Галерея творчих уроків «Перлини педагогічної майстерності» у Васильківській ЗОШ І-ІІІ ступенів № 6

Дата публікації допису: Mar 02, 2019 1:38:34 PM

        Урок – це дзеркало загальної педагогічної культури вчителя, мірило його інтелектуального скарбу, показник його кругозору, ерудиції.  Саме урок – те місце, де відбуваються основні процеси навчання, виховання, і розвитку особистості.

В рамках міського методичного фестивалю у Васильківській ЗОШ І-ІІІ ступенів № 6 проводилась Галерея творчих уроків «Перлини педагогічної майстерності», девізом якої стали слова В. Сухомлинського: «Уроки для учня лише тоді цікаві, коли вони об’єднуються в його свідомості як єдина стежка в пізнанні світу й об’єднуючим началом є дослідження».

Кожний учитель використовував ті форми роботи, які для нього найприйнятніші, відповідають тій парадигмі, якій він віддає перевагу в роботі та які сприяють створенню умов для формування критичного мислення, рефлексії, психології досягнень і навичок саморозвитку учнів.

Учитель математики Жиляк Е.В. провела у 6-а класі урок-гру «Детективи», на якому учні за допомогою раціональних чисел проводили детективне розслідування.

Учитель  Горбач О. В. майстерно впроваджувала  технологію  розвитку критичного мислення, метод проектів, інформаційно-комунікаційні методи, дослідницько-пошукові методи на уроці хімії  в 9-Б класі на тему «Полімери. Застосування полімерів.  Сталий розвиток людства».

Учитель Рябчук Л.І. активно впроваджує метод проектів та інформаційно-комунікаційні методи навчання, які вона досить вдало використала на уроці англійської мови у 7-Б класі на тему «В здоровому тілі – здоровий дух».

В чарівний світ казок потрапили учні 5-А класі на бібліотечному уроці «Прототипи казкових героїв», який провела бібліотекар школи Павлюк Н.П.

Інтерактивні методи навчання використовувала учитель початкових класів Данилюк Н.О. на уроці основ здоров’я у 4-А класі на тему «Правила безпечної поведінки на вулиці. Як знайти вихід із непередбачуваних ситуацій».

Яскравим закінченням Галереї творчих уроків стали відкриті уроки Тростинського В.А. та Орлової Л.М.  у 7-А класі. На уроці зарубіжної літератури на тему «Вірші про кохання. К. Симонов. Чекай мене» учні декламували вірш К. Симонова «Чекай мене» на українській, англійській, російській мовах. Переглядали відео, на якому вірш читають  українські військові, які перебувають в зоні ООС на Донбасі. Аналізуючи поезію, діти під керівництвом Віктора Анатолійовича Тростинського висловлювали  думки про те, що  у вірші розкривається секрет щасливого повернення ліричного героя з війни і що ця поезія актуальна для нас і зараз, бо в Україні йде війна.

Орлова Людмила Миколаївна провела цікавий урок географії  на тему «Природні зони Північної Америки». На уроці учні «подорожували» Північною Америкою, зібравши попередньо в дорогу «валізу із знаннями». Діти давали відповіді на запитання вікторини «Най-, най-»,  брали участь в інтерактивних вправах «Юний кліматолог»,   «Навколо Північної Америки за 2 хв», «Країна чудес»,  складали географічний конспект. Урок закінчився написанням SMS учителю, в яких учні висловили свої враження від уроку.

Вдале чергування різноманітних видів навчальної діяльності, традиційних та інноваційних форм та методів навчання  забезпечує різнобічний розвиток учнів,  формування ключових компетентностей та наскрізних  змістових ліній в рамках реалізації Концепції  Нової української школи.

Фоторепортаж: