ТРАЄКТОРІЯ 

МАЙСТЕРНОСТІ ПЕДАГОГА

Онлайн-виставка інтерактивних плакатів та малюнків «Стежками нашої духовності» до Дня пам'яток історії та культури

Донецький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти, з метою виявлення та підтримки творчого потенціалу молодого покоління та вчителів, підвищення інтересу школярів і педагогів до об’єктів культурної спадщини України як об’єктів національної пам’яті, спонукання до розуміння культурної цінності  адбання українського народу проводить обласну онлайн-виставку «Стежками нашої духовності»

Презентація ЦПРПП щодо конкурсу за ПОСИЛАННЯМ

І (відбірковий) етап, проводиться в Слов’янській ТГ з 07.03 до 23.03. 2023 року.

Авторські матеріали учасників подаються в електронному вигляді до 23.03.2023 року експертній комісії для оцінювання та відбору для участі в обласному етапі онлайн-виставки. Дані про роботу потрібно внести до гугл-таблиці за ПОСИЛАННЯМ

ІІ (обласний) етап, буде проведено з 10.04 по 18.04.2023 року. 

До участі запрошуються педагогічні працівники та учні 5-11 класів закладів загальної середньої освіти.

Конкурс проводитиметься у двох номінаціях.

   «ІНТЕРАКТИВНИЙ ПЛАКАТ»  

Категорія учасників: учителі.

На Онлайн-виставку надається інтерактивний плакат, який презентує певний об’єкт скульптури чи архітектури України, зокрема Донеччини.

Вимоги до інтерактивного плакату:

Важливо! Не використовувати російськомовні ресурси та ресурси російських сайтів!

Критерії оцінювання інтерактивних плакатів:

1. Змістова наповненість.

2. Загальна техніка виконання (виразність, дизайн).

3. Засоби візуалізації (доцільність ілюстративних матеріалів, текстового та мультимедійного супроводу тощо).

4. Використання авторських матеріалів. 

Інтерактивний плакат не бажано видаляти з власного ресурсу протягом року.

Орієнтовна схема плакату за ПОСИЛАННЯМ

Як створити інтерактивний плакат (відео для початківців) за ПОСИЛАННЯМ 

     «МАЛЮНОК»     

Категорія учасників: учні 5–11 класів.

На Онлайн-виставку надається живописна або графічна робота, яка містить творчо-перероблене зображення архітектурної або скульптурної пам’ятки України, зокрема Донецької області.

Вимоги до малюнка:

Критерії оцінювання робіт учасників:

1. Відповідність роботи темі.

2. Оригінальність техніки виконання та інтерпретації.

3. Художня грамотність.

Орієнтовні зразки зображень за ПОСИЛАННЯМ

Найкращі роботи будуть розміщені в загальному доступі зі збереженням авторства за ПОСИЛАННЯМ, а їхні автори отримають дипломи.

5 порад для ефективного формувального оцінювання

Лайфхаки для організації дієвого формувального оцінювання.

Перші навчальні дні після канікул завжди складні. Потрібно налаштувати дітей на роботу, з’ясувати, що та як добре вони пам’ятають з минулого року, організувати повторення матеріалу, сприяти індивідуальному зростанню учнів тощо. Це не найпростіше завдання. Але впоратися із ним можна за допомогою формувального оцінювання – дієвого інструменту контролю навчання та надання зворотного зв’язку.

Перевіряйте, наскільки добре учні розуміють матеріал

І робіть це постійно! Існує чимало ефективних способів перевірки рівня розуміння учнями матеріалу, наприклад:

Дозвольте дітям більше спілкуватися

Можливість спілкуватися, ділитися своїми знаннями та ідеями – безцінна. Тож під час уроку варто частіше об’єднувати учнів у пари або невеликі групи. Працюючи разом над навчальним завданням, школярі зможуть навіть мимохіть пояснювати одне одному складні моменти, краще розумітимуть матеріал. Учитель тим часом може переходити від однієї групи до іншої, стежити за роботою школярів та за потреби надавати зворотний зв’язок. Так ви чітко бачитимете, як учні засвоїли матеріал. 

Завжди надавайте зворотний зв’язок

Саме він допомагає учням упевнено рухатися вперед і розвиватися. Але, звісно, це має бути не просто констатація факту («Ти не розібрався в тому, що таке модуль») і не критика («Хто так доводить теореми»). Успішний зворотний зв’язок має мотивувати, допомагати дітям зрозуміти, що саме вони мають зробити, аби зрештою досягти успіху. 

Можна дати конкретні поради та інструменти, а можна поставити ще одне завдання, відповідь на яке допоможе краще зрозуміти тему. А ще можна не вказувати на помилку безпосередньо, а натякнути на неї (наприклад, «Одна з названих тобою причин не відповідає дійсності»). 

Також варто:

Дайте дітям можливість ставити цілі та вістежувати свій прогрес

Що може допомогти вам використовувати формувальне оцінювання максимально ефективно? Зацікавленість учнів у навчанні та вмотивованість. Дайте дітям можиливість ставити власні навчальні цілі та контролювати їхнє виконання. Такий підхід також вчить школярів умінню приймати зворотний зв'язок і допомагає сформувати навчальну культуру, де вони підтримуватимуть одне одного. 

Наприклад, учень хоче за навчальний рік підтягнути англійську так, аби перестати боятися спілкування. Допоможіть дитині визначити кроки, які вона має зробити для втілення мети, розбити глобальну ціль на декілька менших. А прогрес можна відстежувати в інтерактивному форматі, наприклад, за допомогою часової шкали чи ведення щоденника.

Пояснюйте, що відбувається

Що насправді робить формувальне оцінювання таким особливим? Закордонні вчителі зазначають, що вся справа в довірі. Тобто школярі мають бути включені у процес оцінювання, вони мають розуміти, що відбувається. Важливо, аби діти розуміли, за що їх оцінюють, якими є очікувані результати навчання, його мета. Звісно, учні можуть просто виконати завдання, яке ви поставите, але чи зрозуміють, для чого вони його виконували та за що отримали оцінки? 

Розуміючи, як проводиться оцінювання, діти краще бачитимуть кінцеву мету та власний прогрес, вони розумітимуть, як можуть вплинути на власну оцінку. А це зі свого боку формує відповідальність за процес свого навчання. І це чудово!

Джерело: сайт "На урок"