НОВИНИ 2022

КАФЕДРА ТЕОРІЇ І ПРАКТИКИ АНГЛІЙСЬКОЇ МОВИ
ХАРКІВСЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО ПЕДАГОГІЧНОГО УНІВЕРСИТЕТУ імені Г.С. СКОВОРОДИ

• ГРУДЕНЬ 2022

21.12.2022

Speaking Club: Merry Christmas 2022

21 грудня 2002 року відбулося знакове засідання англомовного розмовного клубу. Почесними гостями були студенти та викладачі університетуту Universidade Esta dual do Centro Oeste (Гуарапуаве, Бразилія).  Організатором та модератором заходу вже традиційно була канд. філол. наук, доцент Олена Олександрівна Гуліч.

Засідання клубу було присвячене традиціям різдвяних та новорічних свят в Україні та Бразилії — усі учасники жваво та із зацікавленням брали участь в обговоренні, вікторинах та конкурсах.

Гостями та учасниками зібрання були також здобувачі декількох факультетів університету, викладачі нашої кафедри та кафедр фізико-математичного факультету.

Учасники яскраво та із задоволенням провели свій час у атмосфері англійської мови та різдвяного настрою; подискутували на різдвяні теми, активно взяли участь у креативних конкурсах, поділилися враженнями про улюблені різдвяні фільми тощо.

Кафедра теорії і практики англійської мови висловлює щирі слова подяки організаторам та учасникам заходу. Запрошуємо удосконалювати розмовну англійську разом із нами! Слідкуйте за новинами!

Організатори English Speaking Club

19.12.2022

КРАЩА КАФЕДРА З НАУКОВОЇ РОБОТИ

Цьогоріч кафедру теорії і практики англійської мови визнано кращою кафедрою з наукової роботи на українському мовно-літературному факультеті імені Г.Ф. Квітки-Основ’яненка в межах загальноуніверситетських заходів «Сковородинівський Олімп – 2022».

Кафедряни щиро вдячні адміністрації за високе поцінування їхніх наукових здобутків та натхненні на подальші звершення в різних напрямах професійної діяльності заради успішного майбутнього кафедри, факультету  та університету. 

Колектив кафедри теорії і практики англійської мови

19.12.2022

ГУЛІЧ Олена Олександрівна –
кращий наставник молоді

У межах загальноуніверситетських заходів «Сковородинівський Олімп – 2022» кандидат філологічних наук, доцент, доцент кафедри теорії і практики англійської мови, координатор із виховної роботи фізико-математичного факультету – Олена Олександрівна Гуліч – була нагороджена  почесною відзнакою в номінації «Кращий наставник молоді» за значні успіхи в організації та вдосконаленні навчального та виховного процесів, великий особистий внесок у виховання студенської молоді та багаторічну плідну працю.

Колеги, колектив кафедри теорії і практики англійської мови, фізико-математичний факультет та здобувачі щиро вітають Олену Олександрівну Гуліч із заслуженою відзнакою, яка є підтвердженням високих професійних та особистісних якостей. Бажаємо наснаги, благополуччя та подальших успіхів у відповідальній професійній діяльності та формуванні інтелектуального, культурного та морального розвитку здобувачів.

Колеги, колектив кафедри теорії і
практики англійської мови

03.12.2022

Підсумки конкурсу на найкращий переклад англійською мовою відомої байки Г.С. Сковороди

Напередодні святкування 300-річчя Г.С. Сковороди кафедрою теорії і практики англійської мови серед здобувачів українського мовно-літературного факультету імені Г.Ф. Квітки-Основ’яненка було проведено конкурс на найкращий переклад англійською мовою відомої байки Г.С. Сковороди про дружбу – «Собака і вовк»

Усі учасники продемонстрували вміння зберігати яскравість, експресивність, образність мови в перекладі. Конкурсна комісія одноголосно обрала переможця — це здобувачка другого (магістерського) рівня вищої освіти Крістіна Гусенко

Щиро вітаємо переможницю та бажаємо подальших творчих здобутків.

Організаційний комітет конкурсу

02.12.2022

Вітаємо

КОСТІКОВУ Ілону Іванівну

з нагородженням почесною грамотою
Вченої ради університету

З нагоди 300-річчя від дня народження Грирогія Савича Сковороди завідувачка кафедри теорії і практики англійської мови, докторка педагогічних наук, професорка – Ілона Іванівна Костікова – була нагороджена почесною грамотою Вченої ради університету за високий професіоналізм, вагомий особистий внесок в розвиток педагогічної науки і підготовку майбутніх учителів. Урочисте нагородження відбулося на початку грудня у стінах ХНПУ імені Г.С. Сковороди.

Колектив кафедри, українського мовно-літературного факультету імені Г.Ф. Квітки-Основ’яненка, колеги та аспіранти щиро вітають Ілону Іванівну Костікову з відзнакою професійної діяльності. Бажаємо міцного здоров’я, невичерпної енергії, наснаги до праці та реалізації усіх подальших наукових ініціатив та потенціалу! Нехай Ваша невичерпна енергія й досвід втілюються в прогресивних проєктах і слугують для розвитку кафедри і всього університету! 

Колектив кафедри теорії і практики англійської мови 

• ЛИСТОПАД 2022

10.11.2022

I International Youth
Scientific & Practical Conference
«LEARNING & TEACHING: during War and Peace»

10 листопада 2022, у міжнародний день науки, у Харківському національному педагогічному університеті імені Г. С. Сковороди відбулася І Міжнародна молодіжна науково-практична конференція англійською мовою «Навчання і викладання: під час війни та миру». Конференція пройшла он-лайн при участі МОН України, Державного університету Середнього Заходу (Бразилія), Кардіффського метрополітен університету (Великобританія), Сінопського університету (Туреччина), Нанкінського університету (Китай), Бірмінгемського університету (Великобританія), комітету «Підтримки українських редакторів» (Франція), участь і публікації для всіх учасників були безкоштовними. 

Більше 100 учасників з різних країн доєдналися до участі у конференції, студенти, магістранти, аспіранти, докторанти, молоді вчені, досвідчені професори обговорювали питання навчання і викладання під час війни і миру, допомоги і підтримки України. З привітальним словом від університету виступила проректор, професор С.В.Бережна. Модератором конференції від університету була професор, завідувач кафедри І.І.Костікова. 

Пленарне засідання розпочалося із виступу британських колег із Кардіффського метрополітен університету про підтримку України, про міждисциплінарний підхід в освіті, особливості початкової освіти в Уельсі. Про це розповіла декан факультету освіти та соціальної політики, професор Юлія Лонгвіль. Про силу освіти, її гуманітарну складову доповнила представниця факультету, професор Альма Гаріс. Представник французького комітету «Підтримки українських редакторів» Ремі Єнко розповів про збір коштів сумою 73 тисячі євро в підтримку 43 українських наукових журналів, їх редакторського і технічного складу, проведення он-лайн тренінгів і вебінарів, літньої школи, про відзнаку з боку французького комітету нашого університетського фахового видання категорії Б з педагогіки «Освітні виклики». 

Продовжив пленарне засідання професор Сінопського університету з Туреччини Хакан Ушаклі. Він доповів про тісні зв’язки України і Туреччини, про досвід своєї країни у роботі з сирійськими біженцями, їх адаптацію і навчання під час воєнних дій, про отриману ними психодраму і подальше її подолання. Закінчив виступ на пленарному професор Державного університету Середнього Заходу, Бразилія, Андре Луїс Спешт. Він наголосив на тому, що в його країні є велика українська діаспора, яка допомагає українському факультету нашого університету під час війни, а також підкреслив те, що єднає нас усіх під час важких подій – це важливість комунікації, особливо англійською мовою – мовою міжнародного спілкування. Конференція завершилася плідними дискусіями під час роботи секцій. 

Модератор конференції від університету професор І.І.Костікова.

• ЖОВТЕНЬ 2022

31.10.2022

Speaking Club: Mysterious Halloween 2022

Кожен вирішує самостійно як святкувати наймістичніший день року – Хелловін! Хтось вбирається в моторошний костюм, хтось прикрашає будинок павутинням і гарбузами, а ми влаштували тематичний English Speaking Club Mysterious Halloween. Поміж гостей заходу були помічені: містичний Jack O’Lanterns, викладачі та здобувачі різних факультетів. Гості познайомились із традиціями свята, його історією, поділилися моторошними історіями, узяли участь у вікторині.

Запрошуємо на наші наступні зустрічі! Відвідаши наші заходи ви вдосконалите рівень мовних навичок, поспілкуєтеся на різноманітні цікаві теми, поповните словниковий запас і отримаєте заряд невичерпного натхнення для вивчення мови.

25.10.2022

Вебінар «Zoom for Education: використання цифрових інструментів для викладачів»

25 жовтня 2022 року кафедряни відвідали вебінар «Zoom for Education: використання цифрових інструментів для викладачів», організований МОН України спільно з компанією «Zoom». 

Метою заходу було ознайомити освітянську спільноту з можливостями використання інструментів Zoom для здійснення ефективної організації освітнього процесу .

Колектив кафедри щиро дякує організаторам та спікерам за можливість узяти участь у заході.

EDUCATIONAL CHALLENGES,

Volume 27, Issue 2

У жовтні 2022 року на офіційному сайті англомовного міжнародного видання «EDUCATIONAL CHALLENGES» було розміщено вже 5-й випуск журналу (Випуск 27, том 2).

У номері представлено 16 наукових розвідок дослідників з України, Китаю та Греції, які висвітлюють актуальні питанням сучасного наукового поля в галузі педагогіки та освіти. Зі статтями номеру можна ознайомится на офіційному сайті видання

Журнал має власний e-ISSN 2709-7986 та індексується в таких наукометричних базах даних: Index Copernicus, ROAD, Google Scholar, Open Ukrainian Citation Index (OUCI) та Scilit та ін. Усі розвідки мають унікальні digital object identifierDOI. Видання включено до Переліку наукових фахових видань України (категорія Б) у галузі освітніх наук.

Головним редактором видання є завідувачка кафедри теорії і практики англійської мови, докторка педагогічних наук, професорка – Ілона Іванівна Костікова. До складу редколегії входять досвідчені науковці з Аргентини, Канади, Колумбії, Греції, Італії, Перу, Румунії, Словаччини та Великобританії та інших країн.

Запрошуємо усіх охочих науковців, педагогів, молодих дослідників до публікації в міжнародному науковому електронному виданні з педагогіки Educational Challenges (у 2023 році). Детальна інформація щодо діяльності видання, тематики розвідок та оформлення матеріалів для подання до розгляду редакції представлена на офіційному сайті журналу або у файлі за «Інформаційний лист». Публікація безоплатна.

Кафедра теорії і практики англійської мови є співзасновником видання.

08.10.2022

TEACHERS’ DAY 2022:
засідання English Speaking Club
до Дня Учителя 2022

08 жовтня 2022 року відбулося чергове засідання English Speaking Club, яке було присвячене Міжнародному Дню Вчителя.

У неформальній та дружній англомовній атмосфері учасники подискутували на освітні теми, узяли участь у конкурсах, представили свої презентації та творчі доробки. Гостями заходу були декан фізико-математичного факультету, доктор педагогічних наук, професор Н.О. Пономарьова, завідувачка кафедри теорії і практики англійської мови, доктор педагогічних наук, професор І.І. Костікова, викладачі кафедри теорії і практики англійської мови, здобувачі українського мовно-літературного факультету імені Г.Ф. Квітки-Основ’яненка.

Зібрання клубу відбулося в онлайн форматі на платформі Zoom. Модератором заходу традиційно була Олена Олекандрівна Гуліч – очільниця клубу, кандидатка філологічних дисциплін, доцентка кафедри теорії і практики англійської мови.

Із задоволенням запрошуємо всіх охочих доєднатися до наших наступних зустрічей! Участь у засіданнях нашого English Speaking Club – це унікальна можливість зануритися в автентичне мовне середовище, покращити мовні навички та знайти друзів.

Teachers Change The World!

Оголошення. 

Конференція:

Запрошуємо до участі в I Міжнародній молодіжній науково-практичній конференції «Навчання і викладання: під час війни та миру» (10.11.2022).
Участь, публікація та сертифікат безоплатні!
Деталі на веб-сторінці конференції (посилання) або за QR-кодом! 

Організаційний комітет кофнренції

Конкурс:

Шановні здобувачі,

кафедра теорії і практики англійської мови оголошує студентський конкурс серед здобувачів українського мовно-літературного факультету імені Г.Ф. Квітки-Основ’яненка на найкращий переклад англійською мовою відомої байки Г.С. Сковороди про дружбу «Собака і вовк» до 300-річчя неперевершеного Г.С.Сковороди. 

Свої переклади до 1 грудня 2022 р. надсилайте на електронну адресу члена конкурсної комісії Олени Олександівни Гуліч – gulich.elena@gmail.com (з темою «Конкурс перекладів»). 

Оголошення переможця відбудеться 3 грудня 2022 року.

Колектив кафедри

02.10.2022

З Днем працівників освіти – 2022

Колектив кафедри теорії і практики англійскої мови вітає колег та всю освітянську спільноту з Днем працівників освіти! У ці важкі часи, шановні колеги, бажаємо кожному щоденного натхнення, позитивного настрою, оригінальних ідей у навчанні та формуванні прийдешніх поколінь. Нехай кожний ваш день буде сповнений миру, спокою, енергії й ентузіазму, а робота приносить колосальне задоволення! Зі святом!

P.S. Окрему подяку колектив кафедри висловлює деканату та Студенській раді українського мовно-літературного факультету імені Г.Ф. Квітки-Основ’яненка за оригінальне привітання з професійним святом!

Колектив кафедри

• ВЕРЕСЕНЬ 2022

Стажування у KEELE UNIVERSITY (Велика Британія)

Моє наукове стажування в Кільському університеті (Keele University) розпочалося 1 вересня 2022 року і продовжиться протягом одного навчального року. Я досліджуватиму становлення художнього методу англійської письменниці перехідної доби Мей Сінклер. Програмою передбачено роботу в бібліотеках і архівах, участь у семінарах і конференціях, підготовку до друку наукових статей.

Декілька слів про університет. Він розташований у самому серці англійського графства Стаффордшир, між містами Манчестер і Бірмінгем, він є сучасним високотехнологічним науково-дослідним і освітнім осередком із найбільшим у Великій Британії (і третім у Європі) кампусом загальною площею 253 га. Я прикріплена до факультету гуманітарних і соціальних наук (School of Humanities), який знаходиться в окремому корпусі під назвою Chancellor’s building. Робоча атмосфера на факультеті є дружньою і відкритою, відбувається постійний обмін ідеями й досвідом. Цьому сприяє і надзвичайно демократичний стиль спілкування – усі учасники освітнього процесу, незважаючи на вік і посаду, звертаються один до одного по імені.

Перший місяць мого перебування в іншій країні видався досить напруженим і заповненим вирішенням організаційних, житлових проблем,  обов’язковою сертифікацією з охорони здоров’я й безпеки, політики рівності й різноманітності, інформаційної безпеки й кібербезпеки. Проте, незважаючи на щільний графік, кожен мій день розпочинається й закінчується новинами з України, рідного Харкова, де залишається моя сім’я, і, без перебільшення, моя душа й серце.

Ольга Анатоліївна ГОНЧАРОВА,

кандидат філологічних наук (Ph.D. in Philology), доц. кафедри теорії і практики англійської мови

• СЕРПЕНЬ 2022

22.08.2022

АНГЛІЙСЬКА МОВА ДЛЯ КОЖНОГО ДНЯ

Дякуємо за довіру до нашої кафедри! Цього року майже двісті  здобувачів – майбутніх бакалаврів – обрали для вивчення дисципліну «Англійська мова для кожного дня» із циклу загальної підготовки. Розуміючи важливість вільного спілкування англійською мовою в сучасному світі кожний зробив свій свідомий та корисний вибір! 

Нагадуємо й майбутнім магістрам про можливість обрати блоки дисципліни вільного вибору, які пропонує наша кафедра!

Together We’re Strong! Let’s Learn English Together!

15.08.2022

ДО НАВЧАННЯ ... 

Шановні здобувачі! 

Вітаємо вас із початком нового навчального року!

15 серпня 2022 року в Харківському національному педагогічному університеті імені Г.С. Сковороди стартував навчальний рік. До навчання вже приступили здобувачі вищої освіти 2-го, 3-го, 4-го та 6-го курсів.

Колектив кафедри сповнений сил та мотивації також у повному обсязі активно розпочав свою освітню та виховну роботу. З перших днів навчального року року здобувачі відвідують заняття з англійської мови, дисципліни вільного вибору англомовного спрямування, виховні заходи!

Запрошуємо здобувачів та всіх охочих до участі у:

А майбутнім магістрам пропонуємо обрати наші блоки дисциплін вільного вибору, які розроблені спеціально для того, щоб англійська мова стала яскравим доповненням вашого резюме та майбутньої успішної кар'єри! 

Бажаємо успіхів та наснаги!

Слідкуйте за нашими новинами та оголошеннями!

• ЧЕРВЕНЬ 2022

01.06.2022

Круглий стіл:

«Війна – Навчання – Мрії» 

01 червня, у міжнародний день захисту дітей, о 13.00 викладачами кафедри теорії і практики англійської мови було проведено круглий стіл зі здобувачами «Війна – навчання – мрії», присвячений враженням про війну, думкам про навчання під час війни і післявоєнним мріям. Захід онлайн об’єднав понад 60 учасників з різних куточків Харківщини, України та Світу. 

Про необхідність вивчення та комунікації англійською мовою висловилися здобувачі українського мовно-літературного факультету, які перебувають за кордоном: В. Федоренко та М. Черненко; про вимушене внутрішнє переселення розповіли О. Ануфрієв, Є. Мазуровська, К. Мороз, М. Янчук та Д. Грєбєнькова; про перебування і навчання у Харківській області – А. Козачек, Д. Слюсаренко. Про досвід навчання в умовах воєнного стану та війни висловилися К. Давидова, А. Кузьменко, Л. Мишаченко, В. Горб та С. Протопопова. Про подвійний сумний досвід виїзду із Слов’янська поділилася А. Маркелова. Не стримувала емоції про розбиту 7 травня Сковородинівку С. Печериця. Про зрозуміння необхідності вивчення англійської мови розповіли студенти природничого факультету 1 курсу: А. Гузєва, С. Подоляка, Д. Ковальова, А. Овчаренко, В. Зосімова та К.Чаплік. Про нерадісний досвід виїзду із Луганська і Харкова розповіла В. Луганська. Досвідом і перспективами подальшого навчання поділилася С. Кобченко. Здобувачі фізико-математичного факультету розповіли про свої мрії та прагнення у післявоєнний час. 

Усі есеї здобувачів будуть опубліковані в матеріалах круглого столу, газеті «Учитель» та збірнику матеріалів міжнародної молодіжної конференції. 

Усе студентство мріє про мир, і ми разом з ними!

Ми переможемо! Освіта збереже Україну!

• ТРАВЕНЬ 2022

18.05.2022

Сучасні філологічні і методичні студії: проблематика і перспективи 

14 травня з нагоди Дня науки 2022 на базі факультету іноземної філології Харківського національного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди відбулася Міжнародна науково-практична конференція для науковців, викладачів, учителів, здобувачів вищої освіти «Сучасні філологічні і методичні студії: проблематика і перспективи».

Кандидатка філологічних наук, доцентка кафедри теорії і практики англійської мови Наталія Костянтинівна Солошенко-Задніпровська, узала участь у заході. Була репрезентована доповідь та опубліковані тези доповіді (у співавторстві з Вірою Семенівною Приходько – кандидаткою філологічних наук, доценкою (ХДАФК)). Робота присвячена дослідженню духовного світу людини в площині літератури під час війни.

Усім учасникам конференції були надані програмові матеріали, збірник тез та сертифікати учасників. Учасники щиро дякують за надану можливість узяти участь у заході.

Професорсько-викладацький склад кафедри теорії і практики англійської мови є активним учасником наукового простору та на постійний основі бере участь у наукових заходах, конференціях, симпозіумах, круглих столах тощо.

14.05.2022

Олімпіада для студентів-знавців англійської мови українського мовно-літературного факультету імені Г.Ф. Квітки-Основ’яненка

14 травня відбулася Олімпіада для студентів-знавців англійської мови українського мовно-літературного факультету імені Г.Ф. Квітки-Основ’яненка. Захід підтримав зацікавленість та мотивацію здобувачів до подальшого вивчення англійської мови.

Призові місця посіли: 1 місцеГусенко Крістіна, 2 місцеПечериця Софія, 3 місцеПротопопова Світлана

Усі переможці та учасники заходу отримали пам’ятні сертифікати. 

Модераторкою освітнього заходу виступила доцентка кафедри теорії і практики англійської мови, кандидатка філологічних наук – Гончарова Ольга Анатоліївна

Колектив кафедри сподівається, що у майбутньому подібні заходи будуть відбуватися на постійній основі та стануть традиційними.

Колектив кафедри

07.05.2022

Міжфакультетська Олімпіада з англійської мови для здобувачів немовних спеціальностей

07 травня відбулася міжфакультеська Олімпіада для знавців англійської мови серед здобувачів немовних напрямів підготовки. 

Активну участь узяли здобувачі фізико-математичного факультету, а також факультету природничої, спеціальної і здоров’язбережувальної освіти та факультету початкового навчання.

Призові місця посіли: 1 місцеПінчук Анна (фізико-математичний ф-т); 2 місцеГолдобіна Дар’я (ф-т початкового навчання); 3 місцеНіколайчук Анастасія (ф-т початкового навчання). Усі учасники нагороджені сертифікатами.

Відповідальним організатором заходу була доцентка кафедри теорії і практики англійської мови, кандидатка філологічних наук – Гончарова Ольга Анатоліївна.

Колектив кафедри

• КВІТЕНЬ 2022

Оголошення

Запрошуємо до блоків вибіркових дисциплін (2022) нашої кафедри!

Більш детальну інформацію щодо блоків вибіркових дисциплін, які пропонує кафедра теорії і практики англійської мови, можна знайти за посиланнями нижче!

23.04.2022

UN English Language Day

23 квітня весь світ традиційно відзначає «Міжнародний день англійської мови», який було започатковано ООН у 2010 році для святкування полімовності та культурного різноманіття у світі.

Цього року кафедра теорії і практики англійської мови вже традиційно долучилася до святкування цього свята. 

Викладачі провели тематичні заняття та заходи, бесіди з популяризації англійської мови та зібрання кафедрального English Speaking Club. Цьогоріч здобувачі доєдналися до флешмобу та у відеоформаті поділися своїми думками та враженнями щодо необхідності та важливості опанування англійської мови в сучасному мінливому світі. Усі, хто активно долучився до участі в проведенні заходу були нагороджені пам’ятними кафедральними  сертифікатами.

Нагадаємо, що кафедра є активним популяризатом англійської мови в університеті та окрім нормативних дисціплін пропонує здобувачам усіх рівнів низку блоків дициплін вільного вибору для вивчення та вдосконалення англійської мови. З блоками та дисциплінами можна ознайомитися у відповідному розділі кафедрального сайту («Здобувачу») або за посиланням

Також уже майже місяць, незважаючи на складні умови роботи, викладачі активно проводять заняття та консультації здобувачів у зручний для них час. Усі отримують необхідну освітню підтримку та допомогу. 

Запрошуємо до наших блоків вибіркових дисциплін та безмежного the English Language світу.

15.04.2022

 На шляху до перемоги!

Зіткнувшись із подіями останніх місяців ми почали цінувати справді звичні та буденні для нас речі, вартість та цінність яких ми усвідомили. За пережиті дні – дні війни – ми навчилися єднанню та єдності, ми навчилися бути великою родиною, навчилися жити в умовах воєнного стану та адаптуватися до нових умов життя, працювати, незважаючи на всі складнощі… Ми згуртувалися навколо нашого університету, кафедри та нашого майбутнього!

Й ось уже два тижні, незважаючи на складні умови роботи, кафедра теорії і практики англійської мови й далі працює зі здобувачами різних рівнів вищої освіти низки факультетів ХНПУ імені Г.С. Сковороди (а саме: українського мовно-літературного факультету імені Г.Ф. Квітки-Основ’яненка; фізико-математичного; природничої, спеціальної і здоров’язбережувальної освіти та факультету початкового навчання).

На сьогодні кафедра організовує освітній процес у різних формах із використанням усіх доступних сучасних технологій і засобів взаємодії, та зв’язку. Навчальні матеріали доступні здобувачам на дистанційних освітніх платформах (Moodle), надсилаються особистими повідомлення, листами тощо. Для здобувачів, які не мають змоги доєднатися до занять у дистанційному форматі, реалізовані зручні можливості вивчення дисциплін у асинхронному дистанційному форматі. Викладачі кафедри перебувають на постійному зв’язку, проводять навчальні заняття, надають консультації та всіляко підтримують студентство та всіх учасників освітнього процесу.

Ми повністю впевнені, що наша незламність та нинішні умови допоможуть освітянам та здобувачам розкрити свій внутрішній потенціал, навчать долати неосяжні перепони та впевнено йти до своїх цілей. Саме тому ми маємо стійку мотивацію до роботи та руху вперед!

Ми здолаємо всі труднощі! 

Усе буде добре!


В ЄДНОСТІ НАША СИЛА!  
STAND WITH UKRAINE!

08.04.2022

«Аргументи сучасної філології.  Образ Жінки :  “жіноче”, “феміністське”, “фемінне”»

78 квітня в ХНПУ імені Г.С. Сковороди в заочному форматі відбулася Друга міжнародна наукова конференція «Аргументи сучасної філології.  Образ Жінки :  “жіноче”, “феміністське”, “фемінне”». Серед науковців, які взяли участь у роботі конференції представники наукової спільноти: Бразилії, Польщі, Словаччини, Чехії, Японії, України.

Колектив кафедри теорії і практики англійської мови також узяв активну участь у роботі наукового заходу: було репрезентовано доповіді та опубліковано тези власних наукових розвідок. Усім учасникам конференції були надані програмові матеріали та сертифікати учасників.

Щиро дякує організаторам за можливість узяти участь у заході.

Колектив кафедри

08.04.2022

Відбулося чергове засідання кафедри теорії і практики англійської мови, яке було присвячене питанню організації освітнього процесу в умовах дистанційної роботи та воєнного часу.

Завідувачка кафедри Ілона Іванівна Костікова наголосила, що основним пріоритетом роботи кафедри в нинішніх умовах є врахування потреб, інтересів і можливостей здобувачів вищої освіти. 

Колективом кафедрян була обговорена необхідність: наповнення навчальної платформи Moodle освітніми матеріалами, тестовими завданнями тощо; та тісного діалогу зі здобувачами, надання їм консультацій тощо.

Кафедра тримає руку на пульсі роботи університету та активно провадить освітню, наукову та виховну діяльність, незважаючи на складні умови роботи.

Освіта збереже Україну!

04.04.2022

EDUCATIONAL CHALLENGES

Volume 27, Issue 1

На початку квітня 2022 року на офіційному сайті англомовного міжнародного видання «EDUCATIONAL CHALLENGES» було розміщено вже 4-й випуск журналу (Випуск 27, том 1). 

У номері представлено наукові доробки авторів з України, Великобританії, Бразилії та Індонезії, які присвячені актуальним питанням сучасного наукового поля в галузі педагогіки та освітнього простору. 

Видання включено до Переліку наукових фахових видань України (категорія Б) на підставі Наказу Міністерства освіти і науки України від 30.11.2021 № 1290 (додаток 3) у галузі освітніх наук.

Усі розвідки супроводжуються унікальними digital object identifier (DOI). Журнал має власний e-ISSN 2709-7986 та індексується в таких наукометричних базах даних: Index Copernicus, ROAD, Google Scholar, Open Ukrainian Citation Index (OUCI) та Scilit (поступово відбувається входження журналу і до інших наукометричних баз даних).

Головним редактором видання є завідувачка кафедри теорії і практики англійської мови, докторка педагогічних наук, професорка – Ілона Іванівна Костікова. До складу редколегії входять досвідчені науковці з Аргентини, Канади, Колумбії, Греції, Італії, Перу, Румунії, Словаччини та Великобританії. Кафедра теорії і практики англійської мови є співзасновником видання.

Запрошуємо всіх охочих до публікації в міжнародному науковому електронному виданні з педагогіки «Educational Challenges» (восени 2022 році). Детальна інформація щодо діяльності видання та оформлення матеріалів для подання до розгляду редакції розміщена на офіційному сайті журналу

Щиро дякуємо всім членам редакційної колегії, редакторам та рецензентам, які сприяли роботі над випуском журналу в складні для нашої країни часи.

01.04.2022

До навчання...

01 квітня 2022 року ХНПУ імені Г.С. Сковороди після вимушених канікул повернувся до освітнього процесу (у дистанційному та дистанційному асинхронному режимі).

Незважаючи на важкі часи та складні умови роботи колектив кафедри теорії і практики англійської мови в повному обсязі активно та завзято долучився до роботи зі здобувачами підопічних факультетів (українського мовно-літературного факультету імені Г.Ф. Квітки-Основ'яненка; фізико-математичного; природничої, спеціальної і здоров’язбережувальної освіти та факультету початкового навчання) та сприяє налогодженню освітнього процесу в університеті. 

Розуміючи всю складність сьогоднішньої ситуації, у якій опинилася вся наша суверенна країна, викладачі кафедри усіляко підримують здобувачів та йдуть назустріч кожному!

Ми – разом! Усе буде УКРАЇНА! 

• БЕРЕЗЕНЬ 2022

24.03.2022

МІСЯЦЬ НЕЗЛАМНОСТІ: роздуми про війну та віра в перемогу!

24 лютого 2022 року, 5 ранку. Чоловік будить мене: «Війна почалася». Я йому: «Не смішно». Лунає дзвінок від брата з Національної гвардії України: «Війна почалася». Я: «Точно не смішно». Збори паспортів, документів, аптечки, води. Їдемо забирати маму до себе. А потім усе як зміна кадрів: перші біженці, перші колеги, яких обстріляли, думки, що роботи далі. Немає паніки, сліз, є зосередженість і тверде рішення: я й моя родина нікуди не поїдемо. Це наш дім, це наше місто, і ми залишаємося. Потім бомбардування, підвали, обстріли, гуманітарна допомога нам, наша допомога іншим. І весь час віра в перемогу. Ми переможемо!

Докторка пед. наук., проф., завідувачка кафедри Костікова І.І.

Перебуваючи в Харкові під час тривожних подій, для мене особисто пафосні слова стають неважливими. Зараз дуже необхідно тримати себе в руках, не піддаватися емоціям, не розгубитися та виконувати свої безпосередні обов’язки. Решта буде після нашої перемоги. Бажаю всім удачі, здоров’я та миру. Слава нашим героям, нашій Україні!

Кандидатка філол. наук, доцентка – Божко Ю.О.

Повномасштабна війна, яку Російська Федерація почала 24 лютого, не залишає осторонь жодного українця, харків’ян особливо… Уже понад місяць багато жителів Харкова змушені переживати це страшне горе, вимушено залишивши свої будинки, усе, що в них було, і тимчасово перебувати в більш віддалених від воєнних дій куточках нашої країни.

Після початку нелюдських бомбардувань і обстрілів міста, зокрема, Салтівського масиву, ми знаходилися в Харкові 10 днів, перебуваючи в укритті, і, можливо, там залишалися б, але після хвороби дитини виїхали в Харківську область, де й перебуваємо. Дуже складні та болючі відчуття, глибокі переживання про подальшу долю всієї нашої країни, про майбутнє багатьох із нас. Але, у цей непростий, воістину неймовірний для багатьох час (досі не віриться, що це відбувається у 21-му столітті в нашій мирній країні), хочеться вірити, що все уладнається, ми всі в найближчому майбутньому зможемо повернутися до мирного життя, відбудовувати улюблене місто, позбавитися поневірянь, повернутися в сім’ї та нормалізувати життя наших дітей.

Усім бажаю не падати духом, вірити в перемогу й ніколи не здаватися! Бережіть себе та близьких! Усім найшвидшого миру, добра і здоров’я!

Кандидатка філол. наук, доцентка – Вєдєрнікова Т.В.

24 лютого 2022 року назавжди змінило наше життя й життя наших дітей. Ми були щасливі, жили в найкрасивішому місті, мали улюблену роботу й затишні домівки, вчили й навчалися, мріяли, творили… Війна все перекреслила. Як і тисячі інших, моя родина змушена була залишити рідний дім. У день народження моєї доньки, замість вітань, квітів і подарунків, був перон, коротке «прощавай» і евакуаційний потяг. Зруйновані міста, загублені життя, зламані долі… Тепер ми живемо одним днем і маємо єдину на всіх мрію. Дихаємо всією країною єдиним подихом і об’єднані єдиною вірою – вірою в нашу перемогу.

Кандидатка філол. наук, доцентка – Гончарова О.А.

Війна перекреслила плани всіх нас. Зараз, замість підготовки до занять, ми змушені думати про безпеку своїх родин, про пошуки ліків та продуктів батькам, про долю колег та студентів, із якими немає зв’язку. Я залишаюсь у Харкові. Тут мій дім, який побудував тато з бабусею, мій сад, який ми виростили разом із моїми батьками та синами, тут моє коріння, яке тримає мене міцно й надає сил мені та всій моїй родині. Ми – Харків’яни! Ми вистоїмо! Усе буде добре! Усе буде Україна!

Кандидатка філол. наук, доцентка – Гуліч О.О.

On 24 February 2022, early in the morning, the Russian Federation, treacherously and without declaring war, began shelling major cities in Ukraine, including Kyiv, the capital. Say that people were shocked - say nothing. The whole world was not prepared for such an idiotic and suicidal act on the part of Putin. For us, ordinary residents of Ukraine, understand that the «native», «brotherly» country that attacked us is the destruction of whole our world outlook. People were forced to suffer in bomb shelters for a long period, saving their lives. Many people had to flee their areas primarily with children and the elderly, leaving their homes with a pitiful number of personal belongings, taking or leaving animals. Many left abroad fearing for their lives, accepting refugee status. Some left in danger, realizing they had nowhere to run.

Thanks to our warriors, our cities, stand and resist, giving hope for our victory. They’re being helped by people behind the lines who this unjust and far-fetched war has brought together as never before. This war is a real threat to the whole world. And the whole world must stop it. Stay with Ukraine!

PhD in Philology, Associate Professor – Soloshenko-Zadniprovska N.

#STAY WITH
UKRAINE

• ЛЮТИЙ 2022

23.02.2022

Міжнародне підвищення кваліфікації «Educational Innovations» (Ізраїль)

Докторка педагогічних наук, професорка І.І. Костікова взяла участь у міжнародному підвищенні кваліфікації – «ОСВІТНІ ІННОВАЦІЇ», яке включало в себе курс міжнародних вебінарів: 5 щотижневих інтернет зустрічей 26/1 – 23/2, 2022 від MASHAV – Agency for International Development Cooperation in the Ministry of Foreign Affairs of Israel, та METC – міжнародного освітнього центру ім. А. Офрі.

Тематика курсу: 

· 26/01 Інноваційні підходи у педагогіці;

·  2/02 Актуальна освіта: виклики та можливості; 

·  9/02 STEAM; 

·  16/02 Творчі цифрові рішення педагогічних завдань; 

· 23/02 Сучасні методи оцінювання як освітній інструмент.

Усім участникам надано сертифікати.

21.02.2022 

VІ International Scientific and Practical Internet Conference “Foreing Language in Professional Training of Specialists: Issues and Strategies”

21 лютого 2022 року кафедряни традиційно взяли участь у VІ Міжнародній науково-практичній конференції «Іноземна мова в професійній підготовці спеціалістів: проблеми та стратегії», яка відбулася на базі Центральноукраїнського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка. 

Викладачі кафедри презентували тези власних наукових розвідок, отримали програмові матеріали конференції та сертифікати учасників.  

Кафедра теорії і практики англійської мови щиро дякує організаторам за надану можливість узяти участь у конференції та планує й надалі активно брати участь у подіних наукових заходах.

• СІЧЕНЬ 2022

14.01.2022 

Семінар для вчителів англійської мови за темою:
«Навчання усному мовленню на уроках англійської мови в середніх і старших класах» 

14 січня 2022 року завідувачка кафедри теорії і практики англійської мови, докторка педагогічних наук, професорка Ілона Іванівна Костікова провела в 43 гімназії міста Харкова для вчителів англійської мови семінар за темою «Навчання усному мовленню на уроках англійської мови в середніх і старших класах», під час якого обговорювалися такі питання: у чому особливість вчителя англійської мови; сучасні ознаки комунікативної методики; як не оминути увагою розвиток усного мовлення під час підготовки до Зовнішнього незалежного оцінювання з англійської мови; що надає комунікація як соціальна гнучка звичка (Soft Skills); до уваги вчителів були запропоновані онлайн ресурси сайту wordwall.net, а також ресурси Британської ради для розвитку усного мовлення. 

Ілона Іванівна Костікова окреслила перспективу та тематичне спрямування майбутніх семінарів щодо: створення Speaking Club; роботи із сучасним пісеним матеріалом, серіалами та відеоматеріалами (наприклад, Netflix, YouTube  тощо); командних інтерактивних ігор наживо чи он-лайн

Учасники заходу висловили щиру подяку за цікаву та пізнавальну зустріч.

12–14.01.2022 

Святкове засідання англомовного розмовного клубу: «We Wish you a Merry Christmas...»   

На початку січня 2022 року відбулося два засідання англомовного розмовного клубу, приурочені до святкування Нового року та Різдва у Харківському національному педагогічному університеті імені Г.С. Сковороди. Захід був ініційований кафедрою теорії  і практики англійської мови та фізико-математичним факультетом. Організатором та модератором заходу вже традиційно виступила канд. філол. наук, доцент Олена Олександрівна Гуліч, активну участь у підготовці до проведення засідання клубу взяли й здобувачі фізико-математичного факультету, зокрема, здобувач другого року навчання Андрій Курганський.

Гостями та учасниками зібрання були не тільки здобувачі декількох факультетів університету, а й викладачі нашої кафедри та кафедр фізико-математичного факультету.

Учасники яскраво та з задоволенням провели свій час у атмосфері англійської мови та різдвяного настрою; подискутували на цікаві святкові теми, активно та креативно взяли участь у конкурсах, збагатилися новими знаннями та інформацією.

Кафедра теорії і практики англійської мови висловлює щирі слова подяки організаторам та учасникам заходу. Запрошуємо удосконалювати розмовну англійську разом з нами! Слідкуйте за новинами!

Організатори English Speaking Club

НАШІ МИНУЛІ ПОДІЇ
2023 2022  2021  • 2020