Батьківський всеобуч

Шкідливість комп'ютерних ігор для дітей

Безумовно, для сучасного цифрового покоління комп'ютерні відеоігри-це реальність. І скільки б ми, дорослі, не сперечалися про шкідливість комп'ютерних ігор, комп'ютерна індустрія буде рости і розвиватися.

Якщо підліток не буде знайомий з популярними комп'ютерними іграми, то його просто не зрозуміють і не приймуть однолітки.

Але одна справа, коли дитина нечасто грає в них, лише епізодично, і інше - коли він готовий приділяти комп'ютерним іграм увесь час, не тільки вільний.

Якщо ваших дітей будуть приваблювати не "стрілялки" і жорстокі ігри, а освітні і розвивальні, то такі ігри можна тільки вітати. Найстрашніше, коли ваша дитина зациклюється на іграх з насильством, зазіхаючи на життя людей, хоч це і відбувається поки що у віртуальному світі. Але жорстокі ігри - це провокуючий фактор агресивності, що "дрімає" в дитині.

Ще дорослим треба пам'ятати, що маленькі діти схильні до наслідування. Якщо їм сподобалася жорстока комп'ютерна гра, вони можуть почати здійснювати її в реальності.

Психологи стверджують, що будь-яка комп'ютерна гра з елементами насильства формує у підсвідомості умовний рефлекс стовідсоткової агресивної реакції людини у конфліктних ситуаціях. Довге сидіння за комп'ютером (від гри дуже важко відірватися) викликає загальну втому, провокує зниження гостроти зору, призводить до порушення постави і навіть викривлення хребта.

Пристрасть до комп'ютерних ігор і відхід від реальності збіднює емоційну сферу дитини. Реальний світ живе за іншими законами і правилами, які дитина може не знати через надмірне захоплення комп’ютерними іграми.

Деякі поради батькам, як поводитися з дитиною, що захоплюються комп'ютерними іграми.


Поради для батьків і опікунів з протидії онлайн-насильству сексуального характеру

Онлайн-інструмент CYBERSAFE для профілактики онлайн-насильства щодо жінок та дівчат серед молоді (13-16 років)