Кабінет логопеда

Що таке норма?

В період з 1,5—2 років дитина починає розмовляти. З 1—2 років має знати від 100—300 слів і будувати нескладні фрази (мама, дай).

До 3-х років словниковий запас збільшується в 3—4 рази. Малюк знає назви предметів, охоче розповідає, де він був і що бачив.

Між 2 та 3 роками активно формується фразове мовлення. Висловлювання дитини стають граматично оформленими. Діти в цьому віці починають засвоювати граматичну будову мовлення: засвоюють відмінкові закінчення, узгоджують прикметник з іменником, використовують деякі прийменники (на, у), оволодівають навичками використання в мовленні форм однини та множини іменників. До трьох років у дитини формуються всі основні граматичні категорії. Відбувається активне зростання словникового запасу. Дитина в цьому віці активно наслідує однолітків та грає в колективні ігри.

Щоденне індивідуальне спілкування з дітьми – ефективний прийом для розвитку мовлення. Ми говоримо з дітьми буквально про все, що потрапило в поле зору малюка, викликало їх інтерес, а також про те, що навмисно включаємо в спільні спостереження. Намагаємося стежити за тим, щоб наша мова була змістовна, емоційна, відповідала віковим можливостям сприйняття дітей за темпом, лексиці і чіткості артикуляції звуків. Адже дорослі – еталон мовлення.

1.  Спілкуйтесь з дитиною якомога більше, коментуйте свої дії, детально розповідайте про предмети, які оточують її.

2.  Збагачуйте словниковий запас малюка новими словами, пояснюючи їх.

3.  Розмовляйте з дитиною повільно, грамотно і чітко, ні в якому разі не «сюсюкайте».

4.  Спонукайте дитину до мовлення, ставлячи їй запитання, поступово ускладнюйте їх.

5.  Коли малюк говорить, виправляйте його мовленнєві помилки тільки після того, як він закінчить фразу.

6.  Багато читайте дитині, вчіть її переказувати, разом вчіть вірші, вчіть складати цікаві історії за картинками.

7.  Не забувайте хвалити дитину після кожного успіху.