Льотна експлуатація повітряних суден

КАФЕДРА АЕРОДИНАМІКИ ТА БЕЗПЕКИ ПОЛЬОТІВ ЛІТАЛЬНИХ АПАРАТІВ

AERODYNAMICS & FLIGHT SAFETY DEPARTMENT


НАШІ КОЛЕГИ – ЦЕНТР ЛЬОТНОЇ ПІДГОТОВКИ НАУ

OUR COLLEAGUES – NAU FLIGHT TRAINING CENTRE

Перший (бакалаврський) рівень вищої освіти / The First (Bachelor`s) Level of Higher Education

Код галузі / Field code – 27

Галузь знань / Field of study – «Транспорт» / «Transport Services»

Код спеціальності / Code of Speciality – 272

Назва спеціальності / Title of Speciality – «Авіаційний транспорт» / «Aviation Transport»

Освітньо-професійна програма / Educational Professional Program – «Льотна експлуатація повітряних суден» / «Aircraft Flight Operations»

ATPL(A) Frozen Theoretical Course & CPL/IR Complex Training Course

Другий (магістерський) рівень вищої освіти / The Second (Master`s) Level of Higher Education

Код галузі / Field code – 27

Галузь знань / Field of study – «Транспорт» / «Transport Services»

Код спеціальності / Code of Speciality – 272

Назва спеціальності / Title of Speciality – «Авіаційний транспорт» / «Aviation Transport»

Освітньо-професійна програма / Educational Professional Program – «Управління авіаційними транспортними системами та комплексами» / «Operations of Air Transport Systems and Complexes»

ПРОГРАМА ПІДГОТОВКИ ДЛЯ УКРАЇНСЬКИХ ТА ІНОЗЕМНИХ СТУДЕНТІВ /

FOR UKRAINIAN AND FOREIGN STUDENTS TRAINING PROGRAM

ТЕОРЕТИЧНЕ НАВЧАННЯ ПРОВОДИТЬСЯ У НАЦІОНАЛЬНОМУ АВІАЦІЙНОМУ УНІВЕРСИТЕТІ В МІСТІ КИЄВІ /

THEORETICAL TRAINING IS PROVIDING IN KYIV, IN THE NATIONAL AVIATION UNIVERSITY

Бакалавр інженерних наук на авіаційному транспорті та ліцензія пілота – це комплексна навчальна програма, призначена для тих, хто хоче не тільки отримати ліцензію пілота, але і ступінь бакалавра в галузі авіаційного інжинірингу. Подвійна освіта відкриває широкі можливості на такому високому конкурентному і динамічному ринку праці як авіація. Випускники даної програми отримують ліцензію пілота транспортної авіації і ступінь бакалавра інженерних наук на авіаційному транспорті.

Вимоги до кандидатів:

 • Вік: не молодше 17 років.

 • Успішне проходження медичного відбору та відбору з фізичної підготовки.

 • Теоретична підготовка: знання в галузі математики і фізики в обсязі середньої школи, а також володіння англійською мовою, є ключовими факторами успішної підготовки.

 • Особистісні якості: всі кандидати повинні пройти спеціальні тести та співбесіди з представниками приймальної комісії.


Кандидатам необхідно надати результати зовнішнього незалежного оцінювання з таких предметів: українська мова та література, математика та іноземна мова (англійська).

ДОДАТКОВІ ВИМОГИ: всі кандидати повинні пройти первинну медичну сертифікацію відповідно Вимог Наказу Державіаслужби України № 565 від 20.07.2017 року, професійно-психологічний відбір, тестування з фізичної підготовки за нормативами розробленими фахівцями НАУ.

Програма бакалавра інженерних наук на авіаційному транспорті та ліцензії пілота розрахована на 4 роки підготовки і складається з 8 семестрів, а також практичної льотної підготовки. Для теоретичного навчання в НАУ розроблений навчальний план, до складу якого ввійшли як предмети відповідно до стандартів МОНУ бакалаврату спеціальності 272 «Авіаційний транспорт», так і фахові предмети спеціалізації 272.02 «Льотна експлуатація повітряних суден» у відповідності до стандартів Європейського агентства з безпеки польотів (EASA).

Для практичної підготовки в НАУ створено «Центр льотної підготовки (ЦЛП)». Державною авіаційною службою України ЦЛП виданий сертифікат № UA/FTO-005/2017 для проведення навчання та отримання наступних свідоцтв: приватного пілота (Private Pilot License - PPL); комерційного пілота (Commercial Pilot License - CPL) та кваліфікаційних відмінок: дозвіл на виконання польотів за приладами (Instrument Rating - IR(A)); дозвіл на пілотування багатодвигунних повітряних суден (Multi engine ration - МЕР) та дозвіл на польоти вночі.

Крім того, підписані угоди про співробітництво з компанією Egmont Aviation (Республіка Словенія), що включають в себе:

 • Пропозицію від льотної школи Egmont Aviation про проведення літних канікул в Словенії з одночасним отриманням європейської ліцензії пілота, а саме:

  • Теоретичну підготовку – термін 1 місяць;

  • Практичну підготовку – термін 1 місяць;

  • Проживання;

  • Харчування;

  • Спеціальний одяг (форма) пілота;

 • Загальний орієнтовний час проходження всього курсу підготовки складає 2 місяці.

Результатом підготовки є отримання в рамках літніх канікул європейської ліцензії пілота.


Практична підготовка проводиться на літаках К-10, Cessna 172 та Piper РА34-200Т SENECA II.

В процесі навчання студенти отримають мінімальну практичну підготовку в обсязі 200 льотних годин (враховується наліт по програмі приватного пілота), а саме: 152 годин на повітряному судні з одним двигуном; 13 годин на багатодвигунному літаку; 35 годин на тренажері FNPTII. Після успішного завершення навчання студенти отримують диплом бакалавра за спеціальністю «Авіаційний транспорт» та у відповідності до сертифікату № UA/FTO-005/2017 ліцензії пілотів: PPL(A), CPL(A), JR, МЕР.

ОСОБЛИВОСТІ ПРИЙОМУ

НА СПЕЦІАЛІЗАЦІЮ


272.02«ЛЬОТНА ЕКСПЛУАТАЦІЯ ПОВІТРЯНИХ СУДЕН»

СПЕЦІАЛЬНОСТІ 272 «АВІАЦІЙНИЙ ТРАНСПОРТ»

1. ПОРЯДОК ПРИЙОМУ ЗАЯВ ТА ДОКУМЕНТІВ

1.1. На спеціальність 272 «Авіаційний транспорт», спеціалізація «Льотна експлуатація повітряних суден» додатково подаються документи:

 • Сертифікат про проходження первинної медичної сертифікації I класу (CPL) в умовах АМЦ навчального закладу або будь-якого іншого сертифікованого Державною авіаційною службою України медичного центру (закладу);

 • Результати відбору (тестування) з фізичної підготовки.

За відсутності будь якого з зазначених додаткових документів вступник не допускається до участі в конкурсному відборі за спеціальністю 272 «Авіаційний транспорт», спеціалізація «Льотна експлуатація повітряних суден».

1.2. Встановлення статусу «Допущено до участі у конкурсному відборі» електронним заявам вступників за спеціальністю 272 «Авіаційний транспорт», спеціалізацією «Льотна експлуатація повітряних суден», здійснюється уповноваженою особою за рішенням приймальної комісії у разі отримання, вступником рекомендацій на вступ за результатами проходження первинної медичної сертифікації та тестування з фізичної підготовки.

2. ПРОЦЕДУРИ ДО КОНКУРСНОГО ВІДБОРУ ВСТУПНИКІВ

2.1. При вступі на денну форму навчання на ступінь бакалавра вступники проходять первинну медичну сертифікацію відповідно до Наказу Державіаслужби України від 20.07.2017 р. № 565 “Про затвердження Авіаційних правил України «Технічні вимоги та адміністративні процедури для льотних екіпажів цивільної авіації», Наказу Державіаслужби України від 12.03.2018 р. № 220 “Про затвердження процедур до Авіаційних правил України «Технічні вимоги та адміністративні процедури для льотних екіпажів цивільної авіації» у виді прийнятних методів відповідності (АМС) та інструктивного матеріалу (GM), Методичних рекомендацій щодо проходження первинної медичної сертифікації авіаційним персоналом.

Проходження первинної медичної сертифікації абітурієнтів вступників здійснює Авіаційний медичний центр НАУ (м. Київ, вул. Гарматна 47, кабінет 203 (телефон для довідок: +38(044)497-50-05), або будь-який інший сертифікований Державною авіаційною службою України медичний центр (заклад).

Для проходження первинної медичної сертифікації подаються такі документи:

 • документ, який засвідчує особу;

 • 2 фотокартки (3/4) ;

 • довідка із туберкульозного диспансеру;

 • амбулаторну медичну книжку (виписку з медичної карти амбулаторного хворого) з поліклініки за місцем мешкання/прописки з відмітками про перенесенні захворювання, щеплення, оперативні втручання, травми;

 • приписне свідоцтво видане військкоматом або військовий квиток;

 • Ф- 086-У для вступу до ВНЗ.

Вступники отримують висновки комісії у вигляді Медичного сертифікату 1 класу відповідно до вимог PartMed. У разі відсутності Медичного сертифікату абітурієнт вступник не допускається до участі в конкурсному відборі за спеціальністю 272 «Авіаційний транспорт», спеціалізація «Льотна експлуатація повітряних суден».

При вступі на денну форму навчання на спеціалізацію «Льотна експлуатація повітряних суден» ступеня бакалавра вступники проходять тестування з фізичної підготовки.

До випробувань допускаються абітурієнти, які мають медичну довідку про задовільний стан здоров’я. Випробовування абітурієнтів здійснюється в один день. Спочатку проводиться розминка і підготовка до нормативів з фізичної підготовки. Порядок здачі нормативів: - біг 100м, підтягування на перекладині (згинання та розгинання рук в упорі лежачи); - біг 3000 м чоловіки та 2000 м жінки. Відпочинок між вправами складає не менше ніж 20 хв. Виконання контрольних нормативів з бігу на 100 м та 3000 м організується за традиційними правилами легкоатлетичних змагань. Підтягування на перекладині здійснюється хватом зверху підборіддям вище перекладини без ривків та розгойдування. Згинання-розгинання рук в упорі лежачи виконується прямим тілом до кута згинання рук в ліктьовому суглобі не менше 90 градусів (прямий кут).

Результати виконання контрольних вправ екзаменатор оголошує після кожного виду випробувань, а в кінці випробувань загальну суму набраних балів та рекомендації комісії у вигляді: «Допущений», «Не допущений».

Результати іспитів заносяться до Протоколу, який передається до Приймальної комісії НАУ.

Вступник, який не виконав вимоги до конкурсного відбору до участі у конкурсному відборі за освітньою програмою «Льотна експлуатація повітряних суден» спеціальності 272 «Авіаційний транспорт» НЕ ДОПУСКАЄТЬСЯ.