Учням

Тест «Чи вмієте ви відпочивати?»

Цей тест допоможе вам визначити, чи вмієте ви відпочивати і приємно проводити вільний час.


  1. Чи видаються Вам вихідні занадто короткими?

  2. Чи буває так, що Вам нічим себе зайняти?

  3. Спілкуючись із друзями, часто позіхаєте і ловите себе на тому, що Вам нудно?

  4. Чи часто Ви є ініціатором різних заходів у колі друзів?

  5. Чи знаєте Ви хоча б три різновиди настільних ігор?

  6. Чи подобаються Вам прогулянки без мети?

  7. Любите читати?

  8. Чи колекціонуєте Ви що-небудь?

  9. Ведете особистий щоденник?

  10. Чи подобається Вам розгадувати кросворди?

  11. Чи вважаєте Ви дощ у вихідні катастрофою?

  12. Якщо Ви чекаєте на когось, чи можете себе чимось зайняти, щоб не нервувати?


Поставте собі по одному балу за відповідь “так” на питання 1, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 12, і за кожну відповідь “ні” - на питання 2, 3, 11.

Результат:

Більше 8. Ви вмієте проводити вільний час. Друзі ніколи з Вами не нудьгують, та й Ви не знаєте, що таке нудьга. Такій якості можна тільки позаздрити.

Від 4 до 8 балів. У Вас, як і в більшості людей, бувають погані дні, коли нічого не складається, ніщо не розважає і не радує. Вам було б корисно мати якесь захоплення, яке в будь-якій ситуації зможе бодай якось виправити Ваш настрій.

Менше 4. Схоже, Вас нічого не цікавить. Що ж, буває, але жити так дуже нудно. Поцікавтесь справами тих, хто завжди зайнятий, і, можливо, Ви навчитеся цінувати і заповнювати свій час (або ж питання тесту побудовані так, що не можуть дослідити Ваше вміння відпочивати).

Як стати успішним у навчанні?

1 .Зрозумій, що навчання — це твій особистий вільний вибір і що воно потрібне не батькам, не викладачам, а саме тобі.

2. Пам’ятай: освіта — це не те, чого тебе вчать, а те, чому ти вчишся сам. Лише самостійне пізнання насправді цінне. Уроки, лекції, семінари та інше лише сприяють самоосвіті.

3. Серед своїх одногрупників шукай таких друзів, котрі могли б стати твоїми партнерами в навчанні. Будеш дружити з ледарями, безвідповідальними і нецілеспрямованими людьми — станеш подібним до них.

4. «Не знати — не соромно, соромно — не спитати». Навчися не боятись запитувати, якщо тобі щось незрозуміло. Запитання пробуджують свідомість, загострюють думку. Краще бути в постійному пошуку, ніж погоджуватися, не розуміючи. Запитальне ставлення до життя—позитивна риса особистості.

5. Учись учитися. Принцип 20 на 80 стверджує: 20 % зусиль, витрачених на раціональну організацію своєї діяльності (зокрема навчальної), забезпечують 80 % успіху.

6. Будь гідним довіри і не працюй тільки через те, що хтось тебе контролює! Навчися сам контролювати себе. Живи ініціативно. Сам знаходь для себе справу і не чекай, доки тебе попрохають чи примусять! Навчися випереджати прохання!

Як швидко виконати домашні завдання?

Став чіткі цілі

Якщо цілей багато, то обери з них одну — найважливішу — і скеруй усі зусилля, щоб її досягнути. Потім досягай інших цілей. Не буває двох однаково важливих завдань — завжди можна визначити пріоритетність. Усі поставлені цілі мають бути реально досяжними.

Склади план на день

Навіть найпростіший план дає більше вільного часу на улюблене заняття. Щовечора плануй наступний день. Роби це в письмовій формі — на паперових чи електронних носіях. Дотримуйся принципу «від загального до конкретного», тобто плануй від більшого до меншого.

Ділися своїми планами на день з батьками Підказки найближчих людей завжди стануть у пригоді.

Визнач строки

Поставлених цілей слід досягати у конкретні строки. Для кожного завдання визначай кінцевий строк виконання. Встановлюй дедлайн для будь-якої справи, щоб не довелося виконувати недороблені справи в незапланований час. Обов’язково враховуй результати зробленого раніше й аналізуй використаний робочий час. Це дасть змогу виявити помилки й знайти способи усунення наслідків цих помилок.

Розбивай роботу на частини Свої записи у плані доповнюй малюнками, схемами, символами-скороченнями. На другий-третій день планування в тебе будуть улюблені позначки, які ти часто використовуватимеш надалі. Завдяки їм ти скоротиш витрати на хронометраж до 5— 7 хвилин на день! Починай з коротких завдань, бо вони допомагають зрушити з мертвої точки. Як казав Конфуцій, шлях у тисячу миль починається з першого кроку.

Як реагувати на глузування:

Глузування, обзивання — один з найбільш неприємних аспектів дорослішання, але істина полягає в тому, що деякі діти отримують образ, насміхань на свою адресу значно більше, ніж повинні були би. Ми у змозі вжити певні заходи, щоби знизити ймовірність того, що станемо мішенню для насмішок і словесних образ.

Найкращий спосіб — це навчитися реагувати на глузування таким чином, щоб відбити в задираки все бажання знову дражнити.

У цій статті пропонуються деякі з найбільш ефективних стратегій дотепних і гідних реакцій на глузування й обзивання. При цьому завдання полягає в тому, щоби вибрати найбільш комфортну для себе. Пам’ятайте: те, що допомагає одному, може не допомогти іншому. Необхідно навчитися грамотно й ефективно доносити свою стратегію до опонента.

Виберіть стратегію реакції на образи та видаляйте жало з насмішок:

  • Ставте глузування під питання. «Чому ти так кажеш?», «Чому ти кажеш, що я тупий або товстий, і цим ображаєш мене?»

  • Надішліть своєму кривдникові переконливе послання «я хочу». «Я хочу, щоб ти залишив мене у спокої» або «Я хочу, щоб ти перестав дражнити мене». Хитрість полягає в тому, щоб висловити це твердим упевненим голосом, не мимрить, щоби слова не прозвучали, мов якесь ниття.

  • Перетворіть образу на комплімент. «Спасибі тобі величезне!», «Як добре, що ти це помітив», «Спасибі за комплімент».

  • Погоджуйтесь. «Ти маєш рацію», «Це правда, на сто відсотків!», «Люди часто помічають за мною подібне».

  • Кажіть «Ну і що?» Або «Яка різниця». «Ну і що?.. Кому яке діло?», «І що далі?.. Що ти хочеш цим сказати?»

  • Демонструйте хороші манери. Кажіть «Спасибі». «Дякую за коментар», «Я ціную твою думку». Кажіть так, щоб це звучало щиро, а потім розвертайтесь та йдіть звідти.

  • Використовуйте сарказм. «Неначе мені не все одно?!», «Ой, не сміши мене!», «О, це просто чудово». Зовнішній вигляд і вираз обличчя повинні відповідати ситуації, тобто закочуйте очі та йдіть геть.

  • Ігноруйте глузування. Йдіть, не звертаючи уваги на насмішника, уявіть, що він невидимий, киньте погляд на щось інше й засмійтеся, прикиньтеся, що вам абсолютно не цікава тема розмови, або зробіть вигляд, що ви не чуєте кривдника. Ця стратегія допомагає краще всього в тому випадку, якщо складно відповідати словами. Її краще використовувати там, де можна піти від кривдника, наприклад, у парку.

  • Продемонструйте подив, здивування. «Справді? А я й не знав». «Спасибі, що сказав». Це повинно прозвучати з іронією, нібито насправді ви так не думаєте.

  • Проявіть своє невдоволення. «Ти дійсно виводиш мене із себе своїми насмішками» або «Мені не подобається, що ти висміюєш мене перед іншими . Мені зовсім не смішно». «Якщо ти хочеш, щоб ми залишалися друзями, припини мене дражнити».

Як доносити свою реакцію ефективно й зупиняти кривдника:

  • Визначте, це дружній жарт чи недружня насмішка. У першому випадку, якщо ви просто жартуєте, не звертайте уваги на колючі слова. Якщо має місце недружня насмішка, намагайтесь не гарячкувати.

  • Подумайте, чи хочете ви піти на конфронтацію із кривдником. Якщо він виглядає здатним зробити вам боляче, кличте на допомогу.

  • Дивіться насмішнику в очі. Не дивіться вниз. Високо тримайте голову й розправте плечі.

  • Зберігайте спокій. Не дайте кривднику задоволення бачити, як він вивів вас із себе. Не гарячкуйте. Зробіть глибокий вдих, щоб залишатися спокійним, накажіть собі розслабитись або порахуйте до десяти.

  • Реагуйте на глузування твердим і впевненим голосом за допомогою стратегії, яку ви відрепетирували. «Угамуйся!», «Спустись на землю!», «Дякую, але мені це вже казали», «О, ти помітив, це була проблема всього мого життя».

  • Не ображайте й не дражніть кривдника у відповідь. Просто йдіть по своїх справах.

ВІСІМ СПОСОБІВ ПОДРУЖИТИСЯ:

Коли будеш знайомитися, тобі допоможуть кілька порад.

1. Спочатку визначся, з ким ти хочеш дружити й чому.

У тебе з твоїми майбутніми друзями мають збігатися інтереси.

Спостерігаючи за людьми, які цікавлять тебе, вчися поводитися. З яких причин ти хочеш дружити саме з цією людиною? Тому що вона розумна й товариська? Тоді спробуй розвинути в собі такі ж риси.

2. Бери участь у всіх шкільних заходах.

Якщо ти будеш активним, то легше знайомитимешся з іншими людьми. Для компанії цікава та ЛЮДИНА , яка багато чим захоплюється і цікавиться, а не зануда.

3.Першим називай себе і запам’ятовуй імена Не чекай, поки інші зроблять перший крок. Сміливо підійди і привітайся. Тільки будь дуже уважний до нових знайомих.

4. Учися розмовляти.

Знаєш, нікому, і тобі зокрема, не подобається, коли їх перебивають у розмові. Тому не перебивай інших, якщо не хочеш щоб перебивали тебе. Уважно слухай, про шо говорять інші Це не означає, що треба весь час мовчати. Вибери золоту середину: певний час говори, приблизно такий же час — слухай

5 Зачаровуй.

Для цього тобі треба бути ввічливим, добре поводитися й мати гарні манери.

Оточуючим подобаються ті, кому подобаються вони. З людиною, яка тобі сподобалася, поводься чемно й зацікавлено. Тоді знайомство може перетворитися в дружбу.

6. Красиво говори і приймай компліменти.

Спокійно говори про те, що сподобалося. Головне, щоб комплімент був сказаний щиро. Не намагайся із ввічливості говорити люб’язності. Люди можуть відчувати фальш і ображатися.

Ти також повинен вміти приймати комплімент На сказаний комплімент мило посміхнися і подякуй. І не випрошуй компліментів.

7. Не поспішай.

Дружба вірною й хорошою З ПЕРШОГО РАЗУ НЕ ВИХОДИТЬ, для справжньої дружби потрібен нас.

8. Ти маєш бути сповненим енергії та наснаги.

На запитання «Як справи?» не починай одразу розповідати про свої проблеми й неприємності, тому що співрозмовник може більше не захотіти з тобою зустрічатися. Скарги та скиглення не допоможуть подружитися. Своїми проблемами можеш поділитися тільки з найкращим другом, але не з малознайомими людьми.

І перш ніж вважати когось своїм другом, уважно придивися до нього, поспостерігай за ним і подумай над тим, чи зможе він стати другом.

Як обрати професію? (профорієнтаційні опитувальники):

Як стати лідером?

ПРості способи подоланння стресових ситуацій:

Для простішого перебігу стресових ситуацій різного роду (включно із карантином), рекомендуємо застосовувати наступні "вправи":

  • Читання;

  • Дихальні вправи;

  • Розповідь про свої почуття;

  • Позитивна розмова з собою або з іншими;

  • Будь-яка гра;

  • Заняття спортом;

  • Творча робота (малювання, виготовлення поробок тощо).