Методична тема

Методична тема школи «Формування ключових компетентностей особистості для успішної самореалізації в суспільстві на засадах «педагогіки партнерства» як одного з основних компонентів Нової української школи».


В Концепції Нової школи зазначено: «Розвиток потужної держави і конкурентної економіки може забезпечити лише згуртована спільнота творчих людей, відповідальних громадян, активних і підприємливих». Червоною лінією в формуванні Нової школи є 10 ключових компетентностей.

Тому невипадково в цьому навчальному році з метою модернізації навчально-виховного процесу та реалізації основних завдань, які ставить перед нами держава, педагогічний колектив розпочав роботу над проблемою «Розвиток ключових компетентностей на основі педагогіки партнерства»

Але ми розширюємо поняття партнерства і вбачаємо його не тільки у взаємодії та співпраці між учителем, учнем і батьками. Ми прагнемо стати громадсько активною школою, створити єдине поле громадського виховання всіх учасників освітнього процесу.

Ми не зможемо збудувати нову школу, розвивати ключові компетенції основної школи, якщо самі не будемо володіти ними. Це є самоосвіта, зростання професійної майстерності.

Ми прагнемо, щоб наш ліцей був відкритий перед суспільством, його діяльність мала демократичний характер. Повага до людської гідності, рівність і партнерство - це насамперед цінності, якими ми керуємось у стосунках з іншими. Щоб демократичні засади працювали в суспільстві, у школі також важливо розвивати практичні навички співпраці, демократичної участі, критичного мислення. Важливо пропагувати й відповідні норми поведінки, демократичний стиль життя, демократичну культуру.

У підсумку хочу зазначити, що школа споконвічно розвиває партнерські відносини. Партнерство – це взаємовигідні стосунки між школою, вчителями, батьками, учнями, членами громади і спонсорами для спільного вирішення загальних проблем.

Партнерство на базі школи – це можливість залучити додаткові людські та матеріальні ресурси для підтримки школи, для вирішення проблем громади. Партнерства створюють соціальний капітал, поліпшують взаємопорозуміння, довіру і взаємодію між учасниками різних секторів громади. Відповідно вони служать зміцненню демократії.