Påmelding til stevner gjøres gjennom Medley.no. For å kunne gjennomføre dette må man ha en bruker, kontakt styret dersom du ikke har bruker.
Logg inn på medley.no:
Klikk på stevne, deretter foreta påmelding
Det første man må gjøre i påmeldingsskjema er å angi ett av tre valg. Dette er om svømmeren skal delta på individuelle øvelser, om svømmeren kun skal delta som stafettsvømmer, eller om han/hun skal angi at man ikke skal være med på dette stevnet. Vi ønsker at utøverne/foresatt legger inn bekreftelse på at man ikke skal delta så vi slipper å lure på om svømmeren har glemt å melde seg på eller bare ikke skal være med denne gangen.
Det er ikke mulig å melde på enkeltøvelser før man har angitt at man skal delta. Da vil øvelsene bli tilgjengelig for påmelding. Hvis det er kvalifikasjonskrav til stevnet er det kun øvelser som svømmeren er kvalifisert til som vil være synlig. Det er mulig å sette på hake for å vise andre øvelser også, men det vil ikke være mulig å melde på disse.
For å melde på øvelser settes det kryss foran øvelsen i påmeldingsskjemaet som lister opp øvelsene. Hvis øvelsen har blitt svømt tidligere i kvalifikasjonsperioden (siste 12 mnd før påmeldingsfristen) benyttes denne tiden, og det er ikke mulig å endre denne, da det etter regelverket er denne tiden som skal benyttes. Hvis tiden ikke er svømt i kvalifikasjonsperioden, og det ikke er kvalifikasjonskrav til stevnet kan man stipulere tid, og det er da mulig å skrive inn tid manuelt. Medley.no vil foreslå påmeldingstid ved å lete opp resultat satt utenfor kvalifikasjonsperioden, eller en mellomtid fra en lengere distanse som inneholder aktuell øvelse som deldistanse. Hver øvelse markeres med en bokstav som indikerer hvordan tiden er funnet.
Det vil ikke være mulig å foreta påmelding før arrangør klubb har lastet opp stevneoppsett til medley.no. Vanligvis 2 – 4 uker før stevne. Dette vil bli varslet via facebook. Det vil kun være mulig å melde seg på stevner som står på klubbens terminliste. Denne kan endres underveis. Årets lisens må være betalt før man skal delta på approberte stevner.
Regning på startavgift kommer på epost når påmeldingene er sendt videre til arrangør.