Поради психолога

НАВІЩО В ДИТЯЧОМУ САДОЧКУ ПСИХОЛОГ?

Основні напрямки в роботі:

Психодіагностична робота з дітьми та педагогами.

Консультаційна робота групова та індивідуальна з педагогами та батьками.

Корекційно-відновлювальна та розвивальна робота з дітьми.

Психологічна просвіта всіх учасників навчально – виховного процесу.

Навчальна діяльність психолога.

Основні завдання психологічної служби в дошкільному закладі :

Метою роботи психологічної служби в дитячому закладі є формування психічно здорової особистості

Пріоритетним завданням практичного психолога в закладі є допомога у спрямуванні діяльності педагогічного колективу для створення умов, які сприятимуть охороні фізичного і психічного здоров’ я дітей та співробітників забезпеченню їхнього емоційного благополуччя та ефективному розвитку здібностей кожної особистості.

Враховуючи основні річні завдання ДНЗ на навчальний рік, завдання психологічної служби постають такі:

- Проведення адаптації дошкільника в дошкільному навчальному закладі;

- вивчення індивідуальних особливостей дітей, доведення одержаної інформації до відома педагогів та батьків;

- розвиток пізнавальних процесів та здібностей відповідно до вікових можливостей дітей, активізація творчої уяви та зв’язного мовлення;

- надання психологічної допомоги дітям з проблемами в емоційному розвитку та в розвитку пізнавальних процесів;

- психолого-педагогічна робота щодо розвитку творчості дітей;

- проведення психолого –педагогічної роботи з дітьми пільгового контингенту;

- проведення психолого –педагогічної роботи з дітьми обдарованими;

- дослідження тривожності серед дітей старшого дошкільного віку;

- співробітництво з батьками, педагогами, розширювання психолого-педагогічних знань батьків;

- дослідження сфери сімейних стосунків, міжособистісних стосунків;

- визначення мікроклімату в дитячому закладі, відношення педагогів до дітей та взаємовідносини в колективі;

- вивчення та впровадження Базової Програми розвитку дитини дошкільного віку «ДИТИНА»;

- визначення психологічної готовності до шкільного навчання дітей старших груп

( мотиваційна, розумова, емоційно-вольова та соціальна готовність).

Основні цілі психологічної служби в закладі дошкільної освіти :

- Робота зі створення умов з розвитку та оптимізації емоційного світу дітей та виховання гуманних та естетичних почуттів, моральних якостей засобами художніх творів, театралізацій казок, сюжетно-рольової гри;

- поглиблення роботи з розвитку адекватної та підвищеної самооцінки дитини;

- сприяння вільному розкриттю здібностей кожної дитини;

- націлювання батьків і дітей на здоровий спосіб життя;

- здійснювати якісний підхід до виховання у дошкільників працьовитості, позитивного ставлення до праці як необхідної умови становлення громадянської позиції особистості;

- формування психологічної готовності дітей до навчання в школі.

Шановні батьки, до вашої уваги представлена така інформація:

Які бувають найпоширеніші помилки при зверненні до психолога в освітньому закладі?

Психолог в освітній установі в першу чергу займається проблемами, пов'язаними з навчанням: мислення,пам'яттю, увагою. Дослідження особистості, характеру проводиться тільки у світі впливу даних особливостей дитини на процес навчання і спілкування з однолітками і педагогами. Батьки часто не можуть чітко сформувати проблему. Психолог - не подружка, з якою можна довго розмовляти про своїх справжніх і недовірливих побоюваннях. До лікаря ми звертаємося з цілком конкретною проблемою: болить горло, висока температура. І психолог чекає чіткого формулювання: не може вивчити вірш, неуважна, лінується, плаксій. Дуже важко буває працювати з батьками, які занадто багато чого хочуть від дитини. Тут варто пояснити батькам, що дитина не завжди може повторить їх шлях, їх здібності, що ніяких психічних відхилень у дитини немає, просто він - інший!Батьки, діти яких проходять психологічне тестування, часто хвилюються, що результати стануть відомі іншим батькам. Одна з етичних професійних норм психологів, одна з їх заповідей - це конфіденційність. Ніяких імен. Вся інформація за результатами психологічного тестування дитини передається батькам в усній формі при індивідуальній бесіді.


Інформація для батьків від психолога Геймал О.В. "Як перевірити готовність дитини до школи".

школа.docx

В межах проведення інформаційної кампанії "Поставимо насильство в глухий кут" психологом закладу Геймал О.В. 27.11  та 29.11.2023 року з дітьми старших груп "Бджілка", "Квіточка" та " Берізка" було проведено профілактичне заняття " Щасливе дитинство, насильству - НІ!", на якому діти ознайомились з поняттям "насильство та його види", моделювали ситуації негативної поведінки та вчились знаходити вихід з кожної з них, наслідували позитивні вчинки героїв запропонованих ситуацій та приймали позицію дружніх відносин, товариськості, вміння спільно діяти, ділитись іграшками та бути добрими та чуйними.

В межах акції  "16 днів проти насильства" з дітьми середньої групи "Метелик" було проведено профілактичне  заняття "Що таке дружба, чи вмію я дружити", діти розповідали про своїх друзів, їх добрі вчинки та розмірковувати над питанням "справжній  друг- це хто?"

З педагогами був проведений брейнштормінг на тему: "Хто він є?", з метою вміння швидко та креативно мислити на задану тематику.


InShot_20231203_135912472.mp4
Поради батькам (1).docx
Поради батькам2 (1).docx

                                ЗАПОБІГАННЯ Й ПРОТИДІЯ БУЛІНГУ (ЦЬКУВАННЮ)

Поради батькам2.docx
Поради батькам.docx
Консультація психолога.docx

Консультація психолога

Дефіцит батьківської любові

Родина  була й залишається головним осередком становлення й розвитку дитини.Саме ви, батьки:

Стосунки в сім’ї – це зразок для дітей, які в ній виховуються

Майже весь досвід життя в суспільстві дошкільник здобуває у родинному колі через наслідування старших. У цьому  віці наслідування підкріплюється загостреним  бажанням дитини чинити так, як мама, тато або інші члени сім’ї. Ви всі  хочете  гарно виховати своїх  малят, але самого лише бажання замало. Для цього потрібні знання!

У наш час вам, шановні батьки, зайнятим професійною діяльністю, заклопотаним матеріальним забезпеченням сім’ї, бракує часу:

Мене дуже непокоїть дефіцит батьківської любові, що спостерігається, нажаль, із перших років життя дитини.

Симптоми цієї хвороби такі:

Нажаль, трапляється так, що:

Тому хочеться привернути вашу увагу, до цих проблем і допомогти  Вам:

Зрозумійте :

Для розвитку дитині потрібно:

Максимально емоційне і позитивне, насичене  спілкування із батьками!!!

                Дух любові й тепла, яким сповнена дитяча кімната,  позитивно впливає на здоров’я малюка.

Але надмірна любов може згубно впливати на дитину.

 

Найпідступніша любов – замилування, коли:

Щоб у сім’ї не виріс егоїст:

                            Щоб в сім’ї панувала взаємодовіра, повага і любов                                       притримуйтеся таких рекомендацій:                

 

 

 

ФРАЗИ, ЯКІ НЕ МОЖНА ГОВОРИТИ ДИТИНІ, ЯКУ ВІДДАЮТЬ В ДИТСАДОК

 

Ці 10 фраз, які дуже часто використовують батьки, можуть зашкодити швидкій і безболісній адаптації дитини до дитсадка. Деякі з них лякають дитину, інші її обманюють, але всі вони — заважають адаптації. Дізнайтесь, які фрази слід забути, якщо ваша дитина збирається в садочок.

1.         Вчись їсти самостійно, бо в садочку ніхто кормити тебе не буде! — таким способом ми формуємо негативну установку дитини на садочок. Краще скажіть: “Ти вже можеш їсти сам, ти вже такий дорослий! Мені так подобається дивитися, як ти самостійно їси!

2.         Ану поділись іграшкою — в садочку доведеться ділитися! Там всі іграшки спільні! —для дитини це не аргумент, а для того, щоб малюк зміг взаємодіяти з іншими дітками, йому потрібно цьому навчитися. Краще скажіть: “Дивись, як хлопчик хоче твою іграшку, давай дамо йому трішки погратися, він пограється і поверне!”

Як навчити дитину ділитися іграшками читайте:

Як виховати щедрість у дитини або як навчити ділитись

Дитяча жадібність і що з нею робити. 9 підказок для батьків

Дитина намагається повернути свою іграшку! Як відреагувати?

3.         Не плач, бо віддам в дитячий садок! — так ми залякуємо дитину, формуємо враження, що в садку погано і там можуть скривдити.

4.         Заспокойся, бо заведу в дитсадок і там залишу! — знову ж таки, лякаємо дитину ще й тим, що мама може хотіти позбутися її, а значить не любить…

5.         Там не страшно! Не бійся! Вихователька не буде тебе ображати! — “не” дитиною не сприймається. Дитина чує: “Потрібно боятися, в садку страшно, а вихователька може скривдити”

6.         Я буду з тобою в групі сидіти! (якщо насправді ви не збираєтесь цього робити) — це обман. Обманюючи малюка ми самі собі копаємо яму, оскільки з часом він перестане нам довіряти, почне обманювати сам. Тому, якщо ви пообіцяли залишитися з дитиною — залишіться, і не йдіть поки малюк на це не погодиться.

7.         Я тобі куплю …, якщо ти підеш в садочок! — малюк звикне до того, що кожен раз мама щось купує і з часом почне маніпулювати і вимагати щораз більше і більше.

8.         Будь-який негатив про вихователів, помічників вихователя дитини, садочок загалом, навіть просто інтонація (в присутності дитини) — малюк складає враження про вихователів з ваших слів. Якщо ви негативно відзиваєтеся — значить вихователі погані, тому з ними залишатися небезпечно.

9.         Не плач! Дивися, інші діти не плачуть! А ти… — не варто порівнювати дитину з іншими. Ніколи. Ні за яких обставин! Краще скажіть: “Тобі сумно / гірко, що доводиться залишатись без мами. я теж сумуватиму за тобою!”

10.  В садочку так весело! Там стільки іграшок! Там стільки діток! Всі граються, веселяться! — ці фрази здатні викликати в дитини завищені очікування і сформувати враження, що садочок — це розвага, і що в садочку одразу з першого ж дня буде так прекрасно. Тому краще говоріть правду, більш стримано, попереджайте, що з дітками доведеться спочатку познайомитися, що в садочку будуть заняття і вихователь, яку потрібно буде уважно слухати.


Ігротека в колі сім'ї

Роль книги в житті дитини.

Що потрібно для щастя дитини.

Мнемотехніка як засіб розвитку зв'язного мовлення.