Бібліосвіт
Мандри книгами Всеволода Нестайка
30 січня найбільш позитивному дитячому письменнику України виповнилося б 95 років. Мабуть, не знайдеться такого книголюба, якому не було б знайомим ім’я Всеволода Нестайка – українського дитячого письменника, книги якого і досі зачитуються до дірок українськими школярами.
Літературний спадок Всеволода Нестайко за 55 років літературної діяльності :
- 30 повістей, романів і збірок оповідань
- книги автора перекладені 20-ма мовами світу.
- найвідомішою книгою В. Нестайка стала підліткова трилогія «Тореадори з Васюківки».
Всеволод Нестайко належить до тих письменників, які пишуть не тільки повчально, а й цікаво і весело. Він на все життя зберіг здатність радіти і щедро дарувати радість іншим. Він справжній дитячий письменник. Отож, познайомтеся з героями його книг. Через пригоди, які трапляються з друзями, ви пізнаєте, що таке людська гідність, чесність, дружба.
Книги про звірят та дружбу.
Ми відповідальні за тих,
кого приручили
Антуан де Сент-Екзюпері
Винахідливі, кмітливі, уважні, розумні, спостережливі та допитливі поціновувачі книг серії «Історії порятунку» завітали до бібліотеки. Книги серії посіли почесне місце як найпопулярніші серед книг для читачів 3-6 класів.
Захоплива серія про звірят і дружбу. У кожній книзі неповторна розповідь про порятунок тварин, нові відкриття, добрі вчинки, справжню дружбу й цікаві пригоди.
Добрі та захоплюючі історії з серії «Історії порятунку» навчають дітей ставитися до тварин зі співчуттям, повагою та любов'ю. У Великобританії в цій серії видано вже понад 2,5 мільйонів примірників книг.
Читачі 7-А класу подарували невеличку виставу про героїв книг і провели вікторину. Дітей зацікавили загадки, анаграми, конкурси та філворди. Музичним оформленням заходу стали презентації та мультфільми.
Пані Алла познайомила читачів зі своїм вихованцем пуделем Гучем. Вона надала поради та рекомендації щодо догляду та виховання різних порід собак. Ці маленькі підказки стануть в нагоді тим, хто мріє про свого особистого улюбленця.
Учасників конкурсів та вікторин чекали нагороди. Тож вітрина літературна «Історії порятунку» знайде своїх нових маленьких читачів про чарівних тваринок та їхні пригоди.
День пам’яті Героїв Крут
Героїчній та трагічній сторінці історії нашої держави, битві під Крутами, в бібліотеці ліцею присвячено викладку матеріалів.
Цього дня ми віддаємо шану стійкості та мужності молодих хлопців, які так само, як і сьогоднішні захисники України, стали на захисту Української держави та зупинили більшовицький наступ на Київ у 1918 році.
Герої Крут назавжди будуть символом незламності нашого народу, вони – одні із тих, хто надихає наших бійців тримати оборону у сучасній російсько-українській війні. Їхній подвиг повинен закарбуватися у пам’яті кожного українця та ніколи не може бути забутим.
У місці спочину Героїв Крут ,у парку на Аскольдовій Могилі, пропонують створити Національний Пантеон Героїв.
Тут мають відбуватися почесні поховання та встановлюватися памʼятні обʼєкти для увічнення видатних історичних діячів України.
Зокрема, пропонують перепоховати Павла Скоропадського, Симона Петлюру, Степана Бандеру, Євгена Коновальця, які похоронені за межами України.
Нещодавно на Аскольдовій могилі поховали полеглих Героїв України Дмитра Коцюбайла ("Да Вінчі), Андрія Пільщикова та Павла Петриченка.
Допоки історичні події живуть у нашій пам’яті, вони мають свою цінність. І бібліотека знайомить своїх читачів зі славними сторінками історії нашої держави.
Триває акція зі збору пластикових кришечок
Найщиріші слова вдячності сьогодні звучать для учнів, вчителів та батьків наших ліцеїстів. Третій раз поспіль пластикові кришечки (17 кг.) передали в фонд Ользі Тищенко.
Збір кришечок - це не лише збереження екології, а й підтримка армії та людей з інвалідністю.
Військові боронять рідну землю, а ми допомагаємо наближати спільну Перемогу.
Бібліотечна перерва
Дівчина з легенди
Звучить лірична українська музика… Бібліотека ліцею наповнилася чарівною музикою пісень Марусі Чурай у виконанні неперевершених Оксани Петрусенко, Оксани Білозір, Марини Тімофійчук, Національного академічного хору ім. Верьовки.
Марусі Чурай приписують авторство близько 40 пісень. Її пісні тривожать душу і сьогодні. Ім’я займає почесне місце в нашій історії - її називають «дівчиною з легенди», оскільки реальність існування документально не підтверджується.
У пам’ять легендарної українки, в місті Полтава було споруджено «Співоче поле Марусі Чурай», а в 2006 році було встановлено пам’ятний монумент, який розмістили навпроти музично-драматичного театру імені М. В. Гоголя.
Образ Марусі Чурай не раз використовували літератори. Найвідомішим твором, який присвячений українській піснярці, є історичний роман у віршах Ліни Костенко «Маруся Чурай».
Тож читайте, співайте, слухайте навіки вкарбовану у словах прекрасних пісень Марусю Чурай.
Бібліотечна перерва
Бібліотека - ключ до знань
Учні 6 - Б класу разом з класним керівником завітали до бібліотеки. Читачі познайомилися та їм нагадали про знаменні дати в історії нашої країни.
Вони мандрували книжковими виставками, викладками літератури та історичними матеріалами про події та видатних людей нашої країни. Вшанували хвилиною мовчання незламних героїв Донецького аеропорту .
Знайомлячись із книгами та матеріалами виставок, вони пропускали через свої душі почуття багатьох поколінь народу, перед їхніми очима поставало життя їхніх далеких пращурів, і їхніх батьків, і їхніх сучасників. Разом всі, і читачі, і бібліотекарі відчували єдність поколінь - і живих, і мертвих, ненароджених земляків наших, а отже, відчували свою приналежність до рідного народу.
1037 рік –перша бібліотека при Софійському соборі .
1187 рік – перша згадка про Україну.
1918 рік –День пам’яті Крут (Битва під Крутами)
1919 рік – об’єднання в одну державу Українських земель
1991 рік –День проголошена Незалежності України
24 лютого 2022 рік – вторгнення росії в Україну
Діти були задоволені, що провели час пізнавально і цікаво.
Мета такого заходу - підвищення інтересу дітей до читання, бажання навчатися та пізнавати світ за допомогою книги.
.
Поетичні крила Василя Симоненка
В рік 90-ої річниці з дня народження Василя Симоненка в читальній залі бібліотеки ліцею створили книжкову виставку «Я для тебе горів, український народе!»
На виставці представлені поетичні твори поета, біографічні матеріали.
Любов до України – наскрізна тема всієї творчості Василя Симоненка. Ця священна любов озвучена його довічним заповітом:
Можна все на світі вибирати, сину,
Вибрати не можна тільки Батьківщину.
Саме ці слова золотими буквами сяють на пам’ятнику, що стоїть на могилі Василя Симоненка, а вірш «Лебеді материнства» став піснею, що набула надзвичайної популярності в народі. На вірші Василя Симоненка створено десятки пісень. Їх виконують і кобзарі, і панки, і поп-виконавці, і метал-гурти, їх співає молодь під гітару. І ніби звучить голос Василя Симоненка, яким він і сьогодні вітає життя: «Я воскрес, щоб із вами жити під шаленством весняних злив…»
В.Симоненко сьогодні – символ незнищенності українського духу, символ правди і сумління .
Я - українець. Ось і вся моя біографія
Василь Симоненко
Читачі бібліотеки ліцею отримали в подарунок на Різдвяні свята книгу Ірини Говорухи «Код нації». Книга заворожила з перших сторінок! Це шедевр! Це історія життя наших славетних українців.
Кожна держава пишається людьми, що, як кажуть, поціловані Богом. Їхнє призначення – творити більше, тож вони завжди йдуть на кілька кроків уперед, випереджаючи не одне покоління. Вони – інженери, винахідники, імунологи, генії танцю та музики, унікальні педагоги і талановиті письменники, поети, художники… Особистості з непростими, жертовними долями. Такі люди підіймають свою націю на вищу сходинку розвитку і мають вплив на світові технології, культуру, мистецтво. Ми їх називаємо «кодом нації», бо їхня діяльність генетично спаяна з народом, з яким вони живуть і діють.
Ця книга – ключ до генетичного коду українців. Прочитавши її, ми станемо духовно багатшими і кращими, піднявшись ще на одну сходинку до світла…
Книга шукає свого читача…
Книга об’єднує нас
#світлоісторій
#тижденьчитання2024
Національний тиждень дитячого читання в Україні проходив під гаслом «Світло історії». Читання сьогодні допомагає нам наближати нашу Перемогу, стати більш освіченими, а значить стати більш сильнішими та успішнішими. Спільне сімейне читання дитячих книжок дарує надію та тепло, об’єднує родини ліцеїстів.
Тож читаємо більше і перемагаємо ворога разом із книжками! А ще книга сьогодні, якнайкраще допомагає нам відволікатися від тривожних новин і переживань.
Щиро вдячні дітям, вчителям та батькам за любов до читання, за активну участь у заходах. Бажаємо нашим читачам нових відкриттів, теплих обіймів та гарного настрою!
Світ дитячої книги неймовірно великий, цікавий, дивовижний
- це сила, яка об’єднує нас.
Подарунок від Святого Миколая – книжка!
Дива трапляються, мрії збуваються.
Святий Миколай – чудотворець, доброчинець, чарівник. Він завітав до читачів у бібліотеку в ніч на 6 грудня з вітаннями, дарунками та благословеннями на добрі вчинки.
Здійснилися мрії наших читачів про нові казкові книги Люсі Деніелс «Історії порятунку».
Помічниками Святого Миколая були вчителі нашого ліцею, які зробили подарунок дітям. Хай збуваються всі ваші великі та маленькі мрії!
#Національний_тиждень_дитячого_читання
#Світло_історій
Відкриваємо чарівний світ дитячої літератури
У рамках проведення Національного тижня дитячого читання в читальній залі бібліотеки ліцею зібралися маленькі читачі, щоб здійснити цікаву подорож книжковими полицями. Дітлахи мандрували і читали, відгадували загадки, відкривали захоплюючі сторінки нових книжок. Розгадали таємницю назви Книжкового царства – «Бібліотека».
Книги в бібліотеці надихають, стають джерелом радості та знань нашим маленьким читачам. В дружньому колективі читачі навчаються творити добро, допомагати тим, хто цього потребує.
Діти принесли на зустріч книжечки зі своїх домашніх бібліотек і радо поділилися розповідями про них.
У цей непростий для нашої країни час спільне читання дитячих книжок дарує надію й тепло, необхідні кожному.
В родинному колі читачів
З 2 по 8 грудня проходить Національний тиждень дитячого читання за ініціативи Українського інституту книги.
Це чудова нагода об’єднатися навколо дитячого та сімейного читання, повернутися до улюблених з дитинства книжок і поділитися теплом історій із близькими.
Розпочали тиждень читання здобувачі освіти, учні 2 – А класу. Челендж «В родинному колі читачів» об’єднав, залишив яскравий слід у серцях маленьких читачів. Спільне сімейне читання дитячих книжок згуртовує родини, дарує тепло та надії…
Шановні читачі! Зарошуємо вас долучитися до Національного тижня дитячого читання.
Читаємо разом!
Інтелектуали, де ви?
Шановні читачі, ви любителі науки і впевнені у своєму рівні знань? Спробуйте відповісти на наші запитання! Вікторини, розгадування кросвордів та фільвордів допоможуть вам розширити знання, збагатити словниковий запас. Беріть участь в інтелектуальних змаганнях.
Загальні запитання вікторин стосуються багатьох тем: від кіно, музики до географії та історії.
Така форма бібліотечної роботи легко залучає найбільше учасників - читачів нашої бібліотеки.
Перший етап був присвячений Міжнародному дню толерантності.
Учасники показали себе розумними, кмітливими, доброзичливими.
Переможців чекає нагорода!
День «Книги рекордів Гіннеса» в бібліотеці
Сьогодні у нас "день рекордів". А це означає, що рекордсмени ховають-ся серед нас, тільки їх потрібно гарненько пошукати. Ми відшукали сьогодні рекордсменів серед читачів 4 класів.
У нашому класі дуже багато дітей, які сьогодні стали рекордсменами, і ми з вами спробували написати свою власну книгу рекордів. Діти проявили
увагу, терпіння і, звичайно, дисципліну. Ми взяли за основу «Книгу рекордів Гіннеса».
А чи знаєте ви, що це за книга? У «Книзі рекордів Гіннеса» реєструються найрізноманітніші рекорди: явища живої і неживої природи (хмари, дощі, рослини, тварини) і об'єкти, створені людиною. Але найбільше рекордів про саму людину.
Відкривши книгу, ви можете прочитати, хто є найшвидшим, найспритнішим, найсильнішим, найвищим, най…, най …
До речі, у «Книгу рекордів» може потрапити кожен. Для цього треба лише захотіти встановити власний рекорд або побити той, що вже існує, Конкурси виявили найспритніших, найуважніших, найвеселіших читачів нашої бібліотеки.
Тож встановлюйте рекорди!
День Книги рекордів Гінесса
Бібліотечна хвилинка
ОЗЗСО «Узинський ліцей № 1»
1.
Рекорди бібліотеки
Першою книгою, яка поклала основу створення бібліотеки ліцею ,була книга «Енеїда» І.Котляревського. Вона була записана до інвентарної книги ще 15 жовтня 1953 року. Отже , це день народження нашої бібліотеки.
2. Останній запис в інвентарній книзі зроблено 30 вересня 2024 року. Це подарунок читачів 7 - А класу- і це книга В.Нестайка «Неймовірні детективи».
3. Найбільше сторінок /1552 сторінки/ має книга «Універсальний словник - довідник».
4. Найменше сторінок /8/ у книзі М. Вороного «Євшан - зілля».
5. Найважча книга у бібліотеці, вага якої 3 кг. – «Національна книга пам’яті Жертв Голодомору».
6. Найменша за розміром книга «Дивувались вікна» Любові Завіщаної.
7. Найпопулярніша книга в бібліотеці – це серія книг Люсі Деніелса «Історія порятунку».
Душі криниця Алли Крамінської
Свято поезії завітало для читачів 4 –А класу. На гостини до бібліотеки запросили цікаву гостю нашу краянку поетесу Аллу Крамінську.
Пані Алла подарувала тепло серця, добрий настрій нашим читачам. Її вірши – це вірні друзі, краса рідного краю, любов до рідних. Вірші надзвичайно легкі для запам’ятовування, написані доступною і зрозумілою мовою.
Сама авторка використала малюнки з Інтернету, які послугували ілюстраціями до віршів.
Щиро дякуємо вам, пані Алла, за ті чудові хвилини насолоди, які ви подарували нашим читачам. А наші вдячні читачі подарували авторці вірші які вивчили напам’ять.
У бібліотеці було цікаво і весело!
Увага!
Благодійна акція по збору пластикових кришечок в стінах ліцею триває. Доєднатися можуть усі бажаючі!
Давайте якнайшвидше зберемо чимбільше пластику, щоб передати на переробку, а за виручені кошти придбати турнікети СІЧ для наших захисників.
Максимум кришечок та бажання допомогти.
Адреса збору – бібліотека ліцею
Слова і кулі
Творчість письменників, що захищають Україну
У бібліотеці ліцею тиша. Усіх присутніх начебто заполонила сила слова, думки, поетичного таланту. А ще – уміння говорити, тому й слухали, очевидно, удвічі більше, бо звучало слово і музика про війну, мужніх людей.
У такій зачарованій атмосфері пройшла поетична година «Слова і кулі» учнів 10 – Б класу, яку присвятили українським митцям, які захищають Україну. Низько схиляємо голови перед людьми, яких охрестили новим «Розстріляним відродженням». Їх музи не мовчали, їх слова як зброя, їх творчий доробок – це документальне свідчення про війну. Ці люди заслуговують на пам’ять, славу і шану.
І буде мир…
І вишні зацвітуть
У рідному моєму краї.
Лелеки добру звістку принесуть:
«Кінець війні, ми ворога здолали!»
Перший підручник рідної мови
Веселий дзвоник покликав всіх ліцеїстів за парти, а для декого з вас, любі діти, це вперше в житті. Яка ж книга найпотрібніша початківцю? Звичайно, «Буквар». Погляньте , який він гарний, яскравий з цікавими малюнками. Кращі педагоги, знані письменники і художники працюють над тим, щоб наш перший шкільний підручник був змістовним, цікавим і привабливим.
Маленькі Нушенята, здобувачі освіти 1 класів здійснили захоплюючу подорож сторінками книжкової виставки «Буквар – провідник у Країну Знань». Вони знайомилися з колекцією «Букварів» та «Абеток». Змінювалися автори, формат підручника, але зміст залишився. «Буквар» -основа основ, перший путівник, який відкриває дитині дорогу в світ Знань.
Як шана «Букварю», 10 грудня 2009 року, стало знаменним для учнів ліцею. У нашому закладі було відкрито «Пам’ятний знак Букварю»/ до речі єдиний в Україні./
Тож в добру дорогу, друзі! Бажаємо вам приємної зустрічі з мудрими книгами, яку відкриває вам «Буквар».
Подаруймо книжці друге життя!
Для книг, яким потрібні ліки гарні,
Відкрилась книжчина лікарня.
Лікарем стане кожен із вас
У вільний день, у вільний час.
Книги - як люди: народжуються, живуть, старіють. Як і люди можуть хворіти. А захворівши, потребують лікування.
Тож вони ще з більшим нетерпінням очікують на турботливі рученята юних «лікарів». «Швидку медичну допомогу» надавали зіпсованим книгам читачі 3-А класу нашого ліцею. Наші помічники вчилися надавати допомогу книгам: тому ми всі разом нагадали правила поводження з книгами та вивчили перші ази лікування книг. Умілі та старанні рученята наших читачів продовжили життя «жителям бібліотеки».
Діти із захопленням брали участь в ремонті книг та серйозно віднеслись до виконання роботи, ще раз переконавшись, що книга - найкращий друг.
Бібліотечна хвилинка
Попович Павло Романович. Перший українець у космосі
У 2024 році минає 60 років від першого польоту в космос першого українського космонавта Павла Романовича Поповича.
Він народився 5 жовтня 1930 р. в містечку Узин на Київщині. У 1954 р. закінчив військове авіаційне училище, став льотчиком-винищувачем. Мав хорошу фізичну, технічну та військову підготовку. Коли в 1959 році йому запропонували взяти участь у виконанні важливих і небезпечних польотів, не вагаючись погодився. Пройшов жорсткий відбір, і у березні 1960 р. його включили до першого складу загону космонавтів.
Програма підготовки космонавтів передбачала загальнофізичну та психологічну підготовку, комплекс спеціальних випробувань та тренувань, а також вивчення основ ракетної та космічної техніки, конструкції космічного корабля "Восток", окремих розділів астрономії, геофізики та космічної медицини.
Спеціальні тренування включали польоти на літаках в умовах імітації невагомості, випробування на центрифузі, вібростенді, у термокамері за умов високих температур.
Частиною психологічної підготовки космонавтів було тривале перебування в сурдокамері – звукоізольованому приміщенні зі штучним освітленням. Тут людина у повній самотності не чує звуків зовнішнього світу, не бачить зміни дня і ночі, і це негативно впливає на її психічний і фізичний стан. Павло Попович пройшов випробування в сурдокамері просто чудово. У вільний час декламував вірші, танцював, співав, причому так гарно, що послухати його приходили лікарі з інших відділень.
Усі етапи підготовки Павло Попович пройшов бездоганно і став одним із шести кандидатів на виконання першого у світі космічного польоту. Однак першим космонавтом став його друг Юрій Гагарін. А Павло Попович упродовж польоту Гагаріна 12 квітня 1961 р. перебував у пусковому бункері разом із генеральним конструктором С.П.Корольовим, який дозволив йому як другові бути з Гагаріним на зв'язку та емоційно підтримувати його.
Свій перший космічний політ Павло Попович здійснив 12-15 серпня 1962 р. на кораблі "Восток-4". Він став четвертим радянським космонавтом і учасником першого у світі групового польоту пілотованих космічних кораблів, до того ж першого, який тривав кілька діб. 11 серпня, за добу до старту корабля "Восток-3", з космодрому Байконур стартував "Восток-4" з космонавтом Андріяном Ніколаєвим.
Під час цього польоту відбулися перші відеорепортажі з орбіти, які транслювали по телебаченню СРСР та в системі Інтербачення. А ще під час цього польоту в космосі вперше пролунала українська пісня! На прохання Сергія Корольова Павло Попович виконав "Дивлюсь я на небо та й думку гадаю".
На орбіті Павло Попович перебував 2 доби 22 години 57 хвилин і облетів Землю 48 разів. Після першого польоту він залишився у загоні космонавтів і продовжив готуватися до виконання нових складних завдань. У 1965 р. планувався його політ спільно з жінкою-космонавтом Валентиною Пономарьовою на космічному кораблі "Восход-4". У 1968 році проходив підготовку для польоту на кораблі "Союз-3", який мав здійснити стиковку з іншим космічним кораблем. Згодом входив до групи космонавтів, яких готували до обльоту Місяця. З різних причин ці польоти не відбулися. У 1968 р. Павло Попович також навчався на інженерному факультеті Військово-повітряної академії ім. М.Є. Жуковського, яку закінчив у 1968 р. У 1977 р. захистив дисертацію на здобуття вченого ступеня кандидата технічних наук.
У липні 1974 р. Павло Попович здійснив свій другий космічний політ як командир космічного корабля "Союз-14" i орбітальної станції "Салют-3" разом з бортінженером Юрієм Артюхіним. Політ тривав 15 діб 17 годин 30 хвилин. У 1978-1989 рр. Павло Попович працював заступником начальника Центру підготовки космонавтів iм. Юрія Гагарiна. У 1989 р. очолив Всесоюзний науково-дослідний центр зі створення автоматизованої інформаційно-керуючої системи контролю стану агроресурсів країни, у 1992-2001 рр. був директором Росiйського iнституту монiторингу земель і екосистем.
Павло Романович ніколи не забував про свою рідну Україну, де він народився, де минули його дитинство та юність. Не забув рідну мову і українську пісню. Він був почесним головою Спілки української культури у Москві "Славутич". Часто приїжджав в Україну. Під орудою космонавта у Білій Церкві проходив міжнародний юнацький турнір з боксу. Через нього, до речі, пройшли й брати Клички. З 1999 р. Павло Попович став президентом Українського союзу космонавтів, до складу якого увійшли Георгій Береговий (уродженець Полтавщини), Віталій Жолобов (Херсонщина), Георгій Шонін (Луганщина), Ігор Волк (Харківщина), Леонід Попов (Кіровоградська область) та інші. Загалом у космосі побували 20 вихідців з України.
Згадуючи свої польоти в космос, Павло Романович говорив: "Ой, яка ж вона красива, наша блакитна планета! Я переконаний, що ніхто не любить і не цінує так Землю, як ми, космонавти". А в інтерв'ю українському журналу "Авіація і час" у 2001 р. він зазначив: "Якщо уважно проаналізувати, космонавтика походить з України. Лишень подивіться: Кибальчич, Кондратюк, Корольов, Челомей, Янгель, Глушко… Українці зробили величезний внесок у розвиток світової космонавтики. І я українець, і пишаюся цим". Нехай ці слова першого українського космонавта надихають майбутніх дослідників космосу!
Подаруй бібліотеці книжку
Кімната без книг – все одно,
що людина без душі (Довженко О.).
Несподіваний, розкішний подарунок, а саме різножанрові видання наповнили наш дім, бібліотеку ліцею!
Ми щиро дякуємо родині Опарко Назарія, учня 2-Б класу за подарунок. Книга була, є і завжди буде найкращим подарунком бібліотеці - це радість більша, ніж одній людині, адже вона може стати улюбленою для багатьох шанувальників паперових видань. Бо книги в бібліотеці – це книги -мандрівниці, які мандрують від одного читача до іншого… Мабуть, саме це і спонукало читачів 7-А класу подарувати в бібліотеку книги.
Дякуємо всім за тепло сердець, доброту, любов до книги і читання. Віримо, що добрі справи наших читачів повертаються добром.
Подаровані цього річ книги створюють неповторну атмосферу в бібліотеці і за це щира вдячність дарувальникам.
Шануємо вас, наші захисники!
1 жовтня стартував Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек годиною шани " Шануємо вас, наші захисники"!.
Виховний захід присвячений тим, хто захищав і захищає свободу і незалежність нашої Батьківщини.
Запорізька Січ....Козаччина.... Найлегендарніше минуле українського народу постають перед нами зі сторінок книжкової виставки " Козаки- борці за волю,за народ,щасливу долю".
Книги та фотоматеріали допоможуть зануритися у захопливі історії козацьких походів, зустрітись з відважними воїнами, які боронили рідну землю від турецької та татарської навали. І поряд з ними розповіді про людей, які вражають своїм сильним духом,відданістю Батьківщині- герої сьогоднішньої війни генерал Драпатий, Василь Сліпак, Олександр Мацієвський, Дмитро Коцюбайло- легендарний "Да Вінчі".
Україна потребує нашої єдності, мудрості. Ми пишаємося нашими читачами- вони активні та допитливі, наслідують кращі риси характеру козаків.
Сьогодні перевірили, що знають наші здобувачі освіти про запорожців та чи гідні вони називатись справжніми козаками. Ігри, конкурси, вікторини допомогли дітям відчути себе нащадками козаків .
Пошук та творчість наших читачів
Творчість та жага до нових знань - це невід’емна частина життя кожної людини. Вона наповнює життя та робить його більш яскравим. Розвиток творчого мислення у дітей дуже важливий для їхнього загального розвитку. Участь у дослідах, проєктах не тільки стимулює уяву, але й покращує дрібну моторику, додає впевненості та сприяє самовираженню наших діток.
Креативні, талановиті, допитливі та винахідливі читачі 3-Б класу завершили роботи над творчими проєктами «Мешканці підводного світу» .
Завзяті читачі
Ось і закінчилося ще одне таке спекотне літо. Літо сповнене тривог, переживань та надії на Перемогу. У наших читачів було багато вільного часу. Дехто їздив у гори, хтось відпочивав біля моря чи ставка, а завзяті книголюби провели частину канікул із книгами. Вони разом з улюбленими героями мандрували сторінками книг.
Під час канікул наші читачі цікаво пізнавали світ і відправлялись у пригоди з надійним супутником – книгою.
«Розумна, натхненна Книга нерідко вирішує долю людини», - говорив В.Сухомлинський.
І підтверженням цього є вибір книг, які читали наші читачі, крокуючи читацьким марафоном «Літо на 12 балів».
Вітаємо наших переможців:
Шалтика Анастасія 10-А
Гургуров Роман 8-Б
Рудь Олександр 6-Б
Козак Поліна 6-Б
Самчик Богдан 4-Б
Любий наш читачу! ЧИТАЙ! ПІЗНАВАЙ! ТВОРИ! Разом з книгою!
6 вересня – День читання книжок
Любі читачі!
Ось і перша осіння п’ятниця – 6 вересня. Сьогодні світова спільнота відзначає свято – День читання книжок.
У День читання книг ми запрошуємо відвідати бібліотеку, придбати нову книгу для власної бібліотеки у книгарні.
Саме книгою ми відволікаємося від звичайного ритму життя, зупиняємося та насолоджуємося неймовірним ароматом друкованих сторінок.
Книга – це свято! Книга – це вірний друг!
Тож читаємо, навчаємося, збагачуємо і використовуємо наші знання для захисту, для зміцнення, для відбудови і процвітання нашої держави.
Для користувачів бібліотеки ліцею!
Надаємо адреси електронних версій підручників для учнів 1-11 класів (2024-2025 н.р.)
https://www.schoollife.org.ua/elektronni-versiyi-pidruchnykiv-dlya-uchniv-1-11-h-klasiv-2024-2025-n-r/#google_vignette
Відкрий для себе світ неймовірних морських істот
Друзі!
Сьогодні зі словами подяки ми звертаємося до родини Заволоки. Щиро дякуємо за подаровані експонати. Ваші подарунки цінні та унікальні! Спасибі вам за те, що були мудрими, добрими, розуміючими батьками наших колишніх вихованців. Спасибі за те, що не забуваєте стіни рідної школи, де навчалися ваші діти.
Запрошуємо вас, наші читачі, у бібліотеку ліцею на відкриття виставки-інсталяції «Підводний світ. Мешканці морів та океанів».
Читаємо! Досліджуємо морські глибини - і цей загадковий світ стає ближчим. Здійсніть разом з нами пізнавальну екскурсію з книгами про морське життя. А експонати можна потримати в руках!!! Ви легко запам’ятаєте цікаві та важливі факти про життя підводного світу, адже цей світ один з найзахоплюючих.
Перегляд виставки дасть змогу читачам розвивати навики дослідників, фотографів.
Виставка вас здивує!
Кришечки = турнікети
Для чого збирають кришечки?
Збір кришечок від пластикових пляшок — це всесвітньо поширений вид благодійного збору, коли пластик здається за гроші, а отримані кошти спрямовуються на благодійність.
Читачі бібліотеки вкотре зібрали та передали в фонд Ользі Тищенко 4 кг. кришечок.
Не кожен може задонатити, не у кожного є гроші. Кришки – це те, що ми зазвичай викидаємо, а так їх можна перетворити на добру справу".
Долучитись до збору може кожен охочий! Тільки щоб було бажання допомогти і на вторговані кошти закривати потреби військових.
Марафон "Літо на 12 балів"
Ура! Канікули! Канікули. Не має на світі школяра, який не любить канікули!
А от про саме походження цього слова знають не всі!
Перекласти слово канікули з латині ми отримаємо – «щенятко», «песик»!
Після цих слів кожен школярик посміхнувся. Та найцікавішим є те, що Канікулою давні римляни називали саму яскравішу зірку в сузір’ї Великого Пса.
В найбільш спекотні дні, сонце проходило через це сузір’я.
Саме в цей період і робили перерву у навчанні, наставали Канікули.
Під час літніх канікул, з метою заохочення дітей до читання, пропонує школярам книжкову виставку-пораду «Літо з книгою».
На ній представлені книги, які входять до шкільної програми з обов'язковими творами, що відповідають літературним та читацьким потребам учнів різного віку.
Традиційно!!!
Марафон «Літо на 12 балів» розпочато!
Усе для філолога - Література для читання на літо (google.com)
День Матері
Немає щастя більшого для мами,
Як в дивосвіт вести своє дитя.
І захищати серцем і руками
Малу й тендітну свічечку життя.
День Матері – свято найбільш зворушливе для кожного серця, тому що кожний з нас з дитинства несе в душі єдиний неповторний образ своєї мами. Котра завжди зрозуміє, пробачить, завжди пожаліє і буде щиро любити свою дитину.
У бібліотечній залі сьогодні лунали слова любові, вдячності та пошани від учнів 6-А класу своїм мамам. Найніжніші слова для найдорожчих, найрідніших мам – це найкращий подарунок, який зробили наші діти.
Мами – це тепло, опіка, усмішка, а сьогодні мами ще й Берегині, Захисниці нашої України. Ми схиляємо голови перед пам’яттю мам, які стали ангелами для наших дітей.
Пісні та вікторини, театралізована сценка, культурологічна хвилинка зробили свято теплим, яскравим і захоплюючим.
Митець. Воїн. Дитячий письменник
Сергій Лоскот. Сучасний дитячий письменник, народжений війною.
54 роки його життя розділися на сьогодні на три нерівномірні частини. Перша – звичайнісінька, коли не було ще гадки ні про війну, ні про казку. А було буденне буття спершу хлопчика із Узина Сергія Лоскутова (земляка одного із перших космонавтів Павла Поповича), потім студента архітектурного факультету за напрямом «Мистецтво» у Київському національному університеті будівництва i архітектури, далі — дизайнера і інженера у видавничій справі, одного із реконструкторів Національного музею Тараса Шевченка. Це життя закінчилося у 2014 році… Будівничий став Воїном. Отримав серйозну контузію, потрапив в госпіталь.
На питання, чому повернувся на війну 2022р., Сергій Лоскот відповідає коротко і без зайвого пафосу: «Я хлопець. Я мушу захищати свою країну».
На війні почав писати казки. Філософські казки із щасливим фіналом для дорослих. В перервах між боями, щоб не зійти з глузду посеред жахів і смертей. Щоб зберегти себе…
«Я не хочу писати про війну. І тоді (у 2014 році – Ред.), і тепер. Писати про війну важко. І хтозна, скільки часу повинно минути, аби серце не стискалося про від трагічних спогадів!». Нехай будуть дитячі казки, наївні, прості, і відкриті, без страху і жахіть, де добро завжди перемагає зло…
Читачі 11 класу стали учасниками такої бібліотечної форми роботи як літературний портрет, який аналізує особистість, індивідуальність людини на тлі Великої війни про Будівничого, Воїна і Казкаря з Київщини Сергія Лоскота.
Ми мріємо зустрітися в мирній Україні з нашим земляком, письменником Божої ласки, оригінальним в образах, темах, ідеях.
Великдень
Великий день!
Великий день!
Ясний Великдень
На землі!
Багато радості й пісень
Приніс нам янгол
На крилі…
Веснянку діти
Хороводять–
Христос Воскрес!
Христос Воскрес!
Сьогодні й сонце
Не заходить,
А сяє й сяє із небес.
Микола Щербак
З радістю ділимося списком книг для читання молодших школярів.
Завітайте до бібліотеки ліцею!
Знай наших
До Всесвітнього дня авіації та космонавтики бібліотека ліцею друкує матеріали зі шкільної експозиції «Земне і зоряне життя Павла Поповича». Космонавт № 4 - це гордість і шана жителів м. Узина! тож не дивно, що сьогодні, в такий день, читачі 2-Б класу разом з класним керівником Дарменко В.Т. завітали до бібліотеки на цікаву екскурсію. Відбулася подорож у Всесвіті по планетам, але найкращою і привабливою є наша планета Земля.
Читачам зачитали уривки з книги О. Пархоменка «Миска груш» про дитячі року Павла Романовича, переглянули фото з домашніх архівів родини Поповичів.
Ми хочемо нагадати, що на орбіті Павло Попович заспівав відому пісню на слова українського поета - романтика ХІХ століття Михайла Петренка «Дивлюсь я на небо, та й думку гадаю…». Уперше мелодійна українська мова лунала у космосі! Я згадував Попович: «Пісню я де що перефразував: «… ось я сокіл, і ось я літаю!».
Оповідаючи про свої враження від космосу, Павло Романович зазначав: «Коли літав, згадував Україну, мій рідний Узин, тополі край дороги, верби над Россю, дім, в якому виріс, рідних, друзів. І так закортіло до дому…».
Вільні читають українською!
На виконання доручення Київської обласної державної адміністрації щодо сприяння в реалізації проєкту "Вільні читають українською!", здобувачі освіти ОЗЗСО «Узинський ліцей № 1» розпочали реалізацію Всеукраінського проєкту збору книжок українською мовою для постраждалих областей
Учні та вчителі зібрали книги для Миколаївської обласної універсальної наукової бібліотеки.
І хто б там що
кому не говорив,
а згине зло
і правда ПЕРЕМОЖЕ!
Ліна Костенко
19 березня День народження святкує душа української поезії, наша легендарна ЛІНА КОСТЕНКО.
Ліна Костенко… Легендарна поетеса, прозаїк і громадська діячка.
Її слово надихає та окрилює. А головне – об’єднує нас навколо спільних цінностей та української ідеї.
Бібліотека ліцею підготувала і запрошує своїх читачів переглянути стати учасниками вікторин про Ліну Костенко та її творчість.
Читайте цитати Ліни Костенко, поезії –це величезне джерело мудрості! Вони змушують думати, розуміти, відчувати.
10 фактів про Шевченко, які не згадували у школі
Про життя одного з найвідоміших українських діячів Тараса Григоровича Шевченка можна прочитати в будь-якому шкільному підручнику. Але існують факти з його біографії, про які не дізнаєшся зі шкільної програми.
Учні 11 класу поділися своїми дослідженнями та пошуковими знахідками з біографії та творчості Кобзаря. Невідомий і таємничий Шевченко постає перед нами одночасно звичайною людиною та генієм. Слова його поезій є пророчими: і про наші національні голос і гордість, і про кров, яку проливаємо у війні, і про звільнення наших земель.
Шевченко завжди сучасний та актуальний. Друзі, відкриваємо його для себе не на гранітних п’єдесталах, а в наших душах та серцях.
Наша історія та пам’ять
Чому Кобзар? Бо він серед народу
Як поводир, філософ, як трибун.
Навчає нас боротись за свободу,
Торкається сердець душевних струн.
В. Мартова
Сьогодні, ми віддаємо шану і схиляємо голову перед Кобзарем. Читачі 5-Б класу читають вірші, які викликають захоплення, бажання творити і мандрувати чарівними куточками рідної України!
Стежками Великого Тараса
…Учітесь, читайте,
І чужому научайтесь,
Й свого не цурайтесь.
Т.Шевченко
Нині, як і щороку, ми проводимо в ліцеї Шевченківські свята, аби не просто вшанувати пам’ять поета, але й відчути, як через його твори проходить любов до України, народу, рідної мови.
Читачі 2 класу присвятили пам’яті Великого Тараса літературний квест «Стежками Великого Тараса». Юні пошуківці – дослідники, перебуваючи на станціях, проявили вміння, хист та знання про Тараса Шевченка.
Скільки часу не пройшло б, постать Великого Кобзаря залишиться назавжди в історії українського народу.
Лине над землею Шевченкове слово
У березні 2024 року Україна відзначатиме 210 років від дня народження Тараса Шевченка. Державна установа «Науково методичний центр вищої та фахової освіти», щороку проводить заходи, присвячені пам’яті Тараса Шевченка «Єднаймо душі словом Кобзаря».
Цього річ, наші читачі Давітадзе Ніка та Слаква Андрій долучилися до флешмобу в соціальній мережі: декламування поезій Тараса Шевченка.
https://m.youtube.com/watch?v=iewclgRKD-4
https://m.youtube.com/watch?v=UCdjEsvWbZM
Єднаймо душі словом Кобзаря
9 березня минає 210 річниця від дня народження великого поета, письменника, художника України – Тараса Шевченка.
Шевченківські дні в бібліотеці ліцею розпочалися літературною годиною «Лине над землею Шевченкове слово»
Ну що б, здавалося, слова…
Слова та голос – більш нічого.
А серце б’ється – ожива,
Як їх почує!..
Споконвіку щедрою і благословенною була українська земля, бо на ній народжувалися люди, перед генієм котрих схиляється світ. І найперший серед них — Тарас Шевченко, велетень духу і співець народної свободи.
Щирість автора, його любов до народу, до рідної землі, а також мова, співуча, як пісня і багата, як історія народу, викликали захоплення.
Наші читачі, здобувачі освіти учні 6 – А класу, читали поезію Шевченка, з їх вуст звучало пророче слово Кобзаря.
Слова поета актуальні, як ніколи! Сьогодні, коли наш народ героїчно виборює свободу ми читаємо поезію Шевченка, яка наближає нашу ПЕРЕМОГУ.