Аналітична довідка

Аналітична довідка проведення внутрішнього моніторингу

якості надання освітніх послуг ЗДО №7 «СОНЕЧКО» ВМР

 під час дистанційного навчання в умовах введення  воєнного стану

 від 20.02.2023

 

На виконання наказу по ЗДО №7 «СОНЕЧКО» ВМР від 02.01.2023 року № 5-о/д «Про проведення внутрішнього  моніторингу  якості надання освітніх послуг  ЗДО №7 "СОНЕЧКО" ВМР,  під час дистанційного навчання  в умовах  введення  воєнного стану», у ЗДО №7 «СОНЕЧКО» ВМР з 01.02.2023 по 14.02.2023 було проведено внутрішній моніторинг якості надання освітніх послуг.

Внутрішній моніторинг  здійснювала моніторингова група у складі:  СЕМЕНОВИЧ Л. О., директор — керівник моніторингової групи; члени моніторингової групи: СЕМЕНЧЕНКО Ю. І., вихователь  КОСТЕНКО М. Я., музичний керівник; ГОРЛОВА Ю. Г., вихователь, СОЛОМКА В. М., сестра медична старша. Внутрішній моніторинг проводився за наступними напрямками:

1.      Виконання плану роботи ЗДО на 2022/2023 навчальний рік,  робочого навчального плану,  реалізація освітніх напрямів Базового компоненту дошкільної освіти, вимог програми «Українське дошкілля», «Впевнений старт».

2.      Аналіз ведення документації, ефективність планування та системність організації освітнього процесу.

3.      Якісний і кількісний склад педагогічного колективу. Рівень цифрової грамотності педагогів.

4.      Доцільність форм, методів роботи, інструментів підвищення пізнавальної активності дошкільників.

5.      Раціональність використанням синхронного та асинхронного режимів освітнього процесу.

6.      Наступність у роботі спеціалістів закладу дошкільної освіти.

7.      Співпраця вихователів з батьками вихованців.

8.      Дотриманням санітарних правил і норм щодо формування розкладу занять, безперервної тривалості освітньої діяльності з технічними засобами навчання, тривалості виконання самостійних завдань.

9.      Робота з дотримання вимог безпеки життєдіяльності вихованців та охорони праці працівників в умовах воєнного стану.

Для  збору інформації застосовувалися методи вивчення документації закладу (плани, протоколи, накази); опитування учасників освітнього процесу: анкетування, індивідуальне інтерв’ю, спостереження: за освітнім середовищем, організацією життєдіяльності, проведенням синхронних та асинхронних занять, консультацій; вивчення продуктів дитячої діяльності; динаміки розвитку компетенцій дошкільника (педагогічна та психологічна діагностика).

У ході вивчення встановлено, наступне:

ЗДО №7 «СОНЕЧКО» ВМР свою діяльність здійснює відповідно до закону України “Про дошкільну освіту”, вимог Державного стандарту дошкільної освіти – Базового компонента дошкільної освіти, програм розвитку дитини дошкільного віку «Українське дошкілля», програми для дітей старшого дошкільного віку «Впевнений старт»,  листа Міністерства освіти і науки України від 27.07. 2022 № 1/8504-22 «Про окремі питання діяльності закладів дошкільної освіти у 2022/2023 навчальному році». У зв'язку із введенням воєнного стану відповідно до Указу Президента України від 24.02.2022 року № 64/2022 МОН України листом від 25.02.2022 №1/3276-22 освітній процес у закладі дошкільної освіти було переведено на дистанційний режим роботи.

Згідно плану роботи ЗДО №7 «СОНЕЧКО» ВМР на 2022/2023 навчальний рік  та літній період, колектив закладу дошкільної освіти у 2022/2023 н. р. працює над забезпеченням якості дошкільної освіти на основі пошуку та впровадження інноваційних методик і технологій, використання методичного кейсу, створення інтегрованого розвивального безпечного та здоров’язберігаючого  освітнього середовища на основі партнерської взаємодії з батьками; над створенням безпечних умов перебування учасників освітнього процесу в закладі та облаштуванням внутрішнього змістовного, цікавого, інформативного, когнітивного, емоційно-ціннісного простору приміщення; формуванням  у дітей дошкільного віку соціально-громадянської компетентності, відчуття приналежності до своєї країни, патріотизму шляхом, збагачення пізнавального досвіду дитини в різних видах діяльності через використання інноваційних технологій на основі партнерської взаємодії з батьками. Вищеперераховані завдання реалізуються колективом щляхом створення безпечних умов для організації освітнього процесу у дистанційному форматі; засобами використання інноваційних освітніх методик і  технологій; через системне планування освітнього процесу, створення змістовно-  насиченого, готового до трансформації предметно-просторового середовища для всіх дітей, у тому числі вихованців з особливими освітніми потребами; із застосуванням особистісно-орієнтованого підходу до кожного вихованця; на основі партнерської  взаємодії з батьками на засадах взаємної довіри й  поваги закладається фундамент успішності дитини в умовах освітньої  реформи «Нова українська школа».

Окрема увага в освітньому процесі вихователі систематично приділяють просвітницькій  роботі із батьками та законними представниками дітей з питань профілактики насильства, булінгу, формування ненасильницької моделі поведінки та вирішення конфліктів мирним шляхом.

Педагогічний колектив ЗДО складається з 7 працівників:

·         директор; освіта вища, спеціаліст вищої категорії, педагогічне звання «вихователь-методист»;

·         5 вихователів ( з них 3 – освіта вища, ;

·         музичний керівник. освіта вища, спеціаліст вищої категорії, педагогічне звання «вихователь-методист»

 Кількість дітей, що виховуються  у закладі станом на 01.01.2023

Мережа груп ЗДО №7 «СОНЕЧКО» ВМР:

Окрім вихователів з дітьми працюють музичний керівник Костенко Марина Яківна, сестра медична старша Соломка Валентина Миколаївна.

Соломка В. М., сестра медична старша  моніторить  дотримання санітарних правил і норм щодо формування розкладу занять, безперервної тривалості освітньої діяльності з технічними засобами навчання; надає консультації щодо запобігання захворюваності серед учасників освітнього процесу на сезонні гострі респіраторні вірусні інфекції та коронавірусу.    Планування та реалізація дистанційного освітнього процесу у закладі  здійснюється згідно плану роботи ЗДО на навчальний рік та літній період, робочого навчального плану,  сітки освітньої дільності на 2022/2023 навчальний рік,  затвердженої рішенням педагогічної ради ЗДО №7 «СОНЕЧКО» ВМР, з урахуванням вимог Наказу МОН від 20.04.2015 р № 446 «Про затвердження гранично допустимого навчального навантаження на дитину у дошкільних навчальних закладах різних типів та форми власності», вимог Санітарного регламенту для дошкільних закладів,  в межах робочого часу вихователів та музичного керівника, з урахуванням режиму роботи закладу освіти. Робочий час педпрацівника включає час на виконання ним навчальної, виховної, методичної, організаційної роботи та іншої педагогічної діяльності, передбаченої посадовою інструкцією. Планування та здійснення дистанційного освітнього процесу відбувається згідно Базового компонента дошкільної освіти (Державного стандарт дошкільної освіти) за освітніми напрямами:

- «Особистість дитини»

- «Дитина в сенсорно-пізнавальному просторі»

- «Дитина в природному довкіллі»

- «Гра дитини»

- «Дитина в соціумі»

- «Мовлення дитини»

- «Дитина у світі мистецтва».

Практика роботи показала, що організація освітнього процесу в умовах воєнного стану потребує іншого змісту та підходів до проведення освітньо-виховної роботи, ніж у звичайному режимі. Основним цільовим  напрямом у цей період у ЗДО №7 є забезпечення безпекової складової здоров'я особистості, забезпечення її фізичного, психічного, соціального і духовного благополуччя. Педагогічним колективом закладу надається необхідна  підтримка вихованцям та їх родинам у питаннях організації життєвого простору дитини та її родини в умовах воєнного стану, здійснюється психологічний супровід. Виходячи з цього, одним з основних напрямків та завдань освітньо-виховної роботи  вихователів у період воєнного стану визначено:

-надання здобувачам освіти базових знань з основ безпеки та формування поведінки правильних безпекових дій в умовах воєнного стану, навчити правилам збереження здоров’я, життя свого, оточуючих в разі бойових дій;

-надання    психологічної       підтримки, забезпечення психолого-педагогічного супроводу емоційно вразливих категорій осіб;

-сприяння адаптації та емоційно-психологічної підтримки тимчасово внутрішньо переміщеним особам;

-формування рис і якостей «українця-переможця» у війні російської  федерації проти України: моральна стійкість, витримка, сила волі і твердість духу; протидія ворожій пропаганді, віра в перемогу, підтримання власного емоційного ресурсу; здатність та вміння протистояти негативним емоціям, стресу, тривозі, почуттю небезпеки; співчуття, милосердя, взаємодопомога, волонтерство, відчуття себе  громадянином.

Вихователі усіх груп систематично проводили з дітьми міні-заняття з питань збереження життя і здоров'я, безпеки життєдіяльності за темами:

- «Безпека в умовах воєнного стану»:

* бесіди з дітьми (з використанням призентацій) на теми: «Фізична безпека під час війни», «Правила поведінки з вибухонебезпечними предметами», «Безпечна поведінка під час війни»- різновікова та старша групи (5 р.ж. ,вихователі: Бобова С. М., Філатова В. М. Плюйко Л. І., 6р. ж., вихователі Семенченко Ю. І., Філатова В. М., Костенко М. Я.);

* перегляд і обговорення мультфільмів: «Про мінну безпеку. Лісовий скарб», «Небезпечні знахідки»- різновікова та старша групи (5 р.ж. ,вихователі: Бобова С. М., Філатова В. М. Плюйко Л. І., 6р. ж., вихователі Семенченко Ю. І., Філатова В. М., Костенко М. Я.);

*ознайомлення дітей з інформаційним коміксом про воєнний стан (поради від захисника України) - різновікова та старша групи (5 р.ж. ,вихователі: Бобова С. М., Філатова В. М. Плюйко Л. І., 6р. ж., вихователі Семенченко Ю. І., Філатова В. М., Костенко М. Я.);

- «Ранній вік» (ясельна група, вихователі: Горлова Ю. Г., Плюйко Л. І.) «Ігри для розвитку моторики рук», «Ігри з водою і піском», «Ігри для розвитку мовлення малюків», «Аудіоказки для малят», «Малюємо пальчиком».

- «Ігри для розвитку мовлення і мислення»; (усі групи дошкільного віку)

- Практичні завдання для всебічного розвитку дітей (інтерактивні вправи, цікаві завдання на логіку) (усі групи дошкільного віку).

- «Радіо хвиля» (слухання разом авторських казок українською мовою та аудіозаписи) і обговорення за змістом казок (усі групи дошкільного віку).

- «Дерево казок» - читали і слухали казки (аудіо) різних народів (усі групи дошкільного віку).

- «Палітра миру» на заняттях з образотворчого мистецтва використовували нетрадиційні техніки образотворчості; виробляли з аркуша паперу різні поробки «Патріотична прикраса», «Голубки миру» (орігамі), «Тварини — найменші наші друзі», «Листівки для захисників», малюнки «Війна очима дітей»

- «Маленькі дослідники» (проводили прості досліди в домашніх умовах батьки з дітьми) (усі групи дошкільного віку);

- «Пісенний вернісаж», на якому музичний керівник Костенко М. Я.  разом з дітьми та їх батьками слухали і співали патріотичні пісні, слухали музичні казки, грали в музичні творчі ігри, грали на «музичних інструментах» (вироблених самостійно із підручного матеріалу) - (усі групи дошкільного віку).

Директор ЗДО, Семенович Л. О.,  до переліку питань оперативних нарад, нарад при  директорові систематично включає питання щодо внутрішнього моніторингу діяльності ЗДО,   якості надання закладом освітніх послуг,  надає рекомендації щодо продовження освітнього процесу в умовах воєнного стану з активним використаннм електронних ресурсів та про необхідність психологічної підтримки дітей.

В онлайн-режимі були проведені :

- Консультації /групові та індивідуальні/ та надані рекомендації за темами : «Здійснення освітньої діяльності з питань дошкільної освіти на період дії правового режиму воєнного стану» /1-2 рази на тиждень та за запитом/;

- Педагогічні години, на яких вивчалися результати здійснення освітньої діяльності в умовах воєнного стану /1раз на 2 тижні/;

- Вебінари за темами: «Підтримка дітей під час війни. Платформа психологічної підтримки».

Добираючи  методи і прийоми дистанційної освіти, вихователі враховують, їх відповідність віковим особливостям дітей і можливість зручного застосування в освітньому процесі  закладу дошкільної освіти.

На засіданнях педагогічних рад, проведених у 2022/2023 навчальному році «Підсумки роботи та перспективи на майбутнє в роботі закладу дошкільної освіти» (вересень 2022), «Психологічно безпечне освітнє середовище як необхідна умова успішного розвитку та соціалізації дитини» (листопад), розглядалися питання:

- організація психологічної підтримки дітей та батьків;

- організація освітнього процесу з дітьми раннього віку;

- надання різних видів психолого-педагогічної підтримки дітям і батьками.

Усі педагоги щомісячно розробляють плани заходів консультативної роботи з дітьми та їх батьками, погоджують їх з директором ЗДО. Готуючись до роботи з вихованцями та їх батьками, педагоги закладу користувалися матеріалами, розміщеними на  сайті МОН– «Сучасне дошкілля під крилами захисту». Були використані корисні матеріали:

-поради з надання першої психологічної допомоги людям, які пережили кризову подію;

-поради від експертів ЮНІСЕФ “Як підтримати дітей у стресових ситуаціях”;

-інформаційний комікс для дітей “Поради від захисника України”;

- хрестоматія для дітей дошкільного віку “Моя країна — Україна” з національно-патріотичного виховання.

Ефективними стали розміщені на у групових чатах ЗДО завдання і рекомендації для батьків щодо роботи з дітьми за темами: «Війна і діти: що варто знати батькам про безпеку дітей», «Як розповісти дітям про війну», відповідно їхнього віку.

Щотижня коллектив закладу готує невеличкий фото, відео звіт про виконану роботу за тиждень, в який включаться новини з «життя садочка»,  висвітлюється участь працівників і дітей та їх батьків в освітньому процесі, волонтерській діяльності тощо.

Педагогічний коллектив ЗДО №7 «СОНЕЧКО» ВМР і надалі ставить перед собою завдання, на період воєнного стану, сприяти організації комунікації дітей та їх батьків; здійснення інформаційної пітримки та психологічного супроводу учасників освітнього процесу; застосування інструментів управлінської діяльності для вирішення надзвичайних ситуацій.

Педагогічні працівники систематично  підвищують свою кваліфікацію щодо використання інформаційно-комунікативних (цифрових) технологій в освітньому процесі як через формальну, так і неформальну освіту, навчаються на різноманітних платформах для освітян, отримують сертифікати.

Дистанційне навчання у закладі дошкільної освіти здійснюється у таких режимах:

- синхронному ( у формі онлайн-заняття). Такі заняття, за участю батьків, з дітьми молодшого та середнього дошкільного віку тривають не більше 10 хвилин, старшого дошкільного віку -15 хвилин ;

- асинхронному (вихователь записує відео заняття або  відеоролик, анімацію чи презентацію   та передає його батькам для самостійного опрацювання дітьми).

Під час організації  дистанційного навчання (у синхронному та асинхронному режимі) вихователі  та музичний керівник використовують різні цифрові сервіси: Google Meet, Google Диск, Пошта, Форми, Документи, Blogger, YouTube, Wordart.com, флеш-анімації, презентації та відео, подані на YouTube каналі. Дя інтенсифікації освітнього процесу створюють авторські мультфільми, відео-замальовки тощо. Найпоширенішою практикою в усіх групах закладу дошкільної освіти є робота за допомогою  соціальної мережі Viber груп для батьків. Цей доступний мобільний  застосунок використовується вихователями  для:

У закладі наявна регулярна та змістовна взаємодія суб’єктів дистанційного навчання (вихователів, музичного керівника, вихованців, батьків). Взаємодія з родинами в умовах впровадження дистанційної освіти відбувається тільки у форматі «педагог – батьки – дитина». Враховуючи, вікові особивості дітей та індивідуальні можливості кожної сім'ї, дистанційне навчання з дошкільнятами в усіх групах відбувається по-різному, стандартизований підхід до всіх не працює. Це пов’язане з несформованістю багатьох навичок у дітей, таких як опанування самостійного читання, вміння роботи з ІКТ, самоорганізації тощо. Педагоги закладу приділяють максимальних зусиль для отримання підтримки батьків, створюючи комфортні умови і для них, продумують  роботу так, щоб батьків зацікавила можливість виконувати завдання у зручний час, надання можливості дитині поспілкуватися з друзями, підвищення інтересу малюка до знань запропонованою цікавою добіркою завдань тощо.

Педагогічний колектив закладу знаходиться у постійному творчому пошуку методів покращення та удосконалення якості надання освітніх послуг. Для дієвої організації дистанційного навчання творчою групою закладу розроблено наступний алгоритм:

1. Планування  роботи. Для цього визначається  навчальний кінцевий результат, якого педагоги прагнуть отримати від малюків за допомогою трьох запитань: «Чому я хочу навчити дітей?  Яким чином вони досягнуть бажаних результатів? Яким чином я зможу допомогти їм досягнути бажаних результатів?».

2. Створення навчальних матеріалів. Організувати навчальну діяльність вихованців дистанційно – це надати допомогу самостійно розібратися із тим, чого вони не знають і не вміють. Для цього у малюка повинні бути навчальні матеріали та завдання, посильні для його вікової групи. До навчальних матеріалів додаються інструкції з використання, зазначається час на виконання, рекомендації та підказки. Також, на допомогу батькам розміщуються мультимедійні матеріали – презентації, відеоролики, авторські мультфільми, посилання, які допоможуть у вивченні зазначеної теми. Батькам надається перелік інтернет-джерел, які сприятимуть легшому засвоєнню матеріалу.

3. Врахування того, що не всі вихованці однаково активно можуть бути залучені до освітньої діяльності. Потрібен індивідуальний підхід, це спрощує етап підготовки завдань й дозволяє розкрити творчий потенціал малюків.

4. Продумування отримання зворотнього зв’язку. (електронна пошта, онлайн-сервіси, освітні платформи Youtube, Viber, Skype, Whats App, Теlegram , ZOOM, тощо).

  Дистанційне навчання в ЗДО №7 «СОНЕЧКО» ВМР в період воєнного стану здійснюється з врахуванням особливостей перебігу воєнного стану (обмеженість в часі, ситуації прямої небезпеки (військові дії, сигнали повітряної тривоги, необхідність перебування в укриттях) тощо).

Розподіл занять на тиждень у  всіх групах  здійснюється відповідно до робочого навчального плану ЗАКЛАДУ ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ №7 «СОНЕЧКО» ВЕРХНЬОДНІПРОВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ на 2022/2023навчальний рік:

З метою з’ясування  рівня та якості охоплення освітньо-виховною роботою під час  дистанційного навчання в період воєнного стану  вихованців закладу  адміністрацією ЗДО  проводився моніторинг організації освітньо-виховної роботи, а саме:

За результатами моніторингового дослідження встановлено наступне:          

Робота у групі раннього віку (вихователі Горлова Ю. Г., Плюйко Л. І.) здебільшого спрямована на консультування батьків. Особлива увага батьків дітей раннього віку акцентується на активному наслідуванні дітьми  дорослих  в оволодінні мовленням, розвитку дрібної моторики, сенсорному вихованні, необхідними навичками самообслуговування.  Позитивна динаміка розвитку малят відбувається завдяки доцільному підбору вихователями консультаційних матеріалів, порад  для батьків, добірок творів художньої літератури, ігор, доброзичливій атмосфері між педагогами і батьками. Наслідком цього є позитивні показники сформованості сенсорних еталонів, конструктивної діяльності, прагнення дітей до спілкування,  багатий словниковий запас. Малюки охоче танцюють, співають, розповідають невеликі віршики, впевнено, не соромлячись. У малят  сформовані первинні уявлення про світ дорослих, соціальної компетентності. У роботі з батьками вихователі приділяли достатньо уваги формуванню основ безпеки життєдіяльності в умовах воєнного стану.

Вихователі різновікової групи (Бобова С. М., Плюйко Л. І., Філатова В. М.) пріоритетним напрямком роботи обрали   продуктивні та пошукові види діяльності. Багато уваги приділяли формуванню основ безпеки життєдіяльності, ознайомленню дітей з природним довкіллям, з навколишнім середовищем та  соціалізації дітей. Вихованці цієї групи мають позитивну динаміку рівня сформованості відповідних знань та вмінь. Діти здатні будувати висловлювання та робити елементарні висновки. Разом з тим, слід зазначити, що потребує покращення робота з формування у дітей зв’язного українського мовлення. Для цього з батьками проводиться консультаційна робота, пропонуються наочні та практичні матеріали. Отже, в подальшому, для розвитку мовлення та набуття дітьми досвіду спілкування українською мовою, взаємодії між однолітками, вихователям слід вчити дітей чіткому, логічному, образному висловлюванню, використанню засобів інтонаційної виразності та мовленнєвому та соціально - поведінковому етикету, систематично планувати дидактичні ігри мовленнєвого спрямування, сюжетно – рольові ігри соціальної тематики, залучати дітей до пояснювального мовлення в процесі організації режимних моментів та повсякденному житті.

Вихователі старшої  групи (Семенченко Ю. І., Філатова В. М.  багато уваги приділяють патріотичному вихованню малюків, ознайомленню з культурою та традиціями українського народу. Вихователі багато уваги приділяють формуванню у дітей правильної звуковимови, зв’язного мовлення, розвитку логіко-математичних компетентностей. Системність та злагодженість, взаємодія вихователів групи продемонстрували якісні зміни у рівні сформованості мовленнєвої компетентності дітей групи. Вихователь Семенченко Ю. І., плідно працюючи над  розвитком у дошкільників пізнавальної активності, багато уваги приділяє впровадженню інноваційних технологій –  STREAM   на заняттях з логіко – математичного розвитку.  Особливого значення для психологічного розвантаження старших дошкільників набувають зустрічі в режимі реального часу. Такі зустрічі, з урахуванням вимог безпеки життєдіяльності в умовах воєнного часу,  проводяться  2 рази на тиждень із дітьми старшого дошкільного віку – тривалістю до 1 години 30  хвилин. Під час таких зустрічей вихователі старшої групи Семенченко Ю. І., Філатова М. Я., музичний керівник Костенко М. Я. в ігровій, розважальній формі проводять для вихованців та їх батьків індивідуальні та підгрупові консультації за освітніми напрямами Базового компоненту дошкільної освіти. З метою реалізації принципу наступності між дошкільною та початковою освітою забезпечується співробітництво між педагогами ЗДО №7 «СОНЕЧКО» ВМР і вчителями початкових класів ВЕРХНЬОДНІПРОВСЬКОГО ЛІЦЕЮ №2. За результатами спостережень за дітьми під час індивідуальних консультацій, співбесід з батьками, діти старшого дошкільного віку  готові до подальшого навчання в школі.

Результати, отримані під час вивчення дистанційного освітнього процесу у всіх групах закладу дошкільної освіти , свідчать про те, що робота ведеться систематично, на достатньому рівні. Процеси життєдіяльності протягом дня здійснюються відповідно до режиму дня, інтересів та запитів дітей.

На належному рівні педагогічним колективом спільно з сестрою медичною старшою організована робота щодо заохочення всіх учасників освітнього процесу до дотримання гігієнічних навичок, соціальної дистанції у приміщенні та на території ЗДО. Під час зустрічей у режимі реального часу, перебування дітей у груповому осередку здійснюється з дотриманням профілактичних і протиепідемічних заходів, задля запобігання поширення коронавірусної інфекції. Така організація осередків діяльності дає можливість забезпечити основні види діяльності дітей дошкільного віку через роботу у парах, малих групах, а також індивідуально, уникаючи скупчення дітей.

Поряд з досягненнями, мають місце і труднощі в організації дистанційного освітнього процесу. Деякі родини, особливо багатодітні та малозабезпечені, спіткаються з труднощами організації дистанційного навчання дошкільників, у зв'язку з дистанційним навчанням дітей-школярів, у них не вистачає часу та сил виконувати завдання ще й з дошкільником, або через відсутність достатньої кількості гаджетів, чи небажання дитини займатися з батьками, небажання фото-звітувати про виконану роботу; необхідність дотримуватись конкретного часу занять; псування зору дітей тощо. Щоб допомогти таким  родинам вихователі, музичний керівник розміщують у груповому чаті  матеріали, що містять посилання на рекомендовані ресурси, посилання на освітні джерела, які відповідають темі, що вивчається, завдання практичного спрямування, які дають можливість дітям краще зрозуміти навчальний матеріал та слугуватимуть формуванню життєвих компетентностей, а батькам приділити увагу дітям у зручний для родини час.

Педагоги здійснюють постійний моніторинг рівня засвоєння знань,  через батьків тримають зв’язок з вихованцями задля пояснення навчального матеріалу та координації діяльності.

Директором закладу да педагогічними працівниками регулярно відстежуються  результати навчання вихованців, а також надається  їм підтримка в освітньому процесі.

Результати внутрішнього моніторингу зебезпечення якості надання освітніх послуг педагогічним колективом закладу дошкільної освіти  відображаються на екрані контролю освітньо-виховної роботи у ЗДО №7 «СОНЕЧКО» щотижня за допомогою кольорового маркування (червоним кольором позначаються відмінні результати роботи, зеленим – достатній рівень, синім – задовільний, жовтий колір означає те, що потрібно намагатися працювати краще. За результатами самооцінювання керівник закладу: приймає управлінські рішення для вдосконалення внутрішньої системи якості освіти; визначає пріоритетні напрями поліпшення освітніх і управлінських процесів; корегує план роботи на рік та стратегію розвитку закладу. Стратегічне управління закладом реалізується через два напрями — розбудову внутрішньої системи забезпечення якості освіти та стратегічне планування. Перший дає змогу вивчати та оцінювати освітній процес як систему, а другий — визначити напрями діяльності в середньостроковій і довгостроковій перспективі. Директор закладу дошкільної освіти, Семенович Л. О., перебуває у постійному пошуці засобів забезпечення якості освіти, де контроль відіграє важливу роль. Людмила Олексіївна створює ефективну систему внутрішнього контролю за якістю освітнього процесу, яка: не руйнує демократичний стиль управління; дає змогу охопити всі напрями діяльності закладу; сприяє прийняттю конструктивних управлінських рішень.

Підсумовуючи вище сказане, можна стверджувати, що внутрішній  моніторинг  якості надання освітніх послуг закладом дошкільної освіти під час дистанційного навчання в умовах  введення  воєнного стану засвідчив  якісні  зміни  в  організації освітнього процесу. У вихованців, які охоплені дистанційною освітою ЗДО№7 «СОНЕЧКО» ВМР відмічаються зростання показників сформованості життєвих компетенцій (з креативного, художньо-естетичного, соціально-морального розвитку, мовленнєвого розвитку, а також розвитку патріотичних почуттів, громадянської приналежності до рідного краю, Батьківщини).

Позитивно спрацьовує поєднання традиційних та нетрадиційних методів роботи з дітьми.

Враховуючи результати  моніторингу якості надання освітніх послуг закладом дошкільної освіти під час дистанційного навчання в умовах  введення  воєнного стану, рекомендовано:

- педагогам слід і надалі створювати сприятливі умови для формування показників розвитку компетентності особистості, а саме: фізичної, соціально-моральної, емоційно-ціннісної, пізнавальної, мовленнєвої, художньо-естетичної, творчої активності у всіх сферах життєдіяльності. При цьому система професійних умінь педагога повинна забезпечувати реальне та успішне входження дитини в сучасну життєву дійсність, а саме: