Батьківський клуб

ДЕВІЗ

працівників ЗДО №36 в роботі з батьками вихованців,

СТАВИТИСЯ ДО БАТЬКІВ:

До нетерплячих - терпляче;

До сором"язливих - турботливо;

До розгніваних - доброзичливо;

До образливих - особливо тактовно;

До грубих - делікатно;

А до всіх разом - УВАЖНО!

Справжньою маленькою країною дитинства, звідки бере початок могутня ріка людського життя є дошкільний навчальний заклад. Тут дітям комфортно і затишно. Тут можна все! Дружити. Мріяти. Малювати. Сумувати. Гратися. Творити. Радіти. Міркувати. Помилятися. Фантазувати Саме дитячий садок забезпечує всебічний розвиток дитини відповідно до її задатків, нахилів, здібностей, індивідуальних, психічних та фізичних особливостей, культурних потреб, набуття нею життєвого досвіду та стає своєрідним посередником між сімє’ю та навколишнім світом. Педагогічний колектив ЗДО №36 працює у спільній взаємодії з батьками, залучаючи родини вихованців до тісної співпраці.

Батьки та педагоги - це живий організм, об’єднаний спільною метою, гуманними стосунками та високою відповідальністю.

П Р А В И Л А

для батьків вихованців ЗДО №36

1. ЗДО №36 працює в п’ятиденному з 8.00 до 20.00.

2. Прийом дітей до 8г.30 х. щоденно, в разі затримки з поважних причин фіксувати дату, час, причину в зошиті для батьків, який знаходиться в дитячій роздягальні біля телефону.

3. Повернення дітей додому з 10.00 до 20.00.

4. В разі відсутності дитини з поважної причини повідомляти адміністрацію або вихователів тільки в стаціонарному телефонному режимі:

52-47-41.

5. При найменших ознаках захворювання (легкий нежить, чихання, покашлювання, плаксивість, кволість) дитина в установу не приймається.

6. При відсутності дитини до 5 – днів, довідку від дільничного лікаря непотрібно.

7. Після відсутності дитини, прийом в садочок проводить старша медсестра з видачею дозволу прийняття в групу.

8. Після довготривалої відсутності дитини ПРОХАННЯ!!! Надати ксерокс лікування дитини та довідку від лікаря про діагноз.

9. Після перебування дитини в ЧРЦ, або в інших закладах де дитина проходить лікування в ЗДО необхідно надавати копію виписки з медичного закладу.

10. В разі необхідного медикаментозного лікування принести старшій медсестрі призначення лікаря з режимом та дозуванням видачі ліків, скріпленого круглою печаткою.

11. Чітко виконувати вимоги медичного персоналу ЗДО.

12. Для організації освітньо - виховного процесу забезпечувати дитину необхідними канцтоварами (за запитом вихователів).

13. Одягати дитину по сезону, зайві речі не залишати в шафі, змінний одяг утримувати в полотняному мішку.

14. Змінне взуття періодично забирати для чистки, ремонту.

15. Піжами для денного сну забирати для прання в п’ятницю і приносити в понеділок

16. Утримувати в чистоті дитячу шафу.

17. Для особистої гігієни дітей необхідно мати: рушник для ніг, зубну щітку у футлярі та дитячу зубну пасту.

18. Додаткова інформація для батьків висвітлюється на інформативному стенді, який знаходиться в вхідній частині будинку під підписом «ОГОЛОШЕННЯ» звертайте на нього увагу.

19. Приймайте активну участь у житті вашої дитини та ЗДО, відвідуйте заходи установи.

20. СУВОРО ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ знаходження батьків вихованців в приміщеннях установи в верхньому вуличному одязі та взутті.

Хто має право забирати дитину із дитячого садка?

Тільки батьки та особи, що їх замінюють, несуть відповідальність за дитину

Відповідно до статті 150 Сімейного кодексу України від 10 січня 2002 р. №2947- ІІІ (зі змінами, далі - Сімейний кодекс) батьки зобов'язані піклуватися про здоров'я дитини, її фізичний, духовний та моральний розвиток. Частиною 6 статті 12 Закону України «Про охорону дитинства» від 26 квітня 2001 р. № 2402-ІІІ (зі змінами, далі - Закон № 2402) встановлено, що батьки або особи, які їх замінюють, несуть відповідальність за порушення прав і обмеження законних інтересів дитини на охорону здоров'я, фізичний і духовний розвиток, навчання, невиконання та ухилення від виконання батьківських обов'язків відповідно до Закону № 2402. У частині 3 статті 8 Закону України «Про дошкільну освіту» від 11 липня 2001 р. № 2628- ІІІ (зі змінами, далі - Закон № 2628) зазначено, що батьки або особи, які їх замінюють, несуть відповідальність перед суспільством і державою за розвиток, виховання і навчання дітей, а також збереження їх життя, здоров'я, людської гідності. Згідно з частиною 2 статті 11 Закону України „Про дошкільну освіту”, дошкільний навчальний заклад створює безпечні та нешкідливі умови розвитку, виховання та навчання дітей, режим роботи, умови для фізичного розвитку та зміцнення здоров’я відповідно до санітарно-гігієнічних вимог та забезпечує їх дотримання.

Тобто вищезазначені норми встановлюють відповідальність батьків або осіб, які їх замінюють, та дошкільного навчального закладу за навчання дітей, збереження їх життя та здоров'я тощо. Крім того, слід зазначити, що відповідно до частини І статті 6 Сімейного кодексу, правовий статус дитини має особа до досягнення нею повноліття.

Тільки повнолітнім вихователь має право передавати дитину

Частина 2 статті 6 Сімейного кодексу визначає, що малолітньою вважається дитина до досягнення нею чотирнадцяти років. Неповнолітньою вважається дитина у віці від чотирнадцяти до вісімнадцяти років. Відповідно до статті 32 Цивільного кодексу України від 16 січня 2003 р. № 435-ІV (зі змінами, далі - Цивільний кодекс) фізичні особи у віці від чотирнадцяти до вісімнадцяти років мають неповну цивільну дієздатність. Умови набуття та надання повної цивільної дієздатності визначаються статтями 34 та 35 Цивільного кодексу. Забирати з дошкільного навчального закладу своїх братів та/або сестер має право лише особа, яка досягла повноліття. Зазначені вище норми встановлюють відповідальність батьків або осіб, які їх замінюють, та дошкільного навчального закладу за навчання дітей, збереження їх життя та здоров’я тощо. Відповідно до частини 1 статті 6 Сімейного кодексу, правовий статус дитини має особа до досягнення нею повноліття (18 років). Якщо малолітню дитину із садочка забирає старший брат чи сестра, які не досягли повноліття, вони самі ще є дітьми. Батьки зобов’язані виконувати зазначені вище норми по відношенню до обох своїх дітей.

Якщо неповнолітня дитина забирає з садочка маленьких братика/сестричку, батьки, вихователі та керівник закладу, даючи згоду на такі дії, наражають на небезпеку обох дітей. 3 огляду на це, забирати з дошкільного навчального закладу своїх братів та/або сестер має право лише особа, яка досягла повноліття. Батьки або особи, що за їх дорученням приводять дитину в дошкільний заклад, мають передати дитину вихователю або тому працівникові ДНЗ, який приймає дітей у цей час. Неприпустимо відправляти дитину в дошкільний заклад саму, без супроводу дорослого.

Увечері вихователь зобов'язаний передати дитину батькам або іншій особі, що прийшла за їх дорученням. Вихователь не має права віддавати дітей з дошкільного закладу НЕПОВНОЛІТНІМ ДІТЯМ, БАТЬКАМ У НЕТВЕРЕЗОМУ СТАНІ.

Якщо мають місце випадки , коли батьки не вперше приходять у нетверезому стані за дітьми, то завідувач ДЗО повинна повідомити про це місцеві органи опіки та піклування, які уже вирішуватимуть чи застосовувати до таких осіб дисциплінарні заходи.

Батьки мають право залучати до виховання дитини інших осіб

Оскільки відповідно до чинних нормативно-правових актів батьки мають право залучати до виховання дитини інших осіб, то за потреби інші особи можуть забирати дитину з дошкільного закладу. У цьому випадку мають написати ім' я завідувача відповідну заяву з переліком осіб, яким довірено забирати дитину з дошкільного навчального закладу. На підставі цієї заяви керівник навчального закладу дає згоду на те, щоб, окрім батьків, дитину з ДНЗ забирали інші особи (за наявності у них документів, що посвідчують їх особу).

Розлучені батьки, що мають судові спори по дитині, повинні попередити керівника освітнього закладу

Відповідно до статті 153 Сімейного кодексу України мати, батько та дитина мають право на безперешкодне спілкування між собою, крім випадків, коли таке право обмежене законом. Стаття 159 Сімейного кодексу України передбачає вирішення судом спору щодо участі у вихованні дитини того з батьків, хто проживає окремо від неї, зокрема:

1. Якщо той із батьків, з ким проживає дитина, чинить перешкоди тому з батьків, хто проживає окремо, у спілкуванні з дитиною та у її вихованні, зокрема якщо він ухиляється від виконання рішення органу опіки та піклування, другий із батьків має право звернутися до суду з позовом про усунення цих перешкод.

2. Суд визначає способи участі одного з батьків у вихованні дитини (періодичні чи систематичні побачення, можливість спільного відпочинку, відвідування дитиною місця його проживання тощо), місце та час їхнього спілкування. {Абзац перший частини другої статті 159 із змінами, внесеними згідно із Законом № 1397-VI від 21.05.2009} В окремих випадках, якщо це викликано інтересами дитини, суд може обумовити побачення з дитиною присутністю іншої особи. Під час вирішення спору щодо участі одного з батьків у вихованні дитини береться до уваги ставлення батьків до виконання своїх обов'язків, особиста прихильність дитини до кожного з них, вік дитини, стан її здоров'я та інші обставини, що мають істотне значення, в тому числі стан психічного здоров'я одного з батьків, зловживання ним алкогольними напоями або наркотичними засобами. {Частину другу статті 159 доповнено абзацом третім згідно із Законом № 1397-VI від 21.05.2009}