Kadra

Agnieszka Witkowska

liderka, tutorka

Od zawsze kochałam książki. Miałam zostać polonistką i recenzentką we własnym wydawnictwie. Jednakże ktoś postawił na mojej drodze dzieci :) Wtedy zdałam sobie sprawę z tego, że to, co możemy zdziałać w świecie za sprawą opowieści, to prawdziwa magia – a opowieści, które każdy z nas układa o sobie w ciągu życia, są najbardziej fascynującymi na świecie! Tak zostałam pedagożką.

Od 2008 roku pracuję z dziećmi, młodzieżą i młodymi dorosłymi w przeróżnych rolach. Byłam nianią, animatorką, drużynową zuchową, wychowawcą świetlicy, trenerką kompetencji społecznych i team buildingu, edukatorką kultury, wychowawczynią i kierowniczką na koloniach, facylitatorką projektów młodzieżowych, joginką śmiechu, tutorką w zakresie poszukiwania własnej ścieżki rozwoju i kariery, superwizorką dla osób pracujących z młodzieżą, konsultantką wyzwań rodzicielskich, a także mentorką w szkołach demokratycznych. W 2013 roku m.in dzięki Fundacji Bullerbyn odkryłam świat edukacji alternatywnej i wychowania w wolności, zaufaniu, bliskości i szacunku – i innej ścieżki dla siebie już sobie nie wyobrażam.

Jestem wolnym duchem i wierzę, że nie ma rzeczy niemożliwych. Żyję w rytmie slow, z chęcią dzieląc się darem uważności. Patrzę na świat przez turkusowe okulary i staram się inspirować do rozwijania skrzydeł i budowania partnerstwa. Uwielbiam pomagać młodym ludziom odkrywać siebie i świat, realizować swoje pomysły, stawiać czoła swoim wyzwaniom i dbać o siebie; cieszyć się życiem po swojemu i w zgodzie z innymi. Z przyjemnością oddaję się wszelkim działaniom kreatywnym, tańczę, śpiewam, muzykuję, zagłębiam się w świat kina i literatury, dyskutuję o problemach współczesnego świata, wędruję po dzikich i urokliwych zakątkach oraz rozwiązuję łamigłówki. Dla zachowania wewnętrznej równowagi koniecznie potrzebuję podróży, huśtawki i zielonej herbaty :)

Jedna z moich wychowanek powiedziała mi kiedyś: “Aga, ty nie jesteś nauczycielką. Ty jesteś dobrą wróżką!”. Marzę, aby każdy mógł odkryć swoją magię i czynić Ziemię miejscem, które z radością nazwie domem. Niech tak się stanie! :)

Kontakt: 799094052, lesna.grupa.unschoolingowa@bullerbyn.pl

Gaba Bielecka

pedagożka specjalna, mentorka

W 2008 r. zaczęłam pracować z dziećmi i młodzieżą na podwórkach warszawskiej Pragi. Dotykałam w międzyczasie różnych obszarów: od streetworkingu, przez animacje urodzin, aż do prowadzenia gromady zuchowej i warsztatów umiejętności społecznych. Podejmowałam współpracę w szkołach systemowych i ośrodkach wsparcia dziennego, jednak cały czas czułam, że chciałabym pracować inaczej. Zrobiłam szalone ilości godzin wolontariackich i stażowych, szukając poczucia sensu w świecie.

W 2015 trafiłam do Akademii Wychowawców Bullerbyn i wtedy zaczęła się moja przygoda z pracą na zasobach. Po poprowadzeniu kilku obozów pod superwizją wiedziałam już, że to jest mój świat i tylko tak chcę pracować. Zamieniłam animacje i sztuczny autorytet na autentyczne relacje i towarzyszenie w rozwoju. Wspierałam dzieci w edukacji domowej, tworząc im przestrzeń do rozwoju w szkole demokratycznej oraz w kooperatywie edukacyjnej, a także odkrywałam las z perspektywy leśnego przedszkolaka. Dbanie o proces grupowy i bezpieczeństwo emocjonalne w kontakcie z naturą to mój konik i co dzień karmię tym swoją wewnętrzną dziką dziewczynkę. Ludzie spotykani w Bullerbyn mają specjalne miejsce w moim sercu i w dodatku niesamowicie kręci mnie perspektywa życia z unschoolersami! 

W wolnym czasie z uśmiechem na ustach podglądam przyrodę, gotuję dla Rodziny i Przyjaciół i zachwycam się pieskami. Chętnie gram w planszówki i czytam na hamaku gdzieś na Mazurach Garbatych. Chciałabym założyć kiedyś hodowlę owczarków szkockich, mieć nieograniczony dostęp do szparagów lub wilgotnego brownie oraz magiczną klepsydrę Hermiony 😉. Wiem dobrze, że „jestem dzieckiem wszechświata”. Uważam także, że Babcia Księżyc wie więcej, niż nam się wydaje. 

Kontakt: 604471475, gaba.bielecka@bullerbyn.pl 

Anna Olszewska

mentorka

Pierwsze doświadczenia w pracy z dziećmi zdobywałam jako wolontariuszka w projektach edukacyjnych oraz w warszawskich świetlicach socjoterapeutycznych. Te praktyki zachęciły mnie do pogłębiania kompetencji pracy z grupami. I tak, gdy szukałam sensownego miejsca, które na pierwszym miejscu stawia relacje międzyludzkie, a gdzie mogłam dalej rozwijać się w pracy z dziećmi, znalazłam Akademię Wychowawców Bullerbyn. It was a game changer!

Bullerbyn odkryło przede mną drogę do tego, co szalenie cenię: edukacji pełnej szacunku i wspierającej naturalną ciekawość dziecka. 

Od 2015 współpracuję z Bullerbyn w czasie letnich i zimowych obozów oraz odbyłam staż w Poradnii Bullerbyn przy prowadzeniu warsztatów umiejętności społecznych. Praca w autentycznych relacjach z dziećmi i dorosłymi to coś, co mnie ładuje i jest moją cegiełką w zmienianiu świata na lepsze! Dzięki towarzyszeniu dzieciom w rozwoju odkryłam, jak wiele radości sprawia mi szycie, stolarka i dzielenie się moimi umiejętnościami.

Równocześnie rozwijam moją pasję do języków obcych i pracuję jako lektorka języka angielskiego w grupach dziecięcych i z indywidualnymi uczniami. To właśnie językom obcym oddaję się w wolnych chwilach - czy to przy włoskim filmie czy angielskojęzycznej książce. Już planuję kolejną podróż po Włoskim Bucie! 

Jestem fanką mojej suni, leśnych kąpieli, pieszych wędrówek, grzybobrania i gotowania z przyjaciółmi. Niedawno odkryłam, jak wiele radości sprawia mi perfumiarstwo: rozpoznawanie pojedynczych nut w złożonych kompozycjach i wymiana doświadczeń z innymi zapaleńcami. Marzę, by pewnego dnia stworzyć własne perfumy. Na pewno będzie w nich mój ulubiony leśny akord!

Patryk Mikulski

mentor

Absolwent psychologii na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Ukończył kurs podstawowy Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach oraz Studium Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie I stopnia. Doświadczenie zawodowe zdobywał jako konsultant w Ogólnopolskim Pogotowiu dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia”, konsultant w Centrum Wsparcia dla Osób w Stanie Kryzysu Psychicznego, a także pracownik świetlicy w Szkole Podstawowej nr 86 SKiE.

Wielbiciel fantastyki, RPG'ów, gier planszowych oraz od niedawna krav magi i biegów OCR.

Joanna Sierocka

mentorka

Z Fundacją Bullerbyn jestem związana od kilku lat. Ukończyłam Akademię Wychowawców Bullerbyn i jeżdżę na wakacyjne Wioski Bullerbyn. Prowadziłam również Warsztaty Umiejętności Społecznych w NPPP Bullerbyn oraz byłam supporterką w Szkole Podstawowej Ronja. Ukończyłam studia Psychologiczne na UW na specjalizacji Psychologia Wychowawcza oraz Wspierania i Rozwoju Osobowości. Jestem certyfikowaną trenerką TUS oraz Trenerką Dramy. Prowadzę warsztaty psychoedukacyjne i procesy dramowe w Stowarzyszeniu Praktyków Dramy STOPKLATKA.

Praca z dziećmi i młodzieżą oraz prowadzenie procesu grupowego daje mi dużo satysfakcji. Szczególnie bliskie są mi tematy związane z wyrażaniem emocji i komunikacją interpersonalną. Ważne jest dla mnie wspieranie zasobów i podążanie za dzieckiem w jego rozwoju. Interesuję się teatrem i książkami science-fiction.  Lubię górskie wyprawy. Nic tak nie poprawia mi humoru, jak wspólne śpiewanie i rozgrywki w gry RPG.

Weronika Borowska

pedagożka specjalna, tutorka

Jestem pedagogiem i pedagogiem specjalnym. Ukończyłam studia na Akademii Pedagogiki Specjalnej w zakresie terapii pedagogicznej, edukacji i rehabilitacji osób z niepełnosprawnością intelektualną, edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej a także pedagogiki opiekuńczo – wychowawczej.

Pracowałam w szkołach podstawowych i przedszkolach w roli wychowawcy i nauczyciela wspomagającego. Dodatkowo zajmowałam się prowadzeniem zajęć terapeutycznych dla dorosłych osób z Zespołem Downa w Stowarzyszeniu „Bardziej Kochani” oraz dla dorosłych osób z niepełnosprawnością intelektualną w Fundacji „Też chcemy być”. Ukończyłam staż w roli tutora podczas warsztatów umiejętności społecznych PEERS dla dorosłych osób w spektrum autyzmu. Udzielałam wsparcia uczestnikom w trakcie pierwszej edycji programu telewizyjnego „Down the Road” oraz współpracowałam merytorycznie przy scenariuszu filmu dotyczącego seksualności osób z niepełnosprawnością intelektualną „Sztuka Nie-kochania”.

Pierwsze kroki w Fundacji stawiałam jako nastolatka przyjeżdżając po maturze na wolontariat podczas Wiosek Bullerbyn. Przez lata powracałam w różnych rolach do współpracy z organizacją aż do 2020 roku, gdy ukończyłam staż w Akademii Wychowawców Bullerbyn.

Prywatnie jestem mamą energicznej dwulatki, ale znajduje czas na książkę, film, naukę języka angielskiego, podróże (teraz raczej małe niż duże) i rozwój zawodowy.