Положення про надання платних послуг 

2.1. Підставою для надання конкретного виду платних послуг є договір (для юридичних осіб та приватних підприємців) або публічний договір, заява тощо (для фізичних  осіб).

2.2. Платні послуги в ЦПО можуть надаватися як спеціально створеними гуртками, групами, секціями, структурними підрозділами, які надають зазначені послуги виключно за плату, так і структурними підрозділами, фінансування яких здійснюється за рахунок бюджетних асигнувань.

2.3. Усі види платних послуг у спеціально створених підрозділах (групах, гуртках, відділах), які надають відповідні послуги виключно за оплату, здійснюються працівниками ЦПО у вільний від основної роботи час, або окремими працівниками цих структурних підрозділів у робочий час.

2.4. Керівники структурних підрозділів у межах своєї адміністративної відповідальності контролюють процес надання платних послуг працівниками Центру, доводять зміст даного Порядку, інструкцій про правила поведінки у ЦПО тощо до відома працівників закладу, інформують через інформаційні стенди отримувачів платних послуг про специфіку проведення тієї або іншої платної послуги чи заходу.

2.5. У випадку виникнення претензій до якості наданих послуг отримувач може звернутися безпосередньо до директора Центру або його заступників, а у випадку не розгляду його скарги у місячний термін — до керівного органу управління — управління з гуманітарних питань виконавчого комітету Володимир-Волинської міської ради.


3. Порядок встановлення розміру плати за платні послуги.

3.1. Керуючись нормами ст. 11 Закону № 5007, ціну на всі види платних послуг  ЦПО  встановлює самостійно та погоджує з органом управління — управлінням з гуманітарних питань виконавчого комітету Володимир-Волинської міської ради.

3.2. На підставі Порядку № 736 розмір плати за той чи інший вид платної послуги визначається, виходячи з розрахунку витрат, пов’язаних з її наданням.

3.3. Для розрахунку оплати приймається період – календарний місяць.

3.4. До витрат, пов’язаних наданням платних послуг ЦПО, належать:

3.4.1.  витрати на оплату праці працівників ;

3.4.2.  нарахування на заробітну плату ;

3.4.3.  господарські витрати;

3.4.4.  матеріальні витрати ;

3.4.5.  інші витрати на реалізацію послуг.

У вартість послуг, окрім переліченого, включаються обов’язкові податки, збори, платежі, відрахування відповідно до законодавчих актів про оподаткування неприбуткових організацій. При визначенні ціни платних послуг прибуток не планується.

3.4.1. Витрати на оплату праці. Зазначені витрати складаються з відповідних витрат на оплату праці працівників, залучених до виконання роботи з надання платної послуги.

3.4.2. Нарахування на заробітну плату. До цих витрат належать витрати на нарахування ЄСВ.

3.4.3. Господарські витрати. До господарських витрат при надані платних послуг належать витрати на оплату комунальних послуг та енергоносiїв (теплопостачання, водопостачання, водовiдведення, електроенергiю тощо), витрати на ремонт примiщень, технiчне обслуговування, ремонт обладнання та iнвентарю (включаючи ремонт м’якого iнвентарю, спецодягу), проведення санiтарно - гiгiєнiчних заходiв, прання та хімчистку м’якого інвентарю, витрати на придбання канцелярських товарів.

3.4.4. Матеріальні витрати. Складовими матеріальних витрат є вартість: малоцінних та швидкозношуваних предметів i матеріалів, канцелярських товарів, малоцінного обладнання, інвентарю та інструментів (у тому числа м’якого інвентарю); комплектувальних i дрібних деталей для ремонту обладнання;  витратних та інших матеріалів до комп’ютерної техніки та оргтехніки; методичних матеріалів; періодичних видань; паливно-мастильних матеріалів тощо, яка використовуються безпосередньо для надання послуг.

3.4.5. Інша витрати. До складу інших витрат включаються витрати, яка безпосередньо пов’язані з наданням платної послуги, крім визначених підпунктами 3.4.1 - 3.4.4 цього Положення (наприклад, оплата банківських послуг тощо).

3.5. Розрахунки вартості платних послуг складаються до кожного виду послуг окремо з урахуванням їх особливостей та специфіки і затверджуються директором ЦПО за погодженням управління з гуманітарних питань виконавчого комітету Володимир – Волинської міської ради.

3.6. У разі зміни законодавства або складу витрат, що включаються у розрахунок, вартість послуги підлягає перерахуванню та доведенню до відома отримувачів послуг.


4. Порядок оплати праці

4.1. Фонд оплати праці складається з відповідних витрат на заробітну плату працівників, залучених до виконання роботи з надання платної послуги. Витрати на заробітну плату обчислюються за фактично відпрацьований час (виконаний обсяг роботи) відповідно до затверджених в установленому порядку умов оплати праці для працівників бюджетних установ, закладів i організацій відповідних галузей. Кількість працівників відповідної кваліфікації, залучених до надання платних послуг, з відповідними  розмирами посадових окладав (тарифних ставок, ставок заробітної плати), а також кількість годин їх роботи визначаються, виходячи з необхідності врахування всього обсягу виконуваних робот відповідно до затверджених норм навантаження або часу, необхідного для виконання тих чи інших видав робот. При відсутності затверджених норм зазначені показники визначаються розрахунково. Оплата праці робітників, що зайняті або беруть участь в наданні платних послуг, здійснюється відповідно до затвердженого штатного розпису за спеціальним фондом бюджету.

4.2. Оплата праці працівників, що зайняті або беруть участь у здійсненні платних послуг, розраховується і виплачується відповідно до затвердженого штатного розпису за спеціальним фондом у вигляді заробітної плати (для штатних працівників — за штатним розписом спецфонду), або доплат, що встановлюються у відсотковому співвідношенні до тарифної ставки (посадового окладу) залежно від прямої конкретної участі кожного працівника ЦПО у наданні платних послуг, або премій за наслідками роботи. 4.3. З метою матеріального стимулювання педагогічних працівників до подальшого збільшення та розвитку діяльності Центру по наданню платних послуг населенню оплата праці керівників гуртків розраховується відповідно до педагогічної тарифікації у вигляді заробітної плати та виплачується у відсотковому співвідношенні від встановленого педагогічного навантаження в межах і за рахунок відповідних надходжень, виходячи із розрахунку фактичної оплати від кожного отримувача платної послуги (учня, вихованця,  тощо). У випадку перевищення планової наповнюваності груп керівникам груп, гуртків установлюється доплата (понад 5 дітей – 20%) за збільшений обсяг виконуваних робіт із розрахунку надходження фактичної оплати послуги за кожного учня, вихованця, слухача, дорослого відвідувача. Термін дії доплати — навчальний рік — з 1 вересня по 31 травня. У період з 1 червня по 31 серпня заробітна плата нараховується за тарифікацією педагогічних працівників. У цей час педагогічні працівники або виконують організаційно-педагогічну роботу, або перебувають в щорічній оплачуваній відпустці.

4.4. Ураховуючи те, що послуги освітнього та спортивно-оздоровчого характеру не можуть бути гарантованими протягом усього навчального або фінансового року, педагогічне навантаження педагогів, які працюють в групах, гуртках може змінюватися протягом року, бо це залежить від нормативного наповнення групи особами, що займаються. При наявності кількості отримувачів послуг, достатньої для відкриття ще однієї групи, така група відкривається, але якщо вона не заважає розкладу занять інших працюючих груп. При зменшенні планової наповнюваності групи адміністрацією ЦПО може бути прийняте рішення про розпуск або розформування групи, гуртка.

4.5. Преміювання та інші види матеріального заохочення, а також матеріальна допомога працівникам ЦПО, які зайняті та беруть участь в наданні платних послуг, здійснюється в межах затвердженого фонду заробітної плати за спеціальним фондом.


5. Порядок обліку об’ємів платних послуг.

Зарахування та використання отриманих коштів

5.1. ЦПО веде бухгалтерський облік з надання послуг окремо як за рахунок бюджетних асигнувань (основна діяльність), так і за рахунок користувачів платних послуг та отриманих сум благодійної допомоги (додаткові джерела фінансування закладу) згідно з нормативними документами, затвердженими Міністерством фінансів України.

5.2. Оплата за послуги проводиться на банківський рахунок ЦПО через касу будь-якого банку, термінали самообслуговування, через посилання на офіційному сайті ЦПО, або у безготівковій формі (для юридичних осіб та приватних підприємців).

5.3. Працівникам ЦПО, що не мають дозволу на проведення операції з готівкою, збирати кошти як оплату платних послуг заборонено.

5.4. Кожний фізичний отримувач платних послуг ЦПО повинен особисто сплачувати за надані послуги. Винятки складають неповнолітні діти, за яких оплату послуг здійснюють їх батьки або особи що їх замінюють.

5.5. Оплата за заняття в гуртках, групах, студіях приймається передоплатою на поточний або в поточному на наступний місяць, семестр.

5.6. Керівники гуртка, групи допускають на заняття отримувачів платної послуги, що надали квитанцію про сплату за послугу— до 10-го числа поточного місяця (про що складається табель обліку відвідувань).

5.8. У випадку разової відміни занять у групах, гуртках не з вини ЦПО (відключення світла тощо) оплата не повертається, а надається можливість відвідати це заняття в інший час.

5.9. За 50% занять, що були пропущені, протягом календарного місяця, оплата не повертається, тому що за особою, що пропустила заняття, зберігається місце у групі на весь календарний місяць. На цей час інший отримувач платних послуг не має права претендувати на тимчасово вивільнене місце.

5.10. За пропущені заняття понад норму, вказану у пункті 5.9, протягом календарного місяця з поважних причин (хвороба, відпустка батьків тощо) оплата повертається тільки за письмовою заявою з наданням підтверджуючих документів або робиться перерахунок на наступний місяць. На цей час інший отримувач платних послуг не має права претендувати на тимчасово вивільнене місце.

5.11. За пропущені заняття у різних календарних місяцях оплата розраховується, виходячи з норм пунктів 3.3, 5.9 та 5.10 цього Положення. 5.12. У разі відсутності подальшої оплати від особи, що пропустила заняття, на вивільнене місце може претендувати інший отримувач платних послуг.

5.12. Якщо учні, вихованці, платних груп, гуртків не виконали освітню (навчальну) програму у зв’язку із великою кількістю пропусків занять, вони відраховуються або залишаються на повторний курс навчання.

5.13. За пропущені з вини відвідувача разові платні заходи (концерти, вистави тощо) ЦПО відповідальності не несе.

5.14. У канікулярний час або під час епідемії педагог має право перенести заняття за погодженням із адміністрацією Центру позашкільної освіти на інший час. Про майбутній перенос занять отримувачі послуг мають бути повідомлені заздалегідь.

5.15. У разі тимчасової відсутності педагога (хвороба, відрядження, участь з іншими вихованцями в організаційно-масових заходах) при неможливості перенесення заняття на інший час навчання з відпрацюванням тим же педагогом освітньої (навчальної) програми, ці заняття проводяться (замінюються) іншим педагогом за рішенням керівника структурного підрозділу.

 


6. Заключні положення

6.1. При наступному розходженні норм законодавства, що перелічені у цьому Положенні, із нормами і правилами, які є у діючому законодавстві, діють останні.