Національно-патріотичне 

 виховання

Патріотизм кожної дитини починається з рідної домівки,домашнього вогнища. Колискова пісня та її ніжне слово, мовлене рідною мовою, батькова мудра настанова та наука, бабусині казочки та дідусеві легенди, родинні традиції та звичаї - з усього цього виростає патріотизм. Бо все це глибоко западає в душу.

     Основне завдання педагогів "Росиночки" - формування національної ідентичності дошкільників в контексті патріотичного виховання. Організовуючи народні свята, розваги, дотримуючись народних традицій педагоги показують культуру українського народу, вивчають з дітьми обрядові народні пісні, заклички, народні ігри. Діти з гордістю одягають вишиванки на свята, розваги, відкриті заняття.

    Звичним стало проведення в нашому закладі Тижня духовності, де дошкільники мають змогу долучитися до народних обрядів, відчути себе справжнім українцем. Упровадження програми "Духовно-моральне виховання дітей дошкільного віку на християнських цінностях" сприяє ознайомленню малят з моральними чеснотами: повагою, чесністю, справедливістю, добротою.

   Святкування Дня рідної мови дає змогу відчути дошкільнятам гордість за свою милозвучну, співучу, ніжну рідну мову. В цей день проводяться різні заходи: слухання віршів українських поетів, українських народних пісень, різноманітні ігри та розваги.

   Під час художньо-творчої діяльності дошкільники знайомляться із українськими народними ремеслами, відомими художниками, письменниками.

    В закладі проводяться розваги до Дня козацтва, Андріївські вечорниці, Стрітення, День рідної мови, Святкування творчості Л.Українки, Т.Шевченка, Великдень, День матері, День вишиванки, День єднання, День конституції, День Незалежності тощо. 

Відео-заняття рубрики "Україна-рідний край" можна переглянути ТУТ

Відео-заняття рубрики "Стежинами рідного міста" можна переглянути ТУТ

Відео-заняття рубрики "Мовознайко" можна переглянути ТУТ

Наші діти - зерна нації. Щоб кожний дошколярик став відбірним зернятком і виріс гармонійною особистістю схожою на дозрілий колос, потрібно створити для цього всі умови в сім'ї та дитячому садку, посіяти у душу вихованців зернятка пам'яті народної та духовності, здоров'я та працелюбності, культури та краси. Проростуть ці паростки добра -і виросте колосисте поле життя, наснаги, мудрості і самоповаги майбутньої надії держави.

ПОРАДИ БАТЬКАМ

Патріотичні почуття плекаються в родині

    Формувати патріотичні почуття та уявлення про національну приналежність краще на основі доступних дітям фактів, безпосередніх спостережень за подіями суспільного життя.

Корисними стануть:

- дослідження власного родоводу, створення родинного дерева;

- розповіді батьків про своє минуле, нинішнє життя. Розглядайте з дітьми сімейні альбоми, знайомте їх з рідними, близькими і знайомими людьми; знайомте з речами, що перейшли у спадок.

Організовуйте:

- екскурсії до музеїв;

- прогулянки рідною вулицею, рідним селищем;

- домашні вистави за мотивами народних казок;

- готуйте народні святкові, обрядові страви ( кутя, паски, фарбування яєць).

     Усвідомленню дитиною важливості її праці, особистого внеску у суспільне життя сприяє спільна участь батьків і дітей у загальносільських толоках з прибирання та озеленення дворів, парків, праця на присадибних ділянках, виготовлення і вивішування годівничок, шпаківень і т.д. Власним прикладом і залученням дітей до активної соціально значущої діяльності батьків сприятимуть вихованню патріотично налаштованих і національно свідомих громадян України.