Основи журналістики

Вихованці гуртка «Основи журналістики» взяли участь в обласному конкурсі «Шкільна журналістика 2020»

      Дистанційне навчання для майбутніх медійників не стало перешкодою для їхньої участі в традиційному конкурсі «Шкільна журналістика«, який на початку квітня проводився факультетом філології та журналістики ЦДПУ ім. Володимира . Винниченка спільно з Агенцією сталого розвитку «Хмарочос» серед учнів закладів загальної середньої освіти та гуртків і студій гуманітарного напряму Кіровоградської області.

     До конкурсу, темою якого є участь молоді у зміні в громадах, приймалися індивідуальні журналістські матеріали. У конкурсі взяли участь вихованці гуртка Центру естетичного розвитку «Росток», який працює на базі НВО І-ІІІ ступенів «Мрія».

   24 квітня цього року організаторами обласного конкурсу «Шкільна журналістика» планується підбиття його підсумків із визначенням переможців. Разом із ученицею 8 класу Лілією Целуйко та ученицею 9-ІІ класу Лілією Флоренко, творчі письмові роботи яких оцінюватимуть члени журі в номінації ««Майбутній журналіст», віримо в їхню заслужену перемогу.

Для ознайомлення нижче розміщуємо творчі роботи вихованців гуртка «Основи журналістики», поданих на конкурс «Шкільна журналістика».

Робота Лілії Флоренко учениці 9-ІІ класу

Марина Бабаєва.rtf

Робота Лілії Целуйко учениці 8 класу 

Ліза Олексієнко.rtf

Тримаємо за вас кулачки, юні журналісти!

 Чим мене приваблює журналістика?

      На одному із останніх занять гуртка »Основи журналістики», якраз перед початком оголошеного в Україні карантину і дистанційного навчання школярів, у рамках відведеного часу, його вихованці вели розмову про роль журналістики в інформаційному просторі.

   Після власних висловлювань та суперечок зійшлися на думці, що журналісти, за суттю своєї професії, в той чи інший спосіб оцінюють дії або бездіяльність інших членів соціуму. Своєю чергою, люди схильні критично ставитися до тих, хто взяв на себе сміливість оцінювати їхні дії, визначати орієнтири, бути поводирем у розгляді актуальних для суспільства питань. Тому журналіст повинен бути обережним у поводженні з фактами. Не перекручувати їх, уникати помилок, обов’язково перевіряти інформацію, шукати істину і повідомляти про неї. А ще він має право дотримуватися власних поглядів, але не нав’язувати ці погляди іншим. Він повинен збирати й надавати всі погляди та факти, навіть ті, які не збігаються з його думкою.

  Крім того. вихованці гуртка згадали у розмові і про «Джинсу»  (приховану рекламу), яка неприпустима. Аудиторія МАЄ Право знати, коли журналіст пише власний матеріал, а коли рекламу чи якийсь товар. Особливу увагу журналіст повинен звертати на точність, достовірність, повноту, збалансованість оцінок у викладі матеріалу. Він повинен бути нейтральним, коли працює в інформаційному жанрі.

   На завершення заняття було запропоновано на дистанційній відстані дати відповідь на одне запитання : «Чим мене приваблює професія журналіста?»

  Пропоную  для ознайомлення кілька перших відповідей вихованців гуртка


чим мене приваблює журналістика.docx
Чим мене приваблює професія журналіста.docx
Чим мене приваблює професія журналіста.rtf
Ірина Драган.docx

Вихованці гуртка  

"Основи журналістики" вітають ученицю 7-11 класу Степаниду Лаврусенко з першою публікацією в обласній газеті «Сільське життя плюс» 

під рубрикою  « Невигадана історія»


Джерелом до написання замальовки під назвою «Серцем відчув» слугував спогад Стешиної бабусі, вчительки Віри Петрівни Доній про її односельців.

  У передньому слові до матеріалу вихованка гуртка пише: «Друга світова залишила у пам’яті нашого народу історії з трагічним, щасливим, а інколи й несподіваним кінцем. Однією з почутих я вирішила поділитися з читачами».

   Запрошуємо ознайомитися з цьогорічною публікацією творчої школярки в засобах масової інформації, яка, сподіваємося, сподобається вам цікавим викладом матеріалу.


Вітаємо

 переможців обласного  конкурсу 

«Шкільна журналістика 2020» 

Лілію  Флоренко  та Лілію Целуйко    -  вихованок гуртка «Основи журналістики»

За результатами щорічного конкурсу, проведеного в квітні кафедрою журналістики ЦДПУ ім. В. Винниченка, першість у номінації «Майбутній журналіст» здобули учениця 8 класу Лілія Целуйко та учениця 9-ІІ класу Лілія Флоренко.

Творчо обдаровані  школярки розділили третє місце за інтерв’ ю з цікавими однолітками і після закінчення карантину  отримають  призи і дипломи від організаторів конкурсу.

Вітаємо вихованок гуртка 

«Основи журналістики»  

та бажаємо  нових успіхів у царині журналістики! 

Розповіді про вчителів 

На віддалі юні журналісти розповідають про своїх учителів

   В умовах дистанційного навчання вихованці гуртка «Основи журналістики» виявили бажання поділитися враженнями про улюблених учителів і вже з вересня цього року   працювати над створенням літопису школи у формі рукописного журналу. До нього мають увійти їхні світлини, як авторів-початківців у написанні різножанрових поетичних та прозових творів, інформаційні матеріали, репортажі, нариси, статті тощо.

   На прохання своїх вихованців подаю їхні розповіді  із збереженням стилю мовлення та без скорочень.


Олеся Колесник учениця 7-ІІ класу

–   Не секрет у тому. що в учнів складаються різні стосунки педагогами: доброзичливі, і зворотні, через які вони не проти заміни конкретного вчителя на іншого. Але про нашого вчителя, з яким знайомство відбулося три роки тому, так не думаємо. Адже наш класний керівник дуже добрий і справедливий. Якщо у когось виникають проблеми, то з радістю допоможе їх розв’язати. А перед тим, як пішли на карантин, у нас був дуже веселий і цікавий урок, під час якого розучували українські коломийки і отримували на ньому високі бали за умови, якщо танцюватимемо під мелодії п’ять хвилин.

Я ніколи не забуду знайомство із новою вчителькою української мови та літератури, перші отримані оцінки, виставлені у моєму щоденнику. Вона нам дарує на уроках і поза ними гарний настрій, турбується про кожного. Ми їй довіряємо. Згадуватиму її після закінчення школи. А звати мою улюблену вчительку Олена Леонідівна Гайворонська.


Айсун Байрамова учениця 9-1 класу

–   Мого першого класного керівника звали Ніною Іванівною. Вона вела у нас більшість уроків. Кожен урок проводився добре. Нам було цікаво слухати ї пояснення нового матеріалу. Ми були не першим її класом, який вона випустила з четвертого класу і пішла на пенсію. Вона і зараз залишається для нас, її учнів, справедливою, чуйною і дуже доброю людиною.

Пам’ятаю своє хвилювання тривогу, коли у вересні вперше у житті прийшла до школи. Такими трохи наляканими були і мої майбутні однокласники. Бо хтось із нас боявся йти до школи, хтось соромився, а були й такі учні, що не могли всидіти на одному місці в класі. А ось наша вчителька зуміла знайти до кожного свій підхід. Саме Ніна Іванівна навчила мене найважливішим речам: читанню, письму, умінню складати і віднімати цифри, множити їх і ділити. А ще навчила нас притримуватися дисципліни, прищепила любов до знань.

Жалє Рагімова - учениця 9-1 класу 

–Для мене вчитель є об’ємним поняттям, бо враження від нього складається зовсім не протягом одного дня, а місяцями і роками нашого шкільного життя.

Для мене особисто справжній педагог уособлений в образі Наталії Анатоліївни Іванової, з якою ніколи не сумно. Вона може насварити, якщо ми забули спортивну форму на урок фізичної культури, а ще передає нам знання і вчить навичкам здорового способу життя та умінням, потрібним нам для життя. А ще вона мріє побачити нас у недалекому майбутньому успішними і самодостатніми. Її називаємо другою мамою. Тому поважаємо Наталію Анатоліївну і любимо її, а вона відповідає нам навзаєм

Ковальчук Олександр - учень 9-І класу

–  Валерій Валентинович Пузир – це мій улюблений вчитель із предметів «Основи здоров’я» та фізичної культури. Він грамотний спеціаліст, який багато знає, і ці знання уміло передає учням. Завжди підводить нас до правильних висновків у досягненні мети в житті і спорті. Ми поважаємо його за людяність, порядність і уміння прислуховуватися до кожного з нас, підказати, підтримати, якщо хтось із нас потребує допомоги

 


Юлія Кожем’яченко - учениця 9-ІІ класу

– Мабуть, кожному знайома фраза: «Твій учитель – це твоя друга матір». Та чи справді так буває? Ось у мене, наприклад, окрім рідної, є ще дві вчительки, яких можу так назвати другою матір’ю: Марина Олегівна і Лариса Павлівна.

Марина Олегівна викладає в нашому класі російську мову і зарубіжну літературу. На її уроках ніколи не буває нудно. Завжди наводить приклади із свого життя здебільшого веселі. Вона зрозуміло пояснює нові теми, підбирає для нас різні творчі завдання для виконання. А ще

 Лариса Павлівна працює вчителем мистецтва і класним керівником. Вона дуже рідко нас сварить і підтримує у скрутну хвилину. Дуже часто дозволяє собі пожартувати. Навіть тоді, коли ми не стаємо переможцями у конкурсах, все одно заспокоює і каже, щоб ми були оптимістами в житті, за що ми їй дуже вдячні.

Лілія Флоренко – учениця 9-ІІ класу

На світі є багато педагогів, але не всі запам’ятовуються. А ось Лариса Павлівна залишиться для мене справжнім вчителем на все життя. Вона гарна на вроду, чуйна та мила, о’бєктивно оцінює наші знання, надає допомогу тим, хто її потребує. Її уроки завжди цікаві, бо думає не лише про те, щоб тільки провести урок чітко за планом, але й зробити його пізнавальним і корисним для нас. Лариса Павлівна гарно грає на фортепіано й любить співати. Пригадую, як у початкових класах сідала за музичний інструмент і показувала нам тональність, з якої треба починати спів, розвивала співацький голос, звукоутворення, інтонацію, залучала нас до знайомства з кращими зразками популярної музики, розширювала музичний кругозір. А до того вона є чудовим класним керівником. У неї завжди все продумано в роботі з нами. За це ми її цінуємо і поважаємо.

Олена Бойко – учениця 9-ІІ класу

–  За чотири роки навчання в середніх класах класний керівник Лариса Павлівна Біла стала для кожного з нас, дев’ятикласників, ніби другою мамою. Вона вчить умінню правильно поводити себе у непередбачуваних  ситуаціях та у реальному житті, мотивує до того, щоб ми були активними, уважними, старанно готувалися до уроків, одержували за відповіді високі оцінки, були порядними людьми. За ініціативою Лариси Павлівни ми беремо участь у різних цікавих спортивних заходах, олімпіадах, конкурсах, флешмобах, інших корисних й пізнавальних заходах різного рівня починаючи від шкільного. А ще не цурається гумору, любить пожартувати, турбується про кожного з нас, мов  про своїх дітей.

Ми поважаємо й любимо нашого класного керівника, бо вона найкраща!

Кароліна Шарапанюк – учениця 9-ІІ класу

– Лариса Павлівна Біла -– дуже добра, чуйна до наших потреб вчителька. Вона розумна, справжній професіонал своєї справи. Як класний керівник надає допомогу у розв’язанні складних проблем чи вирішенні питань, які здаються нам важливими. Вона не кричить на нас, а робить слушні зауваження, тому ми завжди прислухаємося до її думки і порад нашого старшого товариша.

 Каріна Іващенко -учениця 10 класу 

  Кращою вчителькою школи вважаю Олену Володимирівну Кравченко. Її уроки якось проходять непомітно. І хоча не зовсім добре розумію математику як предмет я їх полюбила. А до того вона працює класним керівником. Її доброта, почуття гумору і сонячна шикарна посмішка подобаються всім  учням.

Я безмежно радію тому, що зустріла у своєму житті Вчителя від Бога

Аріна Кофанова – учениця 9-ІІ класу 

– У нашій школі з романтичною назвою «Мрія» працюють багато гарних педагогів. Оскільки ця розповідь про найулюбленішого, то розповім про Ларису Павлівну, мого класного керівника і викладача предмета «Музичне мистецтво» з її чудовим умінням бачити у кожній дитині талановитість, відчувати настрій класу.

Лариса Павлівна  – добра, справедлива, сучасна, розумна, завжди шукає і знаходить компромісні рішення для якнайшвидшого розгляду конфліктних ситуацій. Скажу більше. Вона знає про нас більше, ніж наші батьки, бо ми їй довіряємо й спілкуємося на різні теми Іноді вчителям дуже складно тримати в полі зору на своїх уроках кожного учня, але це не про нашу вчительку мова. Своїм доречним жартом уміє вона розрядити напругу у стосунках через непорозуміння  окремих учнів, а після кількох хвилин загального веселого сміху знову вимагає від класу зосередженості і уваги. А ще вона дуже переживає щиро радіє успіхам та досягненням 

«Журналістика - не тільки професія, а й спосіб життя…»


текст.rtf