Ресурси із ідеями для ST(R)E(A)M-діяльності

Ресурси є загальнодоступними, всі відео- та текстові матеріали містяться у вільному доступі англійською мовою. Однак, якщо ваша англійська недосконала, то мовний бар'єр можна легко вирішити таким чином:

Для автоматичного перекладу тексту web-сторінки більш зрозумілою для вас мовою використовуйте браузер Google Chrome (в правому куті адресного рядку пошуку міститься спеціальний маленький значок GR, натиснувши в ньому на Параметри, можна обрати бажану мову автоматичного перекладу).

Для додання титрів українською чи російською до англомовного відео використовуйте вбудований сервіс Youtube. Для його активації необхідно натиснути на значок Субтитри у правому нижньому куті віконця Youtube, а далі обрати відповідну мову у Налаштуваннях (Переклад – потрібна мова).

Це практичне навчання STEM з бібліотекою, що складається з понад 1500 заходів STEM, наукових проєктів та планів уроків STEM. Студентам не потрібно реєструватися або вводити будь-яку приватну інформацію для доступу, і вона на 100% безкоштовна для всіх. На додаток до всіх своїх звичайних безкоштовних пропозицій, Science Buddies щодня додає до своїх заходів STEM, зосереджуючись на відео та письмових інструкціях для веселих практичних експериментів, які можна робити з речами, які вже є вдома.

Загальноєвропейський проект Scientix заохочує і підтримує співробітництво в галузі STEM між науковцями, педагогами, освітніми функціонерами та іншими фахівцями STEM. Під егідою цього проекту створено Інтернет-портал для збору та презентації європейських освітніх проектів у галузі STEM та їхніх результатів. Портал Scientix також містить статті, дослідження, плани уроків, інші ресурси та інформацію про тематичні семінари і вебінари для вчителів.

ресурс, який містить інформацію про інженерні професії і можливість кар’єрного зростання в цьому напрямі. Здобувачі освіти на цьому сайті можуть в ігровій формі зайнятись конструюванням, проектуванням, проведенням дослідів і експериментів (англомовна версія сайту містить більшу кількість ігор, плани занять для вчителів, інформацію про відомі інженерні університети та новини зі світу науки).

європейська платформа, метою якої є популяризація STEM-освіти і об’єднання зусиль, спрямованих на вдосконалення ініціатив STEM у галузі промисловості (на національному, європейському та глобальному рівнях) та сприяння інноваціям у викладанні STEM на всіх рівнях освіти. А ще Stem Alliance дає змогу вчителям підвищувати свою кваліфікацію через проведення різноманітних конкурсів і навчальних семінарів сучасного формату з найкращими тьюторами світу.

100 кращих STEM-проєктів для дітей

міжнародна платформа, на меті якої є популяризація ідей STEM-освіти, а також обмін ідеями серед найкращих викладачів Європи.

Платформа була створена у 2000 році у Берліні, наразі вона об'єднує понад 100 тис. викладачів з 30 країн.

100+ тисяч ідей для STEAM-проєкту або науково експерименту в одному безкоштовному ресурсі.

Цю англомовну платформу справді можна назвати дружньою спільнотою новаторів, зокрема викладачів з усього світу

Сайт акумулює в собі найкращі практики здійснення STEAM-проєктів в межах навчальних закладів і навіть вдома. Вони зручно розсортовані за класами (+ університет) та предметами/технологіями.

Також Ви можете поділитися власними розробками та збирати вподобання від світової спільноти, проте лише англійською мовою.

Проєкт «Музейний портал» націлений на популяризацію культури, науки та музейної справи.

Портал надає інформацію та актуальні новини з музейного життя України та світу та доступ до бази даних з інформацією про музеї зі зручним інтерфейсом користувача. Також на ресурсі Ви зможете знайти унікальні віртуальні тури найкращими музеями України та Світу!

Автор матеріалів - Ірина Пахомова

канд. фіз.-мат. наук, доцент кафедри фізики кристалів фізичного факультету ХНУ імені В.Н. Каразіна