Місячник екології у школі

Дата публікації допису: May 01, 2019 4:3:59 PM

Місячник екології у школі

___________________________________________

У Васильківській ЗОШ І-ІІІ ступенів № 6 з 02  по 26 квітня проходив  місячник екології. Було проведено багато різних та цікавих заходів. Розпочався він у початковій школі екологічними іграми. У 4-А класі Диченко Тетяна Миколаївна   провела  екологічний квест. Учасники розгадували інтелектуальні завдання і головоломки, відгадували загадки про природу, просуваючись від однієї екологічної станції до іншої. У 4-В класі учні під керівництвом Гончаренко Марії Іванівни стали учасниками гри «Екологічний  бумеранг. Ми за чисту планету».

Без природи людське життя неможливе, тому потрібно охороняти  та  шанувати її. Такі висновки зробили учні початкових класів  після проведених заходів: Мандрівка сторінками Червоної книги України та урок математики у 1-А класі на тему «Подорож до зачарованого лісу» (учитель Калмичкова Олена Миколаївна); екологічна казка «Золота рибка» у 3-А класі ( учитель Вакуленко Оксана Валеріївна); екологічні вікторини у 3-Б та 3-В класах (учителі Гончаренко Світлана Василівна та Зінченко Алла Володимирівна); створення рекламних проектів «Бережіть навколишнє середовище».

Учні 7-х класів разом із вчителем географії Орловою Людмилою Миколаївною підготували виставку малюнків «Цікаве у природі». У 9-А класі учителем Столяренко Людмилою Василівною проведено екологічний практикум «Екологія мовою математики». Учні розв’язували задачі, в яких розкривались питання про споживання і використання води, значення рослин у житті людини, скорочення лісових ресурсів та його наслідки, енергозбереження.

Одна з найбільш гострих екологічних проблем сьогодення – це забруднення навколишнього середовища побутовими відходами. Зараз у багатьох країнах розробляються та впроваджуються програми по зменшенню відходів та їх вторинному використанню.  Учні школи на чолі із вчителем трудового навчання Озірною Тетяною Миколаївною також намагаються внести свій вклад у вирішення цієї проблеми, даючи нове життя старим, непотрібним речам. Свої  вироби вони продемонстрували на виставці  Upcycling (Апсайклінг, що означає  використання у виробництві старих речей). Використавши пластикові стакани, банки із тонкого листового металу, платівки, картонні коробки, вони виготовили багато гарних та потрібних речей: книги «з секретом» для мобільного телефону, органайзери для канцелярії, біжутерію, сумочки, бізіброд, композиції з рослинами та інше.

Двадцять другого квітня - всесвітній День Землі.  У 6-А класі пройшла  година спілкування "Збережемо нашу планету зеленою". Учні дізналися історію походження цього свята  і вирішили долучитися до заходів, щоб поліпшити стан довкілля. До Дня Землі учні 6-Б класу підготували повідомлення " Екологічні катастрофи" та "Чорнобильська трагедія".У 7-А  та 7-Б класах провели акцію ''Я обіцяю, тобі, Земле!''  Кожен учень написав на відбитку власної долоні обіцянку, яку має втілювати протягом свого життя. Це обіцянка про обов'язок перед Землею, перед майбутніми поколіннями. Ми повинні навчитись жити у гармонії з природою, дбати про нашу планету, негайно припинити знищувати її. Ми всі-одна родина і Земля у нас – на всіх одна!

В рамках Тижня пропаганди здорового способу життя були проведені класні години.  Учні 7-А та 7-Б класів отримали практичні поради як мати струнку поставу. Класні години на тему «Гарна постава - запорука здоров'я!" провели класні керівники Савчук Маріанна Неліївна та Нестерова Наталія Валеріївна. 5-В клас разом із Жиляк Елеонорою Володимирівною з’ясовували   у чому цінність людського життя на класній годині «"Здоров'я - найдорожчий скарб». А учні 5-Б класу підготували цікаві та змістовні повідомлення, презентацію про шкідливість тютюнопаління      (класний керівник Бондар Любов Степанівна).

26 квітня було проведено  мітинг-реквієм «Чорнобиль не має  минулого  часу». 33 роки Чорнобильської катастрофи. Чорною плямою стала на нашій планеті ця трагедія. Ця біда назавжди  залишиться у пам'яті людей, як застереження  того, що науково-технічний прогрес може  приносити і гіркі  плоди.

Сподіваємось, що проведені заходи  допомогли нашим дітям усвідомити, що Земля – наш спільний дім і ми всі повинні шанувати її, охороняти, примножувати її багатства.

Фоторепортаж: