ТИЖДЕНЬ ПСИХОЛОГІЇ 2022

ОСВІТА - ПРОСТІР БЕЗ БАР'ЄРІВ!

ПЛАН ЗАХОДІВ


ТРЕНІНГ ДЛЯ ПЕДАГОГІВ "ВЕЛИКА РОЗМОВА ПРО БЕЗБАР'ЄРНІСТЬ"

04.04.22 практичний психолог закладу - Кулаксиз Олена Георгіївна, провела з педагогічним колективом онлайн-тренінг "Велика розмова про безбар'єрність"

Корисні посилання на сайти та статті по тематиці тижня

https://bf.in.ua/ - Довідник БЕЗ БАР'ЄРІВ

https://naurok.com.ua/post/poradi-dlya-organizaci-distanciynogo-navchannya-ditey-z-osoblivimi-osvitnimi-potrebami - Фундамент для старанного навчання дітей з ООП

1. Держава підтримує дітей з особливими освітніми потребами. Використайте ті можливості, які вона надає

Лариса Самсонова, експерт групи з питань інклюзивної освіти директорату інклюзивної та позашкільної освіти МОН, максимально детально розкрила питання державного регулювання питань упровадження інклюзивної освіти: ідею, бачення, способи реалізації. На сьогодні існує досить розгалужена система підтримки інклюзивної освіти саме з боку держави, важливо знати і розуміти, що саме буде корисним у вашій практиці.

2. Відмовтесь від стереотипних поглядів на вчителів, учнів і освітній процес

Як реалізувати принципи якісного інклюзивного освітнього середовища в масштабах цілої школи? Про це у своєму виступі розказав Олексій Яценко – директор Мелітопольської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів N 22, якому разом із командою вдалося створити Школу полікультурної освіти, де раді кожній дитині, де взаємодія побудована на засадах співпраці, а не конкуренції.

3. Інклюзивно-ресурсний центр – середовище довіри та включення, де допоможуть і дітям, і батькам, і педагогам

Сергій Зайцев, директор комунального закладу «Інклюзивно-ресурсний центр Полтавської міської ради», детально розповів про місце та роль ІРЦ в системі сучасної освіти про те, як саме працюють центри і чим вони можуть бути корисними всім учасникам освітнього процесу.

4. Не дитина для програми, а програма для дитини. Не дитина для школи, а школа для дитини

Це твердження стоїть поряд із тим, що кожна дитина повинна мати вільний доступ до навчання. Саме це і є основою інклюзивної освіти. Більше про засади навчання дітей із ООП, початок роботи в інклюзивному класі розказала Людмила Жукова, психолог центру для дітей з особливостями розвитку, під час виступу.

5. Створюйте соціально-інклюзивний простір без меж силами громади

Катерина Скрипка, на момент виступу заступник начальника управління освіти, культури і туризму Дергачівської райдержадміністрації, поділилась досвідом того, як інклюзивна освіта може підтримуватись на рівні району. Які соціальні проєкти було реалізовано, як вдалося залучити в роботу всю громаду. Ви зможете побачити, що спільно можна створювати соціально значущі проєкти.

6. Всі діти талановиті, зумійте розгледіти це в кожній дитині

Щоденно тисячі вчителів виходять на роботу, аби працювати з дітьми з особливими освітніми потребами. Тетяна Цюрмаста, тифлопедагог, серед них. Багато років поспіль вона працює зі слабозорими та сліпими дітьми в початковій школі за програмою НУШ. Цей педагог добре знає, як організувати роботу класу, аби кожна дитина була почута і могла розкрити всі свої таланти. Секрет успіху? Любов до дітей! Якщо потребуєте натхнення, неодмінно перегляньте виступ пані Тетяни ще раз.


Проведені заходи

Психологія – надзвичайна наука.

Це наука про людську душу.

Вона допомагає людині пізнавати себе,

вирішувати проблеми, навчатися керувати

своєю поведінкою, долати труднощі й радіти кожній хвилині життя.

З 04 квітня 2022 року в закладі освіти розпочався Тиждень психології за темою «Освіта – простір без бар’єрів».

Щороку цей тиждень - завжди свято, марафон спілкування, яскраві події, іноді незабутні враження та відкриття нового в собі. В поточному навчальному році усі заплановані заходи, затверджені наказом по школі від 29.03.2022 року №52 проходять з використанням технологій дистанційного навчання.

Одним із головних завдань, які стоять перед школою, є розвиток творчих здібностей, формування навичок самосвідомості та самореалізації особистості.

У програмі Тижня психології дуже багато цікавих заходів, тренінгів, класних годин, опитувань «Безбар’єрність – це…», створення медіатекибезбар’єрності. Здобувачі освіти та педагогічні працівники вже прийняли активну участь у деяких заходах з використанням технологій дистанційного навчання.

Так, практичний психолог, Олена Кулаксиз, 04 квітня 2022 року провела тренінг для педагогів «Велика розмова про безбар’єрність».

Соціальним педагогом та класними керівниками 1-11 класів проведені класні години з переглядом мультфільмів: «Тамара», «Мультфільм про толерантність», «Говори правильно».

серця толерантності