Wprowadzenie
Co ciekawego będzie się działo i do czego może nam się to przydać?
WARTO WIDZIEĆ WIĘCEJ
Pływanie i tonięcie, to całe mnóstwo róznych zależności. Stalowe statki pływają chociaż stal tonie, bo ich kadłuby są puste w środku. Podobnie stalowe boje. Ale z drugiej strony jeżeli taki obiekt pływający straci szczelność (w wyniku korozji, kolizji lub ataku), musi zatonąć. Istnieją jednak materiały, które nie toną w wodzie. Obiekt pływający wykonany z nich jest niezatapialny. Kiedy planujemy wodną przygodę na kajaku, łódce, żaglówce, dobrze jest mieć przy sobie niezatapialne rzeczy: kiedy nam wpadną do wody, po prostu sięgniemy po nie. Nawet zwykły korek do wanny może tonąć lub pływać zależnie od materiału, z którego jest wykonany. A czy wiecie, że w oceanie jest łatwiej pływać niż w basenie? i czy wiecie dlaczego? A czy wiecie, jak się pływa w Morzu Martwym? Zobacz Fot.1. poniżej. Czy wiesz, dlaczego?
DO CZEGO CI SIĘ PRZYDA UCZESTNICZENIE W TYM WEBQUEŚCIE?
- Dowiesz się więcej na temat własności róznych materiałów i cieczy. na przykład - co Ci utonie, kiedy wypadnie z łódki do wody, a co będzie pływać samodzielnie ;-)
- Będziesz się świetnie bawić badając różne ciecze i ciała stałe i obserwując granice między tonięciem i pływaniem.
- Sprawdzisz się w praktycznym działaniu (trzeba będzie sprytnie zrobić kilka rzeczy).
- Kiedy znajdziesz ciekawą kombinację różnych substancji, będziesz mógł zrobić ciekawe zdjęcia lub filmiki. Warto się nimi pochwalić. Inni też szukają ciekawych pomysłów do realizacji.
- Będziesz miał okazję potrenować i precyzyjne dłonie, i mózg. Przyda się pewna ręka i dobre, kreatywne pomysły.