Шевченківські дні

/4-8 березня/

#Єднаймось_через_слово_Кобзаря 

Конкурс «"Живеш, Тарасе, поміж нас» /7-9 класи/

У конкурсі знавців творчості Т.Г.Шевченка, який провела Кудін Лариса Анатоліївна, брали участь дві команди: ,, Прометей'' - капітан Шимко Анастасія та ,,Лідер'' - капітан Літман Анна.

Конкурс складався з 7 турів: ,,Всім знайомий Шевченко'', ,,Літературна спадщина Кобзаря'', конкурс капітанів, ,,Цікаві цифри'', конкурс для вболівальників ,, Ну що б, здавалося, слова...'', ,, Шевченко - художник'', конкурс ,,Пісенна скарбниця'' та ін. 

Метою заходу було поширення знань учнів про життя Шевченка, його літературну спадщину та малярські роботи; виховувати гордість за приналежність до Української нації, Пророком якої був геніальний Т.Шевченко. Перемогу у конкурсі здобула команда ,,Прометей''. 

Спадщина Шевченка – джерело духовності українського народу /7-9 класи/

Вчителька Марія Шимко познайомила учнів із живописною, мистецькою спадщиною Тараса Шевченка. Діти переглянули відео-проєкт, який був створений в лютому 2014 року, дослідили Кобзаря як художника.

Марія Володимирівна відзначила, що Кобзар залишив українському народу свої неоціненні духовні надбання — твори та репродукції картин, малюнки. Учні звернули увагу, що Шевченко виконував свої роботи в техніці аквареллю, сепією, офортом, олівцем. А ще їх зацікавила велика кількість автопортретів митця.

 Обговорили побачене і дійшли висновку, що творчість великого Кобзаря як художника є не менш багатою і цінною, ніж його поетична спадщина. Вона зігріта гарячою любов'ю до Батьківщини і є джерелом духовності нашого народу.

Історична галерея "Твій сучасний Шевченко" 

Тарас  Шевченко – це завжди сучасно, це –  центр нашого  культурно-історичного світу. Він  не був політиком, але на його ідеях сформувалась свідомість й світогляд нації. Він не був полководцем, але його слово підняло до збройної боротьби тисячі українців, які  по-шевченківськи дивляться  на нинішній стан України та українського народу,  розуміють й беруть  відповідальність за все, що відбувається в нашій держав. Степурська Марина на уроках  історії показала учням поета людиною XXI століття. Особливу зацікавленість викликали меми пов'язані з Шевченком.