Adresami działań są dzieci i młodzież mieszkające na Przedmieściu Oławskim.

Celem działania jest poszerzenie świadomości na temat różnorodności kulturowej wrocławskich osiedli i zwrócenie uwagi na problemy szeroko pojętych mniejszości zamieszkujących lokalne społeczności. W rezultacie terenowych wizyt studyjnych, przeprowadzanych przez młodzież uczestniczącą w projekcie, zostaną stworzone możliwości do twórczej aktywności, poprzez wykorzystanie potencjału kulturowego, wynikającego z eksploracji lokalnych więzi społecznych. Młodzież bezpośrednio uczestnicząca w procesie pozna metody prowadzenia narracji story-tellingowej, podstawy warsztatu dziennikarskiego oraz doświadczy możliwości prezentacji swojej pracy przed większą publicznością.

Grupa pośrednich odbiorców to przedstawiciele mniejszości narodowościowych udzielający wywiadów i biorący udział w wydarzeniu finałowym. Uczestnictwo pozwoli im na zaprezentowanie swojej perspektywy, codziennych problemów i zależności w lokalnych relacjach.

Wszyscy pośredni uczestnicy projektu - rodzina młodzieży, członkowie rodzin osób udzielających wywiadów oraz inni uczestnicy finałowego wydarzenia dostaną możliwość przyjaznej rozmowy i poruszenia trudnej tematyki budowania otwartej wspólnoty lokalnej, wykorzystując różnice międzykulturowe.

Celem projektu jest zebranie wywiadów na temat tolerancji, wielokulturowości w kontekście polskiej tradycji gościnności, które posłużą do stworzenia scenariusza i przedstawienia teatralnego.

Przedstawienie, w zależności od sytuacji epidemiologicznej, odbędzie się na scenie Układu Formalnego w Centrum na Przedmieściu lub na naszym Facebooku.

Projekt "Sąsiedzka Sztuka Gościnnośći" jest finansowany w ramach Programu "Wrocławska Strategia Dialogu Międzykulturowego" 2018-2022.