програма професійної та практичної підготовки передбачає приблизно 70 відсотків загального обсягу навчання.

Відмінність програми від інших – льотна  спрямованість змісту навчання, метою якого є отримання свідоцтва комерційного пілота. Безпосередній нальот на ПС повинен складати не менш 180 годин, що забезпечується 840 годинами індивідуальної роботи при проведенні льотних практик.

Розділ 4. Придатність випускників до працевлаштування та подальшого навчання

4.1

Придатність до працевлаштування

Працевлаштування випускників на підприємствах та у підрозділах державної і цивільної авіації, що вимагають спеціальної авіаційної освіти.

Види економічної діяльності.

Пасажирський авіаційний транспорт (авіаційні регулярні та нерегулярні пасажирські перевезення).

Вантажний авіаційний транспорт (авіаційні регулярні та нерегулярні вантажні перевезення). 

Посади згідно з класифікатором професій України. 

Інструктор-пілот (льотчик) (2359.2).

Командир авіаційної ланки (3143).

Льотчик-випробувач (3143).

Інспектор-пілот (3143).

Командир повітряного судна (3143).

Командир повітряного судна (пілот, льотчик) – інструктор (3143).

Пілот (другий пілот) (3143).

4.2

Подальше навчання

Випускники мають право продовжити навчання на другому освітньому рівні для отримання освітнього ступеня магістр. Набуття додаткових кваліфікацій в системі освіти дорослих.

Розділ 5. Викладання та оцінювання

5.1

Викладання та навчання

Студентоцентроване навчання з елементами самонавчання, проблемно-орієнтоване навчання, розв’язання ситуаційних завдань на практичних заняттях, виконання проектів, дослідницьких лабораторних робіт, самостійна робота на основі підручників та конспектів, консультації з викладачами, ознайомлювальна та навчальні практики.

5.2

Оцінювання

Письмові екзамени, диференційовані заліки, практики, лабораторні звіти, курсові проекти, курсові роботи, поточний контроль, єдиний державний кваліфікаційний іспит тощо.

Розділ 6. Програмні компетентності

6.1

Інтегральна компетентність

Здатність  розв’язувати складні  спеціалізовані  задачі та практичні проблеми у професійній діяльності у сфері авіаційного транспорту або у процесі подальшого навчання із застосуванням положень, теорій та методів  природничих, технічних, інформаційних та соціально-економічних наук, що характеризується комплексністю та невизначеністю умов.

6.2

Загальні компетентності (ЗК)

 ЗК 01.

 

ЗК 02.

ЗК 03.

 

ЗК 04.

ЗК 05.

ЗК 06.

ЗК 07.

ЗК 08.

ЗК 09.

ЗК 10.

 

 

 

 

ЗК 11.

Здатність спілкуватися державною мовою як усно, так і письмово.

Здатність спілкуватися іноземною мовою. 

Навички використання інформаційних і комунікаційних технологій.

Здатність проведення досліджень на відповідному рівні.

Здатність розробляти та управляти проектами.

Прагнення до збереження навколишнього середовища.

Здатність працювати автономно.

Здатність працювати в команді.

Здатність до абстрактного мислення, аналізу та синтезу.

Здатність реалізувати свої права і обов’язки як члена суспільства, усвідомлювати цінності громадянського (вільного демократичного) суспільства та необхідність його сталого розвитку, верховенства права, прав і свобод людини і громадянина в Україні. 

Здатність зберігати та примножувати мора-льні, культурні, наукові цінності і досягнення суспільства на основі розуміння історії та закономірностей розвитку предметної області, її місця у загальній системі знань про природу і суспільство та у розвитку суспільства, техніки і технологій, використовувати різні види та форми рухової активності для активного відпочинку та ведення здорового способу життя.

6.2

Фахові компетентності (ФК)

ФК 01.

 

 

 

 

ФК 02.

 

 

ФК 03.

 

 

ФК 04.

 

 

 

 

ФК 05.

 

 

 

 

ФК 06.

 

 

 

 

 

 

 

ФК 07.

 

ФК 08.

 

 

 

ФК 09.

 

 

 

 

 

 

ФК 10.

 

 

 

ФК 11.

 

 

 

 

ФК 12.

 

 

 

 

ФК 13.

 

 

 

 

ФК 14.

 

 

 

 

 

ФК 15.

 

 

 

 

ФК 16.

 

 

 

ФК 17.

 

 

ФК 18.

 

 

 

 

ФК 19.

 

 

 

 

ФК 20.

Здатність дотримуватися у професійній діяльності вимог міжнародних та національних нормативно-правових документів в галузі авіаційного транспорту, інструкцій та рекомендацій з експлуатації, ремонту та обслуговування об’єктів авіацій-ного транспорту та їх систем.

Здатність аналізувати об’єкти авіаційного транспорту та їх складові, визначати вимоги до їх конструкції, параметрів та характеристик.

Здатність здійснювати експериментальні дослідження та вимірювання параметрів та характеристик об’єктів авіаційного транспорту, їх агрегатів, систем та елементів.

Здатність розробляти та впроваджувати технологічні процеси, технологічне устаткування і технологічне оснащення, засоби автоматизації та механізації при виробництві, експлуатації, ремонті та обслуговуванні об’єктів авіаційного транспорту, їх систем та елементів.

Здатність розробляти та впроваджувати у виробництво технологічні процеси будівництва, експлуатації, ремонту та обслуговування об’єктів авіаційного транспорту, їх систем, оформлювати відповідну документацію, інструкції, правила та методики.

Здатність розробляти з урахуванням безпечних умов використання, міцнісних, естетичних, ергономічних і економічних параметрів технічні завдання і технічні умови на проектування об’єктів авіаційного транспорту, його систем та окремих елементів; складати плани розміщення устаткування, технічного оснащення та організа-ції робочих місць, розраховувати завантаження устаткування та показники якості продукції.

Здатність аналізувати технологічні процеси виробництва й ремонту об’єктів авіаційного транспорту.

Здатність організовувати експлуатацію об’єктів авіаційного транспорту, їх систем та елементів, з обґрунтуванням структури управління експлуатацією, технічного обслуговування та ремонту.

Здатність організовувати виробничу діяльність структурних підрозділів авіаційних підприємств та заводів, малих колективів виконавців (бригад, дільниць, цеху), щодо виробництва, експлуатації, ремонту та обслуговування об’єктів авіаційного транспорту, їх систем та елементів, включаючи обґрунтування технології виробничих процесів.

Здатність застосовувати методи та засоби технічних вимірювань, технічні регламенти, стандарти та інші нормативні документи при техніч-ному діагностуванні об’єктів авіаційного транспо-рту, їх систем та елементів.

Здатність застосовувати сучасні програмні засоби для розробки проектно-конструкторської та технологічної документації зі створення, експлуатації, ремонту та обслуговування об’єктів авіаційного транспорту, їх систем та елементів.

Здатність організовувати дію системи звітності та обліку (управлінського, статистичного, технологічного) роботи об’єктів та систем авіаційного транспорту, здійснювати діловодство, доку-ментування та управління якістю згідно нормативно-правових актів, інструкцій та методик.

Здатність аналізувати технікоекономічні та експлуатаційні показники об’єктів авіаційного транспорту, їх систем та елементів з метою вияв-лення та усунення негативних чинників та підвищення ефективності виробничого процесу.

Здатність організовувати власну роботу, роботу підлеглих та підпорядкованих підрозділів відповідно до вимог охорони праці, техніки безпеки та протипожежної безпеки на об’єктах авіа-ційного транспорту при їх побудові, виробництві, експлуатації, технічному обслуговуванні та ре-монті.

Здатність організовувати ти виконувати взаємодію між задіяними підрозділами та службами з експлуатації засобів авіаційного транспорту та наземного забезпечення польотів авіації відповідно до встановлених технічних регламентів.

Здатність враховувати метеорологічні, кліматичні, сейсмічні та інші природні фактори при проектуванні, експлуатації, технічному обслуговуванні та ремонті об’єктів авіаційного транспорту.

Здатність до застосування знань принципів відбору, сертифікації та професійної підготовки авіаційних фахівців згідно національних та міжнародних стандартів.

Здатність використовувати нормативнотехнічну документацію, пристрої, прилади, обладнання та спеціалізоване програмне забезпечення для вирішення практичних задач, пов’язаних з забезпеченням безпеки та ефективності льотної екс-плуатації повітряних суден.

Здатність застосовувати правила польотів, процедури із забезпечення повітряної навігації та експлуатації повітряних суден (PANS-OPS), порядок обслуговування та управління повітряним рухом, порядку обслуговування аеронавігаційною інформацією.

Здатність застосовувати основні положення з проектування та експлуатації аеродромів, супутні процедури згідно Додатку 9 IКAO, основні положення з пошуку та рятування, основи безпеки й розслідування авіаційних подій та інцидентів з повітряними суднами.

Розділ 7. Програмні результати навчання

7.1

Програмні результати навчання

 ПРН 01.

  

ПРН 02.

 

ПРН 03.

 

 

 

ПРН 04.

 

 

 

ПРН 05.

 

 

ПРН 06.

 

ПРН 07.

 

ПРН 08.

 

ПРН 09.

 

ПРН 10.

 

 

 

 

 ПРН 11.

 

 

ПРН 12.

 

 

 ПРН 13.

 

 

 

 

ПРН 14.

 

 

 

 

ПРН 15.

 

 

 

 

 

ПРН 16.

 

 

ПРН 17.

 

 

 

ПРН 18.

 

 

 

 

 

ПРН 19.

 

 

 

ПРН 20.

 

 

 

 

ПРН 21.

 

 

 

ПРН 22.

 

 

ПРН 23.

 

 

ПРН 24.

 

 

 

 

ПРН 25.

 

 

 

ПРН 26.

 

 

 

 

ПРН 27.

Здійснювати професійну діяльність у со-ціальній взаємодії основаній на гуманістичних і етичних засадах.

Вільно спілкуватися з професійних питань державною та іноземною мовами усно і письмово.

Застосовувати сучасні інформаційні тех-нології, технічну літературу, бази даних, інші ресурси й сучасні програмні засоби для розв’язання спеціалізованих складних задач авіаційного транспорту. 

Використовувати принципи формування трудових ресурсів, виявляти резерви та забезпечувати ефективність праці співробітників авіаційного транспорту.

Дотримуватися норм спілкування у професійній взаємодії з колегами, керівництвом, ефективно працювати у команді.

Аналізувати і обґрунтовувати соціальну значущість професійної діяльності для сталого ро-звитку країни. 

Використовувати інструменти демократичної правової держави в професійній та громад-ській діяльності. 

Застосовувати міжнародні та національні стандарти і практики в професійній діяльності. 

Аналізувати основні історичні етапи розвитку предметної області спеціальності. 

Знати основні положення нормативно-правових та законодавчих актів України у сфері авіаційного транспорту, інструкцій та рекоменда-цій з експлуатації, ремонту та обслуговування об’єктів авіаційного транспорту, їх систем та елементів.

Аналізувати побудову і функціонування об’єктів авіаційного транспорту, їх систем, еле-ментів, фактори, що впливають на їхні характеристики та параметри.

Визначати параметри об’єктів авіаційного транспорту, їх систем та елементів шляхом проведення вимірювального експери-менту з оцінкою його результатів.

Знати основні технологічні операції, те-хнологічне устаткування, технологічне оснащення, засоби автоматизації та механізації що ви-користовуються в експлуатації, ремонті та обслуговуванні об’єктів авіаційного транспорту, їх сис-тем та елементів.

Розробляти і впроваджувати у виробництво документацію щодо технологічних процесів будівництва, експлуатації, ремонту та обслуговування об’єктів авіаційного транспорту, їх систем та інших інструктивних вказівок, правил та мето-дик.

Знати особливості та вміти розробляти технічні завдання і технічні умови на проектування об’єктів авіаційного транспорту, його сис-тем та окремих елементів; складати плани розміщення устаткування, технічного оснащення та організації робочих місць, розраховувати завантаження устаткування та показники якості продукції.

Виконувати розрахунок основних характеристик та параметрів технологічних процесів виробництва й ремонту об’єктів авіаційного транспорту.

Розуміти і вдосконалювати структуру управління експлуатацією, технічного обслуговування та ремонту об’єктів авіаційного транспорту, його систем та окремих елементів.

Знати призначення, специфіку та вміти аналізувати роботу структурних підрозділів авіаційних підприємств та заводів, малих колективів виконавців (бригад, дільниць, цеху), щодо вироб-ництва, експлуатації, ремонту та обслуговування об’єктів авіаційного транспорту, їх систем та еле-ментів.

Здійснювати технічне діагностування об’єктів авіаційного транспорту, їх систем та еле-ментів, використовуючи ефективні засоби, відпо-відні технічні регламенти, стандарти та інші нормативні документи.

Розробляти проектно-конструкторську та технологічну документацію зі створення, експлуатації, ремонту та обслуговування об’єктів авіаційного транспорту, їх систем та елементів використовуючи спеціалізовані сучасні програмні засоби.

Знати та розраховувати основні показ-ники звітності та обліку (управлінського, статистичного, бухгалтерського та фінансового) підприємства під час експлуатації та ремонту об’єктів та систем авіаційного транспорту.

Розрахувати техніко-економічні та експлуатаційні показники об’єктів авіаційного транспорту, їх систем та елементів. 

Знати основні вимоги охорони праці, техніки безпеки, протипожежної безпеки та санітарно-гігієнічного режиму при здійсненні професійної діяльності. 

Вміти організовувати взаємодію між службами та підрозділами з експлуатації повітряних суден та наземного забезпечення польотів авіації в процесі виробничо-технологічної діяльності об’єктів авіаційного транспорту, приймати в ній безпосередню участь. 

Знати необхідні положення авіаційної метеорології та транспортної географії, вміти їх використовувати при проектуванні, експлуатації, технічному обслуговуванні та ремонті об’єктів авіаційного транспорту.

Знати правила польотів, процедури із забезпечення повітряної навігації та експлуатації по-вітряних суден (PANS-OPS), порядок обслуговування та управління повітряним рухом, порядку обслуговування аеронавігаційною інформацією.

Знати основні положення з проектування та експлуатації аеродромів, супутні процедури згідно Додатку 9 IКAO, основні положення з пошуку та рятування, основи безпеки й розслідування авіаційних подій та інцидентів з повітряними суд-нами.

Розділ 8. Ресурсне забезпечення реалізації програми

8.1

Кадрове забезпечення

Всі науково-педагогічні працівники, що забезпе-чують освітньо-професійну програму, за кваліфі-кацією відповідають профілю і напряму дисцип-лін, що викладаються, мають необхідний стаж пе-дагогічної роботи та досвід практичної роботи. В процесі організації навчального процесу залуча-ються професіонали з досвідом дослідницької, управлінської, інноваційної, творчої та фахової роботи.

8.2

Матеріально-технічне забезпечення

Наявні навчальні приміщення загального використання, комп’ютерні класи, навчальні лабораторії, тренажер та навчально-тренувальні літаки, ангар.

8.3

Інформаційне та навчально-мето-дичне забезпечення

Офіційний веб-сайт www.nau.edy.ua містить інфо-рмацію про освітні програми, навчальну, наукову і виховну діяльність, структурні підрозділи, пра-вила прийому, контакти.

Матеріали навчально-методичного забезпечення освітньої програми викладені в репозитарії Національного авіаційного університету за посиланням: https://nau.edu.ua/ua/menu/science/instutional-repository.html

Всі ресурси науково-технічної бібліотеки доступні через сайт університету: http://www.lib.nau.edu.ua

Читальний зал забезпечений бездротовим доступом до мережі Інтернет.

Електронний репозитарій наукової бібліотеки Національного авіаційного університету: http://er.nau.edu.ua

Розділ 9. Академічна мобільність

9.1

Національна кредитна мобільність

Двосторонні договори між Національним авіаційним університетом та Національним аерокосміч-ним університетом ім. Н.Є. Жуковського «Харківським авіаційним інститутом»

9.2

Міжнародна кредитна мобільність

У рамках угоди про співпрацю між Національним авіаційним університетом та авіаційним центром вищої державної професійної школи в м. Хелм (Польща), льотною школою F-AIR (Чеська Респу-бліка), льотною школою EGMONT AVIATION у м. Любляна (Республіка Словенія)

9.3

Навчання іноземних здобувачів вищої освіти

Створені умови для навчання іноземних здобувачів вищої освіти

2. Перелік компонент освітньо-професійної програми та їх логічна послідовність

2.1. Перелік компонентів ОПП

Код н/д

Компоненти освітньо-професійної програми (навчальні дисципліни, курсові проекти (роботи), практики, кваліфікаційна робота)

Кількість кредитів

Форма підсумкового контролю

Семестр

Обов’язкові компоненти ОПП

ОК1

Історія української державності та культури

3,0

Екзамен

7

ОК2

Ділова українська мова

3,0

Екзамен

7

ОК3

Фахова іноземна мова

5,0

Диференційований залік, Екзамен

4, 5

ОК4

Філософія

3,5

Екзамен

7

ОК5

Фізичне виховання та самовдосконалення

4,0

Диференційований залік

5, 6

ОК6

Вища математика

6,0

Диференційований залік

1

ОК7

Фізика

5.5

Екзамен

3

ОК8

Інформаційні технології в авіації

3.0

Екзамен

8

ОК9

Курсова робота з дисципліни «Інформаційні технології в авіації»

1,0

Захист

8

ОК10

Теоретична механіка

3,0

Екзамен

6

Теоретичний курс ATPL(A) FCL.515 ATPL

ОК11

Повітряне право

8,0

Диференційований залік, Екзамен

1, 5

ОК12

Загальні відомості про повітряне судно 1 – Конструкція/системи/силова установка

7,0

Екзамен

1

ОК13

Загальні відомості про повітряне судно 2 – Приладове обладнання

4,0

Екзамен

2

ОК14

Льотні характеристики та планування 1 – Маса і центрування

4,0

Екзамен

1

ОК15

Льотні характеристики та планування 2 – Характеристики

5,5

Диференційо-ваний залік, Екзамен

2, 4

ОК16

Льотні характеристики та планування 3 – Льотне планування та моніторинг

6,0

Диференційо-ваний залік, Екзамен

3, 4

ОК17

Курсова робота з дисципліни «Льотні харак-теристики та планування»

1

Захист

4

ОК18

Можливості людського організму

3,0

Диференційо-ваний залік

1

ОК19

Метеорологія

6,0

Диференційо-ваний залік, Екзамен

2, 4

ОК20

Загальна навігація

6,0

Диференційо-ваний залік, Екзамен

1, 6

ОК21

Радіонавігація

10.5

Екзамен, Диференційо-ваний залік

2, 6

5

ОК22

Курсова робота з дисципліни «Радіонавігація»

1

Захист

6

ОК23

Експлуатаційні процедури

5.0

Диференційо-ваний залік, Екзамен

2, 3

ОК24

Курсова робота з дисципліни «Експлуатаційні процедури»

1

Захист

3

ОК25

Принципи польоту

8.0

Диференційо-ваний залік Екзамен

3

2, 5

ОК26

Курсова робота з дисципліни «Принципи польоту

1

Захист

5

ОК27

Зв’язок за правилами візуального польоту (VFR)

4.0

Екзамен

1

ОК28

Зв’язок за правилами польотів за приладами (IFR)

4.0

Диференційо-ваний залік, Екзамен

2, 3

ОК29

Зона 100 – Знання, Навички і Відношення (KSA)

4.0

Диференційо-ваний залік

7

ОК30

Підготовка із запобігання та виведення зі складного положення (UPRT)

4.5

Диференційо-ваний залік

7

ОК31

Взаємодія в багаточленному екіпажі (MCC)

3.0

Екзамен

8

Практична підготовка

ОК32

Взаємодія в багаточленному екіпажі (MCC)

3.0

Диференційований залік

2

ОК33

Практика з організації льотної експлуатації

3.0

Диференційований залік

8

ОК34

Льотна практика

27.0

Диференційований залік

2, 4, 6, 8

ОК35

Тренажерна практика

12.0

Диференційований залік

2, 4, 6, 8

ОК36

Єдиний державний кваліфікаційний іспит

1.5

Екзамен

8

Загальний обсяг обов’язкових компонентів: 180,0 кредитів

Вибіркові компоненти*

ВК1

Економічне та правове забезпечення льотної експлуатації в цивільній авіації

4,0

Диференційований залік

3

ВК2

Безпека польотів

4,0

Диференційований залік

3

ВК3

Аеродинаміка та динаміка польоту

4,0

Диференційований залік

3

ВК4

Основи електротехніки та електроніки

4,0

Диференційований залік

4

ВК5

Збірник аеронавігаційної інформації та їх використання

4,0

Диференційований залік

4

ВК6

Основи тренажерної підготовки льотних екіпажів

4,0

Диференційований залік

5

ВК7

Інженерно-штурманські розрахунки польоту

4,0

Диференційований залік

5

ВК8

Практична аеродинаміка літаків класу БЕР/МЕР

4,0

Диференційований залік

5

ВК9

Авіаційна метеорологія

4,0

Диференційований залік

6

ВК10

Організація аеродромно-технічного забезпечення польотів

4,0

Диференційований залік

6

ВК11

Організація льотної експлуатації в цивільній авіації

4,0

Диференційований залік

7

ВК12

Основи льотно-методичної підготовки

4,0

Диференційований залік

7

ВК13

Організація пошукового та аварійно-рятувального забезпечення польотів

4,0

Диференційований залік

7

ВК14

Основи авіаційної безпеки

4,0

Диференційований залік

8

ВК15

Організація аеронавігаційного обслуговування пілотів

4,0

Диференційований залік

8

Загальний обсяг вибіркових компонентів: 60 кредитів ЄКТС

Загальний обсяг освітньо-професійної програми: 240 кредитів ЄКТС

*Реалізація права здобувачів вищої освіти на вільний вибір навчальних дисциплін та створення індивідуальної освітньої траєкторії регламентується Законом України «Про вищу освіту» та внутрішніми нормативними актами НАУ. Вибіркові компоненти обираються здобувачами вищої освіти із каталогів рекомендованих та альтернативних вибіркових дисциплін.

2.2. Структурно-логічна схема освітньо-професійної програми

3. Форма атестації здобувачів вищої освіти

Форма атестації здобувачів вищої освіти

Атестація здійснюється у формі єдиного держав-ного кваліфікаційного іспиту

Вимоги до атестаційного екзамену

Єдиний державний кваліфікаційний іспит передбачає оцінювання результатів навчання, визначених стандартом вищої освіти та освітньою програ-мою.

4. Матриця відповідності програмних компетентностей компонентам освітньо-професійної програми

*Визначається програмою Єдиного державного кваліфікаційного іспиту з урахуванням статті 6 Закону України «Про вищу освіту».

5. Матриця забезпечення програмних результатів навчання відповідними компонентами освітньо-професійної програми

*Визначається програмою Єдиного державного кваліфікаційного іспиту з урахуванням статті 6 Закону України «Про вищу освіту».