Урок № 7

Урок № 7. Тема: Наукові заходи енергозбереження. Тест №1 «Основні заходи з енергозбереження»

Д/з: ст.67-69

Тест №1 «Основні заходи з енергозбереження» (до запитання знайти відповідь у вигляді 1А, 2Б..)


ЗАПИТАННЯ

1. Державний комітет України з енергозбереження (Держкоменергозбереження України) є-

2. Державна інспекція здійснює контроль за -

3. Державна політика з енергозбереження і енергоефективності в Україні спрямована -

4. Законодавство України «Про енергозбереження» визначає -

5. ЗУ «Про теплопостачання» регулює відносини, які виникають-

6. ЗУ «Про електроенергетику» визначає -

7. Організаційні енергозберігаючі заходи – заходи швидкої віддачі –

8. Технологічні енергозберігаючі заходи – базові заходи- передбачають -

9. Інвестиційні енергозберігаючі заходи - високовартісні та високоефективні заходи сприяють усуненню основних причин низької енергоефективності, в більшості випадків гарантують більш суттєву економію енергоресурсів, але вимагають більш високих початкових витрат.

10. Паливно-енергетичні ресурси (ПЕР) – сукупність -

11. Джерело теплопостачання -

12. Енергетичний аудит (енергетичне обстеження) –


ВІДПОВІДІ

А.- всіх природних і перетворених видів палива та енергії, які використовуються в національному господарстві;

Б.- у процесі виробництва, транспортування і постачання теплової енергії, державного нагляду за режимами споживання теплової енергії, безпечною експлуатацією теплоенергетичного обладнання і безпечним виконанням робіт на об’єктах у сфері теплопостачання суб’єктами діяльності незалежно від форм власності.

В.- введення стандартів енергоефективності в сфері використання виробничих будівель, промислове обладнання, впровадження систем оборотного водопостачання, очищення вікон, фарбування стін приміщень світлою фарбою, використання відпрацьованого тепла холодильників і кондиціонерів для підігріву води, впровадження систем частотного регулювання та інших пристроїв, що забезпечують підвищення ККД електродвигунів в системах вентиляції, на насосних станціях та інших об'єктах зі змінним навантаженням.

Г.- внутрішній енергоаудит, складання енергетичного паспорта підприємства, розробка заходів енергозбереження та підвищення ефективності технологічних процесів, моніторинг виконання прийнятих заходів стимулювання і мотивація енергозберігаючої поведінки, введення права розпоряджатися коштами від економії енергоресурсів, встановлення правил закупівлі обладнання для енергоефективних технологій.

Д.-визначає правові, економічні, соціальні та екологічні основи енергозбереження для всіх підприємств, об’єднань і організацій, розміщених на території держави, а також для громадян.

Е.- виробничий об'єкт, призначений для виробництва теплової енергії;

Є.- дотриманням нормативів витрат паливно-енергетичних ресурсів на підприємствах, в установах і організаціях незалежно від форм власності (далі - підприємства), забезпечує своєчасне проведення державноїекспертизи з енергозбереження і виконання інших функцій, передбачених цим Положенням.

Ж.- визначення ефективності використання паливно-енергетичних ресурсів та розроблення рекомендацій щодо її поліпшення;

З.- на створення умов, які дозволять забезпечити постійно зростаючі потреби в ПЕР і зростання ВВП при мінімальних їх витратах.

И.- правові, економічні і організаційні засади діяльності в електроенергетиці і регулює відносини, пов’язані з виробництвом, передачею, постачанням і використанням енергії, забезпеченням енергобезпеки України, конкуренцією і захистом прав споживачів і працівників галузі.

І.- центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом

Міністрів України через Міністра економіки та з питань європейської інтеграції України.

Ї.- Це перш за все перехід до альтернативних джерел енергопостачання та використання сучасних енергозберігаючих технологій виробництва продукції. Крім того, велике значення для реалізації даної групи заходів мають організаційні зміни на рівні країни та регіону, такі як реформа ціноутворення, вдосконалення ринків електроенергії та газу, перехід на інтегроване планування роботи різних джерел енергопостачання.