Початкова освіта

Педагогічний тренінг для вчителів початкових класів громади 

    17 квітня 2024 року на базі Ватутінського ліцею № 2 відбувся педагогічний тренінг "Інтелект і креативність. Творчі посиденьки в арт-кафе  "У колі старих друзів"" для вчителів початкових класів громади.

   В арт-кафе "У колі старих друзів" гостинно гостей приймали організатори заходу (Дрючило О.О., Литвіцька О.І., Потапенко Т.В., вчителі початкових класів та Михайленко О.В., практичний психолог).

     Педагогічним працівникам було представлено меню страв (ребуси, притча, "Мозковий штурм", презентації, "Сім кроків професійного зростання", "Числа, які правлять світом", "Ми можемо бути письменниками", "Вплив слова на психологічний стан людини" та ін.).

   Організатори заходу націлювали роботу на збереження ментального здоров'я, яке є дуже актуальним в умовах сьогодення. До педагогів ставляться високі вимоги, серед яких є постійна підтримка всіх учасників освітнього процесу. І саме педагоги повинні в першу чергу попіклуватись про себе, власні ресурси, для того, щоб допомагати іншим.

      Учасники  мали змогу активно попрацювати в групах, приємно поспілкуватися під час обговорення завдань, висловити свою власну думку та розвантажитися під час творчих завдань.

Дякуємо за чудовий захід усім організаторам.

Бажаємо Миру, Добра та Перемоги.

Слава Україні!

ДІЯЛЬНІСНИЙ ПІДХІД У ПОЧАТКОВІЙ ШКОЛІ

«Єдиний шлях, що веде до знань, – це діяльність»

Дж.Б.Шоу

Згідно з Державним стандартом початкової освіти основними  принципами її розбудови є створення умов для повної реалізації здібностей, таланту, всебічного розвитку кожної дитини,  формування компетентної особистості. Успішно вирішити ці завдання дозволяє впровадженні в практику роботи вчителів початкових класів діяльнісного навчання, коли вчитель пропонує учням не готові істини, а їх самостійний пошук  і створення.

У рамках співпраці Міністерства освіти і науки України з Тhe LEGO Foundation, з метою якісної і сталої підтримки реалізації Концепції Нової української школи 27 січня 2024 року (на базі Ватутінського ліцею № 2) та 03 лютого 2024 року (на базі Ватутінської початкової школи) 44 педагоги початкових класів, вихователі груп продовженого дня та асистенти вчителів початкових класів  були учасниками навчального тренінгу "Діяльнісний підхід у початковій школі в реаліях сьогодення" (наказ МОН України від 20.10.2023 № 1275). Працювала з педагогами тренер КНЗ "Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників" Ревуцька Олена Іванівна.

Педагоги були активними учасниками  тренінгу.  Пригадали структуру ранкової зустрічі, обговорили її значення, які  наскрізні  вміння розвиваються у дітей під час її проведення. Досліджували та візуалізували педагогічні стратегії НУШ. В командах створювали креативні визначення поняття "діяльнісний підхід". Аналізували та обговорювали проведені активності відповідно до  характеристик діяльнісного підходу. Згадували практики, під час яких їх учні отримували досвід агентності. За допомогою методу "Прес" консолідували свої думки щодо поняття "агентність". Практикувались ставити відкриті запитання. Створювали креативні скриньки, розробляли дизайн уроку за обраною галуззю. Педагоги познайомились з "квіткою благополуччя" та досліджували, яким чином  аспекти благополуччя  можуть бути включені в освітній процес. Аналізували  взаємодії зустрічі, використовуючи аспекти благополуччя, а також створили "Чек лист турботи про себе". Під час тренінгу педагоги отримали не тільки потрібні навички, але й позитивний заряд емоцій.

Навчальний семінар

20 вересня 2023 року відбувся навчальний семінар "Шляхи успішної адаптації першокласників до навчання в початковій ланці" для вчителів 1 класів та шкільних голів вчителів початкових класів на базі початкової школи.

Початок навчання дитини в першому класі – складний і відповідальний етап у її житті, адже відбувається дуже багато змін. Це не тільки нові умови життя та діяльності, а й нові контакти, нові стосунки, нові обов’язки.

Адаптація дитини до школи відбувається не одразу. Не день і не тиждень потрібно для того, щоб призвичаїтися до школи по-справжньому. Це досить тривалий процес, пов'язаний зі значним напруженням усіх систем організму.

В ході заходу учасники обговорили: ранкові зустрічі, Як уникнути конфлікту?, освітнє середовище, робота в команді, інтегроване навчання, портфоліо учня 1 класу, безпека під час освітнього процесу, ментальне здоров’я: як подбати про себе? дихальні вправи, пальчикова гімнастика,….

З даною інформацією можна ознайомитися за посиланням http://surl.li/lhxzi та використовувати у своїй роботі.


Організатор Людмила КАЛИУШКО

              Педагогічний івент

19 квітня 2023 року відбувся педагогічний івент "Спільна робота між вихователями закладу дошкільної освіти та  вчителями початкових класів" для голів шкільних педагогічних спільнот вчителів початкових класів, вчителів початкових класів, методистів та вихователі закладів дошкільної освіти громади.

У рамках івенту були запропоновані різні форми взаємодії "Безперервність, послідовність освітнього процесу – гарант академічного успіху дитини". Людмила КАЛИУШКО  висвітлила основні труднощі, з якими стикаються вчителі початкової школи під час навчання дітей у першому класі. Детально роз’яснила про основні вимоги щодо готовності дітей до навчання в НУШ.  

Особливу увагу приділили питанням:  Які навички самообслуговування повинен мати майбутній першокласник? Уміння і навички  майбутнього першокласника. Умови для  загального розвитку старших дошкільників. Початкова школа має ґрунтуватися на дошкільній підготовці. Загальна та дрібна моторика дітей. Алгоритм з розвитку моторики. Алгоритм роботи школи з питань наступності між дошкільною та початковою ланками.  НУШ і дитячий садок: що нас об’єднує. Складові наступності  між дошкільною та початковою школою. Форми здійснення наступності: робота з дітьми, взаємодія педагогів, співпраця з батьками. (дана інформація за посиланням:  http://surl.li/gmqpk )

Учасники заходу ознайомилися з посібниками: Вивчення готовності дітей старшого дошкільного віку до систематичного навчання в умовах реформування української школи http://surl.li/gmqqk ; ПОРАДНИК з питань організації освітнього процесу в початкових класах закладів загальної середньої освіти http://surl.li/gmqrr .

В умовах сьогодення надважлива подальша співпраця із закладами освіти щодо виявлення рівня сформованості ключових компетентностей учнів початкової школи та  коригування освітнього процесу  з метою надолуження освітніх втрат здобувачами освіти.  

Електронний освітній ресурс

"Електронний посібник для дистанційного навчання. 

Мистецтво, 4 клас "

  Електронний посібник розроблений  за підручником інтегрованого курсу  «Мистецтво» для 4 класу закладів загальної середньої освіти  (автори Ірина Стеценко, Світлана Садовенко  — Київ: Світич, 2021) до шістнадцяти уроків двох тем І семестру «Подорожуємо і відкриваємо світ», «Машина часу», відповідає Типовій освітній програмі (НУШ-2)  та  Державному стандарту початкової загальної освіти в освітній галузі  «Мистецтво», розташований на онлайн-дошці Padlet. 

    Електронний освітній ресурс містить авторські розробки, добірку фотоматеріалів, відео, аудіо, ілюстрацій та цікаву, пізнавальну інформацію; допоможе дітям опрацювати теми уроків дистанційно в асинхронному режимі навчання.

 Даний електронний ресурс можна переглянути за посиланнням  https://cutt.ly/C8yvPXX