Проєкти Еразмус+

На факультеті дошкільної і початкової освіти імені Валентини Волошиної реалізуються 4 міжнародні проєкти програми Erasmus+ модуля Жан Моне:

     «Підготовка майбутніх педагогів до розвитку soft skills дітей дошкільного та молодшого шкільного віку засобами театралізованої діяльності» (проєкт 620252-EPP-1-2020-1-UA-EPPJMO-MODULE

    Координатор – канд.пед.наук, доц. Жовнич О.В.; група забезпечення: канд.пед.наук, доц. Демченко О.П., канд.пед.наук, доц. Казьмірчук Н.С., канд.пед.наук, доц. Барановська І.Г., док.філос. (PhD), ст.виклад. Стахова І.А., док.філос. (PhD), асист Подорожній В.Г.). 

  Мета проєкту полягає в забезпеченні теоретичної та практичної підготовки майбутніх вихователів закладів дошкільної освіти та вчителів початкових класів до використання театралізованої діяльності для розвитку soft skills різних категорій дітей та змістовної організації їхньої дозвіллєвої діяльності з урахуванням досвіду західноєвропейських педагогічних  концепцій.

Реалізація: 2020-2023

Координатор – док.філос. (PhD), ст.виклад. Колеснік К.А., група забезпечення: док.пед.наук, проф. Крутій К.Л., канд.пед.наук, доц. Демченко О.П., канд.пед.наук, доц. Голюк О. А., канд.пед.наук, доц. Пахальчук Н.О, док.філос. (PhD), ст.виклад. Стахова І.А. 

Мета проєкту передбачає підвищення компетентності педагогів, теоретичну та практичну підготовку студентів до організації роботи з дітьми дошкільного віку в умовах зеленого середовища в поєднанні з передовим досвідом Європи та українських традицій; поширення євроінтеграційних форм, методів, прийомів, європейських підходів до роботи з дошкільниками в природі. Проєкт «Зелене середовище» розглядається як здорові безпечні умови в природному нетоксичному середовищі для забезпечення благополуччя дітей дошкільного віку, психологічного та емоційного благополуччя, розвитку здібностей і талантів, формування відповідних компетенцій. В основу проєкту покладено досвід європейських країн з організації дошкільної освіти в умовах лісу («лісові дитсадки»).

    Реалізація: 2022-2025

Координатор – канд.пед.наук, доц. Колосова О.В., група забезпечення: канд.пед.наук, доц. Демченко О.П., канд.пед.наук, доц. Саранча І.Г., канд.юрид.наук, доц. Кронівець Т.М., асист. Пилипенко Я.Р., канд.пед.наук, ст..виклад. Хіля А.В). 

Мета проєкту: запровадити досвід ЄС у підготовці фахівців для роботи з закладами освіти та в регіональному розрізі створити інклюзивне середовище, сприятливе для успішної соціальної інтеграції дітей з особливими освітніми потребами, розвитку громадянської, особистісної та соціальної компетентності.

Реалізація: 2022-2025

Координатор – док.філос. (PhD), ст.виклад. Стахова І.А., група забезпечення: канд.пед.наук, доц. Грошовенко О.П., канд.пед.наук, доц. Баюрко Н.В., асист Карук І.В. Основною метою проєкту є підготовка майбутніх педагогів до теоретико-методичних основ організації процесу екологічного виховання дошкільників та молодших школярів на основі Європейський досвід. 

Цілі проєкту: популяризувати європейський досвід екологічної освіти; розширювати еколого-природничий світогляд населення; виховувати гуманно свідоме покоління, здатне подолати екологічну кризу; стимулювати майбутніх учителів та сучасних педагогів до впровадження європейського досвіду екологічного виховання підростаючого покоління; нести відповідальність за стан навколишнього природного середовища, дотримання морально-етичних норм і правил поведінки в навколишньому природному середовищі; налагодити співпрацю між ЄС та Україною у сфері освіти та екологічної політики.

Реалізація: 2022-2025

У межах усіх факультетських проєктів організовуються різні активності: тренінги для студентів, вебінари, хакатони і науково-практичні конференції, акції, челенджі тощо.

У ході реалізації проєктів  заплановано проведення діагностичних досліджень, систематичного моніторингу перебігу та оцінки їхніх результатів, які будуть висвітлюватися на науково-практичних конференціях та в публікаціях.