Про заклад

Заклад дошкільної освіти

(ясла - садок)

компенсуючого типу для дітей

з особливими освітніми потребами

№36

Чернівецької міської ради

вул. Гулака –Артемовського Семена, б.2, м. Чернівці, 58001,

тел. 52-47-41

zdo36cv@gmail.com Код ЄДРПОУ 14271837

Режим роботи ЗДО №36 - п'ятиденний.

Історичні дані про будинок нашого закладу

Розкішний маєток розташований на розі вулиць Шевченка і Гулака Артемовського, згідно оповідань чернівчан, до війни належав єврею-кравцю Давиду Сойферу. Судячи з багатства оформлення і місцезнаходження будинку, Сойфер був не простим кравцем, який шив лапсердаки, а майстром, тим кого сьогодні на заході називають кутюр’є. Кажуть, що тут зодягались найвибагливіші місцеві буржуа, які принесли майстру славу і пошану. Можливо, саме тут, в розкішних, світлих кімнатах, широкими, кам’яними сходами, які віялом виходять на велику дворову площадку, проходжали чарівні моделі, демонструючи чергову колекцію від Давида Сойфера.

Але повернемося до будинку, а саме до широких сходів. З боків стоять дві колони, висотою не більше метра, на яких височіють чаші під вазони з квітами. Таке рішення дворових вхідних сходів, які виходять в сад, зустрічаються часто, але тут є таке, що завжди привертає увагу: декоративні чаші стоять на спинах трьох звіроподібних химер, які вискалили пащі.

Походження цієї архітектурно-скульптурної композиції було невідомо, доки чернівецькому художнику Артуру Кьольнику попалося на очі зображення внутрішнього подвір’я палацу єврейського візіря міста Альгамбри з Іспанії. В середині цього вимощеного камінням двору є фонтан левів, який увійшов в усі хрестоматії єврейської історії і культури. Тепер все стало по місцям- фонтан з Альгамбри - ось, що навіяло архітектору образне рішення кам’яних сходів. Безперечно, для господаря будинку, це було пам’яткою про Золотий вік іспанських євреїв. Буржуазний кравець Давид Сойфер покинув свій маєток в 1939 році, з приходом Радянської влади. Історія повернула і будинок з 1940 року стає військовою комендатурою. До 1949 року тут перебувало багато знаменитих командирів. В 1946 році в будинку відпочивав бувший перший секретар ЦК КПРС Л.І.Брежнєв.

В 1954 році приміщення було передано під дитячі ясла №6 при Облздороввідділі. Плинув час, виховувались діти, а приміщення отримувало нові назви і номери:

1977 - ДНЗ № 30;

1993- Дитячий садок № 1;

З 14.04.1997 року в цих просторих кімнатах виховуються діти

з особливими фізичними потребами.

Інформація

про заклад дошкільної освіти (ясла - садок) компенсуючого типу для дітей

з особливими освітніми потребами №36

Чернівецької міської ради

ЗДО №36 для дітей з особливими освітніми потребами був організований 01.10.1981року і знаходився по вулиці Головній 169, а з 14.04.1997року, для покращання умов перебування дітей, переїхав на вулицю Гулака – Артемовського, будинок 2.

ЗДО36 компенсуючого типу для дітей з особливими освітніми потребами знаходиться в комунальній власності територіальної громади міста Чернівців та працює в режимі який відповідає запитам батьків з 8.00 год. до 20.00.год.

Освітньо – виховний процес здійснюється державною мовою – українською. Заклад знаходиться у пристосованому приміщенні. Групові приміщення забезпеченні меблями та ігровим обладнанням, мають сучасний інтер’єр.

Для задоволення освітньо – виховних потреб дітей в ЗДО створено:

- групові та спальні кімнати;

- музичний зал;

- фізкультурний та корекційний зали;

- логопедичний кабінет;

- кабінет практичного психолога;

- медичний кабінет;

- масажний кабінет

Зміст роботи ЗДО формується згідно з основними положеннями та Законами України

«Про освіту», «Про дошкільну освіту», «Про мови», Статуту ЗДО.

Дошкільний заклад розрахований на 30 місць для дітей. Режим роботи п’ятиденний. В установі виховуються діти з різними вадами опорно-рухового апарату зі збереженим інтелектом, а саме:

ДЦП – легкої ступені ;

Змішані, нижній або верхній пара парези ;

Плосковальгусні стопи, дисплазія кульшових суглобів;

Плоскостопість І ступеня;

Вроджені вади серця ;

Пірамідна недостатність в нижніх кінцівках ;

Варусне викривлення нижніх кінцівок ;

Залишкові явища перенесеного артриту з частковим порушенням функції ходьби ;

Кондродистрофія нижніх кінцівок ;

Нижнім в’ялим парапарезом і астено – невротичним синдромом.

Прийом дітей до ЗДО №36 здійснюється відповідно висновків інклюзивно - ресурсного центру №1 міста Чернівці, медичних довідок про стан здоров’я дитини, ксерокопії свідоцтва про народження дитини, путівки виданої управлінням освіти Чернівецької міської ради. Ділова документація з питань прийому дітей та їх вибуття оформлювалася за встановленою формою відповідно до нормативних вимог Інструкції про ділову документацію в дошкільних закладах (наказ МОН України від 30.01.1998 № 32)

ЗДО №36 для дітей з особливими освітніми потребами укомплектований за штатним розписом педагогічними кадрами до складу якого входять:

– 1 директор;

1 практичний психолог

1 вчитель-логопед;

1 інструктор з фізичної культури;

- 1 інструктор з ЛФК;

- 1 медсестра з масажу;

1 музичний керівник;

6 вихователів.

За рівнем кваліфікації у ЗДО педагоги мають такі кваліфікаційні категорії та педагогічні звання:

«спеціаліст вищої категорії» 4 педагогів ;

«спеціаліст І категорії» – 1 педагог ;

«спеціаліст ІІ категорії» – 0;

«спеціаліст» – 0;

не атестувалися – 0;

звання «Вихователь-методист» 2 педагогів;

нагрудний знак МОН України «Відмінник освіти» – 1 педагог.

Технічний персонал ЗДО №36:

1 старша медсестра;

1 завгосп;

4 помічника вихователя;

2 кухаря;

1 машиніст з прання білизни;

1 двірник;

3 сторожа.

З метою підвищення якості освітньо – виховного процесу педагоги працюють за такими напрямками:

- естетичний;

- природничий;

- етнографічний;

- логіко - математичний.

В ЗДО створена належна матеріально - технічна база, а саме:

Групи укомплектовані дитячими меблями, іграшками, м’яким інвентарем, методичною літературою, дидактичними посібниками, відео- аудіо технікою.

Відповідно Положень про кабінети (психологічний, логопедичний, медичний) повністю укомплектовано необхідним обладнанням:

3 музичні центри;

5 комп’ютерів;

DVD центр;

3 DVDплейєр;

4 телевізора;

піаніно.

Наші перспективи:

  • Формувати всебічно розвинену, духовно багату, патріотично налаштовану особистість, громадянина України, Європи, світу, у тому числі з особливими освітніми потребами, їх адаптації до змінених умов життя та успішного входження у соціальне середовище шляхом впровадження у практику уже розроблених і рекомендованих педагогічних новацій.

  • Активізувати роботу з питань формування комунікативної компетенції дошкільників шляхом використання методів інтерактивної взаємодії.

  • Продовжувати розвивати духовний потенціал особистості дитини дошкільного віку шляхом національно-патріотичного виховання.

  • Продовжувати роботу по реалізації Базового компонента дошкільної освіти через забезпечення демократичного принципу при виборі освітніх програм, моделей планування, пріоритетних напрямів діяльності педагогів ЗДО №36.

  • Дотримуватись виконання для кожної дитини призначень лікаря з урахуванням діагнозу її індивідуально-вікових і фізіологічних особливостей.