Pobyty,

brigády a

hlídání farmy

Odpočinkové pobyty

Pokud rádi jezdíte na venkov a do přírody, můžete strávit víkend nebo i delší dobu u nás. Nabízíme k ubytování pokojík s vlastní koupelnou. Můžete se seznámit s našimi zvířaty, vyzkoušet si dojení a vyhánění na pastvu a ochutnat mléko koz a oveček a dobroty z něj. V okolí můžete vyrazit na kole či pěšky do krásného Ždánického lesa.

Za noc v pokojíku zaplatíte 400,- nezávisle na tom, kolik vás přespí (v pokoji je dvoupostel + můžeme dodat matrace, popřípadě karimatky pro další nocležníky). V případě vašeho pracovního zapojení vás samozřejmě ubytujeme zadarmo.

Pokud rádi cestujete se stanem či karavanem, můžete si u nás rezervovat pobyt prostřednictvím portálu bezkempu.cz, kde nabízíme místo pro stan a karavan.

Pokud si chcete vyzkoušet farmaření jen na skok, můžete se nám ozvat a domluvit se třeba jen na dvouhodinovou návštěvu, kdy si vyzkoušíte dojení a vyženete s námi zvířata na pastvu a my vám přitom povíme o kozách a ovečkách, farmaření a krajině všechno, co byste chtěli vědět.

Hlídání farmy

Máte-li chuť vyzkoušet si na několik dní vzít hospodářství do vlastních rukou, zveme vás, abyste - po zaučení - strávili u nás víkend nebo delší dobu v naší nepřítomnosti. Sami budete dojit a obstarávat kozy a ovečky, vodit je na pastvinu a z pastviny, vyrábět kefír a sýry, zalívat zahradu a třeba i sklízet její plody, když zrovna nějaké ponese. Vaše děti si můžou naplno užít zvířata, vyřádit se na velké trampolíně, lozit po stromech... V tomto případě - pokud hlídáte naše hospodářství v naší nepřítomnosti - máte k dispozici tři pokoje s postelemi, kuchyň a veškeré zázemí (včetně "biopotravinové banky" - skladu suchých biopotravin ve velkých pytlích), takže se sem vejdete i s přáteli. Ti, kteří potřebují v mezičase pracovat na počítači, mají k dispozici rychlý internet. Snadno se od nás dá i dojíždět do Brna.

aktuální termíny pro pobyt v naší nepřítomnosti:

24.4. - 3.5.2022

1. - 3. 7.2022

2.-4.9.2022

Brigády a pracovní stáže na farmě

Některé víkendy bychom rádi pozvali ty z vás, kteří by si rádi odpočinuli od městského ruchu či sedavého zaměstnání trochu aktivněji. Můžete přijet na jeden den či celý víkend - ubytujeme vás v pokojíku pro hosty nebo na půdě na balících slámy či ve stanu na zahradě, podle toho, kolik vás bude a co upřednostníte. Dostanete u nás najíst (vaříme vegetariánsky, můžeme i vegansky na přání), kromě práce si užijete i naše zvířata a snad i zábavu (o: Můžete přijet klidně i celá rodinka s dětmi - není nutné, aby všichni zúčastnění pracovali. (o:

Pokud byste měli chuť přijet i na delší dobu a zapojit se do chodu hospodářství, jste vítáni - zde na tomto místě se budeme snažit udržovat aktuální informace o tom, co je momentálně hlavní pracovní náplní, abyste měli představu, co vás čeká za práci.

Jsme členy organizace WWOOF, která propojuje ekologické hospodáře a zájemce o práci na farmách po celém světě.


Aktuální práce na hospodářství:

Jaro 2022: Kydání hnoje, mulčování a zalévání stromků, pomoc s drobnými opravami a úpravami na přístřešcích pro zvířata, stavba ohrad, zpracování okousaných větví, odstraňování etiket ze sklenic na produkty,...