Шкільні новини

Чорнобиль- біль і скорбота України

    26 квітня 2024 року у  Зуївцівській гімназії пройшла година спілкування присвячена 38 річниці аварії на ЧАЕС - "Чорнобиль- біль і скорбота України". У заході взяли участь учні 5-11 класів. Було згадано події тих страшних днів. Обговорено наслідки тієї страшної події, яка "прокотилася" чорним колесом Україною.  Розглянули  сучасний стан ЧАЕС в умовах війни. Учні 5 класу виконали патріотичну пісню "Станемо ми дружно крокувати" та учні 9, 8, 6 класів  -  танець "Незламна".


На базі Зуївцівської гімназії діє пункт незламності

    У приміщенні Зуївцівської гімназії розташований пункт незламності, який на випадок блекауту готовий прийняти понад 100 осіб.

  Із метою створення умов для тривалого перебування мешканців громади у разі можливих тривалих перебоїв з постачанням тепла, електроенергії пункт відповідно до вимог укомплектований дизельним електрогенератором.

  Це забезпечить присутніх тут людей зв’язком, доступом до мережі інтернет, теплою водою. У пункті незламності є достатня кількість розеток для заряджання гаджетів. Для обігріву приміщення  встановлено електричний  конвектор.

   До переліку наявного забезпечення входять запас питної і технічної води, продукти харчування, засоби гігієни, аптечка для надання першої допомоги. Створено умови для перебування дітей, обладнано дитячий куточок. У разі необхідності у пункті незламності оперативно буде забезпечено місцями для лежання і сну. Вхід до пункту незламності обладнаний пандусом.


Творчий конкурс "Політика для початківців"

Екосистема «MRIYA»


Дякуємо за можливість EdCamp Ukraine  Save the Children Northern Ireland  #EDUCATIONCANNOTWAIT  #УІРО #ОСВІТНІЙОМБУДСМЕНУКРАЇНИ #GLOBAIDIGNITYUkraine #ДЕНЬГІДНОСТІ2022 #ГІДНІСТЬ  і незважаючи на всі труднощі сьогодення, нам вдалося взяти  участь у     заході,  використовуючи нетрадиційні форми роботи.

«Бій за майбутнє»

Інформаційні матеріали до Дня пам'яті Героїв Крут–2023

29 січня в Україні відзначають річницю бою під Крутами, який для Українського народу став символом героїзму та самопожертви молодого покоління в боротьбі за незалежність, прикладом для сучасних захисників України, як успішно боротися проти численного ворога.

  Тоді, 105 років тому, українські вояки й добровольці зупинили на кілька днів наступ більшовиків на Київ. У той час в Бересті тривали переговори між Українською Народною Республікою та країнами Четверного союзу щодо мирного договору. 9 лютого 1918 року його підписали. Цей документ визнав незалежність Української Народної Республіки і став підставою для надання військової допомоги Україні у відбитті російської агресії. 

  Сьогодні на захист України стали тисячі українців, які ще вчора були мирними людьми: вчителі, студенти, менеджери, бізнесмени, історики, співаки. Щира вдячність усім, хто нині виборює нашу перемогу, право жити у вільній країні на своїй землі.  

  Попри те, що за 100 років не змінився ні ворог, ні його методи війни, ми маємо реальний шанс завершити цю боротьбу. Бо наше суспільство зробило свій вибір на користь вільного демократичного розвитку власної держави. Й готове цей вибір захищати, кожен на своєму фронті – воєнному, волонтерському, історичному. 

  Під Крутами загинуло, за різними оцінками, 70–100 українських оборонців. Сьогоднi вiдомi прiзвища 20 з них. Це студенти Народного унiверситету Олександр Шерстюк, Ісидор Пурик, Борозенко-Конончук, Головащук, Чижов, Сiрик, Омельченко (сотник); студенти Київського університету святого Володимира Олександр Попович, Володимир Шульгин, Микола Лизогуб, Божко-Божинський, Дмитренко, Андрiїв; гiмназисти 2-ї Кирило-Мефодiївської гiмназiї Андрiй Соколовський, Євген Тернавський, Володимир Гнаткевич, Григiр Пiпський, Іван Сорокевич, Павло Кольченко (прапорщик), Микола Ганкевич.

  Корисні посилання: Перші кіборги. До річниці бою під Крутами. Інформаційні матеріали: https://bit.ly/3Hd1fGX

Інфографіка «Крути – бій за майбутнє»: https://bit.ly/3HfYbuz

Схема бою під Крутами, що подавалася в праці Аверкія Гончаренка: https://bit.ly/3iTgyw7

Про Крути з першоджерел

https://old.uinp.gov.ua/news/pro-kruti-z-pershodzherel-0

Інформаційні матеріали 

до Дня Соборності України–2023

та 105-ої річниці проголошення незалежності Української Народної Республіки

      Щороку 22 січня у день проголошення Акта Злуки Української Народної Республіки (далі  – УНР) та Західноукраїнської Народної Республіки  (далі – ЗУНР) Україна відзначає День Соборності. Офіційно це свято встановлено Указом Президента України «Про День соборності України» від 21 січня 1999 року № 42.

   24 серпня 1991 року позачергова сесія Верховної Ради УРСР ухвалила Акт проголошення незалежності України. Його підтримали українці на Всеукраїнському референдумі 1 грудня 1991 року. Втім, історики цілком справедливо відзначають, що 24 серпня 1991-го насправді відбулося відновлення державної незалежності України. Вперше у XX столітті її проголосила Українська Центральна Рада 22 січня 1918 року IV Універсалом. А за рік (22 січня 1919 року) на Софійському майдані в Києві сталася не менш вагома подія – об’єднання в одну державу Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки. Через невдачу Української революції 1917–1921 років державність зберегти не вдалося. Як наслідок, у XX столітті українці змушені були кількаразово відновлювати її в боротьбі. 

  22 січня ми згадуємо дві рівнозначні за вагою події української історії: проголошення незалежності Української Народної Республіки й Акт Злуки українських земель. 

  105 років тому – 22 січня 1918 року – Українська Народна Республіка  проголосила незалежність і боролася за право бути “самостійною, ні від кого незалежною, вільною, суверенною державою українського народу”. Цей факт абсолютно руйнує твердження російської пропаганди, буцімто Українська держава ніколи не існувала, її вигадали більшовики.

  22 січня 1918 року вперше у XX столітті українці проголосили незалежність власної держави – Української Народної Республіки. 24 серпня 1991 року відбулося її відновлення.

  Ідея соборності була і залишається базовою національною цінністю українців. А нині вона є ще обов’язковою передумовою успіху нашого спротиву зовнішній агресії. 

 Сьогодні Соборність для України – деокупація всіх територій України, захоплених ворогом, відновлення єдності із Донеччиною, Луганщиною та Кримом.

Корисні посилання:  Інтернет-банери до Дня Соборності: 

https://mega.nz/folder/RwwWHCBB#tS4BkMEP5zy6YCJNz5wJpw

Відеоролик «Разом з власної волі з 1919 році»: https://mega.

nz/folder/pwQ0kZJa#w1qzRCHl4eT0BC5_45SYBQ

Інформаційні матеріали до 100-річчя проголошення незалежності Української Народної Республіки:  http://unr.uinp.gov.ua/metodichni-materiali/metodichni-materiali/informatsiyni-materiali-do-100-richchya-progoloshennya-nezalezhnosti-ukrainskoi-narodnoi-respubliki-2018-rik

Відеоісторія «Українська революція 1917-21 років. Як творилася держава»:https://uinp.gov.ua/informaciyni-materialy/vchytelyam/videolekciyi/cykl-vchymo-istoriyu/ukrayinska-revolyuciya-1917-21-rokiv-yak-tvorylasya-derzhava

ЕКОЛОГІЧНА АКЦІЯ "ЗБЕРЕЖИ ЯЛИНКУ".

   Екологічну акцію "Збережи ялинку " провели у Зуївцівській гімназії напередодні Нового року. Вона  запобігає вирубці молодих хвойних дерев. 

    Учні виготовили  новорічні композиції із різноманітних матеріалів. Чудова фантазія, уява та творчістю не мали меж. 

       Створити відчуття свята можна й без знищення дерев. 

      У такий креативний спосіб учні зрозуміли, що любов до природи є запорукою чистого довкілля та безпечного майбутнього. 

                               Класоводи початкових  класів Зуївцівської гімназії.

РАЗОМ ДО  ПЕРЕМОГИ!

     Учні Зуївцівської гімназії  взяли участь у конкурсі дитячих малюнків "Зі святом, захисники !".  Мета конкурсу - морально підтримати українських воїнів за допомогою дитячих творчих робіт. Усі малюнки будуть передані нашим захисникам.

 Переможці конкурсу: Бахмат Іван, Дем'яненко Юрій, Лаврова Анна, Коломієць Ольга, Киричок Костянтин, Кукулевський Антон, Дяденко Микола, Мельник Володимир, Карпова Діана отримали  грамоти.

                                                                                                                       Соляник К.М. класовод 2 класу.

Інформація про діяльність Консультаційного центру Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини

 

Консультаційний центр надає підтримку громадянам України  у режимі онлайн та офлайн щодо:

 

Тут ви можете повідомити:

 

В режимі онлайн:

0800-50-17-20 (безкоштовно)

044-299-74-08 (для дзвінків із-за кордону)

hotline@ombudsman.gov.ua

 

В режимі офлайн під час особистого звернення:

понеділок - четвер з 9:00-13:00, 13:45-18:00

пʼятниця з 9:00-13:00, 13:45-17:00,

вихідні дні субота, неділя

Адреса: 01008, м. Київ, вул. Інститутська, 21/8

 

Додатково надаємо консультації:

через портал «Діти війни» —  сайт: https://childrenofwar.gov.ua/

 


    До відзначення 300-річчя від дня  народження Григорія Сковороди

З нагоди відзначення 300-річчя від дня народження видатного українця, уродженця Полтавщини – мандрівного філософа-містика, богослова, поета, педагога Григорія Савича Сковороди Департамент освіти і науки облвійськадміністрації інформує про проведення обласного конкурсу „Не шукай щастя за морями” із створення соціальної реклами (відео, банерів, анімацій тощо) серед учнів закладів загальної середньої та професійної (професійно-технічної) освіти, який відбудеться 25 листопада  2022 року.

Пропонуємо долучитися до участі у зазначеному конкурсі.

За детальною інформацією щодо проведення конкурсу звертатися  до Ланевської Тетяни Юріївни, методиста Полтавської академії неперервної освіти ім. М.В. Остроградського, за тел. (066)3643077.

Незалежність України – маяк свободи

      24 серпня Україна відзначає найбільше державне свято – День Незалежності. Воно встановлене на честь виняткової історичної події – ухвалення у 1991 році Верховною Радою Української РСР Акта проголошення незалежності України. Цей документ увінчав тисячолітні прагнення Українського народу мати власну суверенну державу і самостійно визначати свою долю.

Для українців свобода і гідність завжди були основоположними цінностями. Вони спонукали до боротьби за незалежність. У ХХ столітті наш народ декілька разів здобував державність. Тому правильно вважати, що 24 серпня 1991 року Україна відновила незалежність. Важливим кроком до повернення історичної справедливості стало прийняття 16 липня 1990 року Декларації про державний суверенітет України. Тоді Верховна Рада УРСР підтримала прагнення народу ліквідувати політичну та економічну залежність від московського центру і розбудовувати самостійну державу, відроджувати національну культуру, історичну пам’ять.

Акт про державну незалежність 24 серпня 1991 року спирався на Декларацію про суверенітет. А результати Всеукраїнського референдуму 1 грудня 1991 року стали найпереконливішим підтвердженням волі народу.

Постання суверенної України відіграло вирішальну роль у розпаді СРСР, остаточному руйнуванні комуністичної тоталітарної системи імперського типу. Це стало початком нового етапу розвитку демократичної сучасної Української держави.

Незалежність України – запорука вільного розвитку держав і народів Європи і головна перешкода для російського імперіалізму, який намагається політично, економічно та духовно поглинути Україну. Нині в умовах агресії з боку Росії ми продовжуємо боротьбу за власну свободу та незалежність.

Сьогодні Україна ефективно стримує російський збройний напад завдяки зусиллям на військовому, дипломатичному, інформаційному фронтах, а також потужній міжнародній допомозі. Ми боротимемося до звільнення від окупанта останнього сантиметра української землі. Тож наше суспільство має консолідуватися для перемоги над агресором та розбудови держави як демократичної правової країни в сім’ї європейських народів.

Україна вдячна світовим партнерам за підтримку нашої боротьби і  розумінню, що від нашої перемоги в цій війні залежить також майбутнє Європи. Адже Російська Федерація не обмежиться Україною. Вона відкрито заявляє, що її мета – Євразія від Владивостока до Лісабона. Якщо російську армію не зупинити зараз, війна рано чи пізно прийде в кожен європейський дім. Але разом ми здатні зупинити агресора і зберегти мир, свободу та демократичний світ.

Про День Державного Прапора України

На вшанування багатовікової історії українського державотворення, державної символіки незалежної України та з метою виховання поваги   громадян до державних символів Указом Президента України від 23 серпня 2004 року № 987 встановлено День Державного Прапора України, який відзначається щорічно 23 серпня. Державний Прапор є одним із державних символів країни, відбиває національні традиції, ідентифікуючи певну територію.

Ще до християнізації Русі жовто-блакитні барви символізували Київську Державу. Майже всі герби міст Київщини й України обрамлялися жовтоблакитними кольорами. З XVIII століття полкові й сотенні козацькі прапори Війська Запорозького виробляли з блакитного полотнища, на якому жовтою фарбою наносили хрест, зорі, зброю, постаті святих.

Утвердження синьо-жовтого поєднання як українських національних кольорів відбулося під час європейської “весни народів”. Уперше такий прапор замайорів у червні 1848 року на міській ратуші Львова. Відтоді полотнища в національних кольорах використовували під час Шевченківських та інших свят у Галичині, Буковині та Закарпатті.

На Наддніпрянщині це стало можливим після революції 1905–1907 років. Із падінням царату ті барви були вже загальновизнаною українською символікою. 25 березня 1917 року під синьо-жовтими прапорами відбулася 25тисячна маніфестація солдатів-українців і студентської молоді в Петрограді, а 29 березня в Києві під час Свята свободи українські солдати йшли окремою колоною під національними прапорами.

31 березня учасники Українських зборів у Чернігові встановили український прапор і виконали “Ще не вмерла Україна”. 1 квітня в Києві з ініціативи Центральної Ради відбулася понад 100-тисячна маніфестація, на якій тисячі солдат-українців Київського гарнізону несли синьо-жовті знамена з написами: “Вільна Україна”, “Вічна пам’ять борцям за волю”, “Війна до перемоги”. У Харкові, Полтаві, Катеринославі та інших містах України і за її межами відбулися подібні акції під синьо-жовтими прапорами. Влітку 1917-го під цим прапором вирушав на фронт перший український підрозділ – полк імені гетьмана Богдана Хмельницького. Тоді ж частина кораблів Чорноморського флоту підняла українські прапори. Вперше – на есмінці “Завидний” з ініціативи керівника української ради корабля Івана Прокоповича.

Офіційно стяг затвердили 27 січня 1918 року в Тимчасовому законі про флот УНР. 29 квітня на есмінцях і лінкорах, що базувалися у Севастополі, підняли українські прапори. Флагманський корабель “Георгій Побідоносець” подав сигнал про підняття стяга над українським Чорноморським флотом.

За гетьмана Павла Скоропадського на блакитно-жовтій основі формувалися різні службові штандарти. 16 липня гетьман затвердив військовий прапор Української Держави. 13 листопада 1918 року Українська Національна Рада у Львові проголосила державним прапором Західноукраїнської Народної республіки синьо-жовтий стяг. За УНР Директорії також використовувався прапор у синьо-жовтих барвах.



28 липня - День Української Державності 

        28 липня Україна щорічно відзначає День Української Державності, встановлений Указом Президента України від 24 серпня 2021 року № 423 з метою утвердження понад тисячолітніх традицій українського державотворення, яке корінням сягає часів заснування міста Києва та розквітло за князювання Володимира Великого.

      День Української Державності запроваджений на утвердження спадкоємності понад тисячолітньої історії українського державотворення, а також для протидії російській дезінформації та історичним фейкам про буцімто єдність походження українського та російського народів.

Історія українського державотворення засвідчується першими згадками про заснування столиці Давньоруської держави – міста Києва та подіями, пов’язаними з діяльністю князя Київського Володимира. У 988 році він прийняв християнство як державну монорелігію, що стало для України цивілізаційним вибором. Християнство сприяло піднесенню культури, освіти, дало поштовх розвитку кириличної писемності. Давня Русь успішно долучилася до загальноєвропейського культурно-релігійного простору. Її державотворчі традиції продовжили, зокрема, Галицько-Волинське князівство, Українська козацька держава, Українська Народна Республіка, Західноукраїнська Народна Республіка, Українська Держава гетьмана Павла Скоропадського, Карпатська Україна та сучасна незалежна Україна.

Саме на вшанування видатного державотворця Київського князя Володимира Великого у День Хрещення Київської Руси–України – 28 липня – встановлено День Української Державності.

  Святкуючи його, ми засвідчуємо також і повагу до Тараса Шевченка, Миколи Костомарова, Володимира Антоновича, Михайла Драгоманова, Івана Франка, Лесі Українки, Михайла Грушевського, інших знаменних представників і представниць національної еліти і борців за державність та незалежність України.

   В основу концепції державних заходів до Дня Української Державності закладено ідею тяглості та спадкоємності тисячолітніх державотворчих традицій України від Русі до сьогодення, а також такі зауваги.

Прагнення до свободи та самостійності є визначальною цінністю українців, що давала наснагу і сили залишатися собою в часи бездержавності.

День Української Державності нероздільно пов’язаний із розвитком війська та військовими тисячолітніми традиціями. Українці – захисники нашої державності – нащадки воїнів-русичів, козаків, січових стрільців, вояків УПА. Сучасні Збройні Сили України, стримуючи агресора – Російську Федерацію, захищаючи суверенітет і незалежність Української держави – доводять, що українці – народ-військо.

  Правила поводження з вибухонебезпечними предметами

Акція «Подарунок воїну»

   Уся шкільна громада, учителі, учні Зуївцівської гімназії зібравши  солодощі та інші смаколики сформували подарунки захисникам України. Спільними зусиллями учні намагаються підтримати українських військових, які захищають наше мирне майбутнє. Зі святом Великодня ми всіх вас вітаємо.

Повертайтеся живими!


Безпека дітей і дорослих під час війни

Розвивайся й далі, мово наша рідна, і про нас нащадкам вістку донеси..

   Щороку, 21 лютого, світова спільнота відзначає Міжнародний день рідної мови. День був встановлений у листопаді 1999 року на ХХХ сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО з метою захисту мовної й культурної багатоманітності. Варто нагадати, що згідно зі статтею 10 Конституції України «Державною мовою в Україні є українська мова». Але в Україні є також і мови, які знаходяться на межі зникнення: зокрема, діалекти ромської мови, кримчацька, урумська мови, а також галицький діалект караїмської мови.

   Мова – це історія народу, його світогляд, інтелектуальний та духовний результат кількатисячолітньої еволюції кожного етносу. Без своєї мови, своєї самобутньої культури немає народу. Мова – найважливіший засіб спілкування людей і пізнання світу, передачі досвіду з покоління в покоління. 

     Учителі української мови та літератури Кісіль Л. Г. та Бахмат І. С. разом із учнями 5 та 9 класів провели тематичні бесіди, написали диктанти, а також переглянули та обговорили відеоролик "Цікаві факти про українську мову".

  З нагоди Дня  єдності  та виховання у  школярів почуття патріотизму і гордості за свою державу у   Зуївцівській гімназії були проведені тематичні заходи. Учні 4 класу виготовили вітальні листівки присвячені Дню єдності.  Для старшокласників були проведені тематичні виховні години.   Єдність і свобода робить нас гідними нащадками наших батьків! Будемо з шаною зберігати і захищати цей безцінний скарб. 

   У дитячому садочку "Струмочок" діти із задоволенням готували подарунки рідним до свята Св. Валентина. Вихователем було створено фотозону, де діти радісно робили святкові світлини і вітали близьких, рідних та висловлювали свої  симпатії. Вітаємо і Вас і ділимося своєю радістю і любов'ю.                                                                                               Вихователь Сусліна Людмила Євгенівна

День безпечного Інтернету

  8 лютого 2022 року у світі відзначається День безпечного Інтернету (Safer Internet Day) під гаслом “Разом для найкращого Інтернету”.                   День безпечного Інтернету (SID/ДБІ) запровадили мережі Insafe та INHOPE за підтримки Європейської комісії для просування безпечного та позитивного використання цифрових технологій, особливо, дітьми й молоддю. Цього дня в багатьох країнах світу обговорюють шляхи безпечного використання молоддю інтернету, питання інтернет-етики, загрози протизаконного контенту.                                                                       З метою підвищення інформаційної компетентності учасників освітнього процесу, створення сприятливих умов для підготовки молодого покоління до життєдіяльності в інформаційному суспільстві, забезпечення захисту дитини від шкідливих інформаційних впливів, акцентування уваги на важливості безпечної поведінки у Всесвітній мережі у 5 класі було проведено онлайн годину спілкування "Міжнародний день безпечного Інтернету". Учні повторили правила, яких треба дотримуватися, щоб користування Інтернетом було безпечним. Наостанок діти перевірили наскільки добре вони володіють інформацією про Інтернет за допомогою онлайн  квесту "Безпечний Інтернет"                                                                                                                                                       Класний керівник 5 класу Галушка О.М.

Поради батькам щодо безпечної поведінки дитини в цифровому середовищі

контролювати додатки, ігри, веб-сайти та соціальні мережі, якими користується дитина, та їх відповідність віку дитини;

вчитись встановлювати на ґаджети дитини батьківський контроль, вимикати можливість спілкування або обміну повідомленнями в онлайн-чатах та функцію «поділитися розташуванням» у налаштуваннях додатків чи ігор, оскільки це може наразити дитину на небезпеку у вигляді небажаного контакту чи розкрити її фізичне місце розташування;

Психологічну допомогу та підтримку можна отримати за номерами телефонів:

1) Національна гаряча лінія з питань протидії насильству та захисту прав дитин (Пн – Пт з 12:00 до 16:00):

0 800 500 225 (безкоштовно зі стаціонарних);

16 111 (безкоштовно з мобільних).

2) Онлайн консультація для підлітків в Teenergizer.

3) Чат-бот у Telegram і Viber допоможе дізнатись, куди звертатись за допомогою.

Більше інформації за посиланням https://mon.gov.ua/ua/osvita/pozashkilna-osvita/vihovna-robota-ta-zahist-prav-ditini/bezpeka-ditej-v-interneti

Пам'ятай про Крути...

   29  січня – День  пам’яті  Героїв  Крут  –  саме  там, у  1918  році

відбувся  бій,  що  на  довгі роки  став  одним  із  символів  боротьби  українського народу за свободу і незалежність.

    З метою вшанування 300 студентів-гімназистів у Зуївцівській гімназії вчителі та здобувачі освіти провели виховний захід  «Пам'ятай про Крути». Учні переглянули відеоролик «Бій під Крутами», хвилиною мовчання вшанували пам'ять загиблих студентів-гімназистів та взяли участь у патріотичному квесті «За єдину Україну». У заході брали участь 6 команд. Учителі чекали учасників на локаціях для виконання завдань. Командам слід було відвідати 6 станцій:  «Країна символів», «Країна єдності», «Країна свят», «Країна великих особистостей», «Країна мрій», «Долоньки єднання». Створюючи стіннівку «Долоньки єднання», всі діти мали можливість записати  своє побажання  Україні…                                                    

Героїчна оборона Донецького аеропорту – символ української мужності

   22 січня 2015 року «кіборги» відійшли з руїн терміналу Донецького аеропорту. Його оборона тривала з 26 травня 2014 року – понад 240 днів. 16 січня, за ініціативою самих «кіборгів», у різних містах України відзначають День пам’яті захисників аеропорту та всіх загиблих воїнів. З метою вшанування подвигу захисників донецького летовища, з учнями 11 класу було проведено урок мужності «Героїчна оборона Донецького аеропорту – символ української мужності, оплот українського духу». Під час проведення заходу розглянули історичні події 2014 – 2015 років, переглянули презентацію та відео про «кіборгів». Героїчна оборона Донецького аеропорту – одна з головних подій війни, яка відновила боєздатність Української армії, показала її силу та ефективність.

Вони померли, щоб ми жили...

Ще юнаки, ще майже діти,

А навкруги і смерть, і кров,

"На порох стерти, пережити!"

Іде на Київ Муравйов.

Полків його не зупинити,

Та рано тішаться кати :

Коли стать до зброї діти,

народ цей - не перемогти!

   Ці рядки Миколи Луківа, українського поета, стали лейтмотивом виховної години у 9 класі, присвяченої пам'яті героїв Крут.

Урок мужності 

"Вони вистояли  – не вистояв бетон!"

          Вони постали каменем, мов неприступна скеля,                                                   На них залізом плавленим валились сотні тонн,

Та їх кістки не тріснули — не витримала стеля,

Та дух їх не зламався — не витримав бетон!

   Бої за Донецький аеропорт – одні з найзапекліших у війні на сході України – тривали з травня 2014-го до 22 січня 2015 року. 242 дні українські військові, добровольці, медики й волонтери протистояли навалі російсько-окупаційних військ і проросійським бойовикам, затято відстоюючи рідну землю. Звитяжна оборона летовища стала символом незламності та бойового духу нашого війська, а захисники терміналів отримали почесне ймення «кіборги».                                 З метою вшанування подвигу захисників донецького летовища учні 10 класу Зуївцівської гімназії разом із заступником директора з навчально-виховної роботи провели «Урок мужності». Під час проведення заняття було переглянуто відео «Героїчна оборона Донецького аеропорту – символ української мужності, оплот українського духу». Учні пригадали своїх односельців Гадлевського Володимира Володимировича та Ковтуна Олександра Костянтиновича, які в ХХІ ст. загинули, захищаючи незалежність України.     

     Українське суспільство, насамперед молодь, повинно знати історію  подвигу Українських оборонців та вшановувати Героїв.

  День Соборності – це нагадування про те, що сила нашої держави – в єдності українських земель.  На вівтар української державності багато поколінь поклали своє життя. І нинішнє покоління українців – приклад сили духу, сили патріотизму, сили незламності, які успадкували від предків. До дня Соборності України з метою формування національної свідомості школярів, виховання у них почуття патріотизму та з нагоди святкування  дня Соборності України в Зуївцівській гімназії організовано та проведено ряд заходів. Виховна година «Творення соборної  України»,  гра-вікторина «В моєму серці – Україна» , патріотична акція до дня Соборності України «30 причин  любити Україну» 

  День Соборності - національне свято України 

   Це свято щорічно відзначається 22 січня, у день проголошення в 1919 році Акту  Злуки  Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки. Свято офіційно встановлене у 1999 році, враховуючи велике політичне та історичне значення об’єднання УНР і ЗУНР для утворення єдиної (соборної) української держави. Це була основоположна подія для українського державотворення.

     Учні 7 класу разом із класним керівником Бахмат І. С. провели годину спілкування "Україна єдина". Бесіда спрямована на виховання національної самосвідомості та людської гідності учнів, відродження паростків духовності, формування рис громадянина України, виховання глибокої поваги та любові до Батьківщини. Діти переглянули презентацію та відео матеріали, де розповідалося про історичні події і про те, як все відбувалося у далекому 1919 році, а також про те, як святкують День Соборності в нашій державі сьогодні.

Нетрадиційні види роботи. Загартування. Знайомство із властивостями снігу. Естетичне виховання та виховання колективізму і командної роботи по прикрашанню доріжки до садочку.

День обіймів у дитячому садочку "Струмочок"

Міжнародний день обіймів

21 січня у всьому світі відзначається одне з найбільш незвичайних свят — Міжнародний день обіймів (International Hug Day). З обіймів починається життя людини – адже перше, що робить мати після появи своєї дитинки на світ - обіймає її.

   Учні 5 класу разом з класним керівником Галушкою О.М. на виховній годині познайомилися з історією цього свята та поділилися цікавими фото обіймів зі своїми рідними.

    День обіймів - важливе свято. Воно підкреслює важливість турботи, уваги, підтримки. Це свято – одне з найбільш незвичних , яке з’явилося порівняно нещодавно, але вже встигло завоювати популярність в усьому світі. До того ж, відзначати його дуже весело! В цей день можна обійняти навіть абсолютно незнайому людину, звичайно, якщо вона не буде проти. В цей день по всьому світу проходять цікаві акції і флешмоби. Вчені багатьох країн доводять той факт, що обійми є своєрідним «еліксиром» молодості і довголіття. Люди, які часто обіймаються, рідше хворіють, адже щирі обійми зміцнюють імунітет!

  Тож, нехай від сьогодні і завжди, ніхто не забуває й не соромиться частіше обіймати своїх рідних, близьких, коханих, даруючи їм свою турботу, увагу, ласку і тепло! Даруйте один одному обійми та залишайтеся щасливими!


Новорічні свята у дитячому садочку "Струмочок"

   Вихованці територіально відокремленого структурного підрозділу дошкільної освіти "Струмочок" Зуївцівської гімназії Комишнянської селищної ради наполегливо працювали в майстерні Святого Миколая, виготовляючи добрих ангелів. Наші модниці із задоволенням прийняли участь у флешмобі  "Українська хустина".  В майстерні дідуся Мороза з любов'ю  готували новорічні подарунки . Весело святкували новорічне свято разом із Сніговиком - поштовиком та виходили на SKYPE  зв'язок із дідусем Морозом. І яка ж зима без колядок та щедрівок- ми щедруємо, колядуємо підтримуючи народні традиції і отримуємо від цього величезне задоволення.                                  Вихователь   Сусліна Людмила Євгенівна  

Новорічне свято

   У переддень Нового року  в Зуївцівській гімназії відбулося  новорічне свято. Саме з цього часу  ми всі знову починаємо вірити в казку, сподіваємося на щасливі зміни і, затамувавши подих, загадуємо бажання. А щоб ці бажання справдилися,  учням нашої школи потрібно було підготувати казкову атмосферу –  прикрасити новорічну  ялинку сніжинками, гірляндами та іграшками. Саме новорічна ялинка – найголовніший атрибут Нового року. В цей  день у всіх учнів школи  був передсвятковий настрій, відчуття казки та чогось чарівного новорічного. Учні підготували святкову феєричну програму  з новорічними сюжетами, піснями, хороводами, новорічні виступи: пісні, танці, інсценізації. По закінченню свята Дід Мороз та Снігуронька  подарували солодкі подарунки. Усім-усім, дорослим і малим адміністрація школи зиче миру і добра, приємних несподіванок і цікавих зустрічей. Хай ці дні будуть радісними і казковими.                                                                                   З Новим роком! 


Акція "Збережи зелену красуню"

  На порозі Новий рік. Всі готуються до свята, прикрашають свої оселі молодими соснами та ялинками. Вже декілька років поспіль вихованці  гуртка "Юні друзі природи" беруть участь у цій акції. Виготовляють різні подарунки, створюють новорічний настрій. Активними учасниками і цього разу стали молодші вихованці гуртка: Мельник Володимир, Хазай Віталій, Іваницька  Дарина, Засенко Євгенія, Мірошник Ольга, Шарчук Назар та старшокласниця вихованка гуртка Скорик Богдана.

Чарівний день Миколи Чудотворця

   Довгоочікуваний день - день Святого Миколая. В  цей день Микола Чудотворець ближче до нас, як ніколи. В цей день він почує і зрозуміє всі наші прохання і бажання. Напередодні Дня Святого Миколая учні Зуївцівської гімназії отримали солодкі подарунки від наших спонсорів ТОВ «Савинці» (директор  Ситник Т.М.)  Ми щиро вдячні нашим спонсорам за турботу про нас. Нехай у кожному домі буде затишна атмосфера, сповнена позитиву, сміху і достатку. Радості, душевного тепла і щирості.

                                                Директор гімназії Ольга Моргун


Миколай іде,чемним дітям подарунки несе

  Зимовий період – найулюбленіший час більшості дітлахів. Саме в цей період найбільше свят і омріяних подарунків - іграшок та солодощів.

  19 грудня – одне з найочікуваніших свят у році. День, перед яким усі діти намагаються бути якомога чемнішими – свято Миколая. Напередодні цього дня учні 3 класу Зуївцівської гімназії згадують усі свої добрі та погані вчинки, вивчають вірші, пісні, а також пишуть листи до святого Миколая. Цього дня школярики чекають з нетерпінням, адже кожному хочеться отримати гостинці. Святого Миколая називають Чудотворцем, тому вважається, що згадане в цей день будь-яке заповітне бажання обов’язково здійсниться!

                                Ніна Юдько, класовод 3 класу

Як зупинити булінг: поради для батьків

0-02-05-fccacb4428754b1897ee6db4a963e96595c4d7c57e992c5e50fdcc83a0580daa_55a39a40.mp4

День Збройних сил України

   6 грудня – 30-та річниця від дня створення Збройних сил України.

У Зуївцівській гімназії Комишнянської селищної ради відбулися виховні заходи з нагоди цієї урочистості. На уроці Мужності діти 7-11 класів переглянули відеофільми «Україна – єдина», «Донецький аеропорт – АД – 242». Ведучі уроку Мужності (Давиденко Вікторія та Олена Галушка) зі школярами-старшокласниками підготували флешмоб «Повертайся живим» та проєкт-презентацію «6 грудня – День збройних сил України».

      Директорка Ольга Моргун, звертаючись до всіх присутніх, зазначила, що сьогодні люди вірять в армію, гордяться всіма її захисниками.

      Низько схиляємо голову  перед пам'яттю загиблих – наших земляків…

      Незламний дух, честь, відвага – це саме ті риси, котрі варті наслідування.

      Червоною ниткою проходить головна ідея заходу: недоторканність наших домівок, спокій, мир знаходяться в сильних та надійних руках.

      Слава Україні! Героям слава!

      Людмила Кісіль, учитель української мови та літератури.


5 грудня – Міжнародний день волонтера

    Учні Зуївцівської гімназії взяли активну участь у святкуванні Міжнародного  дня волонтера. Так гімназисти  9 - 11 класів разом із заступником директора гімназії Давиденко В.М.  3 грудня  провели інформаційну годину «Волонтери – люди доброї волі». Під час інформаційної години було переглянуто презентацію «Волонтери – люди доброї волі»  (ознайомилися з історією волонтерської діяльності), життєві кейси «Волонтерство як стиль життя», відео-ролики «Міжнародний день волонтера», «З Днем волонтера!» "Я - волонтер". Підсумком  заходу була відповідь кожного гімназиста на питання (прийом «Мікрофон») «Про що говорять наступні вислови?»         - Добрі наміри – ніщо, коли вони не стають добрими вчинками.

-  Нехай схвалення інших буде наслідком твого вчинку, а не його метою.

-   Поділене горе – півгоря.

0-02-0a-056804f11e3adf42f2f343d804778c3b476f4dbda92e8079a55e7c2fed2676f9_d6963775.mp4
0-02-05-81947c8c172d8723beac33af95985cb7a06118ab972230adb45d7bbe55d3809a_862a1d65.mp4

Міжнародний день людей з інвалідністю

Врятує світ краса - 

Завжди так говорили.

Тепер врятує світ лиш доброта,

Бо однієї вже краси занадто мало.

Тож люди на Землі

Спішіть добро творити,

Щоб нам не згинуть в морі зла, 

Щоб кожен міг серед краси прожити

У царстві справедливості й добра...                                                                03 грудня щорічно відзначається Міжнародний день людей з інвалідністю. Цей день не є святом, а покликаний привернути увагу до проблем цих людей, захисту їхніх прав, гідності і благополуччя. Цей день є нагадуванням людству про його обов’язок виявляти турботу і милосердя до найбільш незахищеної частини суспільства – людей із інвалідністю. У зв'язку з цим класний керівник 7 класу Бахмат І. С. провела виховну годину, основною метою якої є усвідомлення життєвих проблем людей, які потребують особливої уваги і милосердя; сприяння розвитку волонтерського руху, спрямованого на утвердження толерантності, милосердя, активної соціальної дії, доброчинності. Учні ознайомилися з презентацією та переглянули соціальний ролик, присвячені даній темі.

Місяць цифрової грамотності 

    Міністерство цифрової трансформації здійснює широкомасштабну інформаційну кампанію «Місяць цифрової грамотності». Ця ініціатива реалізується в межах проєкту «Дія. Цифрова освіта». На порталі Дія розміщено понад 65 освітніх серіалів.

Для ознайомлення та навчання:

Патформа Дія – пряме посиланням: http://osvita.diia.gov.ua/

Всеукраїнська школа онлайн – http://lms.e-school.net.ua

Запрошуємо на безкоштовне навчання та ознайомлення.

Рекомендовані освітні серіали:

- Основи кібергігієни

https://osvita.diia.gov.ua/courses/cyber-hygiene

- Кіберняні

https://osvita.diia.gov.ua/courses/cybernanny

- Обережно! Кібершахраї

https://osvita.diia.gov.ua/courses/attention-cyber-fraudsters

- Серіал для батьків «Безпека дітей в інтернеті»

https://osvita.diia.gov.ua/courses/serial-dlya-batkiv-onlayn-bezpeka-ditey

- Як громаді стати цифровою

https://osvita.diia.gov.ua/courses/digital-communities

- Електронний підпис

https://osvita.diia.gov.ua/courses/digital-signature

Публікації статей на сайтах (медіа) з корисними порадами щодо використання цифрових сервісів і рішень (інформаційні матеріали доступні за посиланням: https://cutt.ly/ZR3VlVN ); 


То був страшний навмисний голод

   Щорічно у четверту суботу листопада в Україні проходять жалобні заходи, приурочені вшануванню пам’яті жертв голодоморів, адже ці жахливі сторінки в історії українського народу відгукуються болем у душі кожного небайдужого до подій того часу.       

     Голодомори в Україні — неодноразова масова загибель людей від голоду на території УРСР, спричинена зумисними діями влади і спрямована на геноцид корінного населення. Найвідомішим і визнаним на міжнародному рівні голодомором є масове вимирання українців у 1932—1933 роках. Визначення «голодомор» вживається також для голоду 1921—1923 та 1946—1947 років.

    З метою вшанування пам’яті жертв голодоморів учні  9-11 класів Зуївцівської гімназії разом із учителем історії Давиденко В.М. 26 листопада провели урок пам’яті «То був страшний навмисний голод».

  Гімназисти переглянули відеоролики Українського інституту національної пам’яті «Історія гідності. Голодомори» та «Де б ти не був – вшануй померлих від голоду!», читали спогади земляків-очевидців тієї страшної трагедії.  Тривожною була хвилина мовчання, адже моторошно уявити мільйони зморених голодом людей України…

   Учитель історії наголосила на необхідності пам’ятати  такі трагічні сторінки історії, щоб вони не повторювалися, адже історична пам’ять є основою для національної пам’яті народу, його консолідації та ідентифікації.

  Акція "Наші долоні  проти насильства"

    Школярі Зуївцівської гімназії долучилися до акції "Наші долоні проти насильства".  Метою акції було ознайомлення  учнів з поняттями «добро», «жорстокість», «насилля», видами насилля; сформувати уявлення про проблему насилля й жорстокості в дитячому середовищі, їх наслідків для дитини та вивчити права дітей. Активними учасниками  стали учні 1, 3, 4, 5, та 7  класів. За допомогою своїх маленьких долоньок діти створили справжній шедевр - колективну композицію.                                                       Задумаймося! Що кожен із нас може зробити для того, щоб розірвати коло жорстокості і насильства, змінити світ на краще.

Всеукраїнська   акція  "16 днів проти насильства" 

  У рамках акції "16 днів проти насильства" класовод  2 класу Якименко Т.М.   провела  виховний захід "Я обираю любов, не насилля". Діти читали вірші про добро, про світ без насилля. Говорили про те, що про свої негаразди треба розповісти дорослому, якому довіряєш. Про неприпустимість жорстокого ставлення до себе і до інших. У кінці свої маленькі сердечка діти об'єднали в одне велике серце, сповнене любові.

Скажімо одне одному:

" I love you",

І пташка заспіває у гаю,

І світ навколо ніжно усміхнеться,

Страждання зникнуть,

радість повернеться


                           Конкурс дитячого малюнка                            "Довіра-основа дружби"

   Довіряти людям - значить будувати міцний фундамент хороших відносин цеглину за цеглиною.  І особливо важливо довіряти найближчим людям  - цьому нас вчить життя ще змалечку. Учні Зуївцівської гімназії взяли участь у конкурсі дитячого малюнка "Довіра-основа дружби".  Створювали тематичний малюнок: Черепущак Діана, Тютюнник Софія ( 7 клас); Дульченко Валерія, Карпова Діана ( 6 клас); Заріцька Дар"я ( 5 клас); Кукулевський Антон ( 3 клас );  Коломієць Марія, Дем"яненко Юрій ( 1 клас ).

Свобода. Гідність. Людяність. Україна.

      Година спілкування у 8 класі розпочалася з перегляду відеоролика, представленого центром волонтерів "People's Project.com" і присвяченому «Дню Гідності та Свободи». Під звучання пісні гурту «Тік» «Люби ти Україну» здобувачі освіти могли бачити жахливі  сцени Майдану, воєнні дії на Сході України, наших мужніх захисників. А далі - мальовничі куточки нашої Батьківщини: її стародавні замки, затишні парки та площі, сучасні новобудови, безкраї поля, осяяні сонячними променями церкви, тобто Україна, якою б ми її завжди хотіли бачити  – мирною, квітучою, вільною. Також кожен зі школярів поділився власним розумінням термінім «гідність» та «свобода». Адже від життєвої позиції кожного громадянина  залежить майбутнє нашої держави, її благополуччя.

             Лариса Максимейко, класний керівник 8 класу

Безпека на дорозі – це життя

  Під час виховної години, присвяченій  «Тижню безпеки дорожнього руху», здобувачі освіти 8 класу обговорили правила руху для пішоходів. Особливу увагу звернули на необхідність використання світловідбивачів та особливості їх правильного розміщення на одязі, наплічниках або навіть одягання у вигляді браслетів. Адже пішоходи, які використовують світловідбиваючі елементи, на 85 % знижують шанс потрапити в аварію.

Будьмо обізнаними та обережними!

Лариса Максимейко, класний керівник 8 класу 

Проектна робота на уроках англійської мови 

   Учні 5 класу на уроці англійської мови разом з учителем Бахмат І.С. виконали проектну роботу на тему: "Ідеальний сендвіч". П'ятикласникам  дуже подобається такий вид діяльності, це допомагає розвивати креативне мислення, уяву, творчість та засвоювати знання з вивченої теми.

Твої знання - твій капітал!

Саме під таким гаслом, 11 листопада, було проведено класну годину у 8 класі. Класний керівник Максимейко Л.І. ознайомила учнів з термінами «доброчесність у навчанні»,  «кодекс честі у навчанні»; обговорили негативні наслідки  плагіату. І, хочеться вірити, переконалися, що плагіат – це крадіжка, а самостійна праця розвиває власні здібності, допомагає отримати нові знання та навички і доводить, що ти – чесна людина.

Запрошуємо у казкову країну

Здобувачі освіти у 5 класі проходять адаптацію до середньої школи. Вони зустрічаються з такими труднощами як нові вчителі, новий режим,  нові вимоги, нові правила. Тому вчителю – предметнику важливо  не тільки зацікавити п’ятикласників, а  й  у подальшому зберегти їхній інтерес до навчального предмету.

Одним із завдань, яке діти отримали на уроці від учительки історії Максимейко Л.І., було створення карти казкової країни й оформлення легенди до неї. Тож школярі  фантазували і творили! 

  Радіодиктант національної єдності  

    9 листопада, у День української писемності та мови, в Україні відбувся радіодиктант національної єдності. До ініціативи долучилися і  учні та вчителі Зуївцівської гімназії. Диктант дає можливість перевірити свої знання. Такий вид самоосвіти дуже стимулює і сприяє пошуку нових знань.

 Учням про академічну доброчесність

Web_Інфографіка_Укр.pdf

Проектна робота на уроках англійської мови 

    Метою даного виду роботи є надання учням можливості виконати незалежну роботу, побудовану на знанні мови та уміннях і навичках, здобутих упродовж періоду вивчення певної теми. Проектні роботи ідеальні для різнорівневих груп, оскільки кожне завдання може бути виконане учнями, що мають різний рівень підготовки. Важливим елементом є те, що дитина, а не вчитель визначає, що буде містити проект, в якій формі і як буде проходити його презентація.

   Учениці 4 класу  Мирошник Ольга, Засенко Євгенія та Копова Дарія впоралися із завданням та виконали роботи на тему "Шкільна вечірка". Дівчата проявили свою уяву, бажання, креативність, а також знання, набуті впродовж вивчення теми.

Вчитель: Бахмат І. С.

Сортуй відповідально 

Завдяки сортуванню відходів ми повертаємо цінні ресурси, які містяться у смітті в нашу економіку - на переробні підприємства. Сортування - це культура. Культура відповідального ставлення до відходів, яка формує наші щоденні звички. Сортуючи сміття, ми суттєво (до 60%) зменшуємо масу відходів, які потрапляють на звалища або сміттєспалювальні заводи. Експерти зазначають, що метал, який міститься у зіпсованій побутовій техніці вже є достатнім, щоб покрити наші потреби у цьому матеріалі у всьому світі. І використовуючи цей ресурс, нам не потрібно забирати його у природи.

Те саме стосується паперу, коли використовуючи макулатуру, нам не потрібно зрізати дорослі дерева. Не брати пісок, щоб виготовити скло. 

Адже викидання відходів у довкілля призводить до справжніх екокатастроф, наприклад, до засмічення цілих океанів!

Структура сміття суттєво змінилася після появи пластику у ХХ столітті. 

Колись було заведено викидати сміття у вікно, але з часом люди почали відносити його у сміттєві баки. Так і сьогодні – вже недостатньо викидати сміття в бак, його потрібно сортувати.Цього вимагає сучасна ситуація у світі.

Класний керівник Бахмат І. С. провела у 7 класі виховну годин присвячену цьому важливому питанню. Метою заходу є привернути увагу дітей до актуальної екологічної проблеми сучасної засміченості, ознайомити учнів з правилами сортування сміття, розвивати мислення, комунікативну компетентність та навички здорового способу життя, виховувати у дітей дбайливе ставлення до довкілля, свого здоров'я і чистоти планети. Учні розглянули презентацію на дану тему та переглянули повчальний соціальний ролик про сортування сміття. Матеріали  доступні за посиланням https://youtu.be/91OM9aZLxyg


        Приємна подія

   Дирекція  Зуївцівської  гімназії створює всі умови для комфортного освітнього середовища. Нещодавно були закінчені роботи з оновлення фасаду гімназії. Висловлюємо щиру вдячність за фінансову підтримкуТОВ «Агротех –Гарантія» (Генеральний директор Троцько О.М.) Допомагали  вирішувати організаційні питання  Комишнянський селищний голова Харченко В.І.; начальник відділу освіти Кобзій С.І.; житель с. Зуївці Фурсенко О.К. Роботу  з оновлення  фасаду вміло виконували робітник з обслуговування Сухарено С.М.; двірник Мельник С.В.;  їм допомагали Коломієць В.М.; Лапіга А.Г. ; Йощенко О.Г.  Вдячна усім Вам за розуміння наших проблем і таку необхідну нам сьогодні підтримку.

                                        Директор гімназії   Ольга Моргун.

          Патріотичний квест                 «Україна – найкраща країна»

14 жовтня Україна відзначає День захисника України та Покров Пресвятої Богородиці, або Покрову. В Україні у цей день відзначають відразу три важливих свята: Покрова Пресвятої Богородиці, День українського козацтва та День захисника України. Люди згадують величні сторінки історії України, воїнів та загиблих.

12 жовтня у Зуївцівській гімназії   відбувся патріотичний квест, присвячений Дню захисника України. У заході брали участь 5 команд: «Фіксики», «Енергійні», «Фенікс», «Приправа» та «СБУшники».   

 Учителі чекали учасників на локаціях для виконання завдань. Учасникам слід було відвідати 10 станцій і виконати захоплюючі конкурси та завдання. Діти співали, малювали, розгадували загадки тощо. Усі були згуртовані і сконцентровані, учасники працювали над спільним результатом.

На локації «Важливі дати» учасники мали поєднати дати і відповідні свята. Локація «Зображення на грошах» перенесла їх світ найкрасивішої валюти у світі – гривні. Станція «Козацькі розваги» дала дітям позмагатися у витривалості та силі. Локація «Сім чудес України» запропонувала учасникам поєднати чудеса України із місцями їхнього розташування. Станція «Чий це предмет?» дала змогу здогадатися, кому із відомих особистостей належать предмети. На станції «Душа народу» дітям запропонували відгадати пісню і заспівати її. Учні поринули у світ моди та вишиванок. Станція «Різноманіття смаколиків» нагадала учасникам про найвизначніші українські страви. На локації «Культура та традиції» перевірили знання учнями звичаїв та традицій українського народу. Десятим місцем призначення була станція «Рослини України». Тут треба було пригадати назви творів української літератури, у яких використовують назви квітів, дерев, кущів.

Команди «Енергійні» (капітан К. Ксьонз) - 75 балів, «СБУшники» (капітан К. Лила) - 73 бали та «Приправа» - 72 бали (капітан Р. Йощенко) здобули перемогу. Усі учасники отримали подяки і були нагороджені заохочувальними призами.


УКРАЇНА ВІДЗНАЧАЄ                  155 РОКІВ ВІД ДНЯ НАРОДЖЕННЯ МИХАЙЛА ГРУШЕВСЬКОГО


29 вересня 2021 р. минає 155 років від дня народження Михайла Грушевського, історика, громадського і політичного діяча, голови Центральної ради УНР, дійсного члена Чеської академії наук, академіка ВУАН, голови НТШ у Львові, професора, завідувача кафедри історії Львівського університету, автора понад 2000 наукових праць.

Михайло Грушевський – одна з найпомітніших українських постатей ХХ століття. Він творив українську історію, з одного боку, як автор багатотомної «Історії України-Руси», з іншого – як громадсько-політичний діяч та голова Центральної Ради.

Цікаві факти про Михайла Грушевського

1. Дотепер ніхто не знає справжньої адреси проживання родини Грушевських у Холмі, де народився Михайло Сергійович. Житловий особняк, на якому красується бронзова дошка з написом українською та польською мовами: “У цьому домі 17. ІХ. 1866 року народився найвизначніший український історик і перший Президент Української Республіки Михайло Грушевський” виявляється, було обрано наздогад, оскільки жодних даних, свідчень чи спогадів щодо адреси немає.

2. Діду Михайла Грушевського по материнській лінії (Захарій Оппоков) за життя було подаровано дворянство, нагороджено двома орденами Святої Анни, бронзовим хрестом, орденом святого рівноапостольського Володимира.

3. Батько Михайла Грушевського – Сергій Федорович – був знаний як автор одного з кращих підручників з церковнослов’янської мови для шкіл, книга витримала понад 30 перевидань.

4. Початкову освіту здобув удома, а до Тифліської гімназі був зарахований одразу до третього класу.

5. Перше кохання – оперна співачка Олена Марковська. Зачаровувався її співом, запрошував на традиційні щорічні концерти у гімназію, декламував їй свої вірші. Олена відповідала взаємністю. Але кохання не мало продовження.

6. Михайло Грушевський починав творчий шлях саме як письменник. Однак чимало літературних текстів дотепер не друкувалися.

7. Основна частина поезії українською і російською мовою Михайла Грушевського збереглася у двох рукописних зошитах.

8. У січні 1918 року під час штурму Києва більшовики цілеспрямовано спалили фамільний маєток Грушевських на вулиці Паньківській. Ущент згоріли цінні рукописи, бібліотека, унікальні колекції рушників, вишивок, килимів, порцеляни та прикрас. Згодом Муравйов вихвалявся “цим подвигом”: “Я велел артеллерии бить по самым высоким и красивым дворцам и домам Киева, по церквям и попам… Я зажег снарядами огромный дом Грушевского, и он в течении трех суток горел как яркий костер…”.

9. 29 квітня 1918 року на Михайла Грушевського в Луцьких казармах Січових стрільців у Києві здійснено замах.

10. У Головному управлінні держбезпеки НКВД справа Грушевського носила кодову назву “Старец”.

11. За спогадами сучасників, Грушевський мав надзвичайну працездатність. Спав 4 години на добу, увесь свій час присвячував роботі. Творчий доробок складає понад 2000 праць. 10-томну монографію “Історія України – Руси” Михайло Сергійович писав 38 років (з 1895 по 1933 рік).

12. Один із найбільш суперечливих фактів із життя Михайла Грушевського – це дата його смерті. Мова йде про 24 та 25 листопада 1934 року. Відповідно до історії хвороби Михайла Сергійовича 24 листопада датується останній запис: “Сердечная слабость нарастает... В 2 часа дня смерть при нарастании сердечной слабости”. То звідки ж взялось 25 листопада? 27 листопада 1934 року в українських газетах “Комуніст” та “Вісті ВУЦВК” з’явився некролог Грушевського, де й зазначалась дата смерті – 25 листопада. Очевидно, мав місце технічний хибодрук або плутанина з радянським календарем. Саме на основі цього тексту писались некрологи за кордоном. Це призвело до тиражування неточності, адже нікому не спадало на думку, що в офіційному некролозі може бути хиба такого типу.

Лариса Максимейко, учителька історія



Вивчаємо англійську мову

   Ребуси в малюнках та картки на встановлення відповідності - це цікавий дидактичний матеріал, який Бахмат І.С. використовує на уроках англійської мови. Учні із задоволенням відгадують ребуси, адже це чудова можливість провести час із користю та радістю, перевірити свої знання з вивченої лексики. 

День знань

Знову закурличуть журавлі

І листочок клена закружляє.

Йдуть до школи вранці школярі,

«Ще не вмерла…» звідусіль лунає.

І приклали руки до сердець

Шестирічка і юнак безвусий.

В рюкзаку – книжки і олівець.

У душі – замріяність і осінь…


Ось вкотре вересень постукав у шибку і літо похапцем лаштує валізу…  Кожен із нас осінь сприймає відповідно своєму настрою, проте невід’ємним елементом цієї золотої пори є початок нового навчального року. 1 вересня… Цей день завжди особливо урочистий і хвилюючий, адже саме з нього починається цікавий, незвіданий і водночас нелегкий шлях до пізнання, до нових звершень. Сьогодні у Зуївцівській гімназії  відбулася  урочиста лінійка присвячена Дню знань. На подвір’ї школи пролунали святкові вітання для першокласників та учнів 11 класів. Школа відкриває двері – ласкаво просимо! Нехай міцне здоров’я і наснага стане візитівкою всіх учнів, батьків та вчителів. Плідного навчання та гармонійного розвитку, миру та любові в кожний дім, у кожне серце! Бажаємо кожному учню уваги на уроках, веселого настрою і дзвінкого сміху на перервах, чудових ідей і захоплюючих занять, високих оцінок і гідних перемог.  Нехай шкільні роки будуть радісними, повними дивовижних відкриттів і щасливих моментів.


24 серпня – День незалежності України

   День незалежності України – головне державне свято України, що відзначається щороку 24 серпня на честь прийняття Верховною Радою УРСР Акту проголошення незалежності України.

Ще з часів Київської Русі українці прагнули жити вільно, сповідувати свої традиції та звичаї, не зазнаючи при цьому поневірянь та утисків. Історичні умови складалися так, що на наших землях постійно панували інші народи-сусіди, та попри все наші співвітчизники протягом століть боролися за свою свободу, і лише нинішнє покоління – наші сучасники у 1991 році вибороли її.

 

Ця визначна дата навічно увійшла в історію молодої держави золотою сторінкою її біографії, започаткувала нову епоху в житті українського народу, законодавчо закріпила його вікові, демократичні прагнення до національного відродження, духовної свободи, економічного зростання, культурного піднесення.

Цього року українці святкують 30 років незалежності своєї країни, упродовж яких вони відстоювали своє право бути вільними. І сьогодні триває боротьба за свободу, ідентичність та територіальну цілісність держави. Українські захисники відстоюють незалежність ціною власного життя. 

У понеділок, 23 серпня, в Україні відзначають День Державного Прапора.

   Свято встановлено «на вшанування багатовікової історії українського державотворення, державної символіки незалежної України та з метою виховання поваги громадян до державних символів України» згідно з Указом Президента від 23 серпня 2004 року,

   Синьо-жовтий прапор для українців − це символ свободи і боротьби за незалежність.

Цікаві факти про прапор

Перша історична згадка про поєднання жовтого і синього кольорів датується 1256 роком − днем заснування Львова. На гербі міста поєдналися жовтий лев на голубому тлі. У запорожців також зустрічалися сині прапори із золотими орнаментами.

Під синьо-жовтим відбулися три проголошення Української державності: 1917, 1941 та 1990 року; і три сучасних революції: «на граніті» та обидва Майдани. Нині під цим стягом ведеться війна проти Росії на Донбасі та в Криму.

Серед прапорів слов’янських країн тільки український і боснійський не мають червоного кольору.

27 липня 1976 року під час футбольного матчу в Монреалі між збірними НДР і СРСР на поле у вишиванці та з прапором України в руках вибіг уболівальник Данило Мигаль та станцював гопак. Акція тривала 15 секунд, після чого втрутилась поліція. На самому стадіоні 150 українців вивісили плакат із написом «Свобода Україні!»

Український прапор змінив кілька кольорів, перш ніж прийти до звичного синьо-жовтого забарвлення − він був червоним, малиновим і червоно-синім. У 1918 році Центральна Рада на чолі з Грушевським затвердила нинішню гаму кольорів.

Китайська художниця Мао Мао у 1992 році попросила першого президента України Леоніда Кравчука поміняти розташування кольорів на прапорі. Таке поєднання, на думку Мао, символізувало біди для держави.

У 2016 році українські альпіністи встановили наш прапор на вершині найвищого вулкана світу − Охос-дель-Саладо в Андах. Його висота − 6872 метри.

За однією версією, синій на прапорі символізує небо, а жовтий – колосся пшениці. За іншою, це символи двох головних стихій природи: води та вогню. З релігійного погляду, жовтий уособлює Творця, а блакитний – усе земне.


              Випускний вечір                 "Шкільне дитинство вальсом відліта"

  25.06. 2021 року в нашій школі відбувся випуский вечір для учнів 11 класу.

  Прощальний вальс... Випускний вечір... Скільки в ньому спогадів, мрій, сподівань, радості і смутку, світлої печалі... Які щемливо-ніжні почуття охоплюють душу! Серце переповнює любов до життя, до рідних людей! Сьогодні пролунав прощальний вальс для випускників. Світанкова зоря покличе їх у незвідані далі, різнобарв'я життя, для праці і радості.  У житті кожного учня настає момент прощання  зі своїми вчителями. Це свято для багатьох є тим кордоном, за яким учні стають дорослими людьми. Цей день залишиться в пам'яті кожного випускника, як справжнє свято!                                                                                              Дорогі випускники! Ідіть  по життю, дотримуючись курсу щастя й удачі, прагніть до своєї заповітної мрії та вірте в себе! Нехай доросле життя буде сповнена нових можливостей і перспектив, блискучих ідей і успіхів!

   Міжнародний день щастя

    Дев’ять  років тому з'явилося одне з найоригінальніших і водночас незвичних свят – Міжнародний день щастя. Традиційно його відзначають  20 березня.  Основна мета – нагадати всім, що варто радіти життю й бути вдячним за всі подарунки долі, навіть якщо іноді вона підкидає не надто приємні   сюрпризи.                                                                                 Сьогодні учні 11 класу разом із класним керівником Галушкою О. М. провели диспут на тему: «Щастя. Як його знайти?» Дискусія виявилася цікавою і захоплюючою. Учні відверто ділилися своїми думками про те, кого можна вважати щасливою людиною, і як досягти цілковитого вдоволення життям та безмежної радості. Наостанок діти визначилися з пріоритетами і створили колаж:  символ - малюнок «Уявлення про щастя».

Підтримуючи дану ініціативу, ми щиро бажаємо всім і кожному бути щасливими! Нагадуємо, що навчитися радіти малому не так важко й під силу кожному з нас. Щастя і радість –  це брати-близнюки. Задовольняючись малим, набагато легше отримати більше! Будьте щасливі, зі святом!

Щастя – це вічна дорога земна,

Щастя – це літо, зима і весна,

Щастя – це сонце, злива і сніг,

Щастя – це пісню ділити на всіх,

Щастя – це віра в добро і любов,

Щастя – це музика вільних дібров,

Щастя – це друзі і рідний твій дім.

Щастя – це світ, подарований всім!

Метод інтелект-карт на уроках фізики

      Використання ментальних карт на уроці розширює можливості організації інтерактивного навчання. Суть цього методу полягає в тому, щоб певним графічним чином зафіксувати свої думки на папері, впорядкувати їх та отримати цілісну картину. Ментальна карта розвиває у дітей абстракцію, гнічкість мислення, дозволяє проявити свою індивідуальність, підвищує інтерес до навчання. Цей метод дає можливість вчителю підвищувати мотивації, якість знань, конкурентоспроможність учнів, розвивати предметні та комунікативні компетенції, творчі здібності, активізувати діяльність,  коригувати знання учнів. Інтелект-карти відображають природний спосіб мислення, вони інтуїтивно зрозумілі та мають велику цінність для навчання. За менший час дають можливість охопити більше інформації, при цьому учні краще розуміють і запам`ятовують матеріал. Дані карти пов'язують процес пам'яті й творчості, що особливо важливо для організації ефективного навчання на уроках фізики. Карти знань можуть стати мотиватором до більш інтенсивного навчання.                                                                                                                     Ось такі ментальні карти створили учні 9 класу по темі «Закони Ньютона». Найбільш активними були Сторож Вікторія, Дяденко Марія, Тронь Роман, Киричок Євгенія, Новікова Анастасія.