НОВИНИ 2024

КАФЕДРА ТЕОРІЇ І ПРАКТИКИ АНГЛІЙСЬКОЇ МОВИ
ХАРКІВСЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО ПЕДАГОГІЧНОГО УНІВЕРСИТЕТУ імені Г. С. СКОВОРОДИ

• ОГОЛОШЕННЯ

Запрошуємо до безоплатної публікації в міжнародному англомовному журналі в галузі освіти та педагогіки – «EDUCATIONAL CHALLENGES» (2024).
Видання включене до категорії Б.
Деталі за посиланням посиланням або QR-кодом! 

ЧЕРВЕНЬ 2024

27.06.2024

Презентація досвіду освіти під час війни на конференції в університеті Кардіфф Метрополітан

Завідувачка кафедри теорії і практики англійської мови Костікова Ілона Іванівна представляла наш університет, місто і країну онлайн на конференції в університеті Кардіфф Метрополітан (Cardiff Metropolitan University). 

Cardiff Metropolitan University це один з найбільших університетів Уельсу і західної Англії, Великобританії, з яким співпрацює наш університет.

Факультет освіти та соціальної політики університету Кардіффа проводив міжнародну конференцію з розкриття світових знань: обмін альтернативними способами мислення та знаннями: "Unravelling and de-colonising world knowledge: Sharing alternative ways of thinking and knowing". 

Професорка Костікова І.І. була ключовим спікером і презентувала доповідь щодо освіти під час війни в Україні, Харкові, розповіла про унікальну «Метрошколу» нашого міста як альтернативний спосіб мислення в освіті.

26.06.2024

Співпраця з Уманським державним педагогічним університетом імені Павла Тичини

Кафедра теорії і практики англійської мови продовжує співпрацю з кафедрою англійської мови та методики її навчання Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини. 

Завідувачка кафедри Костікова Ілона Іванівна взяла участь у захисті бакалаврських робіт здобувачів Уманського державного педагогічного університету з методики викладання англійської мови. Під час захисту робіт здобувачі продемонстрували ґрунтовні знання з методики викладання англійської мови, застосування сучасних педагогічних технологій та інноваційних методів навчання. Тематика робіт була сучасною, цікавою, віддзеркалювала новітні тенденції в дослідженнях. 

Сподіваємося, що майбутні вчителя англійської мови стануть справжніми агентами змін в освітньому середовищі і зроблять значний внесок у розвиток освітньої системи України.

24.06.2024

Вітаємо Ілону Іванівну Костікову з
Відзнакою від МОН України!

Щиро вітаємо докторку педагогічних наук, професорку, завідувачку кафедри теорії і практики англійської мови Костікову Ілону Іванівну з почесною відзнакою від Міністерства науки і освіти України. 

Подяку за ініціативу та наполегливість, високий професіоналізм, сумлінне виконання службових обов'язків та вагомий особистий внесок у розвиток галузі освіти і науки України було вручено під час церемонії відзначення найкращих освітян і науковців університету.

Ця відзнака є визнанням багаторічної плідної праці Ілони Іванівни, її незмінної відданості справі та вагомого внеску в розвиток академічної спільноти. 

Вітаємо із заслуженим визнанням і бажаємо подальших творчих успіхів, мотивації та нових досягнень на науковій ниві!

Колектив кафедри

11.06.2024

Майбутнє освіти: Захист дисертації на тему академічної доброчесності

11 червня о 14.00 відбувся успішний захист здобувачки третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти Анастасії Олександрівни Дорожко на тему «Формування академічної доброчесності магістрів у закладах вищої педагогічної освіти України» під керівництвом завідувачки кафедри теорії і практики англійської мови, проф. Ілони Іванівни Костікової

Актуальність теми дослідження зумовлена сучасними світовими тенденціями розвитку наукової та освітньої галузей, що зумовлюють посилену увагу до забезпечення академічної доброчесності здобувачів освіти. Дискусійними на захисті стали питання: академічного плагіату; онлайн-перевірки текстів рукопису на оригінальність за допомогою програм «Unicheck», «Plagiat.pl», «Edu-Birde» тощо; перспектив використання штучного інтелекту, які порушують чи не порушують академічну доброчесність магістрів тощо. 

Вітаємо з успішним захистом і з поповненням рядів наукової школи професорки І. І. Костікової.

05.06.2024

Конференція «Цифрова гуманістика 2024»
(м. Кропивницький)

Канд. філол. наук, доц. Солошенко-Задніпровська Н. К. та докт. філос. з філол. Четверик В. К. узяли участь у Всеукраїнській науково-практичній конференції «Цифрова гуманістика: інформаційні технології та інформаційне модеоювання на сучасному етапі розвитку суспільства».

Захід був присвячений різним аспектам впливу цифровізації на процеси, що насамперед відбуваються в освіті та актуальним питанням використання сучасних ІКТ та інформаційного моделювання в різних галузях діяльності суспільства в умовах цифрової трансформації.


• ТРАВЕНЬ 2024

23.05.2024

Офіційна реєстрація видання «EDUCATIONAL CHALLENGES»
як суб’єкта у сфері онлайн-медіа

Ми раді повідомити про офіційну реєстрацію видання «Educational Challenges» як суб’єкта у сфері онлайн-медіа (Рішення Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення № 1804 від 23.05.2024 р.; ідентифікатор медіа: R40-05264.). Це важливий крок у нашому розвитку, який дасть нам змогу розширити наші можливості, надавати ще якісніший контент та зміцнювати позиції в інформаційному просторі. 

«Educational Challenges» спеціалізується на висвітленні актуальних проблем та тенденцій у галузі освіти. Ми прагнемо бути надійним джерелом інформації для освітян, здобувачів, науковців та всіх, хто цікавиться освітою. Наші матеріали охоплюють широкий спектр тем: від інноваційних методів навчання до політики в галузі освіти.

Запрошуємо всіх охочих до безоплатної публікації в міжнародному англомовному журналі в галузі освіти та педагогіки – «Educational Challenges». Журнал включено до категорії Б фахових видань України. Видання має власний e-ISSN 2709-7986 та індексується в таких наукометричних базах даних: DOAJ, Erich Plus, Index Copernicus, ROAD, Google Scholar, Open Ukrainian Citation Index (OUCI) та Scilit та ін. 

18.05.2024

Підвищення кваліфікації на базі кафедри «Міжкультурної комунікації та іноземної мови»
НТУ «Харківський політехнічний інститут»

Упродовж квітня та травня професорсько-викладацький склад кафедри пройшов підвищення кваліфікації (стажування) на базі кафедри «Міжкультурної комунікації та іноземної мови» НТУ «Харківський політехнічний інститут». За темою «Формування іншомовної компетентності студентів немовних спеціальностей». 

Учасники стажування здобули цінні знання та практичні навички щодо ефективних методів викладання англійської мови для здобувачів, які навчаються на немовних спеціальностях. Програма включала сучасні підходи до навчання, інтерактивні методики та обмін досвідом між викладачами ЗВО. 

Такі курси сприяють професійному розвитку викладачів, що, зі свого боку, підвищує якість освіти здобувачів, допомагаючи їм здобути необхідні мовні навички для успішної професійної діяльності. 

Кафедра теорії і практики англійської мови дякує катедрі міжкультурної комунікації та іноземної мови НТУ «ХПІ» за можливість пройти стажування та співпрацю, сподіваючись на подальші спільні проєкти.

• КВІТЕНЬ 2024

24.04.2024

IV Весняна школа Сковородинівської академії молодих учених

Кандидатка філологічних наук, доцентка, доцентка кафедри теорії і практики англійської  мови –  Гуліч Олена Олександрівнаузяла участь у IV Весняній школі Сковородинівської академії молодих учених.

Спікерка презентувала доповідь «Переваги участі в програмах академічної мобільності», яка висвітлила важливість міжнародного академічного досвіду для особистісного розвитку та професійного зростання. 

На завершення, спікерка закликала колег і здобувачів до активізації участі в міжнародних академічних програмах, наголосивши, що академічна мобільність є важливою для формування відкритого, інноваційного освітнього середовища, яке відповідає вимогам сучасного глобалізованого світу.

23.04.2024

UN English Language Day & Shakespeare Day 

У квітні кафедра теорії і практики англійської мови традиційно організувує заходи з нагоди святкування Міжнародного дня англійської мови та Дня народження Вільяма Шекспіра

Здобувачі охоче беруть участь у тематичних вікторинах, читаннях улюблених віршів, конкурсах перекладів, готують презентації, виступають у імпровізованих постановках! 

Основною метою такіх заходів є: популяризація вивчення англійської мови, знайомство здобувачів з історією, культурою та традиціями англомовних країн, можливість удосконалити англійську мову, зануритися в безмежну творчість великого майстра слова У. Шекспіра.

19.04.2024

Міжнародна науково-практивна конференція «Сучасні лінгвістичні парадигми»

Канд. філол. наук, доц. Солошенко-Задніпровська Н.К. та докт. філос. з філол. Четверик В.К. узяли участь у Міжнародній науково-практичній конференції «Сучасні лінгвістичні парадигми», яка відбулася на базі Горлівського інституту іноземних мов ДВНЗ «Донбаський державний педагогічний університет».

Захід став платформою для наукового обміну думками та дослідницькими здобутками в області лінгвістики.

Учасники щиро вдячні організаторам за можливість долучитися до конференції.

19.04.2024

«Сучасна філологія: теорія та практика»

Канд. філол. наук, доц. Солошенко-Задніпровська Н.К. та докт. філос. з філол. Четверик В.К. узяли участь у Всеукраїнській конференції «Сучасна філологія: теорія та практика», яка відбулася на базі Національної академії служби безпеки України.

Учасниками були висвітлені важливі аспекти мови, літератури та культури. Серед найбільш обговорюваних тем: взаємозв’язок між мовою та суспільством, роль літератури у формуванні національної ідентичності, сучасні методи навчання і т. ін. 

Захід дав змогу розширити науковий діалог і збагатити розуміння сучасних тенденцій у філологічній науці.

18.04.2024

«Аргументи сучасної філології: історична та індивідуальна пам’ять»

18 та 19 квітня кафедряни взяли участь у традиційному заході Міжнародній науковій конференції «Аргументи сучасної філології: історична та індивідуальна пам’ять».

Учасники представили тематичні доповіді, зробили презентації та взяли участь у секційних обговореннях; засвідчили, що вивчення історичної та індивідуальної пам’яті сприяє розумінню сучасних філологічних явищ. 

Дякуємо організаторам за можливість долучитися до заходу! 

16.04.2024

EDUCATIONAL CHALLENGES:  Volume 29, Issue 1

У квітні на офіційному сайті англомовного міжнародного видання "Educational Challenges" було оприлюднено новий випуск (Випуск 29, том 1).

Номер містить 16 актуальних розвідок у галузі освіти, методики викладання та використання сучасних технологій у площині освітнього простору, авторів з України, Великої Британії, Ефіопії, Філіппін, Танзанії, Шрі-Ланки та Китаю.

Усім розвідкам присвоєні унікальні ідентифікатори – digital object identifier (DOI). Видання має власний e-ISSN 2709-7986 та індексується в таких наукометричних базах даних: DOAJ, Erich Plus, Index Copernicus, ROAD, Google Scholar, Open Ukrainian Citation Index (OUCI) та Scilit та ін. Також журнал включено до категорії Б фахових видань України.

Запрошуємо всіх охочих до публікації (у другому томі за 2024 рік). Детальну інформація щодо діяльності видання, тематики розвідок та оформлення матеріалів для подання до розгляду редакції можна знайти на офіційному сайті журналу. Публікація безоплатна. 

Кафедра теорії і практики англійської мови є співзасновником видання.

08.04.–12.04.2024

Академічна експансія: українсько-польські зв'язки в контексті ERASMUS+

На початку квітня кандидатка філологічних наук, доцентка, доцентка кафедри теорії і практики англійської  мови Гуліч Олена Олександрівна узяла участь у стажуванні представників НПП та адміністрації Харківського національного педагогічного університету імені Г. С. Сковороди у Вроцлавському університеті (Республіка Польща), яке відбулося в рамках програми ERASMUS+.  

Упродовж стажування були організовані зустрічі: 

У рамках стажування було проведено кілька зустрічей із викладачами інституту англійської філології (Філологічний факультет), упродовж яких було обговорено пропозиції щодо співпраці, обмін досвідом роботи. Делегація відвідала кілька лекцій, одна з яких з американської літератури за темою «Екокритика та американська література» («Еcocriticism and American literature»), викладач Лаура Сухоставська (Laura Suchostawska). 

Лекція була інформативною подорожжю через багатство й різноманіття американської літературної спадщини. Лекторка зуміла вміло поєднати теоретичні знання з прикладами, що зробило матеріал доступним та зрозумілим для аудиторії. 

Загальне враження від лекції було позитивним, з акцентом на сучасну подачу матеріалу та зацікавленість аудиторії в подальших дослідженнях у галузі американської літератури.

Канд. філол. наук, доц Гуліч О.О.

04.04./11.04.2024

Підготовка до фахових вступних випробувань: стратегії та практика

4 та 11 квітня 2024 року в межах роботи Сковорода-хабу відбулася зустріч-консультація з англійської мови за темою «Як готуватися до тестових завдань у різних форматах» для абітурієнтів, здобувачів вищої освіти, викладачів щодо вступу до навчання за третмі (освітньо-науковим) рівнем вищої освіти. На заході були присутні майбутні абітурієнти, представники відділу аспірантури та спікер – кандидатка філологічних наук, доцентка, доцентка кафедри теорії і практики англійської мови – Вєдєрнікова Тетяна Володимирівна

Під час зустрічі учасників ознайомили з порядком проведення вступної кампанії 2024 року для здобуття наукового ступеня доктора філософії, обговорили формат i цьогорічні зміни проведення фахового вступного випробування з іноземної мови, проаналізували структуру блоку завдань з іноземної мови трьох типів (matching, multiple choice questions, fill in the gaps, сhoose the correct answer), розглянули особливості опрацювання текстів за допомогою різних стратегій читання та узагальнили випадки вживання лексичних одиниць і граматичних конструкцій. 

Викладачкою були наведені тренувальні вправи для виконання за зразком ЄВІ. Наприкінці зустрічі учасники поставили питання, висловили слова подяки за проведення та зауважили, що подібні заходи є доцільними й корисними під час підготовки до фахових вступних випробувань.

Запрошуємо до блоків вибіркових дисциплін нашої кафедри!

Запрошує здобувачів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти обрати блоки дисциплін вільного вибору, які пропонує кафедра теорії і практики англійської мови

Для здобувачів-бакалаврів пропонуємо обрати блок із професійного циклу "Англійська мова для повсякденної комунікації", а із циклу загальної підготовки такі дисципліни:

Для здобувачів факультету початкового навчання та всіх, хто цікавиться іншомовною підготовкою учнів початкої школи радимо звернути увагу на блок "Іншомовна комунікація в початковій школі"

Знання іноземної мови в сучасному світі є запорукою успішної кар'єри та професійного зростання! Стане доречним знання англійської мови й під час складання Єдиного вступного іспиту для вступу до магістратури! 

Пронуємо завітати у світ ефективної та легкої англійської мови, результативних занять, невимушеної атмосфери та дружнього колективу викладчів! 

Обирайте наші блоки!

03.04.–04.04.2024

Development Vectors of Philological Sciences in the Modern Context

Канд. філол. наук, доц. Гуліч О.О. узяла участь конференції "Development Vectors of Philological Sciences in the Modern Context", що відбулася на базі Cuiavian University у Wloclawek (Польща). Було представлено доповідь на тему "The formation of the Paradigm of Women's Role in Society in Literature", у якій розглянуті ключові аспекти формування ролі жінок у суспільстві через призму літератури. Також у розвідці закцентовано увагу на еволюції жіночих образів та їхньому впливі на культурні та соціальні процеси, що робить її дослідження важливим внеском у сучасну філологічну науку.

• БЕРЕЗЕНЬ 2024

28.03.2024

Зустріч з абітурієнтами: Розвиток навичок читання англійською мовою

26 березня відбулася зустріч з абітурієнтами, які мають намір вступити до навчання за третім (освітньо-науковим) рівнем вищої освіти. Спікером на заході була кандидатка філологічних наук, доцентка, доцентка кафедри теорії і практики англіської мови – Божко Юлія Олександрівна

Зустріч пройшла за участі здобувачів факультетів університету, представників відділу аспірантури та кафедри теорії і практики англійської мови. Основний акцент був зроблений на важливості розвитку навичок читання англійською мовою. Читання є ключовим елементом комунікації та засвоєння інформації, тому розглядалися різні аспекти розвитку цієї компетентності. 

Учасники зустрічі обговорили різні методики навчання, стратегії підвищення розуміння прочитаного, а також використання додаткових ресурсів для покращення цих навичок. Було підкреслено важливість постійної практики та систематичного підходу до вивчення англійської мови. 

Захід став не лише платформою для обговорення теоретичних мовних аспектів, а і прекрасною можливістю для абітурієнтів ознайомитися зі стратегіями опрацювання мовного матеріалу та взяти участь у відкритій дискусії з практичними порадами та рекомендаціями.

26.03.2024

26 березня професорка І. І. Костікова у якості опонента взяла участь у захисті  дисертації здобувача з Китаю викладача Сичуанського педагогічного університету Чжан Кай.

Тема роботи «Розвиток цифрової компетентності здобувачів закладів вищої освіти в умовах змішаного навчання (на прикладі Китайської Народної Республіки)», яку було подану на здобуття наукового ступеня доктора філософії зі спеціальності 011 «Освітні, педагогічні науки», галузь знань «Освіта/Педагогіка», є вельми актуальною та важливою для сучасного етапу розвитку суспільства, особливо з огляду на швидкі трансформації світу, що відбуваються під впливом цифровізації. Захист відбувся англійською мовою. 

Важливим аспектом захисту стала дискусія щодо створення «панорамного» гібридного інтелектуального механізму побудови та просування навчання «університети + уряд + підприємства» на прикладі створення Альянсу цифрової освіти провінції Сичуань (КНР) з використанням цифрових платформ QQ, WeChat, Netcom. 

Захист пройшов успішно, і  ми вітаємо китайського колегу із цією знаковою подією.

23.03.2024

Celebrating International Mathematics Day at our English Speaking Club!

23 березня відбулося чергове зібрання English Speaking Club, яке традиційно було надзвичайно захопливим, адже учасники занурилися в захопливий світ математики з нагоди Міжнародного Дня Математики. Захід був наповнений числовими дивами, вирішенням завдань та вивченням англійської мови!

Одним із захоплюючих моментів заходу була цікава презентація про історію та значенням Міжнародного Дня Математики. Гості дізналися про внесок відомих математиків у розвиток науки та подискутували про універсальну мову чисел, яка перетинає культурні та мовні бар’єри.

Отож, нехай зберігається цей інтелектуальний драйв і співпраця, і нехай математика та мова завжди залишаються невичерпним джерелом відкриттів!

Запрошуємо до участі в наших наступних заходах! Слідкуйте за нашими новинами та оголошеннями!

14.03.2024

International Language Forum: Tutoring and Business Communication / «Філологічні студії та перекладознавчий дискурс»

Викладачі кафедри канд. філол. наук, доц. Солошенко-Задніпровська Н.К. та докт. філос. з філол. Четверик В.К. – узяли участь у міжнародній конференції «Філологічні студії та перекладознавчий дискурс», яка відбулася в межах «International Language Forum: Tutoring and Business Communication» на базі Університету Короля Данила (м. Івано-Франківськ).

Захід був організований із метою обговорення актуальних питань філології, популяризації філологічних спеціальностей, англійської та української мов серед здобувачів, роботодавців, учителів шкіл, налагодження співпраці.

Учасники щиро вдячні організаторам за неймовірний захід та досвід участі в подібних івентах. 

07.03.2024

07 березня професорка І. І. Костікова як офіційний опонент узяла участь у роботі спеціальної ради ДФ 64.055.044. На розгляд ради була представлена робота на здобуття наукового ступеня доктора філософії із галузі знань 01 «Освіта/Педагогіка», за спеціальністю 011 «Освітні, педагогічні науки»

Захищалася Лю Мейхуань здобувачка з Китаю, за темою:  «Управління формуванням духовної культури майбутніх учителів у закладі вищої освіти (на прикладі університетів Китайської Народної Республіки)». 

Вітаємо Лю Мейхуань з успішним захистом дисертації та бажаємо подальших наукових досягнень і успіхів у академічній кар'єрі!

ЛЮТИЙ 2024

26.02.2024

Участь в «Kharkiv: Education Under Ground»

26 лютого професорка І.І. Костікова взяла участь у Міжнародній освітній офлайн-конференції «Kharkiv: Education Under Ground», яка була реалізована за підтримки проєкту Агентства США з міжнародного розвитку US AID «Зміцнення громадської довіри» UCBI. 

Під час зустрічі наживо була можливість обговорити актуальні питання освіти в прифронтових регіонах, зокрема, виклики, що стоять перед освітніми закладами та можливості, які вони мають. Темою обговорення також були альтернативні методи фінансування освіти та можливості співпраці з різними організаціями та установами. Особливу увагу здобула тема участі викладачів університету в роботі Американських Рад із міжнародної освіти. Це відкриває широкі можливості для обміну досвідом, розвитку професійних навичок та підвищення кваліфікації, що може сприяти покращенню якості освіти в регіоні. 

Загалом, конференція стала новим поштовхом для розвитку ідей про освіту в прифронтових регіонах. Вона дала змогу зібрати разом експертів із різних галузей та обговорити стратегії спільної дії для подолання складнощів і покращення освітнього процесу.

22.02.2024

Участь у VI Всеукраїнській науково-практичній інтернет-конференції «МОВНА ОСВІТА ФАХІВЦЯ:
СУЧАСНІ ВИКЛИКИ ТА ТЕНДЕНЦІЇ» 

22 лютого 2024 року кафедряни взяли участь у VI Всеукраїнській науково-практичній інтернет-конференції «Мовна освіта фахівця: сучасні виклики та тенденції», яка пройшла на базі Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого. 

Учасники презентували доповіді дотичні до актуальних проблем сучасної методики викладаня дисциплін філологічного спрямування, зокрема у контексті ЗВО, опублікували тези власних наукових розвідок та отримали програмові матеріали заходу. 

Колектив кафедри щиро вдячний організаторам за можливість узяти участь у заході. Участь у таких заходах дає змогу познайомитися з новітніми тенденціями в галузі, обмінюватися досвідом та поглиблювати методичні знання.

22.02.2024

Грані між країнами: успішний захист дисертації здобувача з Китаю

22-го лютого професор Ілона Іванівна Костікова взяла участь як офіційний опонент у захисті кандидатської дисертації в спеціалізованій раді ДФ 64.055.039 з галузі знань 01 «Освіта/Педагогіка». 

Здобувач – колега з Китаю, викладач кафедри іноземних мов Сичуанського університету мистецтв і наук, Лю Яньши, представив до захисту роботу за темою: «Розвиток міжкультурної компетентності бакалаврів-перекладачів (на прикладі університетів Китайської Народної Республіки)». 

Захист пройшов успішно, і ми вітаємо китайського колегу із цим досягненням.

16.02.2024

Науково-практична конференція «Сучасні тенденції та перспективи мовно-літературної освіти в Україні»

15-16 лютого 2024 року канд. філол. наук, доцентка – Солошенко-Задніпровська Н. К. та докт. філософії зі спец. 035 Філологія, викладач кафедри – Четверик В. К. – узяли участь у роботі VI Всеукраїнської студентсько-викладацької науково-практичної інтернет-конференції з міжнародною участю «Сучасні тенденції та перспективи мовно-літературної освіти в Україні».

Учасники презентували доповіді, отримали програмові матеріали конференції та сертифікати.

Щиро дякуємо організаторам за можливість доєднатися до наукового заходу!

16.02.2024

Мовне навчання: досвід України та Китаю 

16 лютого на кафедрі теорії і практики англійської мови відбувся гостьовий методичний захід, який провів китайський аспірант третього року навчання зі спеціальності 011 «Освітні, педагогічні науки» Цзян Хаочже (під керівництвом докт. пед. наук, професора І.І. Костікової). До участі в заході були запрошені здобувачі-бакалаври другого року навчання факультету початкового навчання. Гостям була презентована лекція за темою «Використання пісень на уроках англійської мови в початкових класах Китаю»

У процесі заходу здобувачі та викладачі долучилися до активного обговорення теми лекції, гості цікавилися підручниками з англійської мови в Китаї, причинами спрямованості викладання англійської мови на складання іспитів, а також порівняли підходи до використання пісень у китайських та українських підручниках з англійської мови. 

Заняття сприяло глибшому розумінню важливості вивчення англійської мови в різних країнах.

14.02.2024

LOVE AND LANGUAGE: Celebrating Valentine’s Day at Our English Speaking Club

14 лютого відбувся захід, приурочений до Дня святого Валентина – зібрання англомовного розмовного клубу, у якому взяли участь здобувачі факультетів ХНПУ імені Г.С. Сковороди. У процесі зустрічі учасники доєдналися до тематичних дискусій та обговорень на тему кохання, дружби та міжкультурних відмінностей у вираженні почуттів. 

Це був чудовий спосіб не лише поглибити знання мови, а й поділитися власними думками та переживаннями з іншими учасниками. Учасники взяли участь у вікторинах, інтерактивних конкурсах, які створили веселу та дружню атмосферу серед усіх присутніх. 

Відгуки та обмін враженнями після заходу свідчать про те, що кожен відчував себе частиною особливого івенту, де мовна практика поєднувалася з розвагами та позитивним настроєм.

09.02.2024

Американський погляд на Харків

9-го лютого на українському мовно-літературному факультеті відбулася онлайн зустріч з американським волонтером Адріаном Томпертом, який займається волонтерською діяльністю у Харкові – допомагає на кухні готувати їжу для населення. 

Андріан розповів про свій нещодавній приїзд до України та поділився враженнями від міста, харків'ян, висловив свою зацікавленість історією України, її культурою, знайомством з новими друзями. Особливо цікавою видалася розповідь про вивчення ним української мови. 

Ця зустріч стала важливим кроком у сприянні міжкультурному розумінню та дружбі. Історія Адріана Томперта допомагає зблизити різні країн і розшири наше бачення світу.

• СІЧЕНЬ 2024

30.01.2024

Доповідь Гончарової О.А. на Вченій раді Університету

30 січня 2024 року Гончарова Ольга Анатоліївна канд. філол. наук, доцентка, доцентка кафедри теорії і практики англійської мови виступила на вченій раді університету зі звітом про проходження міжнародного наукового стажування, яке проходить на базі Кільського університету у Великій Британії (Keele University, Staffordshire, UK).

Гончарова О.А. розповіла про участь у заходах, спрямованих на підвищення професійних компетенцій, участь у наукових семінарах і конференціях, публікації. 

За звітний період було, зокрема, опубліковано низку розвідок, одноосібну наукову статтю у виданні, що індексується наукометричними базами даних Scopus та Web of Science. 

 Певний аспект доповіді був присвячений гранту від Британської академії на виконання проєкту з укладання електронного каталогу рукописів Мей Сінклер, які перебувають на зберіганні в архіві університету Сассексу (Sussex University). 

10.01.2024

Членство викладачів у TESOL-Ukraine (2024)

Викладачі кафедри теорії і практики англійської мови продовжили свою участь у громадській організації "Асоціація викладачів англійської мови 'ТІСОЛ-Україна'" (TESOL-Ukraine), яка спрямована на підвищення якості навчання англійської мови в Україні через професійний розвиток, знайомство з інноваційними методиками навчання мови і т. ін.

Асоціація організовує заходи, на яких можна дізнатися про новітні напрями розвитку методики викладання англійської мови в Україні та у світі; обговорити проблеми підвищення рівня професійного розвитку вчителів і викладачів англійської мови.

Кафедряни на постійній основі беруть активну участь у різноманітних заходах організації, вебінарах та конференціях, де репрезентують власні методичні розвідки актуальної методичної тематики в галузі методики навчання англійської мови.

 04.01.2024

Speaking Club: Christmas Holidays

На початку січня 2024 відбулося традиційне засідання англомовного розмовного клубу для здобувачів Харківського національного педагогічного університету імені Г. С. Сковороди, яке було присвячене різдвяним та новорічним святам.

Гостями та учасниками заходу були здобувачі декількох факультетів університету, викладачі нашої кафедри та кафедр фізико-математичного факультету. 

Учасники події яскраво та із задоволенням провели свій час у веселій та захопливій атмосфері різдвяного настрою та англійської мови. Зустріч розпочалася різдвяними інтерактивними іграми та конкурсами, де кожен міг креативно проявити свої знання англійської мови.

Усі учасники не лише активно долучилися до обговорень різдвяних тем, але й поділилися своїми улюбленими святковими традиціями. Захоплюючі розмови розкрили різноманітні культурні погляди на різдвяні свята.

Незабутні враження від спілкування про улюблені різдвяні фільми стали особливим моментом заходу. Учасники ділилися своїми емоціями та враженнями від фільмів, обмінювалися рекомендаціями та створили атмосферу спільності та взаєморозуміння.

Учасники засідання отримали величезну порцією позитивних емоцій, нових знань та знайомств. Така активна участь у заходах сприяє розвитку мовних та соціальних навичок, а також залишає неперевершені враження від спільного часу проведеного разом.

Запрошуємо до участі в наших кафедральних заходах!

02.01.2024

Міжнародний обмін та інтеграція!

У межах грантової програм на платформі аплікаційної системи «Один пояс, один шлях» з 1 до 31 грудня 2023 року докторка педагогічних наук, професорка, завідувачка кафедри теорії і практики англійської мови – Ілона Іванівна Костікова – узяла активну участь в освітній програмі, яка організована державним педагогічним університетом міста Шанцю, що в Китаї.

Програма передбачала підвищення кваліфікації обсягом 64 години за тематикою наукових досліджень її аспірантів, пов’язаних із психолого-педагогічним впливом на освітній процес, та з використанням музично-пісенних засобів навчання іноземної і рідної мов у початковій школі. Підвищення кваліфікації було організовано наживо із відрядженням до державного педагогічного університету міста Шанцю (коштом приймаючи сторони).

Також, у межах програми професорка І.І. Костікова провела низку гостьових лекцій, тематичних заходів із китайськими студентами та провела очні зустрічі зі своїми китайськими аспірантами. Зазначимо, що в процесі гостьових лекцій обговорювалися також актуальні аспекти викладання іноземних мов та використання інноваційних та нетрадиційних методів у навчальному процесі. Такі заходи представляли собою платформу для обміну думками, що сприяло збагаченню ідеями та взаємному розумінню між освітянами з України та Китаю. Організація тематичних заходів та особистих зустрічей із китайськими студентами дала змогу професорці не лише познайомити їх із новим методам навчанню мови, а й налагодити культурний та науковий обмін між учасниками програми.

Загалом, підвищення кваліфікації пройшло успішно, співпраця виявилася плідною, творчою, креативною та має позитивні результати для обох сторін.

НАШІ МИНУЛІ ПОДІЇ
2023 2022  2021  • 2020