Pobyty, brigády a hlídání farmy

Odpočinkové pobyty

Pokud rádi jezdíte na venkov a do přírody, můžete strávit víkend nebo i delší dobu u nás. Nabízíme k ubytování pokojík s vlastní koupelnou, k snídani vám můžeme poskytnout bio ovesné vločky, ovoce ze zahrádky (pokud sezóna zrovna nějaké přináší) a čerstvé kozí mléko a jogurt. V okolí můžete vyrazit na kole či pěšky do krásného Ždánického lesa nebo nám pomoci s prací na zahradě a kolem zvířat. Pokud vám nevadí skromné podmínky naší koupelny, můžete si vyzkoušet i syrovátkovou koupel v naší dřevěné vaně.

V případě vašeho pracovního zapojení vás samozřejmě ubytujeme zadarmo, pokud byste raději vyrazili na výlet nebo relaxovali, zaplatíte 400,- za noc v pokojíku nezávisle na tom, kolik vás přespí (v pokoji je dvoupostel + můžeme dodat matrace, popřípadě karimatky pro další nocležníky).

Hlídání farmy

Máte-li chuť vyzkoušet si na několik dní vzít hospodářství do vlastních rukou, zveme vás, abyste - po zaučení - strávili u nás víkend nebo delší dobu v naší nepřítomnosti. Sami - s pomocí zaškoleného a šikovného chlapce z dědiny - budete dojit a obstarávat kozy a ovečky, vodit je na pastvinu a z pastviny, vyrábět jogurt a sýry, zalívat zahradu a třeba i sklízet její plody, když zrovna nějaké ponese. Vaše děti si můžou naplno užít zvířata, která jsou všechna přítulná a na děti zvyklá, vyřádit se na velké trampolíně, lozit po stromech... V tomto případě - pokud hlídáte naše hospodářství v naší nepřítomnosti - máte k dispozici tři pokoje s postelemi, kuchyň a veškeré zázemí (včetně "biopotravinové banky" - skladu suchých biopotravin ve velkých pytlích), takže se sem vejdete i s přáteli. Ti, kteří potřebují v mezičase pracovat na počítači, mají k dispozici rychlý internet. Snadno se od nás dá i dojíždět do Brna.

aktuální termíny pro pobyt v naší nepřítomnosti:

15.-30.6. 2019 - kozy a ovečky budou mít malá mláďátka, která většinu mléka zvládnou vypít - dojí se tedy jen přebytky, mléko není nutné zpracovávat. Vaší prací bude hlavně vyhánět zvířata ráno na pastvinu a večer je přihánět domů, krmit senem.

27.7.-4.8. 2019 - "stáž" se vším všudy - dojení v plném proudu (s pomocí místního chlapce z dědiny, který to umí a ví co a jak), vyhánění na pastvu (není úplně nutné), zpracování mléka

16.-18.8.2019 - "stáž" se vším všudy - dojení v plném proudu (s pomocí místního chlapce z dědiny, který to umí a ví co a jak), vyhánění na pastvu (není úplně nutné), zpracování mléka

Brigády a pracovní stáže na farmě

Některé víkendy bychom rádi pozvali ty z vás, kteří by si rádi odpočinuli od městského ruchu či sedavého zaměstnání trochu aktivněji. Můžete přijet na jeden den či celý víkend - ubytujeme vás v pokojíku pro hosty nebo na půdě na balících slámy či ve stanu na zahradě, podle toho, kolik vás bude a co upřednostníte. Dostanete u nás najíst (vaříme vegetariánsky, můžeme i vegánsky na přání), kromě práce si užijete i naše zvířata a snad i zábavu (o: Můžete přijet klidně i celá rodinka s dětmi - není nutné, aby všichni zúčastnění pracovali. (o:

Pokud byste měli chuť přijet i na delší dobu a zapojit se do chodu hospodářství, jste vítáni - zde na tomto místě se budeme snažit udržovat aktuální informace o tom, co je momentálně hlavní pracovní náplní, abyste měli představu, co vás čeká za práci.

Aktuální termíny pracovních víkendů:

Kterýkoliv víkend (o:

Pokud máte zájem přijet na pracovní víkend, napište nám, prosím, na email peta.kutackova zavináč gmail.com, nebo můžete zatelefonovat na číslo 517 331 799


Aktuální práce na hospodářství:

Květen - kydání hnoje, stavba a oprava ohrad, ochrany stromků, sekání a stahování dřeva z pastviny.