МАН     

       Конкурси

Дарія Ботнар, учениця 8 класу комунального закладу « Йосипівський ліцей»

Захарівської селищної ради Роздільнянського району Одеської області

посіла І місце в ХVІ Міжнародному конкурсі з українознавства для учнів 8-11 класів закладів загальної середньої освіти. За підсумками роботи комісій із перевірки науково-дослідних робіт, на підставі рішення журі ХVІ Міжнародного конкурсу Дарію нагороджено Дипломом. Також за  підготовку учениці до конкурсу отримала Подяку і вчителька початкових класів Ложешник Ніла Олександрівна.

На розгляд журі науковців науково-дослідного інституту українознавства було представлене дослідження «Голодомори першої половини ХХ ст.», в якому висвітлено життя мешканців села Йосипівка Роздільнянського району Одеської області.

Також наші учні,  Ботнар Дарія, Козаченко Владислав та Супрун Олександра, мають досягнення у Всеукраїнському відкритому інтерактивному конкурсі МАН-ЮНІОР ЕРУДИТ на засадах STEM освіти, та відзначені Сертифікатами.

  Учень 8 класу Владислав Козаченко, за ІІІ місце в обласному конкурсі краєзнавчо - дослідницьких робіт учасників Іі туру Всеукраїнської краєзнавчої експедиції учнівської молоді « Моя Батьківщина-Україна» напрям « Духовна спадщина мого народу», нагороджений Грамотою.

  Сьогодні, коли країна-агресор прагне позбавити нас нашої історії, краєзнавчі дослідження набувають особливої ваги. То ж не варто зупинятись на досягнутому. Вітаємо та бажаємо подальших досягнень!


Голодомори першої половини ХХ ст..pdf
Наказ Про переможців 2023.pdf
Йосипівський ліцей.pdf
лист від академії.pdf
Участь у МАНі, конкурсах 2019 - 2021 н. р..docx

Історія країни розпочинається з історії невеличкого населеного пункту, громаду, району, де ми народились та зростаємо. Так вважають учні КЗ «Йосипівського НВК», що досліджують історію села Йосипівки, Захарівської громади та Одеської області, намагаючись дізнатись якомога більше про тих людей, які зробили неоціненний внесок у розвиток краю.

У 2021-2022 навчальному році Гнатенко Віталій (учень 10 класу) представив результати свого дослідження «Соціально-економічна історія с. Йосипівка в першій половині ХХ ст.» на обласному конкурсі дослідницьких робіт, присвяченому 90-річчю заснування Одещини, який проводився  Одеським територіальним відділенням Малої академії наук України та виборов 2 місце.

Своєрідною підготовкою до участі в засіданнях Малої академії наук є районні та обласні етапи Всеукраїнських акцій, конкурсів та конференцій, обласна конференція «Скарбнички мого краю – Одещини», де учні можуть поділитись результатами своїх краєзнавчо-дослідницьких робіт. Так, Козаченко Владислав (учень 7 класу), презентуючи свої напрацювання у роботі «Бійці «невидимого» фронту» зайняв 1 місце у конкурсі краєзнавчо-дослідницьких робіт учасників ІІ туру Всеукраїнської краєзнавчої експедиції учнівської молоді «Моя Батьківщина – Україна» та був нагороджений Грамотою; Ботнар Дарія (учениця 7 класу) поділилась результатами свого дослідження «Антибільшовицькі селянські виступи на території Одещини (1920 – 1923 рр.) та виборола ІІІ місце у І (регіональному) турі конкурсу краєзнавчо-дослідницьких робіт учасників Всеукраїнської краєзнавчої акції учнівської молоді «Українська революція: 100 років надії і боротьби» за що була нагороджена Грамотою.

Окрім представлених робіт, учні КЗ «Йосипівського НВК», радо діляться з іншими тією інформацією, яку вони відшукали під час проведення досліджень у своїх виступах на конференціях: Ботнар Дарія на Всеукраїнській історико-краєзнавчій конференції учнівської та студентської молоді «Південно-Східна Україна: зі стародавності у ХХІ століття» розповіла про історію зародження Чорноморського флоту, описавши героїзм козацької флотилії Чорноморського війська, яка стала основою для майбутнього флоту вільної України; Супрун Олександра (учениця 6 класу) – стала наймолодшою учасницею обласної конференції «Скарбнички мого краю – Одещини», присвяченої 90-річчю створення Одеської області, але Сашина розповідь про нашу землячку – Ніну Онилову сподобалась як організаторам конференції так і її учасникам (дівчинка отримала Диплом за творчий вдумливий підхід до проведення та висвітлення краєзнавчих досліджень).

Жоден учень не зупиняється на досягнутому. Обравши тему дослідження вони впевнено крокують, під керівництвом керівника  Ложешник Н. О., відкриваючи для себе нові схованки історії. То ж чекаємо на їх роботи і в подальшому.