Ментальне здоров'я

За визначенням ВООЗ, ментальне здоров’я (психічне здоров’я) – це стан благополуччя, при якому людина може реалізовувати власний потенціал, долати життєві стреси, продуктивно й плідно працювати та робити внесок у життя своєї спільноти. 

В закладі дошкільної освіти піклуються про збереження ментального здоров'я як і дошкільнят, так і працівників закладу. 

Для дітей дуже важливо відчувати себе захищеними, знаходитися у доброзичливій атмосфері, де до кожної дитини вихователь може знайти індивідуальний підхід, і дитина буде почута дорослим. Діти щасливі, коли вони мають змогу гратися і не боятися спілкуватися з іншими дітьми чи дорослими. 

Для зняття стресового стану дітей застосовуються різні практичні вправи, які допомагають дошкільнятам зменшити тривогу, заспокоїтися. Всі вправи проводяться в ігровій ненав'язливій формі та сприяють покращенню ментального здоров'я дітей.

Для працівників закладу систематично проводяться заходи: тренінги, консультації, бесіди, спрямовані на відновлення ментального здоров'я.

Працівники закладу ознайомлені з Всеукраїнською програмою ментального здоров'я "Ти як?",  із сервісами і послугами "Аптечки швидкої психологічної допомоги" https://www.howareu.com/ , систематично отримують рекомендації щодо практичного застосування вправ самодопомоги та психологічної підтримки в повсякденному житті.