Інформаційна безпека та конфіденційність

Відповідальний за інформаційну підтримку сайту - вихователь-методист Куцак І.М. (Наказ ДНЗ № 3 «Веселка» від 28 серпня 2020 № 57 «Про затвердження рішення Педради № 1 «Орієнтири освітньо-виховного процесу у закладі дошкільної освіти, спрямованого на всебічний розвиток особистості дитини-вихованця ДНЗ № 3 «Веселка»)


Шановні батьки! 

Ця сторінка містить  важливу інформацію про те, як Ви можете зробити Інтернет безпечнішим для дітей

    Кількість комп’ютерів, для яких встановлюється з’єднання з мережею Інтернет, зростає кожного дня. Водночас як серед корпоративних, так і серед домашніх користувачів дедалі поширенішим стає підключення до високошвидкісних каналів. Це означає, що все більше дітей отримують можливість працювати в Інтернеті, а отже, надзвичайно актуальною стає проблема безпеки наших дітей у Всесвітній мережі. Оскільки від самого початку мережа Інтернет розвивалася неконтрольовано, тепер у ній міститься величезний обсяг інформації, серед якої багато небезпечної. У зв’язку з цим, а також тому, що вік, в якому людина починає працювати з Інтернетом, стає дедалі молодшим, постає проблема захисту дітей. А хто їм у цьому допоможе, як не їхні батьки?

    Гарні звички у дітей виробляються вже під час перших відвідувань Інтернету. А оскільки діти дошкільного віку намагаються дотримуватись встановлених батьками правил, то це не лише впливає на їх виховання, а й сприяє розвитку користувацьких навичок.

    Діти віком до 7 років не завжди можуть розуміти розміщену в Інтернеті інформацію, зокрема відрізняти корисну інформацію від некорисної, наприклад, фактичний вміст від реклами. Батьки повинні допомагати своїм дітям знаходити придатний матеріал. Діти часто не бачать різниці між використанням Інтернету або ігор та створенням малюнків на комп’ютері.

 Батькам необхідно встановити правила використання комп’ютера 

дітьми віком до 7 років

Важливо! 

Згідно із Санітарним регламентом для ЗДО перегляд розважальних телепередач та мультфільмів для дітей дошкільного віку допускається не частіше 1 разу на день.

Дітям 3–4 років можна дивитись телевізор 20 хвилин, 

5–6 років – 30 хвилин на день!

БЕЗПЕКА ДІТЕЙ В ІНТЕРНЕТІ

На сайті МОНУ розміщено різноманітні матеріали з питань безпечного та правильного користування дітей передшкільного та шкільного віку мережею, захисту прав дітей від впливу шкідливої інформації, безпечного користування цифровими технологіями: памятки, посібники, перелік рекомендованих онлайн-ресурсів, серіал для батьків 

БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ: ПОРАДИ ДЛЯ ДОРОСЛИХ

Для збереження вашої персональної інформації:

Такі дані можна надавати лише тим ресурсам, які вже пройшли вашу перевірку, або відомим мережам (наприклад, Google, Facebook, Rozetka, ваші блоги на інформаційних ресурсах тощо).

Вводити інформацію з платіжних карток чи паролі від них можна лише на сайтах зі значком «замочка» в адресному рядку. Таке з’єднання вважається захищеним, а ваші дані не потраплять до рук сторонніх осіб.

Мета фішингу – отримання доступу до конфіденційної інформації користувача (логінів, паролів, даних платіжних карток).

Фішингові повідомлення, зазвичай, приходять на електронну пошту і спонукають до негайних дій, не залишаючи часу на роздуми. Шахрайські повідомлення найчастіше надходять від імені відомих брендів, знайомих, друзів чи банків та впливають на емоційне сприйняття інформації. Вони можуть:

– викликати тривогу за стан своїх банківських рахунків;

– обіцяти грошові вигоди з докладанням мінімальних зусиль (лотереї, повідомлення про можливий неочікуваний спадок тощо);

– пропонувати фінансові угоди з неймовірно вигідними умовами;

– закликати до пожертв після новин про стихійні лиха чи ще щось або ж звертатися до вашого милосердя, пропонуючи допомогти хворим дітям.

Фішинг може використовувати не лише розсилку листів на електронні адреси, але й онлайн-оголошення, результати пошукових систем, імітацію «випливаючих» вікон із системними повідомленнями, смс-повідомлення розповсюдження інформації у соціальних мережах.

Не натискайте на подібні оголошення. Перевірте їх. Задля простої і швидкої перевірки – рідним чи друзям можна зателефонувати, благодійні фонди чи банки мають офіційні контакти, через які можна уточнити будь-яку інформацію, а якщо листи від незнайомих вам осіб чи джерел – просто ігнорувати її.


URL: https://pon.org.ua/novyny/5427-bezpeka-v-nternet-scho-potrbno-znati.html

ПОРАДИ З БЕЗПЕКИ

URL: https://eset.ua/ua/blog/view/6/tips