Літературна діяльність

Всі думають: поява збірки – свято.

А це ж бо виклик автора на суд.

Володимир Сіренко

Володимир Іванович Сіренко – автор тринадцяти книг поезії та прози: «Рождение песни» (1964), «Батькове поле» (1981), «Корінь мого роду» (1990), «Голгофа» (1992), «Навпростець по землі» (1994), «Все було» (1999), «Повернення в себе» (2001), «Регіт на палі» (2003), «Хрести дерев’яні» (2003), «Велика зона злочинного режиму» (2005), «Клятва» (2009), «Куценики» (2010), «Чолом до сонця» (2011).

У 2015 році вийшла у світ посмертна збірка поезій «З Україною в серці».

Поезії Володимира Івановича – відверта, часом жорстока сповідь борця з несправедливістю. Таке унікальне вміння поєднати у своїй творчості кращі здобутки сучасного і традиції минулого свідчить про талановитого поета-сучасника, земляка, який писав серцем свої рядки.

Високо цінували творчість Володимира Сіренка Борис Антоненко-Давидович, Сергій Плачинда, а Олесь Гончар зазначав, звертаючись до поета: «Ваша поезія самобутня і традиційна. Вона органічно виростає з духовного життя нашого українського народу...»

Жанровий діапазон поезій широкий – це і балади («Балада про перевертня»), і сонети, притчі («Притча про тирана і рибалку», «Притча про портрет»), притча-балада («Балада-притча про медогляд думки»), поеми («Чернеча гора», «Квітка моя нерозквітла…»), драматична поема «Колеги». Це результат пошуку і становлення авторського стилю. Ліричні роздуми про життя сучасників, їхні турботи, прагнення, які поєднуються з фольклорними мотивами. Поет прагне бути потрібним народові, тому деякі вірші мають присвяти. Добір епіграфів характеризує поета як митця.

Проза Сіренка - це вагомий стос неприборканих, відчайдушно сміливих та світлих думок, головна сповідь життя, де автор розповів, як він та його однодумці йшли нелегкими шляхами до свободи слова.

Тарасенко Єлизавета



Різнозбірка аудіопоезій.

Сіренко Володимир

(Поезія для старшого шкільного віку)

«Повернення в себе» (2001)

У збірці представлені поезії, у яких перед нами постає поет-людина, поет-громадянин, поет-син, поет-мучжина. Ці складові взаємодоповнюють багатокомпонентне "Я" Володимира Сіренка.


«Чолом до сонця» (2011)

Поет подає кращі, як на нього, твори, написані протягом шістдесяти років літературної праці. Це підсумок, своєрідний звіт, що ним зроблено за вісімдесят років життя як людиною, громадянином, палким патріотом України. (З анотоції)