Національно-патріотичне виховання

#День_Конституції_2024 

💙💛28 червня в Україні відзначають День Конституції.   

📌  Це єдине державне свято, закріплене в самій Конституції, і третій рік поспіль Україна святкує його в умовах воєнного стану, запровадженого через повномасштабне вторгнення рф.

📌  Верховна Рада України ухвалила і ввела в дію Конституцію 28 червня 1996 року о 9 годині 18 хвилин, після майже доби безперервної роботи.

📌  Ухвалення Конституції закріпило правові основи незалежної України, її суверенітет і територіальну цілісність, стало важливим кроком у забезпеченні прав людини та громадянина, сприяло подальшому підвищенню міжнародного авторитету України на світовій арені.

На вишивці - маки і грона калини.

Нам Бог вишив долю, бо ми з України!

Сьогодні, як ніколи, давня українська традиція носити вишитий одяг набуває нових кольорів. Вишивана сорочка як пісня, як рідне небо, як квітучі вишні біля хати. Це послання з минулих віків до майбутніх поколінь. Це історія наших перетворень, які закодовані в яскравих вишитих візерунках. Людно та гамірно було сьогодні на виховному заході, приуроченому Дню вишиванки-2024, на який запросили Вікторія Ігорівна Леплянська та учні 6-А класу.

Діти зі сцени розповідали про історію вишиванки, символіку візерунків - символ незламності та відродження України.

Зворушливою стала розмова трьох українок - трьох різних доль від юності до сивої мудрості. Який смисл ми сьогодні вкладаємо у вишиванку?

Вишивати – вірити. Вишиті сорочки стали символом віри в період радянської окупації спочатку для українців на засланні в таборах, а згодом – і для дисидентів та українства загалом, яке передавало ідею про незалежність з покоління в покоління аж до 1991 року.

Вишивати – чекати. Українці вишивають сорочки та чекають на повернення з фронту і полону найдорожчих. Вишивають в очікуванні Перемоги.

Вишивати - оберігати. У вишиття ми вкладаємо усі свої молитви за наших мужніх хлопців.

Вишивати - надіятись. Вишиваючи сорочку, ми надіємось, що наша Україна буде такою ж процвітаючою, яскравою та славною.

Люди дивляться на вишиванку – і бачать українських Воїнів Світла. І не лише тих українців, які нині в епіцентрах бойових дій. А всіх, хто захищає країну, переживає тут моторошні часи, або навіть розкиданий світом.

Україна понад усе!

На незвичайну екскурсію у  Музей бджільництва с. Баїв Луцького району запросив діток захисників України наш добрий меценат – Олег Володимирович Мельничук.  Його захоплення бджільництвом переросло у щось значно більше – стало покликанням. Нині він член Волинської спілки пасічників «Бойовий стан» з осередком у с. Баїв. Тому і хотів Олег Володимирович показати дітям цей куточок раю на землі.

А оглядини пасіки влаштував добрий господар музею - Іван Анастасійович, мудрий, з нотками гумору «повелитель бджіл». Діти із захопленням роззирали  вулики,  намагалися подружитися з бджолами, а найсміливішим пасічник давав на долоньку потримати великого трутня, але не забував нагадувати важливу життєву істину: «ДЕ МЕД, ТАМ І ЖАЛО!» Господиня пасіки Зоя Зосимівна наготувала солодкого частування: діти пили запашний трав’яний чай, куштували свіжий медок із печивом. Розважальна програма для дітей з іграми та конкурсами передбачала можливість виграти горнятко меду. Але ніхто не залишився без подарунка – свіжого запашного медочку, за який щиро дякуємо господарям пасіки з Баєва, але найбільше – нашому добродієві Олегу Мельничуку! Здоров’я Вам, добрі люди!

        У 210-у річницю від дня народження Т.Г. Шевченка учні 8-Б з класним керівником Настенко О.О. запросили учнів 7-9 класів в актову залу на літературний екскурс стежками долі Шевченка. «Борітеся – поборете!» - таку назву мав виховний захід восьмикласників, де було розставлено акценти вічної актуальності Шевченкового слова. Назавжди пам’ятаймо його упевненість: «Вам Бог помагає!»✊


"Єднаймося Шевченковим словом!" - закликали учні та вчителі ЗЗСО №31 на загальношкільній лінійці, присвяченій 210-ій річниці від народження Т. Г. Шевченка. Говорили про те, що б сьогодні міг сказати великий Кобзар, захисникам в окопах. 

«Кожен із них, як і ми з вами, мали свою сім’ю, батьків, друзів, захоплення, свої симпатії і невідкладні справи. Але за покликом душі вони стали до боротьби за вільну, демократичну Україну. Такою була їхня Доля». Про Долю Героїв Майдану сьогодні, у 10 роковини пам’яті говорили на виховному заході «НЕБЕСНА СОТНЯ УКРАЇНИ – СИНИ, ЩО В НЕБО ВІДЛЕТІЛИ» класний керівник Інна Миколаївна Каленюк зі своїми вихованцями - учнями та ученицями 9-В класу.

І вічна пам’ять на землі настала.

За них ми Богу молимось лише,

Та промовляєм: Слава! Слава! Слава!

#Жидичинський_ліцей_31

#Герої_Небесної_Сотні_10_років

Колись ми любили ЛЮТИЙ….За день, який подарував нам велику Лесю Українку! За День, коли ми могли втішатися барвами і красою рідної мови Але вже десятий рік ЛЮТИЙ забарвлений кольорами крові і болю, людського плачу і ненависті до ворога. На загальношкільній лінійці учні Жидичинського ліцею .. вшановували Героїв Небесної Сотні і тих Захисників і Захисниць, хто поклав своє життя за Україну у нинішній війні

Ми їм не пробачимо!🇺🇦    Лінійка пам'яті 

#ДЕНЬ_ЄДНАННЯ_2024 Ідея ДНЯ ЄДНАННЯ виникла на початку лютого 2022 року, коли з'явилася інформація про те, що саме 16 лютого ворог може здійснити повномасштабне вторгнення в Україну. Тоді Президент зазначив: «Нам кажуть, що 16 лютого стане днем нападу. Ми зробимо його Днем єднання. Цього дня ми вивісимо національні прапори, одягнемо синьо-жовті стрічки і покажемо всьому світу нашу єдність». Свою єдність 16 лютого 2024 року демонстрували і учні Жидичинського ліцею, з’єднавши руки у спільному прагненні МИРУ! 

У День пам'яті Героїв Крут, 29 січня, уже традиційно десятикласники запросили на тематичну виховну годину. Цьогоріч класний керівник Бондарець О.А. запропонувала усім разом сісти на потяг   історії, щоб зробити власну спробу реконструювати бій під Крутами. Учасники гри-реконструкції «Героїчні Крути» з'ясовували передумови бою, встановлювали співвідношення сил, заглиблювалися в хитрощі стратегії, відокремлювали правду від міфів, встановлювали зв'язок подвигу крутян із героїзмом сучасних українських захисників.


З ДНЕМ СОБОРНОСТІ, УКРАЇНО!

Усупереч усім тривогам і життєвим викликам, не забуваємо про твоє свято! Адже ми єдині , і в єдності - наша сила!

Учні молодших класів разом із класоводами взяли участь у патріотичному фотоквесті "Ми маленькі патріоти". Школярі рухалися за визначеним маршрутом: "Соборнісь", "Державні символи", "Народні символи", "Ми - українці", "Соборна Україна", "Україна єдина". Результат фотоквесту представлений у відео.

 #День_Соборності

#Жидичинський_ліцей_31

Фотоквест "Ми маленькі патріоти" 

21 листопада, у День Гідності і Свободи, в ЗЗСО №31 відбулась загальношкільна лінійка під гаслом «ЗАРЯДЖЕНІ ГІДНІСТЮ І ЖАГОЮ СВОБОДИ». Це гасло присвячене українцям, які виборюють свободу в обставинах, що живе Україна в останні 10 років. Тоді, у 2013,  люди різного віку, професій і навіть переконань захистили Україну від диктатури ціною власних життів. Демократію тоді боронили без зброї, стоячи проти куль з дерев’яними щитами. Їм вдалося. Але війна триває.

Ми певні того, що крапку у цьому протистоянні поставлять Збройні сили України. Ми згуртовані, ми боремося і ми пам’ятаємо. Діти взяли участь у флешмобі

Ми нескорені, бо поціловані милістю Господа Бога!

Ми нескорені, бо віримо, що за нами – Перемога!

 Вічний спокій і шана героям Небесної Сотні! Вічна слава усім нашим захисникам!


Увага, звітуємо! Дорога шкільна родино, 13 листопада, у Всесвітній день ДОБРОТИ ми зробили важливу добру справу: передали нашим захисникам таке необхідне для них спорядження. А змогли ми це зробити на виручені з «Благодійного осіннього ярмарку-2023» кошти. Отож, наярмаркували ми з вами – 100 000 грн! На ці гроші для наших хлопців 100-ї бригади придбали:

2 обігрівачі дизельні автономні – 16 360 грн;

3 зарядні станції «Бандеропавери-125» - 53 735;

10 рулонів сітки затіняючої – 18 740;

3 акумулятори до рацій – 12 051;

200 засобів для боротьби з гризунами – 2 240 грн.

І ще 200 таких ще пакуночків оплатили підприємці "Агросвіт". Щиро дякуємо їм за сприяння у закупівлі сіток!

На решту закуплено вітамінів, бо справа - до зими, і хлопцям не можна хворіти! Ще ми передали 3 маскувальні сітки, сплетені нашими учнями під керівництвом Ольги Кузьмич.

Щиро дякуємо усім, хто пройнявся важливістю зробленої справи, хто брав активну участь у підготовці та проведенні ярмарку, закупівлі та доставці спорядження.

#Наближаємо_ПЕРЕМОГУ_разом!


Протягом тижня з 23 по 27 жовтня у школі тривав "Благодійний осінній ярмарок-2023" на підтримку ЗСУ. У великій співпраці батьки - діти - вчителі вдалося зібрати 100 118 грн. Дякуємо усім, хто долучився: випічкою, гривнею, доброю справою. Більше емоцій розкриють світлини та дописи на нашій сторінці ФБ.

www.facebook.com/photo/?fbid=341966671705932&set=pcb.1504714070277403   

1 жовтня, у день Святої Покрови, відзначаємо День захисників і захисниць. До цього свята ми готувалися по-особливому: учні організували флешмоб «Я дякую тобі, захиснику, за….» Пишучи листи воїнам, діти віртуально спілкувалися хоч і з незнайомими, але такими близькими серцю людьми. Щиро віримо, що вже зовсім швидко зможемо, міцно обійнявши, прошепотіти на вушко слова подяки особисто!  

А поки що дитячі листи шукатимуть своїх адресатів через волонтерів. Дивитись вдео за покликанням 👇

                                                                       Я дякую тобі, захиснику   

Мій ангел носить форму ЗСУ ...

Саме такі сувеніри, дорогі наші захисники та захисниці, виготовили для Вас своїми маленькими рученятами працьовиті бджілки 3-А класу Жидичинського ліцею під керівництвом Савонюк Валентини Романівни .

Написали листи ,намалювали малюнки ,сипнули цукерок...Із святом Вас, рідненькі!!

Діти дуже старалися . Здавалося,  кожен із них подумки вкладає у пакет, окрім гостинців, найщиріші слова вдячності та підтримки .

"Мій Ангеле,тобі нелегко, знаю.

Я вірою безмежною й любов'ю

Твої ослаблі крила підлатаю".


Початок жовтня багатий святами в Україні: і державними, і церковними. Кожне із свят є по особливому значущим для українців.Саме з нагоди свята Покрови та Дня захисників і захисниць України в нашому ліцеї відбувся виховний захід учнів 6-Б класу "Шляхами козацьких звитяг". Діти старанно готувалися, щоб гідно вшанувати пам'ять про славних козаків, привітали зі святом гостя - захисника України, а ще - щиро прохали в молитві до Святої Покрови захисту для усіх воїнів, що боронять нашу державу від рашистських загарбників. Сподіваємось, що молитви з дитячих вуст будуть почуті Всевишнім, і вже зовсім скоро ми відсвяткуємо ще одне свято! 

#День_вишиванки   Теплом сердець та усмішками облич зустрічали своїх гостей на виховному заході «МОЯ ВИШИВАНКА» учні 3-А класу ЗЗСО №31 разом зі своєю наставницею Лілією Святославівною Бобою. На святі знайомилися із легендою про походження вишиванки, укладали мапу традиційних візерунків вишивок кожного регіону, кросворди розгадували, сенкани складали, оздоблювали «першу» свою вишиванку дивовижними візерунками, пісень співали і навіть танцювали! Надзвичайно талановиті у нас дітки та творчі вчителі! Не забули і підсумувати: ВИШИВАНКА – символ українця, генетичний код нації. Бережімо традиції!

#Жидичинський_ліцей_31 

Небесна сотня. Прапор. Чорна стрічка.

І сльози, бо ти, брате, вже не з нами.

Але в думках ти поруч, і не згасне свічка,

І линуть буде «Слава Україні!» над ланами. Невимовний урок пам’яті провели для нас учні 11 класу зі своєю наставницею Наталею Анатоліївною Стаднюк. Вони здійснили екскурс в історію Майдану - у 2014 рік, в час, коли на очах в усього світу влада розстрілювала свій народ. Висловлюємо слова найщирішої вдячності отцю Роману Мойсею Роман Мойсей. Він і цьогоріч прийняв запрошення на захід і розповів присутнім про Героя Небесної Сотні Волині, свого брата, якого так і не зустріла його 21-а весна, - ВАСИЛЯ МОЙСЕЯ. Молодий, запальний, юнак найбільше мріяв посадити свій вишневий сад, щоб тішитися пахучим білосніжним квітом, а цвіт його життя був збитий ще у пуп’янку. Нехай сьогодні слова Героя, переказані вустами брата, будуть нам життєвою настановою: «НЕ ТРЕБА ЇХАТИ ШУКАТИ ЄВРОПУ, ТРЕБА БУДУВАТИ ЇЇ В СЕБЕ!» Все буде Україна!


19 лютого 1992 року Верховна Рада України своєю постановою затвердила Державний Герб незалежної України. Ним став золотий Тризуб на синьому щиті – національний символ українців, який поєднує в собі дух нашого народу, підкреслює свободолюбство та незалежність, зв’язує між собою покоління українців.

З метою виховання любові і пошани до державної символіки у ліцеї до Дня Державного Герба України проведено патріотичні уроки, спільно з керівником гуртка декоративно-ужиткового мистецтва Кузьмич О.М. оформлено інформаційний стенд «Тризуб – наша гордість і слава», педагогом-організатором Кабак Н.О. організовано артвиставку-конкурс інсталяцій тризубів "Цінуймо своє, шануймо символи".


29 січня вшановують пам'ять усіх українців, хто загинув у бою під Крутами. Цей історичний бій стався 1918 року на залізничній станції Крути, неподалік Києва. Загін із кількох сотень студентів, курсантів та добровольців захищав вхід до столиці і стримував російський більшовицький наступ.  Тоді, 105 років тому, українські вояки й добровольці зупинили на кілька днів наступ більшовиків на Київ. У той час в Бересті тривали переговори між Українською Народною Республікою та країнами Четверного союзу щодо мирного договору. 9 лютого 1918 року його підписали. Цей документ визнав незалежність Української Народної Республіки і став підставою для надання військової допомоги Україні у відбитті російської агресії.  

Ця битва символізує патріотизм, стійкість і самопожертву української молоді в боротьбі за державність. 

Наші десятикласники підготували відеоекскурс в події 105-річної давнини.

10 листопада у 7-А класі пройшло свято "Коли мова має значення", приурочене Дню української писемності. Говорили про найголовніше: як сьогодні мова ідентифікує особистість українця, рятуючи життя в умовах війни; чому її потрібно вивчати, а не просто знати; досліджували мовні секрети; нагороджували переможців Всеукраїнського мовного онлайн-конкурсу "Мова твоєї країни"; грали патріотичну гру в  Кахуті . Разом з класним керівником Надією Кабак діти дійшли висновку, що знання мови, однозначно,  наближає нас до Перемоги! ВСЕ БУДЕ УКРАЇНА! 

14 жовтня для українців - особливий день, бо об'єднав він 

                            4 знакових свята: 

Вітаємо, дорогі українці, "Честь і слава нескореним!"

Від учасників шкільного драматичного гуртка - відеопривітання нашим захисникам.          www.youtube.com/watch?v=zufLbNRrAW0  

23 серпня ми відзначаємо величне свято — День Державного Прапора 🇺🇦 України.

Наш Прапор - Дух єдиний

Великого народу,

Наш Прапор - то родина,

що прагне до свободи! Щиро вітаємо з цим святом!  


Указ про затвердження Дня Української Державності президент підписав під час урочистостей до Дня незалежності 24 серпня 2021 року. Зародження держави відзначатимуть щороку у День хрещення Русі-України 28 липня. Слід зазначити, що в основі концепції нового свята лежить ідея утвердження зв'язку українців, які живуть зараз, із багатьма поколіннями українського народу.

Більше читайте тут: https://gordonua.com/.../chotiri-rizni-trizubi-minkult...  


Деь Соборності - день  єднання!   2022

Дідух до хати -  біда з хати!

Учні 5-Б класу у переддень Новорічно-різдвяних свят зробили крок до відродження давньої української традиції - виготовлення дідуха. Учні класу ніколи його не виготовляли, адже у їхніх сім'ях немає такої традиції. Тому класний керівник Петрук Наталія Миколаївна організувала відповідну роботу : переглянули відео про значення дідуха, познайомилися з різними видами дідухів і техніками виготовлення, перглянули майстер-клас з його виготовлення - і зробили свій. П'ятикласники  виготовили дідуха з 12 пучків, які cимволізують 12 місяців року. Сподіваємося, що ця практика стане гарною традицією для нашої школи.

30-ій річниці Незалежності України присвятили ми проєктну роботу "Волинь архітектурна" команди учнів нашого ліцею "Дослідницька студія 31" - учасників XVI ігор конкурсно-пізнавальної програми "Ми - волиняни".  Наша робота була відзначена дипломом Департаменту освіти Луцької міської ради. Переглянути відео можна за покликанням: 

#ГОЛОДОМОР   #НЕМОЖНАЗАБУТИ

Чому сумує, плаче дзвiн

I бiль сердець в одне єднає?

Що розповісти хоче він,

Про що сьогодні нагадає?

А нагадає нам про трагічну сторінку в історії України - ГОЛОДОМОР, який був визнаний геноцидом украïнського народу радянською владою 1932-1933 років.

Напередоднi вiдзначення цiєї сумної події  в ЗЗСО №31 були проведені челендж "Незабудка пам'яті" та загальноліцейна акція "Скорботна свічка пам'яті святої". Учні 1-4 класів разом із класоводами виготовили квітку-символ пам'яті Голодомору 1932-1933років. Вона нагадує всім українцям, що ми не маємо права забути мільйони жертв Голодомору.

Як пам'ять про них в останню суботу листопада о 16 годині у своїх домівках ми запалюємо свічку і хвилиною мовчання вшановуємо мільйони українських селян, які загинули мученицькою смертю від голоду.

            ПАМ'ЯТАЄМО...

                 СУМУЄМО...

                       МОЛИМОСЬ...


Мабуть, символічно, що презентацію своєї монографії  "Жидичин. Козацький гарт" ми запропонували Іраїді Майданець провести напередодні Дня козацтва - 13 жовтня 2021 р. Старшокласники люблять спілкуватися з Іраїдою Михайлівною, бо вона ж колишня вчителька, історик, краєзнавець - вміє контактувати з аудиторією і зацікавити розповіддю. Тим паче, що у книзі йдеться про козацьке коріння жидичинців та людей з сусідніх сіл. То хто відтепер скаже, що козацтво не має волинських побратимів? 

"Вчинки, які роблять тебе людиною" - під такою назвою напередодні Дня захисника та захисниці України, 13 жовтня 2021 року, вели свою тиху бесіду класний керівник Яблонський Ігор Петрович зі своїми восьмикласниками та запрошені воїни АТО, добрі наші друзі - старший лейтенант, командир стрілецького взводу батальйону тероборони "Волинь" Шендрик Василь Володимирович та Іван Ходорчук.  Іван Миколайович, до речі, тато нашої восьмикласниці Юлечки. З особливим інтересом діти слухали про прикордонне патрулювання та воєнні пригоди  Івана Ходорчука. Про підготовче навчання в зону АТО Василя Шендрика. З жахом сприймалися спогади про страшні обстріли в самій зоні. Василь Володимирович дав дітям приміряти бронежилети і наголосив, що носити їх можуть справжні чоловіки, відтак побажав зростати сильними та справжніми патріотами своєї держави.  

                                                Вчинки, які роблять тебе ЛЮДИНОЮ 

Волонтером бути почесно! Вкотре переконуємося і беремо участь. Цього разу відгукнулися на прохання ГФ "Ватра Громади" зібрати волонтерську допомогу воїнам в зону ООС. Активними були не лише учні, а і батьки. Дякуємо щиро усім, хто долучився!

 13.10.2021р.                                          Дивитись фото ТУТ 

У Жидичинському ліцеї уже стало гарною традицією організовувати виховні години спільно із батьками, які є  справжніми патріотами.  Відтак,  напередодні Дня захисника України, 11.10.21 р., класний керівник 6-А класу Надія Олександрівна Кабак організувала зустріч з викладачем СНУ імені Лесі Українки, кандидатом політичних наук, доцентом кафедри політології та публічного управління Василем Миколайовичем Пахолком, який є татом шестикласниці Марійки.

Діти зацікавлено слухали розповіді про історію виникнення свята, козацькі звичаї та обряди, релігійний контекст.

Такі зустрічі допомагають дітям краще пізнати історію своєї країни, завжди пам’ятати, що ми – УКРАЇНЦІ!

"Зустрічаємо шевченківські дні - 2021"


Монументальна шевченкіана Руслана Теліпського

3 березня 2021  року #БКЖидичин для підлітків організували зустріч з українським громадським діячем, шевченкознавцем, мандрівником, фотографом-монументалістом, пам'яткознавцем, волонтером #RuslanТelipskyi.

У розмові зі школярами він постійно підкреслював сутність шевченківського феномену, познайомив з великою монументальною спадщиною, а також підкреслюаав, що Тарас Шевченко є духовним батьком нескореного Українського народу, що об'єднує націю.

Теліпський є засновником власного мистецького проекту «Монументальна Шевченкіана», у рамках якого він колекціонує фотографії скульптур Тараса Шевченка. Наразі ним вже сфотографовано величезну кількість пам’ятників Тарасу Шевченку в більш як 30 країнах світу та в Україні.

Руслан Теліпський провів понад 50 своїх фотовиставок та лекцій за кордоном на тему монументальної спадщини Кобзаря.

Руслан Теліпський розповів, як започаткував патріотичний проект "Тарасів дороговказ'" — піше паломництво до Чернечої гори місцями перебування Шевченка та встановлення численних пам'ятників поету.

Такі зустрічі спрямовані на популяризацію української мови та літератури, історії та культури, відновлення духовних цінностей народу, відродження національної свідомості. Мотивує молодь до сумлінного навчання і залучення до державотворчих процесів.

Наприкінці зустрічі Р. Теліпський подарував поштівки із серії «Монументальна шевченкіана».


Справжнє свято рідної мови, приурочене до її Міжнародного дня, яке відзначається 21 лютого,  влаштували учні 5-А класу разом з класним керівником Кабак Н.О. Було гучно від жартів, втішно від мовних можливостей  і драйвово від патріотичного настрою вихованців. Свято вдалося!

Сьома річниця пам'яті Героїв Небесної Сотні

Тихо, без переповненого глядачами залу, але у скорботі і зі щемом у серці зустріли сьому річницю пам'яті Героїв Небесної Сотні. Усі школярі ЗЗСО N31 взяли участь в інтерактивному заході "Фільмографія пам'яті", де відсканувавши QR- коди, могли переглянути документальні фільми про Небесну Сотню.Учні 9-А класу підготували виховну годину-реквієм "Небесна Сотня у вирій полетіла", а молодші школярі взяли участь у загальношкільній акції  "Ангели пам'яті".


103 - річниця Бою під Крутами

Наш заклад освіти уже понад 20 років зберігає традицію вшанування річниці Бою під Крутами. І цьогоріч, хоч і у карантинних обставинах, але учні 10 класу  разом з класним керівником Вінцюк В.Р. знову "прожили" події 103-річної давнини. Захід торкнув струн душі кожного юного серця, спонукав замислитися над подіями сьогодення і робити правильний вибір у житті.

У 8-А класі під керівництвом Вовчук О. А. проведено виховний захід до Дня Соборності України. Мета заходу - сприяти вихованню в учнів поваги та любові до України, національної свідомості, людської гідності, відродження духовності, формування рис громадянина Української держави; поглиблювати знання про історичний факт злуки українського народу, пробудження інтересу до вивчення історії та культурних надбань українського народу. 

Про День Соборності-2021 говоримо у форматі онлайн

День Соборності 2021.pptx

Голодомор.

Навіть саме це слово вселяє страх. Людям у сучасному світі досить непросто уявити, як це ... помирати... З ГОЛОДУ.

Але саме таку страшну смерть підготувала українцям радянська тоталітарна машина у роки Голодомору-Геноциду 1932-1933 років.

Учні 1-4 класів ОЗЗСО "Жидичинський ліцей" долучилися до Всеукраїнської акції "Запали свічку", виготовивши  під керівництвом класоводів свічечки пам'яті, на яких написали, що для них означає, з чим асоціюється поняття "Голодомор". 

Пам'ятаємо...

Голодомор 1932-1933 років.

#ЗапалиСвічкуПам'яті 

Цікавою подією життя в ОЗЗСО "Жидичинський ліцей" стали вибори Президента шкільного парламенту, які були проведені за всіма законами демократичного суспільства. Під час голосування була відтворена атмосфера справжніх виборів: таємне голосування, бюлетені, скринька для голосування, виборча комісія.

6 жовтня 2020р. відбулася урочиста подія - інавгурація Президента шкільного парламенту. Голова виборчої комісії, Людмила Мирославівна Кондратюк, оголосила результати виборів, згідно з якими Президентом шкільного парламенту став Онищук Вадим Миколайович, учень 11 класу.

Президент, поклавши руку на Статут ліцею, склав присягу. Директор ОЗЗСО "Жидичинський ліцей", Богдан Михайлович Мозолюк, привітав Президента шкільного парламенту та вручив посвідчення. 

Вітаємо Онищука Вадима з перемогою та бажаємо йому успіхів у всіх починаннях! 

"Козацькому гарту вчаться змалку" 

 Під такою назвою провела виховний захід, присвячений Дню українського козацтва, класний керівник 6-Б класу  Шендрик А.М.

      Команди хлопців-козаків класу змагалися у різних випробуваннях: на розум, силу, спритність. Захоплені обличчя учнів  під час перегляду пізнавального відеоматеріалу, жвавого обговорення козацьких традицій та активна участь у конкурсах свідчать про те, що козацька тематика не залишає байдужими і сучасних дітей. 

Напередодні Дня захисника України та Дня українського козацтва, які припадають на велике християнське свято Покрови Пресвятої Богородиці, в ОЗЗСО "Жидичинський ліцей" відбулися тематичні заходи: показ  мультфільмів про козаків, свято Покрови,проведення  вікторин до Дня захисника України та мультивікторин до Дня козацтва, виготовлення патріотичних  вітальних  листівок для воїнів АТО, прикрашених з великою любов'ю і щирими побажаннями, вшанування пам'яті полеглого Героя України. 

Родинне свято 

Рід, родина, родичання... У день, коли вся Україна відзначає День сім'ї, наша вчителька, берегиня класного вогнища Вінцюк Валентина Романівна, згуртувала усі сім'ї 8-А в одну велику родину, провівши незвичайні, бо святкові (!), батьківські збори " Без родини немає людини". Двадцять родин об'єднала актова зала Жидичинського ліцею. І тісно було лише емоціям, що переповнювали гостей через край. Діти були справжніми господарями свята, розкривались по-новому, демонструючи свої здібності та таланти. Дивували презентаціями родин, грою на фортепіано, співали самі та сім'ями. Разом з батьками малювали сімейні герби, укладали пам'ятку "Моральний кодекс сім'ї" і просто насолоджувалися спілкуванням один з одним. На завершення діти частували своїх найрідніших гостей солодощами, і пісням не було кінця... Вірю, що це свято не завершилось останнім акордом, а ще довго житиме в дитячих душах і в серцях їхніх батьків як величне свято єднання шкільного роду. Висловлюємо щиру вдячність нашому класному керівнику Валентині Романівні за ініціативу, за організацію, за надзвичайно приємний сюрприз. Нехай результат Вашої праці оживе у думках, словах,вчинках і дітей, і їхніх батьків


Усіх шанувальників рідного слова вітаємо з Днем української писемности! Святкову атмосферу сьогодні дітям створюавали ігрові уроки, "стіна" "Вивчаємо правопис-2019 за 5 хв", спільне написання Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності. Ми це зробили!!!

Захід до Дня писемності і мови

Продовженням серйозної розмови про свободу і гідність сьогодні,22.11.2019, став захід учнів 7-Б класу (кл.керівник Огороднічук Т.П.). Школярі розповіли про мовні свята, розвиток писемності, роль Нестора Літописця та "Повісті минулих літ" в історії українців. За допомогою художнього слова донесли думку про відповідальність кожного за стан рідної мови. Зацікавила глядачів і розповідь бібліотекаря СНУ ім.Лесі Українки Штунь Н. про бажання іноземців навчатися українською. А гуморески у виконанні юних артистів зробили свято незабутнім.

Загальношкільна лінійка до Дня гідності і свободи 

Загальношкільна лінійка до Дня гідності і свободи в "Жидичинському ліцеї" 22 листопада 2019 року пройшла урочисто і натхненно. Згадували Героїв Майдану, звучали рядки зворушливих поетичних творів, оживали події шестирічної давності. Разом з тим нагороджували переможців ліцейного челендж- конкурсу " Наші символи Гідності і Свободи". Дякуємо усім учасникам за активність і творчий підхід. Будьмо гідними нащадками історії Майдану!

Зустріч-діалог з учасниками Майдану

Листопадові дні важкі на спогади для тих, хто шість років тому став плечем до плеча з коктейлями Молотова в руках боронити волевиявлення свого народу на європейський вектор розвитку. Про уроки Майдану 27 листопада говорили гості "Жидичинського ліцею" , ті, хто його підтримував безпосередньо: депутат місцевої сільської ради, активний громадський діяч Тарас Висоцький , подружжя Тараса Хоміча та Юлії Жолубак - молодих підприємців, які нині мешкають у Кульчині і для яких мирне майбуття держави таке ж необхідне, як і повітря для існування. Юлія Степанівна, до речі, педагог за фахом, акцентувала, що від активної позиції молоді залежить подальша доля України. Запам'ятаймо : тільки в єдності наша сила! Дякуємо гостям за теплу зворушливу зустріч!

Родинне свято "Українська хустка"

13 листопада 2019 року 3-А класу "Жидичинського ліцею" запрошували  гостей на родинне свято "Українська хустка". У їхнього класовода Ольги Олександрівни Рак задум розповісти про непросте призначення такої простої хустини, яка супроводжує людину від народження до смерті, з'явився дуже давно, і ми безмежно їй вдячні, що стали першими глядачами цього дивовижного, доволі серйозного ( бо ж третьокласники саме так презентували себе на сцені!), масштабного ( бо багато праці було вкладено у підготовку і проведення заходу), яскравого ( бо таким його зробили хусткові інсталяції), колоритного, зворушливого (бо не один присутній втирав скупу сльозу) свята! Діти зробили правильні висновки: нехай ніколи не зникають скарби бабусиної скрині - і тоді кожна мама матиме що передати у спадок дочці. Ольго Олександрівно, Людмило Сергіївно, дякуємо за свято!

Акція Запалімо свічку

Тендітна дівчинка серед хлібного поля. Тулить до грудей колоски. 

- Тобі не холодно?» — звертається до неї хлопчик-ровесник. 

- Ні. Бо ти прийшов. Ти приніс мені яблуко? Люди завжди приносять мені яблука — довірливо відповідає дівчинка...

Презентуємо вам перше відео інформаційної кампанії Інституту "Пам’ять, що рятує: голоси правди". 

Відео нагадує про загиблих від Голодомору українських дітей. Саме діти в часи Голодомору були найвразливішою групою і гинули одними з перших.

Ролик соціальної реклами до річниці Голодомору, знятий Young & Hungry production за участі Український інститут національної пам'яті,Міністерство культури, молоді та спорту України і Центр Досліджень Визвольного Руху

У суботу, 23 листопада о 16:00, закликаємо прийти до пам’ятників Голодомору, щоб вшанувати 86-ті роковини геноциду. Запаліть свічки пам'яті у своїх вікнах. 

Військово- спортивні змагання в "Жидичинському ліцеї" 

Вітаємо з 28-ою річницею Збройних Сил України! А традиційні військово- спортивні змагання в "Жидичинському ліцеї" перетворили цей день на справжнє свято чоловічої виправки, честі і доблесті. Непрості випробування між учнями 10 та 11 класів продемонстрували, що стереотипи можуть бути зломаними: цьогоріч достойну перемогу здобула команда десятикласників. А почесний член журі, учасник АТО Васильчук Анатолій Петрович, побажав усім учням загартовувати козацький дух, вчитися, вправлятися, щоб ці знання і навички згодилися у житті, а не на війні! Слава Україні!!!

Свято Миколая!

Немає такої дитини, яка б не любила свята Миколая! Вітаємо усіх з чудовим феєрверком щастя, веселощів, радості і, звичайно ж, доброчинства!!! А наші вихованці, учні 3-Б класу, під керівництвом Ю.В.Шендрика розповіли сьогодні молодшим школярам ще й про те, хто такий святий Миколай, звідки він родом і яку місію в житті обрав. Дякуємо третьокласникам за позитив і сподіваємося, що уроки Миколая бути добрими і щедрими не на словах, а на ділі діти засвоїли і зможуть реалізувати зовсім незабаром! 

День Соборності України  

Нам болять Крути 

Нам болять Крути... вже 102 рік пам'яті. Тим, хто шістнадцятирічним віддав своє життя на олтар служіння рідному народові, не задумуючись, що йде на вірну смерть, присвятили свій виховний захід вч. музики Кучеровська Н Я. та її вихованці - учні 10 класу Жидичинського ліцею. По-дорослому діти "прожили" на сцені страшні події 29 січня 1918 року. Історія вчить, часто дорогою ціною, але ще більше - виховує. Виховує людяність, милосердя, почуття відповідальності за долю своєї держави, відтак - патріотизм. Пам'ятаймо: історія твориться і сьогодні! 

"Україна понад усе!"

 6 років минає цими днями з часу кривавих розстрілів учасників Майдану на Інститутській у Києві. "Небесній Сотні" вже 6 років пам'яті. Про ці події, а також про обов' язок перед полеглими не бути байдужими до долі своєї держави говорили зі сцени учні 9-А класу Жидичинського ліцею на виховній годині-реквіємі "Все пам'ятаємо...Досі болить..." На заході були присутні почесні гості: депутат с/р Тарас Висоцьки, голова Дернівської с/р, а в недалекому минулому учасник Майдану і безпосередньо лютневих подій Гуч Олександр Юрійович, а також тато Героя Небесної Сотні Іванка Тарасюка - Микола Ігорович. Кожен з них мав що сказати дітям і чим торкнути їхні серця. Дякуємо гостям за час, приділений нашим вихованцям, класному керівнику Вінцюк Валентині Романівні за зворушливий, до дрібниць продуманий, прожитий на сцені виховний захід. Герої не вмирають!!!