Наша скарбничка

  "Духовність — це піднесення особистості над   біологічним існуванням, 

її ціннісне звеличення. 

 В той же час — це забезпечення моральності суспільства, його здорового розвитку... 

Майже двадцять століть тому відбулася повна перемога добра над злом, перемога Божа. 

Тепер залишається отримати її кожному з нас". 

За сприяння Волинської обласної ради та з метою поширення досвіду викладання предметів ДМС розміщуємо конспекти урокiв учасникiв II (обласного) туру всеукраїнського конкурсу 

«Учитель року з предметiв духовно-морального спрямування»:

2020 рік

2019 рік

2018 рік

2017 рік

2016 рік

АРХІВ ПОДІЙ

«Учитель року - 2020 з предметів духовно-морального спрямування»

Реалізовуючи розроблену стратегію толерантної міжконфесійної співпраці на основі взаємоповаги та використання морально-етичної доктрини і християнських цінностей задля становлення духовності учнівської молоді 28 лютого науково-педагогічні працівники кафедри менеджменту освіти кандидат фізико-математичних наук, доцент (завідувач кафедри) М. О. Сташенко та старший викладач О. В. Рудь підготували і провели на базі ВІППО обласний етап Всеукраїнського конкурсу «Учитель року — 2020 з предметів духовно-морального спрямування». До фінальних випробувань допущено 5 педагогів, які викладають курси «Християнська етика в українській культурі» та «Основи християнської етики» — переможців районних (міських) фестивалів уроків КДМС.

 Зі словами вітань, виокремивши значимість духовно-морального виховання учнівської молоді на сучасному етапі реформування освіти, до присутніх звернувся ректор ВІППО кандидат історичних наук, доцент Петро Олешко. Бажаючи учасникам творчої наснаги, Петро Степанович зауважив і на високих результатах багаторічної участі волинських педагогів у всеукраїнському етапі Конкурсу.

 Завданнями конкурсних випробувань були: виконання письмового тесту на знання Біблії, основ історичного релігієзнавства; презентація майстер-класу елемента уроку та досвіду роботи, участь у дебатах: розв’язання актуальних проблемних ситуацій на духовно-моральну тематику. Творчу атмосферу, гарний настрій учасників заходу та фахову координацію роботи упродовж конкурсних випробувань зорганізував голова журі завідувач кафедри менеджменту освіти ВІППО, кандидат фізико-математичних наук, доцент Михайло Сташенко. До складу журі ІІ (обласного) туру всеукраїнського конкурсу «Учитель року — 2020 з предметів духовно-морального спрямування» увійшли науковці, педагоги практики Волині: Рудь Оксана Володимирівна, старший викладач кафедри менеджменту освіти ВІППО; Васюхник Валентина Петрівна, методист методичного кабінету відділу освіти та культури Ківерцівської райдержадміністрації; Гаврисюк Оксана Ярославівна, магістр релігієзнавства, член авторського колективу навчальних комплексів «Основи християнської етики».

ПРОГРАМА ЗАХОДУ

Колегіальним рішенням журі за рейтинговим списком результатів учасників конкурсу, визначено лауреатів і переможця ІІ (обласного) туру всеукраїнського конкурсу 

«Учитель року — 2020 з предметів духовно-морального спрямування»:

ІІІ місце — Кирилюк Ніна Василівна (НВК «Маневицька ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2 — гімназія») та Мокієць Світлана Олександрівна (Комунальний заклад «Будятичівська гімназія Поромівської сільської ради Волинської області»)

ІІ місце — Римарчук Вікторія Анатоліївна (Нововолинська загальноосвітня школа І — ІІІ ступенів № 4 імені Т.Г. Шевченка Нововолинської міської ради Волинської області) та (Шевчук Василь Ярославович, Ківерцівська експериментальна Всеукраїнського рівня загальноосвітня школа-комплекс І-ІІІ ступенів).

І місце виборола — Щербачук Руслана Михайлівна вчитель КДМС загальноосвітньої школи І-ІІ ступеня села Хорлупи, Ківерцівського р-ну.

Вітаємо переможця та лауреатів і щиро дякуємо усім за участь у обласного етапу конкурсу конкурсу 

«Учитель року — 2020 з предметів духовно-морального спрямування»

КДМС.pdf

«Духовно-моральний компонент стратегії НУШ»

Проблемний семінар учителів КДМС

Україна – християнська держава в духовному вимірі, тож формування її національної ідеї, примноження та збереження національних освітніх традицій не може усвідомлюватись без християнської моралі, етики, культури, педагогіки та виховання, саме тому зараз духовно-моральне виховання  постає як один із інструментаріїв формування життєвих компетенцій учнів Нової української школи.

Головна мета духовно-морального виховання – набуття підростаючим поколінням соціального досвіду, успадкування духовних надбань свого народу, досягнення високої культури духовно-моральних відносин, формування у молоді незалежно від національної належності особистих рис громадян Української держави.

Духовно-моральне виховання підростаючого покоління – складний, багатогранний процес, основою якого є прищеплення учням гуманістичних якостей, системи світоглядних координат, вищих цілей і культури поведінки ˗ формування духовних компетентностей учнівської молоді.

Вчитель КДМС опрацьовує аксіологічні світоглядні питаня активними формами і методами (ситуаційно-рольові ігри, соціограми, метод аналізу соціальних ситуацій з морально-етичним характером, ігри-драматизації тощо), які дають дітям можливість предметно, безпосередньо й емоційно бути у ситуації морального вибору та морального пошуку.

Враховуючи сучасну актуальність ціннісного аспекту в системі освіти та відчуваючи потребу методичного супроводу процесу інтеграції християнських біблійних цінностей в освітній процес 17 квітня на базі приватної спеціалізованої ЗОШ І-ІІІ ступенів «Скарбниця мудрості» відбувся обласний проблемний семінар «Духовно-моральний компонент стратегії НУШ». Реалізовуючи співпрацю із представниками релігійних конфесій краю до участі у заході запрошені представники координаційної робочої групи представників Волинської Ради Церков і працівників освіти.

Модератор обласного проблемного семінару, завідувач кафедри менеджменту освіти ВІППО, кандидат фізико-математичних наук, доцент М. О. Сташенко наголосив, що християнство стало суттєвим чинником у формуванні Української ідентичності, державності та системи цінностей і сформувало значний вплив на етично-моральний світогляд українців. Нині Україна переживає складний етап переосмислення та реформування не тільки економічних, політичних, але й морально-духовних аспектів розвитку суспільства, долаючи шлях декомунізації та боротьби з корупцією. Християни-науковці, освітяни об’єднуються з метою стати рушійною силою для побудови високоефективної та соціально орієнтованої країни. Основою цивілізаційного розвитку України є її духовний, інтелектуальний та соціальний капітал і на часі в освітньому менеджменті ˗ подолання знецінення вітчизняної науки і наукових знань на основі християнських орієнтирів та інтеграція біблійних першооснов в освітню аксіологічну парадигму. І сучасний педагог, поряд із професійною компетенцією, повинен володіти детермінованими християнськими ціннісними орієнтирами, системою організації освітнього процесу, що грунтується на ідеях особистісного та практико-орієнтованого навчання. Покликаний використовувати освітні інновації, педагогічні технологій, методики, форми навчання і виховання для формування духовної компетентності учнів. У виступі М. О. Сташенко також зазначив на необхідності розроблення навчально-методичної літератури для інтегрування біблійних засад і духовно-морального компоненту до змісту навчальних дисциплін (література, мова, історія, біологія, хімія, фізика, астрономія, географія тощо). Зауважив на доречності поширення та узагальнення досвіду напрацювань волинських педагогів і необхідності створення єдиної електронно-інформаційної платформи для обміну досвідом роботи.

Історичний аспект взаємин релігійних інституцій і державних структур у розвитку духовності у системі освіти та актуальність біблійних моральних орієнтирів у сучасному суспільстві презентувала старший викладач кафедри менеджменту освіти О. В. Рудь.

Практичною складовою реалізації теми обласного проблемного семінару були освітні форми роботи з учнями закладу, що гостинно приймав учасників семінару:

«Ранкове коло» з використанням християнської культурології в українському народознавстві й обрядовості майстерно провела Середюк Ірина Джемаліївна, вчитель початкових класів;

 урок всесвітньої історії «Створення Римської імперії. Правління Октавіана Августа» (6 клас) Кубай Мирослава Сергіївна, вчитель історії, ОХЕ, вихователь групи продовженого дня, презентувала інтегрування Біблії в історію, а саме, використання книг Старого Заповіту як історичного джерела під час вивчення історії.

Заступник директора Черняк Ольга Євгенівна, вчитель початкових класів в інтерактивній формі опрацювала тему «Нейтралітет в освіті – це міф», виокремивши роль особистості вчителя у духовному відродженні громадянського суспільства. Усі присутні на семінарі були учасниками усіх запропонованих практичних форм роботи і активно долучились до обговорення проблемних питань.

Сергій Олександрович Гопанчук, директор приватної спеціалізованої ЗОШ І-ІІІ ступенів «Скарбниця мудрості» розповів про специфіку навчання у школі ˗ формування пріоритету духовно-морального виховання на основі наукового та історико-культурологічного компоненту і провів для гостей екскурсію приміщенням, де навчаються учні.  

ПРОГРАМА ЗАХОДУ

Круглий стіл 

«Релігійний компонент в освітньому менеджменті: новітня стратегія співпраці МОН України з церквами та релігійними організаціями»

Реалізовуючи розроблену стратегію толерантної міжконфесійної співпраці на основі взаємоповаги та використання морально-етичної доктрини і християнських цінностей задля становлення духовності учнівської молоді, 01 березня науково-педагогічні працівники кафедри менеджменту освіти кандидат фізико-математичних наук, доцент (завідувач кафедри) М. О. Сташенко та старший викладач О. В. Рудь спільно з управлінням культури, з питань релігій та національностей Волинської ОДА підготували і провели на базі ВІППО круглий стіл «Релігійний компонент в освітньому менеджменті: новітня стратегія співпраці МОН України з церквами та релігійними організаціями» (за участі координаційної робочої групи представників ВРЦ). 

Організатори заходу ознайомили делегованих представників релігійних конфесій Волині (о. Андрій Ротченков, священик ПЦУ, о. Рустик Капауз та о. Олександр Богданов, священики УПЦ, о. Роман Бегей, священик УГКЦ, Оксана Гаврисюк, представник комітету R 500) та кращих педагогів курсів духовно-морального спрямування із Наказом Міністерства освіти і науки України № 193 від 14 лютого 2019 року «Про затвердження Положення про Раду з питань співпраці з церквами та релігійними організаціями при Міністерстві освіти і науки України».

У роботі круглого столу взяли участь ректор ВІППО кандидат історичних наук, доцент Петро Олешко, кандидат філософських наук, доцент, голова Волинської асоціації педагогів-християн Антоніна Євтодюк, члени фахового журі обласного етапу Всеукраїнського конкурсу «Учитель року — 2019 з предметів духовно-морального спрямування».  

Науково-педагогічні працівники представили зміст Положення, виокремивши стратегію співпраці МОН України із духовенством та громадськістю, презентували основні його структурні складові та спонукали присутніх до обговорення та внесення пропозицій щодо подальшої співпраці. Усі присутні долучились до обговорення та висловили готовність об’єднання зусиль його реалізації. За результатами обговорення члени координаційної робочої групи представників ВРЦ і працівників освіти вирішили опрацювати документ у своїх конфесіях та, у відповідності зі стратегією МОН у цьому питанні, до 15 березня внести свої пропозиції щодо подальшої співпраці духовенства, громадськості та працівників освіти на Волині. Делеговані представники релігійних конфесій відзначили значимість формування духовних компетентностей учнівської молоді та важливість педагогічної майстерності вчителів КДМС. 

По завершенні роботи круглого столу відбувся обласний етап 

Всеукраїнського конкурсу «Учитель року — 2019 з предметів духовно-морального спрямування». 

Завданнями конкурсних випробувань були: виконання письмового тесту на знання Біблії, основ історичного релігієзнавства; презентація майстер-класу елементу уроку та досвіду роботи, участь у дебатах: розв’язання актуальних проблемних ситуацій на духовно-моральну тематику. Творчу атмосферу, гарний настрій учасників заходу та фахову координацію роботи упродовж конкурсних випробувань зорганізував голова журі завідувач кафедри менеджменту освіти ВІППО, кандидат фізико-математичних наук, доцент Михайло Олександрович Сташенко. До складу журі ІІ (обласного) туру всеукраїнського конкурсу «Учитель року — 2019 з предметів духовно-морального спрямування» увійшли науковці, педагоги практики Волині: Рудь Оксана Володимирівна, старший викладач кафедри менеджменту освіти ВІППО; Васюхник Валентина Петрівна, методист методичного кабінету відділу освіти Ківерцівської райдержадміністрації; Гаврисюк Оксана Ярославівна, магістр релігієзнавства, член авторського колективу навчальних комплексів «Основи християнської етики»; Шпалерчук Наталія Василівна, голова обласного методичного обʼєднання вчителів КДМС.

ПРОГРАМА ЗАХОДУ

 Колегіальним рішенням журі за рейтинговим списком результатів учасників конкурсу, визначено лауреатів і переможця ІІ (обласного) туру всеукраїнського конкурсу «Учитель року 2019 з предметів духовно-морального спрямування»:

Номінація «Християнська етика в українській культурі»:

ІІІ місце — Голюк Ганна Олександрівна, учитель ЗОШ № 2 м. Володимира-Волинського;

ІІ місце — Антонюк Наталія Іванівна, учитель ЗОШ І-ІІ ступеня с. Грибовиця Іваничівського р-ну;

І місце — Соколовська Діна Петрівна, учитель ЗОШ І-ІІІ ст. № 3 м. Ківерці.

Номінація «Основи християнської етики»:

ІІІ місце — Бояркевич Алла Василівна, учитель НВК «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів-гімназія» м. Горохів, та Волосатова Наталія Федорівна, учитель ЗОШ № 8 м. Нововолинська;

ІІ місце — Костюк Майя Миколаївна, учитель КЗ «Луцька ЗОШ І-ІІІ ст. № 19 Луцької міської ради Волинської обл»;

І місце — Лопошук Володимир Володимирович, учитель Столинсько-Смолярської гімназії Рівненської сільської ради Любомльського р-ну.

Вітаємо лауреатів, переможців та усіх конкурсантів і щиро дякуємо усім за участь у роботі круглого столу та обласного етапу конкурсу конкурсу «Учитель року 2019 з предметів духовно-морального спрямування».

http://vippo.org.ua/view_news.php?id=2582 

28-29 березня 2019 року на виконання листа Міністерства освіти і науки України «Щодо проведення Всеукраїнської олімпіади «Юні знавці Біблії» та конкурсу «Учитель (вихователь) року з предметів духовно-морального спрямування» № 1/9-758 від 12.12.2018 р., Резолюції Першого Всеукраїнського з’їзду педагогів предметів духовно-морального спрямування від 25.06.2017 р. на базі Національного університету "Острозька академія" проходив XIV Всеукраїнський фестиваль-конкурс "Учитель (вихователь) року з предметів духовно-морального спрямування" для вихователів закладів дошкільної освіти, вчителів закладів загальної середньої освіти та викладачів закладів професійно-технічної та вищої освіти.

 

У складі журі та оргкомітету всеукраїнського етапу фестивалю-конкурсу «Учитель року предметів духовно-морального спрямування» працювали науково-педагогічні працівники кафедри менеджменту освіти Волинського ІППО - завідувач кафедри, кандидат фізико-математичних наук, доцент М. О. Сташенко та старший викладач О. В. Рудь.

Організація і проведення фестивалю-конкурсу  мали на меті привернути увагу українського суспільства до вихователя, вчителя, викладача предметів духовно-морального спрямування, сприяти його професійному становленню, обміну досвідом, зростанню фахової майстерності,  удосконалення духовно-морального виховання дітей та молоді, успішну розбудову українського суспільства на засадах духовності й моралі.

 

У Конкурсі взяли участь 17 педагогів із 10 областей України. Серед учасників всеукраїнського етапу - волинські педагоги: переможець та лауреат ІІ (обласного) туру всеукраїнського конкурсу «Учитель року - 2019 з предметів духовно-морального спрямування», що проходив 01-02 березня 2019 року у Волинському інституті післядипломної педагогічної освіти (Наказ управління освіти, науки та молоді облдержадміністрації від 25.03.2019 р. № 147) Соколовська Діна Петрівна, вчитель загальноосвітньої школи І-ІІІ ступеня № 3 м. Ківерці Волинської області, Костюк Майя Миколаївна, вчитель Комунального закладу "Луцька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №19 Луцької міської ради Волинської області". Взяла участь у конкурсних випробуваннях і лауреат ІІ (обласного) туру всеукраїнського конкурсу «Учитель року - 2018 з предметів духовно-морального спрямування»   Нарольська Світлана Василівна, вчителя ЗОШ І-ІІ ст. с. Морозовичі Іваничівського району.

 

Конкурсна програма фестивалю складалася з комп᾽ютерного тесту на знання Святого Письма та основних віх становлення і розвитку християнства в Україні; презентації фрагменту уроку (заняття); демонстрації застосування власної творчості під час уроку або виховного заходу духовно-морального спрямування; тлумачень учасниками фестивалю відомих віршів Біблії та відображення їх застосування на практиці.

Всеукраїнський фестиваль-конкурс пройшов у творчій, емоційно насиченій та доброзичливій атмосфері. Конкурсанти продемонстрували хороше знання Біблії, володіння інтерактивними технологіями й застосування авторських методик у вихованні та навчанні. За традицією, гостей ознайомили з історією Острозької академії.

 

 За результатами конкурсу, згідно рішення журі, Соколовська Діна Петрівна, вчитель загальноосвітньої школи І-ІІІ ступеня № 3 м. Ківерці Волинської області виборола ІІ місце і нагороджена дипломом ІІ ступеня XIV Всеукраїнського фестивалю-конкурсу «Учитель року предметів духовно-морального спрямування-2019».

Волинські учасники вибороли грамоти й отримали бібліотечки духовної літератури.

Всеукраїнський фестиваль-конкурс «Учитель року предметів духовно-морального спрямування» продемонстрував реалізацію педагогами ідеї інтегрування духовно-морального виховання у систему освіти України.

Щиро вітаємо переможців і усіх учасників!!!

XІ Всеукраїнська олімпіада «Юні знавці Біблії»

У процесі виховання дітей і молоді особливе значення має духовно-моральний аспект. У сучасному суспільстві він актуальніший, ніж будь-коли раніше. Тому традиційні виховні інституції: сім’я, школа, релігійна громада, мають координувати свої зусилля, використовуючи потенціал української спадщини, Біблії і християнських цінностей для формування духовної компетентності підростаючого покоління.  

27 квітня, за підтримки Міністерства освіти і науки України (Лист «Про проведення Всеукраїнської олімпіади  «Юні знавці Біблії» та конкурсу «Учитель (вихователь) року з предметів духовно-морального спрямування» № 1/9-677 від 08.12.2017), Громадської ради з питань співпраці з Церквами та релігійними організаціями при Міністерстві освіти і науки України, Українського Біблійного товариства на базі науково-дослідницької лабораторії християнської етики, психології та педагогіки Національного університету «Острозька академія» розпочався перший етап олімпіади «Юні знавці Біблії-2018»: «Християнство – духовний вибір українського народу» для учнів 7-11 класів ЗЗСО, професійно-технічних училищ та студенти ЗВО України. 

На запрошення організаторів заходу, науково-педагогічні працівники кафедри менеджменту освіти ВІППО очолили роботу фахового журі: завідувач кафедри кандидат фізико-математичних наук, доцент М. О. Сташенко (8 клас), старший викладач О. В. Рудь (7клас) та взяли активну участь у проведенні     XІ Всеукраїнської олімпіади.  Головна мета заходу - виховання молодого покоління на духовно-моральних цінностях Святого Письма, підвищення інтересу до систематичного читання Біблії, формування світогляду і поведінки особистості на християнських моральних чеснотах; сприяння консолідації сім’ї, школи та релігійних інституцій у духовно-моральному становленні молоді; популяризація предметів духовно-морального спрямування в системі освіти України. 

Учні та студенти з 15 областей України - Волинської, Запорізької, Дніпропетровської, Донецької, Івано-Франківської, Київської, Львівської, Миколаївської, Одеської, Полтавської, Рівненської, Сумської, Черкаської, Херсонської  - переможці відповідних шкільних та регіональних предметних олімпіад, які вивчають предмети: «Етика», «Основи християнської етики», «Християнська етика в українській культурі», «Етика: духовні засади», «Людина і світ», «Людина і суспільство», «Релігієзнавство» та інші курси духовно-морального спрямування виборювали перемогу, презентуючи християнський світогляд та реалізацію біблійних принципів у сьогоденні. Конкурсні випробування для учасників складалися із виконання тесту на знання Біблії та основ релігієзнавства, захисту власного проекту з запропонованої теми та презентації розуміння змісту запропонованих членами журі біблійних віршів, що стали крилатими висловлюваннями. 

Серед школярів України, волинські учасники достойно представили свої роботи, продемонстрували знання Біблійних текстів і вибороли переможні ІІ і ІІІ місця та відзнаки за науковий підхід до презентації дослідження, оригінальність, творчість. (Наказ про підсумки проведення Всеукраїнської олімпіади «Юні знавці Біблії» та прізвища переможців будуть опубліковані після проведення другого етапу 01 червня). 

Щиро дякуємо організаторам й усім, хто долучився до заходу!

        ВІТАЮ  НАЙКРАЩИХ!!!

Вшанували учасників конкурсу «Учитель року».avi

Фіналісти і переможці обласного етапу Всеукраїнського конкурсу  "Учитель року - 2018 з предметів духовно-морального спрямування" Щиро дякую учасникам конкурсу!!!




Вшанували учасників конкурсу «Учитель року».avi

       Вивчення курсів духовно-морального спрямування у закладах загальної середньої освіти

1-2 березня 2018 року Міністерство освіти і науки України спільно з Громадською радою з питань співпраці з Церквами та релігійними організаціями при Міністерстві освіти і науки України підготували і провели Всеукраїнський семінар методистів предметів духовно-морального спрямування обласних інститутів післядипломної педагогічної освіти на тему «Вивчення курсів духовно-морального спрямування у закладах загальної середньої освіти».

  Реалізація Концепції «Нова українська школа» спрямовує вектор шкільної освіти у площину цінностей особистісного розвитку, варіативності та відкритості закладу освіти, зумовлює принципову необхідність переосмислення усіх факторів, від яких залежить якість навчально-виховного процесу, змісту, методів, форм навчання і виховання. Загальна середня освіта покликана забезпечити умови для морального, інтелектуального, фізичного, художньо-естетичного розвитку учнів, формування громадянина демократичного суспільства, яке визнає освіченість, вихованість, культуру найвищими цінностями, незамінними чинниками соціального прогресу. Стратегію формування ціннісних орієнтирів у системі Нової української школи представив заступник Міністра освіти і науки України Хобзей Павло Кузьмович.

 Перед присутніми виступили: голова Громадської ради з питань співпраці з Церквами та релігійними організаціями при Міністерстві освіти і науки України Марущенко Володимир Станіславович, головний спеціаліст Міністерства освіти і науки України Євтушенко Раїса Іванівна (модератор заходу), професор кафедри педагогіки, управління та адміністрування Навчально-наукового інституту менеджменту та психології ДВНЗ «Університет менеджменту освіти» НАПН України, доктор педагогічних наук Сіданіч Ірина Леонідівна. Досвідом роботи духовної ради міста Вишнів поділилась Олексієнко Оксана Анатоліївна, депутат міської ради. У роботі Всеукраїнського семінару взяла участь і старший викладач кафедри менеджменту освіти Волинського ІППО О. В. Рудь. 

Науково-педагогічні працівники та методисти предметів духовно-морального спрямування обласних інститутів післядипломної педагогічної освіти України відвідали відкриті інтегровані заняття з християнської етики в НВК «Софія» (Київська обл., Києво-Святошинський район, с. Софіївська Борщагівка, вул. Сонячна, буд. 10). Учасники семінару відвідали просвітницький центр «Філадельфія» (вул. Голосіївська, 57, м. Київ), де зустрілись із Вознюком Віктором Володимировичем, завідувачем відділу освіти Церкви ХВЄ України, ознайомились з відеопрезентацією про систему роботи Благодійного фонду «Живи, Буковино!» (голова Фонду Бербека Василь Володимирович). 

Учасники заходу проаналізували навчально-методичне забезпечення курсів духовно-морального спрямування і ознайомилися з духовною літературою (презентувала новинки директор Всеукраїнського благодійного фонду «Східноєвропейська гуманітарна місія» Новікова Дар’я Петрівна) та мали зустріч із Козачком Анатолієм Миколайовичем, заступником старшого єпископа ВСЦХВЄУ центрального регіону України.

       ХІІІ Всеукраїнський фестиваль-конкурс

 «Учитель року предметів духовно-морального спрямування»

   Важливим елементом підвищення кваліфікації педагогів курсів духовно-морального спрямування, місцем обміну досвідом, пошуку і утвердження інноваційних методичних технологій, підтримки і натхнення для викладання цих предметів є організація і проведення фахових конкурсних випробувань.

      29-30 березня  2018 р. за підтримки Міністерства освіти і науки України (Лист «Про проведення Всеукраїнської олімпіади «Юні знавці Біблії» та конкурсу «Учитель (вихователь) року з предметів духовно-морального спрямування» № 1/9-677 від 08.12.2017), Громадської ради з питань співпраці з Церквами та релігійними організаціями при Міністерстві освіти і науки України, Українського Біблійного товариства у Національному університеті «Острозька академія» відбувся ХІІІ Всеукраїнський фестиваль-конкурс 

«УЧИТЕЛЬ РОКУ ПРЕДМЕТІВ ДУХОВНО-МОРАЛЬНОГО СПРЯМУВАННЯ» 

(до 1030-ї річниці хрещення Руси-України).

  До складу журі всеукраїнського етапу фестивалю-конкурсу «Учитель року предметів духовно-морального спрямування» запрошені науково-педаго гічні працівники кафедри менеджменту освіти Волинського ІППО завідувач кафедри кандидат фізико-математичних наук, доцент М. О. Сташенко та старший викладач О. В. Рудь, громадським спостерігачем методист курсів духовно-морального спрямування методичного кабінету відділу освіти Ківерцівської райдержадміністрації В. П. Васюхник.

   За результатами матеріалів, поданих на конкурс, допущено 35 педагогічних працівників (вихователів дошкільних закладів та вчителів загальноосвітніх шкіл, які викладають предмети духовно-морального спрямування) із 15 областей України. Прибуло до Національного університету «Острозька академія» 25 педагогів із 13 областей України: Волинської, Дніпропетровської, Донецької, Житомирської, Закарпатської, Івано-Франківської, Київської, Львівської, Полтавської, Рівненської, Черкаської, Чернівецької, Чернігівської.

   Волинську область достойно представили переможець та фіналіст II (обласного) туру всеукраїнського конкурсу «Учитель року — 2018 з предметів духовно-морального спрямування», що проходив на базі ВІППО 22-23 лютого, Магдисюк Лариса Сергіївна, вчитель НВК «ЗОШ І-ІІІ ст.-дитячий садок» с. Самари-Оріхові Ратнівського району та Нарольська Світлана Василівна, вчитель ЗОШ І-ІІ ст. с. Морозовичі Іваничівського району.

   Із вітальним словом до конкурсантів звернулися: ректор Національного університету «Острозька академія», доктор психологічних наук, професор, Герой України Пасічник Ігор Демидович; ректор Рівненської духовної семінарії, кандидат богослов’я, прот. Віталій Лотоцький; начальник управління освіти та науки Рівненської обласної державної адміністрації Таргонський Григорій Миколайович; Голова громадської організації «Всеукраїнська асоціація педагогів і психологів із духовно-морального виховання» Жуковський Василь Миколайович, представники органів влади, духовенство. 

  Ще одним гостем ХІІІ Всеукраїнського фестивалю-конкурсу стала кандидат філософських наук, доцент, голова Волинської асоціації педагогів-християн, гештальт-терапевт з міста Луцька Євтодюк Антоніна Володимирівна. Вона прочитала учасникам актуальну лекцію «Психологічні аспекти викладання предметів духовно-морального спрямування».

XІІІ Всеукраїнський фестиваль-конкурс проходив під загальною темою 

«Християнство — духовний вибір українського народу»

 (до 1030-ї річниці хрещення Руси-України).

      Конкурсна програма фестивалю складалася з письмового тесту на знання Святого Письма та основних віх становлення і розвитку християнства в Україні; презентації фрагменту уроку (заняття); демонстрації застосування власної творчості під час уроку або виховного заходу духовно-морального спрямування; тлумачень учасниками фестивалю відомих віршів Біблії та відображення їх застосування на практиці.

 ХІІІ Всеукраїнський фестиваль-конкурс пройшов у творчій, емоційно насиченій та доброзичливій атмосфері. Конкурсанти продемонстрували хороше знання Біблії, володіння інтерактивними технологіями й застосування авторських методик у вихованні та навчанні.

        За традицією, гостей ознайомили з історією Острозької академії.

 За результатами конкурсу, згідно рішення журі, дипломами переможців І, ІІ і ІІІ ступеня XІІІ Всеукраїнського фестивалю-конкурсу «Учитель року предметів духовно-морального спрямування-2018» за зайняте 1, 2 і 3 місце у номінації «Учитель року» нагородили:

дипломом

І ступеня — Гладку Олену Миколаївну, учителя етики, мистецтва та історії НВК «ДНЗ — ЗОШ I-III ст. № 15» м. Сміла Черкаської області

ІІ ступеня — Сенька Віталія Романовича, учителя курсів «Основи християнської етики» та «Людина і світ» ІФ ПНВК «Католицька ЗШ ІІ-ІІІ ст. — гімназія св. Василія Великого» Івано-Франківської області

ІІІ ступеня — Івасюк Марію Михайлівну, учителя початкових класів та курсу «Основи християнської етики» Лужанського ЗЗСО І-ІІІ ст. ім. В. Орелецького Кіцманського району Чернівецької області

ІІІ ступеня — Дзюбу Івана Івановича, учителя історії, етики, курсу «Основи християнської етики» Ірпінської ЗОШ I-IІI ст. № 5 Ірпінської міської ради Київської області

У номінації «Вихователь року» дипломами переможців І, ІІ і ІІІ ступеня XІІІ Всеукраїнського фестивалю-конкурсу «Учитель року предметів духовно-морального спрямування-2018» за зайняте 1, 2 і 3 місце нагородили:

дипломом

І ступеня — Скворцову Зінаїду Володимирівну, вихователя-методиста, керівника школи «Духовна істина» дошкільного навчального закладу ясла-садок № 33 Рівненської міської ради Рівненської області

ІІ ступеня — Засипку Галину Степанівну, методиста-вихователя ДНЗ № 11 «Чебурашка» відділу освіти Покровської міської ради Донецької області

ІІІ ступеня — Андрушків Галину Федорівну, завідувача ДНЗ № 36 «Пролісок» ясла-садок загального розвитку відділу освіти Добропільської міської ради Донецької області

ІІІ ступеня — Андрійчук Валентину Кіндратівну, вихователя ДНЗ «Струмочок» Гремяцької с/р Острозького району Рівненської області

Переможці XІІІ Всеукраїнського фестивалю-конкурсу «Учитель року предметів духовно-морального спрямування-2018», які посіли І місце у номінаціях «Учитель року» та «Вихователь року» отримали пам’ятну відзнаку у вигляді статуетки. Переможців фестивалю-конкурсу, які зайняли І та ІІ місця у номінаціях «Учитель року» та «Вихователь року», нагородили поїздкою до християнського оздоровчого табору «Віфанія», що на Закарпатті. Усі переможці (І, ІІ, ІІІ місця) отримали цінні та пам’ятні подарунки й додаткові дипломи.

 Волинські учасники вибороли грамоти й отримали бібліотечки духовної літератури. XІІІ Всеукраїнський фестиваль-конкурс «Учитель року предметів духовно-морального спрямування» продемонстрував реалізацію педагогами ідеї духовного відродження України та велике бажання працювати задля розбудови нашої незалежної держави.

 ПРОГРАМА ФЕСТИВАЛЮ-КОНКУРСУ


  Духовно-моральна освітня галузь 

у Державному стандарті початкової загальної освіти

У Волинському ІППО відбувся обласний круглий стіл учителів КДМС «Духовно-моральна освітня галузь у Державному стандарті початкової загальної освіти» за участі координаційної робочої групи 

представників ВРЦ та працівників освіти.

    В основу сучасної концепції організації освітнього процесу покладено компетентнісний підхід, результатом якого має стати компетентний випускник ЗЗСО. Враховуючи сучасну актуальність ціннісного (аксіологічного) аспекту в системі освіти очевидно, що духовно-моральна складова має зайняти належне місце серед інших життєвоважливих компетентностей, а це вимагає розвитку високих морально-психологічних якостей, формування етичних понять, що визначатиме мотивацію поведінки особистості, потребу у пізнанні світу і самопізнанні, у пошуку сенсу життя і свого призначення, шляхів ефективної самореалізації тощо.

     Реалізовуючи рішення, узгоджені під час зустрічі В. Марущенка, голови громадської ради з питань співпраці з Церквами та релігійними організаціями при МОН України та його заступника Ю. Решетніковаіз заступником Міністра освіти і науки України П. Хобзеєм і директором департаменту загальної середньої та дошкільної освіти Ю. Кононенком із питань забезпечення подальшого викладання предметів духовно-морального спрямування (з урахуванням положень резолюції Першого Всеукраїнського з’їзду педагогів із предметів духовно-морального спрямування), до участі у обласному семінарі запрошені представники координаційної робочої групи представників Волинської Ради Церков і працівників освіти.

   Учасники заходу обговорили запропоновані Громадською радою з питань співпраці з Церквами та релігійними організаціями при МОН України пропозиції до Державного стандарту загальної середньої освіти, щодо психологічного портрету випускника середнього загальноосвітнього закладу на основі посилення значення духовно-моральних цінностей із подальшим розробленням відповідних навчально-виховних програм.

      Ст. викладач кафедри менеджменту освіти О. В. Рудь познайомила учасників із рішенням про створення на основі Громадської ради з питань співпраці з Церквами та релігійними організаціями при Міністерстві освіти і науки України робочої групи з розроблення проекту Концептуальних засад духовно-морального виховання дітей та молоді в Україні із подальшим їх затвердженням наказом Міністерства.

     Модератор заходу, завідувач кафедри менеджменту освіти ВІППО, к. ф.-м. н., доцент М. О. Сташенконаголосив на необхідності розроблення навчально-методичної літератури для інтегрування біблійних засад і духовно-морального компоненту до змісту навчальних дисциплін (література, мова, історія, біологія, хімія, фізика, астрономія, географія тощо). Зауважив на доречності поширення та узагальнення досвіду викладання предметів духовно-морального спрямування на Волині і в Україні на базі створення єдиної електронно-інформаційної платформи та передбаченні викладання елементів духовно-морального спрямування у Державному стандарті початкової освіти.

     Питання пропорційного висвітлення альтернативних теорій походження життя на Землі під час викладання курсів суспільно-гуманітарного і математично-природничого циклів розкрив Євген Новицький, редактор Християнського науково-апологетичного центру з міста Рівне.

    Історичний аспект взаємин релігійних інституцій і державних структур у розвитку духовності в системі освіти та актуальність біблійних моральних орієнтирів у сучасному суспільстві виклав Сергій Мельничук, магістр богослів’я. 

   Потребу вилучення з виховних заходів закладів освіти невластивих для української культури елементів, пов’язаних із ворожінням, чаклунством, магією, окультизмом, спіритизмом, які негативно впливають на психологічний розвиток дитини і формують антихристиянський світогляд (наприклад, святкування хелловіну тощо) виніс на обговорення О. Рустик Капауз, протоієрей УПЦ.

     Практичною складовою сучасної реалізації теми обласного семінару був урок всесвітньої історії (6 класі) у приватній спеціалізованій ЗОШ І-ІІІ ступенів «Скарбниця мудрості». Вчитель цього закладу Мирослава Кубай презентувала інтегрування Біблії в історію, а саме, використання книг Старого Заповіту як історичного джерела під час вивчення історії Стародавнього світу. 

Директор закладу освіти Сергій Гопанчук  розповів про специфіку навчання у школі — формування пріоритету духовно-морального виховання на основі наукового та історико-культурологічного компоненту і провів для гостей екскурсію приміщенням, де навчаються учні.

 Плідним був діалог учасників семінару із пасторем луцької церкви євангельських християн-баптистів «Фіміам» Павлом Миронюком.

Обласний етап всеукраїнського конкурсу 

«Учитель року – 2018 з предметів духовно-морального спрямування»

   22 -23 лютого на виконання листа Міністерства освіти і науки України «Про проведення Всеукраїнської олімпіади «Юні знавці Біблії» та конкурсу «Учитель (вихователь) року з предметів духовно-морального спрямування» № 1/9-677 від 08.12.2017, Резолюції Першого Всеукраїнського з’їзду педагогів предметів духовно-морального спрямування від 25.06.2017, рішень Волинської обласної ради № 18/53 від 10.04.2013 «Про вивчення предметів духовно-морального спрямування у загальноосвітніх навчальних закладах області» та № 27/11 від 11.07.2014 «Про стан вивчення предметів духовно-морального спрямування у загальноосвітніх навчальних закладах області», Громадської ради з питань співпраці з Церквами та релігійними організаціями при Міністерстві освіти і науки України від 21.12.2017, Наказу управління освіти, науки та молоді Волинської облдержадміністрації від 10.01.2018 № 11 реалізовуючи Указ Президента України №214/2017 «Про заходи з підготовки та відзначення 1030-річчя хрещення Київської Русі – України» у Волинському інституті післядипломної педагогічної освіти відбувся очний етап ІІ (обласного) туру всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2018 з предметів духовно-морального спрямування».

З вітальним словом до учасників звернулися члени оргкомітету конкурсу: Пирожик Олександр Веніамінович, голова оргкомітету, перший заступник голови Волинської обласної ради; Плахотна Людмила Володимирівна, заступник голови оргкомітету, начальник управління освіти, науки та молоді Волинської облдержадміністрації; Олешко Петро Степанович, ректор Волинського інституту післядипломної педагогічної освіти, к. і. н., доцент, запрошені спостерігачі члени координаційної робочої групи представників Волинської Ради Церков та працівників освіти.

Творчу атмосферу, гарний настрій учасників заходу та фахову координацію роботи упродовж конкурсних випробувань зорганізував голова журі завідувач кафедри менеджменту освіти ВІППО, кандидат фізико-математичних наук, доцент Михайло Олександрович Сташенко. 

До складу журі ІІ (обласного) туру всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2018 з предметів духовно-морального спрямування» увійшли науковці, педагоги практики і представники релігійних конфесій Волині: Євтодюк Антоніна Володимирівна, кандидат філософських наук, доцент, голова Волинської асоціації педагогів-християн; Рудь Оксана Володимирівна, старший викладач кафедри менеджменту освіти ВІППО; Васюхник Валентина Петрівна, методист методичного кабінету відділу освіти Ківерцівської райдержадміністрації; Гаврисюк Оксана Ярославівна, член координаційної робочої групи представників ВРЦ і працівників освіти, магістр релігієзнавства, член авторського колективу навчальних комплексів «Основи християнської етики»; Шпалерчук Наталія Василівна, відповідальний секретар журі, голова обласного методичного обʼєднання вчителів КДМС;  о. Андрій Ротченков, та О. Рустик Капауз – члени координаційної робочої групи представників Волинської Ради Церков та працівників освіти.  

Завданнями конкурсних випробувань були: виконання письмового тесту на знання Біблії, основ історичного релігієзнавства; участь у дебатах: розв'язання актуальних проблемних ситуацій на духовно-моральну тематику, презентація майстер-класу елемента уроку та досвіду роботи. 

ПРОГРАМА ЗАХОДУ

Колегіальним рішенням журі за рейтинговим списком результатів учасників конкурсу, визначено лауреатів і переможця ІІ (обласного) туру всеукраїнського конкурсу "Учитель року - 2018 з предметів духовно-морального спрямування":

Курс «Християнська етика в українській культурі»:  ІІІ місце виборола

Левчук Людмила Ярославівна, спеціаліст вищої категорії, вчитель-методист Нововолинської ЗОШ І-ІІІ ст. № 7 Нововолинської міської ради;

ІІ місце – Лорентович Наталія Степанівна, учитель  Столинсько-Смолярської ЗОШ І-ІІ ст. Любомльського району;

І місце здобула   МАГДИСЮК ЛАРИСА СЕРГІЇВНА, 

учитель «ЗОШ І-ІІІ ст.-дитячий садок» с. Самари-Оріхові Ратнівського р-ну

Курс «Основи християнської етики»:  

ІІІ місце: егель Галина Олексіївна, учитель ЗОШ І-ІІ ст. с. Острів᾽я Шацького р-ну;

Франчук Лариса Анатоліївна, спеціаліст вищої категорії, «Старший вчитель» ЗОШ І-ІІІ ст. с.Бужанка (Поромівська ОТГ);   Нарольська Світлана Василівна, учитель ЗОШ І-ІІ ст. с.Морозовичі Іваничівського р-ну

ІІ місце:  Баранчук Тетяна Володимирівна, учитель Любомльської ЗОШ І-ІІІ ст. № 2;

Понєдєльнік Руслана Станіславівна, учитель ЗОШ І-ІІ ст. с. Мостище Камінь-Каширського р-ну

І місце здобула    МІЩУК ЛЮДМИЛА ЙОСИПІВНА, 

спеціаліст вищої категорії, «Старший вчитель» ЗОШ І-ІІІ ст. с. Покащів Ківерцівського р-ну.

Вітаємо учасників, лауреатів і переможців!   Дякуємо всім, хто долучився до організації і проведення конкурсу та бажаємо творчості і професійного зростання!

«Пріоритетність духовно-морального виховання дітей та молоді у процесі формування життєвих компетенцій особистості» 

Сучасні зміни системи освіти зосереджені на реалізації Концепції нової української школи, що стартує 1 вересня 2018 року. Проте вже зараз вектор шкільної освіти, спрямовуючись у площину цінностей особистісного розвитку, варіативності і відкритості школи, зумовлює принципову необхідність переосмислення усіх факторів від яких залежить якість навчально-виховного процесу, змісту, методів, форм навчання і виховання, системи контролю і оцінювання, управлінських рішень, взаємовідповідальності учасників навчально-виховного процесу. 

Загальна середня освіта покликана забезпечити умови для духовного становлення: морального, інтелектуального, фізичного, художньо-естетичного розвитку учнів, виховання громадянина демократичного суспільства, яке визнає освіченість, вихованість, культуру найвищими цінностями, незамінними чинниками соціального прогресу.

 5 жовтня, відповідно до плану роботи ВІППО (Розділ IV п. 4), працівники кафедри менеджменту освіти: завідувач к. ф.-м. н., доцент М. О. Сташенко та ст. викладач О. В. Рудь підготували і провели обласний круглий стіл учителів КДМС «Пріоритетність духовно-морального виховання дітей та молоді у процесі формування життєвих компетенцій особистості» за участі членів координаційної робочої групи представників Волинської ради церков.

 Процес духовно-морального виховання учнів передбачає оновлення життя і помислів вихованців вищими смислами у їх ставленні до національної і світової духовної спадщини, історії України, традицій, звичаїв, обрядів, мови, культури, віри, пошуків ідеалу і змісту життя, розвиток ідеї патріотизму. Учасники круглого столу виокремили курси духовно-морального спрямування у пріоритеті яких є формування духовних компетентностей учнівської молоді, як провідний інструментарій реалізації духовно-морального виховання у системі освіти.

 Завідувач кафедри менеджменту освіти к. ф.-м. н., доцент М. О. Сташенко у виступах зупинився на питаннях «Децентралізації освіти як інструментарію зміни її парадигми» і «Міжпредметних духовно-моральних компетентностей початкової загальної освіти. Інтеграції християнських принципів у освітній процес». Теми «Курси духовно-морального спрямування як один із інструментаріїв формування життєвих компетентностей учнів нової української школи» та «Конструювання курсів духовно-морального спрямування. Методики і педагогічні технології у викладанні КДМС» представила слухачам ст. викладач О. В. Рудь. Присутні активно долучились до обговорення запропонованих модераторами питань. Плідного обговорення набула і проблема системного фахового зростання педагогів. Адже неможливо якісно провести реформу середньої освіти, якщо вона не супроводжуватиметься зміною підходів до підготовки вчителя.

 Ще однією темою стало відзначення 500-ліття Реформації.

 На виконання Указу Президента України № 357/2016 від 26.08.2016 «Про відзначення в Україні 500-річчя Реформації», розпорядження Кабінету Міністрів України від 07 грудня 2016 року № 935-р «Про затвердження плану заходів з підготовки та відзначення в Україні 500-річчя Реформації», листа МОН України «Щодо відзначення в Україні 500-річчя Реформації» від 23.02.2017 № 1/9-100, організатори заходу запропонували учасникам до обговорення тему «Реформація — рух, що змінив світ».

До висвітлення провідних ідей цього історичного процесу запросили фахівців, науковців, дослідників протестантизму.

Науковою доповіддю «Реформація: історичний екскурс. Вплив на Україну» зі слухачами поділився Понятовський Фелікс Климентійович — доктор богослов᾽я, проректор Українського гуманітарного інституту. «Вплив Реформації на освіту» висвітлив Скоць Ігор Зіновійович — магістр богослов«я, викладач богословських дисциплін. Зі змістовними пропозиціями про співпрацю звернувся до присутніх заступник голови правління Волинського обласного благодійного фонду «Переображення» Ляснік Віталій Миколайович, запропонувавши для опрацювання і поширення матеріали про Реформацію. Не оминули присутні питання морального виховання та духовного зростання молодого покоління — а саме потребу профілактики негативних явищ (алкоголю, наркозалежності, ігроманії, тощо), представивши розроблені заходи для учнів ЗНЗ.

 Узагальненим результатом роботи круглого столу є усвідомлення вчителем того, що найважливішою педагогічною проблемою в сучасних умовах стає проблема найефективнішого використання потенціалу національних, духовних цінностей і розвитку системи релігійної освіти. Домінантою навчально-виховного процесу, побудованого на принципах науковості, історичності, системності, інтегрованості має стати формування в учнів життєвих компетентностей, що забезпечать реалізацію особистісного потенціалу в суспільних процесах.

https://www.facebook.com/zerkalo.cc/videos/1963896100525063/

Найкращі - 2017!

27-28 квітня 2017 у Національному університеті "Острозька академія" відбулась X Всеукраїнська олімпіада «Юні знавці Біблії-2017».

Загальна тема олімпіади:

«БІБЛІЯ ПРО СІМЕЙНІ ЦІННОСТІ І ВЗАЄМИНИ У СІМ’Ї»

«Діти, слухайтеся своїх батьків у Господі, бо це справедливе! Шануй свого батька та матір це перша заповідь з обітницею, щоб добре велося тобі, і щоб ти був на землі довголітній! А батьки, не дратуйте дітей своїх, а виховуйте їх в напоминанні й остереженні Божому!» (До Ефесян 6:1-4)

Найбільша цінність і турбота для зрілої людини і суспільства – це діти. Нелегко виховати сучасних дітей порядними людьми і громадянами у час глобалізації, інформаційних технологій, аморальності. Але те, що не може людина, може Бог.

Упродовж багатьох років у Національному університеті «Острозька академія» проводиться унікальний виховний захід – Всеукраїнська олімпіада «Юні знавці Біблії». Мета олімпіади – виховувати наше молоде покоління на духовно-моральних цінностях Святого Письма. За час проведення олімпіад тисячі дітей різного віку і студентів побували в чудовій атмосфері духовності – на Всеукраїнській олімпіаді «Юні знавці Біблії» у Національному університеті «Острозька академія».

 27 та 28 квітня 2017 року на базі науково-дослідницької лабораторії християнської етики, психології та педагогіки Національного університету «Острозька академія» відбулася X Всеукраїнська олімпіада «Юні знавці Біблії» для учнів 7-11 класів ЗОШ, професійно-технічних училищ та студентів ВНЗ України.

ПОЛОЖЕННЯ про проведення X Всеукраїнськоїолімпіади «Юні знавці Біблії – 2017» у Національному університеті«Острозька академія»

 За результатами перевірки матеріалів, поданих на олімпіаду, допущено до участі 142 учасники: учні 7-11 класів ЗОШ і ПТУ та студенти ВНЗ України із 16 областей України. 

Брали участь 27-28 квітня 2017 року 102 учня та студента із 16 областей України – Вінницької, Волинської, Дніпропетровської, Донецької, Запорізької, Івано-Франківської, Київської, Львівської, Одеської, Рівненської, Сумської, Тернопільської, Херсонської, Хмельницької, Черкаської, Чернівецької.

На церемонії відкриття олімпіади із вітальним словом до учасників та гостей звернулися: ректор Національного університету «Острозька академія», доктор психологічних наук, професор Ігор Демидович Пасічник; начальник управління освіти Рівненської обласної державної адміністрації Григорій Миколайович Таргонський; секретар єпархіального управління Рівненської єпархії УПЦ КП протоієрей Сергій Миколайович Лучанін; магістр богослов’я, завідувач відділу освіти Міжнародної громадської організації «Надія людям» м. Рівне Олександр Макарович Бондарчук; виконавчий директор благодійного фонду «Живи, Буковино!» Василь Володимирович Бербека; переможець ІX Всеукраїнської олімпіади «Юні знавці Біблії-2016» серед учнів 11 класів ЗОШ та ПТУ, а нині студент І курсу факультету «Міжнародні відносини» Національного університету «Острозька академія» Нікіта Бєляєв; голова громадської організації «Всеукраїнська асоціація педагогів і психологів із духовно-морального виховання», доктор педагогічних наук, професор Національного університету «Острозька академія» В. М. Жуковський. 

 Уже стало доброю традицією запрошувати на Всеукраїнську олімпіаду спеціального гостя. Цьогорічним гостем став Буковинський Адріан Йосипович, кандидат філософських наук, провідний український фахівець із питань сім’ї та сімейних стосунків. Учасники заходу, члени журі й гості Національного університету «Острозька академія» мали можливість слухати унікальну лекцію Адріана Буковинського «Етика основ сім’ї».  Особливістю X ювілейної Всеукраїнської олімпіади «Юні знавці Біблії-2017» було те, що вона проходила під загальною темою «Біблія про сімейні цінності і взаємини у сім’ї» та була приурочена до Міжнародного дня захисту дітей та Всесвітнього дня батьків – 1 червня.

А отже, і конкурсна програма олімпіади, що складалася з тесту на знання Біблії; презентації дослідження Святого Письма та розв’язання актуальних життєвих ситуацій у світлі Біблії, була пов’язана із сімейними цінностями. 

За результатами олімпіади та згідно із рішенням журі, дипломами переможців І, ІІ і ІІІ ступеня 

X Всеукраїнської олімпіади «Юні знавці Біблії-2017» нагородили учасників, які зайняли 1, 2 і 3 місце:

 І місце

Одемчук Назар, учень 7 класу Рівненської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів «Центр надії» імені Надії Маринович Рівненської області

Ятчук Галина, учениця 7 класу НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів-дитячий садок» с. Прохід Волинської області

Сльоза Валерій, учень 8 класу Рівненського навчально-виховного комплексу «ЗОШ І-ІІІ ступенів-ліцей» № 19 Рівненської області

Гончаренко Софія, учениця 9 класу Вільнянської гімназії «Світоч» Вільнянської районної ради Запорізької області

Нечесний Ярослав, учень 10 класу Бучацького колегіуму ім. св. Йосафата Тернопільської області

Коновальчук Євген, учень 11 класу Запорізької ЗОШ І-ІІІ ступенів № 84 Запорізької області

Одемчук Соломія, учениця 11 класу Рівненської гуманітарної гімназії Рівненської області

Бєляєв Нікіта, студент І курсу Національного університету «Острозька академія» Рівненської області

 ІІ місце

Кузенко Ярослав, учень 7 класу Банилівської ЗОШ І-ІІІ ступенів імені Івана Діяконюка Чернівецької області

Шозда Юлія, учениця 7 класу Тернопільської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 28 Тернопільської області

Прошак Тетяна, учениця 8 класу Запорізької ЗОШ І-ІІІ ступенів № 4 Запорізької міської ради Запорізької області

   

Октисюк Мойсей, учень 8 класу ЗОШ І-ІІІ ступенів-дитячий садок с. Самари-Оріхові Волинської області

   

Струтинська Анна, учениця 9 класу Лисецького НВК «ЗОШ I-IIІ ступенів – ДНЗ» Івано-Франківської області

Трофімчук Софія, учениця 9 класу Рівненського НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів – ліцей» № 19 Рівненської області

Озарко Микола, учень 10 класу Бучацького колегіуму ім. св. Йосафата Тернопільської області

Стринадко Зіновія, учениця 11 класу Банилівської ЗОШ І-ІІІ ступенів імені Івана Діяконюка Чернівецької області

Козак Богдан, студент Дяківсько-катехитичної академії Тернопільської області

Куриляк Валентина, студентка Національного університету «Острозька академія» Рівненської області

 ІІІ місце

Критович Надія, учениця 7 класу Івано-Франківської приватної ЗОШ І-ІІІ ступенів «Католицька школа св. Василія Великого» Івано-Франківської області

Сушко Вікторія, учениця 7 класу Великоберезовицької ЗОШ І-ІІІ ступенів Тернопільської районної ради Тернопільської області

Шостова Софія, учениця 7 класу Запорізького колегіуму «Елінт» Запорізької області

Дімова Дар’я, учениця 8 класу Дмитрівської ЗОШ І-ІІІ ступенів Одеської області

Неумита Марія, учениця 8 класу Озірянської ЗОШ І-ІІ ступенів Черкаської області

Шозда Діна, учениця 8 класу Тернопільської ЗОШ I-IІI ступенів № 28 Тернопільської області

Ортін Олег, учень 9 класу КЗ «Мелітопольська спеціалізована школа-інтернат ІІІ ступеня «Творчість» Запорізької області

Ганюк Людмила, учениця 9 класу ЗОШ І-ІІІ ступенів смт Люблинець Ковельського району Волинської області

Волошина Ангеліна, учениця 10 класу Рівненського НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів – ліцей» № 19 Рівненської області

Нечипорук Надія, учениця 10 класу Острозької ЗОШ I-III ступенів № 1 Рівненської області

Ягенич Любов, учениця 10 класу Рівненського НВК «ЗОШ I-IІI ступенів – ДНЗ» Рівненської області

Світенко Валентина, учениця 11 класу КЗО СЗОШ № 6 м. Дніпро Дніпропетровської області

Куцова Маргарита, студентка І курсу Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова, м. Київ

 Переможців олімпіади, які зайняли 1 місце серед учнів 9, 10, 11 класів загальноосвітніх шкіл, учнів професійно-технічних училищ та студентів вищих навчальних закладів України, нагородили поїздкою до християнського оздоровчого табору «Віфанія», що на Закарпатті. Про це повідомив Бондарчук Олександр Макарович, магістр богослов’я, керівник відділу освіти Міжнародної громадської організації «Надія людям», директор християнського оздоровчого табору «Віфанія».

Всі учасники олімпіади – переможці та лауреати, крім дипломів та грамот отримали подарунки – бібліотечки християнської літератури від Українського місіонерського товариства «Світло на Сході» та Всеукраїнського благодійного фонду «Східноєвропейська гуманітарна місія».

В рамках проведення олімпіади, під час її відкриття, відбулося масове читання молитви «Отче Наш» різними мовами. Молитву читали 24 мовами: українською, арамейською, грецькою, латиною, есперанто, церковнослов’янською, польською, російською, білоруською, болгарською, румунською, португальською, італійською, іспанською, французькою, англійською, німецькою, угорською, грузинською, турецькою, китайською, корейською, японською, на івриті. 

Серед мов, що прозвучали, була мова, якою розмовляв Ісус Христос, – арамейська.

Крім учасників олімпіади і студентів Національного університету «Острозька академія», до масового читання молитви «Отче Наш» долучилися іноземці, які гостювали в університеті. Китайською і японською молитву прочитала волонтер-викладач китайської мови в Острозькій академії, китаянка із Шиньянського університету Ао Лан; польською – докторантка Сілезького університету у місті Катовіце Евеліна Сушек; французькою та корейською – волонтер-викладач корейської в Острозькій академії, докторантка гуманітарного факультету університету Париж VII імені Дені Дідро Солен Шарпантьє.  Підраховано, що загальна кількість учасників, які брали участь у читанні – 310 чоловік.

Читання молитви «Отче Наш» різними мовами проведено для того, щоб продемонструвати спільність духовно-моральних цінностей у людей різних національностей України та інших країн світу, різних історичних періодів і народів. Показати, що молитва «Отче Наш» має однаковий зміст різними мовами, але позначається різними графічними символами на письмі та по-різному звучить під час читання. Залучити до читання молитви «Отче Наш» людей різних національностей, аби продемонструвати їх єдність у вірі і молитві.

Під час читання молитви «Отче Наш» був присутній представник Національного проекту «Книга рекордів України» Олександр Шустерук, який зафіксував РЕКОРД як «Читання молитви «Отче Наш» найбільшою кількістю мов».

Отже, Острозькій академії вже усьоме вдалося встановити рекорд України у категорії «Масові заходи».

Колективне читання молитви «Отче Наш» різними мовами у Національному університеті «Острозька академія» стало ще одним кроком на шляху духовно-морального виховання молоді, міжконфесійного порозуміння, духовного об’єднання України та розбудови нашої держави на традиційних християнських цінностях. А книга Біблія була і залишається основним джерелом духовно-моральних цінностей.

Співробітник науково-дослідницької лабораторії християнської етики, психології та педагогіки

Національного університету "Острозька академія" Власова Світлана Борисівна

За матеріалами сай ту НУ "Острозька академія"

Всеукраїнський конкурс  «Учитель року – 2017 з предметів духовно-морального спрямування»: 

майстерність найкращих...

30-31 березня 2017 року в м. Острог Рівненської області відбувся ХІІ Всеукраїнський фестиваль-конкурс 

«Учитель року з предметів духовно-морального спрямування»

Організаторами заходу виступили Національний університет «Острозька академія» спільно з Державною науковою установою «Інститут модернізації змісту освіти». За результатами попередньої перевірки матеріалів, поданих на конкурс, до участі в заході було запрошено 27 педагогічних працівників (вихователів дошкільних закладів та вчителів загальноосвітніх шкіл, які викладають предмети духовно-морального спрямування) із 12 областей України: Вінницької, Волинської, Дніпропетровської, Донецької, Івано-Франківської, Львівської, Рівненської, Сумської, Тернопільської, Херсонської, Черкаської, Чернівецької. Особливо раді були вітати на фестивалі-конкурсі педагогів із Донецької області, які приїхали, незважаючи на військові дії. 

Конкурс мав на меті підвищення фахового рівня, професійної майстерності та обмін досвідом педагогічних працівників, сприяння успішній розбудові українського суспільства на засадах духовності й моралі. Уже стало доброю традицією запрошувати на Всеукраїнський фестиваль-конкурс спеціального гостя. Цьогорічним гостем фестивалю став Буковинський Адріан Йосипович, кандидат філософських наук, провідний український фахівець із питань сім’ї та сімейних стосунків. Учасники заходу, члени журі й гості Національного університету «Острозька академія» мали можливість слухати унікальну лекцію Адріана Буковинського «Етика основ сім’ї»...

Особливістю XІІ Всеукраїнського фестивалю-конкурсу було те, що він проходив під загальною темою «Біблія про сімейні цінності і взаємини у сім’ї». А отже, і конкурсна програма, що складалася з письмового тесту на знання Святого Письма; презентації фрагменту уроку (заняття); демонстрації застосування власної творчості під час уроку або виховного заходу духовно-морального спрямування; розв’язання актуальних життєвих ситуацій у світлі Біблії, була пов’язана із сімейними цінностями. ХІІ фестиваль-конкурс пройшов у творчій, емоційно насиченій та доброзичливій атмосфері. За традицією гостей ознайомили з історією Острозької академії. Виконання конкурсних завдань тривало два дні. Конкурсанти продемонстрували чудове знання Біблії, володіння інтерактивними технологіями й застосування авторських методик у вихованні та навчанні. Журі конкурсу назвало учасників перлинами сучасної української освіти.

За результатами конкурсу й згідно з рішенням журі дипломами переможців І, ІІ і ІІІ ступеня XІІ Всеукраїнського фестивалю-конкурсу «Учитель року з предметів духовно-морального спрямування-2017» за зайняте 1, 2 і 3 місце нагородили:

дипломом

І ступеняПазушко Яну Миколаївну, учителя курсів духовно-морального спрямування Миколаївської загальноосвітньої гімназії Слов’янської міської ради Донецької області;

ІІ ступеняРотченкову Наталію Іванівну, учителя основ християнської етики Комунального закладу «Луцька ЗОШ І-ІІІ ступенів № 17 Луцької міської ради Волинської області»;

ІІІ ступеня Джус Галину Миколаївну, учителя курсів духовно-морального спрямування Здолбунівської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 3 Рівненської області.

У номінації «Вихователь року» дипломами переможців І, ІІ і ІІІ ступеня XІІ Всеукраїнського фестивалю-конкурсу «Учитель року з предметів духовно-морального спрямування-2017» за зайняте 1, 2 і 3 місце нагородили:

дипломом

І ступеня Клець Ольгу Олексіївну, вихователя Краматорського НВК «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 6 – дошкільний навчальний заклад Краматорської міської ради» Донецької області;

ІІ ступеня Гуріну Валентину Олександрівну, музичного керівника та керівника гуртка «Зернятка духовності» ДНЗ (ясла-садок) «Веселка» Розвазької сільської ради Острозького району Рівненської області;

ІІІ ступеня Перліцану Ларису Володимирівну, вихователя ДНЗ № 36 «Пролісок» ясла-садок загального розвитку відділу освіти Добропільської міської ради Донецької області.

Переможців фестивалю-конкурсу – 1, 2, 3 місця – нагородили поїздкою до християнського оздоровчого табору «Віфанія», що на Закарпатті. Про це повідомив Бондарчук Олександр Макарович, магістр богослов’я, керівник відділу освіти Міжнародної громадської організації «Надія людям», директор християнського оздоровчого табору «Віфанія».

Учасників, які були кращими в кожному із чотирьох запропонованих конкурсних випробовувань, крім диплому чи грамоти XІІ Всеукраїнського фестивалю-конкурсу, нагороджено річною передплатою християнського духовно-просвітницького журналу «Слово вчителю»: Бурнашову Ірину Іванівну, учителя курсу «Основи християнської етики» Лисецького НВК Івано-Франківської області – у номінації «Найкраще знання Святого Письма»; Ротченкову Наталію Іванівну, учителя основ християнської етики Комунального закладу «Луцька ЗОШ І-ІІІ ступенів № 17 Луцької міської ради Волинської області» – у номінації «Найкраща презентація фрагменту уроку духовно-морального спрямування»; Пазушко Яну Миколаївну, учителя курсів духовно-морального спрямування Миколаївської загальноосвітньої гімназії Слов’янської міської ради Донецької області – у номінації «Найкраща демонстрація застосування власної творчості під час уроку духовно-морального спрямування»; Новикову Світлану Костянтинівну, учителя курсів духовно-морального спрямування НВК № 1 Покровської міської ради м. Покровська Донецької області – у номінації «Вдале вирішення актуальних життєвих ситуацій у світлі Біблії». 

Всі учасники фестивалю-конкурсу – переможці та лауреати, крім дипломів та грамот отримали подарунки – бібліотечки християнської літератури від Українського місіонерського товариства «Світло на Сході». XІІ Всеукраїнський фестиваль-конкурс «Учитель року з предметів духовно-морального спрямування» виявив високу майстерність педагогів із предметів духовно-морального спрямування, їх відданість ідеї духовного відродження України та велике бажання працювати на благо розбудови нашої незалежної держави.

Світлана Власова, співробітник науково-дослідницької лабораторії християнської етики, 

психології та педагогіки Національного університету «Острозька академія»

18 травня відбулось вшанування і нагородження  учасників, лауреатів і переможця  ІІ туру всеукраїнського конкурсу "Учитель року - 2017 з предметів духовно-морального спрямування", дякуємо усім, хто долучився до організації і проведення конкурсу

 та бажаємо творчості й професійного зростання!

Обласний етап всеукраїнського конкурсу 

«Учитель року – 2017 з предметів духовно-морального спрямування»

25 лютого на виконання наказу управління освіти, науки та молоді Волинської облдержадміністрації від 27.12.2016 року № 705, реалізовуючи завдання Регіональної комплексної програми розвитку освіти Волинської області на 2014–2017 роки, затвердженої рішенням обласної ради від 26.09.2014 № 30/19, рішення Волинської обласної ради № 18/53 від 10.04.2013 «Про вивчення предметів духовно-морального спрямування у загальноосвітніх навчальних закладах області» та № 27/11 від 11.07.2014 «Про стан вивчення предметів духовно-морального спрямування у загальноосвітніх навчальних закладах області», з метою  виявлення і підтримки творчої праці вчителів, підвищення їх професійної компетентності, популяризації педагогічних здобутків у Волинському інституті післядипломної педагогічної освіти відбувся очний етап ІІ (обласного) туру всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2017 з предметів духовно-морального спрямування». 

До участі в очному етапі обласного туру допущено 11 педагогів – переможців конкурсів фестивалів-уроків учителів курсів духовно-морального спрямування міст і районів області. 

З вітальним словом до учасників звернулися члени оргкомітету конкурсу: Пирожик Олександр Веніамінович, голова оргкомітету, перший заступник голови Волинської обласної ради; Олешко Петро Степанович, ректор Волинського інституту післядипломної педагогічної освіти, кандидат історичних наук, доцент; Грановський Василь Григорович, голова обкому Профспілки працівників освіти і науки України, кандидат педагогічних наук.

Творчу атмосферу, гарний настрій учасників заходу та фахову координацію роботи упродовж конкурсних випробувань зорганізував голова журі, завідувач кафедри менеджменту освіти ВІППО, кандидат фізико-математичних наук, доцент Михайло Олександрович Сташенко.

До складу журі ІІ (обласного) туру всеукраїнського конкурсу «Учительроку – 2017 з предметів духовно-морального спрямування» увійшли науковці, педагоги практики і представники релігійних конфесій Волині:

Євтодюк Антоніна Володимирівна, доцент кафедри філософії ЛНТУ, кандидат філософських наук, голова Волинської асоціації педагогів-християн; Рудь Оксана Володимирівна, старший викладач кафедри менеджменту освіти ВІППО; Лопошук Володимир Володимирович, учитель КДМС Столинсько-Смолярської ЗОШ І–ІІ ст. Любомльської райради, переможець обласного етапу і лауреат всеукраїнського конкурсу “Учитель року з предметів духовно-морального спрямування-2016”; Гаврисюк Оксана Ярославівна, член координаційної робочої групи представників ВРЦ і працівників освіти, магістр релігієзнавства, член авторського колективу навчальних комплексів «Основи християнської етики»; Шпалерчук Наталія Василівна,  секретар журі, голова обласного методичного обʼєднання вчителів КДМС; о. Сергій Медвєдєв, директор Центру християнського виховання дітей і молоді Волинської єпархії УПЦ КП; Антонюк Михайло, студент ВДС  УПЦ. Завданнями конкурсних випробувань були: виконання письмового тесту на знання Біблії, основ історичного релігієзнавства; презентація учасниками досвіду роботи і майстер-клас елемента уроку та участь у дебатах: розв'язання педагогами актуальних проблемних ситуацій на духовно-моральну тематику. 

        ПРОГРАМА

Колегіальним рішенням журі за рейтинговим списком результатів учасників конкурсу, визначено лауреатів і переможця ІІ туру всеукраїнського конкурсу "Учитель року - 2017 з предметів духовно-морального спрямування"                                                                                                                       

                                                                                                  ІІІ місце вибороли: 

Малесик Тетяна Ростиславівна  (Горохівська ЗОШ І-ІІІ ст. № 1 імені  І. Я. Франка);  дрійчук Наталія Василівна  

(Ківерцівська експериментальна Всеукраїнського рівня ЗОШ-комплекс І-ІІІ ст.), Хлуд Галина Іванівна  (ЗОШ І-ІІІ ст. с. Сошичне Камінь-Каширського р-ну).

ІІ місце – 

Карпук Олена Іванівна  (ЗОШ І-ІІІ ст. № 1  м. Ківерці)   та  

Нарольська Світлана Васлівна (ЗОШ І-ІІ ст. с. Морозовичі Іваничівського р-ну).

І місце здобула Ротченкова Наталія Іванівна,  учитель КЗ «Луцька ЗОШ І-ІІІ ст. № 17 

Луцької міської ради»

(Наказ управління освіти, науки та молоді від 15.03.2017 р. № 121 )

Вітаємо учасників, лауреатів і переможця, дякуємо усім, хто долучився до організації і проведення конкурсу та бажаємо творчості й професійного зростання!


У Національному університеті «Острозька академія» відбулась 

 ІX Всеукраїнська олімпіада «Юні знавці Біблії — 2016» 

Тема: "Біблія про любов до рідного народу й землі" 

(до 440-річниці заснування Острозької академії – колиски Острозької Біблії)

Метою олімпіади є підвищення інтересу школярів до Біблії, виховання духовно багатої, національно свідомої особистості, залучення школярів до вивчення курсів духовно-морального спрямування, інформування педагогічної громадськості, батьків про предмети духовно-морального спрямування. Конкурсні випробування відбувалися у три етапи. Працівники кафедри менеджменту освіти Волинського ІППО завідувач кафедри кандидат фізико-математичних наук, доцент  М. О. Сташенко та ст.викладач О. В. Рудь, очолили роботу фахового журі олімпіади на різних етапах (М. О. Сташенко - змагання учнів професійно-технічних училищ, студентів вищих навчальних закладів та учнів 4 кл.; О. В. Рудь – учні 11 класів).

Конкурсні випробування - це завдання різних рівнів складності, залежно від віку учасників. 

22 квітня в Острозьку академію прибули учні 9-11класів загальноосвітніх шкіл, учні професійно-технічних училищ, студенти вищих навчальних закладів та переможці відповідних шкільних та регіональних предметних олімпіад, які вивчали предмети духовно-морального спрямування. Це 63 учасника із 11-ти областей країни. 

Учасники виконували тести на знання Біблії, розв’язували актуальні життєві ситуації на основі Вчення Біблії, а також презентували свої, попередньо надіслані, дослідження Святого Письма на тему: 

«Більшої любові ніхто не має за ту, коли хто душу свою кладе за друзів своїх» (Ів. 15:13). 

13 травня 118 дітей із десяти різних областей, включно з Донецькою та Луганською, приїхали в Острозьку академію, щоб прийняти участь у ІХ Всеукраїнській олімпіаді юних знавців Біблії для учнів 5-8 класів. 

«5-8 класи — це найбільш благодатний період. Власне Християнську етику почали викладати у школах саме з цих навчальних рівнів, тому школярів такого віку до нас приїжджає найбільше», зауважує організатор заходу Василь Жуковський — професор Національного університету «Острозька академія», настоятель студентсько-викладацького храму преподобного Федора Острозького. 

Учні 5-6 класів виконали вдома дослідження Святого Письма на тему: "Багатогранність любові до людей". Епіграфом до нього було запропоновано вірш із Євангелія: «… Любіть один одного! Як Я полюбив вас, щоб і ви любили так один одного» (Ів. 13:34). 

Учні 7-8 класів досліджували і презентували тему «…Кесареве віддайте кесареві, а Боже – Богові!…» (Мр. 12:17). 

3 червня Острог гостинно приймав найменших учасників – вихованців дошкільних навчальних закладів та учнів 1-4 класів. Більше 90 учасників з 12 областей України наповнили академію дитячим щебетом та неперевершеною творчістю. 

Наймолодшим учасникам, дошкільнятам та учням 1-4 класів було запропоновано виконати вдома творчу роботу (аплікація, малюнок тощо) на тему "Любов, співчуття, доброта, милосердя тощо до людей, до рідної землі на сторінках Біблії". А під час олімпіади діти представили її, усно описали зображену біблійну історію та пов’язали з роздумами над віршем із Біблії: 

«…Все, що тільки бажаєте, щоб чинили вам люди, так чиніть їм і ви…» (Мт. 7:12). 

Також дошкільнята та учні 1-4 класів виконували пісні, вірші, грали на музичному інструменті, прославляючи Бога. 

Активним учасником усіх етапів олімпіади була і Волинська область – наші школярі продемонстрували високий рівень знання Біблії, майстерність та креативність власних проектів. 

За результатами конкурсу волинські учасники окрім номінацій вибороли і перемогу 

у ІX Всеукраїнській олімпіаді «Юні знавці Біблії — 2016»:

3 клас: ІІ місце - Ганюк Андрій, учень ЗОШ І-ІІІ ст. смт Люблинець Ковельського району 

4 клас:ІІ місце - Осійчук Вероніка, учениця ЗОШ І-ІІІ ст. смт Люблинець Ковельського району 

5 клас: 

І місце - Братюк Владислав учень Луцької гімназії №21 імені Михайла Кравчука 

ІІ місце - Котюк Марія, та Павлось Анастасія, учні Луцької гімназії №21 імені Михайла Кравчука 

ІІІ місце - Білик Аріна, учениця КЗ «Луцька ЗОШ І-ІІІ ст №3» та Книш Злата, учениця Луцької гімназії №21 імені Михайла Кравчука 

6 клас: 

ІІІ місце - Романюк Анна, учениця Луцької гімназії №21 імені Михайла Кравчука 

7 клас: 

І місце - Ганюк Ірина, учениця ЗОШ І-ІІІ ст. смт Люблинець Ковельського району 

ІІІ місце - Октисюк Зоряна та Октисюк Олена, учні НВК «ЗОШІ-ІІІ ст.-дит.садок с. Самари-Оріхове Ратнівського р-ну».

Найщиріші слова вітань волинським переможцям та щира подяка педагогам, які достойно підготували учнів до участі у ІX Всеукраїнській олімпіаді «Юні знавці Біблії — 2016»

ВІТАЄМО!!!

«Учитель року з предметів духовно-морального спрямування – 2016».  

23 травня в актовому залі Палацу учнівської молоді Луцька відбулося свято вшанування учасників ІІ (обласного) туру всеукраїнського конкурсу «Учитель року — 2016». На ньому були присутні найкращі, що виборювали перемогу у 5 номінаціях — гордість нашого краю. Заслужені вітання за високу професійну майстерність, творчість  звучали і на адресу учасників, лауреатів та переможця II (обласного) туру всеукраїнського конкурсу .

На свято завітали почесні гості: В. П. Гунчик, голова Волинської обласної державної адміністрації; С. Є. Мишковець, заступник голови ОДА; Р. П. Карпюк, заступник голови Волинської обласної ради; Л. В. Плахотна, начальник управління освіти, науки та молоді облдержадміністрації; В. Г. Грановський, голова обласної організації Профспілки працівників освіти і науки; П. С. Олешко, ректор Волинського інституту післядипломної педагогічної освіти; а також працівники обласного управління освіти, науки та молоді, ВІППО, начальники управлінь та відділів освіти області, завідувачі й методисти міських та районних методичних кабінетів, директори та заступники директорів шкіл, педагогічні працівники області. Виступаючі й усі присутні вітали волинське вчительство та щиро бажали нових професійних злетів! 

Всеукраїнський фестиваль-конкурс

 «Учитель року з предметів духовно-морального спрямування-2016»

       24-25 березня працівники кафедри менеджменту освіти ВІППО завідувач кафедри кандидат фізико-математичних наук, доцент М. О. Сташенко та старший викладач  О. В. Рудь взяли участь у роботі журі  Всеукраїнського конкурсу «Учитель року з предметів духовно-морального спрямування – 2016». 

В одинадцяте Національний університет «Острозька академія» гостинно прийняв 15 учасників та членів журі фестивалю-конкурсу із різних областей України. Запрошені вихователів дошкільних навчальних закладів, учителі загальноосвітніх шкіл, викладачі професійно-технічних і вищих навчальних закладів України, які викладають предмети духовно-морального спрямування, а саме: «Етика», «Основи християнської етики», «Християнська етика в українській культурі», «Етика: духовні засади», «Людина і світ», «Людина і суспільство» тощо. З вітальним словом до конкурсантів звернулись ректор НУ «Острозька академія»  доктор психологічних наук, професор І. Д. Пасічник; завідувач кафедри менеджменту освіти ВІППО к.ф.-.н., доцент М. О. Сташенко; магістр богослівʼя, завідувач відділу освіти Міжнародної громадської організації «Надія людям» 

м. Рівне О. М. Бондарчук; організатор фестивалю Голова громадської організації «Всеукраїнська асоціація педагогів і психологів із духовно-морального виховання», доктор педагогічних наук, професор В. М. Жуковський. Побажала успіху учасникам і переможець Х Всеукраїнського конкурсу «Учитель року з предметів духовно-морального спрямування - 2015» вчитель основ християнської етики Борщівської ЗОШ І-ІІІ ст. Тернопільської області В. О. Скрипник. 

Справжнім долученням до світової освіти усіх присутніх була можливість учасників, членів журі, гостей Національного університету прослухати відкриту лекцію Доктора Брюса А. Літла з Кембріджа, професора, старшого викладача філософії, директора колекції Френсіса А. Шеффера, США - видатного християнського апологета, який простежує історію створення і розвитку теодицеї, починаючи з Блаженного Августина до сучасності. (Більше десяти років Брюс Літл викладає в університетах і школах Європи та Азії. Має публікації у наукових журналах. З 2001 року очолює Центр віри й культури Л. Расс Буш (the L. Russ Bush Center for Faith and Culture) у Південно-Східній богословській семінарії).

«Острозька академія» - колиска європейської та української освіти дарувала усім присутнім ще одну цікаву зустріч із знаним науковцем, дослідником архімандритом Греко-Католицької Церкви, доктором богослов'я і доктором літургіки, біблійним перекладачем, ієромонахом Студитського уставу, лауреатом Шевченківської премії (за переклад Острозької Біблії сучасною українською мовою, 2007), почесним професором і завідувачем кафедри богослов'я Національного університету «Острозька академія»  Рафаї́лом Турконяком.

 У 2003 році він закінчив унікальний переклад Острозької Біблії сучасною українською мовою, дослідивши відомі тексти Святого Письма (оригінали) різними мовами. 

Отець Рафаїл власноручно створив старослов'янський шрифт, вимальовуючи на комп'ютері кожну літеру — велику й малу, кожен значок, властивий цій мові, розміщуючи їх так, як вони були надруковані в Острозькій Біблії. 

«Цей новий, четвертий переклад Святого Письма українською мовою можна назвати новим етапом в історії українських перекладів Біблії. Вперше у нас є український Старий Завіт, перекладений не з єврейської мови, а з грецького тексту сімдесятьох. Це не літературний переклад, а дослівний. Основним для мене було якомога точніше передати оригінальний церковнослов’янський текст Острозької Біблії, що складається з 76 книг. Такого повного списку не має жоден інший переклад» - говорить вчений.

Збагатившись незабутніми враженнями, знаннями і натхненням, учасники фестивалю розпочали конкурсні випробування, що цьогоріч були приурочені темі: «Біблія про любов до рідного народу й землі» (до 440-річчя заснування Острозької академії — колиски Острозької Біблії) і складались із пʼяти номінацій:

письмовий тест на знання Святого Письма; 

представлення повідомлення на тему «Роль Острозької академії (16-17 ст та 20-21 ст)

 у перекладі Біблії й поширенні біблійних цінностей»; 

презентація фрагменту уроку з основ християнської етики; презентація фрагменту уроку (виховного заходу) 

з основ християнської етики «Творчість на уроці духовно-морального спрямування»; 

розв’язання ситуацій духовно-морального змісту. 

На усіх етапах фестивалю педагоги показали фахову майстерність, творчість, високий рівень володіння новими педагогічними технологіями, а найголовніше - постійне звертання до джерела духовного становлення  - біблійних текстів. Учасники конкурсу створили дружню атмосферу однодумців, щедро ділилися власними напрацюваннями, щиро підтримуючи один одного демонстрували власні християнські чесноти та високу педагогічну майстерність. 

Достойно презентували волинських педагогів і учасники з нашого краю. 

Відзнаку «За становлення духовних цінностей засобами національно-патріотичного виховання»  виборола учитель Володимир-Волинської ЗОШ І–ІІІ ступенів № 1 Людмила Олександрівна Троцюк.

Грамоту «За використання інноваційних методів та педагогічних технологій на уроках КДМС» здобула учитель Нововолинської гімназії Нововолинської міської ради Оксана Анатоліївна Власюк. 

Вразивши фаховою майстерністю усіх присутніх, переможцем одразу у двох конкурсних номінаціях  «Презентація фрагменту уроку з основ християнської етики» та «Презентація фрагменту уроку

(виховного заходу)  з основ християнської етики «Творчість на уроці духовно-морального спрямування»» 

став учитель Столинсько-Смолярської   ЗОШ І–ІІ ст. Любомльської райради Володимир Володимирович Лопошук.

Переможцем у номінації «Письмовий тест на знання Святого Письма» та кращою із кращих стала учитель ЗОШ І–ІІ ст. с. Куликовичі Маневицького р-ну 

Наталія Василівна Климук, 

виборовши І місце

у ХІ  Всеукраїнському конкурсі

 «Учитель року  предметів духовно-морального спрямування – 2016» 

та здобувши Диплом І ступеня.

ІІ місце здобула учитель Івано-Франківської приватної ЗОШ І-ІІІ ст. "Католицька школа св.ятогоВасиля Великого"

 Стеблина Оксана Дмитрівна (сестра Єремія), нагороджена Дипломом ІІ ступеня.

ІІІ місце  - учитель Дрогобицької гімназії імені Богдана Лепкого (Львівська область)  

Роман Іванович Кабацький, нагороджений Дипломом ІІІ ступеня!        

(НАКАЗ)


Усі учасники отримали подарунки від організаторів та спонсорів фестивалю. 

 Члени журі відзначені подяками  Національного університету «Острозька академія».

Щиро вітаємо переможців і лауреатів!

Складаємо безмежну вдячність організаторам і учасникам заходу за створену незабутню атмосферу «свята духовності» та ту, воістину благодатну справу, що вони творять! Особливо теплі слова вдячності натхненникам фестивалю Василю Миколайович Жуковському, Світлані Борисівні Власовій, Василю Миколайовичу Махлюку і студентам академії, які сприяли проведенню конкурсу.

ПІДСУМКОВИЙ ІНФОРМАЦІЙНИЙ ЛИСТ ПРО ХІ ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ ФЕСТИВАЛЬ-КОНКУРС

«УЧИТЕЛЬ РОКУ З ПРЕДМЕТІВ ДУХОВНО-МОРАЛЬНОГО СПРЯМУВАННЯ»

Щиро вітаємо переможців,  лауреатів і учасників II (обласного) туру всеукраїнського конкурсу «Учитель року з предметів духовно-морального спрямування – 2016»!

З метою виявлення і підтримки творчої праці вчителів Волині, підвищення їх професійної компетентності, популяризації педагогічних здобутків 26–27 лютого ц. р. у Волинському інституті післядипломної педагогічної освіти проходив II (обласний) тур всеукраїнського конкурсу «Учитель року з предметів духовно-морального спрямування – 2016».

Матеріали на конкурсні випробування представили педагоги – переможці районних (міських) фестивалів уроків курсів «Християнська етика в українській культурі» та «Основи християнської етики». Учасники продемонстрували високий рівень теоретичної і методичної підготовки, приємно вразили членів журі творчістю, багатством напрацювань, перспективними ідеями.

На І етапі конкурсу фахове журі оглянуло надіслані матеріали (система роботи вчителя, технології, які застосовує педагог у навчально-виховному процесі), конкурсанти виконали письмову роботу (тест на знання Біблії) і взяли участь у дебатах: розв’язання актуальних проблемних ситуацій на духовно-моральну тематику.

На II етапі учасники представили майстер-клас елемента уроку.

Кожен конкурсант презентував урок (представивши програму, клас, тему, зазначивши тип уроку, структуру – розкрив методику та конкретні форми, що використовуються для реалізації мети уроку, поділився педагогічними знахідками, новаціями власної творчості). Завершилися конкурсні випробування презентацією досвіду роботи.

Переможцем обласного етапу всеукраїнського конкурсу «Учитель року з предметів духовно-морального спрямування – 2016» став Лопошук Володимир Володимирович (Столинсько-Смолярська загальноосвітня школа І–ІІ ступенів Любомльської районної ради).

II місце вибороли: Міщук Людмила Йосипівна (Загальноосвітня школа І–ІІІ ступенів с. Покащів Ківерцівського району) і 

Власюк Оксана Анатоліївна (Нововолинська гімназія Нововолинської міської ради).

ІІІ місце розділили: Гончарова Ніна Іванівна (Комунальний заклад «Луцька загальноосвітня школа І–ІІІ ступенів  № 15 Луцької міської ради Волинської області»),  Климук Наталія Василівна (Загальноосвітня школа І–ІІ ступенів с. Куликовичі Маневицького району) і 

Матушевська Марія Володимирівна (Загальноосвітня школа І–ІІІ ступеня с. Колона Іваничівського району).

Висловлюємо вдячність делегованим представникам найбільших релігійних конфесій краю: УПЦ – ректору Волинської духовної семінарії протоієрею Рустику Капаузу, та студенту ВДС Михайлу Антонюку; УПЦ-КП – директору Центру християнського виховання дітей і молоді в Луцьку ієрею Андрію Ротченкову; голові оргкомітету конкурсу – першому заступнику голови Волинської обласної ради О. В. Пирожику і членам журі: завідувачу кафедри менеджменту освіти ВІППО кандидату фізико-математичних наук, доценту  М. О. Сташенку, голові Волинської асоціації педагогів-християн, кандидату філософських наук, доценту ЛНТУ  А. В. Євтодюк, голові обласного методичного обʼєднання вчителів курсів духовно-морального спрямування   Н. В. Шпалерчук, члену координаційної робочої групи представників ВРЦ і працівників освіти, магістру релігієзнавства, члену авторського колективу навчальних комплексів «Основи християнської етики» О. Я. Гаврисюк за сприяння в організації і проведенні конкурсу.


VIIІ Всеукраїнська олімпіада «Юні знавці Біблії - 2015» відбулась в Острозькій академії

 24 квітня відбулося відкриття олімпіади «Юні знавці Біблії».

Перший етап олімпіади — для учнів 1-11 класів загальноосвітніх шкіл — розпочався із вітальних слів ректора академії Ігоря Пасічника та інших учасників організаційного комітету. Цьогоріч взяти участь у олімпіаді приїхали 159 школярів із 13 областей України. Спочатку учасники писали тест на знання Святого Письма, а пізніше презентували свої домашні роботи: учні 5-6 класів творчо інтерпретували свою улюблену притчу, а семикласники та восьмикласники представляли підготовлений проект на тему «Апостоли та учні Христа». Зокрема школярі отримали завдання розв’язати актуальні ситуації, запропоновані членами журі, на основі вчення Біблії. Метою олімпіади є підвищення інтересу школярів до Біблії, а також виховання духовно багатої, національно свідомої особистості, залучення школярів до вивчення курсів духовно-морального спрямування, інформування педагогічної громадськості та батьків про предмети духовно-морального спрямування.

«Команда Острозької академії об’їхала більшу частину України з семінарами, презентаціями, курсами для вчителів християнської етики. Ми намагаємося наших учнів вчити практичному застосуванню біблійних постулатів. Ми всі багато знаємо, але мало робимо з того, що знаємо», розповідає про ідею олімпіади Василь Жуковський.

«Я в шостому класі. Презентацію робила про притчу „Про багача та Лазаря“. Ця притча навчила мене бути доброю та милосердною до бідних, хворих людей», каже шестикласниця Світлана з Одещини.

«Я люблю читати, вже всю Біблію прочитала. Ця книжка допомагає людям спокутувати свої гріхи. Презентацію робила про ковчег. Ця притча допомагає вірити в те, що Бог завжди врятує»,  ділиться п’ятикласниця Анастасія з Рівненської області.

«Це хороша олімпіада. Я та інші учасники можуть перевірити, наскільки досконало вони знають Святе Письмо. Біблія — корисна книга, у ній є багато життєвих ситуацій, на яких можна вчитися. Презентацію я готував про ап. Луку, бо він мені найбільше подобається», семикласник Степан, Вінницька область.

«Виховання духовно-моральних засад допомагає дітям ставати зібранішими і наближатись до Бога. Вони вчаться найкращому. В Острозі дуже подобається, олімпіада допомагає дітям стати більш впевненими в собі», ділиться враженнями Людмила, мати учасника олімпіади з Волинської області. 

Нагородження переможців олімпіади відбулося у студентсько-викладацькому храмі преподобного Федора Острозького.

І місц

учениця 4 класу Ганюк Інна, ЗОШ І-ІІІ ст. смт Люблинець Волинської обл.

учениця 5 класу Романюк Анна, Луцька гімназія № 21 ім. Михайла Кравчука Волинської області

учень 6 класу Вознюк Максим, Нововолинська гімназія Волинської області

учениця 6 класу Ольшанська Віолетта, Крупецька ЗОШ І-ІІІ ст. Рівненської області

учень 7 класу Пучковський Максим, Нововолинська гімназія Волинської області

учениця 8 класу Денисюк Юлія, Рівненська ЗОШ І-ІІІ ст. № 1 ім. Володимира Короленка Рівненської області

ІІ місце

учениця 5 класу Маковецька Анна, Луцька гімназія № 21 ім. Михайла Кравчука Волинської області

учень 5 класу Дімов Дмитро, Дмитрівська ЗОШ І-ІІІ ст. Одеської області

учениця 6 класу Корнійчук Оксана, Луцька гімназія № 21 ім. Михайла Кравчука Волинської області

учениця 6 класу Китовська Ольга, Рівненська ЗОШ І-ІІ ст. № 16 Рівненської області

учениця 7 класу Круп’яник Аліна, Тернопільська ЗОШ І-ІІІ ст. № 28 Тернопільської області

учень 8 класу Герасимюк Тарас, Луцька ЗОШ І-ІІІ ст. № 16 Волинської області

ІІІ місце

учень 1 класу Сайчук Назар, Нововолинська ЗОШ І-ІІІ ст. № 7 Волинської області

учениця 5 класу Ятчук Галина, НВК «ЗОШ І-ІІ ст. — ДНЗ» с. Прохід Волинської області

учень 5 класу Герасимюк Олег, Луцька ЗОШ І-ІІІ ст. № 16 Волинської області

учениця 6 класу Яцута Тетяна, Висоцька ЗОШ І-ІІІ ст. Рівненської області

учениця 6 класу Копчук-Кашецька Анна, Івано-Франківська ЗОШ І-ІІІ ст. «Католицька школа св. Василія Великого» Івано-Франківської обл.

учениця 6 класу Фатенко Лілія, НВК «ДНЗ — ЗОШ І-ІІІ ст. № 15» Черкаської області

учень 7 класу Кісляк Денис, ЗОШ І-ІІІ ст. смт Люблинець Ковельського району Волинської області

учениця 8 класу Зелінська Альбіна, Галущинська ЗОШ І-ІІ ст. Тернопільської області

Щиро вітаємо волинських переможців та учасників!!!

Сердечна вдячність творчим педагогам та невтомним організаторам!

 http://www.oa.edu.ua/ua/info/news/2015/26-04-01 

 

На Волині 2 квітня відбулося виїзне засідання Громадської ради з питань співпраці 

з Церквами та релігійними організаціями при Міністерстві освіти і науки УкраїниВиїзне засідання розпочалося в обласній раді із зустрічі членів Громадської ради з керівниками області та представниками Волинської Ради церков. Зустріч проходила під головуванням першого заступника голови Волинської обласної ради Олександра Пирожика, заступника голови обласної державної адміністрації Світлани Мишковець, голови Громадської ради з питань співпраці з Церквами та релігійними організаціями при Міносвіти і науки України Володимира Марущенка. У заході також узяли участь депутати депутати обласної ради Віталій Собко, Святослав Боруцький, Микола Давидюк. Учасники засідання ознайомилися з досвідом викладання предметів духовно-морального спрямування у Волинській області та викладання цих предметів для дітей з нехристиянських родин (іудеїв, мусульман). На базі дошкільного навчального закладу №40 міста Луцька відбулася презентація досвіду виховання дітей на основі християнських моральних цінностей. Також, відвідавши комунальний заклад «Луцький навчально-виховний комплекс № 9 Луцької міської ради», ознайомились і з методичними напрацюваннями учителів християнської етики міста. Спільно з педагогами та головою батьківського комітету міського методичного об’єднання вчителів християнської етики обговорено наступні питання: «Партнерство педагога, батьків, духовенства у вихованні християнських цінностей підростаючого покоління», «Роль курсу Основи християнської етики у духовно-моральному вихованні учнів».  

В обговоренні питань взяли участь: голова Громадської ради, Народний депутат України V-VI скликань Марущенко В. С.; заступник голови Громадської ради, завідувач відділу з питань етнонаціональної політики, релігій та закордонних українців департаменту гуманітарної політики Секретаріату Кабінету Міністрів України Решетніков Ю. Є.; секретар Громадської ради, референт Відділу зв’язків з державними органами влади в Україні Патріаршої курії Української греко-католицької церкви Сенчук О. В.; заступник Муфтія України (Духовне управління мусульман України) шейх Гафурі Рустам Фаніс ули; доктор педагогічних наук, декан гуманітарного факультету Національного університету «Острозька академія» Жуковський В. М.; головний спеціаліст департаменту загальної середньої та дошкільної освіти МОН України Євтушенко Р. І.; представники Української уніонної конференції церкви адвентистів сьомого дня Корчук В. І. та Української християнської євангельської церкви Крюков С. Л., директор Катехитично-педагогічного інституту Українського католицького університету Цюпа Луїза; представник духовного управління мусульман України Мухаммедов Абдуль-Карим

Під час «круглого столу» Олександр Пирожик і Світлана Мишковець вручили відзнаки та грошові премії переможцям і призерам II (обласного) туру Всеукраїнського конкурсу «Учитель року-2015 з предметів духовно-морального спрямування». Це зокрема: I місце Положевець Людмила Федорівна, учитель ЗОШ I-III ст. села Пульмо Шацького району. II місце Жовнір Олена Адамівна, ЗОШ I-II ст. села Підріччя Камінь-Каширського району; Пальчак Людмила Володимирівна, «НВК Колківська ЗОШ I-III ст.-ліцей». III місцеОктисюк Тетяна Іванівна, «НВК-ЗОШ І-ІІІ ст.-дитячий садок села Самари-Оріхові Ратнівського району; Пархомук Ганна Петрівна, Згоранська ЗОШ І-ІІІ ст. Любомльського району; Мірчук Інна Іванівна, ЗОШ І-ІІІ ст. села Овлочин Турійського району; Корецька Майя Вікторівна, ЗОШ І-ІІ ст. села Милятин Іваничівського району.

 За організацію навчального процесу морально-етичного виховання школярів, впровадження християнських моральний норм Почесними грамотами обласної ради нагородили також начальників районних управлінь освіти: Павлея Анатолія Дмитровича (Шацький р-н), Гаврилюка Олександра Оксентійовича (Маневицький р-н), Пася Віктора Івановича (Камінь-Каширський р-н), Жук Надію Андріївну (Іваничівський р-н).  Присутнім вручили також науково-методичні посібники «Досвід викладання предметів духовно-морального спрямування (на допомогу вчителю)», підготовлені фахівцями Волинського ІППО.

«Учитель року – 2015 з предметів духовно-морального спрямування» 

26-27 березня 2015 року в Національному університеті «Острозька академія» проходив Х Всеукраїнський фестиваль-конкурс «Учитель року з предметів духовно-морального спрямування». 

У ньому взяли участь вчителі з усієї України, які викладають такі предмети, як «Етика», «Основи християнської етики», «Християнська етика в українській культурі», «Етика: духовні засади», «Людина і світ», «Людина і суспільство». Організатори невипадково називають "Учитель року" фестивалем-конкурсом - тут не акцентують на призових місцях, наголошуючи натомість, що кожен з учасників уже є переможцем, адже не просто якісно виконує свою роботу й презентує педагогічні здобутки однодумцям, а й сіє добро в дитячі душі та має можливість збагатитись корисним досвідом колег. 

- Те, що ідея духовно-морального виховання молоді зародилася саме в нашому університеті ― не випадковість, а закономірність.  Адже саме «Острозька академія» колись стала на варті таких цінностей. Зараз ми досягли того, що предмети духовно-морального спрямування введені в навчальні плани в багатьох школах по всій Україні. Ми розробили підручники.  І їх утвердили. Проте нам би це не вдалося, якби не вчителі, які допомагали створювати підручники, надсилали свої плани уроків,  - прокоментував  ректор Національного університету «Острозька академія»  Ігор Пасічник. - Конкурс «Учитель року з предметів духовно-морального спрямування» має на меті привернути увагу українського суспільства до вихователя, вчителя, педагога, який викладає предмети духовно-морального спрямування, сприяти його професійному становленню, обміну досвідом, зростанню професійної майстерності, - говорить організатор конкурсу, доктор педагогічних наук, професор, декан гуманітарного факультету Національного університету «Острозька академія» Василь Жуковський.  

Тож учасники складали письмовий тест на знання Святого Письма, презентували фрагмент уроку з християнської етики, розв’язували ситуацію духовно-морального змісту. Крім того, для них влаштували майстер-класи.   У роботі журі Х Всеукраїнського фестивалю-конкурсу «Учитель року з предметів духовно-морального спрямування»

 взяли участь кандидат фізико-математичних наук, доцент, завідувач кафедри менеджменту освіти ВІППО  

М. О. Сташенко та ст. викладач кафедри О. В. Рудь. 

Волинських педагогів достойно представили фіналісти обласного етапу:  Положевець Людмила Федорівна (ЗОШ І-ІІІ ст. с. Пульмо Шацького р-ну);  Жовнір Олена Адамівна  (ЗОШ І-ІІ ст. с.Підріччя Камінь-Каширського р-ну);  Пальчук Людмила Володимирівна («НВК Колківська ЗОШ І-ІІІ ст.- ліцей»), Октисюк Тетяна Іванівна («НВК-ЗОШ І-ІІІ ст.-дитячий садок с. Самари-Оріхові Ратнівського району);  Мірчук Інна Іванівна (ЗОШ І-ІІІ ст. с. Овлочин Турійського р-ну). За результатами випробувань фахове журі обрало найкращих учителів  курсів духовно-морального спрямування України.

Серед них – ВОЛИНЯНИ: 

ІІ місце – Мірчук Інна Іванівна, та ІІІ місце – Жовнір Олена Адамівна!

(Наказ Про результати X Всеукраїнського фестивалю-конкурсу “Учитель року з предметів духовно-морального спрямування – 2015”).

Волинські фіналісти – учасники Всеукраїнського конкурсу вибороли грамоти за перемогу у різних номінаціях!  

Час розкидати камінь, час збирати.  І що посієш, те пожнеш невдовзі.

Бо має здатність все те проростати, що ти посієш на земній дорозі?

Посієш вітер – а прилине буря: з громами, градом, шквалом блискавиці.

Посієш сварку, а дозріє бійка.  Посієш докір - будуть сльози литись.

Ті урожаї завжди йдуть за нами.  Пильнуй яке насіння впало в землю.

Бо як упаде позад тебе жадність - пожнеш неспокій, старість невеселу.

Пускай по водах хліб свій, бо по часі, повернеться до тебе він з достатком,

І не ховай у скриню Божу частку.  Грошей чужих не смій собі тримати.

Посій любов – і проросте пошана. На ніжне слово обізветься ласка.

Посій добро - і зарубцюють рани, слова і руки відведуть напасті.

Посій мовчання - перемир'я буде. Ім'я твоє благословлять у Бозі,

А співчуття посієш – то до тебе пристане милосердя у дорозі.

Учусь я сіять. Сію і жнивую. І часто плачу від своїх обжинків.

Діла посію, а тоді жалкую. Слова посію - пожинаю вчинки.

Дай Боже сіять з мудрістю святою, щоб сльози на жнивах своїх не лити.

Щоб славні пожинати нагороди, щоб радістю Тебе, Господь, зустріти!!!

28 лютого  у Волинському інституті післядипломної педагогічної освіти відбувся фінальний етап  II (обласного) туру всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2015 з предметів духовно-морального спрямування».

До складу журі конкурсу увійшли:  Михайло Олександрович Сташенко, кандидат фізико-математичних наук, доцент, завідувач кафедри менеджменту освіти ВІППО; Євтодюк Антоніна Володимирівна, доцент кафедри філософії ЛНТУ, кандидат філософських наук, голова Волинської асоціації педагогів-християн; о. Андрій Ротченков, член координаційної робочої групи представників Волинської ради церков та працівників освіти;  Оксана Володимирівна Рудь, старший викладач кафедри менеджменту освіти ВІППО (голова журі); Світлана Петрівна Назарук, методист Старовижівського РМК, голова обласного методичного обʼєднання вчителів курсівдуховно-морального спрямування (відповідальний секретар журі). Після відбіркового етапу лауреатами конкурсу стали 7 педагогів навчальних закладів області. Саме вони, подвижники викладання курсів духовно-морального спрямування на Волині, цими вихідними ділилися досвідом роботи, проходили фінальні випробування, а фахове журі визначало переможця. Учасники писали тест на знання Біблії, а особисте знайомство із конкурсантами відбулося через проведення  дебатів: розвʼязання (запропонованих членами журі)  актуальних проблемних ситуацій учителями на духовно-моральну тематику. Учасники представляли майстер-клас елемента уроку та презентацію досвіду виховної роботи.  

Привітати переможця  і лауреатів прибув перший заступник голови Волинської обласної ради Олександр Веніамінович Пирожик, який наголосив на важливості плекання духовності учнівської молоді, особливо у наш складний час. Щирі слова підтримки заступника голови Волинської обласної ради, безсумніву, надихнули педагогів до подальших напрацювань. Олександр Веніамінович оголосив результати конкурсу: переможцем II (обласного) туру  всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2015 з предметів духовно-морального спрямування» стала Положевець Людмила Федорівна, учитель ЗОШ І-ІІІ ст. с. Пульмо Шацького р-ну. Друге місце розділили педагоги  Жовнір Олена Адамівна (ЗОШ І-ІІ ст. с.Підріччя Камінь-Каширського р-ну) та Пальчук Людмила Володимирівна («НВК Колківська ЗОШ І-ІІІ ст.- ліцей»). Третє місце вибороли: Октисюк Тетяна Іванівна, «НВК-ЗОШ І-ІІІ ст.-дитячий садок с. Самари-Оріхові Ратнівського району; Пархомук Ганна Петрівна,  Згоранська ЗОШ І-ІІІ ст. Любомльського району; Мірчук Інна Іванівна, ЗОШ І-ІІІ ст. с. Овлочин Турійського р-ну;  Корецька Майя Вікторівна, ЗОШ І-ІІ ст. с. Милятин Іваничівського р-ну.

Щиро вітаємо переможницю й усіх фіналістів!

У МОН відбулося засідання Громадської ради 

11 лютого у Міністерстві освіти і науки України відбулося перше у 2015 році засідання Громадської ради з питань співпраці  з Церквами та релігійними організаціями при МОН України.

У засіданні взяли участь представники церков, релігійних та громадських організацій, представники Міністерства та Інституту модернізації змісту  освіти. Відповідно до порядку денного засідання, члени Громадської ради обговорили питання плану діяльності на 2015 рік, розроблення порядку державного визнання документів про вищу духовну освіту, наукові ступені та вчені звання осіб, які на день набрання чинності цим законом здобули освіту, захистили дисертації на здобуття наукових ступенів та отримали вчені звання у вищих духовних навчальних закладах, статути (положення) яких зареєстровані у встановленому законодавством порядку; правового та інституційного забезпечення створення та діяльності аспірантури, докторантури та спеціалізованих вчених рад вищих духовних навчальних закладів і подальшого визнання присуджених ними наукових ступенів з наукових спеціальностей, що входять до галузі науки «Богослов’я»,  а також порядку присвоєння вчених звань науково-педагогічним працівникам вищих духовних навчальних закладів. Під час засідання Юрій Решетніков нагадав, що з метою підготовки пропозицій щодо підзаконних нормативних актів, передбачених прикінцевими та перехідними положеннями Закону України «Про вищу освіту»,  робочою групою  з представників Громадської ради з питань співпраці з Церквами та релігійними організаціями напрацьовано пропозиції щодо проекту Порядку затвердження рішень про присвоєння вчених звань у вищих духовних навчальних закладах. Він також підкреслив, що за час громадського обговорення та розміщення проекту на офіційному веб-сайті Міністерства освіти і науки ніяких суттєвих зауважень  не надходило.  За словами Юрія Решетнікова, сьогодні робоча група відчуває підтримку з боку Міністерства щодо дотримання інтересів релігійних організацій, і ця партнерська взаємодія впливає на результат роботи. Учасники засідання розглянули питання щодо створення та діяльності аспірантури, докторантури та спеціалізованих вчених рад вищих духовних навчальних закладів, а також наукових ступенів з наукових спеціальностей. Громадською радою прийнято рішення щодо перенесення спеціальності «Релігієвознавство» з галузі знань «Богослов’я» до галузі знань «Філософія» та передбачити у галузі знань «Богослов’я» єдину спеціальність.  Представниками ради також запропоновано створити робочу групу щодо підготовки паспорта спеціальностей. Члени Громадської ради з питань співпраці з Церквами та релігійними організаціями при МОН затвердили з доповненнями план діяльності на 2015 рік, схвалили проект Порядку державного визнання документів про вищу освіту. Учасники засідання також заслухали пропозицію щодо викладання курсів духовно-морального спрямування   у загальноосвітніх навчальних закладах країни та підготовки вчителів.За матеріалами офіційного веб-сайту МОН України

http://www.mon.gov.ua/ua/news/43881-u-mon-vidbulosya-zasidannya-gromadskoyi-radi-z-pitan-spivpratsi-z-tserkvami-ta-religiynimi-organizatsiyami-pri-mon

10 грудня 2014 року в Міністерстві освіти і науки відбулося останнє у 2014 році засідання Громадської ради з питань співпраці з Церквами та релігійними організаціями при МОН.  У засіданні взяли участь представники МОН України, юридичний радник Головного рабина м. Києва та України Геннадій Білорицький, заступник Голови Духовного управління мусульман України шейх Рустам Гафурі, заступник начальника управління освіти і науки Волинської обласної державної адміністрації Людмила Плахотна. Учасники засідання ознайомилися з досвідом викладання предметів духовно-морального спрямування у Волинській області, викладання цих предметів для дітей з нехристиянських родин (іудеїв, мусульман), заслухали звіт щодо діяльності робочої групи з розроблення проектів підзаконних нормативних актів, передбачених прикінцевими та перехідними положеннями Закону України «Про вищу освіту», підбили підсумки діяльності Громадської ради у 2014 році та розглянули план діяльності на 2015 рік. Під час засідання заступник начальника управління освіти і науки Волинської обласної державної адміністрації Людмила Плахотна поділилася досвідом викладання предметів духовно-морального спрямування. Члени ради ухвалили рішення щодо поширення досвіду роботи волинських педагогів через засоби масової інформації, а також у квітні запросити начальників обласних управлінь (департаментів) інших регіонів на виїзне засідання Громадської ради до Волині для ознайомлення з роботою колег. Учасники засідання також рекомендували духовним центрам (об’єднанням), церквам переглянути підручники, що містять інформацію на теми релігії, та звернутися до Міністерства освіти і науки у разі не коректного її викладання. У свою чергу, за рішенням Громадської ради з питань співпраці з Церквами та релігійними організаціями при МОН, Міністерство може надавати на рецензування представникам духовних центрів матеріали, що містять інформацію духовно-морального спрямування. Було обговорено напрацювання робочої групи з розроблення проектів підзаконних нормативних актів, передбачених прикінцевими та перехідними положеннями Закону України «Про вищу освіту», щодо питань визнання дипломів вищих духовних навчальних закладів. Громадська рада схвалила розроблений проект підзаконного акту в цілому та прийняла рішення доопрацювати його положення, врахувавши пропозиції членів ради. Зокрема, робоча група збереться наприкінці грудня для остаточного затвердження  проекту нормативного акту щодо визнання дипломів вищих духовних навчальних закладів. Громадська рада з питань співпраці з Церквами та релігійними організаціями при МОН визнала свою роботу за 2014 рік задовільною та прийняла рішення розмістити звітність на офіційному веб-сайті Міністерства. Також учасники затвердили план на наступний рік з можливістю внесення письмових пропозицій щодо його змісту. Наступне засідання Громадської ради відбудеться у лютому 2015 року та буде присвячено обговоренню питанням викладання курсів духовно-морального спрямування, присудження наукових ступенів з наукових спеціальностей, що входять до галузі науки «Богослов’я», а також порядку присвоєння вчених звань працівникам вищих духовних навчальних закладів.

5 листопада 2014 року у Міністерстві освіти і науки відбулося засідання Громадської ради з питань співпраці з Церквами та релігійними організаціями при МОН.  У засіданні взяли участь 32 представники церков, релігійних та громадських  організацій,    директор    департаменту   загальної  середньої та  дошкільної  освіти   Юрій Кононенко, представники Міністерства та Інституту інноваційних технологій та змісту освіти. Під час засідання директор  департаменту загальної середньої та дошкільної освіти МОН Юрій Кононенко зазначив, що всі питання, які обговорює Громадська рада з питань співпраці з Церквами та релігійними організаціями є надзвичайно важливими. За його словами, в цьому році Міністерство освіти і науки зробило великий крок у напрямку визнання необхідності курсів духовно-морального спрямування, також є навчальний план, де передбачено вивчення цих предметів. Юрій Кононенко запевнив членів Громадської ради, що всі пропозиції, які надходитимуть від ради та її представників, будуть обов’язково розглянуті й враховуватимуться МОН. «Міністерство з великою повагою ставиться до громадянських інститутів. Лише в активній співпраці  державних установ з громадськістю полягає успіх роботи», - підкреслив директор департаменту.     Відповідно до порядку денного засідання члени Громадської ради обговорили питання підготовки підзаконних нормативних актів, передбачених прикінцевими та перехідними положеннями Закону України «Про вищу освіту». Зокрема, Юрій Решетніков нагадав, що влітку ухвалено закон, у якому вперше в історії незалежної України в рамках освітянського законодавства визначено місце вищих духовних навчальних закладів, враховуючи їх особливості, й Законом «Про вищу освіту» надається можливість їх ліцензування та акредитації. Разом з тим, цей Закон в своїх кінцевих положеннях містить норми, які необхідно доопрацьовувати. За дорученнями Уряду Міністерство разом з Громадською радою з питань співпраці з Церквами та релігійними організаціями мають напрацювати пропозиції щодо підзаконних актів до першого лютого 2015 року. 

За результатами обговорень Громадською радою з питань співпраці з Церквами та релігійними організаціями створена робоча група з підготовки пропозицій щодо нормативних актів, передбачених прикінцевими та перехідними положеннями Закону України «Про вищу освіту», яка надасть свої пропозиції Міністерству освіти і науки до 15 грудня.   Під час засідання розглянуто питання стану викладання предметів духовно-морального спрямування та забезпечення підготовки, перепідготовки та вдосконалення викладачів цих курсів у 2014/2015 навчальному році.   Головний спеціаліст департаменту загальної середньої та дошкільної освіти МОН Раїса Євтушенко наголосила на важливості курсів духовно-морального спрямування у формуванні особистості учня та поділилася досвідом організації навчального процесу з урахуванням проведення цих курсів у школах  Волинської області.  Як повідомила Раїса Євтушенко, у Міністерстві приділяється значна увага викладанню курсів духовно-морального спрямування, в тому числі християнської етики, оскільки їх вивчення сприяє формуванню в дітей традиційних для України християнських цінностей.

      Перелік навчальних курсів цієї тематики розширився, й учні мають можливість вивчати такі предмети за вибором: «Християнська етика», «Християнська етика в українській культурі»,  «Біблійні історії», «Цікава Біблія». Члени Громадської ради з питань співпраці з Церквами та релігійними організаціями також висловили пропозицію щодо популяризації курсів духовно-морального спрямування у загальноосвітніх навчальних закладах.

За матеріалами офіційного веб-сайту МОН України http://www.mon.gov.ua/ua/news/39417-vidbulosya-zasidannya-gromadskoyi-radi-z-pitan-spivpratsi-z-tserkvami-ta-religiynimi-organizatsiyami-pri-mon

5 червня на базі Національного університету «Острозька академія» відбулося виїзне засідання Громадської ради з питань співпраці з Церквами та релігійними організаціями при Міністерстві освіти і науки України за участі директора Департаменту загальної середньої та дошкільної освіти МОН України Кононенка Юрія Григоровича, науковців, духовенства, педагогів-практиків. Голова Громадської ради Марущенко Володимир Станіславович, народний депутат VI скликання, зазначив, що виїзне засідання проходитиме в рамках науково-практичної конференції «Духовно-моральне виховання молодого покоління. Вітчизняний та зарубіжний досвід». Гостинно зустрічали учасників організатори: Пасічник Ігор Демидович, ректор Національного університету «Острозька академія», доктор психологічних наук, професор кафедри психолого-педагогічних дисциплін, академік Міжнародної Слов’янської Академії Наук та АН ВШ України, заслужений працівник народної освіти України, Герой України; Жуковський Василь Миколайович, доктор педагогічних наук, професор, декан гуманітарного факультету НУ «Острозька академія»; Власова Світлана Борисівна, співробітник науково-дослідної лабораторії християнської етики.  Волинську делегацію очолив перший заступник голови обласної ради Пирожик Олександр Веніамінович. У своєму виступі Олександр Веніамінович представив досвід співпраці місцевого самоврядування, громадськості, ЗНЗ та батьків у питанні становлення духовності молоді та запровадженні курсів духовно-морального спрямування у нашому краї. Євтодюк Антоніна Володимирівна, кандидат філософських наук, доцент кафедри філософії, політології та права Луцького НТУ, голова Волинської обласної громадської організації «Християнський рух за життя» акцентувала увагу на необхідності христоцентричного виховання особистості, а старший викладач кафедри педагогіки і психології Волинського інституту післядипломної педагогічної освіти Рудь Оксана Володимирівна, зупинилась на особливостях використання релігійного аспекту у ЗНЗ. Відбувся змістовний діалог представників Громадської ради з питань співпраці з Церквами та релігійними організаціями при Міністерстві освіти і науки України з директором Департаменту загальної середньої та дошкільної освіти МОН України Кононенком Юрієм Григоровичем, який ґрунтовно висвітлив рекомендації МОН та відповів на запитання учасників зустрічі. Під час засідання обговорили перспективами викладання предметів духовно-морального спрямування, результати проведення конкурсів «Юні знавці Біблії» та «Вчитель року з предметів духовно-морального спрямування»; підготовку педагогів до викладання зазначених курсів.  У форматі науково-практичної конференції «Духовно-моральне виховання молодого покоління. Вітчизняний та зарубіжний досвід» змістовними були доповіді та виступи знаних науковців та духовенства:  Сіданіч Ірини Леонідівни, кандидата педагогічних наук, доцента кафедри управління закладами педагогів вищої школи інституту менеджменту та психології ДВНЗ «Університет менеджменту освіти» НАПН України, м. Київ;  Решетинського Валерія Миколайовича, кандидата технічних наук, президента Міжнародної духовної академії, директора науково-дослідного інституту Ґенези життя та Всесвіту, єпископа Об’єднання української місіонерської церкви; Савчина Мирослава Васильовича, доктора психологічних наук, професора, завідувача кафедри психології Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка; Васяновича Григорія Петровича, доктора педагогічних наук, професора, директора Львівського науково-практичного центру Інституту професійно-технічної освіти НАПН України та представників інших регіонів України. 

Громадське обговорення на тему 

 «Проблеми, перспективи та оптимізація процесу викладання предметів 

духовно-морального спрямування у сучасній системі освіти України» 

Переглянути фото події

3 червня 2014 р. в овальній залі засідань облради відбулося громадське обговорення на тему «Проблеми, перспективи та оптимізація процесу викладання предметів духовно-морального спрямування в сучасній системі освіти України». Захід зініціювала голова Волинського обласного громадського обʼєднання «Християнський рух за життя» кандидат філософських наук, доцент ЛНТУ Антоніна Євтодюк. Представники християнських конфесій, громадських організацій та освітянські чиновники обговорили проблеми викладання у ЗНЗ Волинської області предметів духовно-морального спрямування.  

Думки сторін слухав і перший заступник голови обласної ради Олександр Пирожик.  Він, зокрема, зауважив, що нині є потреба акцентувати увагу суспільства на впровадженні та відстоюванні духовно-моральних цінностей на базі християнськго світогляду. На переконання пана Пирожика, християнське виховання має бути і суттєвою складовою інформаційної політики в країні. Тема громадського обговорення не стала предметом дискусії, бо присутні були одностайними в тому, що викладання зазначених курсів у школах потребує більш системного та серйозного підходу.   Позицію Міністерства освіти і науки України доніс до присутніх заступник начальника управління освіти Волинської обласної держадміністрації Юліан Таранчук, а познайомила зі статистикою охоплення учнів Волині цими предметами та проаналізувала стан їх викладання старший викладач кафедри педагогіки і психології Волинського інституту післядипломної педагогічної освіти Оксана Рудь.  Звучали думки, що такі уроки мають бути обов’язковими для відвідування, а не проводитися на варіативній основі. Нині ж діти відвідують заняття у випадку, коли батьки подають відповідну заяву керівництву освітнього закладу. Тим часом, в обласному управлінні освіти та науки б’ють на сполох, що таких заяв стає щороку менше і батьки, ігнуруючи курси основ християнської етики, обирають для своїх чад більш престижні, з їхньої точки зору, заняття. Практикуючий психолог Олена Звєрева вважає такі кроки батьків, як мінімум, помилковими і наполягає, що вихованню моральних цінностей потрібно надавати пріорітети в насиченому графіку дитячої зайнятості. Психолог радить батькам проаналізувати, скільки часу в їхніх дітей забирають комп’ютерні ігри, спілкування в соцмережах, телебачення. Голова обласного відділення Союзу українок Любов Ганейчук висловила думку, що окремі нинішні батьки й самі потребують духовного виховання, бо їхні ідеали сфомовані в часи «дикого атеїзму». Священики ж говорили про те, що нині бракує розуміння від влади у важливості викладння основ християнської етики в школах. Протоієрей УПЦ КП, депутат обласної ради Віталій Собко вважає, що високий рівень морального виховання є запорукою в майбуттньому суттєвої бюджетної економії на видатках для правоохоронної системи та сприятиме формуванню здорового суспільсьва. Він також нагадав про те, що облрада прийняла звернення Про вивчення предметів духовно-морального спрямування у загальноосвітніх закладах області , в якому зверталася до до Президента, Прем’єр-міністра та Голови Верховної Ради України щодо предметів духовно-морального спрямування у загальноосвітніх навчальних закладах, а також до батьків . Тим часом, на думку пана Собка це рішення обласної ради не виконується. Перший заступник голови облради Олександр Пирожик наполягає, щоб до сесійної зали було внесено проект рішення про забезпечення виконання позицій, про які йдеться у зверненні волиньради «Про вивчення предметів духовно-морального спрямування у загальноосвітніх закладах області». Протоієрей УПЦ Валентин Марчук пропонує при розгляді такого питання запросити до сесійного залу керівників християнських конфесій в області. Священик вважає, що їхні аргументи будуть найбільш переконливими для депутатів.  У підсумку учасники обговроення прийняли спільну резолюцію. 

РЕЗОЛЮЦІЯ громадського обговорення 

«Проблеми, перспективи та оптимізація процесу викладання предметів духовно-морального спрямування в сучасній системі освіти України»  Ми, учасники Громадського обговорення «Проблеми, перспективи та оптимізація процесу викладання предметів духовно-морального спрямування в сучасній системі освіти України», яке відбулося 3 червня 2014 року, усвідомлюючи відповідальність за долю сучасних і наступних поколінь перед Богом та Україною, розуміючи, що наявний стан викладання християнської є вкрай недостатнім кількісно та якісно, ПРОПОНУЄМО: 1. Налагодити просвітницьку роботу серед працівників системи освіти, включаючи чиновників обласного рівня, викладачів післядипломної освіти, керівників різних рівнів, директорів шкіл. Ця просвітницька робота повинна допомогти подолати залишки атеїстичного виховання. Багатьом освітянам та громадянам України необхідно «відкрити очі» на багатства християнської педагогіки в історії Україні та за кордоном. Це повинна бути спеціальна просвітницька програма із залученням ЗМІ, що знайомитиме з основами християнського світогляду, його філософськими та етичними основами, показувати їх практичний зв’язок із педагогікою та повсякденням. 2. Налагодити відповідну просвітницьку роботу серед батьків учнів дошкільних та середніх навчальних закладів. 3. Впровадити уроки християнської етики в інваріантну частину навчального плану дошкільних та середніх навчальних закладів. 4. Впровадити уроки християнської етики в школах Волині з 1 по 11 класи. 5. Систематизувати пропозиції щодо інтеграції духовно-морального виховання в сучасну систему освіти України, запропонувати їх на розгляд виїзного засідання Громадської ради з питань співпраці з Церквами та релігійними організаціями при Міністерстві освіти і науки України, яке відбудеться 5 червня 2014 року на базі Національного університету «Острозька академія». 6. Підготувати відповідні звернення до центральних органів влади — Президенту, Прем’єр-міністру, Голові Верховної Ради України, керівникам парламентських фракцій. 

Історія розвитку християнства на Україні

(до відзначення 1025-річчя 

хрещення Руси-України)

Фестиваль уроків

курсів духовно-морального спрямування

(конспекти уроків)

              

             

ВІТАЄМО З ПЕРЕМОГОЮ!!!

У Національному університеті  «Острозька академія» 

за підтримки Міністерства освіти і науки України та Українського Біблійного товариства відбулась VI Всеукраїнська олімпіада

«Юні знавці Біблії -2013».

 У VI Всеукраїнській олімпіаді «Юні знавці Біблії», яка відбулася 16-17 травня 2013 року в Національному університеті «Острозька академія», взяли участь 91 учень (дошкільнята та учні 1-8 класів) з 10 областей України: Волинської, Івано-Франків-ської, Київської, Львівської, Одеської, Рівненської, Тернопільської,  Хмельницької, Херсонської, Черкаської.Волинські учасники вибороли:  5-  перших   і   3 - других     місця на Всеукраїнських змаганнях.

                                                           3 клас

1 місце – Савчук  Ілля,   Луцька гімназія №21 імені Михайла Кравчука

                                                                  4 клас

2 місце – Ганюк  Ірина,   ЗОШ І-ІІІ ст. смт. Люблинець  Ковельського району

                                                                  5 клас

1 місце – Ганюк  Людмила,   ЗОШ І-ІІІ ст. смт. Люблинець  Ковельського району

2 місце – Журавська  Ірина,   Луцька гімназія №21 імені  Михайла Кравчука

                                                                6 клас

1 місце – Кісляк   Дарія,   ЗОШ І-ІІІ ст. смт. Люблинець  Ковельського району

                                                                7 клас

1 місце – Левчук   Артем,   ЗОШ І-ІІІ ст. смт. Люблинець  Ковельського району

                                                                8 клас

1 місце – Октисюк  Євгеній,    НВК «ЗОШ І – ІІІ ст. - дитсадок» с. Самари-Оріхові   Ратнівського району

2 місце – Свиріпа  Владислав,    ЗОШ І-ІІІ ст. смт. Люблинець  Ковельського району.

  Щиро вітаємо переможців та складаємо вдячність  батькам і педагогам, які готували наших учасників!

28-29 березня 2013 року у Національному університеті

 «Острозька академія» за підтримки Міністерства освіти і науки України та Українського Біблійного товариства відбувся VIIІ Всеукраїнський фестиваль-конкурс «Учитель року з предметів духовно-морального спрямування» для вихователів дошкільних закладів, вчителів загальноосвітніх шкіл, які викладають предмети духовно-морального спрямування та викладачів професійно-технічних і вищих навчальних закладів України  – усього  70 осіб із 11 областей України (Рівненська, Волинська, Тернопільська, Львівська, Чернігівська, Донецька, Черкаська, Вінницька, Харківська, Хмельницька, Київська). За словами учасників, конкурс «Учитель року з предметів духовно-морального спрямування» мав на меті привернути увагу українського суспільства до вихователя, вчителя, викладача, який викладає предмети духовно-морального спрямування, сприяти його професійному становленню, обміну досвідом, зростанню професійної майстерності. Волинську команду педагогів достойно представили переможці  ІІ (обласного) туру , що проходив26-27 січня  2013 року у Волинському інституті післядипломної   педагогічної освіти:  Олена Лук’янівна Прадійчук, учитель Люблинецької ЗОШ Ковельського району, Світлана Ярославівна Квік, учитель Кисилинської ЗОШ І-ІІ ст. Локачинського р-ну, Наталія  Луговська, учитель Борочиченської ЗОШ І-ІІІ ст. Горохівського р-ну, 

Тетяна Іванівна Октисюк, учитель Самари-Оріхівського НВК "ЗОШ І-ІІІ ст.-дитячий садок" і  Інна Іванівна Мірчук, педагог Овлочинської  ЗОШ  І-ІІІст. Турійського р-ну. 

Щиро дякуємо волинським вчителям, які продемонструвавши педагогічну майстерність і творчість, стали переможцями фестивалю-конкурсу, виборовши 

І місце - Олена Лук’янівна Прадійчук, 

ІІ місце - Інна Іванівна Мірчук!

Особливими відзнаками - грамотами "За риторичні здібності"

і "За новаторство" нагороджена Світлана Ярославівна Квік. Грамоти: "За кращу презентацію уроку християнської етики здобула Наталія Лук’янівна Луговська,  "За краще знання Святого Письма" - Тетяна Іванівна Октисюк.

У рамках фестивалю-конкурсу в Острозі  відбулося відкриття першого в Україні регіонального центру духовно-морального виховання.     

До структури Центру входять: школа духовного розвитку,  гурток духовного співу, просвітницький гурток “рівний-рівному” щодо  формування здорового способу життя,  екологічний гурток, туристично-краєзнавчий гурток, гурток декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва, батьківський лекторій. Діяльність  буде  спрямована   на: ознайомлення учнів із християнською морально-етичною, художньо-естетичною, національною, родинно-побутовою, екологічною, правовою, вітчизняною і світовою культурою; на розвиток індивідуальних здібностей і талантів вихованців та формування їх здорового способу життя; формування національної самосвідомості, інтелектуальної, моральної культури та культури спілкування вихованців.

У Центрі  будуть проводитися творчі заходи організаційно-педагогічного, національно-культурного та просвітницького характеру;   вивчатися вітчизняна і світова духовна спадщина;  розроблятимуться та впроваджуватимуться нові ефективні технології   соціалізації особистості,  її соціального захисту.

   Для реалізації завдань та досягнення своєї мети  Центр співпрацює з Академією, лабораторією превентивного виховання інституту проблем виховання АПН України, міжнародним фондом “Добро”,  Інститутом інноваційних технологій та змісту освіти Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України, відділом освіти Острозької рай. держадміністрації,  загально-освітніми та позашкільними навчальними закладами району та області.

                      Обласна конференція з обмі у досвідом роботи вчителів курсів морально-духовного спрямування

«До витоків духовності», приурочена відзначенню 1025-річчя Хрещення Русі

 16 травня у Волинському інституті післядип-ломної педагогічної освіти відбулась обласна конференція з обміну досвідом роботи вчителів курсів морально-духовного спрямування «До витоків духовності», приурочена відзначенню 1025-річчя Хрещення Русі.   У роботі конференції взяли участь вчителі основ християнської етики, курсу «Християнська етика в українській культурі», психологи, педагоги-організатори, методисти відділів (управлінь) освіти, батьки, громадськість. Зі вступним словом про вагомість становлення духовності особистості та про роль християнства в історії України до учасників звернувся ректор ВІППО Михайло Олександрович Сташенко. Родзинкою заходу стала художньо-мистецька презентація творчого доробку, зрошеного благодатним джерелом віри, літературного редактора ВІППО Віктора Івановича Гребенюка. Це книги, що вийшли в 2011-2012 рр. у єпархіальному видавничому відділі «Ключі»: поетичний епос «Діяння небожителів», «Акафіст Пресвятій Богородиці перед Її іконою „Нерушима Стіна“», збірка новел «Тетрамерон». Представляючи багатолітню працю, виступаючі високо оцінили майстерність і талант автора. Щедрими на добрі слова були ректор інституту Михайло Сташенко та голова інформаційно-видавничого центру єпархії протоієрей Віталій Собко.

Отець розкрив літератора псевдонім — Брат Віктор і закликав усіх прочитати ці книги, а перечитавши — передати іншим. Цим поширюватиметься християнське слово, що є неоціненним благом. Запрошені змогли прослухати уривки з творів як у виконанні автора, так і з відео- та аудіозаписів. А кліросний хор кафедрального Троїцького собору представив фрагменти з акафіста в концертному виконанні. Особливістю презентації стала прем’єра міні-вистави народного аматорського театру-студії «ГаРмИдЕр» Луцького районного будинку культури за новелою Брата Віктора «Крижем». Жваве обговорення побаченого, черга до автора за автографами на книгах свідчать, що на наших теренах з’явився автор, якого давно чекала Україна.

 Продовженням роботи конференції став плідний обмін формами і методами роботи на уроках курсів морально-духовного спрямування.    Свій багатий досвід представили кращі педагоги області:

С. П. Назарук, голова обласного методичного об’єднання вчителів курсів духовно-морального спрямування;

Н. В. Шпалерчук, учитель основ християнської етики Луцької гімназії № 21 імені Михайла Кравчука, переможець Всеукраїнського конкурсу «Учитель року — 2010»;

О. Л. Прадійчук, учитель основ християнської етики Люблинецької ЗОШ І-ІІІ ст. Ковельського району, переможець Всеукраїнського конкурсу «Учитель року — 2010»;

М. К. Дейна, учитель основ християнської етики НВК № 3 м. Ківерці.

 На завершення роботи О. В. Рудь, старший викладач кафедри педагогіки і психології ВІППО, провела круглий стіл за участі методистів рай(міськ) методичних кабінетів області: «Викладання курсів морально-духовного спрямування в області: стан, проблеми, перспективи», який підкреслив небайдужість учасників та значимість цих предметів для становлення особистості й майбутнього України.                                                  

           О. В. Рудь, старший викладач кафедри педагогіки і психології ВІППО

Презентація книг Брата Віктора_(360p).avi

                                                  ВІТАЄМО ПЕРЕМОЖЦІВ!!!

29-30 березня 2012 р. у Національному університеті  «Острозька академія» за підтримки Міністерства освіти і науки України та Українського Біблійного товариства відбулась V Всеукраїнська олімпіада «Юнізнавці Біблії- 2012».

     В олімпіаді взяло участь 128 учнів 1-11 класів загальноосвітніх шкіл з 14 областей України: Волинської, Дніпропетровської, Закарпатської, Запорізької, Івано-Франківської, Луганської, Львівської, Одеської, Рівненської, Сумської, Тернопільської, Харківської, Хмельницької, Черкаської. Волинські учасники вибороли: 3 -  перших,   2 - других, та     4 - третіх  місця на Всеукраїнських змаганнях.

                                                             2 клас

1 місце   –    Савчук  Ілля,     Луцька гімназія №21 імені Михайла Кравчука

                                                             3 клас

3 місце   –    Попович Тетяна,     Нововолинська гімназія

                                                             5 клас

2 місце   –   Ротченкова  Анастасія,    Луцька гімназія №4

3 місце   –   Савчук Сергій,     Луцька гімназія ім.М.Кравчука

                                                            6 клас

1 місце   –   Демчук  Мирослав,   Нововолинська ЗОШ І-ІІІ ст. №6

3 місце  –    Дігалевич   Юлія,   ЗОШ №17   м.  Луцьк,    та     Левчук Артем,   Люблинецька  ЗОШ І-ІІІст.,   Ковельський р-н                                                                                                                        7 клас

1 місце  –  Свиріпа Владислав, Люблинецька ЗОШ І-ІІІст., Ковельський район

                                                            11 клас

2 місце  –  Волощук Анастасія, «Школа-гімназія» м.Ківерці

                 Щиро вітаємо переможців та складаємо вдячність  батькам і педагогам, які готували наших учасників! Дякуємо за участь!

Волинські учителі взяли участь   у Всеукраїнському фестивалі-конкурсі “Учитель  року  з  предметів  духовно-морального  спрямування -2012”, що проходив у НУ  "Острозька академія" 24-25 лютого 2012 р.

  відео                             

Щиро дякуємо волинським учасникам

 Пемпко Тетяні Миколаївні

учителю Нововолинської ЗОШ №6  та 

Лич Світлані Петрівні, вчителю Угринівської ЗОШ Горохівського р-ну 

за достойне  представлення досвіду та педагогічної майстерності на всеукраїнському конкурсі!