Дошкілля

Практикум "Треба, можу, хочу… Мені це цікаво" 

2 лютого 2024 року на базі комунального закладу дошкільної освіти № 11 "Теремок" проведено практикум для педагогічних працівників закладів дошкільної освіти громади "Треба, можу, хочу… Мені це цікаво".

Чернишенко Любов Михайлівна, вихователь ЗДО № 11 "Теремок" під час відкритого заняття систематизувала знання дітей про планету Земля. Закріпила елементарні знання про континенти та кліматичні умови в яких проживають тварини. Пригадала стихійні лиха, які відбуваються на нашій планеті. Використала технології навчання:"Мозковий штурм", "Дитяче дослідження", "Кубик Блума". Любов Михайлівна цікаво знайомить дітей з елементарними видами медіа та їх роллю в житті людини. Цікавинкою заняття було будівництво зоопарку з різних видів конструктора LEGO.

Сивак Маїна Григорівна, методист ЗДО № 11 "Теремок"  продовжує ділитися своїм досвідом роботи, як впровадити в роботу з дошкільниками елементи STREAM-освіти та створити в дитячому садку умови, що дадуть змогу під час практичної діяльності опанувати основи точних і природничих наук. З практики роботи спостерігається, що діти комплексно вивчають природничі науки, технології, інженерію та математику.

Родзинкою заходу була практична діяльність з учасниками заходу. Усі гості з дитячих заготовок зробили собі напам'ять Зоологічні магніти.

Щиро дякуємо за гостинність керівнику закладу Антоніні ЛАВРИЧЕНКО та усім організаторам заходу. Бажаємо успіхів у роботі, професійного натхнення та Мирного неба над головою.

СЛАВА УКРАЇНІ!!!  

Методологічний семінар

26 січня 2024 року відбувся методологічний семінар для методистів та керівників ЗДО "Дошкільна освіта в Україні. Нормативно-правове регулювання (Кодекс дошкілля). Внутрішня система забезпечення якості освіти в закладі дошкільної освіти".

Внутрішня система забезпечення якості освіти (далі - ВСЗЯО) - це сукупність компонентів, які визначають якість освітньої діяльності, що встановлює рівень організації, забезпечення та реалізації освітнього процесу, спрямованого на здобуття якісної освіти. Якість освіти є тим показником, за яким визначається ефективність функціонування системи освіти будь-якої держави на будь-якому етапі її розвитку.

Людмила КАЛИУШКО, консультант ЦПРПП, ознайомила учасників заходу з основними підходами до створення внутрішньої системи забезпечення якості освіти в ЗДО, обговорили на зразках документів компоненти, критерії, інструментарій та процедуру вимірювання ВСЗЯО. Представила збірник нормативно-правових актів для управління ЗДО. Кодекс дошкілля (Український інститут нормативної інформації).

Людмила ІЛЬЧЕНКО, директор ЗДО № 6 "Світлячок", поділилася інформацією з досвіду роботи: участь у пілотному проєкті "Створюємо внутрішню систему забезпечення якості освіти у закладі дошкілля разом". Зазначила, що є необхідність проводити самооцінювання та виявляти сильні та слабкі сторони у діяльності закладу.

Учасники  семінару отримали зразки документів  та переконалися в тому, що сьогодні в дошкільній освіті актуальним є формування внутрішньої системи забезпечення якості освіти.

ДЯКУЄМО Захисникам України!!! СЛАВА УКРАЇНІ!!!

Семінар "Інноваційні технології в музичному вихованні дошкільників"

14 грудня 2023 року на базі КЗДО №6 "Світлячок" відбувся семінар "Інноваційні технології в музичному вихованні дошкільників" для працівників ЦПРПП, методистів ЗДО, музичних керівників ЗДО та вчителів музики, які викладають у 1-4 класах.

Сьогодення ставить перед нами нові вимоги. А все нове вимагає зміни, перегляду та удосконалення.

Андросенко Лариса Володимирівна, наголосила, що музичний керівник закладу повинен стати для дітей тим знавцем, який сприятиме успішному розвитку творчих і інтелектуальних здібностей дитини, допоможе їй швидше пізнати світ музичного мистецтва.

Лариса Володимирівна презентувала інноваційні технології, які можна використовувати під час музичного виховання дітей дошкільного віку, а саме LEGO технологія (музично - ритмічні рухи, слухання музики, співи, співаночки, музично рухливі ігри, гра на музичних інструментах), розвиваюча – музично-ритмічна технологія: методика Карла Орфа "Жести, що звучать", "Body Percussion" (боді перкашн), мовне музикування, музикотерапія.

Представила музичні заняття з інноваційними технологіями та погралася з учасниками заходу в музичні ігри, які використовує на своїх заняттях.

Під час обговорення учасники семінару поділилися своїми "родзинками" у роботі з різними категоріями та особлива увага приділяється роботі з дітьми ООП.  

Дякуємо Ільченко Л.Л. керівнику закладу, Андросенко Л.В., музичному керівнику та  організаторам заходу. Бажаємо благополуччя та подальших успіхів у педагогічній праці.

СЛАВА УКРАЇНІ!!!

Семінар-практикум для педагогів закладів дошкільної освіти 

 "МОВА - ДУША НАРОДУ!"

7 грудня 2023 року на базі комунального закладу дошкільної освіти №7 "Сонечко" відбувся семінар-практикум для педагогів закладів дошкільної освіти громади на тему: "Популяризація української мови через використання медіазастосунків та методу наочного моделювання для підвищення мовленнєвої активності наймолодших дошкільнят (створення відеоскрайбінгу) "МОВА - ДУША НАРОДУ!"".

Педагогині закладу наголосили на важливості популяризації української мови, враховуючи сучасні погляди сьогоднішніх дошкільнят-покоління мобільного інтернету та важливості осучаснення пізнання української мови через використанням медіазастосунків.

Вихователь-методист закладу Ірина ЗУБРИЦЬКА ознайомила присутніх із штучним інтелектом (програма ChatGPT); презентувала інтернет ресурс - мову програмування для дітей Scratch Junior; рекомендувала такі інструменти для створення відеоскрайбінгу-метод наочного моделювання для підвищення мовленнєвої активності наймолодших дошкільнят: Power Point – програму підготовки та перегляду презентацій.

Педагоги-новатори: Світлана ШТАНГЕЙ, Інна СТАДНІЙЧУК представили використання даних медіазастосунків на практиці, починаючи із дітей молодщої групи, включаючи роботу Людмили ПОЖАРНИЦЬКОЇ, вчителя-логопеда.

Семінар-практикум був насичений, цікавий, інноваційний, захопливий, який мав на меті зацікавити творчих педагогів. Працівники ЗДО не тільки навчають та навчаються, але й діляться досвідом та власними напрацюваннями.

Учасники семінару мали змогу отримати відповіді на актуальні запитання та обмінятися думками.

Висновок: вивчати рідну мову з дітьми цікаво та повчально можна, застосовуючи сучасні медіазастосунки, що спрощує сприймання та запам’ятовування нинішніх  дітей.

Дякуємо за цікавий, сучасний захід Дзісяк Л.В. та організаторам.

З матеріалами семінару-практикуму можна ознайомитися за посиланням: http://surl.li/odjob 

МИРУ, ПЕРЕМОГИ, СЛАВА УКРАЇНІ!!!

Педагогічний турнір

15 вересня 2023 року відбувся Педагогічний турнір "Медіаосвіта в закладі дошкільної освіти (освітній процес)" на базі відділу освіти для молодих спеціалістів вихователів, вихователів, методистів закладів дошкільної освіти. 

Сучасні дошкільники — активні споживачі медіаінформації, заклади дошкільної освіти повинні закласти підвалини медіаграмотності та вчити дітей критично ставитися до будь-якої інформації, отриманої з інтернету, телебачення чи друкованого видання, робити спроби її аналізувати, а також могти робити усвідомлений вибір при перегляді медіапродукції.

В ході турніру учасники практично ознайомлювалися з видами роботи (Аналіз фотографій (малюнків), "Крокодил" (жести, міміка), читання по картині, Який орган нам може допомогти?, пазли "Моя Україна", загадки, "Склади свій комікс", "Правда – не правда", "Соціальна реклама", "Прорекламуй цей товар", сімейна медіаосвіта, Анкетування для батьків) при впровадженні медіаграмотності в дошкільному віці.

Організатор: Людмила КАЛИУШКО

Інформація за посиланням: http://surl.li/ldjcn

Семінар-практикум "Космічна подорож у Всесвіт"

12 травня 2023 року  на базі Юрківського комунального закладу дошкільної освіти "Горішок" відбувся семінар-практикум "Космічна подорож у Всесвіт" для методистів та вихователів закладів дошкільної освіти громади.

Оксана КОЦАР, директор садочка, розпочала захід з екскурсії по території та приміщенню, розповіла історію закладу.

Галина ОЛЕКСІЄНКО, вихователь, провела інтегроване заняття "Космічна подорож у Всесвіт" (підсумок за рік). На якому показала, що сучасна освіта має бути спрямована не на подачу дітям окремих знань з різних галузей, а на їх інтеграцію. Саме інтеграційний підхід до розвитку, виховання й навчання дітей інтегрує в собі завдання з формування в дітей загальних наукових уявлень про світ; ознайомлення їх з інформаційно-комунікаційними технологіями; розвиток уміння експериментувати, конструювати; навчання дітей основ опрацювання змісту тексту, грамоти, математики, а також різних видів мистецтва. Презентувала з досвіду роботи закладу "Впровадження освітнього напрямку "Дитина в природному довкіллі".

Релаксаційними "родзинками" заходу з Аллою ПОНУРОВСЬКОЮ, вихователем, були гра " Не скажи, а покажи" та гра-релаксація "Морські фантазії", під час якої педагоги поринули у морську відпустку.

Щиро дякуємо працівникам КЗДО "Горішок" за теплу зустріч, гарний настрій та бажаємо радісних та гарних моментів у житті!!!

Переможниця обласного конкурсу

 "STEM-проєкт: ідеї, винаходи, відкриття " 

Відповідно до листа КНЗ "ЧОІПОПП ЧОР" від 02.05.2023 № 169/01-19 визначено переможців обласного конкурсу "STEM - проєкт: ідеї, винаходи, відкриття ".

ІІІ місце зайняла Сівак Маїна Григорівна, методист (вихователь) КЗДО № 11 "Теремок", яка представила STEM - проєкт  "Ми відбудуємо наш дім,  і будемо щасливо жити в нім" за номінацією "Покоління STEM (моя майбутня професія)" та популяризувала ідеї STEM освіти свого закладу.

Вітаємо з перемогою та бажаємо подальших креативних ідей у роботі !!!

Педагогічний івент

19 квітня 2023 року відбувся педагогічний івент "Спільна робота між вихователями закладу дошкільної освіти та  вчителями початкових класів" для голів шкільних педагогічних спільнот вчителів початкових класів, вчителів початкових класів, методистів та вихователі закладів дошкільної освіти громади.

У рамках івенту були запропоновані різні форми взаємодії "Безперервність, послідовність освітнього процесу – гарант академічного успіху дитини". Людмила КАЛИУШКО  висвітлила основні труднощі, з якими стикаються вчителі початкової школи під час навчання дітей у першому класі. Детально роз’яснила про основні вимоги щодо готовності дітей до навчання в НУШ.  

Особливу увагу приділили питанням: Які навички самообслуговування повинен мати майбутній першокласник? Уміння і навички  майбутнього першокласника. Умови для  загального розвитку старших дошкільників. Початкова школа має ґрунтуватися на дошкільній підготовці. Загальна та дрібна моторика дітей. Алгоритм з розвитку моторики. Алгоритм роботи школи з питань наступності між дошкільною та початковою ланками.  НУШ і дитячий садок: що нас об’єднує. Складові наступності  між дошкільною та початковою школою. Форми здійснення наступності: робота з дітьми, взаємодія педагогів, співпраця з батьками. (дана інформація за посиланням:  http://surl.li/gmqpk )

Учасники заходу ознайомилися з посібниками: Вивчення готовності дітей старшого дошкільного віку до систематичного навчання в умовах реформування української школи http://surl.li/gmqqk ; ПОРАДНИК з питань організації освітнього процесу в початкових класах закладів загальної середньої освіти http://surl.li/gmqrr .

В умовах сьогодення надважлива подальша співпраця із закладами освіти щодо виявлення рівня сформованості ключових компетентностей учнів початкової школи та  коригування освітнього процесу  з метою надолуження освітніх втрат здобувачами освіти. 

Атестація педагогічних працівників

 закладів дошкільної освіти 

22 березня 2023 року відбулося підсумкове засідання атестаційної комісії закладів дошкільної освіти Ватутінської  територіальної громади.

  Атестація педагогічних працівників на сьогодні стала звичним явищем освітянського життя. Вона здійснюється у декілька етапів: організаційний, основний,  підсумковий.

    Завданням атестації є: цілеспрямоване неперервне підвищення професійного рівня педагогічних працівників; визначення відповідності педагогічного працівника зайнятій посаді, рівню кваліфікації, залежно від якого встановлюється кваліфікаційна категорія, присвоюється відповідне педагогічне звання та відбувається оплата праці.

       Голова атестаційної комісії Любов ДЗІСЯК зауважила, що атестація – це важлива форма морального та матеріального стимулювання, спрямована на вдосконалення діяльності педагогів, які працюють в закладах дошкільної освіти. Вона запропонувала ознайомити присутніх з характеристиками освітньої діяльності в міжатестаційний період педагогічних працівників, що атестуються в поточному навчальному році.

Атестація здійснювалася на основі комплексної оцінки рівня кваліфікації, педагогічної майстерності, результатів педагогічної діяльності педагогічних працівників шляхом проведення аналізу освітнього процесу: проведення педгодин, відвідування режимних процесів, перегляд відкритих занять, тощо. Всі свої досягнення освітяни оформили у портфоліо та представили на заключному засіданні, чим виявили свою творчість, індивідуальність та показали власні наробки.

   Бажаємо педагогам не зупинятися на досягненому, активно продовжувати свою діяльність на педагогічній ниві.

          Майстер-клас

15 березня 2023 року відбувся майстер-клас "Інноваційні технології творчого розвитку дошкільників через нетрадиційні форми в театралізованій діяльності" для працівників закладів дошкільної освіти.

       Сучасні дошкільні установи шукають нові гуманістичні, особистістно-орієнтовані підходи до освіти. Сьогодні багато педагогів стурбовані пошуком нетрадиційних  шляхів у творчій взаємодії з дітьми. Як зробити кожне  заняття з дитиною цікавим і захоплюючим, просто і ненав’язливо розповісти йому про найголовніше – про красу і різноманіття цього світу, як цікаво можна жити в ньому. Як виховати і розвинути основні його здатності: чути, бачити, відчувати, розуміти , фантазувати і придумувати.

Расулова Людмила Робертівна, вихователь закладу дошкільної освіти №6 "Світлячок" акцентувала на тому, що Театр – це один з найяскравіших емоційних засобів, що формують смак дитини. Театр діє на уяву дитини різними засобами: словом, дією, зображувальним мистецтвом, музикою. Кому пощастило саме в ранньому віці зануритися в атмосферу  чарів театру, той все життя буде сприймати світ прекрасним, душа його не буде жорстокою, духовно не збідніє.

Людмила Робертівна представила та практично показала  усі види нетрадиційного театру, які використовує під час освітнього процесу - Імерсивний театр, Театр тантамареска, "Театр на фартушкові", Ножковий театр, Театр тіней рук, Театр  "живих"  ляльок, Театр  "живі"  ручки.

Шостак Ірина Миколаївна, вихователь закладу дошкільної освіти №6 "Світлячок" ознайомила присутніх з виставкою "Театри власними руками", розповіла, як можна власноруч виготовити героїв театру та провела майстер-клас "Веселі герої".

Учасники майстер-класу з веселим настроєм виготовляли героїв театру, ділилися своїми враженнями, емоціями, які виникли під час заходу.

Дякуємо організаторам Людмилі Робертівні та Ірині Миколаївні за чудовий захід, чудовий настрій, супер емоції та бажаємо здійснення найзаповітнішої мрії нашого сьогодення. 

Слава Україні!!!

Електронний освітній ресурс


"Підбірка презентаційних матеріалів 

"З досвіду роботи музичного керівника  закладу дошкільної освіти""

    ЕОР – розроблено для музичних керівників дошкільної освіти, вчителів-логопедів, вихователів, як варіант презентації досвіду роботи. Використовується онлайн дошка Padlet, застосунок MOVAVI Video Editor, до яких входять: відео занять з проблемної теми патріотичного спрямування, сценарії свят, презентація закладу та інше.

      Даний електронний ресурс можна переглянути за посиланням 

https://drive.google.com/drive/folders/1SWCqT12Lx7XsO83LgGHIxEsd7OaScfbD?usp=share_link

   Інформаційна година

       22 лютого 2023 року відбулася Інформаційна година "Реджіо – підхід: історія, принципи, ідеї для реалізації"  для педагогічних працівників закладів дошкільної освіти громади. Вихователь-методист закладу дошкільної освіти №8 "Зірочка" Світлана ШУЛЬЦ розповіла про історію виникнення Реджіо-педагогіки, основну мету, принципи, правила, ідею, наголосила на шести акцентах педагогіки, які може вихователь впроваджувати у своїй роботі. Світлана Миколаївна ознайомила та показала освітнє середовище закладу та наголосила, що дитина сама вирішує чим вона хоче займатися, а дорослий лише допомагає їй. Дорослий для дитини – не сторож і не фокусник, а надійний друг, що вміє вчасно з’являтися і вчасно самоусуватися. Він не дає прямих відповідей на питання, але відкриває шлях до відповідей. Він створює умови для роботи, але не впливає на якість результату безпосередньо.

       Світлана НАСІКАН, практичний психолог закладу ознайомила присутніх з  дихальними техніками для роботи з дітьми дошкільного віку при стресових ситуаціях. Учасники спробували визначити точки опори при стресових ситуаціях на собі.

       Дякуємо за пізнавальну годину та бажаємо творчих ідей і втілень в роботі!!! 

Новий Документ Microsoft Word.docx