Cicho/Тихо na podstawie dramatu Magdaleny Drab „Lekcja/Temat/Igor”.

Losy głównego bohatera inspirowane są historiami żyjących we Wrocławiu przedstawicieli mniejszości ukraińskiej.

Ihor/Igor nie jest podekscytowany pierwszym dniem w polskiej szkole. Snuje tysiące mrocznych scenariuszy, boi się braku akceptacji. Dlaczego? Przecież to, co najgorsze, już teoretycznie za nim.

Spektakl Cicho/Тихо jest częścią projektu realizowanego przez Teatr Układ Formalny w koprodukcji z Wrocławskim Teatrem Współczesnym. Działania projektowe skierowane są do młodzieży między 12 a 18 rokiem życia. Każdemu pokazowi towarzyszyć będą warsztaty pogłębiające tematykę spektaklu o kwestię grupowych mechanizmów reakcji na szeroko rozumianą inność.

Przedstawienie prezentowane będzie nie tylko w WTW, ale także w szkołach Dolnego Śląska.


scenariusz MAGDALENA DRAB

reżyseria KATARZYNA DUDZIC-GRABIŃSKA

koncepcja i kierownictwo projektu PRZEMYSŁAW FURDAK

scenografia AGNIESZKA „ALEX” ALEKSIEJCZUK

muzyka TYMOTEUSZ WITCZAK

konsultacja merytoryczna DR KAMILA KAMIŃSKA-SZTARK

obsada MACIEJ TOMASZEWSKI (gościnnie), JERZY GÓRSKI, PAULINA MIKUŚKIEWICZ, ADAM MICHAŁ PIETRZAK, MACIEJ RABSKI, OLGA ŻMUDA

koprodukcja WROCŁAWSKI TEATR WSPÓŁCZESNY

czas trwania spektaklu 60 MINUT


PREMIERA 28 października 2019 roku; Scena na Strychu Wrocławskiego Teatru Współczesnego


SPEKTAKL REKOMENDOWANY DLA WIDZÓW OD 14. ROKU ŻYCIA.

Dofinansowano ze środków Miasta Wrocław oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.

Patronat Konsula Honorowego Ukrainy we Wrocławiu.

Patronat honorowy Prezydenta Wrocławia.


PARTNERZY Urząd Miasta Wrocławia, Instytut im. Jerzego Grotowskiego, Fundacja Ukraina, Stowarzyszenie Edukacji Krytycznej, Fundacja Peryferia

fot. TOBIASZ PAPUCZYS


Spektakl CICHO/ТИХО został zakwalifikowany do I etapu 26. Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej.

Ogólnopolski Konkurs na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej ma na celu nagradzanie najciekawszych poszukiwań repertuarowych w polskim teatrze, wspomaganie rodzimej dramaturgii w jej scenicznych realizacjach oraz popularyzację polskiego dramatu współczesnego. Konkurs organizowany jest przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie.

W I etapie Konkursu spektakle ocenia Komisja Artystyczna w składzie: Jan Karow, Katarzyna Lemańska, Andrzej Lis, Kamila Łapicka, Michał Mizera, Jacek Sieradzki (przewodniczący), Sabina Zygmanowska.

www.sztukawspolczesna.org