06.04.2020 Характеристики зварювальних автоматів та напівавтоматів


06.04.2020

Характеристики зварювальних автоматів та напівавтоматів

У напівавтоматах використовується зварювальний дріт невеликого діаметра. Зварювання ведеться при великій щільності струму, що забезпечує легкість саморегулювання зварювальної дуги і відповідно вимагає постійної швидкості подачі.

Подача електрода (дроту) в зону зварювання.

Основу механізму подачі становлять привід і система подаючих роликів. Різні поєднання роликів (принципова схема) в сучасних механізмах і їх робоча поверхня .

У механізмах подачі порошкових дротів рекомендується застосовувати варіанти компонування з двома парами роликів або з більшим кутом обхвату (мал.1) для роликів КІЛ; ролики КН ї КШ використовуються при необхідності створення підвищення зусиль подачі, але наявність насічки призводить до появи задирок на дроті, а це в свою чергу — до швидкого спрацювання мундштука.

За принципом дії подавальний механізм поділяється на три типи: проштовхувальний, протягувальний і комбінований (проштовхувальнопротягуючий).

У першому варіанті ролики проштовхують зварювальний електрод у зону дуги, розташовуючись на значній віддалі від струмопідводу. В другому варіанті ролики тягнуть електрод і знаходять в безпосередній близькості до струмопідводу; в деяких випадках (для ряду моделей напівавтоматів) доцільно використовувати комбінацію двох варіантів. При цьому деяка кількість роликів розташована біля бухти з дротом і проштовхує дріт, а інші ролики знаходяться в районі струмопідводу і тягнуть електрод.

У зону зварювання електрод подається через мундштук. У сучасних апаратах застосовуються мундштуки роликові, колодкові, чобіткові й трубчаті (мал.2) .

У роликових мунштуках струм підводиться через струмоведучий корпус і роликові контакти; в колодкових мундштуках - через нерухому колодку, а рухома може пересуватися по стояку.

Принцип дії двох останніх конструкцій досить простий і зрозумілий. Трубчаті мундштуки використовуються для тонкого дроту (діаметром до 2,5 мм), контакт у них здійснюється за рахунок невеликого ексцентриситету осей отворів трубки і наконечника, через які проходить дріт.

Найпоширеніші роликові мундштуки, вони надійні й достатньо довговічні при струмах 800-1300 А. Проте їх не можна використовувати при вузьких розробках. Колодкові мундштуки довговічніші. їх застосовують в апаратах для струму 1300 А та вище. Чобіткові використовуються при струмах менших 800 А, невеликій щільності струму, в наплавлювальних і електрошлакових апаратах. Нижня частина чобіткових мундштуків компактна, тому вони дуже зручні для роботи в важкодоступних місцях.

Автоматичне зварювання передбачає автоматизацію процесів збудження та підтримки стійкого горіння дуги, подачі дроту до зони плавлення, переміщення дуги у заданому напрямку вздовж зварювальних кромок із певною швидкістю, припинення зварювання і заварювання кратерів у кінці шва.

У процесі зварювання електрод завжди переміщують у напрямку осі шва. Але це не завжди єдиний рух, який надається кінцю електрода. Для якіснішого заповнення розробки кромок інколи електроду надають коливальних рухів упоперек осі шва із заданою амплітудою і частотою коливань.

Домашне завдання

Написати конспект

  1. Як подається електрод в зону зварювання?

  2. Як поділяється подавальний механізм?

  3. Як працюють ролики у механізмі подачі порошкових дротів?