ST(R)E(A)M-урок

STEM-урок (заняття) – це форма організації навчання у відведений проміжок часу з групою здобувачів освіти постійного складу, що передбачає інтеграцію трьох і більше STEM-дисциплін (біологія, фізика, хімія, географія, математика, технології). Використання STEM-уроків практикується в закладах освіти для узагальнення знань із декількох навчальних дисциплін і з метою демонстрації їх взаємодії. 

STEM-заняття використовують переважно в неформальній освіті, де поєднують знання та навички більшості STEM-дисциплін для отримання результатів переважно практичного характеру (моделей приладів, технічних елементів, пристроїв, готових виробів тощо). 

Всеукраїнський Конкурс “Кращий гендерночутливий STEM-урок онлайн” – це інноваційний підхід до впровадження нових стандартів викладання STEM-уроків. Мета конкурсу – популяризувати ідеї STEM-освіти через розробку інтегрованих уроків/заходів та заохочення педагогів застосовувати STEM-технології під час освітнього процесу.

Вперше Конкурс проводився у 2018 році. Вчителі з різних регіонів України запропонували розробку 329 індивідуальних та командних уроків. До фіналу було обрано 40 найкращих ініціатив, націлених на гендерночутливий підхід до викладання, застосування креативних та трендових методів у навчанні.  

Організатори конкурсу: CSR Ukraine, експертна організація Центр «Розвиток КСВ» та Фонд ООН у галузі народонаселення за фінансової підтримки Швеції.

Партнери: Громадська спілка «СТЕМ-КОАЛІЦІЯ» та ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти»

Безцінний ресурс, наповнений багатьма надихаючими планами уроків, які справді допомагають знайти лабораторні роботи та заходи, щоб залучити здобувачів освіти до вивчення STEM.

Розробка STEM уроку. 

Практика впровадження.

Автор матеріалів - Ірина Пахомова

канд. фіз.-мат. наук, доцент кафедри фізики кристалів фізичного факультету ХНУ імені В.Н. Каразіна