Сталий розвиток для дошкільнят

    Сталий розвиток - це поняття, що виникло в останній чверті минулого сторіччя. Його зміст  у тому, що людська цивілізація не може розвиватися за тими ж законами і за тими ж нормами та шляхами, які вона вже пройшла у своїй історії. Потрібно сформувати такий  спосіб  життя,  який був би основою довготривалого та ощадливого розвитку людства.

  Основна ідея сталого розвитку - це гармонійний розвиток суспільства і навколишнього середовища, коли при вирішенні економічних, соціальних проблем враховуються і закони природи. Але ідеї сталого розвитку можуть бути здійснені тільки тоді, коли всі люди стануть «мислити глобально, а діяти локально» і розуміти, що на земній кулі усе взаємопов'язане.

  У Декларації тисячоліття, прийнятої Генеральною Асамблеєю ООН в 2000 році, повагу до природи зведено в ранг найбільш важливих фундаментальних цінностей, визнаних визначити вигляд і суть XXI століття: «В основу охорони природи та раціонального використання всіх живих організмів і природних ресурсів має бути покладена обачність у відповідно до постулатами сталого розвитку. Тільки таким чином можна зберегти для наших нащадків ті величезні багатства, які даровані нам природою».

  Наш обов'язок - підготувати екологічно грамотне наступне покоління. Тож завдання вже в дошкільному віці сформулювати у дитини певну систему цінностей, яка багато в чому визначить його вчинки і дії в майбутньому. І до цієї роботи педагоги залучають батьків. Дітям і дорослим треба розкривати закони природи, її гармонізацію і красу, можливість її самоорганізації і самовідновлення лише при обмеженому втручанні людини, розвивати трепетне ставлення до унікальності і різноманіття форм життя на Землі. Ось тоді при наявності знань, спостережень,  діяльності в дітях розвинеться почуття чуйності, співчуття до всього живого, дбайливе ставлення до всього навколишнього.