5 клас образотворче мистецтво

10.05.

Тема. Зв'язок образотворчого мистецтва з музикою

Завдання: зображення музичного інструмента (за вибором учнів)

29.04.

Тема. Архітектурний ансамбль

Завдання: Створення будинку для казкового героя "Стародавній терем"

26.04.

Тема. Особливості засобів художньої виразності різних видів мистецтва.

Завдання: Сприйняття творів мистецтва.

Створення ілюстрації до казки за власним вибором

Художня культура є невід'ємною частиною духовної культури людства. Вона відкриває людині шлях до прекрасного. Основа художньої культури - мистецтво, яке в художніх образах відображає дійсність, концентрує в собі головні особливості естетичного ставлення до світу. Мистецтво покликане виховувати художній смак людини, розвивати її здатність до творчості за законами краси. Тож який зміст ми вкладаємо в поняття «мистецтво»?

Мистецтво - водночас і творення, і пізнання світу, і спілкування.Воно звернене до почуттів людини і впливає на неї з великою силою, виховуючи через любов до прекрасного моральні якості. Ми слухаємо музику, читаємо книги, відвідуємо музеї, дивимось кінофільми й театральні вистави - і наше життя наповнюється красою, набуває нового змісту.

Мистецтво справедливо називають підручником життя, прагнучи таким чином підкреслити його пізнавальне значення. Адже творчість - це не лише результат натхнення, вона безпосередньо пов'язана із розвитком суспільства, його традиці-ями і культурою. За витворами мистецтва й історичними пам'ятками, що дійшли до нашого часу, ми дізнаємося про життя, традиції, ідеали краси, філософію, побут людей різних часів. Життєве призначення мистецтва полягає в його здатності порушувати важливі суспільні проблеми й тим самим впливати на світогляд та етичну позицію людей.

Мистецтво як найважливіша частина культури проявляє себе у величезній різноманітності видів художньої творчості людини. Це театральна постанова і фільм, поема і симфонія, живописне полотно й архітектурна споруда, скульптура і ювелірний виріб. Кожен із видів мистецтва має свої особливості, а в цілому вони відображають усе багатство естетичного осягнення людиною світу. Для розрізнення окремих мистецтв існує спеціальне поняття - види мистецтва, тобто усталені форми його існування, що склалися історично.

Мисте́цтво - одна з форм суспільної свідомості; процес і результат творчої діяльності людини, відтворення дійсності в художніх образах, основа художньої культури.

Українське слово «мистецтво» походить від німецького Meister (майстер), яке в свою чергу походить від латинського Magister (навчитель, начальник), що в свою чергу, вірогідно, утворене шляхом поєднання слів magis («великий») та histor знавець, умілець, згодом - актор (histrion).

Мистецтво взаємодіє з іншими складниками культури - релігією, наукою, мораллю. У стародавньому Китаї, приміром, усіх митців - художників, поетів, музикантів - називали мудрецями. Давні греки, синтезуючи естетичні й етичні ідеали, ввели окреме поняття «калокагатія» -єдність краси і добра. У давнину мистецтво було невіддільне від релігійних вірувань, сприяло усвідомленню релігійних істин.

Щоб повноцінно насолоджуватися скарбами художньої культури, треба знати мистецьку мову. Музиці властива інтонаційно-образна мова, де основним елемен-том емоційного вираження є проінтонований звук, навколо якого кристалізуються всі інші художні засоби (ритм, темп, мелодія, гармонія, тембр). У зображувальних мисс-тецтвах переважають різні елементи художньої мови: у графіці - лінія, у живопису - колір. Кінематограф має складну художню мову, оскільки поєднує засоби різних видів мистецтв - літератури, музики, образотворчого мистецтва, театру - з власними художньо-технічними досягненнями, насамперед мистецтвом монтажу.

Одним із найважливіших понять у мистецтві є художній образ, який поєднує реальний світ і творчий задум митця. Художній образ- особливий спосіб відображення життя, характерний лише для мистецтва. У художньому образі автор не просто відтворює побачене або почуте, а й створює за допомогою слів, кольору, звуків або пластичної форми ще одну дійсність. Образ може бути простим, зрозумілим- реалістичним, а може бути й дуже складним, ґрунтуватися на символічному рішенні митця.

12 квітня (2022)

Тема. Петриківський розпис. Гілочка калини

Завдання: 1. Повторити елементи петриківського розпису

2. Створення малюнку "Гілочка калини" за відео

Дата: 29 березня - 05 квітня (2022)

Тема. Петриківський розпис. Декоративне панно (продовження теми)

Завдання: 1. Повторити елементи петриківського розпису

2. Створення орнаменту в смужці за власним задумом. (рамочка)


Дата: 22 березня (22.03.2022)

Тема. Петриківський розпис. Декоративне панно (продовження теми)

Завдання: створити декоративну композицію за власною уявою, використовуючи елементи петриківського розпису (елементи, див. попередній матеріал уроку)


Дата: 15 березня (15.03.2021)

Тема. Створення декоративної композиції з квітів

Завдання:

  1. Повторити елементи петриківського розпису

  2. Створити "квітку-петриківку"

ДАВАЙТЕ ПРИГАДАЄМО!

  1. Де з'явився петриківський розпис?

  2. Чому йому дали саме таку назву?

  3. Що зображують в петриківському розписі?

  4. Пригадайте основні елементи петриківського розпису

  5. Що розписують за допомогою цього розпису?

Дата: 31 березня (31.03.2021)

Тема. Створення декоративної композиції "Декоративне панно птахи"

Завдання: створити за допомогою елементів петриківського розпису "декоративного птаха"

ДАВАЙТЕ ПРИГАДАЄМО!

  1. Де з'явився петриківський розпис?

  2. Чому йому дали саме таку назву?

  3. Що зображують в петриківському розписі?

  4. Пригадайте основні елементи петриківського розпису

  5. Що розписують за допомогою цього розпису?




Дата: 28 вересня - 12 жовтня

Тема. Графіка. Види ліній. Види штрихування. Зображення лініями та надання предмету об'єму


Дата: 21 квітня (21.04.2021)

Тема. Декоративна композиція

Завдання: створити декоративну композицію (писанка) за власною уявою, використовуючи елементи петриківського розпису або елементи декоративного орнаменту (елементи, див. попередній матеріал уроку)

Дата: 14 квітня (14.04.2021)

Тема. Декоративна композиція

Завдання: створити декоративну композицію в колі за власною уявою, використовуючи елементи петриківського розпису (елементи, див. попередній матеріал уроку)

Дата: 7 квітня (07.04.2021)

Тема. Декоративне панно (продовження теми)

Завдання: створити декоративну композицію за власною уявою, використовуючи елементи петриківського розпису (елементи, див. попередній матеріал уроку)

Дата: 4 листопада (04.11.2020)

Тема. Живопис. Жанри живопису

Завдання: створення живописної композиції

План роботи

1.Опрацювання теоретичного матеріалу

2. Виконання практичного завдання


Живопис – частина, вид образотворчого м-ва, що спрямований на передачу зорових образів за допомогою спеціальних технічних засобів. Традиційно живопис — нанесення зображень фарбами на тверду, нерідко на тканинну або паперову основу.

У творах живопису використовуються такі способи передачі, як колір, малюнок, світлотінь, графічність та виразність мазків, композиції та фактури, що дозволяє відтворити на площині багатогранне багатство світу, об’ємність та повноту предметів, їх мальовничість, матеріальну своєрідність, просторову глибину та світлоповітряне середовище.

Живопис може показувати та передавати стан статичності і відчуття розвитку, почуття спокою і емоційно-духовної насиченості, скороминущої миттєвості ситуації та ефект руху. У живописі можливі розгорнуті оповідання і складний насичений сюжет(Карл Брюллов). Це дозволяє живопису не тільки наочно відкривати видимі явища реального світу та показувати розлогу картину людського життя, а й прагнути до розкриття сутності важливих історичних процесів та подій, внутрішнього світу та стану людини, а також вираження абстрактних ідей. В силу своїх великих ідейно-художніх можливостей живопис є дуже важливим засобом художнього відтворення і тлумачення дійсності, він володіє істотним соціальним змістом і різноманітними ідеологічними функціями.

http://estetica.etica.in.ua/zhivopis-jogo-sut-spetsifika-vidi/


живопис 5клас.pptx