10 клас технології

Модуль "Краса та здоров'я"

04.05.-25.05.

Розділ: Призначення і види натуральної косметики.

  1. Зелена косметика. Натуральні продукти (04.05.)

  2. Лікарські трави та косметика (11.05.)

  3. Фрукти і ягоди в косметології (11.05.)

  4. "Бабусині рецепти" . Виготовлення засобів (18.05.) (практична, самостійно з інтернет-джерел виписати рецепти в зошит)

  5. Приготування очищувальних і відбілюючих засобів для догляду за шкірою обличчя в домашніх умовах (25.05.)

Натуральні косметичні засоби

Магазинні полиці ломляться від косметичних засобів, асортимент яких, здається, вже перевищує асортимент продуктів харчування. Тим не менш, все більше людей звертається до природних засобів. Але не всі дари природи однаково корисні. І лише деякі з них однозначно визнані офіційною наукою як такі, що позитивно впливають на здоров'я без помітних побічних ефектів.

Компанії, що виробляють засоби гігієни і різну косметику, активно користуються бажанням людей застосовувати в повсякденному житті виключно натуральні та корисні речовини. Додаючи крихітну кількість алое, вітаміну С або прополісу у свою продукцію, маркетологи відзначають цей факт великими різнокольоровими літерами на упаковках та баночках, насправді наповнених хімікатами. Список інгредієнтів повинен бути позначений на упаковці і якщо натуральні речовини знаходяться в цьому списку в кінці або в другій його половині, то назвати цей продукт натуральним не можна.

Якщо ж сумлінний виробник дійсно використовує у своїй продукції натуральні речовини, то які з них дійсно мають наукове підтвердження свого позитивного впливу на здоров'я людей? Як нам вдалося з'ясувати, насправді існує список найбільш поширених натуральних речовин, корисність яких підтверджена не тільки часом, але й офіційною наукою. Список, який ми вам надамо, містить лише найпопулярніші на сьогодні інгредієнти.

Арганова олія

Стверджують, що ця речовина лікує практично все від зморшок до псоріазу і від опіків до вугрів. Арганова олія надзвичайно багата на лінолеву кислоту, яка має ефект омолодження, і на вітамін Е, який позитивно впливає на шкіру і навіть здатний зменшувати рубці.

Алое вера

Цілющі властивості алое відомі всім, навіть необроблений сік цієї рослини має ефект загоєння і відновлення. Вчені підтверджують антибактеріальні властивості цієї диво-рослини і її здатність загоювати рани. При зовнішньому використанні соку алое пошкоджена шкіра заживає на 72 години швидше.

Харчова сода

З її допомогою можна вимити раковину, відбілити зуби або позбутись поганого запаху з рота або інших неприємних запахів.

Кокосова олія

Ця олія має таку молекулярну структуру, яка дозволяє їй проникати в шкіру і волосся, запобігаючи втраті рідини і зменшуючи швидкість старіння шкіри. Так само як і алое, кокосова олія прискорює загоєння ран, і допоможе вилікувати екзему і шкірні висипи.

Зелений чай

Всі знають, наскільки корисний зелений чай, і кожен, хто піклується про своє здоров'я, постійно його вживає. Але є у зеленого чаю і несподівані способи застосування, підтверджені наукою. Так дослідження підтверджують той факт, що зелений чай зменшує дозу ультрафіолетового випромінювання, покращує загоєння ран і позитивно впливає на шкірний покрив в цілому. Також зелений чай має протизапальний ефект.

Мед

Ще до того, як людство отримало антибіотики, воно мало мед, який часто використовувався для змащування ран з метою прискорення загоєння. Мед володіє антибактеріальними властивостями та допомагає запобіганню рубців.

Оливкова олія

Чудовий антиоксидант. Застосовується як зовнішньо, так і внутрішньо. Згідно останнім дослідженням, зменшує травмування шкіри при передозуванні ультрафіолету та має ряд інших позитивних ефектів для шкіри.

Прополіс

Бджоли використовують прополіс для дезінфекції своїх вуликів. І сучасні дослідження також доводять переваги цієї антибактеріальної смоли для оздоровлення людини - від зменшення тривалості застудних захворювань до уповільнення розповсюдження ракових клітин. Прополіс - сильний антиоксидант, протизапальний засіб і засіб захисту від світлових ушкоджень. Він має ще більшу антибактеріальну дію, ніж мед і ефективний проти герпесу.

Масло ши

Жінки Західної Африки постійно використовують цю речовину. Володіє сильними антибактеріальними властивостями та зменшує наслідки від дії ультрафіолету.

Вітамін С

Можете змочити своє обличчя апельсиновим соком для того, щоб отримати антиоксидантний ефект, але зазвичай хороший натуральний крем також містить аскорбінову кислоту (вітамін С), яка у своєму стабільному стані бореться з вільними радикалами в шкірі, зменшує почервоніння, стимулює загоєння ран, і зменшує дрібні зморшки.

Олія чайного дерева

Коли мова заходить про прищі або висипи, олія чайного дерева - найкраща альтернатива пероксиду бензоілу, який заборонений в Європі через те, що пов'язаний з виникненням раку.

Цілющі трави в косметології

Ми усі знаємо, що фітокомпонети у косметиці дуже корисні. Креми та інша косметика з рослинними витяжками та екстрактами дуже популярна. Але мало хто знає, які саме рослини для чого можна використовувати. Тому ми вирішили зробити невеличкий довідник цілющих трав в косметології.

Душиця чудово очищує шкіру, сприяє регенерації і омолодженню шкіри. Покращує ріст і зовнішній вигляд волосся.

Евкаліпт володіє яскраво вираженими антисептичними, антибактеріальними, ранозагоювальними властивостями.

Імбир – антисептик, знімає подразнення та сприяє загоєнню шкіри, повертає шкірі свіжість та здоровий вигляд. Також укріплює пошкоджене волосся.

Іссоп – ефективно заживляє рани та пошкодження шкіри та потужний антиоксидант.

Куркума – бореться з висипаннями, омолоджує, покращує колір шкіри, сприяє загоєнню рубців та шрамів.

Лемонграс (лимонне сорго) проявляє бактерицидну, регенеруючу, обезболюючу дію.

М’ята омолоджує, тонізує та чудово освіжає шкіру.

Меліса лікує висипання та подразнення шкіри, омолоджує та підтягує шкіру, надає їй здорового кольору. Придає блиску та здорового вигляду волоссю.

Липа зволожує шкіру, насичує її вітамінами, вирівнює колір шкіри та надає їй здорового вигляду.

Ромашка проявляє бактерицидні, протизапальні властивості, чудово живить, пом’якшує та зволожує шкіру, бореться з пігментацією.

Чебрець лікує запалення, набряки шкіри, зменшує розширені пори та судини. Укріплює волосся та допомагає в боротьбі з лупою.

Череда знімає подразнення, прибирає шелушіння шкіри, активізує обмінні процеси, насичує клітини шкіри вітамінами.

Шавлія проявляє протизапальні, антиоксидантні властивості, зменшує подразнення шкіри.

Куркума – бореться з висипаннями, омолоджую, покращує колір шкіри, сприяє загоєнню рубців та шрамів.


27.04.2022р

Тестування "Макіяж"

https://naurok.com.ua/test/start/537025


16.03. 2022р.

23.03. 2022р.

30.03.2022р.

Тема. Призначення і види декоративної косметики. Види макіяжу. виконання різних видів макіяжу. Правила добору кольорової гамми. Профілактичний догляд за губами. Губна помада і майстерність її нанесення.

Підручник О.Біленко, М.Пелагейченко "Технології 10(11)"

Завдання: опрацювати стор. 129-140 (повторити матеріал, тематичне оцінювання)

дата: 13 жовтня

Тема. Щоденний догляд за шкірою тіла, обличчя, шиї

Завдання: законспектувати догляд за шиєю, переглянути відео

Догляд за шиєю та декольте: навіщо так ретельно?

Шкіра в області шиї та декольте старіє раніше, ніж шкіра обличчя. Основні проблеми:

1) сухість. У цій області мало сальних залоз, клітини швидко втрачають вологу;

2) зморшки та провисання тканин. Причина в слаборозвиненому шарі підшкірно-жирової клітковини;

3) в'ялість шкіри шиї. Все через погану циркуляцію крові, що посилюється неправильною поставою та звичкою дивитися на екран гаджетів, опустивши голову. Вироблення еластину та колагену погіршується, шкіра втрачає пружність;

4) огрубіння. Клітини шкіри в цій області містять мало меланоцитів, які захищають від ультрафіолетового випромінювання. Якщо не наносите сонцезахисний крем, догляд за шиєю буде неповноцінним.

Зморшки на шиї і декольте виглядають по-різному: в першому випадку це «кільця Венери» та «тяжі», а в другому - заломи. Але рішення одне: якомога раніше зробити догляд за шиєю звичкою. І мова не тільки про нанесення кремів.

Як доглядати за шиєю: основні правила

Перерахуємо ключові правила догляду за шиєю.

• Починайте якомога раніше. Прибрати зморшки в зоні декольте в домашніх умовах набагато складніше, ніж уповільнити їх появу. Вікові зміни в цій області виявляються з 25 років. Не забувайте піклуватися про неї з такою ж увагою, як і про обличчя.

• Для догляду за зоною декольте та шиєю використовуйте спеціальні засоби. У молодому віці досить очищувальних формул, пілінгів, зволожуючих кремів і сироваток. Щоб уповільнити старіння, знадобиться інтенсивний догляд. Це омолоджуючі креми з ліфтинг-ефектом, які ущільнюють шкіру, перешкоджають провисанню, зменшують глибину горизонтальних заломів і освітлюють пігментацію. Звичайний крем на такі подвиги не здатний.

• Не обмежуйтеся одним кремом. Повноцінний догляд за зоною декольте та шиєю включає в себе очищення, тонізацію, пілінги, сироватки та маски.

• Нанесіть б'юті-продукти правильно. Косметику для догляду за шиєю і декольте наносять знизу вгору, без тиску. Масаж роблять від центру до периферії, уникаючи області щитовидної залози.

• Слідкуйте за поставою та позою під час сну. Якщо постійно сутулитися, читати лежачи та спати на занадто високій подушці, жоден крем для шиї та декольте не впорається зі зморшками, в'ялістю й тяжами.

Щоденний догляд за зоною декольте і шиєю: 7 кроків

В цьому розділі пропонуємо покрокову пам'ятку по догляду за шкірою декольте і шиї.

1. Вранці використовуйте м'який очищаючий засіб, наприклад, молочко. Це допоможе прибрати залишки крему, який ви наносили на ніч, а також накопичені частинки шкірного сала.

2. Протріть шию тоніком, який відповідає вашому типу шкіри.

3. Нанесіть крем для зони декольте і шиї, розподіляючи його легкими рухами від грудей до плечей і від ключиць вгору.

4. У теплу пору року, коли шия не прикрита светром з високим горлом або шарфом, використовуйте сонцезахисний крем або денний з фільтром SPF.

5. Ввечері час очищення, особливо якщо наносите на шию тональний крем і пудру. Міцелярна вода, молочко, гель для вмивання - вибір за вами.

6. Завершіть очищення тонізацією, щоб шкіра швидше відновила pH і краще вбирала активні компоненти з крему.

7. Догляд за шкірою декольте та шиї буде ефективніше, якщо використовувати омолоджуючу сироватку. Нанесіть її на очищену шкіру і дайте вбратися. Потім черга крему.

Періодичність нанесення маски для шиї і декольте від зморшок в домашніх умовах - мінімум раз на тиждень. Раз на два тижні доповнюйте догляд за шиєю пілінгом або скрабом. Це допоможе прибрати шар відмерлих клітин і активізувати оновлення шкіри.

Це базова схема догляду за шиєю і декольте, звичка дотримуватися такої б'юті-рутини - вже половина успіху. Вибір косметики і додаткових підтримуючих процедур залежить від віку та стану шкіри.

Дата: 7 квітня (07.04.2021)

Тема. Губи - показник загального стану здоров'я. Поради по догляду і захисту губ.

Завдання: опрацювати даний матеріал уроку (законспектувати, запам'ятати для подальшого догляду за губами)

По стану губ можна дізнатись про чимало хвороб, які турбують ваше тіло. Необхідно лише вміти розпізнати – на які захворювання може вказувати стан губ.

Легка припухлість губ вранці може означати, що ваш організм схильний до надмірного накопичення рідини. Також опухлі губи можуть вказувати про наявність алергічної реакції.

Сухі та потріскані губи – організму необхідне зволоження, і не бальзам на губи, а склянка води. Шкіра губ першою реагує на нестачу води в організмі.

Окрім того, сухі губи можуть бути через те, що ви облизуєте губи – слина, висихаючи, витягає вологу зі шкіри. Також сухість губ може сигналізувати вам про проблеми зі слизовою стравоходу і шлунку.

Тріщинки по краях губ найчастіше утворюються через інфекції, викликані бактеріями, які могли з’явитися внаслідок неналежної гігієни порожнини рота. Найчастіше, потріскані губи бувають у людей, які носять брекети та протези. А ще такі губи можуть вказувати на ослаблений імунітет та нестачу вітаміну В2.

Ще одна ознака того, що з організмом щось не те, це зміна кольору. Якщо губи дуже червоні чи бліді, імовірно, у вас можуть виникнути проблемами з печінкою. Колір губ також може змінюватись, якщо ви палите.

Підвищена чутливість та почервоніння можуть бути викликані алергією, зокрема, на засоби гігієни. Це може бути, наприклад, ополіскувач для порожнини рота або зубна паста.

Неприродна блідість губ може свідчити про нестачу сонця або про проблеми з шлунково-кишковим трактом, анемію чи хворобу печінки.

https://health.24tv.ua/shho_mozhna_diznatis_pro_zdorovya_zi_stanu_gub_nespodivani_fakti_n958843

Дотримуйтеся 5 правил, щоб позбутися лущення та захистити вуста від негативного впливу навколишнього середовища.

1. Збалансоване харчування

Оскільки шкіра губ це найтонший епідерміс, то вона має і найменшу кількість природного зволоження. Рецептори, що виділяють шкірний жир, знаходяться лише у куточках роту, тому шкіра губ зазвичай дуже суха.

Збалансоване харчування збагачує наш організм корисними вітамінами та необхідними елементами, щоб усі біохімічні процеси відбувалися без збоїв. Корисними для шкіри губ будуть жирні види риб, горіхи, рослинні олії та овочі.

2. Пілінг для губ

Для відлущування мертвих клітинок та покращення мікроциркуляції, користуйтеся скрабом на цукровій основі. Масажними рухами нанесіть невелику кількість скрабу на шкіру губ. Додатково можна щоранку проводити масаж зубною щіткою.

Після таких стресових процедур, шкірі обов’язково потрібне живлення.

3. Бальзам для губ

Для зволоження та живлення шкіри губ створено спеціальні косметичні засоби — бальзами. Вони містять у собі ефірні олії, що пом’якшують та захищають шкіру. Цілющий бальзам заспокоює роздратовану ніжну зону та загоює тріщинки.

Оберіть захист на свій смак: помади з оливковою олією, екстрактом червоного винограду, рожевого перцю, чорної ванілі. Або запашні лімітовані бальзами EMOZIONE DEI SOGNI, STUPORE DELLA NEVE.

Наносьте бальзам на ніч та зранку, кілька разів на день, особливо якщо ви подовгу гуляєте на свіжому повітрі. Можна використовувати як самостійний засіб або перед нанесенням декоративної помади.

4. Погані звички

Слід відмовитися від звичок кусати та облизувати губи. Це пагубно впливає на шкіру, створюючи тріщини та ранки. Облизування губ на вулиці, сприяє сухості шкіри та лущенню. Попередити травми легше, ніж їх загоювати ;)

5. Водний баланс

Найголовнішим фактором сухості шкіри є недостатня кількість води. Щодня потрібно випивати денну норму звичайної води. Чай, кава та соки не рахуються! Зволоження спочатку йде зсередини, а потім посилюється косметичними засобами.

Дотримуйтеся простих рекомендацій та виглядайте неперевершено!

https://www.bottegaverde.ua/labbra-gennaio-2020

Дата: 31 березня (31.03.2021)

Тема: Виконання різних видів макіжу

Завдання: практична робота створення виду макіяжу за власним вибором

Дата: 17 березня (17.03.2021)

Тема: Правила добору і добір для себе кольорової гамми косметичних декоративних засобів.

Завдання: опрацювати та законспектувати теоретичний матеріал

На думку фахівців, щоб мати гарний вигляд, молодим дівчатам потрібний мінімум косметичних засобів. Достатньо, якщо в арсеналі юної красуні будуть лише тіні, туш, рум’яна, прозора пудра і блиск для губ. У деяких випадках, якщо є проблеми зі шкірою, можуть знадобитися також коректор і тональний крем. Але, загалом, краще уникати засобів для створення надмірно важкого, щільного, переобтяженого макіяжу, який неминуче буде старити.

Косметичні засоби для молодіжного макіяжу (особливо його вечірнього варіанта), як правило, розраховані на сміливих, готових до створення нових образів, дівчат. Молодіжний макіяж характеризують натуральні, рожеві та персикові, відтінки, яскраві барви, блискітки, стрази тощо. Тональні засоби для молодої шкіри повинні не лише приховувати вади і вирівнювати тон обличчя, а й піклуватися про шкіру й мінімізувати активні виділення сальних залоз, притаманні молодому організму.

Активний темп життя, якого, швидше за все, дотримується юна людина, диктує вимоги до оформлення косметичних засобів. Вони мають бути зручні, компактні, стильні. Мабуть, з огляду на це більшість косметики для молоді виготовляють у компактних тюбиках, флакончиках, олівцях, що займають у сумочці мінімум місця.

Правила добору й нанесення макіяжу. Основою макіяжу є образотворчі принципи, адже він передбачає роботу з фарбами та кольорами. Тому всі ключові поняття й виразні засоби живопису — малюнок, лінія, світлотінь, відблиск, колористика — використовують і в макіяжі.

Існують певні правила добору макіяжу до різних життєвих ситуацій, а також його нанесення:

1. Макіяж наносять лише на добре очищену шкіру й обов’язково на крем-основу, вибір якої залежить від виду і потреб шкіри.

2. Крем наносять за 10 хвилин до самого процесу макіяжу.

Загальна послідовність нанесення макіяжу

3. Використовувані косметичні препарати повинні відповідати типу шкіри (вона буває проблемна, нормальна, суха, жирна чи змішаного типу).

4. Колір пудри має відповідати кольору шкіри, очей, волосся, одягу.

5. За денного освітлення використовують ніжні тони, а за вечірнього — рожеві, оскільки штучне освітлення надає обличчю блідого відтінку. За неонового освітлення рекомендовані світлі тони — жовтий, блідої вохри, слонової кістки.


Денний макіяж за технікою нанесення можна вважати класичним, базовим для інших видів. Якщо опанувати його, то й інші не становитимуть особливих труднощів.

Макіяж для юних дівчат. Молодість — безцінний дар природи та найкраща оздоба. І юні дівчата взагалі не потребують декоративної косметики. У молодому віці для того, щоб мати гарний вигляд, достатньо робити загальні гігієнічні процедури, займатися спортом, а прогулянки на свіжому повітрі додадуть обличчю здорового рум’янцю, якого неможливо досягти жодними косметичними засобами. Якщо ж є потреба зробити макіяж, щоб додати упевненості та приховати деякі недоліки зовнішності, то він має бути дуже легким, майже непомітним.

Елегантність — у доглянутості. Найкращий одяг, найдорожчі прикраси і косметика не варті нічого, якщо ви не доглядаєте за собою.

Крістіан Діор, французький модельєр одягу

Будь-який макіяж, у тому числі для молодої шкіри, починається з її очищення. Шкіру можна очистити лосьйоном або тоніком. Потім її потрібно зволожити, використовуючи легкий денний крем. Після очищення варто дочекатися, коли шкіра підсохне і перестане блищати, тоді можна продовжити виконання макіяжу.

Якщо шкіра неідеальна, можна скористатися спеціальним маскувальним олівцем, який добре впорається з різними дрібними проблемами — почервоніннями і прищиками. Потім на проблемну шкіру потрібно нанести тонким шаром тональний крем (ідентичний кольору шкіри), ретельно розподілити його по всьому обличчю та злегка припудрити, щоби прибрати зайвий блиск. Якщо шкіра рівна і гладка, користуватися тональним кремом не варто, достатньо лише трохи припудрити обличчя прозорою пудрою.

Свіжого вигляду юному обличчю додадуть рум’яна світлих відтінків, які за допомогою спеціального пензлика потрібно нанести на вилиці та розтушувати.

Нанесення рум'ян залежно від форми обличчя Відповідальний момент — макіяж очей. Замість того, щоб підводити очі суцільною чорною лінією, яка на юному обличчі має вульгарний вигляд, краще на нижній повіці між віями поставити крапочки — це зробить очі виразнішими. Щоб вії здавалися довшими, потрібно підфарбовувати тушшю лише їхні кінчики. Туш не має обтяжувати вії, тому цілком достатньо нанести її в 1—2 шари. В особливих випадках (якщо передбачається похід у гості, на дискотеку або вечірку) і в дуже помірній кількості можна скористатися тінями для повік. Бажано обирати натуральні відтінки тіней (бежеві, сірі). Не слід забувати, що вони повинні обов’язково поєднуватися з кольором очей і одягу.

Якщо є потреба підфарбувати брови, то підводити їх потрібно не суцільною лінією, а короткими штрихами. Вискубувати брови юним дівчатам не рекомендовано (винятком можуть бути лише дуже густі та зрощені на переніссі брови).

Вечірній макіяж. Штучне освітлення приховує недоліки і пом’якшує барви, тому вечірній макіяж дає змогу вільніше поводитися з кольорами й обирати ефектніші образи. Головна відмінність — складніша техніка виконання із застосуванням засобів, що дають змогу тривалий час не турбуватися про свій зовнішній вигляд. Багато уваги приділяють очам. Тіні на повіки накладають у кілька етапів, використовуючи 3—4 кольори.

Щоби підкреслити колір губ, можна скористатися губною помадою натуральних тонів. Її можна замінити прозорим блиском, або ж обмежитися гігієнічною помадою чи бальзамом.

Такий макіяж матиме ніжний, делікатний, органічний і гармонійний вигляд, підкреслюючи природну чарівність юного личка.

Перед сном косметику потрібно обов’язково змивати м’яким засобом для зняття макіяжу.

Слід пам’ятати: на все свій час і місце. До школи не варто фарбуватися так, як на дискотеку. Зовнішня краса залежить не тільки і не стільки від кількості «фарби» на обличчі, скільки від правильного харчування, помірних фізичних навантажень і позитивного настрою.

Дата: 4 листопада (04.11.2020)

Тема. Фактори, що впливають на структуру волосся, його ріст та густоту. Сучасні засоби догляду за волоссям. Способи миття, сушіння та прийоми користування мсажними щітками.

Підручник О.Біленко, М.Пелагейченко "Технології 10(11)"

Завдання: опрацювати підручник стор. 113-114; теоретичний матеріал, законспектувати в зошит

Враховуючи, що за місяць довжина волосся збільшується на 1.2 см, процес змін можна відстежити за станом одного з них.

Зовнішні чинники зростання

Доглядаючи за власною зачіскою, необхідно враховувати фактори росту волосся. Це дозволить зберегти їх густину і фортеця. Іноді доходить до того, що доводиться робити трансплантацію волосся методом FUE, щоб збільшити густоту. Враховуйте, що вплив зовнішнього середовища і дій людини на волосяний покрив дають результати, які видно не відразу:

Перші явні причини поганого росту волосся – проблеми зі станом шкіри в області волосяного покриву. До них можна віднести як грибкові захворювання, так і інші патології верхнього шару шкіри. Навіть просте роздратування, що виникає із-за впливу фарби, або патології функціоналу сальних залоз можуть зупиняти ріст волосся.

Ще один яскравий приклад негативного зовнішнього впливу – неправильні поняття про гігієну. Підбір шампуню, правила миття і ополіскування волосся – все це впливає на волосся.

Догляд після водних процедур відновлює структуру волосся. Якщо його немає, то виникають проблеми.

Порушення в структурі волосків відбуваються і при використанні препаратів, що включають в себе дуже велику концентрацію кислот. Вимиваючи волосся дуже гарячою водою або висушуючи гарячим повітрям, що подається феном, людина руйнує основні структури, з-за чого волоски стають крихкими і тонкими.

Зовнішній вплив агресивного середовища залишає негативний слід. У зв’язку з цим, захист волосся в негоду – важлива частина догляду за собою. Ховати їх треба не тільки від холодного вітру і морозу, але й від палючого сонця.

Усунути проблеми, пов’язані із зовнішнім впливом на волосся, нескладно.

Внутрішні фактори зростання

Навіть при дотриманні всіх правил, які допомагають захистити волосся від зовнішніх факторів, що можуть виникати проблеми. Їх джерело – внутрішні фактори, впоратися з якими складніше. Основними проблемами в такому випадку є:

Зміни в гормональному фоні. Таке трапляється при проведенні лікування хвороб гормональними препаратами, використання хімічних і гормональних контрацептивів, а також під час вагітності.

Нестача вітамінів для росту волосся. Проаналізуйте свій раціон і порадьтеся з лікарем, який допоможе розробити потрібну дієту.

Часті стреси. Недосипання, нервозність, страх і перевтома – погані помічники краси і здоров’я.

Вплив ліків. Антибіотики і інші сильнодіючі препарати впливають на гормональний фон і стан організму в цілому. Вони можуть активно впливати на стан і зростання волосся. Будьте обережні з їх використанням.

Шкідливі звички. Куріння, часте вживання алкоголю і постійне перенапруження організму порушують роботу всіх органів, у тому числі і волосся.

Проблеми з кровообігом в микрососудах голови призводить до недостатнього харчування фолікул.

Щоб не замислюватися про те, чому погано росте волосся, варто вести здоровий спосіб життя і підживлювати шкіру спеціальними речовинами для догляду за волоссям. Легкий масаж голови, правильна дієта і ніжні бальзами допоможуть відновити структуру здорових, красивих волосся.

На перший погляд, з волоссям все зрозуміло. Воно буває сухе й жирне, нормальне, пофарбоване та пошкоджене. Якщо знаєш свій тип — обрати засоби догляду за волоссям не становитиме труднощів.

Але якщо все так просто, чому в магазинах полиці з шампунями та бальзамами тягнуться в нескінченність? І чому нові засоби ви так часто відправляєте на смітник із словами: «Не підійшло»?

Ділимося секретами, як не помилитися з вибором, забезпечити собі оптимальний догляд для волосся та перестати викидати гроші даремно. Як вибирати засоби догляду за волоссям

Не чекайте, що шампунь, який розхвалює подруга або бьюті-блогер, так само бездоганно підійде й вам. Навіть найкращі засоби для волосся не завжди корисні, якщо застосовувати їх навмання.

Що потрібно врахувати, щоб обрати засоби догляду правильно:

  • тип волосся (сухе, жирне, нормальне, пошкоджене);

  • товщину й структуру (пряме, витке);

  • застосування фарби або тонувальних засобів;

  • частоту використання засобів для укладання або «важких» шампунів із силіконом;

  • стан шкіри голови (занадто суха, подразнена, жирна, з лупою).

Розберемося, яке значення мають ці чинники. Сподіваємося, що наші поради стосовно догляду за волоссям будуть вам корисні.

Не плутайте шампуні для жирного та для сухого волосся. Перші мають більш високу кислотність, щоб нейтралізувати шкірне сало, але водночас не висушити шкіру голови. Другі ж не впораються належним чином із шкірним салом. Забруднення накопичуються, і пасма незабаром після миття звисають бурульками.

Для пошкоджених кінчиків важливий не стільки шампунь, скільки додаткові засоби догляду: креми, маски, лікувальні комплекси, олії.

Врятувати посічені кінчики неможливо, тут допоможуть тільки ножиці. Але якщо ваше волосся схильне до січення, після кожного миття змащуйте кінчики спеціальним захисним кремом. Він зволожує тонкі волосинки, а також захищає їх від розшарування.Якщо волосся пошкоджене по всій довжині, плутане, тьмяне та зім’яте, вам потрібні засоби з позначкою «відновлювальні». Вони не просто пригладжують лусочки волоса, щоб візуально зробити його щільним і рівним. Ці засоби проникають глибоко в стрижень і «лагодять» його зсередини.

Подібний стан волосся — зазвичай результат постійних укладань феном або плойкою. Тому обов’язково придбайте спрей для термозахисту та наносьте його перед кожним укладанням.

Також необхідна відновлювальна маска. Застосовуйте її протягом 20–30 хвилин раз на 2–3 дні. Вам знадобиться від 5 до 10 процедур поспіль, щоб повернути волоссю чудовий вигляд.

Ефективним заходом стануть олійні обгортання. Нанесіть теплу олію на голову, обгорніть її та почекайте близько півгодини. Можна використовувати рослинні олії, але ліпше, якщо це будуть спеціальні комплекси. Такі засоби легші, їх простіше змити, і вони додатково збагачені поживними речовинами.

Важливий момент: і олія, і відновлювальні засоби проникають у структуру волосся та під час змивання забирають із собою штучний пігмент. Уже після кількох застосувань ви помітите, як зникає ваш легкий відтінок чи навіть насичений колір.

Відновлювати волосся необхідно, але втрачати колір не хочеться? Вимийте голову своїм звичним шампунем, а замість олій і масок візьміть відновлювальні креми або спреї, які не потрібно змивати. Вони не настільки концентровані, як маска, але залишаються на волоссі незрівнянно довше та встигають благотворно на нього подіяти. І до кольору ці засоби більш лояльні.

Пофарбованим волоссям потрібні відповідні засоби. Позначка «для фарбованого волосся» свідчить про те, що засіб не вимиває барвний пігмент, а, навпаки, ущільнює, згладжує лусочки та «закупорює» фарбу всередині.

З огляду на сказане вище, всі відновлювальні процедури краще здійснювати до фарбування.

Шампунь із позначкою «очищувальний» необхідний, якщо ви щодня робите укладання, у вас в арсеналі є косметика із силіконом (зазвичай це засоби для екстра-об’єму). Або якщо ваше волосся настільки жирне, що забруднюється протягом 8–10 годин після миття. Шампунь видаляє все, із чим не впорається звичайний: щільні липкі частинки силіконів і засобів для укладання, сальний секрет. Але частіше, ніж раз на тиждень, його краще не застосовувати.

Власниці тонких пасм зазвичай відмовляються від бальзамів і масок, мотивуючи це тим, що засоби догляду за волоссям надто обтяжують і позбавляють його об’єму. Такий ефект дійсно є. Але залишати волосся без догляду — поганий варіант. Воно електризується, сплутується, пошкоджується під час розчісування.

Ліпше замінити бальзами та маски легким живильним кремом. Він наноситься на чисті пасма, розподіляється по всій довжині й абсолютно не перевантажує тонкі волоски.

https://blog.metro.ua/zasoby-doglyadu-za-volossyam-yak-pidibraty-shhodennyj-profesijnyj-doglyad-dlya-volossya/