Проєкти Еразмус+
«Дошкільна освіта в умовах зеленого середовища: синергія європейських практик і українських традицій»
(Project: 101085248 — PEGEU — ERASMUS-JMO-2022-HEI-TCH-RSCH ).
Координатор – док.філос. (PhD), ст.виклад. Колеснік К.А.,
група забезпечення: док.пед.наук, проф. Іщенко Л.М., канд.пед.наук, доц. Коваль Т.В., канд.пед.наук, доц. Жовнич О.В., канд.пед.наук, доц. Пахальчук Н.О,
док.філос. (PhD), доцент Стахова І.А.
Мета проєкту передбачає підвищення компетентності педагогів, теоретичну та практичну підготовку студентів до організації роботи з дітьми дошкільного віку в умовах зеленого середовища в поєднанні з передовим досвідом Європи та українських традицій; поширення євроінтеграційних форм, методів, прийомів, європейських підходів до роботи з дошкільниками в природі. Проєкт «Зелене середовище» розглядається як здорові безпечні умови в природному нетоксичному середовищі для забезпечення благополуччя дітей дошкільного віку, психологічного та емоційного благополуччя, розвитку здібностей і талантів, формування відповідних компетенцій. В основу проєкту покладено досвід європейських країн з організації дошкільної освіти в умовах лісу («лісові дитсадки»). Реалізація: 2022-2025.
«Екологічна освіта дітей дошкільного та молодшого шкільного віку: європейський підхід» (Project: 101085524 — EcoEdEU — ERASMUS-JMO-2022-HEI-TCH-RSCH).
Координатор – док.філос. (PhD), доц. Стахова І.А., група забезпечення: канд.пед.наук, доц. Казьмірчук Н.С., канд.пед.наук, доц. Баюрко Н.В., асист Карук І.В.
Основною метою проєкту є підготовка майбутніх педагогів до теоретико-методичних основ організації процесу екологічного виховання дошкільників та молодших школярів на основі Європейський досвід. Цілі проєкту: популяризувати європейський досвід екологічної освіти; розширювати еколого-природничий світогляд населення; виховувати гуманно свідоме покоління, здатне подолати екологічну кризу; стимулювати майбутніх учителів та сучасних педагогів до впровадження європейського досвіду екологічного виховання підростаючого покоління; нести відповідальність за стан навколишнього природного середовища, дотримання морально-етичних норм і правил поведінки в навколишньому природному середовищі; налагодити співпрацю між ЄС та Україною у сфері освіти та екологічної політики.
Реалізація: 2022-2025.
«Соціальна інтеграція дітей з особливими потребами у середовищі різноманіття та інклюзії: європейські підходи» (Project: 101085267 — SEEDUE4UA — ERASMUS-JMO-2022-HEI-TCH-RSCH).
Координатор – канд.пед.наук, доц. Колосова О.В., група забезпечення: канд.пед.наук, доц. Давидюк М.О., канд.пед.наук, доц. Саранча І.Г., канд.юрид.наук, доц. Кронівець Т.М., док.філос. (PhD), ст.виклад. Бондар Ю.В., канд.пед.наук, ст..виклад. Хіля А.В).
Мета проєкту: запровадити досвід ЄС у підготовці фахівців для роботи з закладами освіти та в регіональному розрізі створити інклюзивне середовище, сприятливе для успішної соціальної інтеграції дітей з особливими освітніми потребами, розвитку громадянської, особистісної та соціальної компетентності. Реалізація: 2022-2025.
Координатори конференції:
+38 0979344877 – Кривошея Тетяна Михайлівна – кандидат педагогічних наук, доцент, завідувачка кафедри дошкільної освіти ВДПУ імені Михайла Коцюбинського.
+38 0678772783 – Колосова Олена Вікторівна – кандидат педагогічних наук, заступник декана з наукової роботи факультету дошкільної і початкової освіти імені Валентини Волошиної ВДПУ імені Михайла Коцюбинського.
+380 688340096 – Мнишенко Катерина Володимирівна, доктор філософії (PhD), асистент кафедри дошкільної освіти ВДПУ імені Михайла Коцюбинського.