Graag nemen we jullie mee op ontdekking doorheen Antwerpen.
Antwerpen is niet alleen ’t Stad, maar heeft ook als Provincie heel wat te bieden.
Het doel van ons programma is jullie een “beleving” aan te bieden die smaakt naar meer….
Afsluiten doen we ons weekend aan de andere kant van het land in een uniek kader….
Vanaf 16.00 uur verwelkomen we jullie in het Aldhem Hotel **** te Grobbendonk met koffie en cake. Het hotel is gelegen nabij afrit 20 van de autoweg E313 en heeft een ruime private parking en vrij gebruik van zwembad, sauna, stoombad en fitness.
Inchecken
Meet and greet met de andere deelnemers
19.00 uur Diner met op het menu typisch Vlaamse gerechten
(huiswijnen, bieren en frisdranken inbegrepen van 19h00 tot 23h00)
Vanaf 23.00 uur Nakaarten in de bar mogelijk (dranken voor eigen rekening)
Vanaf 7.30 uur Ontbijtbuffet
9.30 uur stipt! Vertrek aan het hotel met autocars naar Antwerpen
10.00 uur Aankomst in Antwerpen
Bezoek met gidsen aan het Red Star Line Museum en aan het MAS (Museum aan de Stroom)
Lunch in het Felix-pakhuis (alcoholische dranken voor eigen rekening)
Stadsbezoek met enkele tussenstops voor proevertjes
16.30 uur Gezamenlijk vertrek terug naar het hotel
19.00 uur Diner (huiswijnen, bieren en frisdranken inbegrepen van 19.00 tot 23.00 uur)
Vanaf 23.00 uur Nakaarten in de bar mogelijk (dranken voor eigen rekening)
Antwerpenaars noemen hun stad trots een wereldstad met de sfeer van een dorp: hier vind je alles, maar steeds op wandel- of ten minste fietsafstand. De oude binnenstad ademt geschiedenis. Je vindt ze terug in eeuwenoude gevels in nauwe straatjes of op de imposante Grote Markt. Het Museum Plantin-Moretus werd genomineerd als Unesco Werelderfgoed, wegens de uitzonderlijk goed bewaarde drukkerij uit de 16de eeuw. In de schaduw van de Onze-Lieve-Vrouwekathedraal bruist het leven in gezellige bruine kroegen en restaurants. Aan de oever van de Schelde kan je heerlijk uitwaaien.
Het Red Star Line Museum nodigt je uit op een bewogen reis in het voetspoor van de landverhuizers. Maak kennis met de passagiers en vergezel ze op hun trip vanuit hun geboortedorp naar havenstad Antwerpen. Aan de kade wachten de oceaanstomers van Red Star Line met bestemming nieuwe wereld. Even boeiende als persoonlijke verhalen vergezellen je tijdens de overtocht. Met hun hele leven gepakt in enkele koffers, nemen miljoenen mensen vanaf 1800 de boot vanuit Europa naar Amerika. De Verenigde Staten en Canada zijn het beloofde land voor fortuinzoekers en iedereen op zoek naar een beter bestaan. De reis naar de nieuwe wereld begint voor vele mensen in een havenloods in Antwerpen. Tussen 1873 en 1934 banen de oceaanstomers van Red Star Line voor ongeveer 2 miljoen mannen, vrouwen en kinderen de weg naar een nieuw leven.
Het MAS is meer dan een museum. Het is een moderne interpretatie van een pakhuis midden in de bruisende wijk 'het Eilandje'. Een wandelboulevard met metershoge glaspartijen leidt je er 60 meter hoog. Op elke verdieping wacht je een nieuw verhaal over Antwerpen, de stroom, de haven en de wereld. De collectie van 500.000 museumstukken geeft je in vaste en wisselende expo’s een verfrissende kijk op de stad en haar eeuwenlange contacten met de wereld. En helemaal boven, op de 10de verdieping geniet je van een 360 graden panorama over de stad, de haven en de stroom.
Het Sint-Felixpakhuis is één van de meest tot de verbeelding sprekende pakhuizen uit de 19de eeuw en is onlosmakelijk verbonden met de geschiedenis van de haven en stad Antwerpen.
Ontdekkingstocht in Antwerpen: tijdens deze wandeling door de stad Antwerpen ontdekken jullie verschillende producten en plaatsen die mee bijdragen tot de geschiedenis van deze gezellige stad.
Elke groep van maximum 15 personen wordt begeleid door een professionele Engelstalige, Nederlandstalige, Franstalige of Duitstalige gids die jullie op een luchtige manier zal onderdompelen in de geschiedenis van de stad. Onderweg stoppen jullie voor een chocoladeproeverij en een bierproeverij. Uiteraard wordt er ook voor een non-alcoholisch alternatief gezorgd.
Vanaf 7.30 uur Ontbijtbuffet
Na het ontbijt: Ga op verkenning in de Provincie ! Wij hebben een circuit van ongeveer 90 km samengesteld, waarbij het volgende kan bezocht worden op jullie eigen ritme:
de Stad Lier
de Kolonieën van Weldadigheid in Wortel en Merksplas
het Artcenter Hugo Voeten in Herentals
Tussen 12.30 en 14.30 uur Lunch in Brasserie Colonie 7, in de gerenoveerde paardenstallen (alcoholische dranken voor eigen rekening)
19.00 – 20.00 uur Aperitief
20.00 uur Gala Diner in het hotel
(huiswijnen, bieren en frisdranken inbegrepen van 20h00 tot 23h30)
Vanaf 23.30 uur Nakaarten in de bar mogelijk (dranken voor eigen rekening)
Circuit met uitgebreid roadbook
Jullie zijn vrij om te vertrekken en onderweg de tijd te besteden zoals het jullie past, maar de lunch moet genomen worden in Brasserie Colonie 7 te Merksplas, tussen 12.30 en 14.30 uur.
Ons circuit begint met een absolute aanrader : de historische stad Lier, gelegen aan de Nete. Het centrum is autovrij maar parkeren op wandelafstand is mogelijk. Bekend om het Begijnhof dat bestaat uit 11 straatjes met 162 huisjes (meestal uit de 17de – 18de eeuw), Unesco Werelderfgoed. Tevens de Gevangenenpoort (deel van de oude stadsomwalling) en het Belfort (ook UNESCO Werelderfgoed). In de Zimmertoren staat de Jubelklok uit 1930 met 13 verschillende tijdsaanduidingen, en daarnaast in een paviljoen de Wonderklok met 93 wijzerplaten en 14 automaten. Meer info op www.visitlier.be
Vandaar rijden we door naar het complex “De Koloniën van Weldadigheid in Wortel en Merksplas”. In de 19de eeuw opgericht als landbouwkoloniën voor de werkloze en dakloze arme “landlopers” en ondertussen opgenomen op de Unesco Werelderfgoedlijst. Meer info op www.kolonie57.be
Leer alles over het leven in de Kolonies van Weldadigheid in het bezoekerscentrum ter plaatse. Tevens is de omgeving ook een paradijs voor wandelaars en fietsers.
Om af te sluiten kunnen jullie een bezoek brengen aan het Artcenter Hugo Voeten in Herentals. Deze ondernemer (1940-2017) was een gepassioneerd kunstverzamelaar met een eclectische smaak en verzamelde ongeveer 2000 stukken over een tijdsspanne van meer dan 40 jaar. Deze verzameling omvat eigenzinnige keuzes uit de moderne kunst en topstukken uit de hedendaagse kunst. Zij bevindt zich in de vroegere graanfabriek Deckx uit 1950, op de oever van het Kempisch Kanaal. Het gebouw werd aangekocht in 2006 en gerenoveerd in 2009 met respect voor de oorspronkelijke architectonische elementen. Zie ook http://artcenter.hugovoeten.org
Vanaf 7.30 uur Ontbijtbuffet
Aansluitend uitchecken
9.30 – 10.00 uur Vertrek (met roadbook) richting Ieper
11.30 – 12.00 uur Aankomst bij Cady Cars waar we worden verwelkomd door onze gastheer, Thierry Dehaeck
Aperitief + hapjes tot 13.00 uur
13.00 uur Walking dinner met koud en warm buffet, desserten buffet en coffee corner.
Frisdranken en water inbegrepen, alcoholische dranken voor eigen rekening.
En dan … tijd om afscheid te nemen, wij wensen jullie een aangename en veilige terugreis !
Cady Cars
Om het weekend op een passende manier af te sluiten, begeven we ons naar Ieper voor een bezoek aan Cady Cars. Dit bedrijf werd opgericht in 1985 en kan buiten de aankoop en verkoop van klassiekers, zorgen voor totale restauraties, herstellingen van mechaniek en koetswerk, en het gewone onderhoud van alle klassiekers.
De eigen collectie van Thierry Dehaeck omvat een 50-tal klassiekers, die voldoen aan één of meerdere criteria: iconische modellen, in beperkte serie gebouwd, afkomstig van beroemde eigenaars, met een volledig gekende geschiedenis, met een beperkt aantal kilometers.
Thierry Dehaeck heeft een duidelijke voorkeur voor de Citroën DS en de Citroën SM: in de nieuw ingerichte hall staan niet minder dan drie cabriolets DS en zeven SM’s te pronken. De topstukken zijn de totaal gerestaureerde SM Espace Heuliez en de recent aangekochte “Rig”, drie stuks die bij mekaar horen: de SM recordwagen van de 1987 Bonneville Land Speed Trial (325 km/u), de omgebouwde SM pickup en de hydraulisch geveerde aanhangwagen.