Шкільні новини

На базі Зуївцівської гімназії діє пункт незламності

    У приміщенні Зуївцівської гімназії розташований пункт незламності, який на випадок блекауту готовий прийняти понад 100 осіб.

  Із метою створення умов для тривалого перебування мешканців громади у разі можливих тривалих перебоїв з постачанням тепла, електроенергії пункт відповідно до вимог укомплектований дизельним електрогенератором.

  Це забезпечить присутніх тут людей зв’язком, доступом до мережі інтернет, теплою водою. У пункті незламності є достатня кількість розеток для заряджання гаджетів. Для обігріву приміщення  встановлено електричний  конвектор.

   До переліку наявного забезпечення входять запас питної і технічної води, продукти харчування, засоби гігієни, аптечка для надання першої допомоги. Створено умови для перебування дітей, обладнано дитячий куточок. У разі необхідності у пункті незламності оперативно буде забезпечено місцями для лежання і сну. Вхід до пункту незламності обладнаний пандусом.


Творчий конкурс "Політика для початківців"

Вітаємо з початком нового навчального року

Екосистема «MRIYA»


Дякуємо за можливість EdCamp Ukraine  Save the Children Northern Ireland  #EDUCATIONCANNOTWAIT  #УІРО #ОСВІТНІЙОМБУДСМЕНУКРАЇНИ #GLOBAIDIGNITYUkraine #ДЕНЬГІДНОСТІ2022 #ГІДНІСТЬ  і незважаючи на всі труднощі сьогодення, нам вдалося взяти  участь у     заході,  використовуючи нетрадиційні форми роботи.

«Бій за майбутнє»

Інформаційні матеріали до Дня пам'яті Героїв Крут–2023

29 січня в Україні відзначають річницю бою під Крутами, який для Українського народу став символом героїзму та самопожертви молодого покоління в боротьбі за незалежність, прикладом для сучасних захисників України, як успішно боротися проти численного ворога.

  Тоді, 105 років тому, українські вояки й добровольці зупинили на кілька днів наступ більшовиків на Київ. У той час в Бересті тривали переговори між Українською Народною Республікою та країнами Четверного союзу щодо мирного договору. 9 лютого 1918 року його підписали. Цей документ визнав незалежність Української Народної Республіки і став підставою для надання військової допомоги Україні у відбитті російської агресії. 

  Сьогодні на захист України стали тисячі українців, які ще вчора були мирними людьми: вчителі, студенти, менеджери, бізнесмени, історики, співаки. Щира вдячність усім, хто нині виборює нашу перемогу, право жити у вільній країні на своїй землі.  

  Попри те, що за 100 років не змінився ні ворог, ні його методи війни, ми маємо реальний шанс завершити цю боротьбу. Бо наше суспільство зробило свій вибір на користь вільного демократичного розвитку власної держави. Й готове цей вибір захищати, кожен на своєму фронті – воєнному, волонтерському, історичному. 

  Під Крутами загинуло, за різними оцінками, 70–100 українських оборонців. Сьогоднi вiдомi прiзвища 20 з них. Це студенти Народного унiверситету Олександр Шерстюк, Ісидор Пурик, Борозенко-Конончук, Головащук, Чижов, Сiрик, Омельченко (сотник); студенти Київського університету святого Володимира Олександр Попович, Володимир Шульгин, Микола Лизогуб, Божко-Божинський, Дмитренко, Андрiїв; гiмназисти 2-ї Кирило-Мефодiївської гiмназiї Андрiй Соколовський, Євген Тернавський, Володимир Гнаткевич, Григiр Пiпський, Іван Сорокевич, Павло Кольченко (прапорщик), Микола Ганкевич.

  Корисні посилання: Перші кіборги. До річниці бою під Крутами. Інформаційні матеріали: https://bit.ly/3Hd1fGX

Інфографіка «Крути – бій за майбутнє»: https://bit.ly/3HfYbuz

Схема бою під Крутами, що подавалася в праці Аверкія Гончаренка: https://bit.ly/3iTgyw7

Про Крути з першоджерел

https://old.uinp.gov.ua/news/pro-kruti-z-pershodzherel-0

Інформаційні матеріали 

до Дня Соборності України–2023

та 105-ої річниці проголошення незалежності Української Народної Республіки

      Щороку 22 січня у день проголошення Акта Злуки Української Народної Республіки (далі  – УНР) та Західноукраїнської Народної Республіки  (далі – ЗУНР) Україна відзначає День Соборності. Офіційно це свято встановлено Указом Президента України «Про День соборності України» від 21 січня 1999 року № 42.

   24 серпня 1991 року позачергова сесія Верховної Ради УРСР ухвалила Акт проголошення незалежності України. Його підтримали українці на Всеукраїнському референдумі 1 грудня 1991 року. Втім, історики цілком справедливо відзначають, що 24 серпня 1991-го насправді відбулося відновлення державної незалежності України. Вперше у XX столітті її проголосила Українська Центральна Рада 22 січня 1918 року IV Універсалом. А за рік (22 січня 1919 року) на Софійському майдані в Києві сталася не менш вагома подія – об’єднання в одну державу Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки. Через невдачу Української революції 1917–1921 років державність зберегти не вдалося. Як наслідок, у XX столітті українці змушені були кількаразово відновлювати її в боротьбі. 

  22 січня ми згадуємо дві рівнозначні за вагою події української історії: проголошення незалежності Української Народної Республіки й Акт Злуки українських земель. 

  105 років тому – 22 січня 1918 року – Українська Народна Республіка  проголосила незалежність і боролася за право бути “самостійною, ні від кого незалежною, вільною, суверенною державою українського народу”. Цей факт абсолютно руйнує твердження російської пропаганди, буцімто Українська держава ніколи не існувала, її вигадали більшовики.

  22 січня 1918 року вперше у XX столітті українці проголосили незалежність власної держави – Української Народної Республіки. 24 серпня 1991 року відбулося її відновлення.

  Ідея соборності була і залишається базовою національною цінністю українців. А нині вона є ще обов’язковою передумовою успіху нашого спротиву зовнішній агресії. 

 Сьогодні Соборність для України – деокупація всіх територій України, захоплених ворогом, відновлення єдності із Донеччиною, Луганщиною та Кримом.

Корисні посилання:  Інтернет-банери до Дня Соборності: 

https://mega.nz/folder/RwwWHCBB#tS4BkMEP5zy6YCJNz5wJpw

Відеоролик «Разом з власної волі з 1919 році»: https://mega.

nz/folder/pwQ0kZJa#w1qzRCHl4eT0BC5_45SYBQ

Інформаційні матеріали до 100-річчя проголошення незалежності Української Народної Республіки:  http://unr.uinp.gov.ua/metodichni-materiali/metodichni-materiali/informatsiyni-materiali-do-100-richchya-progoloshennya-nezalezhnosti-ukrainskoi-narodnoi-respubliki-2018-rik

Відеоісторія «Українська революція 1917-21 років. Як творилася держава»:https://uinp.gov.ua/informaciyni-materialy/vchytelyam/videolekciyi/cykl-vchymo-istoriyu/ukrayinska-revolyuciya-1917-21-rokiv-yak-tvorylasya-derzhava

ЕКОЛОГІЧНА АКЦІЯ "ЗБЕРЕЖИ ЯЛИНКУ".

   Екологічну акцію "Збережи ялинку " провели у Зуївцівській гімназії напередодні Нового року. Вона  запобігає вирубці молодих хвойних дерев. 

    Учні виготовили  новорічні композиції із різноманітних матеріалів. Чудова фантазія, уява та творчістю не мали меж. 

       Створити відчуття свята можна й без знищення дерев. 

      У такий креативний спосіб учні зрозуміли, що любов до природи є запорукою чистого довкілля та безпечного майбутнього. 

                               Класоводи початкових  класів Зуївцівської гімназії.

СВЯТИЙ МИКОЛАЙ,  ДО НАС ЗАВІТАЙ!

   19 грудня до учнів початкових класів Зуївцівської гімназії завітав Святий Миколай із подарунками. Діти радо зустрічали довгоочікуваного гостя. Читали вірші, співали пісні. Святий Миколай  зачитав листи, які діти написали  йому напередодні. В листах учні не просили солодощів та іграшок. Майже всі діти бажали ЗСУ перемоги над ворогом, щоб закінчилися тривоги, настав мир, а наші захисники повернулися додому живими. Діти вірять, що Святий Миколай виконає їхнє бажання.

                               Соляник К.М. класовод 2 класу

РАЗОМ ДО  ПЕРЕМОГИ!

     Учні Зуївцівської гімназії  взяли участь у конкурсі дитячих малюнків "Зі святом, захисники !".  Мета конкурсу - морально підтримати українських воїнів за допомогою дитячих творчих робіт. Усі малюнки будуть передані нашим захисникам.

 Переможці конкурсу: Бахмат Іван, Дем'яненко Юрій, Лаврова Анна, Коломієць Ольга, Киричок Костянтин, Кукулевський Антон, Дяденко Микола, Мельник Володимир, Карпова Діана отримали  грамоти.

                                                                                                                       Соляник К.М. класовод 2 класу.

Інформація про діяльність Консультаційного центру Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини

 

Консультаційний центр надає підтримку громадянам України  у режимі онлайн та офлайн щодо:

 

Тут ви можете повідомити:

 

В режимі онлайн:

0800-50-17-20 (безкоштовно)

044-299-74-08 (для дзвінків із-за кордону)

hotline@ombudsman.gov.ua

 

В режимі офлайн під час особистого звернення:

понеділок - четвер з 9:00-13:00, 13:45-18:00

пʼятниця з 9:00-13:00, 13:45-17:00,

вихідні дні субота, неділя

Адреса: 01008, м. Київ, вул. Інститутська, 21/8

 

Додатково надаємо консультації:

через портал «Діти війни» —  сайт: https://childrenofwar.gov.ua/

 


    До відзначення 300-річчя від дня  народження Григорія Сковороди

З нагоди відзначення 300-річчя від дня народження видатного українця, уродженця Полтавщини – мандрівного філософа-містика, богослова, поета, педагога Григорія Савича Сковороди Департамент освіти і науки облвійськадміністрації інформує про проведення обласного конкурсу „Не шукай щастя за морями” із створення соціальної реклами (відео, банерів, анімацій тощо) серед учнів закладів загальної середньої та професійної (професійно-технічної) освіти, який відбудеться 25 листопада  2022 року.

Пропонуємо долучитися до участі у зазначеному конкурсі.

За детальною інформацією щодо проведення конкурсу звертатися  до Ланевської Тетяни Юріївни, методиста Полтавської академії неперервної освіти ім. М.В. Остроградського, за тел. (066)3643077.

Незалежність України – маяк свободи

      24 серпня Україна відзначає найбільше державне свято – День Незалежності. Воно встановлене на честь виняткової історичної події – ухвалення у 1991 році Верховною Радою Української РСР Акта проголошення незалежності України. Цей документ увінчав тисячолітні прагнення Українського народу мати власну суверенну державу і самостійно визначати свою долю.

Для українців свобода і гідність завжди були основоположними цінностями. Вони спонукали до боротьби за незалежність. У ХХ столітті наш народ декілька разів здобував державність. Тому правильно вважати, що 24 серпня 1991 року Україна відновила незалежність. Важливим кроком до повернення історичної справедливості стало прийняття 16 липня 1990 року Декларації про державний суверенітет України. Тоді Верховна Рада УРСР підтримала прагнення народу ліквідувати політичну та економічну залежність від московського центру і розбудовувати самостійну державу, відроджувати національну культуру, історичну пам’ять.

Акт про державну незалежність 24 серпня 1991 року спирався на Декларацію про суверенітет. А результати Всеукраїнського референдуму 1 грудня 1991 року стали найпереконливішим підтвердженням волі народу.

Постання суверенної України відіграло вирішальну роль у розпаді СРСР, остаточному руйнуванні комуністичної тоталітарної системи імперського типу. Це стало початком нового етапу розвитку демократичної сучасної Української держави.

Незалежність України – запорука вільного розвитку держав і народів Європи і головна перешкода для російського імперіалізму, який намагається політично, економічно та духовно поглинути Україну. Нині в умовах агресії з боку Росії ми продовжуємо боротьбу за власну свободу та незалежність.

Сьогодні Україна ефективно стримує російський збройний напад завдяки зусиллям на військовому, дипломатичному, інформаційному фронтах, а також потужній міжнародній допомозі. Ми боротимемося до звільнення від окупанта останнього сантиметра української землі. Тож наше суспільство має консолідуватися для перемоги над агресором та розбудови держави як демократичної правової країни в сім’ї європейських народів.

Україна вдячна світовим партнерам за підтримку нашої боротьби і  розумінню, що від нашої перемоги в цій війні залежить також майбутнє Європи. Адже Російська Федерація не обмежиться Україною. Вона відкрито заявляє, що її мета – Євразія від Владивостока до Лісабона. Якщо російську армію не зупинити зараз, війна рано чи пізно прийде в кожен європейський дім. Але разом ми здатні зупинити агресора і зберегти мир, свободу та демократичний світ.

Про День Державного Прапора України

На вшанування багатовікової історії українського державотворення, державної символіки незалежної України та з метою виховання поваги   громадян до державних символів Указом Президента України від 23 серпня 2004 року № 987 встановлено День Державного Прапора України, який відзначається щорічно 23 серпня. Державний Прапор є одним із державних символів країни, відбиває національні традиції, ідентифікуючи певну територію.

Ще до християнізації Русі жовто-блакитні барви символізували Київську Державу. Майже всі герби міст Київщини й України обрамлялися жовтоблакитними кольорами. З XVIII століття полкові й сотенні козацькі прапори Війська Запорозького виробляли з блакитного полотнища, на якому жовтою фарбою наносили хрест, зорі, зброю, постаті святих.

Утвердження синьо-жовтого поєднання як українських національних кольорів відбулося під час європейської “весни народів”. Уперше такий прапор замайорів у червні 1848 року на міській ратуші Львова. Відтоді полотнища в національних кольорах використовували під час Шевченківських та інших свят у Галичині, Буковині та Закарпатті.

На Наддніпрянщині це стало можливим після революції 1905–1907 років. Із падінням царату ті барви були вже загальновизнаною українською символікою. 25 березня 1917 року під синьо-жовтими прапорами відбулася 25тисячна маніфестація солдатів-українців і студентської молоді в Петрограді, а 29 березня в Києві під час Свята свободи українські солдати йшли окремою колоною під національними прапорами.

31 березня учасники Українських зборів у Чернігові встановили український прапор і виконали “Ще не вмерла Україна”. 1 квітня в Києві з ініціативи Центральної Ради відбулася понад 100-тисячна маніфестація, на якій тисячі солдат-українців Київського гарнізону несли синьо-жовті знамена з написами: “Вільна Україна”, “Вічна пам’ять борцям за волю”, “Війна до перемоги”. У Харкові, Полтаві, Катеринославі та інших містах України і за її межами відбулися подібні акції під синьо-жовтими прапорами. Влітку 1917-го під цим прапором вирушав на фронт перший український підрозділ – полк імені гетьмана Богдана Хмельницького. Тоді ж частина кораблів Чорноморського флоту підняла українські прапори. Вперше – на есмінці “Завидний” з ініціативи керівника української ради корабля Івана Прокоповича.

Офіційно стяг затвердили 27 січня 1918 року в Тимчасовому законі про флот УНР. 29 квітня на есмінцях і лінкорах, що базувалися у Севастополі, підняли українські прапори. Флагманський корабель “Георгій Побідоносець” подав сигнал про підняття стяга над українським Чорноморським флотом.

За гетьмана Павла Скоропадського на блакитно-жовтій основі формувалися різні службові штандарти. 16 липня гетьман затвердив військовий прапор Української Держави. 13 листопада 1918 року Українська Національна Рада у Львові проголосила державним прапором Західноукраїнської Народної республіки синьо-жовтий стяг. За УНР Директорії також використовувався прапор у синьо-жовтих барвах.



28 липня - День Української Державності 

        28 липня Україна щорічно відзначає День Української Державності, встановлений Указом Президента України від 24 серпня 2021 року № 423 з метою утвердження понад тисячолітніх традицій українського державотворення, яке корінням сягає часів заснування міста Києва та розквітло за князювання Володимира Великого.

      День Української Державності запроваджений на утвердження спадкоємності понад тисячолітньої історії українського державотворення, а також для протидії російській дезінформації та історичним фейкам про буцімто єдність походження українського та російського народів.

Історія українського державотворення засвідчується першими згадками про заснування столиці Давньоруської держави – міста Києва та подіями, пов’язаними з діяльністю князя Київського Володимира. У 988 році він прийняв християнство як державну монорелігію, що стало для України цивілізаційним вибором. Християнство сприяло піднесенню культури, освіти, дало поштовх розвитку кириличної писемності. Давня Русь успішно долучилася до загальноєвропейського культурно-релігійного простору. Її державотворчі традиції продовжили, зокрема, Галицько-Волинське князівство, Українська козацька держава, Українська Народна Республіка, Західноукраїнська Народна Республіка, Українська Держава гетьмана Павла Скоропадського, Карпатська Україна та сучасна незалежна Україна.

Саме на вшанування видатного державотворця Київського князя Володимира Великого у День Хрещення Київської Руси–України – 28 липня – встановлено День Української Державності.

  Святкуючи його, ми засвідчуємо також і повагу до Тараса Шевченка, Миколи Костомарова, Володимира Антоновича, Михайла Драгоманова, Івана Франка, Лесі Українки, Михайла Грушевського, інших знаменних представників і представниць національної еліти і борців за державність та незалежність України.

   В основу концепції державних заходів до Дня Української Державності закладено ідею тяглості та спадкоємності тисячолітніх державотворчих традицій України від Русі до сьогодення, а також такі зауваги.

Прагнення до свободи та самостійності є визначальною цінністю українців, що давала наснагу і сили залишатися собою в часи бездержавності.

День Української Державності нероздільно пов’язаний із розвитком війська та військовими тисячолітніми традиціями. Українці – захисники нашої державності – нащадки воїнів-русичів, козаків, січових стрільців, вояків УПА. Сучасні Збройні Сили України, стримуючи агресора – Російську Федерацію, захищаючи суверенітет і незалежність Української держави – доводять, що українці – народ-військо.

Все про національний мультипредметний тест 2022

  Правила поводження з вибухонебезпечними предметами

Акція «Подарунок воїну»

   Уся шкільна громада, учителі, учні Зуївцівської гімназії зібравши  солодощі та інші смаколики сформували подарунки захисникам України. Спільними зусиллями учні намагаються підтримати українських військових, які захищають наше мирне майбутнє. Зі святом Великодня ми всіх вас вітаємо.

Повертайтеся живими!


Безпека дітей і дорослих під час війни

Розвивайся й далі, мово наша рідна, і про нас нащадкам вістку донеси..

   Щороку, 21 лютого, світова спільнота відзначає Міжнародний день рідної мови. День був встановлений у листопаді 1999 року на ХХХ сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО з метою захисту мовної й культурної багатоманітності. Варто нагадати, що згідно зі статтею 10 Конституції України «Державною мовою в Україні є українська мова». Але в Україні є також і мови, які знаходяться на межі зникнення: зокрема, діалекти ромської мови, кримчацька, урумська мови, а також галицький діалект караїмської мови.

   Мова – це історія народу, його світогляд, інтелектуальний та духовний результат кількатисячолітньої еволюції кожного етносу. Без своєї мови, своєї самобутньої культури немає народу. Мова – найважливіший засіб спілкування людей і пізнання світу, передачі досвіду з покоління в покоління. 

     Учителі української мови та літератури Кісіль Л. Г. та Бахмат І. С. разом із учнями 5 та 9 класів провели тематичні бесіди, написали диктанти, а також переглянули та обговорили відеоролик "Цікаві факти про українську мову".

Вони помирали, щоб жила Україна

  Указом Президента України щороку 20 лютого відзначається особливий пам'ятний день - "День Героїв Небесної Сотні". 

  Їх назвали Небесною сотнею - українців, які загинули у Києві на Майдані, на вулицях Грушевського та Інститутській. Гинули за честь, за волю, за право бути народом - джерелом і мірилом влади у власній державі, в якій не страшно жити та народжувати дітей. Усі герої Небесної Сотні були простими людьми - не депутатами, не політиками, не начальниками. У вирішальний час не змогли байдуже сидіти біля телевізора і просто дивитися на те, що коїться на вулицях столиці. На шляху до незалежності український народ завжди приносив у жертву своїх найкращих синів і дочок. У цьому довгому списку стали і герої Небесної Сотні.

    Учні 7 класу разом із класним керівником Бахмат І. С. пригадали події Майдану, вшанували хвилиною мовчання загиблих героїв, переглянули тематичний відеоролик.

  З нагоди Дня  єдності  та виховання у  школярів почуття патріотизму і гордості за свою державу у   Зуївцівській гімназії були проведені тематичні заходи. Учні 4 класу виготовили вітальні листівки присвячені Дню єдності.  Для старшокласників були проведені тематичні виховні години.   Єдність і свобода робить нас гідними нащадками наших батьків! Будемо з шаною зберігати і захищати цей безцінний скарб. 

В ДЕНЬ ЄДНОСТІ ВСІХ УКРАЇНЦІВ в дитячому садочку "Струмочок"  проведені бесіди про національні і державні символи України  та заняття з патріотичного виховання.

   У дитячому садочку "Струмочок" діти із задоволенням готували подарунки рідним до свята Св. Валентина. Вихователем було створено фотозону, де діти радісно робили святкові світлини і вітали близьких, рідних та висловлювали свої  симпатії. Вітаємо і Вас і ділимося своєю радістю і любов'ю.                                                                                               Вихователь Сусліна Людмила Євгенівна

День безпечного Інтернету

  8 лютого 2022 року у світі відзначається День безпечного Інтернету (Safer Internet Day) під гаслом “Разом для найкращого Інтернету”.                   День безпечного Інтернету (SID/ДБІ) запровадили мережі Insafe та INHOPE за підтримки Європейської комісії для просування безпечного та позитивного використання цифрових технологій, особливо, дітьми й молоддю. Цього дня в багатьох країнах світу обговорюють шляхи безпечного використання молоддю інтернету, питання інтернет-етики, загрози протизаконного контенту.                                                                       З метою підвищення інформаційної компетентності учасників освітнього процесу, створення сприятливих умов для підготовки молодого покоління до життєдіяльності в інформаційному суспільстві, забезпечення захисту дитини від шкідливих інформаційних впливів, акцентування уваги на важливості безпечної поведінки у Всесвітній мережі у 5 класі було проведено онлайн годину спілкування "Міжнародний день безпечного Інтернету". Учні повторили правила, яких треба дотримуватися, щоб користування Інтернетом було безпечним. Наостанок діти перевірили наскільки добре вони володіють інформацією про Інтернет за допомогою онлайн  квесту "Безпечний Інтернет"                                                                                                                                                       Класний керівник 5 класу Галушка О.М.

Поради батькам щодо безпечної поведінки дитини в цифровому середовищі

контролювати додатки, ігри, веб-сайти та соціальні мережі, якими користується дитина, та їх відповідність віку дитини;

вчитись встановлювати на ґаджети дитини батьківський контроль, вимикати можливість спілкування або обміну повідомленнями в онлайн-чатах та функцію «поділитися розташуванням» у налаштуваннях додатків чи ігор, оскільки це може наразити дитину на небезпеку у вигляді небажаного контакту чи розкрити її фізичне місце розташування;

Психологічну допомогу та підтримку можна отримати за номерами телефонів:

1) Національна гаряча лінія з питань протидії насильству та захисту прав дитин (Пн – Пт з 12:00 до 16:00):

0 800 500 225 (безкоштовно зі стаціонарних);

16 111 (безкоштовно з мобільних).

2) Онлайн консультація для підлітків в Teenergizer.

3) Чат-бот у Telegram і Viber допоможе дізнатись, куди звертатись за допомогою.

Більше інформації за посиланням https://mon.gov.ua/ua/osvita/pozashkilna-osvita/vihovna-robota-ta-zahist-prav-ditini/bezpeka-ditej-v-interneti

  З найщирішими вітаннями від усієї команди Всесвітнього Дня Гідності в Україні та команди EdCamp Ukraine ми, дитячий садочок "Струмочок", села Черевки, отримали "живі" сертифікати та чудовий СЕЕН календар від EdCamp Ukraine

Пам'ятай про Крути...

   29  січня – День  пам’яті  Героїв  Крут  –  саме  там, у  1918  році

відбувся  бій,  що  на  довгі роки  став  одним  із  символів  боротьби  українського народу за свободу і незалежність.

    З метою вшанування 300 студентів-гімназистів у Зуївцівській гімназії вчителі та здобувачі освіти провели виховний захід  «Пам'ятай про Крути». Учні переглянули відеоролик «Бій під Крутами», хвилиною мовчання вшанували пам'ять загиблих студентів-гімназистів та взяли участь у патріотичному квесті «За єдину Україну». У заході брали участь 6 команд. Учителі чекали учасників на локаціях для виконання завдань. Командам слід було відвідати 6 станцій:  «Країна символів», «Країна єдності», «Країна свят», «Країна великих особистостей», «Країна мрій», «Долоньки єднання». Створюючи стіннівку «Долоньки єднання», всі діти мали можливість записати  своє побажання  Україні…                                                    

Героїчна оборона Донецького аеропорту – символ української мужності

   22 січня 2015 року «кіборги» відійшли з руїн терміналу Донецького аеропорту. Його оборона тривала з 26 травня 2014 року – понад 240 днів. 16 січня, за ініціативою самих «кіборгів», у різних містах України відзначають День пам’яті захисників аеропорту та всіх загиблих воїнів. З метою вшанування подвигу захисників донецького летовища, з учнями 11 класу було проведено урок мужності «Героїчна оборона Донецького аеропорту – символ української мужності, оплот українського духу». Під час проведення заходу розглянули історичні події 2014 – 2015 років, переглянули презентацію та відео про «кіборгів». Героїчна оборона Донецького аеропорту – одна з головних подій війни, яка відновила боєздатність Української армії, показала її силу та ефективність.

Вони померли, щоб ми жили...

Ще юнаки, ще майже діти,

А навкруги і смерть, і кров,

"На порох стерти, пережити!"

Іде на Київ Муравйов.

Полків його не зупинити,

Та рано тішаться кати :

Коли стать до зброї діти,

народ цей - не перемогти!

   Ці рядки Миколи Луківа, українського поета, стали лейтмотивом виховної години у 9 класі, присвяченої пам'яті героїв Крут.

Урок мужності 

"Вони вистояли  – не вистояв бетон!"

          Вони постали каменем, мов неприступна скеля,                                                   На них залізом плавленим валились сотні тонн,

Та їх кістки не тріснули — не витримала стеля,

Та дух їх не зламався — не витримав бетон!

   Бої за Донецький аеропорт – одні з найзапекліших у війні на сході України – тривали з травня 2014-го до 22 січня 2015 року. 242 дні українські військові, добровольці, медики й волонтери протистояли навалі російсько-окупаційних військ і проросійським бойовикам, затято відстоюючи рідну землю. Звитяжна оборона летовища стала символом незламності та бойового духу нашого війська, а захисники терміналів отримали почесне ймення «кіборги».                                 З метою вшанування подвигу захисників донецького летовища учні 10 класу Зуївцівської гімназії разом із заступником директора з навчально-виховної роботи провели «Урок мужності». Під час проведення заняття було переглянуто відео «Героїчна оборона Донецького аеропорту – символ української мужності, оплот українського духу». Учні пригадали своїх односельців Гадлевського Володимира Володимировича та Ковтуна Олександра Костянтиновича, які в ХХІ ст. загинули, захищаючи незалежність України.     

     Українське суспільство, насамперед молодь, повинно знати історію  подвигу Українських оборонців та вшановувати Героїв.

Вивчаємо англійську мову

    Учні 4 класу виконали проєктну роботу, метою якої було використати на практиці набуті знання та уміння з теми "Подорожі". Діти намалювали, а потім презентували англійською мовою свої роботи. Розповіли про транспорт, який найбільше подобається, або той, яким би хотіли подорожувати. А учні 3 класу виконали проєктні роботи з теми "Мій будинок". Проявивши ініціативність, уяву, наполегливість та використавши вивчені слова з даної теми діти добре справилися із завданням та були задоволені своєю роботою.

                                                                              Учитель: Бахмат І. С.

  День Соборності – це нагадування про те, що сила нашої держави – в єдності українських земель.  На вівтар української державності багато поколінь поклали своє життя. І нинішнє покоління українців – приклад сили духу, сили патріотизму, сили незламності, які успадкували від предків. До дня Соборності України з метою формування національної свідомості школярів, виховання у них почуття патріотизму та з нагоди святкування  дня Соборності України в Зуївцівській гімназії організовано та проведено ряд заходів. Виховна година «Творення соборної  України»,  гра-вікторина «В моєму серці – Україна» , патріотична акція до дня Соборності України «30 причин  любити Україну» 

skaz2.mp4

  День Соборності - національне свято України 

   Це свято щорічно відзначається 22 січня, у день проголошення в 1919 році Акту  Злуки  Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки. Свято офіційно встановлене у 1999 році, враховуючи велике політичне та історичне значення об’єднання УНР і ЗУНР для утворення єдиної (соборної) української держави. Це була основоположна подія для українського державотворення.

     Учні 7 класу разом із класним керівником Бахмат І. С. провели годину спілкування "Україна єдина". Бесіда спрямована на виховання національної самосвідомості та людської гідності учнів, відродження паростків духовності, формування рис громадянина України, виховання глибокої поваги та любові до Батьківщини. Діти переглянули презентацію та відео матеріали, де розповідалося про історичні події і про те, як все відбувалося у далекому 1919 році, а також про те, як святкують День Соборності в нашій державі сьогодні.

Нетрадиційні види роботи. Загартування. Знайомство із властивостями снігу. Естетичне виховання та виховання колективізму і командної роботи по прикрашанню доріжки до садочку.

День обіймів у дитячому садочку "Струмочок"

Міжнародний день обіймів

21 січня у всьому світі відзначається одне з найбільш незвичайних свят — Міжнародний день обіймів (International Hug Day). З обіймів починається життя людини – адже перше, що робить мати після появи своєї дитинки на світ - обіймає її.

   Учні 5 класу разом з класним керівником Галушкою О.М. на виховній годині познайомилися з історією цього свята та поділилися цікавими фото обіймів зі своїми рідними.

    День обіймів - важливе свято. Воно підкреслює важливість турботи, уваги, підтримки. Це свято – одне з найбільш незвичних , яке з’явилося порівняно нещодавно, але вже встигло завоювати популярність в усьому світі. До того ж, відзначати його дуже весело! В цей день можна обійняти навіть абсолютно незнайому людину, звичайно, якщо вона не буде проти. В цей день по всьому світу проходять цікаві акції і флешмоби. Вчені багатьох країн доводять той факт, що обійми є своєрідним «еліксиром» молодості і довголіття. Люди, які часто обіймаються, рідше хворіють, адже щирі обійми зміцнюють імунітет!

  Тож, нехай від сьогодні і завжди, ніхто не забуває й не соромиться частіше обіймати своїх рідних, близьких, коханих, даруючи їм свою турботу, увагу, ласку і тепло! Даруйте один одному обійми та залишайтеся щасливими!


    Велика подяка випускникам дитячого  садочку "Струмочок", а зараз учням Зуївцівської гімназії, за участь у події EdCamp Ukraine. Другий рік поспіль ми отримуємо приємні нагороди і подарунки від EdCamp Ukraine і це круто!!!

 Хвиля дискусійних уроків Усесвітнього Дня Гідності 2021 відбулася завдяки зусиллям команди і спільноти відповідального вчительства EdCamp Ukraine (https://www.edcamp.ua), спільно з ініціативою #ЩедрийВівторок, яка реалізується Zagoriy Foundation, за сприяння всесвітнього руху Amnesty International, у співпраці з Міністерством освіти і науки України й Офісом освітнього омбудсмена України.

  Наш "Струмочок" - веселий садочок. Щедрує і співає, радості усім добрим людям бажає.

Новорічні свята у дитячому садочку "Струмочок"

   Вихованці територіально відокремленого структурного підрозділу дошкільної освіти "Струмочок" Зуївцівської гімназії Комишнянської селищної ради наполегливо працювали в майстерні Святого Миколая, виготовляючи добрих ангелів. Наші модниці із задоволенням прийняли участь у флешмобі  "Українська хустина".  В майстерні дідуся Мороза з любов'ю  готували новорічні подарунки . Весело святкували новорічне свято разом із Сніговиком - поштовиком та виходили на SKYPE  зв'язок із дідусем Морозом. І яка ж зима без колядок та щедрівок- ми щедруємо, колядуємо підтримуючи народні традиції і отримуємо від цього величезне задоволення.                                  Вихователь   Сусліна Людмила Євгенівна  

Новорічне свято

   У переддень Нового року  в Зуївцівській гімназії відбулося  новорічне свято. Саме з цього часу  ми всі знову починаємо вірити в казку, сподіваємося на щасливі зміни і, затамувавши подих, загадуємо бажання. А щоб ці бажання справдилися,  учням нашої школи потрібно було підготувати казкову атмосферу –  прикрасити новорічну  ялинку сніжинками, гірляндами та іграшками. Саме новорічна ялинка – найголовніший атрибут Нового року. В цей  день у всіх учнів школи  був передсвятковий настрій, відчуття казки та чогось чарівного новорічного. Учні підготували святкову феєричну програму  з новорічними сюжетами, піснями, хороводами, новорічні виступи: пісні, танці, інсценізації. По закінченню свята Дід Мороз та Снігуронька  подарували солодкі подарунки. Усім-усім, дорослим і малим адміністрація школи зиче миру і добра, приємних несподіванок і цікавих зустрічей. Хай ці дні будуть радісними і казковими.                                                                                   З Новим роком! 


Акція "Збережи зелену красуню"

  На порозі Новий рік. Всі готуються до свята, прикрашають свої оселі молодими соснами та ялинками. Вже декілька років поспіль вихованці  гуртка "Юні друзі природи" беруть участь у цій акції. Виготовляють різні подарунки, створюють новорічний настрій. Активними учасниками і цього разу стали молодші вихованці гуртка: Мельник Володимир, Хазай Віталій, Іваницька  Дарина, Засенко Євгенія, Мірошник Ольга, Шарчук Назар та старшокласниця вихованка гуртка Скорик Богдана.

Чарівний день Миколи Чудотворця

   Довгоочікуваний день - день Святого Миколая. В  цей день Микола Чудотворець ближче до нас, як ніколи. В цей день він почує і зрозуміє всі наші прохання і бажання. Напередодні Дня Святого Миколая учні Зуївцівської гімназії отримали солодкі подарунки від наших спонсорів ТОВ «Савинці» (директор  Ситник Т.М.)  Ми щиро вдячні нашим спонсорам за турботу про нас. Нехай у кожному домі буде затишна атмосфера, сповнена позитиву, сміху і достатку. Радості, душевного тепла і щирості.

                                                Директор гімназії Ольга Моргун


Миколай іде,чемним дітям подарунки несе

  Зимовий період – найулюбленіший час більшості дітлахів. Саме в цей період найбільше свят і омріяних подарунків - іграшок та солодощів.

  19 грудня – одне з найочікуваніших свят у році. День, перед яким усі діти намагаються бути якомога чемнішими – свято Миколая. Напередодні цього дня учні 3 класу Зуївцівської гімназії згадують усі свої добрі та погані вчинки, вивчають вірші, пісні, а також пишуть листи до святого Миколая. Цього дня школярики чекають з нетерпінням, адже кожному хочеться отримати гостинці. Святого Миколая називають Чудотворцем, тому вважається, що згадане в цей день будь-яке заповітне бажання обов’язково здійсниться!

                                Ніна Юдько, класовод 3 класу

Як зупинити булінг: поради для батьків

0-02-05-fccacb4428754b1897ee6db4a963e96595c4d7c57e992c5e50fdcc83a0580daa_55a39a40.mp4

День Збройних сил України

   6 грудня – 30-та річниця від дня створення Збройних сил України.

У Зуївцівській гімназії Комишнянської селищної ради відбулися виховні заходи з нагоди цієї урочистості. На уроці Мужності діти 7-11 класів переглянули відеофільми «Україна – єдина», «Донецький аеропорт – АД – 242». Ведучі уроку Мужності (Давиденко Вікторія та Олена Галушка) зі школярами-старшокласниками підготували флешмоб «Повертайся живим» та проєкт-презентацію «6 грудня – День збройних сил України».

      Директорка Ольга Моргун, звертаючись до всіх присутніх, зазначила, що сьогодні люди вірять в армію, гордяться всіма її захисниками.

      Низько схиляємо голову  перед пам'яттю загиблих – наших земляків…

      Незламний дух, честь, відвага – це саме ті риси, котрі варті наслідування.

      Червоною ниткою проходить головна ідея заходу: недоторканність наших домівок, спокій, мир знаходяться в сильних та надійних руках.

      Слава Україні! Героям слава!

      Людмила Кісіль, учитель української мови та літератури.


5 грудня – Міжнародний день волонтера

    Учні Зуївцівської гімназії взяли активну участь у святкуванні Міжнародного  дня волонтера. Так гімназисти  9 - 11 класів разом із заступником директора гімназії Давиденко В.М.  3 грудня  провели інформаційну годину «Волонтери – люди доброї волі». Під час інформаційної години було переглянуто презентацію «Волонтери – люди доброї волі»  (ознайомилися з історією волонтерської діяльності), життєві кейси «Волонтерство як стиль життя», відео-ролики «Міжнародний день волонтера», «З Днем волонтера!» "Я - волонтер". Підсумком  заходу була відповідь кожного гімназиста на питання (прийом «Мікрофон») «Про що говорять наступні вислови?»         - Добрі наміри – ніщо, коли вони не стають добрими вчинками.

-  Нехай схвалення інших буде наслідком твого вчинку, а не його метою.

-   Поділене горе – півгоря.

0-02-0a-056804f11e3adf42f2f343d804778c3b476f4dbda92e8079a55e7c2fed2676f9_d6963775.mp4
0-02-05-81947c8c172d8723beac33af95985cb7a06118ab972230adb45d7bbe55d3809a_862a1d65.mp4

Міжнародний день людей з інвалідністю

Врятує світ краса - 

Завжди так говорили.

Тепер врятує світ лиш доброта,

Бо однієї вже краси занадто мало.

Тож люди на Землі

Спішіть добро творити,

Щоб нам не згинуть в морі зла, 

Щоб кожен міг серед краси прожити

У царстві справедливості й добра...                                                                03 грудня щорічно відзначається Міжнародний день людей з інвалідністю. Цей день не є святом, а покликаний привернути увагу до проблем цих людей, захисту їхніх прав, гідності і благополуччя. Цей день є нагадуванням людству про його обов’язок виявляти турботу і милосердя до найбільш незахищеної частини суспільства – людей із інвалідністю. У зв'язку з цим класний керівник 7 класу Бахмат І. С. провела виховну годину, основною метою якої є усвідомлення життєвих проблем людей, які потребують особливої уваги і милосердя; сприяння розвитку волонтерського руху, спрямованого на утвердження толерантності, милосердя, активної соціальної дії, доброчинності. Учні ознайомилися з презентацією та переглянули соціальний ролик, присвячені даній темі.

Місяць цифрової грамотності 

    Міністерство цифрової трансформації здійснює широкомасштабну інформаційну кампанію «Місяць цифрової грамотності». Ця ініціатива реалізується в межах проєкту «Дія. Цифрова освіта». На порталі Дія розміщено понад 65 освітніх серіалів.

Для ознайомлення та навчання:

Патформа Дія – пряме посиланням: http://osvita.diia.gov.ua/

Всеукраїнська школа онлайн – http://lms.e-school.net.ua

Запрошуємо на безкоштовне навчання та ознайомлення.

Рекомендовані освітні серіали:

- Основи кібергігієни

https://osvita.diia.gov.ua/courses/cyber-hygiene

- Кіберняні

https://osvita.diia.gov.ua/courses/cybernanny

- Обережно! Кібершахраї

https://osvita.diia.gov.ua/courses/attention-cyber-fraudsters

- Серіал для батьків «Безпека дітей в інтернеті»

https://osvita.diia.gov.ua/courses/serial-dlya-batkiv-onlayn-bezpeka-ditey

- Як громаді стати цифровою

https://osvita.diia.gov.ua/courses/digital-communities

- Електронний підпис

https://osvita.diia.gov.ua/courses/digital-signature

Публікації статей на сайтах (медіа) з корисними порадами щодо використання цифрових сервісів і рішень (інформаційні матеріали доступні за посиланням: https://cutt.ly/ZR3VlVN ); 


То був страшний навмисний голод

   Щорічно у четверту суботу листопада в Україні проходять жалобні заходи, приурочені вшануванню пам’яті жертв голодоморів, адже ці жахливі сторінки в історії українського народу відгукуються болем у душі кожного небайдужого до подій того часу.       

     Голодомори в Україні — неодноразова масова загибель людей від голоду на території УРСР, спричинена зумисними діями влади і спрямована на геноцид корінного населення. Найвідомішим і визнаним на міжнародному рівні голодомором є масове вимирання українців у 1932—1933 роках. Визначення «голодомор» вживається також для голоду 1921—1923 та 1946—1947 років.

    З метою вшанування пам’яті жертв голодоморів учні  9-11 класів Зуївцівської гімназії разом із учителем історії Давиденко В.М. 26 листопада провели урок пам’яті «То був страшний навмисний голод».

  Гімназисти переглянули відеоролики Українського інституту національної пам’яті «Історія гідності. Голодомори» та «Де б ти не був – вшануй померлих від голоду!», читали спогади земляків-очевидців тієї страшної трагедії.  Тривожною була хвилина мовчання, адже моторошно уявити мільйони зморених голодом людей України…

   Учитель історії наголосила на необхідності пам’ятати  такі трагічні сторінки історії, щоб вони не повторювалися, адже історична пам’ять є основою для національної пам’яті народу, його консолідації та ідентифікації.

  Акція "Наші долоні  проти насильства"

    Школярі Зуївцівської гімназії долучилися до акції "Наші долоні проти насильства".  Метою акції було ознайомлення  учнів з поняттями «добро», «жорстокість», «насилля», видами насилля; сформувати уявлення про проблему насилля й жорстокості в дитячому середовищі, їх наслідків для дитини та вивчити права дітей. Активними учасниками  стали учні 1, 3, 4, 5, та 7  класів. За допомогою своїх маленьких долоньок діти створили справжній шедевр - колективну композицію.                                                       Задумаймося! Що кожен із нас може зробити для того, щоб розірвати коло жорстокості і насильства, змінити світ на краще.

Всеукраїнська   акція  "16 днів проти насильства" 

  У рамках акції "16 днів проти насильства" класовод  2 класу Якименко Т.М.   провела  виховний захід "Я обираю любов, не насилля". Діти читали вірші про добро, про світ без насилля. Говорили про те, що про свої негаразди треба розповісти дорослому, якому довіряєш. Про неприпустимість жорстокого ставлення до себе і до інших. У кінці свої маленькі сердечка діти об'єднали в одне велике серце, сповнене любові.

Скажімо одне одному:

" I love you",

І пташка заспіває у гаю,

І світ навколо ніжно усміхнеться,

Страждання зникнуть,

радість повернеться


Протидія домашньому насильству

   В рамках Всеукраїнської акції "16 днів проти насильства" 25.11.2021 року класні керівники 6 та 7 класів  Кісіль Л.Г., Бахмат І.С.для учнів 6 та 7 класів  провели тематичну бесіду з елементами дискусії на тему #УкраїнаБезНасильства.  Учні ознайомилися із формами домашнього насильства та його проявами, навчилися розпізнавати домашнє насильство та як йому протидіяти, дізналися про алгоритм дій у випадку, якщо учень став свідком насильницьких дій, або вони були вчинені відносно нього; переглянули повчальне відео "Подруга у небезпеці" з наступним обговоренням.

                           Конкурс дитячого малюнка                            "Довіра-основа дружби"

   Довіряти людям - значить будувати міцний фундамент хороших відносин цеглину за цеглиною.  І особливо важливо довіряти найближчим людям  - цьому нас вчить життя ще змалечку. Учні Зуївцівської гімназії взяли участь у конкурсі дитячого малюнка "Довіра-основа дружби".  Створювали тематичний малюнок: Черепущак Діана, Тютюнник Софія ( 7 клас); Дульченко Валерія, Карпова Діана ( 6 клас); Заріцька Дар"я ( 5 клас); Кукулевський Антон ( 3 клас );  Коломієць Марія, Дем"яненко Юрій ( 1 клас ).

День Гідності та Свободи

 

   День Гідності та Свободи заснований в Україні згідно з Указом Президента України Петра Порошенка № 872/2014 від 13 листопада 2014 року з метою утвердження ідеалів свободи і демократії, збереження і донесення до сучасного і майбутніх поколінь об’єктивної інформації про доленосні події в Україні початку XXI століття. Цей день відзначається в Україні щорічно 21 листопада та пов’язаний з початком двох революцій, коли голоси мільйонів громадян злилися в єдиний голос нації, щоб твердо сказати: українці хочуть і будуть жити у вільній, демократичній державі.

     21 листопада 2021 року в Зуївцівській гімназії  учні 10 та 11 класів  з учителем історії Давиденко В.М. та педагогом-організатором                 Галушкою  О.М. провели захід-реквієм «Народ мій є! Народ мій завжди буде! Ніхто не перекреслить мій народ!» 

    Учасники заходу ознайомилися з подіями, які відбулися восени 2004 року та у листопаді 2013 - лютому 2014 роках.      Давиденко В.М. та Галушка О.М., зі сльозами на очах,  розповідали теперішнім своїм учням про колишніх своїх учнів, які загинули у боротьбі за волю, за демократію… Це Ковтун Олександр Костянтинович та Гадлевський Володимир Володимирович…

Історична довідка

Гадлевський  Володимир  Володимирович

   Народився  7 липня 1986 року в селі Черевки Миргородського району Полтавської області.

   1992-1995 рік . Навчався в Маріупольській школі Донецької області.

   1995-2001 рік. Навчався в Черевківській ЗОШ І-ІІ ступенів Миргородського району Полтавської області.

   2001-2003 рік. Навчався в Зуївцівській ЗОШ І-ІІІ ступенів Миргородського районної ради  Полтавської області. Закінчив її із срібною медаллю.

    2003-2008 рік. Навчався в Харківському військовому університеті.

     Із 2008 року служив у Збройних Силах України в Білій Церкві Київської області .

     21 квітня 2014 року загинув у місті Вишнювате Запорізької області Розівського району.

      Нагороджений медаллю «За бойову стрільбу» 1 ступеня.

 

Ковтун Олександр Костянтинович

    Дата та місце народження: 27 квітня 1979 р., с. Черевки, Миргородський район, Полтавська область.

    Дата та місце загибелі: 17 серпня 2016 р., м. Авдіївка, Донецька область.

    Звання: Старшина.

    Посада: Заступник командира взводу.

    Підрозділ: 25-а окрема повітряно-десантна бригада

   Обставини загибелі: Загинув 17 серпня 2016 року від кульового поранення в шию у т.зв. «промзоні» під Авдіївкою (Донецька область).

  Сімейний стан: Залишилися мати та молодший брат.

  Місце поховання: с. Черевки, Миргородський район, Полтавська область

    Указом Президента України № 421/2016 від 29 вересня 2016 року, "за особисту мужність і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі", нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно).

   Давиденко В.М. наголосила, що кожному  необхідно усвідомити, за що боролися учасники Євромайдану і заради чого пожертвувала своїм життям Небесна сотня та воїни, які загинули і гинуть у боротьбі за свободу, цілісність та єдність держави.                                                        Галушка О.М. побажала всім не втрачати людську гідність та вірити у щасливе майбутнє нашого народу.

 

Свобода. Гідність. Людяність. Україна.

      Година спілкування у 8 класі розпочалася з перегляду відеоролика, представленого центром волонтерів "People's Project.com" і присвяченому «Дню Гідності та Свободи». Під звучання пісні гурту «Тік» «Люби ти Україну» здобувачі освіти могли бачити жахливі  сцени Майдану, воєнні дії на Сході України, наших мужніх захисників. А далі - мальовничі куточки нашої Батьківщини: її стародавні замки, затишні парки та площі, сучасні новобудови, безкраї поля, осяяні сонячними променями церкви, тобто Україна, якою б ми її завжди хотіли бачити  – мирною, квітучою, вільною. Також кожен зі школярів поділився власним розумінням термінім «гідність» та «свобода». Адже від життєвої позиції кожного громадянина  залежить майбутнє нашої держави, її благополуччя.

             Лариса Максимейко, класний керівник 8 класу

Безпека на дорозі – це життя

  Під час виховної години, присвяченій  «Тижню безпеки дорожнього руху», здобувачі освіти 8 класу обговорили правила руху для пішоходів. Особливу увагу звернули на необхідність використання світловідбивачів та особливості їх правильного розміщення на одязі, наплічниках або навіть одягання у вигляді браслетів. Адже пішоходи, які використовують світловідбиваючі елементи, на 85 % знижують шанс потрапити в аварію.

Будьмо обізнаними та обережними!

Лариса Максимейко, класний керівник 8 класу 

Проектна робота на уроках англійської мови 

   Учні 5 класу на уроці англійської мови разом з учителем Бахмат І.С. виконали проектну роботу на тему: "Ідеальний сендвіч". П'ятикласникам  дуже подобається такий вид діяльності, це допомагає розвивати креативне мислення, уяву, творчість та засвоювати знання з вивченої теми.

Конкурс малюнків "Краса осені - 2021"

   Жовтокоса чарівниця-осінь примчала на золотому коні. Торкнулася чарівною паличкою і все навкруги стало незрівнянно гарним, барвистим. Саме таку осінь учні Зуївцівської гімназії зобразили на своїх малюнках. Важко було журі визначити переможців конкурсу малюнків "Краса осені-2021". Ними  стали Дульченко Валерія, Кукулевський Антон, Дем"яненко Юрій.               ІІ місце у Черепущак Діани, Дяденка Миколи, Лаврової Анни.            ІІІ місце у Карпової Діани, Йощенко Юлії, Засенко Євгенії. Директор гімназії Моргун Ольга Петрівна привітала юних художників , вручила їм грамоти, побажала дітям успіхів у творчості. Всі  учасники конкурсу отримали солодкі призи.

Твої знання - твій капітал!

Саме під таким гаслом, 11 листопада, було проведено класну годину у 8 класі. Класний керівник Максимейко Л.І. ознайомила учнів з термінами «доброчесність у навчанні»,  «кодекс честі у навчанні»; обговорили негативні наслідки  плагіату. І, хочеться вірити, переконалися, що плагіат – це крадіжка, а самостійна праця розвиває власні здібності, допомагає отримати нові знання та навички і доводить, що ти – чесна людина.

Запрошуємо у казкову країну

Здобувачі освіти у 5 класі проходять адаптацію до середньої школи. Вони зустрічаються з такими труднощами як нові вчителі, новий режим,  нові вимоги, нові правила. Тому вчителю – предметнику важливо  не тільки зацікавити п’ятикласників, а  й  у подальшому зберегти їхній інтерес до навчального предмету.

Одним із завдань, яке діти отримали на уроці від учительки історії Максимейко Л.І., було створення карти казкової країни й оформлення легенди до неї. Тож школярі  фантазували і творили! 

  Радіодиктант національної єдності  

    9 листопада, у День української писемності та мови, в Україні відбувся радіодиктант національної єдності. До ініціативи долучилися і  учні та вчителі Зуївцівської гімназії. Диктант дає можливість перевірити свої знання. Такий вид самоосвіти дуже стимулює і сприяє пошуку нових знань.

 Учням про академічну доброчесність

Web_Інфографіка_Укр.pdf

Проектна робота на уроках англійської мови 

    Метою даного виду роботи є надання учням можливості виконати незалежну роботу, побудовану на знанні мови та уміннях і навичках, здобутих упродовж періоду вивчення певної теми. Проектні роботи ідеальні для різнорівневих груп, оскільки кожне завдання може бути виконане учнями, що мають різний рівень підготовки. Важливим елементом є те, що дитина, а не вчитель визначає, що буде містити проект, в якій формі і як буде проходити його презентація.

   Учениці 4 класу  Мирошник Ольга, Засенко Євгенія та Копова Дарія впоралися із завданням та виконали роботи на тему "Шкільна вечірка". Дівчата проявили свою уяву, бажання, креативність, а також знання, набуті впродовж вивчення теми.

Вчитель: Бахмат І. С.

Сортуй відповідально 

Завдяки сортуванню відходів ми повертаємо цінні ресурси, які містяться у смітті в нашу економіку - на переробні підприємства. Сортування - це культура. Культура відповідального ставлення до відходів, яка формує наші щоденні звички. Сортуючи сміття, ми суттєво (до 60%) зменшуємо масу відходів, які потрапляють на звалища або сміттєспалювальні заводи. Експерти зазначають, що метал, який міститься у зіпсованій побутовій техніці вже є достатнім, щоб покрити наші потреби у цьому матеріалі у всьому світі. І використовуючи цей ресурс, нам не потрібно забирати його у природи.

Те саме стосується паперу, коли використовуючи макулатуру, нам не потрібно зрізати дорослі дерева. Не брати пісок, щоб виготовити скло. 

Адже викидання відходів у довкілля призводить до справжніх екокатастроф, наприклад, до засмічення цілих океанів!

Структура сміття суттєво змінилася після появи пластику у ХХ столітті. 

Колись було заведено викидати сміття у вікно, але з часом люди почали відносити його у сміттєві баки. Так і сьогодні – вже недостатньо викидати сміття в бак, його потрібно сортувати.Цього вимагає сучасна ситуація у світі.

Класний керівник Бахмат І. С. провела у 7 класі виховну годин присвячену цьому важливому питанню. Метою заходу є привернути увагу дітей до актуальної екологічної проблеми сучасної засміченості, ознайомити учнів з правилами сортування сміття, розвивати мислення, комунікативну компетентність та навички здорового способу життя, виховувати у дітей дбайливе ставлення до довкілля, свого здоров'я і чистоти планети. Учні розглянули презентацію на дану тему та переглянули повчальний соціальний ролик про сортування сміття. Матеріали  доступні за посиланням https://youtu.be/91OM9aZLxyg


        Приємна подія

   Дирекція  Зуївцівської  гімназії створює всі умови для комфортного освітнього середовища. Нещодавно були закінчені роботи з оновлення фасаду гімназії. Висловлюємо щиру вдячність за фінансову підтримкуТОВ «Агротех –Гарантія» (Генеральний директор Троцько О.М.) Допомагали  вирішувати організаційні питання  Комишнянський селищний голова Харченко В.І.; начальник відділу освіти Кобзій С.І.; житель с. Зуївці Фурсенко О.К. Роботу  з оновлення  фасаду вміло виконували робітник з обслуговування Сухарено С.М.; двірник Мельник С.В.;  їм допомагали Коломієць В.М.; Лапіга А.Г. ; Йощенко О.Г.  Вдячна усім Вам за розуміння наших проблем і таку необхідну нам сьогодні підтримку.

                                        Директор гімназії   Ольга Моргун.

  Успішні кроки до складання ЗНО

              Математика – це не так знання, як уміння                                                                                         В. Серве

      На сучасному етапі розвитку суспільства набуває актуальності забезпечення належного рівня математичної підготовки випускників. Це обумовлено насамперед тим, що сьогодні все більше спеціальностей потребують умінь застосовувати міцні знання з математики. Знання і вміння формуються під час цілеспрямованої діяльності, але іноді потребують поліпшення й корекції, що можна досягти систематичними повтореннями, а тим самим спряють набуттю узагальненого погляду на предмет, формуванню інтегрованих уявлень про зміст предмета, методів, які використовуються в різних його розділах.

      Потрібна чітка система підготовки до ЗНО. Найбільш ефективним засобом підготовки до ЗНО є самостійна робота учнів 11 класу та консультації з математики.Тому кожного четверга для випускників гімназії організовані консультації з математики, де проводиться підготовка до ДПА з даного предмета. Учні 11 класу разом із учителем математики Шепельською Вірою Миколаївною розглядають особливості і структуру різних видів завдань, повторюють навчальний теоретичний матеріал за темами. Процес підготовки до успішного завершення навчання математики в старшій школі, до внутрішньої і зовнішньої атестації має бути довготривалим.


Конкурс  малюнка "Створюємо ліси разом"

  Одним Із найкращих багатств, якими наділена наша держава, є  ліс. Існування людей неможливе без дерев. Ліс приносить нам не лише матеріальні блага, а й дає можливість відпочити душею. Разом з тим кожного року знищуються мільйони гектарів лісу. Учні Зуївцівської гімназії не залишаються байдужими до проблеми створення лісів, які є легенями нашої планети Земля. Школярі разом із батьками садять дерева та доглядають за ними.  Учні початкових класів та учениця 5 класу Заріцька Дар'я взяли участь у конкурсі малюнка "Створюємо ліси разом". Пам'ятаймо! Майбутнє лісу в наших руках!

          Патріотичний квест                 «Україна – найкраща країна»

14 жовтня Україна відзначає День захисника України та Покров Пресвятої Богородиці, або Покрову. В Україні у цей день відзначають відразу три важливих свята: Покрова Пресвятої Богородиці, День українського козацтва та День захисника України. Люди згадують величні сторінки історії України, воїнів та загиблих.

12 жовтня у Зуївцівській гімназії   відбувся патріотичний квест, присвячений Дню захисника України. У заході брали участь 5 команд: «Фіксики», «Енергійні», «Фенікс», «Приправа» та «СБУшники».   

 Учителі чекали учасників на локаціях для виконання завдань. Учасникам слід було відвідати 10 станцій і виконати захоплюючі конкурси та завдання. Діти співали, малювали, розгадували загадки тощо. Усі були згуртовані і сконцентровані, учасники працювали над спільним результатом.

На локації «Важливі дати» учасники мали поєднати дати і відповідні свята. Локація «Зображення на грошах» перенесла їх світ найкрасивішої валюти у світі – гривні. Станція «Козацькі розваги» дала дітям позмагатися у витривалості та силі. Локація «Сім чудес України» запропонувала учасникам поєднати чудеса України із місцями їхнього розташування. Станція «Чий це предмет?» дала змогу здогадатися, кому із відомих особистостей належать предмети. На станції «Душа народу» дітям запропонували відгадати пісню і заспівати її. Учні поринули у світ моди та вишиванок. Станція «Різноманіття смаколиків» нагадала учасникам про найвизначніші українські страви. На локації «Культура та традиції» перевірили знання учнями звичаїв та традицій українського народу. Десятим місцем призначення була станція «Рослини України». Тут треба було пригадати назви творів української літератури, у яких використовують назви квітів, дерев, кущів.

Команди «Енергійні» (капітан К. Ксьонз) - 75 балів, «СБУшники» (капітан К. Лила) - 73 бали та «Приправа» - 72 бали (капітан Р. Йощенко) здобули перемогу. Усі учасники отримали подяки і були нагороджені заохочувальними призами.


Уроки доброти «Гуманне ставлення до тварин»

   Виховання доброти і відповідального ставлення до усього живого – це одне з щонайперших завдань педагогіки. Виховання гуманного ставлення до тварин є важливою складовою етичного, культурного та екологічного виховання молоді. Як привити любов до чотирилапих? Що таке відповідальне ставлення до песиків та котиків? Як уникнути проблем у спілкуванні з тваринами? На всі ці питання можна було отримати відповіді на уроці доброти.

   Дуже важливо виховати у дитини добре ставлення до навколишнього середовища, підтримувати її прагнення допомагати тим, хто цього потребує. У результаті це стане рушійною силою до появи гуманності і сформує активну життєву позицію в майбутньому.

  4 жовтня відзначається Всесвітній день захисту тварин. Спеціально до нього 4-7 жовтня 2021 року у нашій школі було  проведено уроки доброти про гуманне та відповідальне ставлення до тварин.

   Класний керівник 7 класу Бахмат І. С. провела урок присвячений дню захисту тварин. Даний захід покликаний виховувати любов до тварин, повагу до вірності, відданості домашніх улюбленців; почуття відповідальності за приручених тварин, розуміння цінності та недоторканності іншого життя. Наші домашні улюбленці так багато роблять для нас: охороняють, дарують радість спілкування, а іноді навіть рятують життя, чекаючи від нас тільки уваги. Вони для нас лише сторінка життя, а ми для них і є саме життя. У ході бесіди учні зрозуміли наскільки важливим є спілкування та піклування про тварин.

   У 8 класі (класний керівник Максимейко Л.В.) було проведено урок «Захист тварин– справа честі людей», присвячений Всесвітньому дню захисту тварин. Здобувачі освіти переглянули цікаве відео про поводження зі свійськими та дикими тваринами, дізналися про небезпечний вплив недбало викинутих побутових відходів на їх життя. Також поділилися власним досвідом догляду за  домашніми улюбленцями. 

   У 5 класі ( класний керівник Галушка О.М.) на уроці  доброти «Даруй тепло свого серця»  діти охоче розповідали про своїх домашніх улюбленців, про те, як доглядають за чотирилапими. Познайомилися з унікальними здібностями котів та розглянули цікаві факти про котів та собак. На закінчення уроку учні створили фотоколаж про своїх домашніх улюбленців.


До уваги учителів, батьків!

Удосконалення механізмів публічного управління системою неперервної освіти в умовах інноваційного розвитку суспільства

Інформуємо про проведення дослідження «Удосконалення механізмів публічного управління системою неперервної освіти в умовах інноваційного розвитку суспільства», мета якого – покращення якості освіти в контексті системи неперервної освіти. Опитування проводиться для визначення рівня задоволення соціуму якістю освіти у 8-11 класах на території України.  Анкета представлена у google-формі за посиланням:

https://docs.google.com/forms/d/19QKB3lUk5blTq3TmrFMO32abwV0z4qvJtXujECo8l6o/edit


Запрошуємо взяти участь в опитуванні  батьків, педагогічних працівників.

День працівників освіти

      3 жовтня 2021року, у неділю, в Україні відзначається День працівників освіти.

     Учитель… Таке ніжне, світле, слово. Воно лунає так дзвінко, як чисте джерельце, воно лине, як та провідна зірка.  Але водночас це слово закликає до праці, до дії, творчого пошуку, самовизначення, самовіддачі.                                                   

     Учитель -  вічно молодий, бо поруч з ним завжди  діти.                                                                                                         Учитель - гарний думками і душею, тому що немає шляхетнішого покликання дарувати своє серце дітям.

      Учитель -  безсмертний, тому що  продовжує своє життя у своїх учнях.

       Бути вчителем – це покликання…Ти вчитель… Ти вічно будеш перевіряти зошити, робочий день твій буде 8 годин до обіду і 8 годин після, всі думки твої будуть в школі і тільки про школу і ніколи ти не заспокоїшся. Ти вчитель…

         У Зуївцівській гімназії за  традицією День вчителя - ще й день учнівського самоврядування, тому уроки в школі проводили учні старших класів.  Учні 9- 11-х класів спробували себе в ролі вчителів. Вони готувалися і хвилювалися. Робочий день виявився нелегким, але успішним, про що старшокласники говорили на педагогічній раді після уроків.

         Приємною нотою в цей день стала святкова програма: телешоу «З Днем учителя». Учні вітали своїх вчителів піснями, танцями та іншими виступами. Було багато позитивних емоцій, сміху і сліз радості.

         Директор гімназії Моргун Ольга Петрівна привітала всіх учителів з ​​їх професійним святом. Ольга Петрівна наголосила: « Педагог – особистість неординарна, творча, обізнана яка весь час знаходиться в пошуку чогось нового, цікавішого, досконалішого. Немає, мабуть, на землі людини, яка б вийшла у великий світ без напутнього слова вчителя. Адже саме він засіває невинні дитячі душі зерном мудрості, доброти, вчить жити, бо життя – це той самий урок, який треба пройти впевненим кроком».

       Директор гімназії подякувала  учасникам проєкту «День учителя»: учням 5-11-х класів, педагогу-організтору Галушці Олені Михайлівні, класному керівнику 7-го класу Бахмат Інні Сергіївні та заступнику директора Давиденко Вікторії Михайлівні.

      Змістовними та щирими були слова вітання спеціаліста відділу освіти Комишнянської селищної ради, вчителя хімії та інформатики Зуївцівської гімназії Онацької Ольги Миколаївни. Ольга Миколаївна привітала колег з професійним святом, побажала, щоб вчительські нелегкі будні приносили тільки радість і були плідними. Вчителька подякувала учням за те, що вони надають заряд позитивної енергії, який необхідний у сучасному світ...

Творчість наших колег

У рамках Другої Брусилівської книжкової толоки у вересні 2021 року в смт Брусилів Житомирської області відбувся літературний фестиваль-конкурс «І тихим островом калиновим, згадалось батьківське село» — поетичні змагання творів на сільську тематику. Назву конкурсу взято зі слів вірша «Калинові острови»  уродженця Брусилівщини, режисера і письменника, заслуженого артиста України Володимира Савченка.

Бажаючі взяти участь у конкурсі до 31 липня 2021 року надсилали на розсуд журі три власні поезії  українською мовою на  сільську тематику.

Критеріями оцінювання творів  були  високий художній рівень, оригінальність розкриття теми, дотримання жанрових вимог.

Учителька історії та географії Зуївцівської гімназії Лариса Максимейко взяла участь у цьому конкурсі та отримала диплом лавреата.


 Міжнародний день людей похилого віку: з шаною до мудрості

  Свято – Міжнародний день людей похилого віку – у слов’янських країнах відзначається досить давно. Традиція ще вдосконалюється. А тому школярі Зуївцівської гімназії виявили фантазію, коли вітали своїх дідусів і бабусь. Вони зізналися, що зранку зателефонували рідним, відвідували особисто, сказали теплі слова...Світлини свідчать про те, як онуки люблять бабусь, дідусів, рідних. Найголовніше – не забувати, що допомагати літнім людям, приділяти їм увагу слід не тільки раз на рік, у Міжнародний день людей похилого віку, а щодня...

УКРАЇНА ВІДЗНАЧАЄ                  155 РОКІВ ВІД ДНЯ НАРОДЖЕННЯ МИХАЙЛА ГРУШЕВСЬКОГО


29 вересня 2021 р. минає 155 років від дня народження Михайла Грушевського, історика, громадського і політичного діяча, голови Центральної ради УНР, дійсного члена Чеської академії наук, академіка ВУАН, голови НТШ у Львові, професора, завідувача кафедри історії Львівського університету, автора понад 2000 наукових праць.

Михайло Грушевський – одна з найпомітніших українських постатей ХХ століття. Він творив українську історію, з одного боку, як автор багатотомної «Історії України-Руси», з іншого – як громадсько-політичний діяч та голова Центральної Ради.

Цікаві факти про Михайла Грушевського

1. Дотепер ніхто не знає справжньої адреси проживання родини Грушевських у Холмі, де народився Михайло Сергійович. Житловий особняк, на якому красується бронзова дошка з написом українською та польською мовами: “У цьому домі 17. ІХ. 1866 року народився найвизначніший український історик і перший Президент Української Республіки Михайло Грушевський” виявляється, було обрано наздогад, оскільки жодних даних, свідчень чи спогадів щодо адреси немає.

2. Діду Михайла Грушевського по материнській лінії (Захарій Оппоков) за життя було подаровано дворянство, нагороджено двома орденами Святої Анни, бронзовим хрестом, орденом святого рівноапостольського Володимира.

3. Батько Михайла Грушевського – Сергій Федорович – був знаний як автор одного з кращих підручників з церковнослов’янської мови для шкіл, книга витримала понад 30 перевидань.

4. Початкову освіту здобув удома, а до Тифліської гімназі був зарахований одразу до третього класу.

5. Перше кохання – оперна співачка Олена Марковська. Зачаровувався її співом, запрошував на традиційні щорічні концерти у гімназію, декламував їй свої вірші. Олена відповідала взаємністю. Але кохання не мало продовження.

6. Михайло Грушевський починав творчий шлях саме як письменник. Однак чимало літературних текстів дотепер не друкувалися.

7. Основна частина поезії українською і російською мовою Михайла Грушевського збереглася у двох рукописних зошитах.

8. У січні 1918 року під час штурму Києва більшовики цілеспрямовано спалили фамільний маєток Грушевських на вулиці Паньківській. Ущент згоріли цінні рукописи, бібліотека, унікальні колекції рушників, вишивок, килимів, порцеляни та прикрас. Згодом Муравйов вихвалявся “цим подвигом”: “Я велел артеллерии бить по самым высоким и красивым дворцам и домам Киева, по церквям и попам… Я зажег снарядами огромный дом Грушевского, и он в течении трех суток горел как яркий костер…”.

9. 29 квітня 1918 року на Михайла Грушевського в Луцьких казармах Січових стрільців у Києві здійснено замах.

10. У Головному управлінні держбезпеки НКВД справа Грушевського носила кодову назву “Старец”.

11. За спогадами сучасників, Грушевський мав надзвичайну працездатність. Спав 4 години на добу, увесь свій час присвячував роботі. Творчий доробок складає понад 2000 праць. 10-томну монографію “Історія України – Руси” Михайло Сергійович писав 38 років (з 1895 по 1933 рік).

12. Один із найбільш суперечливих фактів із життя Михайла Грушевського – це дата його смерті. Мова йде про 24 та 25 листопада 1934 року. Відповідно до історії хвороби Михайла Сергійовича 24 листопада датується останній запис: “Сердечная слабость нарастает... В 2 часа дня смерть при нарастании сердечной слабости”. То звідки ж взялось 25 листопада? 27 листопада 1934 року в українських газетах “Комуніст” та “Вісті ВУЦВК” з’явився некролог Грушевського, де й зазначалась дата смерті – 25 листопада. Очевидно, мав місце технічний хибодрук або плутанина з радянським календарем. Саме на основі цього тексту писались некрологи за кордоном. Це призвело до тиражування неточності, адже нікому не спадало на думку, що в офіційному некролозі може бути хиба такого типу.

Лариса Максимейко, учителька історія



Трагедія Бабиного Яру

У світі завжди були дві раси...

 Є ті, хто розпинає, і ті, кого розпинають,

гнобителі і пригноблені,

хто ненавидить і кого ненавидять,

які заподіюють страждання і страждають,

гонителі та гнані.

Микола Бердяєв

 30 вересня учні 9 – 11 класів Зуївцівської гімназії стали учасниками загальнонаціонального  уроку пам’яті, присвяченому  80-м роковинам трагедії в Бабиному Яру.

Вікторія Давиденко презентувала історичну довідку цієї жахливої події.

Бабин Яр... Полюс нелюдськості... Наш біль. Наша пам’ять. Одна з найстрашніших сторінок літопису зла та страждань, написана людською кров’ю. Історія Бабиного Яру в минулому сторіччі, зокрема в часи Другої світової війни страшна і повчальна. Десятки тисяч жертв – це реальна ціна за людську безвідповідальність і маніакальне бажання панувати над світом. Водночас, це повчальний урок для нинішнього покоління, яке має знати усю правду про одну з найбільших трагедій людства. Саме в Бабиному Яру розстріляли майже все єврейське населення Києва. Бабин Яр..., тут спалювали трупи і тут просівали попіл. У період окупації міста німецькими військами з 19 вересня 1941 р. по 6 листопада 1943 р. стратили майже 200 тисяч осіб.

Лариса Максимейко продемонструвала відео – спогади очевидців Голокосту.

Інна Бахмат ознайомила присутніх із онлайн - платформою «Червона точка пам’яті», підготовлену Меморіальним центром Голокосту «Бабин Яр».

Час може зарубцювати рани. Та він безсилий загасити нашу пам’ять. Шовінізм і ксенофобію не можна перемогти лише силовими чи чисто політичними методами. Боротьба з цим злом проходить через душі людей. Крапку може поставити лише перемога людського розуму та волі.


Вивчаємо англійську мову

   Ребуси в малюнках та картки на встановлення відповідності - це цікавий дидактичний матеріал, який Бахмат І.С. використовує на уроках англійської мови. Учні із задоволенням відгадують ребуси, адже це чудова можливість провести час із користю та радістю, перевірити свої знання з вивченої лексики. 

Перший урок 2021 - 2022 навчального року:                      " З Україною в серці"

    Перший урок у навчальному році - важлива подія як для усіх учнів, так і для вчителів. Саме тому підготовка до цієї дати у Зуївцівській гімназії була належною. Учні 7 класу ( класний  керівник Бахмат І. С.) відправилися в захоплюючий світ веб-квесту, присвяченого 30 річниці Незалежності України. Дітям було запропоновано виконати такі завдання: пазл "Карта України", вікторину"Я знаю історію України", ребуси "Державні та народні символи моєї Батьківщини", гру "Страви національної кухні. Учні 5 класу ( класний керівник Галушка О.М.) розгадали кросворд "Україна", склали  асоціативний кущ  «Моє слово про Україну», перегорнули сторінки усного журналу: "Україна устами поетів", "Ми патріоти", "Чи знаєш ти свою країну", "Символи України". За допомогою завдань такого типу вдалося розширити знання учнів про історію, символіку, традиції та досягнення свого народу та країни, розвинути інформаційно-цифрову компетентність, уміння співпрацювати в команді.

День знань

Знову закурличуть журавлі

І листочок клена закружляє.

Йдуть до школи вранці школярі,

«Ще не вмерла…» звідусіль лунає.

І приклали руки до сердець

Шестирічка і юнак безвусий.

В рюкзаку – книжки і олівець.

У душі – замріяність і осінь…


Ось вкотре вересень постукав у шибку і літо похапцем лаштує валізу…  Кожен із нас осінь сприймає відповідно своєму настрою, проте невід’ємним елементом цієї золотої пори є початок нового навчального року. 1 вересня… Цей день завжди особливо урочистий і хвилюючий, адже саме з нього починається цікавий, незвіданий і водночас нелегкий шлях до пізнання, до нових звершень. Сьогодні у Зуївцівській гімназії  відбулася  урочиста лінійка присвячена Дню знань. На подвір’ї школи пролунали святкові вітання для першокласників та учнів 11 класів. Школа відкриває двері – ласкаво просимо! Нехай міцне здоров’я і наснага стане візитівкою всіх учнів, батьків та вчителів. Плідного навчання та гармонійного розвитку, миру та любові в кожний дім, у кожне серце! Бажаємо кожному учню уваги на уроках, веселого настрою і дзвінкого сміху на перервах, чудових ідей і захоплюючих занять, високих оцінок і гідних перемог.  Нехай шкільні роки будуть радісними, повними дивовижних відкриттів і щасливих моментів.


24 серпня – День незалежності України

   День незалежності України – головне державне свято України, що відзначається щороку 24 серпня на честь прийняття Верховною Радою УРСР Акту проголошення незалежності України.

Ще з часів Київської Русі українці прагнули жити вільно, сповідувати свої традиції та звичаї, не зазнаючи при цьому поневірянь та утисків. Історичні умови складалися так, що на наших землях постійно панували інші народи-сусіди, та попри все наші співвітчизники протягом століть боролися за свою свободу, і лише нинішнє покоління – наші сучасники у 1991 році вибороли її.

 

Ця визначна дата навічно увійшла в історію молодої держави золотою сторінкою її біографії, започаткувала нову епоху в житті українського народу, законодавчо закріпила його вікові, демократичні прагнення до національного відродження, духовної свободи, економічного зростання, культурного піднесення.

Цього року українці святкують 30 років незалежності своєї країни, упродовж яких вони відстоювали своє право бути вільними. І сьогодні триває боротьба за свободу, ідентичність та територіальну цілісність держави. Українські захисники відстоюють незалежність ціною власного життя. 

У понеділок, 23 серпня, в Україні відзначають День Державного Прапора.

   Свято встановлено «на вшанування багатовікової історії українського державотворення, державної символіки незалежної України та з метою виховання поваги громадян до державних символів України» згідно з Указом Президента від 23 серпня 2004 року,

   Синьо-жовтий прапор для українців − це символ свободи і боротьби за незалежність.

Цікаві факти про прапор

Перша історична згадка про поєднання жовтого і синього кольорів датується 1256 роком − днем заснування Львова. На гербі міста поєдналися жовтий лев на голубому тлі. У запорожців також зустрічалися сині прапори із золотими орнаментами.

Під синьо-жовтим відбулися три проголошення Української державності: 1917, 1941 та 1990 року; і три сучасних революції: «на граніті» та обидва Майдани. Нині під цим стягом ведеться війна проти Росії на Донбасі та в Криму.

Серед прапорів слов’янських країн тільки український і боснійський не мають червоного кольору.

27 липня 1976 року під час футбольного матчу в Монреалі між збірними НДР і СРСР на поле у вишиванці та з прапором України в руках вибіг уболівальник Данило Мигаль та станцював гопак. Акція тривала 15 секунд, після чого втрутилась поліція. На самому стадіоні 150 українців вивісили плакат із написом «Свобода Україні!»

Український прапор змінив кілька кольорів, перш ніж прийти до звичного синьо-жовтого забарвлення − він був червоним, малиновим і червоно-синім. У 1918 році Центральна Рада на чолі з Грушевським затвердила нинішню гаму кольорів.

Китайська художниця Мао Мао у 1992 році попросила першого президента України Леоніда Кравчука поміняти розташування кольорів на прапорі. Таке поєднання, на думку Мао, символізувало біди для держави.

У 2016 році українські альпіністи встановили наш прапор на вершині найвищого вулкана світу − Охос-дель-Саладо в Андах. Його висота − 6872 метри.

За однією версією, синій на прапорі символізує небо, а жовтий – колосся пшениці. За іншою, це символи двох головних стихій природи: води та вогню. З релігійного погляду, жовтий уособлює Творця, а блакитний – усе земне.


              Випускний вечір                 "Шкільне дитинство вальсом відліта"

  25.06. 2021 року в нашій школі відбувся випуский вечір для учнів 11 класу.

  Прощальний вальс... Випускний вечір... Скільки в ньому спогадів, мрій, сподівань, радості і смутку, світлої печалі... Які щемливо-ніжні почуття охоплюють душу! Серце переповнює любов до життя, до рідних людей! Сьогодні пролунав прощальний вальс для випускників. Світанкова зоря покличе їх у незвідані далі, різнобарв'я життя, для праці і радості.  У житті кожного учня настає момент прощання  зі своїми вчителями. Це свято для багатьох є тим кордоном, за яким учні стають дорослими людьми. Цей день залишиться в пам'яті кожного випускника, як справжнє свято!                                                                                              Дорогі випускники! Ідіть  по життю, дотримуючись курсу щастя й удачі, прагніть до своєї заповітної мрії та вірте в себе! Нехай доросле життя буде сповнена нових можливостей і перспектив, блискучих ідей і успіхів!

 Протидія та запобігання домашньому насильству

НАСИЛЬСТВО В СІМ’Ї-ВАЖЛИВА СОЦІАЛЬНА ПРОБЛЕМА

Зазвичай існує широко розповсюджений міф, що насильство в родинах — це проблема тільки неблагополучних родин, і майже завжди сімейне насильство пов’язане з пияцтвом і бідністю. Однак за деякими дослідженнями це зовсім не так.

Насильство властиве для всіх соціальних груп і не залежить від економічного становища родини в цілому. В Україні проблема домашнього насильства практично не вивчалася. Тільки протягом останнього часу теми насильства у родині стали предметом публічного обговорення. Для того, щоб перемогти реальне зло, його треба зазнати, відкрито обговорити проблему та шукати шляхи вирішення.

За визначенням Закону України «Про попередження насильства в сім'ї», який Верховна Рада України ухвалила 2001 року, насильство в сім'ї — це «будь-які умисні дії фізичного, сексуального, психологічного чи економічного спрямування одного члена сім'ї по відношенню до іншого члена сім'ї, якщо ці дії порушують конституційні права і свободи члена сім'ї як людини та громадянина і наносять йому моральну шкоду, шкоду його фізичному чи психічному здоров'ю». Отже, жертвою домашнього насильства може стати будь-хто: жінка, яку постійно лає і б'є її чоловік, дівчинка-підліток, що страждає від сексуальних переслідувань свого вітчима, хлопчик, якого лупцює мати-алкоголічка, старенька бабуся, що її ненавидять власні діти.

Закон розрізняє такі види домашнього насильства: фізичне насильство в сім'ї — це навмисне нанесення побоїв, тілесних ушкоджень одного члена сім'ї іншому, яке може призвести чи призвело до порушення нормального стану фізичного чи психічного здоров'я або навіть до смерті постраждалого, а також до приниження його честі та гідності.

Сексуальне насильство в сім'ї — це примушування до небажаних статевих стосунків у родині, а також сексуальні дії щодо неповнолітнього члена сім'ї. Психологічне насильство в сім'ї — це насильство, пов'язане з тиском одного члена сім'ї на психіку іншого через навмисні словесні образи або погрози, переслідування, залякування, які доводять постраждалого до стану емоційної невпевненості, втрати здатності захистити себе і можуть заподіяти або заподіяли шкоду психічному здоров'ю.

Економічне насильство в сім'ї — це навмисні дії одного члена сім'ї щодо іншого, спрямовані на те, щоб позбавити постраждалого житла, їжі, одягу та іншого майна чи коштів, на які він має законне право. Такі дії можуть заподіяти шкоду фізичному чи психічному здоров'ю або навіть призвести до смерті постраждалого. Причинами ж того, чому жінки не подають скарг у зв’язку з насильством, є тиск суспільних і родинних обставин та бажання зберегти відносини. Культурні та релігійні традиції також присутні серед перешкод, що ускладнюють боротьбу з насильством. Вдосконалення правової оцінки насильства в сім’ї багато в чому залежить від усвідомлення громадськістю та самими жінками того, що насильство в сім’ї є злочином.

Особа, яка постраждала від насильства в родині, може звернутися до:

- управлінь та відділів у справах сім'ї, молоді та спорту обласних та районних державних адміністрацій;

- відповідних підрозділів органів внутрішніх справ — дільничних інспекторів міліції, а якщо це стосується дитини, то до кримінальної міліції у справах дітей;

- центрів соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді;

- центрів соціально-психологічної допомоги;

- центрів медико-соціальної реабілітації жертв насильства в сім'ї;

- неурядових організацій, які працюють у сфері запобігання насильству в сім'ї.

Громадська організація «Ла Страда-Україна» - одна з провідних неурядових організацій України у сфері захисту прав жінок та дітей. Діяльність організації направлена на попередження домашнього насильства, впровадження гендерної рівності та вдосконалення системи захисту прав та інтересів дитини. ГО «Ла Страда-Україна» повідомляє, що з 25 листопада 2017 року Національна «гаряча» лінія з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації переходить на новий загальноєвропейський номер 116123 (безкоштовно з мобільних телефонів).

Слід пам'ятати, що відмова у прийнятті заяви не допускається!

ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА СКОЄННЯ ДОМАШНЬОГО НАСИЛЬСТВА

Доволі тривалий час в Україні ставлення до домашнього насильства залишалося суто „домашнім”, а суспільство переважно закривало очі, мовляв, не варто пхати свого носа в чужі справи. Тому, в реальному житті постраждалі члени сім`ї та діти частіше залишалися сам на сам із домашнім терором.

 Намагаючись вирішити проблему домашнього насильства, у грудні 2017 року Верховна рада ухвалила закон „Про запобігання та протидію домашньому насильству”, в якому запропонований новий підхід до боротьби з цим негативним явищем у суспільстві. Новий закон набув чинності з 7 січня 2018 року.

За новим законом до кривдника можуть бути застосовані наступні спеціальні заходи:

- терміновий заборонний припис - застосовується стосовно кривдника у разі існування безпосередньої загрози життю чи здоров’ю постраждалого. Цей припис виноситься підрозділами органів Національної поліції України за власною ініціативою та за результатами оцінки ризиків або заявою постраждалого на строк до 10 діб.

- обмежувальний припис - спрямований на забезпечення безпеки постраждалого шляхом тимчасового обмеження прав кривдника. Його надає суд за заявою постраждалого чи його представника, на строк до шести місяців.

Також, суд може застосовувати до особи, яка вчинила домашнє насильство, один або декілька обмежувальних заходів, відповідно до якого(яких) на засудженого можуть бути покладені такі обов’язки:

- заборону перебувати в місці спільного проживання з особою, яка постраждала від домашнього насильства;

- обмеження спілкування з дитиною у разі, коли домашнє насильство вчинено стосовно дитини або у присутності її;

- заборону наближатися на визначену відстань до місця, де особа, яка постраждала від домашнього насильства, може постійно чи тимчасово проживати, тимчасово чи систематично перебувати у зв’язку із роботою , навчанням, лікуванням чи з інших причин;

- заборону листування, телефонні переговори з особою, яка постраждала від домашнього насильства, або контактувати з нею через інші засоби зв’язку як особисто, так і через третіх осіб;

- направити її для проходження програми для кривдників або пробаційної програми.

Відтепер до Кримінального кодексу введено спеціальну статтю, яка чітко визначає, що умисне, систематичне вчинення фізичного, психологічного або економічного насильства щодо теперішнього чи колишнього подружжя або іншої особи, з якою кривдник перебуває у сімейних відносинах, може загрожувати йому тюремним терміном до 5 років.

ЩО РОБИТИ У ВИПАДКУ НАСИЛЬСТВА В СІМ’Ї?


Насильство в сім’ї – будь-які умисні дії фізичного, сексуального, психологічного чи економічного спрямування одного члена сім’ї по відношенню до іншого члена сім’ї, якщо ці дії завдають йому моральної шкоди, шкоди його фізичному чи психічному здоров’ю.

Якщо життя у Вашій сім’ї перетворилося на жах, зволікати не варто. Складіть заздалегідь план своїх дій – що робити, куди піти в разі небезпеки. Якщо необхідно піти з дому – підготуйтесь: зберіть найнеобхідніші речі, ліки, одяг, ключі, особисті документи та документи, що підтверджують Ваші права власності на житло, машину тощо. У випадку, якщо з Вами будуть діти – також підготуйте все необхідне.

Визначте не одне, а декілька місць, де Ви могли б сховатися, якщо підете з дому. Пам’ятайте адреси, номери телефонів людей, яким Ви можете довіритися у випадку загрози вчинення насильства, або організацій, до яких маєте намір звернутися.

Також подумайте про те, як уберегти дітей від повторення ситуації насильства – домовтеся й підготуйте необхідні документи для керівника дитячої установи або навчального закладу про те, що дітьми опікуєтеся тільки Ви і ніхто, крім Вас, не має права забирати їх.

Якщо Вам чи Вашим дітям уже завдали тілесних ушкоджень, обов’язково розкажіть про це працівникові поліції та зверніться до медичної установи. Медичні висновки про отримані тілесні ушкодження можуть бути вагомим доказом того, що сталося.

Не дозволяйте нікому принижувати та ображати Вас. Уявіть найгірший розвиток подій та свій стан у такому випадку. Також уявіть своє життя без насильства. Намагайтеся досягнути бажаних змін. Якщо Ви не можете визначитися щодо подальшого життя або Вам важко прийняти рішення – скористайтеся безкоштовними консультаціями соціальних служб та неурядових організацій.

Куди звертатися по допомогу у випадку проявів насильства?

 

-  Миргородський районний відділ поліції ГУНП в Полтавській області – 102, 0996576303 (чергова частина);

- Служба у справах дітей Миргородської райдержадміністрації – (05355) 5 25 13

- Служба у справах дітей Комишнянської селищної ради – (05355) 3 61 43

 

 Де отримати безкоштовні консультації:

- Національна «гаряча лінія» з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та ґендерної дискримінації: 0 800 500 335 або 386 (короткий номер з мобільного).

- Національна дитяча «гаряча лінія»: 0 800 500 225 або 772 (для дзвінків з мобільного).

АЛГОРИТМ ДІЙ ПРАЦІВНИКІВ ЗАКЛАДУ ОСВІТИ

У ВИПАДКУ ВИЯВЛЕННЯ НАСИЛЬСТВА В СІМ'Ї ТА ЖОРСТОКОГО ПОВОДЖЕННЯ З ДІТЬМИ

РЕКОМЕНДАЦІЇ

У випадках, коли Ви маєте підозри у тому, що по відношенню до дитини вчинено жорстоке поводження або є реальна загроза його вчинення (вдома з боку батьків, піклувальників, з боку однолітків, з боку інших працівників навчального закладу або інших осіб)

ВАРІАНТИ ДІЙ

Варіант І: Ви можете повідомити про це в усній чи письмовій формі адміністрацію навчального закладу.

Варіант II: Ви можете самостійно письмово повідомити про це територіальний підрозділ Служби у справах дітей за місцем проживання дитини. Варіант III: Ви можете самостійно повідомити про виявлений факт жорстокого поводження кримінальну міліцію у справах дітей або будь-якого працівника органів внутрішніх справ.

У випадках, коли до Вас звернулась дитина з усною скаргою щодо жорстокого поводження з нею

Варіант І: оформіть звернення дитини у письмовій формі та передайте його до адміністрації навчального закладу.

Варіант II: оформіть звернення дитини у письмовій формі та передайте його до територіального підрозділу служби у справах дітей.

Варіант III: оформіть звернення дитини у письмовій формі та передайте його до органу внутрішніх справ.

Варіант IV: повідомте про це в усній чи письмовій формі від свого імені перелічені органи.

У випадках, коли Ви стали свідком жорстокого поводження з дитиною

Якомога швидше повідомте про цей факт міліцію в усній чи письмовій формі. Одночасно можете повідомити територіальний підрозділ служби у справах дітей, адміністрацію закладу.

Яким чином відбувається документування Вашого звернення чи повідомлення, або звернення дитини

У разі звернення або повідомлення до адміністрації закладу

Якщо звернення (повідомлення) усне, то адміністрація закладу зобов'язана оформити це повідомлення письмово з позначкою, від кого та коли (дата, час) отримано повідомлення Адміністрація закладу зобов'язана терміново (протягом однієї доби) передати цей документ територіальному підрозділу Служби у справах дітей за місцем проживання дитини.

Служба у справах дітей повинна належним чином зареєструвати це повідомлення відповідно до законодавства України.

У разі звернення або повідомлення до територіального підрозділу служби у справах дітей

Ваше звернення має бути належним чином оформленим відповідно до вимог Закону України «Про звернення громадян».

У разі звернення або повідомлення до органу внутрішніх справ

Повідомити можна в письмовій чи усній формі, зокрема телефоном.

У разі усного звернення або телефонного повідомлення працівник органу внутрішніх справ складає протокол цього звернення чи повідомлення. Письмове звернення орган внутрішніх справ реєструє належним чином передбаченим законодавством України.

ЧОГО НЕ ТРЕБА РОБИТИ

Не треба намагатися самотужки розв'язати проблему. Це може призвести до порушення законодавства та бути небезпечним для Вас особисто. Наприклад, не треба самостійно приймати рішення щодо відвідування сім'ї, де, Ви підозрюєте, вчинено жорстоке поводження по відношенню до дитини.

Ваші дії припиняються у той час, коли звернення або повідомлення передано компетентним органам. На наступних етапах Ви можете бути залучені до розв'язання ситуації як фахівець, дії якого погоджено з міжвідомчою командою та внесені до спільного плану дій надання допомоги дитині (та її сім'ї).

ЩО ДАЛІ...

Далі справа є компетенцією установ, організацій і посадових осіб, яким передано звернення чи повідомлення. Але, звичайно, що Вас турбуватимуть результати розгляду звернення чи повідомлення (складеного Вами особисто або за зверненням дитини).

Порядок дії відповідних служб та посадових осіб, до яких було передано звернення або повідомлення з приводу жорстокого поводження з дитиною або реальної загрози його вчинення та механізми взаємодії, визначає законодавство України.

Законодавство передбачає інформування заявника (особи, яка здійснила повідомлення або звернення).

Також у самому зверненні (повідомлені) може бути зазначено, що заявник бажає бути поінформованим про подальший перебіг справи, бути присутнім під час розгляду звернення тощо.

СУТНІСТЬ, ВИДИ ТА ПРИНЦИПИ СОЦІАЛЬНОЇ ПРОФІЛАКТИКИ НАСИЛЬСТВА ТА ЖОРСТОКОГО ПОВОДЖЕННЯ З ДІТЬМИ

Соціальна профілактика - вид діяльності, що охоплює комплекс заходів економічного, політичного, правового, медичного, психолого-педагогічного характеру, спрямованих на попередження, обмеження та локалізацію негативних явищ у соціальному середовищі.

Як доводить багаторічна практика організацій, що працюють з проблемами попередження та подолання насильства, цей феномен має виражений циклічний характер: практично кожен акт насильства має свою передісторію, і практично завжди насильницькі дії мають тенденцію до повторення. Тому завдання профілактики - первинної, вторинної і третинної - нерозривно пов'язані між собою.

Первинна профілактика насильства в сім'ї та жорстокого поводження з дітьми спрямована на все суспільство, є найбільш масовою та неспецифічною. ЇЇ завданнями є формування в суспільстві ненасильницького світогляду, культури Гендерної толерантності та чуйності, неприйняття насильницької моделі поведінки по відношенню до жінок, дітей та насильницьких стосунків в сім'ї. Інструментом первинної профілактики можуть бути превентивні програми та інформаційні кампанії різного рівня.

Основними суб'єктами профілактичної діяльності на цьому рівні є система освіти, шкільні психологи, соціальні педагоги та працівники соціальних служб.

Вторинна профілактика спрямована на раннє виявлення ситуацій підвищеного ризику щодо виникнення насильства або жорстокого поводження, та на відвернення причин та умов, які сприяють скоєнню насильства конкретними особами.

Діяльність на цьому рівні втручання здебільшого пов'язана з розв'язанням конфліктів та реагуванням на прояви неадекватної поведінки до рослих щодо дитини (в тому числі, на рівні впровадження програм розвитку батьківських навичок, яка сприяє соціальній реабілітації агресорів). Якщо в родині дитини складна (кризова) ситуація, вивчається можливість провести сімейну (або шкільну - якщо мова йде про дії вчителя чи вихователя) групову нараду, вжити заходів родинного консультування та соціальної допомоги.

Третинна профілактика означає міри втручання у тих ситуаціях, коли насильство та жорстоке поводження вже здійснено і діяльність спрямовано на недопущення рецедиву, реабілітацію жертви та роботу з агресором.

Мета профілактики цього виду - проведення відповідних запобіжних або каральних заходів, реалізація психокорекційних програм, переорієнтація поведінки агресора в сторону поваги до особистості дитини та загальнолюдських цінностей. Крім того, обов'язковим елементом є робота з потерпілими, їхня реабілітація та інтеграція у громаду. Для цього залучають належні ресурси громади та створюють середовище підтримки.

Важливим елементом зазначених програм є зв'язок із соціальними послугами в громаді, які можуть надати потрібну допомогу в процесі реінтеграції кривдника (наприклад, лікування від алко- та наркозалежності, психіатрична/психологічна допомога та соціальна робота з ним і його найближчим оточенням). Дуже важливу роль у цьому відіграє мультидисциплінарна команда.

Соціальна профілактика всіх видів може здійснюватися на рівні всього суспільства, окремого регіону, макросередовища (макрорівень), окремої соціальної групи, закладу, організації, мікросередовища (мікрорівень), окремого індивіда (індивідуальний рівень).

Профілактична робота на макрорівні здійснюється у вигляді комплексних національних профілактичних програм, кампаній у засобах масової інформації, масових заходів, скоординованої діяльності у межах закладів та організацій на найвищому державному рівні.

Корисні ресурси:

1.                 Діємо проти насильства: важливо знати кожному  https://dmsu.gov.ua/news/dms/8459.html


Про Євроінтеграцію простими словами


Європейська інтеграція – це зближення України з Європейським Союзом як на рівні законів, так і на рівні правил та звичаїв, що існують у суспільстві. Її метою є вступ України до ЄС.

Вступ України до ЄС підтримує переважна більшість українців, євроінтеграційний процес є відображенням волі українського народу.

Євроінтеграція є пріоритетом української влади. Президент, Уряд та парламент працюють як одна команда, щоб цей процес ішов якомога швидше. В уряді за євроінтеграцію безпосередньо відповідає Віце-прем’єр-міністр з європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина.

Сьогодні Україна є надійним партнером Європейського Союзу і рухається до набуття членства в ЄС. Це не швидкий процес, але ми йдемо за графіком, виконуємо Угоду про асоціацію з ЄС, приймаємо необхідні (євроінтеграційні) закони та проводимо реформи.

Згідно з євроінтеграційним курсом українська влада взяла на себе зобов’язання проводити реформи, що дозволять нам остаточно розпрощатися з залишками радянського минулого, з його бюрократією,  зневагою до людини, економічною та технологічною відсталістю. І поступово перетворять Україну на розвинену країну з високим рівнем життя.

Євроінтеграція спрямована на дуже практичні речі, які ведуть до покращення життя українців. Безвізовий режим з Європейським Союзом; сучасні Центри надання адміністративних послуг; державні сервіси, які можна отримати без черг онлайн через додаток Дія; дороги, які будуються у відповідності до стандартів ЄС – це перші результати євроінтеграції, здійснені за підтримки Євросоюзу.

Євроінтеграція – це практичні вигоди, які отримує кожний громадянин України від того, що країна починає жити за новими, високими стандартами. Це можливості, які відкриваються для українських підприємців, студентів, виробників завдяки можливості навчатися в Європі та постачати туди свої товари. Це також безпечна продукція для споживачів, що вироблена за європейськими стандартами.

Євросоюз є головним торговельним партнером України. Завдяки євроінтеграції українські виробники отримали спрощений доступ на ринок Євросоюзу – один із найбільших ринків світу. Україна вже стала одним із лідерів експорту сільськогосподарської продукції до ЄС.

Лише у 2019 році від торгівлі з ЄС Україна отримала понад 20 млрд євро.  Це означає створення нових робочих місць та підвищення зарплат завдяки експорту нашої продукції до країн ЄС з високою купівельною спроможністю.

Ще більше переваг Україна отримає, коли повністю інтегрується до внутрішнього ринку ЄС і стане повноправним членом Євросоюзу.

Євроінтеграція – не тільки про торгівлю, але й про світогляд. Нетерпимість до корупції (не тільки не брати, але й не давати хабарів), рівність прав і можливостей жінок та чоловіків, повага один до одного, гідність, одні для всіх закони – це теж життя «за європейськими стандартами». Якісні дороги, безпечні продукти, відповідальна влада є похідними від цього.

6 базових цінностей Європейського Союзу – Повага до людської гідності, Свобода, Демократія, Рівність, Верховенство права, Повага до прав людини – це світоглядні принципи, які є близькими та зрозумілими кожному українцю. Саме вони об’єднують нас з європейцями більше, ніж закони чи міждержавні угоди.

На основі цих принципів проводяться реформи – не для Євросоюзу, як інституції, а для нас самих. Адже всі ми хочемо жити в комфортній та безпечній країні, вільно подорожувати та навчатися, знати, що в державі діють єдині для всіх закони.

 Євроінтеграція – це зміна світогляду. Необхідно щоб з нашого світогляду зникла «радянщина». Щоб основою життя, новим світоглядним стандартом в Україні стали відповідальність, повага один до одного, до права та гідності. Простіше кажучи, якщо ви з повагою ставитеся до оточення, паркуєтеся у дозволених місцях, дбаєте про чистоту свого будинку і свого міста, ощадливо ставитеся до ресурсів своєї країни – то ви вже дієте як європеєць.

Саме європейський світогляд – 6 базових цінностей – є основою добробуту Європейського Союзу. Євроінтеграція України є зміною світоглядних принципів на всіх рівнях життя і рухом до європейського добробуту.

Кампанія EUкраїна розкриває практичний зміст євроінтеграції, розповідає про 6 базових цінностей ЄС, переваги та можливості, які з’являються в житті українців завдяки тому, що Україна інтегрується до ЄС.

Кампанія реалізується за підтримки Представництва Європейського Союзу в Україні та проєкту Association4U.


Свято останнього дзвоника

   31 травня 2021 року у нашій школі відбулося свято останнього дзвоника!

Весело всміхається травень,

Бо скінчилась навчання пора

І зібралась на дзвоник останній

Вся весела шкільна дітвора.

     Учні, вчителі, батьки, гості заполонили сьогодні шкільні подвір’я, щоб разом провести у доросле життя випускників та привітати із початком канікул молодше покоління школярів.

   Для  наших  одинадцятикласників  останній дзвінок прозвучав прощальним передзвоном та стартом до нового етапу їхнього життя. Це, мабуть, найулюбленіше свято усіх учнів. Особливе воно для випускників – учнів 9-х та 11-х класів, які йдуть у доросле життя.

  За доброю традицією випускників привітали начальник відділу освіти Кобзій С. І., директор школи Моргун О.П., перша вчителька Галенко В.І., класний керівник Галушка О.М., від імені батьків – Подоляка Н.О.

   Наприкінці свята для всіх школярів пролунав останній дзвінок у 2020-2021 навчальному  році. 


Мої літні канікули

    Учні 2 та 3 класів разом із вчителем Бахмат І. С. на уроці англійської мови виконали проект на тему: "Мої літні канікули", де школярі мали змогу уявити та самостійно створити літні канікули своєї мрії. Метод проектів в процесі навчання англійської мови молодших школярів дозволяє формувати навички самостійної роботи учнів з навчальним матеріалом; вміння та навички самоконтролю, креативного мислення; комунікативні, презентаційні, дослідницькі уміння, а також здатність працювати у команді. 

      Збережемо природу

    Прийшла справжня весна. Природа оживає. З кожним днем весняне сонечко сильніше гріє. Почалося цвітіння первоцвітів . Четвертокласники Зуївцівського ЗЗСО  І-ІІІ  ст. разом з класоводом Соляник К.М.  провели виховний  захід :  " Збережемо природу " .  Учні  закликають усіх, хто небайдужий до краси навколишнього середовища, зберігати весняні первоцвіти.                                                                          

      Не рвіть, не нищіть, не топчіть                      

      Ви квіточки духмяні,

      Вони себе не захистять

      Ми їм на захист станем! 

День вишиванки

    Учні Зуївцівського ЗЗСО І – ІІІ ступенів охоче вивчають історію України, знають свята, традиції, звичаї українського народу, люблять слухати пісні – красиві, влучні, ніжні. У третій четвер останнього місяця весни в містах і селах України проводився день вишиванки. Цьогоріч відзначається ювілейний 15-й Всесвітній день вишиванки. Мета заходу – вдягнути цього дня вишиванку, національний український одяг, як символ єдності українського народу.

  Теплого травневого дня наша школа цвіла весняними барвами, усмішками, а очі випромінювали віру в щасливе майбутнє рідної землі.

Година спілкування "#Не_ведись - прояви свою стійкість в Інтернеті"

    15 травня класний керівник 6 класу  Бахмат І. С. провела годину спілкування,  основною метою якої є формуванння ключових  навичок стійкості щодо шкідливого контенту та емоційного відновлення після взаємодії з ним.  Учні дізналися, що таке критичне мислення  та зрозуміли його важливість для оцінки інформації і  комунікації своїх переживань з близькими людьми. З матеріалів поданої презентації діти дізналися, хто може надати допомогу в ситуаціях взаємодії зі шкідливим контентом, а також до кого звертатися в разі, якщо було виявлено ризиковану поведінку у своїх однокласників, знайомих, друзів або у себе. Учні навчилися розпізнавати, які індикатори ризикованої поведінки існують і як їх можна використати  для попередження такої поведінки у своєму оточенні.  

Сім’я – це будинок, де сміється душа!

            15 травня у світі відзначається Міжнародний день сім’ї.  Сім’я – це цілий світ, це найбільше щастя, яке людина може створити сама. Це світ, у якому ми найсильніші і найщасливіші. Сім’я -  це тато і мама, братики і сестрички, тьоті і дяді, бабусі і дідусі. Це дружба і взаємодопомога, це любов і повага один до одного.

      Учні 2 класу разом з класоводом Юдько Н.І. провели цікавий захід присвячений Міжнародному дню сім’ї. Діти з радістю декламували вірші про сім’ю, оформили родовідне дерево та намалювали малюнки, як цікаво  і  змістовно вони проводять  вільний час родинами.

     Хочеться, щоб діти усвідомили велику цінність сім’ї.

         Друга світова війна стала найбільш кривавою і жорстокою в історії людства (загинуло від 50 до 85 мільйонів людей). Україна вшановує пам’ять кожного, хто боровся з нацизмом, а також інших жертв війни.  Надзвичайно важливо згадувати та вшановувати подвиг ветеранів, котрі боролися з нацизмом і перемогли його. Але не менше заслуговують на увагу та пам’ять інші, кого торкнулась війна – військовополонені, остарбайтери, підпільники, діти війни, цивільні, які постраждали від окупації і бойових дій, що прокотилися через їхні міста і села. Війна це не лише танки, гармати і видовищні бої – війна це мільйони маленьких і великих людських бід, які тривали роками.            День пам’яті та примирення та День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні символізує не тріумф переможців над переможеними, а має бути нагадуванням про страшну катастрофу і застереженням, що не можна розв’язувати складні міжнародні проблеми збройним шляхом, ультиматумами, агресією, анексією. Найважливішим підсумком війни має бути не культ перемоги, а вміння цінувати мир, категорично і безкомпромісно захищати його всіма розумними засобами. Наша пам’ять є запобіжником від того, щоб подібні лиха ніколи не повторювалися. 

   Великодні дзвони б'ють

Радість з небес ся являє,

Паска красна день вітає,

Радуйтеся щиро нині -

Бог дав радість всій родині,

Бог дав радість нам з небес,

Христос воскрес!

Христос воскрес!

     30 квітня класний керівник Бахмат І. С. провела в 6 класі виховний захід до свята Великодня.  Це найбільше, світле і добре християнське свято, яке несе з собою віру, надію і любов. Тому дуже важливо пам'ятати та дотримуватися традицій, які з давніх-давен, від покоління до покоління передаються у кожній українскій родині. Учні  розповіли про святкування Пасхи. Діти проявили інтерес до писанкарства як виду мистецтва, ознайомилися з  легендою про появу писанки. Школярі відгадували загадки, пов’язані з Великодніми святами. А потім залюбки розповіли про те, що кладуть до великоднього кошика у їхніх родинах. Дотримання таких традицій виховує у дітей любов до звичаїв нашого народу.

           За декілька днів українці святкуватимуть Великдень та День Праці, а ще за тиждень – День Перемоги, тож у травні буде вдосталь вихідних.

           Найпопулярніші травневі розваги: пікніки, походи до лісу, прогулянки у парках та біля водойм. Але не забуваймо, що найкращий відпочинок – це безпечний відпочинок.

Правила поведінки на дитячих майданчиках

Правила поведінки у парках та лісопарках

Діти та дорослі у парках повинні:

У зв'язку з тим, що вже розпочався сезон активності кліщів необхідно бути дуже пильними. Щоб було легше помітити кліщів, варто одягати головний убір та світлий однотонний одяг з довгими рукавами. Не зайвим буде й використання репелентів (засобів, що відлякують кліщів). Щоб захистити себе та своїх рідних від нападу кліщів обов'язково після прогулянки варто уважно оглянути себе й тих, хто поряд. 

Правила поведінки для дітей у лісі

Діти мають знати про те, що не можна:

Правила поведінки біля водойм

Біля водойм діти не повинні:

Правила поведінки на дорозі

Отже, відпочивати потрібно так, щоб не зашкодити ні природі, ні своєму здоров'ю. Якщо діти будуть ознайомлені з цими правилами, то відпочинок на природі з рідними буде не тільки приємним, а й безпечним.


Виховна година до дня пам'яті 35-х роковин Чорнобильської катастрофи

            

Чорнобиль. Ще ятриться рана й досі

У розмаїтті календарних дат.

Десятки літ ослабити не в змозі

Величини і болю марних втрат.

В життя ввійшла навала слів резонна,

Бідою побут сповнюючи вщерть –

Радіаційна хмара, стронцій, зона,

Відчуження, летальна доза, смерть.

І з Саркофагу на руїнах роду

Всіх не злічити, вбитих без меча

На честь невинних жертв мого народу

Нехай не згасне пам’яті свіча.

          

   27 квітня у 6 класі відбулася виховна година до дня пам'яті 35-х роковин Чорнобильської катастрофи. Учні разом із класним керівником Бахмат І. С. переглянули відеоматеріали (посилання на Youtube https://www.youtube.com/watch?v=UhgXiUf9vX8 ), разом розглянули презентацію, що допомогло пригадати та розширити знання про Чорнобильську трагедію. У ході бесіди було наголошено про потенційну небезпеку та наслідки радіації. Із матеріалів презентації учні дізналися більше нової інформації про ліквідаторів аварії та як застосовувати в повсякденному житті елементарні радіаційно-гігієнічні навички. Всі учні 6 класу виявили почуття поваги і пам'яті до трагічної сторінки України. 

Проектна робота на уроках англійської мови під час дистанційного навчання

    Учні 5 класу разом з учителем Бахмат І.С.  виконали проектну роботу з англійської мови на тему: "Свята та традиції". Діти мали змогу самостійно обирати улюблене свято, намалювати ілюстрації до нього та знайти необхідну інформацію про святкування. Усі учні підійшли до цього завдання з відповідальністю: намалювали гарні, яскраві малюнки з головними атрибутами свят; знайшли на англійській мові інформацію, яка в точності описує процес святкування та традиції свят. 

  Учні чудово справилися із поставленим завданням!

Великодня радість

   Під час вивчення теми «Реалістичний стиль в образотворчому мистецтві» учителька мистецтва, Лариса Максимейко, разом з учнями 8 класу працювали над практичним завданням – намалювати реалістичну композицію в побутовому жанрі на тему українських народних обрядів. Напередодні великого свята – Воскресіння Христового, не оминули й великоднього обряду. Особливо варто відзначити роботу  Богдани Скорик - «Великодня радість». Учениця зізналася, що їй допомагала мама, Наталія Олексіївна. І це добре, адже спільна праця об’єднує родину. Зі святом!

Навчання під час карантину

Дистанційне навчання – це не привід лінуватися і не додаткові канікули. Уже другий рік увесь світ перебуває у стані пандемії через поширення Коронавірусу.  Україна не стала виключенням. Лікарі, вчителі та продавці контактують із населенням. Учні продовжують навчання уже не за партами, а перед екранами ноутбуків, комп'ютерів та смартфонів. На мою думку, це привчає їх до самостійного життя і розуміння того, що відповідальність за свою освіту ти береш виключно на себе.

   На уроках англійської мови діти виконують вправи із говоріння, читання, аудіювання та письма. Найбільше вирізняються Софія Тютюнник, Софія Добряк, Діана Черепущак, Ярослав Мірошниченко, Євгенія Киричок, Вікторія Сторож, Марія Дяденко, Анастасія Новікова, Роман Йощенко, Катерина Киричок та Марія Кривченко. Діти виконують завдання вчасно та оперативно, працюють самостійно і надсилають фото своїх робіт на платформи для навчання та месенджери: Телеграм, Вайбер та Фейсбук.

Сподіваюся, що досвід останніх місяців навчить нас усіх цінувати життя одне одного, дружбу та моральну підтримку.

Гугл Міт дає можливість дітям соціалізуватися та уміти працювати, не боячись аудиторії, тому дистанційне навчання слід розглядати як новий горизонт, а не щось меншовартісне. 


Наталія Гринь, учитель англійської мови

Дистанційне навчання учнів 1 класу

    Учні 1 класу під час дистанційного навчання старанно вивчають не лише українську мову і математику, а й активно спостерігають за весняними змінами у природі, малюють, ліплять, створюють аплікації.

«Чорнобиль…Трагедія…Пам’ять… » 

Вже 35 років Україна живе з болем Чорнобиля. Це проблема, що торкнулась майже кожної української сім’ї та всього світу. А ще це найбільша світова катастрофа з епіцентром за 100 кілометрів від Києва. Та чи знаємо ми достатньо про Чорнобиль, його минуле, сучасне й майбутнє? Що розкажемо про нього наступним поколінням та як нам говорити про нього зі світом? До 35-х роковин Чорнобильської катастрофи ГО «Європейський Інститут Чорнобиля» презентує серію заходів, до яких може долучитися кожен небайдужий і повернути тим самим Чорнобиль у поле свідомості суспільства. 


Сучасні уроки про Чорнобиль на YouTube

Коли дивитись: 26 квітня

Оновити дидактичний матеріал та формат традиційних Уроків пам’яті Чорнобиля для учнів 1−11-х класів до 35-х роковин трагедії взявся Європейський Інститут Чорнобиля.

Оновлення стосуються як змісту (у зв’язку з появою нової інформації з розсекречених документів КДБ), так і формату — уроки будуть представлені сучасними відеороликами для всіх 11 класів на YouTube. А ведучим чотирьох уроків про Чорнобиль став шоумен і актор Володимир Остапчук.

Віртуальна виставка ARTEFACT CHORNOBYL 34

Коли дивитись: 24 квітня

Віртуальна виставка із залученням понад 50 художників, серед яких Марія Примаченко, Арсен Савадов, Іван Марчук, Алевтіна Кахідзе та інші відомі митці.

Експонати цієї надсучасної виставки створені з використанням VR- та AR-технологій, лазерних та відеоінсталяцій, нейроінтерфейсу та параметричної архітектури. Ви зможете подивитися на них з будь-якого куточка Землі: всі вони перенесені у віртуальний формат.

Виставка розглядає аварію на ЧАЕС не лише як найбільшу техногенну катастрофу світу, але і як інформаційну трагедію, наповнену дезінформацією, фейками та радянською пропагандою.

Урок Пам’яті Чорнобиля

Коли дивитись: 26 квітня

Уперше матеріал такого уроку узгоджено із групою експертів Чорнобиля, до якої увійшли науковці, історики, представники Національного музею «Чорнобиль» та експерти МАГАТЕ.

Детальну інформацію шукайте за посиланням ближче до 26 квітня.

Серія наукових лекцій Chernobyl insight

Коли долучитись: 20−30 квітня

Як працює радіація? Чи варто боятися поїздки у зону відчуження? Через скільки років там буде безпечно? Що робити, якщо буде ядерний вибух? Як вибухнув 4-й блок ЧАЕС? Це та багато іншого — у серії Talks із науковцями з Чорнобиля.


Пам’ятка на весняні канікули «Правила безпеки для дітей під час весняних канікул»

Під час канікул, перебуваючи вдома, на вулиці, в спеціальних установах, приміщеннях, транспорті, учні повинні виконувати чіткі правила безпеки.

Правила для дітей щодо запобігання інфікування на COVID-19, ГРВІ та інші вірусні захворювання.

Школярам рекомендується:

·         уникати великого скупчення людей та близького контакту з тими, хто має кашель;

·         часто мити руки з милом, дезінфікувати їх; не торкатись обличчя брудними руками та використовувати медичні маски;

·         постійно провітрювати приміщення та дотримуватися постільного режиму;

·         не їсти брудних овочів та фруктів, ретельно їх мити;

·         не вживати самостійно медичних медикаментів чи препаратів, які не рекомендовані лікарем.

·         проводити достатню кількість часу на свіжому повітрі (молодшим школярам варто бути на повітрі не менше ніж 2-2,5 години, старшим – годину-півтори).

Щоб під час весняних канікул прогулянки на повітрі були безпечними, учням потрібно знати правила дорожнього руху та обов’язково їх дотримуватись:

·         по тротуарах і пішохідних доріжках варто рухатись дотримуючись правого боку;

·         переходити проїжджу частину варто тільки по пішохідних переходах, зокрема, підземних і наземних, а у разі їх відсутності – на перехрестях по лініях тротуарів або узбіч;

·         у місцях з регульованими рухами, слід керуватися сигналами регулювальника чи світлофора;

·         чекати на транспортний засіб тільки на зупинках, тротуарах, узбіччях, не створюючи перешкод для дорожнього руху;

·         категорично заборонено вибігати на проїжджу частину, влаштовувати на ній або поблизу неї ігри, а також перебувати поблизу залізничних колій без супроводу дорослих;

·         по проїзній частині дороги на велосипеді можна рухатись тільки дітям, які досягли 16-ти років; заборонено виїжджати на проїжджу частину на інших засобах для катання (скейтборд, самокат, ролики тощо), обирати місце для катання слід на дитячих майданчиках.

Правила щодо запобігання правопорушень та насильства над дітьми під час весняних канікул.

Школярам заборонено:

·         розмовляти чи вступати в контакт із незнайомцями, особливо – не передавати їм цінні речі, ключі від дому, навіть якщо вони назвалися представниками поліції. Слід одразу кликати на допомогу дорослих й швидко йти до людей.

·         підходити до автомобілів із незнайомцями, навіть якщо вони запитують дорогу.

·         перебувати без супроводу дорослих на вулиці. Дітям до 10-ти років – до 20:00, дітям до 14-ти років – до 21:00, до 18-ти років – до 22:00.

·         відчиняти двері дому навіть представникам правоохоронних органів.

·         перебувати з тими, хто влаштовує бійки, не брати участі в суперечках дорослих і не провокувати словами чи діями агресивну поведінку, що може призвести до бійки або травми.

·         заходити в під’їзд, ліфт із незнайомими людьми;

·         вчиняти дії, що можуть призвести до правопорушень.

Правила для дітей щодо запобігання нещасних випадків, травмування, отруєння під час весняних канікул.

Категорично заборонено:

·         перебувати біля водойм без супроводу дорослих;

·         вживати алкоголь, наркотичні засоби, тютюнові вироби, стимулятори;

·         брати в руки, нюхати, їсти незнайомі рослини чи паростки квітів, кущів, дерев, що може призвести до отруєння;

·         підходити до обірваних, обвислих проводів або проводів, що стирчать, а особливо, якщо від них іде гудіння – ці проводи можуть бути ще підживлені електрострумом;

·         спускатися в підвали будинків чи інші підземні ходи, катакомби, бомбосховища – там може бути отруйний газ;

·         перебувати біля будівельних майданчиків, кар’єрів, закинутих напівзруйнованих будівель;

·         вступати у контакт з незнайомими тваринами для запобігання отримання укусів від хворих на сказ тварин.

Досить часто під час канікул через свою необачність та незнання правил пожежної безпеки, діти можуть наразити на небезпеку не тільки себе, а й інших.

Правила пожежної безпеки для школярів під час весняних канікул:

·         заборонено брати з собою вогненебезпечні предмети, які можуть спричинити пожежу;

·         користуватися газовою плитою вдома слід тільки зі спеціалізованим електричним приладом для вмикання і лише під наглядом дорослих;

·         не наближатися до електроприладів, музичної апаратури, що живляться струмом.

·         під час участі в масових заходах не кричати, не свистіти, не бігати, не стрибати, не створювати травмонебезпечних ситуацій у приміщенні, виконувати правила пожежної безпеки;

·         у разі пожежної небезпеки: наявності вогню, іскріння, диму – потрібно негайно вийти на повітря (за двері, балкон) та кликати на допомогу.

 


   Шануємо великого земляка

   Микола Гоголь. Ім'я цього письменника відоме далеко за межами нашої країни. Це наш земляк. Він народився в селі Великі Сорочинці, а дитинство і юність провів в селі Василівка ( тепер це селища Гоголево). Ми дуже шануємо творчість М. Гоголя. На уроці зарубіжної літератури учитель            Моргун О. П. провела інтерактивну гру між хлопцями і дівчатами " Залатай шинель" ( за повістю                  М. Гоголя " Шинель"). Діти пригадували головних героїв повісті, відшукували в повісті художні засоби, пригадали сюжет. Але гра є гра. Більше балів набрали дівчата, хлопці також отримали хороші бали. На уроці панувала творча атмосфера, бо діти із задоволенням вивчають творчість Миколи Гоголя.

 Подорож мережею Інтернет

   19  березня  класний керівник  6 класу Бахмат Інна Сергіївна провела тематичну виховну годину: "Подорож мережею Інтернет: електронні бібліотеки, віртуальні музеї, світ електронних словників".

   У ході бесіди учні дізналися, що мережа Інтернет носить не лише розважальний характер, а й навчальний та пізнавальний. Завдяки віртуальним музеям кожен може подорожувати, не виходячи з дому. У вільному доступі є велика кількість електронних бібліотек, де учні мають можливість знайти та прочитати різноманітні твори. Особливо такий метод пошуку необхідних матеріалів корисний під час карантину або дистанційного навчання.

  Отже, учні 6 класу розширили і поглибили знання про перспективи та користь Інтернету. І для закріплення цих знань виконали вправу: "Інтернет можливості і ТИ". 

          "Кенгуру"   скликає друзів !

   Стало вже традицією, що учні Зуївцівського ЗЗСО І-ІІІ ступенів беруть участь у різноманітних конкурсах, змаганнях.

    Одним із таких є Міжнародний математичний конкурс "Кенгуру". Значна кількість задач розрахована на ідею. Позитивним є те, що навіть батьки можуть включатися в роботу після завершення змагань.

   Ось і цього року виявили бажання брати участь 13 школярів.

   Плідно працюють учителі початкових класів та вчителі математики 5-6, 9 класів (Лапіга Л. О., Соляник К. М., Шепельська В. М.)

Найбільшу активність виявили діти 3 та 6 класів!

     Яка мета конкурсу? Перш за все, зацікавити дітей математикою. А ще - об'єднати і вчителів, і учнів у вирішенні проблем у школах різних областей України. Сподіваємося, що такий конкурс стане провідником дитини у цікавий світ науки.

   Міжнародний день щастя

    Дев’ять  років тому з'явилося одне з найоригінальніших і водночас незвичних свят – Міжнародний день щастя. Традиційно його відзначають  20 березня.  Основна мета – нагадати всім, що варто радіти життю й бути вдячним за всі подарунки долі, навіть якщо іноді вона підкидає не надто приємні   сюрпризи.                                                                                 Сьогодні учні 11 класу разом із класним керівником Галушкою О. М. провели диспут на тему: «Щастя. Як його знайти?» Дискусія виявилася цікавою і захоплюючою. Учні відверто ділилися своїми думками про те, кого можна вважати щасливою людиною, і як досягти цілковитого вдоволення життям та безмежної радості. Наостанок діти визначилися з пріоритетами і створили колаж:  символ - малюнок «Уявлення про щастя».

Підтримуючи дану ініціативу, ми щиро бажаємо всім і кожному бути щасливими! Нагадуємо, що навчитися радіти малому не так важко й під силу кожному з нас. Щастя і радість –  це брати-близнюки. Задовольняючись малим, набагато легше отримати більше! Будьте щасливі, зі святом!

Щастя – це вічна дорога земна,

Щастя – це літо, зима і весна,

Щастя – це сонце, злива і сніг,

Щастя – це пісню ділити на всіх,

Щастя – це віра в добро і любов,

Щастя – це музика вільних дібров,

Щастя – це друзі і рідний твій дім.

Щастя – це світ, подарований всім!

Метод інтелект-карт на уроках фізики

      Використання ментальних карт на уроці розширює можливості організації інтерактивного навчання. Суть цього методу полягає в тому, щоб певним графічним чином зафіксувати свої думки на папері, впорядкувати їх та отримати цілісну картину. Ментальна карта розвиває у дітей абстракцію, гнічкість мислення, дозволяє проявити свою індивідуальність, підвищує інтерес до навчання. Цей метод дає можливість вчителю підвищувати мотивації, якість знань, конкурентоспроможність учнів, розвивати предметні та комунікативні компетенції, творчі здібності, активізувати діяльність,  коригувати знання учнів. Інтелект-карти відображають природний спосіб мислення, вони інтуїтивно зрозумілі та мають велику цінність для навчання. За менший час дають можливість охопити більше інформації, при цьому учні краще розуміють і запам`ятовують матеріал. Дані карти пов'язують процес пам'яті й творчості, що особливо важливо для організації ефективного навчання на уроках фізики. Карти знань можуть стати мотиватором до більш інтенсивного навчання.                                                                                                                     Ось такі ментальні карти створили учні 9 класу по темі «Закони Ньютона». Найбільш активними були Сторож Вікторія, Дяденко Марія, Тронь Роман, Киричок Євгенія, Новікова Анастасія.

Кобзар і Пророк нації

   Чи не вічна таїна природи: кожен на світі народ – і менший, і більший – «раптом» виколосить в комусь із своїх синів чи дочок всього самого себе…       

  Українська нація має свого титана – Тараса Григоровича Шевченка…  Українського поета, драматурга, прозаїка, мислителя, історика, етнографа, фольклориста, художника.       Т. Г. Шевченко − велика і невмируща слава українського народу. У його особі український народ ніби об’єднав найкращі сили й обрав співцем своєї історичної слави та гіркої долі, виразником власних сподівань і прагнень…

   Під думи народні налаштовував свою ліру Кобзар, тому й оживало в його полум’яному слові все те, що таїлося в глибині душі народу...

  Щороку в Україні відзначають Шевченківські дні 9 і 10 березня, які припадають на роковини народження і смерті Тараса Шевченка.

   З метою вшанування пам’яті великого Кобзаря, учасники освітнього процесу Зуївцівського ЗЗСО І-ІІІ ст.. провели ряд заходів…


Шевченко – наш. Він для усіх століть…

    Учні 7-го класу разом з Давиденко В.М., заступником директора закладу,  провели годину спілкування на тему : «Шевченко – наш. Він для усіх століть…»

    Мета заходу:  показати значимість постаті Кобзаря для всього людства,  повагу і шану світової спільноти до велета України − Т.Г.Шевченка.

     Учасники заходу переглянули відеофільм про життєвий шлях Пророка, взяли участь у конкурсі «Найкращий читець поезії Тараса Шевченка», пройшли онлайн-тестування на тему: «Як добре ви знаєте Кобзаря?». Наприкінці заходу всі бажаючі висловили власні роздуми щодо твердження : «Історичною постаттю, чиє ім'я набуло значення символу українського відродження, став Тарас Шевченко»…

До дня народження Т. Шевченка 

      Сьогодні, 9 березня, минає 207 років від дня народження Т. Г. Шевченка. Уроки української мови та літератури розпочиналися хвилинкою поезії (Тараса Шевченка та про Кобзаря). Це літературне коло готували: Бахмат І. С.,    Кісіль Л. Г., бібліотекар Лапіга Л. О.

Кобзарем його ми звемо -

Так від роду і до роду

Кожен вірш свій і поему

Він присвячував народу

 (М. Т. Рильський)


              Виховна година у 6 класі                 "8 Березня - свято весни"

  З нагоди Міжнародного дня 8 березня у 6 класі було проведено виховний захід: "Ми будемо славити віками ту жінку, чиє ім'я - мама". Під час бесіди було створено у класі атмосферу добра, дружби і гумору. На святі вшанували світлий образ матері, жінки, дівчини, витканий із поезії.


Усе починається з жінки: квіти, кохання, життя…

Із землі ще не зійшов сніг, а в душу проситься весна. Вона замайоріла мімозами, нарцисами, гіацинтами, тюльпанами, нагадуючи своїм диханням про Міжнародний жіночий день.  Бурхлива історія жіночого руху не дає відповіді якою саме має бути сучасна жінка. І що взагалі означає бути рівноправними. Тому скільки людей – стільки поглядів. Але ніхто і ніщо не повинно впливати на долю жінки, окрім її власного обраного шляху. 8 Березня - це по-справжньому світле та весняне жіноче свято щоразу нагадує нам про найцінніше та найпрекрасніше, що є у нашому житті – кохання, сердечність та вірність.

Так у п'ятницю, 05 березня, в Зуївцівському ЗЗСО І-ІІІ ст. панувала святкова атмосфера ніжного жіночого дня…



У актовій залі закладу освіти відбулася розважально-конкурсна програма «ХТО ЗВЕРХУ?». Змагалися дівчата та хлопці 9-11-х класів. Розпочала захід класний керівник 11-го класу Галушка Олена Михайлівна, яка була і організатором  заходу, і ведучою. Олена Михайлівна ознайомила з правилами гри, представила журі (Давиденко Вікторія Михайлівна - заступник директора закладу з навчально-виховної роботи, Хазай Ольга Володимирівна – педорганізатор, Юдько Олександр Валерійович  – класний керівник 9-го класу) і розпочалося змагання.

  Команди гідно пройшли 8 раундів: «Зроби правильний вибір», «Збери слово», «Хто Я?», « Зірки в ряд», «Вірю- не вірю»,  «Відгадай пісню», «Обмін ролями», «Хто є хто».

   Результат : команда  хлопців набрала 41 бал, а команда дівчат – 39 балів.     

  Та хлопці як справжні чоловіки подарували свою солодку винагороду дівчатам… Адже все починається з жінки: квіти, кохання, життя… І для того, щоб виявити повагу своїй жінці, не потрібен особливий день - можна робити казкою кожен день, як для дівчини або дружини, так для матері, бабусі та сестри…

Ми прийшли у світ, щоб жити і на землі добро творити

Четвертокласники проявляють творчість і фантазію виготовляючи вироби своїми вправними і  умілими рученятами . А потім ці сувеніри подарують своїм рідним і дітям в дитячий садочок. Адже навчання в школі-це не просто уроки і перерви,а ще й дуже цікаві і творчі заняття.

    Урок-проєкт на тему: «Жінки в історії України»


          Давиденко Вікторія Михайлівна, учитель історії,  провела з учнями 10-го класу змістовний урок-проєкт на тему: «Жінки в історії України».

  Мета уроку: на конкретних прикладах розкрити роль жінки в історії України, показати її роль у розбудові української державності.                       

   Учні під час підготовки  до уроку та на уроці ознайомилися з цікавими фактами життя та діяльності відомих українок: княгині Ольги, Анни Ярославни, Раїни Вишневецької, Софії Русової, Роксолани (Насті Лісовської), Лесі Українки, Соломії Крушевницької, Марії Заньковецької, Ліни Костенко, Ніни Матвієнко…

  Історії життя славетних українок підтвердили істинність переконання десятикласників, що шлях до свободи України був важким, довгим і тернистим, а жінки – творці української історії, її сьогодення, її минуле і її майбутнє.


«Леся Українка: високе світло імені та слова!» - під егідою таких слів у Зуївцівському ЗЗСО І-ІІІ ст. відбувся музично-поетичний захід, присвячений 150-річчю Лесі Українки.


У середу, 24 лютого, в актовій залі Зуївцівського ЗЗСО І-ІІІ ст. урочисто та  велично злітало увись «Лесине Слово».

Розпочала захід Віта Григорівна Кривчун, учитель-філолог, яка ознайомила присутніх з цікавими фактами із життя поетеси. Потім презентувала аудіовізуальний фільм «Леся Українка - дочка Прометея».

Старшокласники декламували улюблену поезію з-під пера Лесі Українки, дивували та бентежили присутніх ліричними настроями.

Перед закінченням заходу директор школи Ольга Петрівна Моргун звернулася до молоді зі словом-закликом бути сильними, інтелектуально-розвиненими та цілеспрямованими в усі часи.

Завершуючи захід, Віта Григорівна Кривчун презентувала календар на 2021 рік, присвячений 150-річчю Лесі Українки, який отримали всі учні школи.


Виховний захід "Здорове та безпечне харчування"

24 лютого класний керівник 11 класу Галушка Олена Михайлівна провела виховний захід "Здорове та безпечне харчування". Основна мета такого заходу - пропаганда культури здорового харчування, захист, збереження і розвиток здоров’я школярів. Зацікавленість учнів до цієї теми говорить про бажання школярів реалізувати свої знання щодо  здорового  способу життя, безпечності вживання харчових продуктів . За результатами відгуків учасників заходу зроблено висновок, що ця тема   є доцільною, цікавою та матиме продовження. Учні 11 класу проявили високу активність під час проведення творчої частини заходу "Сервірування стола до сніданку. Складання серветок різними способами"

Інтелектуальна гра-конкурс "Найрозуміший"

22 лютого учні 7 класу позмагалися у інтелектуальній грі - конкурсі з фізики "Найрозумніший". Діти мали змогу стати активними учасниками боротьби за цей престижний титул.  Захід був спрямований на розвиток інтересу до вивчення предмету та творчих життєвих компетентностей і вмінь. Як відомо, перемогу отримують найкращі. В цьому змаганні найрозумнішим виявився Кобець Олександр і отримав медаль "Найрозумніший". Диплом за ІІ місце  отримав Федоренко Ростислав. Учні спробували себе у різних ролях, змогли оцінити власні сили.

«Бій за майбутнє»

Інформаційні матеріали до Дня пам'яті Героїв Крут–2023

  29 січня в Україні відзначають річницю бою під Крутами, який для Українського народу став символом героїзму та самопожертви молодого покоління в боротьбі за незалежність, прикладом для сучасних захисників України, як успішно боротися проти численного ворога.

  Тоді, 105 років тому, українські вояки й добровольці зупинили на кілька днів наступ більшовиків на Київ. У той час в Бересті тривали переговори між Українською Народною Республікою та країнами Четверного союзу щодо мирного договору. 9 лютого 1918 року його підписали. Цей документ визнав незалежність Української Народної Республіки і став підставою для надання військової допомоги Україні у відбитті російської агресії. 

  Сьогодні на захист України стали тисячі українців, які ще вчора були мирними людьми: вчителі, студенти, менеджери, бізнесмени, історики, співаки. Щира вдячність усім, хто нині виборює нашу перемогу, право жити у вільній країні на своїй землі.  

  Попри те, що за 100 років не змінився ні ворог, ні його методи війни, ми маємо реальний шанс завершити цю боротьбу. Бо наше суспільство зробило свій вибір на користь вільного демократичного розвитку власної держави. Й готове цей вибір захищати, кожен на своєму фронті – воєнному, волонтерському, історичному. 

  Під Крутами загинуло, за різними оцінками, 70–100 українських оборонців. Сьогоднi вiдомi прiзвища 20 з них. Це студенти Народного унiверситету Олександр Шерстюк, Ісидор Пурик, Борозенко-Конончук, Головащук, Чижов, Сiрик, Омельченко (сотник); студенти Київського університету святого Володимира Олександр Попович, Володимир Шульгин, Микола Лизогуб, Божко-Божинський, Дмитренко, Андрiїв; гiмназисти 2-ї Кирило-Мефодiївської гiмназiї Андрiй Соколовський, Євген Тернавський, Володимир Гнаткевич, Григiр Пiпський, Іван Сорокевич, Павло Кольченко (прапорщик), Микола Ганкевич.

  Корисні посилання: Перші кіборги. До річниці бою під Крутами. Інформаційні матеріали: https://bit.ly/3Hd1fGX

Інфографіка «Крути – бій за майбутнє»: https://bit.ly/3HfYbuz

Схема бою під Крутами, що подавалася в праці Аверкія Гончаренка: https://bit.ly/3iTgyw7

Про Крути з першоджерел

https://old.uinp.gov.ua/news/pro-kruti-z-pershodzherel-0