НОВИНИ 2021

КАФЕДРА ТЕОРІЇ І ПРАКТИКИ АНГЛІЙСЬКОЇ МОВИ
ХАРКІВСЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО ПЕДАГОГІЧНОГО УНІВЕРСИТЕТУ імені Г.С. СКОВОРОДИ

• ГРУДЕНЬ 2021

10.12.2021 

Підсумки студентського конкурсу пам’яті
Віктора Володимировича Юхта
на найкращий переклад англійською мовою вірша 

Вітаємо переможницю студентського конкурсу пам’яті знаного філолога, літературознавця, поета, перекладача В.В. Юхта за найкращий переклад англійською мовою ліричного вірша відомого поета-харків’янина Бориса Чичибабіна «В лесу, где веет Бог, идти с тобой неспішно…» студентку 4 курсу українського мовно-літературного факультету імені Г.Ф. Квітки-Основ’яненка — Крістіну Гусенко

Студентський конкурс перекладів тривав з жовтня по грудень 2021 року, у ньому взяли участь студенти різних факультетів нашого університету. Вони із задоволенням взялися за складну, але цікаву справу, яку раніше ніколи не робили. Як відомо, віршований переклад дуже відрізняється від прозаїчного, бо перекладач і сам має бути поетом, творчою, талановитою особистістю зі сміливою уявою і відкритим серцем. Бо за відомим твердженням С. Я. Маршака «Дурний переклад – наклеп на автора». 

Нагородження переможниці відбулося 10 грудня 2021 року в Чичибабін-центрі, робота якого в Харкові триває вже 20 років. Бажаємо переможниці нових творчих досягнень, зі свого боку обіцяємо проводити студентський конкурс на найкращий переклад англійською мовою віршів про кохання щорічно. Представляємо переклад переможниці.

Poem by Borys Chychybabin translated by Kristina Husenko

In the forest, where is the God, I’d like to walk with you unhurriedly.

There is a spider weaving webs. Be careful, my dear.

Could hear you this leafy melody?

The melody of love which sounds pretty clear.

 

The morning path is highly long and silent,

I have a hankering to wander out.

You’re right, it’s time to clear up bookshelves in quiet,

It’s time to give away all books without any doubt.

 

They lie that books contain azure and eternal life.

The bug sitting in the garish sunshine,

An aspen thrilling with breast in bitter strife,

And even restless squirrel is not defined.

 

Where the love was lost when trees were smelling richly

And times were flying over ways?

It was around – entirely and deeply.

The love dissolved in grass and dew of morning prays.


I’m madly happy to believe and whist.

The more sincerely you love

The more disquieted you become,

And I’m lucky to be aware of all it.

(1990)


Вірш Бориса Чичибабіна для перекладу 

В лесу, где веет Бог, идти с тобой неспешно… 

Вот утро ткет паук — смотри, не оборви… 

А слышишь, как звучит медлительно и нежно 

в мелодии листвы мелодия любви? 


По утренней траве как путь наш тих и долог! 

Идти бы так всю жизнь — куда, не знаю сам. 

Давно пора начать поклажу книжных полок — 

и в этом ты права — раздаривать друзьям. 


Нет в книгах ничего о вечности, о сини, 

как жук попал на лист и весь в луче горит, 

как совести в ответ вибрируют осины, 

что белка в нашу честь с орешником творит. 


А где была любовь, когда деревья пахли 

и сразу за шоссе кончались времена? 

Она была везде, кругом и вся до капли 

в богослуженье рос и трав растворена. 


Какое счастье знать, что мне дано во имя 

твое в лесу твоем лишь верить и молчать! 

Чем истинней любовь, 

тем непреодолимей на любящих устах безмолвия печать. 

(1990)

• ЛИСТОПАД 2021

УВАГА! КУРСИ! ПІДГОТОВКА ДО ЄВІ!

(Набір завершено!)

Кафедра теорії і практики англійської мови оголошує набір груп на інтенсивні курси «Підготовка до ЄВІ з англійської мови для вступу до магістратури»

Запрошуються здобувачі 3 та 4 року навчання першого (бакалаврського) рівня вищої освіти всіх спеціальностей. 

На заняттях будуть проводитись інтенсивні тренінги з проходження тестових завдань у форматі ЄВІ, відпрацьовуватиметься їхній тайм менеджмент. 

Тривалість курсів:  70 години  (4,5 місяці). 

Вартість навчання: 1515 грн. 

Формат занять: онлайн  (друга половина дня). 

Контактна особа: канд. філол. наук, доц. Олена Олександрівна Гуліч. Звертатися за номером (096) 542-52-06.

30.11.2021 

Міжнародному англомовному журналу
«Educational Challenges» присвоєно КАТЕГОРІЮ Б

30 листопада 2021 року наказом №1290 «Про затвердження рішень атестаційної колегії Міністерства» від 30.11.2021 р. міжнародному англомовному журналу «Educational Challenges» присвоєно категорію Б у Переліку фахових наукових видань України. 

Головним редактором видання є Ілона Іванівна Костікова — докторка педагогічних наук, професорка, завідувачка кафедри теорії і практики англійської мови. До складу редколегії входять досвідчені науковці з Аргентини, Канади, Колумбії, Греції, Італії, Перу, Румунії, Словаччини та Великобританії. 

Запрошуємо науковців, педагогів, молодих дослідників, усіх охочих до публікації в міжнародному науковому електронному виданні з педагогіки Educational Challenges (у 2022 році). Журнал публікує розвідки в галузі педагогіки, методики навчання і викладання, актуальних питань сучасної освіти тощо

Детальна інформація щодо діяльності видання та оформлення матеріалів для подання до розгляду редакції розміщена на офіційному сайті журналу. Публікація безкоштовна. Запрошуємо всіх охочих до плідної наукової співпраці!

Кафедра теорії і практики англійської мови є співзасновником видання.

 27.11.2021 

Викладачі кафедри доєдналися до участі в
'EP SKILLS – Training Room'

27 листопада 2021 року викладачі кафедри теорії і практики англійської мови долучилися до участі в заході 'EP SKILLS – Training Room', організованому Express Publishing, та отримали сертифікати, що підтверджують участь у заході. 

#EPSkillsTrainingRooms — це чудова можливість для кожного, хто цікавиться викладанням англійської мови ознайомитися з досвідом знаних методистів та вчителів англійської мови в галузі формування в студентів навичок мовлення, письма️, читання та слухання.

Під час заходу спікери презентували аудиторії актуальні матеріали, присвячені розвитку навичок:

Досвід участі в подібних заходах та отримана практична інформація безумовно стануть у нагоді в процесі організації освітнього процесу зі здобувачами вищої освіти, які вивчають англійську мову як нормативну дисципліну, так і як дисципліну вільного вибору (посилання).


23.11.2021 

«Наукові дослідження та інновації в галузі суспільно-гуманітарних наук»: участь кафедрян у Всеукраїнській науково-практичній конференції

24 листопада 2021 року кандидат філологічних наук, доцент Гончарова Ольга Анатоліївна та кандидат філологічних наук, доцент Солошенко-Задніпровька Наталія Костянтинівна взяли участь у Всеукраїнській науково-практичній конференції «Наукові дослідження та інновації в галузі суспільно-гуманітарних наук». Конференція проводилася на базі Таврійського державного агротехнологічного університету (ТДАТУ) у м. Мелітополь.

Представники кафедри теорії і практики англійської мови репрезентували такі виступи:

Участь кафедрян у подібних заходах є регулярною. Викладацький склад кафедри постійно бере участь у різних наукових заходах, презентує власні наукові та методичні розробки, публікує наукові розвідки тощо.


19.11.2021 

ENGLISH SPEAKING CLUB:

«Science Qiuze» за участі викладачів

19-го листопада 2021 року за спільної ініціативи кафедри теорії і практики англійської мови та фізико-математичного факультету відбулося чергове, але непересічне зібрання English Speaking Club. Родзинкою заходу стала активна участь викладачів кафедр фізики, математики, інформатики й освітології та інноваційної педагогіки. Учасники засідання не тільки продемонстрували високий рівень володіння англійською мовою, а й подискували на наукові теми, взяли участь у дебатах, конкурсах, вікторині, поділилися цікавими науковими фактами. 

Здобувачі фізико-математичного факультету, які вже не перший рік є постійними членами English Speaking Club, підготували для викладачів цікаву англомовну вікторину з низкою завдань та питань зі світу науки. Викладачі охоче долучилися до змагання та поборолися за призове місце! Учасники зібрання весело та корисно повели час, удосконалючи свій рівень англійської мови!

Запрошуємо всіх охочих доєднатися до наших наступних зустрічей найближчим часом та долучитися до захопливого світу англійської мови!
Слідкуйте за нашими новинами!

Let's Learn English Together! 

15.11.2021 

Вітаємо

КОСТІКОВУ Ілону Іванівну

з почесною нагородою від 

Департаменту науки та освіти ХОДА

15-го листопада 2021 року завідувачка кафедри теорії і практики англійської мови, докторка педагогічних наук, професорка – Ілона Іванівна Костікова – була нагороджена почесною подякою від Департаменту науки і освіти Харківської обласної державної адмінстрації за вагомий особистий внесок у розвиток науки й освіти на Харківщині.

Колектив кафедри теорії і практики англійської мови, українського мовно-літературного факультету імені Г.Ф. Квітки-Основ’яненка та здобувачі щиро вітають Ілону Іванівну Костікову з відзнакою. Це гідна оцінка завзятої і плідної діяльності! 

Колеги бажають Ілоні Іванівні Костіковій подальших професійних здобутків, творчого ентузіазму, звершення поставлених цілей, втілення прогресивних ідей та реалізації інтелектуального потеціалу! Нехай Ваша невичерпна енергія й досвід втілюються в передових задумах і слугують для розвитку кафедри і всього університету!

Колектив кафедри теорії і практики англійської мови

07.11.2021 

Участь кафедрян у International Siirt Conference on Scientific Research (November 5-7, 2021 / Siirt University)

З 5 по 7 листопада 2021 року викладачі кафедри теорії і практики англійської мови взяли онлайн участь у Міжнародній науково-дослідній конференції International Siirt Conference on Scientific Research у Туреччині, яку проводив Університет міста Сіірт (Siirt University). 

Виступи англійською мовою з презентаціями представили: 

Між представниками кафедри теорії і практики англійської мови ХНПУ імені Г.С. Сковороди та турецькими колегами відбувся плідний обмін досвідом у галузі сучасної освітньої площини. Домовилися співпрацювати надалі та організувати спільне стажування у Туреччині наживо!

Колектив кафедри теорії і практики англійської мови

КОНКУРС (Оголошення) 

Шановні здобувачі, 

кафедра теорії і практики англійської мови ХПНУ імені Г.С. Сковороди оголошує студентський конкурс пам’яті Віктора Володимировича Юхта на найкращий переклад англійською мовою вірша відомого поета-харків’янина Бориса Чичибабіна. 

Свої переклади, будь ласка, надсилайте на адресу електронної поштової скриньки члена конкурсної комісії Олени Олександівни Гуліч   gulich.elena@gmail.com до 1 грудня з темою листа «Вірш Б.Чичибабіна». 

Нагородження переможця відбудеться у Чичибабін-центрі.

Організаційний комітет конкурсу

Текст для перекладу 

Борис Чичибабин 

В лесу, где веет Бог, идти с тобой неспешно… 

Вот утро ткет паук — смотри, не оборви… 

А слышишь, как звучит медлительно и нежно 

в мелодии листвы мелодия любви? 


По утренней траве как путь наш тих и долог! 

Идти бы так всю жизнь — куда, не знаю сам. 

Давно пора начать поклажу книжных полок — 

и в этом ты права — раздаривать друзьям. 


Нет в книгах ничего о вечности, о сини, 

как жук попал на лист и весь в луче горит, 

как совести в ответ вибрируют осины, 

что белка в нашу честь с орешником творит. 


А где была любовь, когда деревья пахли 

и сразу за шоссе кончались времена? 

Она была везде, кругом и вся до капли 

в богослуженье рос и трав растворена. 


Какое счастье знать, что мне дано во имя 

твое в лесу твоем лишь верить и молчать! 

Чем истинней любовь, 

тем непреодолимей на любящих устах безмолвия печать. 

1990

• ЖОВТЕНЬ 2021

30.10.2021 

EDUCATIONAL CHALLENGES, 

Volume 26, Issue 2

Наприкінці жовтня 2021 року на офіційному сайті англомовного міжнародного видання «EDUCATIONAL CHALLENGES» було розміщено 3-й випуск журналу (Випуск 26, том 2).

У номері представлено 9 наукових розвідок авторів з України, Великобританії, Румунії та Бразилії, які присвячені нагальним питанням сучасного наукового поля в галузі педагогіки та освіти. Усі розвідки супроводжуються унікальними digital object identifierDOI. Журнал має власний e-ISSN 2709-7986 та індексується в таких наукометричних базах даних: Index Copernicus, ROAD, Google Scholar, Open Ukrainian Citation Index (OUCI) та Scilit (поступово відбувається входження журналу до інших наукометричних баз даних та категорії Б). Зі змістом номеру можна ознайомится на офіційному сайті видання

Головним редактором видання є завідувачка кафедри теорії і практики англійської мови, докторка педагогічних наук, професорка – Ілона Іванівна Костікова. До складу редколегії входять досвідчені науковці з Аргентини, Канади, Колумбії, Греції, Італії, Перу, Румунії, Словаччини та Великобританії. 

Запрошуємо науковців, педагогів, молодих дослідників, усіх охочих до публікації в міжнародному науковому електронному виданні з педагогіки Educational Challenges (у 2022 році). Журнал публікує розвідки в галузі педагогіки, методики навчання і викладання, актуальних питань сучасної освіти тощо. Детальна інформація щодо діяльності видання та оформлення матеріалів для подання до розгляду редакції розміщена на офіційному сайті журналу. Публікація безкоштовна.

Кафедра теорії і практики англійської мови є співзасновником видання.

29.10.2021

HALLOWEEN ENGLISH SPEAKING CLUB: 

зібрання англомовного розмовного клубу з нагоди Хелловіну 2021

29 жовтня 2021 року відбулося чергове зібрання English Speaking Club з нагоди ХЕЛЛОВІНУ 2021, яке було організоване кафедрою теорії і практики англійської мови та фізико-математичним факультетом. 

Традиційне хелловінське зібрання клубу не обійшлося без квізів, ігор та інших завдань, що сприяють якісному покращенню мовних навичок.

Учасники збагатили свій словниковий запас тематичними англомовними висловами, дізналися про хелловінську «trick-or-treat»-традицію, чому саме «pumpkins» є символом Хелловіну, хто такий Jack OLanterns та багато інших «scary» таємниць. А також узяли участь у «mysterious» грі, у якій продемострували свої знання традицій та загадок Хелловіну, подискутували про містичне та поділился власними моторошними історіями.

Запрошення до участі зацікавило здобувачів фізико-математичного факультету, українського мовно-літературного факультету імені Г.Ф. Квітки-Основ’яненка та інших факультетів; приєдналися до зустрічі і викладачі нашої кафедри та кафедр фізико-математичного факультету, декан фізико-математичного факультету — докторка педагогічних наук, професорка Наталія Олександрівна Пономарьова, та завідувачка кафедри теорії і практики англійської мови — докторка педагогічних наук, професорка Ілона Іванівна Костікова. Модератором заходу була кандидатка філологічних наук, доцентка — Олена Олександрівна Гуліч.

Запрошуємо всіх охочих долучитися до світу англійської мови під час наших наступних зустрічей найближчим часом! Слідкуйте за нашими новинами!

28.10.2021

Вечір пам’яті Віктора Володимировича Юхта в Чичибабін-центрі

28 жовтня 2021 року в Чичибабін-центрі відбувся вечір пам’яті Віктора Володимировича Юхта харківського філолога, літературовзнавця, перекладача, який все життя пропрацював у Харківському національному педагогічному університеті імені Г.С. Сковороди, зокрема, перед виходом на заслужений відпочинок, на кафедрі теоріїі практики англійської мови.

 Представники кафедри теорії і практики англійської мови виступили в Чичибабін-центрі зі спогадами про Віктора Володимировича як про колегу, наставника, порадника, учителя, науковця та друга. 

На кафедрі до 1 грудня триває конкурс памяті В.В. Юхта на кращий переклад вірша Бориса Чичибабіна «В лесу, где веет Бог, идти с тобой неспешно…» на англійську англійською мовою.

Колеги, кафедра теорії і практики англійської мови

06.10.2021

SCHOOLING & TEACHING: 

зібрання English Speaking Club    

06 жовтня 2021 року відбулося традиційне зібрання англомовного розмовного клубу, приурочене до Дня учителя 2021

Учасники подискутували про вчительську кар’єру, поділился майбутніми професійними планами, узяли участь у вікторині та он-лайн конкурсах, представили презентації та творчі роботи, дізналися багато нового про освітній процес англомовних країн та багато інших цікавих цікавинок англійською!

Захід був організований кафедрою теорії і практики англійської мови за активної підримки деканату фізико-математичного факультету. Учасниками заходу стали здобувачі фізико-математичного факультету, українського мовно-літературного факультету імені Г.Ф. Квітки-Основ’яненка та інших факультетів, а гостями – викладачі нашої кафедри та кафедр фізико-математичного факультету, які, до речі, також поділилися своїм учительским досвідом під час жвавої та невимушеної бесіди англійською мовою.

Зібрання клубу відбулося в дистанційному форматі форматі на платформі Zoom. Модератором заходу традиційно була Олена Олекандрівна Гуліч – очільниця клубу, кандидатка філологічних дисциплін, доцентка кафедри теорії і практики англійської мови. 

Щиро запрошуємо всіх охочих до нашого розмовного клубу англійської мови! Слідкуйте за новинами, анонсами та інтернет-сторінкою нашого клубу!
УДОСКОНАЛЮЄМО АНГЛІЙСЬКУ РАЗОМ ;-)

01.10.2021

Участь кафедрян у VI Simpósio Internacional de Estudos Eslavos (Бразилія)    

01 жовтня 2021 року викладачі кафедри теорії і практики англійської мови взяли активну участь у VI Міжнародному Симпозіумі зі славістики (VI Simpósio Internacional de Estudos Eslavos), який проходив з 29 вересня по 1 жовтня 2021 у Бразильському державному університеті Мідл-Вест, штат Парана, у слов’янському центрі, кампус Іраті. 

Виступи англійською мовою з презентаціями на секції «Викладання мов для носіїв слов’янських мов»  презентували: 

Під час заходу відбувся плідний обмін досвідом з бразильськими колегами. Кафедряни у ході заходу домовилися з іноземними колегами до подальшої співпраці в освітній та науковій площині!

Колектив кафедри теорії і практики англійської мови

01.10.2021

01 жовтня 2021 року вийшов друком жовтневий номер газети Харківського національного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди — «Учитель» (№ 09(298)), у якому опубліковано статтю канд. філол наук, доцента Божко Ю.О., яка присвячена огляду популяризації творчого доробу професора Леоніда Ушкалова.
З текстом публікації можна ознайомитися нижче або на сторінках газети «Учитель». 

Творчі доробки професора ЛЕОНІДА УШКАЛОВА
в англомовному світі   

Представники кафедри теорії і практики англійської мови, української літератури та журналістики сприяють ознайомленню англомовних читачів із творчістю видатних українців.

 Зокрема, вийшла друком англомовна стаття, присвячена пам’яті й творчому доробку професора Харківського національного педагогічного університету ім. Г. С. Сковороди – Леоніда Ушкалова. 

У статті «Сковородинознавство професора Леоніда Ушкалова» наголошується на вкладі в інтелектуальну матрицю Харківської філологічної школи наукових розвідок професора Леоніда Ушкалова. Зазначається, що професор окреслив у своїх дослідження такі комплексні проблеми літературно-філософських розважань Г. С. Сковороди, як джерельне підґрунтя його писань; жанрово-художні особливості версифікації його поезій. Учений досліджував творчість Г. С. Сковороди в контексті української барокової традиції, вплив його творів на нову, новітню й сучасну українську літературу. 

На наше переконання, важливо знайомити англомовний світ із творчістю знаних українців та продовжувати такий досвід. Детальніше з розвідкою можна ознайомитися за посиланням: Levchenko, N., ВozhkoY., Hontarenko, I., Baibekova, L., & Chetveryk, V. (2021). Professor Leonid Ushkalov’s Skovorodiana. Amazonia Investiga, 10(43), 105-111. https://doi.org/10.34069/AI/2021.43.07.10 

Доцент кафедри, канд. філол. наук, доцент Ю. О. Божко.

• ВЕРЕСЕНЬ 2021

28.09.2021

КОСТІКОВА Ілона Іванівна – спікер ІІІ Осінньої школи Сковородинівської академії молодих учених для молодих науковців та освітян   

28 вересня 2021 року завідувачка кафедри теорії і практики англійської мови, докторка педагогічних наук, професорка Ілона Іванівна Костікова виступила перед аудиторією професорсько-викладацького складу та молодих учених Харківського національного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди в межах ІІІ Осінньої школи Сковородинівської академії молодих учених для молодих науковців та освітян і поділилася власним досвідом як автор більше 20 наукових розвідок, які індексуються в науковометричних базах даних Scopus та Web of Science, як рецензент міжнародних наукових видань і як головний редактор англомовного електронного журналу Educational Challenges. Учасниками заходу стали всі охочі та зацікавлені, які виявили бажання підвищити якість та рівень своєї наукової і професійної діяльності.

Було репрезентовано виступ на тему «Практичні поради написання наукових статей у Scopus, Web of Science», у якому йшлося про особливості написання наукових розвідок, актуальні вимоги науковометричних баз даних та журналів щодо друку наукових статей, пошук та підбір видань відповідно до власних наукових інтересів і тематики досліджень. Будучи досвідченим міжнародним науковцем, професорка Ілона Іванівна Костікова надала поради і лайфхаки як написати і надрукувати статтю в міжнародному науковому виданні.

24.09.2021

Участь у ІІ Міжнародній науковій конференції «Технології, інструменти та стратегії реалізації міжнародних наукових досліджень»

28 вересня 2021 року доцентка кафедри теорії і практики англійської мови мови, доцентка, кандидатка філологічних наук Наталія Костянтинівна Солошенко-Задніпровська взяла участь у ІІ Міжнародній науковій конференції «Технології, інструменти та стратегії реалізації міжнародних наукових досліджень»

За результатами наукового заходу були опубліковані тези доповіді в збірнику, якому присвоєно унікальний ISBN та digital object identifier (DOI).  Тези доповіді проіндексовані пошуковою системою наукових піблікацій Google Scholar

Наталія Костянтинівна Солошенко-Задніпровська отримала сертифікат, що підтверджує участь у науковому заході та надає можливість зарахувати не менше 0,1 кредиту ЄКТС за результатами самоосвіти як форми професійного навчання, науково-педагогічним та педагогічним працівникам, державним службовцям та іншим фахівцям, що проходять стажування. 

Вересень

Запрошуємо до публікації в міжнародному англомовному журналі
«EDUCATIONAL CHALLENGES»  

Запрошуємо педагогів, учених, молодих дослідників, здобувачів третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти, всіх охочих до публікації в міжнародному науковому електронному виданні з педагогіки Educational Challenges (у четвертому номері). Видання публікує розвідки в галузі педагогіки, методики навчання і викладання, актуальних питань сучасної освіти та наукового простору. Публікація безкоштовна.

Усі статті будуть мати унікальні digital object identifierDOI. Журнал має унікальний e-ISSN 2709-7986 та індексується Index Copernicus, ROAD, Google Scholar та Open Ukrainian Citation Index (OUCI) (поступово відбувається входження журналу до інших наукометричних баз даних).

Детальну інформацію щодо діяльності видання та оформлення матеріалів для подання до розгляду редакції можна знайти на офіційному сайті журналу (посилання).

Кафедра теорії і практики англійської мови є співзасновником видання.

І.І. Костікова, докт. пед. наук, проф.,
гол. редактор журналу «Educational Challenges»

15 вересня 2021 пішов у засвіти знаний філолог –
ЮХТ Віктор Володимирович –
наш колега, інтелігентна, порядна людина  

Йому було 65 років. Він народився 9 серпня 1956 року в Харкові, в родині потомствених філологів. Його батько був знаним педагогом-лінгвістом, працював на кафедрі загального мовознавства в Харківському національному університеті імені В.Н. Каразіна, був учасником Великої вітчизняної війни, мав нагороди. Мати – викладач англійської мови, довгий час працювала перекладачем на Шрі-Ланці. 

Тож, природно, що Віктор Володимирович вступив на факультет іноземних мов Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна, у 1978 році з відзнакою закінчив навчання. Все життя, з 1979 р., працював у Харківському національному педагогічному університеті імені Г.С. Сковороди. Впродовж десятиліть працював зі студентами фізико-математичного факультету, був перекладачем і співавтором підручників і посібників з математики англійською мовою. Викладав англійську мову аспірантам, завжди був головою вступних комісій. 

У 1983 році захистив кандидатську дисертацію з лінгвістики на матеріалах англійської мови. Утім сфера його дослідницьких інтересів була надзвичайно широка: структурний аналіз художнього тексту, література і суспільна свідомість, літературознавство. Він друкував свої погляди на творчість О. Мандельштама, Г. Іванова, Б. Слуцького, Д. Самойлова, Б. Чічібабина, І. Бродського, Л. Лосєва, В. Некрасова, С. Довлатова. Статті, огляди, рецензії та есе В. В. Юхта друкувалися в таких виданнях, як: «Питання літератури», «Літературний огляд», «22», «Друга навігація» та ін. Він був постійним доповідачем традиційних конференцій: Чічібабинських читань (з 1995 р.) і Міжнародних читань памяті Лівшиця (з 1996 р.), які проходили в Харкові. 

Виявляється, що літературознавчий талант Віктора Володимировича йшов із попередніх поколінь, бо за материнською лінією він був потомком першої дружини Михайла Булгакова, Тетяни Лаппи, яка походила з литовського дворянського роду. А його прапрадід служив під керівництвом Михайла Салтикова-Щедріна. Тому вважаємо, що філологічний талант Віктора Володимировича – природний ген його походження, прищепленої любові до літератури. 

Віктор Володимирович мав багату бібліотеку, ми завжди бачили його з книгою. Він залишався відданим традиціям свого покоління, не мав бажання замість книги мати мобільний телефон, компютер чи планшет. Для колег був прикладом каліграфічного почерку. На кафедрі теорії і практики англійської мови перед виходом на пенсію наставляв колег багато читати і завжди залишатися вірним філологічним традиціям. 

Царство небесне. Світла память

Колеги, кафедра теорії і практики англійської мови

• ТРАВЕНЬ 2021

19.05.2021

Науково-методичний семінар «Сучасна академічна комунікація»

19 травня 2021 року у рамках заходів, присячених  Дню науки 2021 у ХНПУ імені Г.С. Сковороди, відубувся партнерський англомовний вебінар «Міжнародні діалоги: семінари академічного спілкування», учасниками якого були представники нашого університету та Бразильського середньо-західного університету.

У ході заходу учасники репрезентували доповіді широкого тематичного спрямування з царини сучасного мовознавства, літературознавства та методики викладання дисциплін цих галузей.

Так, під керівництвом доктора педагогічних наук, професора, завідувачки кафедри теорії і практики англійської мови – Ілони Іванівни Костікової, репрезунтувала результати своєї наукової роботи аспірнатка – Анастасія Володимирівна Черненко, яка виступила з доповіддю на тему: «Цифрова компетентність в навчанні студентів англійської мови».

Бразильська сторона (Університет Мідл-Вест, штат Парана) була представлена доповідями: Кароліни Філіпакі де Карвалью «Зв’язки між мовою та літературою: непристойність у драматургії країн, що не є гегемонами, відповідно до національного навчального плану»; Кароліни Пол Форназарі Зене «Аналіз дискурсу та структури влади у книзі-звіті «Знущання: Власник Морро Дона Марта»; Андрієллі Басняк виступив з темою «Назва» про двомовні газети іммігрантської преси Бразилії. 

Подібні міжнародні заходи сприяють інтернаціоналізації освітнього простору, академічній мобільності його учасників та розширюють горизонти наукових пошуків молодих науковців. Сподіваємося на подальшу плідну співпрацю між нашими університетами.

18.05.2021

INCREDIBLE SCIENCE: 

тематичне зібрання English Speaking Club
приурочене до Дня науки 2021

18 травня 2021 року, за підтримки викладачів кафедри теорії і практики англійської мови та адміністрації фізико-математичного факультету, відбулося тематичне засідання English Speaking Club, присвячене Дню науки 2021.

До участі в зібранні English Speaking Club долучилися здобувачі фізико-математичного факультету, українського мовно-літературного факультету імені Г.Ф. Квітки-Основ’яненка та інших факультетів.

У неформальній та дружній атмосфері учасники та гості заходу взяли участь у дискусії, конкурсах, представили свої презентації та розповіді про цікаві наукові факти, відповіли на питання.

English Speaking Club це неперевершена можливість зануритися в автентичне мовне середовище, зруйнувати” мовні бар’єри, знайти друзів та однодумців.

Гостями заходу були: завідувачка кафедри теорії і практики англійської мови, доктор педагогічних наук, професор Ілона Іванівна Костікова; викладачі кафедри; декан фізико-математичного факультету, доктор педагогічних наук, професор – ‪Наталія Олександрівна Пономарьова, викладачі кафедр фізико-математичного факультету. 

Координатором та організатором заходу виступила Олена Олександрівна Гуліч – кандидат філологічних наук, доцент, доцент кафедри теорії і практики англійської мови, координатор з виховної роботи фізико-математичного факультету.

Запрошуємо всіх охочих долучитися до світу англійської мови під час наших наступних зустрічей найближчим часом!

Кафедра теорії і практики англійської мови

17.05.2021

Освітньо-виховні заходи кафедрян, присвячені Дню науки 2021

У травні 2021 року викладачами кафедри теорії і практики англійської мови було проведено низку освітньо-виховних заходів, присвячених Дню науки 2021.

Так, зокрема, кандидат філологічних наук, доцент, доцент кафедри теорії і практики англійської мови – Тетяна Володимирівна Вєдєрнікова, у межах дисциплін, що викладаються кафедрою на українському мовно-літературному факультеті імені Г.Ф. Квітки-Основ'яненка та факультеті початкового навчання, провела зі здобувачами у он-лайн форматі ряд заходів широкого тематичного спрямування: від сучасних пiдходів у викладаннi та навчаннi iноземних мов до популярних тем з простору сучасної науки (зокрема: Вiдомi науковцi та дiячi науки, Видатнi науковцi-жiнки, Вагомi вiдкриття та винаходи у свiтi тощо).

Здобувачі репрезентували власні доповіді та презентації англійською мовою, взяли участь у обговореннях методичних питань формування іншомовної комунікативної компетенції, поділилися власними враженнями. 

Слід зазначити, що подібні заходи не тільки сприяють розвитку комунікативної компетенції здобувачів та навчають усному публічному виступу іноземною мовою, а й мотивують до власних наукових пошуків, викликають зацікавленість у предметі доповіді, стимулюють до вивчення англійської мови, розширюють методичний та науковий кругозір майбутніх вчителів.

Кафедра теорії і практики англійської мови радо долучилася до відзначення Дня Науки 2021 у Харківському національному педагогічному університеті імені Г.С.Сковроди. 

Травень 2021

Підписання договору про творчу співпрацю між кафедрою теорії і практики англійської мови та Харківською загальноосвітньою школою І-ІІІ ступенів №20 

У травні 2021 року кафедра теорії і практики англійської мови оновила договір про творчу співпрацю між кафедрою та Харківською загальноосвітньою школою І-ІІІ ступенів №20. Під час зустрічі представників школи та кафедри також було затверджено програму спільної роботи університетсько-шкільної кафедри. 

Метою створення університетської шкільної кафедри було означено наступні положення: підвищення ефективності навчання учнів шляхом впровадження інноваційних технологій та формування позитивної мотивації для вивчення іноземної мови; створення соціального розвиваючого середовища та сприятливих умов для розвитку іншомовної комунікативної компетентності кожного здобувача середньої освіти; організація науково-методичних заходів.

Серед основних завдань кафедри слід відзначити: формування у здобувачів середньої освіти цілісного світогляду, мовних і мовленнєвих компетентностей; оволодіння засобами пізнавальної діяльності, спрямованими на розвиток ключових та предметних компетентностей; оволодіння засобами інформаційно-комунікаційних технологій у галузі іншомовної підготовки здобувачів середньої освіти, а також забезпечення довузівської підготовки здобувачів середньої освіти та підготовки до складання Зовнішнього незалежного оцінювання; впровадження інноваційних педагогічних технологій, програм, підручників в навчальний процес; активна профорієнтаційна діяльність.

Традиційними для кафедри теорії і практики англійської мови та шкільних вчителів (ХЗОШ І-ІІІ ст. № 20) є проведення спільних зустрічей, методичних семінарів, практикумів та круглих столів з посутніх питань сучасної методики викладання англійської мови, проведення консультацій щодо підготовки здобувачів середньої освіти до Зовнішнього незалежного оцінювання тощо. Звичайними вже стали: участь учнів в засіданнях English Speaking Club, який організовується кафедрою теорії і практики англійської мови, спільні перегляди фільмів, майстер класи для учнів тощо.

Кафедра теорії і практики англійської мови сподівається на подальшу плідну методичну, освітню, наукову та навчальну співпрацю!

• КВІТЕНЬ 2021

Квітень 2021

Участь співробітників кафедри в освітніх вебінарах (BrightTALK) 

У квітні 2021 року співробітники кафедри теорії і практики англійської мови взяли участь у вебінарах різної тематики. 

Зокрема, завідувачка кафедри, доктор педагогічних наук, професор, головний редактор електронного наукового журналу «Educational Challenges» Ілона Іванівна Костікова, та технічний секретар видання – Віктор Четверик, прослухали вебінар «Scopus selection criteria and process for journals», організований Elsevier  та проведений Katarzyna Gaca-Zając (PhD Eng., Senior Customer Consultant for Central-Eastern).  Метою семінару було всебічне представлення критеріїв та процесу вибору журналів, що проводиться незалежною Консультативною радою з питань змісту та відбору, для входження наукових видань до наукометричної бази Scopus. Слухачі мали можливість дізнатись про найтиповіші недоліки журналів та шляхи їх виправлення, щоб збільшити шанси журналу на індексацію у наукометричній базі.

23 квітня 2021 року кандидат філологічних наук, доцент, доцент кафедри теорії і практики англійської мови Наталія Костянтинівна Солошенко-Задніпровська, взяла участь у вебінарі за темою «SciVal for researchers - grants, how to use bibliometric data in grant processes», який був проведений представниками організації Elsevier Kate Patyrak та Bartlomiej Wieckowski. У ході заходу доповідачами була репрезентована інформація про: досвід отримання грантів, міжнародні дослідницькі центри, які пропонують наукові гранти та актуальну тематику робіт, яка потенційно цікавить грантодавчі організації тощо. 

Учасники заходів отримали електронні сертифікати.

29.04.2021

Гостьова лекція за темою: 

«ЯК СКЛАСТИ ІСПИТ ЄВІ?» 

29 квітня 2021 року для здобувачів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти 4-го року навчання, що вивчають дисципліни вільного вибору, які пропонує кафедра теорії і практики англійської мови (зокрема, дисципліни із циклу «Англійська мова поглибленого вивчення») було надано можливість прослухати гостьову лекцію за темою «Як скласти іспит ЄВІ?», яка була присвячена ключовим аспектам підготовки до складання Єдиного вступного іспиту з англійської мови для вступу до магістратури. 

Автор лекції –  Світлана Вадимівна Мясоєдова – кандидат філологічних наук, доцент, засновниця і очільниця проєкту «EnglishFastPass» з он-лайн підготовки до складання міжнародних мовних іспитів та успішного проходження Зовнішнього незалежного оцінювання з англійської мови та підготовки до Єдиного вступного іспиту для вступу до магістратури .

Організатором та модератором гостьового он-лайн заходу виступила завідувачка кафедри теорії і практики англійської мови, доктор педагогічних наук, професор  Ілона Іванівна Костікова.

Слухачі дізналися про: ефективну організацію процесу підготовки до ЄВІ, особливості мовних тестів, стратегії і тактики складання тесту, отримали важливі і корисні поради. Наприкінці заходу здобувачі мали змогу отримати відповіді на всі питання стосовно ЄВІ, висловили лектору та організаторам подяку за цікаво проведену лекцію.

Кафедра теорії і практики англійської мови вже неодноразово організовує подібні заходи та сподівається, що такі заходи стануть традиційними, адже вони не тільки сприяють розвитку професійних компетенцій здобувачів, а й мотивують до розширення власних освітніх горизонтів.

23.04.2021

Зібрання English Speaking Club
з нагоди Міжнародного дня англійської мови та Дня народження Вільяма Шекспіра

23 квітня 2021 року за ініціативи викладацького колективу кафедри теорії та практики англійської мови і представників фізико-математичного факультету відбулося зібрання English Speaking Club, присвячене Міжнародному дню англійської мови та Дню народження Вільяма Шекспіра

У програмі заходу було безліч цікавих фактів, жваві дискусії, театралізовані сценки, конкурс мемів за шекспірівською тематикою та багато-багато іншого! Були заслухані сонети Шекспіра у виконанні професійних акторів та дикторів. Учасники з різних факультетів представили власні творчі та жартівливі меми за участі герої з творів Шекспіра.

Захід відвідали: завідувачка кафедри теорії і практики англійської мови, доктор педагогічних наук, професор  Ілона Іванівна Костікова; викладачі кафедри; декан фізико-математичного факультету, доктор педагогічних наук, професор – ‪Наталія Олександрівна Пономарьова, викладачі фізико-математичного факультету та інші гості.

Засідання розмовного клубу англійської мови відбулося в он-лайн форматі на платформі Zoom. Модератором заходу виступила кандидат філологічних дисциплін, доцент, доцент кафедри теорії і практики англійської мови – Олена Олекандрівна Гуліч. До участі були запрошені всі небайдужі до англійської мови та творчої спадщини видатного англійського поета і драматурга – Вільяма Шекспіра.


Кафедра теорії і практики англійської мови

21.04.2021

Гостьові лекції для здобувачів, що вивчають дисципліни вільного вибору блоку «Англійська мова для поглибленого вивчення»

21 квітня 2021 року за ініціативи кафедри теорії і практики англійської мови для здобувачів другого (магістерського) рівня вищої освіти 1 року навчання, що вивчають дисципліни вільного вибору із циклу «Англійська мова поглибленого вивчення», було організовано та проведено дві гостьові лекції за участю освітян з різних освітніх установ. 

Кафедрою було запрошено:

Лекції були проведені в он-лайн форматі. Організатором та модератором заходів виступила завідувачка кафедри теорії і практики англійської мови, доктор педагогічних наук, професор  Ілона Іванівна Костікова. Наприкінці кожної лекції під час міні-брифінгу здобувачі поставили свої запитання лекторам, поділилися враженнями від почутого та висловили гостям щирі слова подяки за можливість прослухати корисні та змістовні матеріали.

 Кафедра теорії і практики англійської мови робить усе можливе, щоб здобувачі, які вивчають дисципліни вільного вибору, які пропонує кафедра, мали повноцінний доступ до прогресивних знань та освіти високого рівня. Тому підтримує постійну співпрацю із провідними закладами освіти та освітніми компаніями у галузі іншомовної освіти. Зокрема найближчим часом планується проведення ряду гостьових лекцій та вебінарів.

16.04.–18.04.2021 

Участь викладачів кафедри у ‘EP SUMMIT 2021 - ELT Training Rooms’ від Express Publishing

02 03 квітня 2021 року викладачі кафедри теорії і практики англійсткої мови взяли участь у міжнародній он-лайн конференції ‘EP SUMMIT 2021 - ELT Training Rooms’, яка була організована Express Publishing.

Захід був присвячений розлогій парадигмі сьогочасних питань у царині навчання англійській мові (English Language Teaching). Учасники мали змогу познайомитися з реальними досвідом роботи визнаних методистів, дізналися про різноманітні техніки і методики в галузі викладання англійської від відомих експертів та багато іншого.

Загалом на заході свої виступи, ідеї та думки представили 34 доповідачі з 15 країн світу. 

Досвід участі в подібних заходах та отримана практична інформація безумовно будуть корисними в роботі із здобувачами вищої освіти в нашому університеті, які опановуть іноземну мову як нормативну дисципліну, так і як дисципліни із циклу вибіркових (посилання).

15.04.2021 

ХІ Всеукраїнська науково-практична конференція студентства й наукової молоді «ФІЛОЛОГІЯ ХХІ СТОЛІТТЯ»

15 квітня 2021 року на базі українського мовно-літературного факультету імені Г.Ф. Квітки-Основ’яненка відбулася ХІ Всеукраїнська науково-практична конференція студентства й наукової молоді «ФІЛОЛОГІЯ ХХІ СТОЛІТТЯ».

Захід об’єднав понад 60 молодих науковців з усієї України та навіть учасників із Китаю. Наукова молодь репрезентувала результати власних наукових розвідок, змістовні презентації, взяла участь в обговоренні посутніх питань філологічного простору третього тисячоліття.

Не оминув увагою конференцію й викладацький склад кафедри теорії і практики англійської. Так, здобувачі вищої освіти 4-го року навчання, які вивчають дисципліни із циклу вільного вибору, що пропонує кафедра теорії і практики англійської мови (блоку «Англійська мова професійного спрямування»), під керівництвом завідувачки кафедри, доктора педагогічних наук, професора Ілони Іванівни Костікової підготували наукові доповіді, які висвітлюють широкий діапазон особливостей функціонування сучасної англійської мови.

Кафедра теорії і практики англійської мови бажає здобувачам та майбутнім науковцям творчого натхнення, наснаги та успіхів у наукових пошуках!  

02.04.–03.04.2021 

Міжнародна наукова конференція
«Аргументи сучасної філології: "нестача" і "бажання" у тексті»

02 03 квітня 2021 року в Харківському національному педагогічному університеті імені Г.С. Сковороди  в змішаному форматі пройшла Міжнародна наукова конференція «Аргументи сучасної філології: "нестача" і "бажання" у тексті». Кафедра теорії і практики англійської мови виступила співорганізатором цього наукового заходу.

Серед науковців, які взяли участь у роботі конференції були представники наукової спільноти: Бразилії, Білорусі, Німеччини, Словакії, Польщі, України.

Родзинкою пленарного засідання (2-го квітня) став круглий стіл в он-лайн режимі з бразильскими дослідниками, які цікавляться вивченням української мови та культури: «"Нестача" і "бажання" як прагнення зберегти "коріння": українське / слов’янське у бразильській культурі».  

3-го квітня в он-лайн форматі відбулися секційні засідання конфренції, під час яких були прослухані наукові доповіді з актуальної для сучасної філологічної площини тематики. Кандидат філологічних наук, доцент, доцент кафедри теорії і практики англійської мови – Тетяна Володимирівна Вєдєрнікова виступила модератором секційного засідання доповідачів, об'єднаних спільною темою: «"Психічне" в історичному контексті на рівні художніх текстів»

Викладачі кафедри теорії і практики взяли активну участь у роботі наукового заходу:  репрезентували доповіді та опублікували тези власних наукових розвідок. Усім учасникам конференції були надані програмові матеріали та сертифікати учасників. 

Щиро сподіваємось, що подібні проєкти стануть традиційними, а матеріали конференції стануть корисними в подальшій науковій та професійній діяльності для всіх зацікавлених.

Викладацький колектив кафедри 

теорії і практики англійської мови.

01.04.2021 

EDUCATIONAL CHALLENGES, 

Volume 26, Issue 1

На початку квітня 2021 року на офіційному сайті англомовного міжнародного видання «EDUCATIONAL CHALLENGES» було опубліковано 2й випуск журналу (Випуск 26, том 1).

Головний редактор видання – завідувачка кафедри теорії і практики англійської мови, докторка педагогічних наук, професорка – Ілона Іванівна Костікова.

У номері представлено 11 наукових розвідок авторів з України та Туреччини. Усі статті мають унікальні digital object identifierDOI. Журнал має унікальний e-ISSN 2709-7986 та індексується Index Copernicus, ROAD і Google Scholar (поступово відбувається входження журналу до інших наукометричних баз даних).

Запрошуємо педагогів, учених, молодих дослідників, всіх охочих до публікації у міжнародному науковому електронному виданні з педагогіки Educational Challenges (у третьому номері). Видання публікує розвідки в галузі педагогіки, методики навчання і викладання, актуальних питань сучасної освіти та наукового простору. Публікація безкоштовна.

Детальну інформацію щодо діяльності видання та оформлення матеріалів для подання до розгляду редакції можна знайти на офіційному сайті журналу (посилання).

Кафедра теорії і практики англійської мови є співзасновником видання.

• БЕРЕЗЕНЬ 2021

23.03.2021 

Express e-Day 2021 від Express Publishing

23 березня 2021 року кандидат філологічних наук, доцент, доцент кафеди теорії і практики англійської мови – Ольга Анатоліївна Гончарова стала участником вебінару Express e-Day 2021, який був організований Express Publishing, та отримала сертифікат, що підтверджує участь у заході. 

У заході взяли участь понад 600 освітян з усієї України та країн Східної Європи. 

У ході вебінару були прослухані доповіді на актуальні на сьогодні питання в галузі вивчення та навчання англійської мови:

Інформація, отримана під час вебінару, безумовно стане в нагоді під час організації освітнього процесу та навчання здобувачів англійській мові в університеті.

17.03.2021 

Підписання партнерської угоди між
ХНПУ імені Г.С. Сковороди та
LUMEN Association (Румунія)

17 березня 2021 року за ініціативи завідувача кафедри теорії і практики англійської мови, доктора педагогічних наук, професора – Ілони Іванівни Костікової та за підтримки декана українського мовно-літературного факультету імені Г.Ф. Квітки-Основ'яненка доктора філологічних наук, професора – Костянтина Юрійовича Голобородька, ректором Харківського національного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди, доктором педагогічних наук, професором Юрієм Дмитровичем Бойчуком відбулося підписання партнерської угоди про співпрацю між університетом та провідною румунською науковою організацією LUMEN Association (в особі представника асоціації – Sandu Antonio). 

Підписання угоди передбачає організацію спільних наукових семінарів, конференцій та освітніх, редакційних і культурних заходів; ведення освітних та культурних проєктів, наукове консультування на високому академічному рівні. 

Угода буде всіляко сприяти зміцненню потенціалу та іміджу Харківського національного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди на міжнародній науковій арені. 

Сподіваємося на плідну співпрацю між 
ХНПУ імені Г.С. Сковороди
та
LUMEN Association !


15.03.2021

Запрошуємо до блоків вибіркових дисциплін!

Кафедра теорії і практики англійської мови запрошує всіх охочих вивчити англійську мову та вдоконалити свої знання у галузі англійської мови обрати обин із блоків дисциплін вільного вибору, які пропонує наша кафедра.

Learning English promises to be a great addition to your resume and offers exciting new opportunities to explore the magnificent world of technologies, language, literature, and more!

Всю необхідну інформацію щодо блоків та дисциплін можна отримати натиснувши на кнопку «ДЕТАЛЬНІШЕ»

Викладацький колектив кафедри!

12.03.2021 

Урочиста літературна зустріч, присвячена дню народження
Тараса Григоровича Шевченка

12 березня 2021 року на українському мовно-літературному факультеті імені Г.Ф. Квітки-Основ'яненка відбулася урочиста он-лайн зустріч, присвячена дню народження Тараса Григоровича Шевченка. Організатором заходу виступила кафедра українознавства і лінгводидактики (завідувач – доктор філологічних наук, професор – Олена Олегівна Маленко) за підтримки інших кафедр факультету, у тому числі і кафедри теорії і практики англійської мови (завідувач – доктор педагогічних наук, професор – Ілона Іванівна Костікова).

Під час заходу викладачі факультету, здобувачі та аспіранти зачитували улюблені всіма поезії Т.Г. Шевченка не тільки українською мовою, а й англійською, польською, німецькою та французькою. Подискутували щодо мовних відмінностей оригіналів та перекладних текстів, поділилися власними враженнями та почуттями від почутого. 

На заході були присутні завідувач кафедри теорії і практики англійської мови – І.І. Костікова, викладачі кафедри Т.В. Вєдєрнікова, В.В. Глушич, О.О. Гуліч, які також поділилися власними думками щодо перекладів поезії Т.Г. Шевченка та значення творчої спадщини видатного митця в площині світової культури.  

Здобувачі 4 року навчання нашого факультету, які вивчають дисципліни із циклу вільного вибору, що пропонує кафедра теорії і практики англійської мови (зокрема блоку «Англійська мова професійного срямування»), узяли активну участь у заході, зачитавши поезії англійською мовою.

11.03.2021 

Засідання  English Speaking Club
з нагоди Міжнародного жіночого дня 8 Березня
за темою «Women in Science & Technology»

11 березня 2021 року відбулося чергове засідання English Speaking Club за темою «Women in Science & Technology», яке було присвячене Міжнародному жіночому дню 8 Березня.

 Здобувачі фізико-математичного факультету та українського мовно-літературного факультету імені Г.Ф. Квітки-Основ'яненка  дізналися багато нового про історію Міжнародного жіночого дня, видатних жінок науки, які змінили світ на краще, та подискутували про здобутки жінок в науці та сучасних технологіях. І, звісно, усе це англійською мовою! Члени клубу підготували змістовні та пізнавальні презентації, конкурси, відповіли на питання аудиторії. 

Гостями заходу були декан фізико-математичного факультету, доктор педагогічних наук, професор Пономарьова Н.О., завідувач кафедри інформатики, доктор педагогічних наук, професор Олефіренко Н.В., викладачі кафедри теорії і практики англійської мови.

Захід пройшов жваво, весело та пізнавально! 

Із задоволенням запрошуємо до світу розмовної англійської мови під час наших наступних зустрічей!

Викладацький колектив кафедри 

теорії і практики англійської мови.


Хочете більше дізнатися про English Speaking Club? Переходьте на сторінку розмовного клубу за посиланням нижче: )

04.03.2021

Вітаємо
Гуліч Олену Олександрівну
з нагородою в номінації
«Жінка у суспільному житті»

04 березня 2021 року координатор з виховної роботи фізико-математичного факультету, кандидат філологічних наук, доцент, доцент кафедри теорії і практики англійської мови – Гуліч Олена Олександрівна за сумлінне виконання професійних обов’язків, вагомий внесок у розвиток педагогічної діяльності та з нагоди Міжнародного жіночого дня 8 Березня наказом ректора по Харківському національному педагогіному університету імені Г.С. Сковороди була відзначена пам’ятним дипломом переможця в конкурсі «Видатні жінки Сковородинівського університету» в номінації «Жінка в суспільному житті»

Вітаємо Олену Олександрівну Гуліч з почесною відзнакою та щиро бажаємо професійного успіху і творчого натхнення!

Викладацький колектив кафедри 

теорії і практики англійської мови.


04.03.2021

04 березня 2021 року вийшов друком другий цього року номер газети Харківського національного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди — «Учитель» (№ 2(291)), у якому опубліковано статтю Ілони Іванівни Костікової — завідувача кафедри теорії і практики англійської мови, головного редактора журналу «Educational Challenges». З текстом публікації можна ознайомитися нижче або на сторінках газети  «Учитель» (посилання).

«ОСВІТНІ ВИКЛИКИ» ЧЕКАЮТЬ НА ВАС 

У нашому ун-ті можна друкуватися англійською мовою два рази на рік, у міжнародному періодичному рецензованому науковому журналі з педагогіки «Educational Challenges» («Освітні виклики»). 

Журнал з 2020 р. отримав міжнародний е-ISSN, статті перебувають у відкритому доступі, мають DOI. Статті друкуються безкоштовно. Місія журналу — продовжити славетні наукові традиції фахового видання «Педагогіка та психологія», привнести нову течію в сучасну освіту та науку. Членами редколегії журналу є провідні фахівці із Великої Британії, Канади, Італії, Греції, Словенії, Румунії тощо. 

У першому випуску журналу читачам пропонується така проблематика: використання новітніх технологій, професійна освіта, приватні методики, історія педагогічної думки. 

У 2021 році готується до публікації таке коло питань: від порівняльної педагогіки «Порівняльний аналіз дистанційних систем навчання в ОАЕ та США», «Сучасні освітні виклики в підготовці фахівців домашньої освіти в  Канаді»; професійної підготовки «Особливості професійної діяльності інженера-педагога автотранспортного профілю»; окремих дидактичних питань «Технологія формування готовності майбутніх учителів до педагогічної імпровізації», «Використання концепткарт у процесі самостійного вивчення навчального матеріалу з вищої математики», «Розвиток критичного мислення учнів початкових класів засобами винахідницьких задач»; методичних питань філологічних дисциплін «Особливості викладання іноземних мов засобами ІКТ», «Вплив аудіовізуального методу навчання на розвиток іншомовної комунікативної компетенції майбутніх перекладачів», «Когнітивні алгоритми навчання іноземних мов: психолінгвістичний підхід» та багато інших. 

Більше про статті, їхніх авторів, вимоги й  умови друку можна прочитати на сайті журналу http://educationalchallenges.org.ua/. Запрошуємо авторів, рецензентів, читачів до співпраці! Зробимо досягнення українських науковців англомовними, доступними й відкритими для всього світу! 

Висловлюю щиру подяку за ідеї та поради під час створення журналу проф. С.С.  Єрмакову і  за практичну допомогу й  підтримку А.І. Кривобоковій. 

І.І. Костікова, д.пед. н., проф.,
гол. редактор журналу «Educational Challenges»

 • ЛЮТИЙ 2021

25.02.2021

Участь викладачів кафедри у конференції «Іноземні мови у вищій освіті: лінгвістичні, психолого-педагогічні та методичні перспективи»

25 лютого 2021 року професорсько-викладацький склад кафедри у повному обсязі взяв участь у V Всеукраїнській науково-практичній Інтернет-конференції «Іноземні мови у вищій освіті: лінгвістичні, психолого-педагогічні та методичні перспективи», яка була організована кафедрою іноземних мов № 3 Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого.

Мета проведення конференції: здійснити аналіз стану лінгвістичних та психолого-педагогічних досліджень навчання іноземних мов, виявлення сучасних тенденцій та перспектив підвищення ефективності іншомовної освіти у вищій школі України.

Викладачі кафедри опублікували тези власних наукових розвідок та репрезентували доповіді. Усі учасники отримали програмові  матеріали конференції та сертифікати учасників. 

Кафедра теорії і практики  англійської мови ХНПУ імені Г.С. Сковороди щиро дякує організаторам за можливість взяти участь у конференції!

22.02.2021

Екскурсія здобувачів українського мовно-літературного факультету імені Г.Ф. Квітки-Основ'яненка до Міжнародного центру мовної сертифікації

 22 лютого 2021 року здобувачі 4 року навчання українського мовно-літературного факультету імені Г.Ф. Квітки-Основ'яненка відвідали Міжнародний центр мовної сертифікації (International Language Certification Centre), який функціонує на базі Британської ради та є офіційним центром з підготовки та складання британських міжнародних мовних сертифікованих іспитів. Ініціатором екскурсії виступила завідувачка кафедри теорії і практики англійської мови доктор педагогічних наук, професор Костікова Ілона Іванівна, у рамках навчальної дисципліни «Інтенсивний тренінг до складання мовних тестів», що входить до циклу дисциплін вільного вибору «Англійська мова професійного спрямування». Директор центру – Немчонок Семен Леонтійович розповів здобувачам про роботу центру, процес тестування та мовної сертифікації, підготовку і складання міжнародних тестів-іспитів з англійської мови, отримання міжнародних сертифікатів тощо.
Здобувачі щиро вдячні співробітникам центру за неймовірний досвід у спілкуванні та отримані емоції!

20.02.2021

Участь викладацького колективу кафедри у V Міжнародній науково-практичній інтернет-конференції «Іноземна мова у професійній підготовці спеціалістів: проблеми та стратегії»

20 лютого 2021 року викладачі кафедри взяли участь у V Міжнародній науково-практичній інтернет-конференції «Іноземна мова у професійній підготовці спеціалістів: проблеми та стратегії» / V International scientific and practical Internet conference “Foreing language in professional training of specialists: issues and strategies”. Організатором конференції виступив Центральноукраїнський державний педагогічний університет імені Володимира Винниченка. 

Конференція проводилилася за такими напрямками: Critical issues of contemporary philology. Literature and Cultural Studies; Foreign language teaching techniques; Foreign languages as means for professional training of specialists (theory and practice); English for Science and Technology.

Викладачами кафедри було опубліковано тези власних наукових розвідок. Учасники отримали програмові  матеріали конференції та сертифікати учасників. 

Кафедра теорії і практики  англійської мови ХНПУ імені Г.С. Сковороди щиро дякує організаторам за можливість взяти участь у конференції!

18.02.2021

Екскурсія здобувачів до англомовного центру розвитку та навчання
BUNNY STUDDY 

18 лютого 2021 року відбулася довгоочікувана екскурсія здобувачів вищої освіти українського мовно-літературного факультету імені Г.Ф. Квітки-Основ'яненка (4 року навчання) до англомовного  центру Bunny Studdy центру розвитку та навчання, де основним напрямком є ​​мовна підготовка дітей від трьох років. Екскурсію було здійснено за ініціативи завідувача кафедри теорії і практики англійської мови, доктора педагогічних наук, професора Костікової Ілони Іванівни  в межах вивчення дисципліни  «Інтенсивний тренінг до складання мовних тестів» , що входить до циклу дисциплін вільного вибору «Англійська мова професійного спрямування». Екскурсанти отримали безліч емоцій та висловили щирі слова подяки кафедрі теорії і практики англійської мови!

12.02.2021

Засідання  English Speaking Club приурочене до Дня Св. Валентина.

Напередодні Дня Святого Валентина відбулося онлайн засідання English Speaking Club.

Бажання спілкуватися англійською мовою об'єднало студентів фізико-математичного та українського  мовно-літературного факультетів ХНПУ імені Г.С. Сковороди. Серед гостей та учасників були декан фізико-математичного факультету доктор педагогічних наук, професор Пономарьова Н.О., завідувач кафедри теорії і практики англійської мови доктор педагогічних наук, професор Костікова І.І., викладачі кафедри теорії і практики англ. мови, викладачі  кафедри математики та інформатики, здобучі фізико-математичного та українського мовно-літературного факультету імені Г.Ф.Квітки-Основ’яненка.

Учасники дізнались про історію Дня Св. Валентина, традиції його святкування в інших країнах, символіку, згадали прислів’я, пісні й фільми  про кохання. 

Спасибі всім, хто брав участь в організації! Було дуже цікаво та весело!

НАШІ МИНУЛІ ПОДІЇ
2023 2022  2021  • 2020