Коворкінг та мейкерство

Ково́ркінг (англ. Co-workingспільно працювати) у широкому сенсі — це модель організації роботи людей, найчастіше фрилансерів, з різним типом зайнятості у єдиному робочому просторі; у вузькому — колективний офіс.

Коворкінги характеризує гнучка організація робочого простору і прагнення до формування спільноти резидентів та внутрішньої культури. Учасники залишаються незалежними та вільними, мають можливість спілкуватися, обмінюватися ідеями та допомагати один одному.

Мейкер культура являє собою сучасна субкультура, яка представляє на базі технології розширення DIY ("зроби сам") культури, що перетинається з апаратно-орієнтованих частинами хакерської культури і гулянок в створенні нових пристроїв, а також майструвати з існуючими. Культура виробника в цілому підтримує апаратне забезпечення з відкритим кодом. Типові інтереси, якими користується культура виробників, включають інженерно-орієнтовані заняття, такі як електроніка, робототехніка, 3D-друк та використання цифрового керування комп’ютеромінструменти, а також більш традиційні види діяльності, такі як металообробка, деревообробка, і, головним чином, її попередник, традиційні декоративно-прикладне мистецтво .

Мейкерство — це здебільшого творча діяльність, результатом якої є вручну створена річ. Сюди належать як створені у початкових класах аплікації, паперові конструкції чи пластилінові будиночки, так і зібрані дорослішими здобувачами освіти з електроніки і вирізані з дерева чи надруковані на 3D принтері розумні будинки та роботи.

Мейкерством можна займатися на більшості занять або ж позаурочно, на гуртках. Така діяльність допомагає вивчати науки, працювати з найрізноманітнішим матеріалом та обладнанням, дає змогу створити свій власний або командний проєкт. Можна творити невеличкі проєкти як упродовж уроку, так і запланувати величезні дорослі стартап-проєкти на місяці. Особливістю та перевагою мейкерства є величезна свобода творчості як для здобувачів освіти, так і для викладачів.

Прості художні проєкти для дітей з упором на процес, а не на продукт.

  • Mini Gear – канал, присвячений відео урокам з конструювання приладів з підручних засобів;

  • MakeBd – канал для творчих людей, які бажають навчитися конструювати прості прилади з картону та інших доступних матеріалів своїми руками.

  • HowToFunda - канал повністю орієнтований на тему, як повторно використовувати прості матеріали та шляхи переробки відходів, що утворюються вдома, і які можна повторно використовувати для виготовлення предметів, що прикрашають ваш будинок.